MIJHHA JBtüxem, VOETBAL DAMRUBRIEK p 8 1! 11 •BI üf 11 ®m DIOPHA 8 8 m De wedstrijden voor a. s. Zondag. De twee achtereenvolgende nederlagen velke V.S.V. resp. tegen Ajax en H.F.C. heeft geleden, zijn oorzaak, dat de roodhemden niet meer de gevaarlijkste concurrenten van Ajax zijn. Werd de nederlaag tegen Ajax eenigszins verwacht, die tegen H.F.C. kwam zóó onverwacht, dat van een „donderslag bij helderen hemel" kan gesproken worden. Wel waren wij er van overtuigd, dat V.S.V. het tegen de „good old" lastiger zou hebben, dan de door de H.F.C.'ers behaalde resultaten zouden doen vermoeden, maar zulk een over tuigende nederlaag hadden wij zeker niet verwacht. Laat ons hopen, dat deze nederlaag niet het begin van een inzinking is, doch uit sluitend een gevolg van het noodlot, dat Zondag j.l. juist wilde, dat in het Westen slechts één van de tien bezoekende clubs het tot een overwinning wist te brengen en dit was nog in een wedstrijd tusschen nummer laatst en nummer één ('t GooiAjax). Inmiddels staat V.S.V. reeds vier punten bij de leiders ten achter; het is dus zaak, dat de voodwitten spoedig weer eens beter gaa» soD,?n. De kans. dat dit Zondag a.s. reeds het geval zal zijn, lijkt ons vrij groot, want het Haag- sche A.D.O.. dat op bezoek komt, heeft tot dusver nog geen overweldigenden indruk gemaakt, daar het in zeven wedstrijden slechts vijf winstpunten behaalde, waarvan twee op het toen nog zeer zwak spelende Haarlem en twee op de heksluiters 't Gooi. Alleen het gelijke spel, dat Tap c.s. Zondag j.l. tegen Feijenoord behaalden, kan als een verdienstelijke prestatie worden aangemerkt; dit moet voor V.S.V. een vingerwijziging zijn om de tegenpartij toch vooral niet te on derschatten. Doet V.S.V. dit niet, dat blijven de punten in IJmuiden. Zoo teleurstellend als het resultaat van V.S.V. was, zoo verheugend was dat van Stormvogels tegen V.U.C. Het opvallende was de groote productiviteit van de voor hoede en dit nog wel ondanks het feit, dat de goalgetter Schoorl ontbrak. De verklaring er van ligt o.i. voor de hand. Zonder iets op de capaciteiten van Schoorl als goal-getter te willen afdingen, is het evenzeer waar, dat zijn te ver doorgevoerd individueel spel rem mend op het tempo van de voorhoede werkt. Hierdoor komen de overige spelers weinig of niet aan schieten toe. Nu Zondag j.l. de bal herhaaldelijk vlug werd afgegeven, kwamen vooral de capaciteiten van Effern meer tot zijn recht; het merkwaardige deed zich voor, dat deze speler, die aanvankelijk niet was opgesteld, niet minder dan vier doelpunten voor zijn rekening nam. Door deze overwinning en de gelijktijdige nederlagen van D.F.C. en H.B.S. is Storm vogels aardig uitgeloopen. De ernstigste con currenten, D.H.C. en D.F.C.hebben nu beide drie verliespunten meer dan de Storm vogels, die dus een prachtige kans op het kampioenschap hebben, maarzoover zijn we nog niet, om daar nu reeds aan te denken. Om te beginnen, wacht Haak c.s. morgen een zware ontmoeting tegen D.F.C., zwaar vooral, omdat de Dordtenaren zich op hun terrein aan den Markettenweg blijkbaar goed thuis gevoelen, getuige het feit, dat D.H.C. en H.B.S.noch Excelsior het er dit seizoen tot een overwinning hebben kunnen brengen. Twee overwegingen leiden ons er echter toe om optimistisch gestemd te zijn. In de eerste plaats het feit, dat Stormvogels den vorigen Zondag getoond heeft te kunnen voetballen en in de tweede plaats de over weging. dat Stormvogels tot dusver steeds op het Dordrechtsche terrein goed heeft ge speeld. Overwinningen als 71 (twee maal) en 52 bewijzen dit voldoende. En al zal dan morgen de overwinning mogelijk min der groot zijn, we houden het er op, dat er toch gewonnen wordt. Kinheim heeft zich Zondag na de neder laag tegen W.F.C. tegen West-Frisia gereha biliteerd door met 2—0 te winnen, daardoor er voor zorgende, dat de Enkhuizers hun aan val op 't kampioenschap wel 'n jaar kunnen uitstellen, want al is het seizoen nog jong, s punten achterstand op een constant spelend Z.V.V. is wel wat erg veel. Kinheim zelf is nu drie punten op de leiders achter en behoudt dus nog haar kans je, dat wel eens een kans zou kunnen wor den. wanneer de Velsenaren zoo blijven spelen, als ze het Zondag j.l. tegen West- Fris'i deden. Morgen wacht den Kinheimers de buitengewoon zware uitwedstrijd tegen D.W.S. Deze populaire Amsterdamsche club heeft slechts één verliespunt meer dan Z.V.V. en is dus eveneens 'n gegadigde voor de oo- venste plaats. Wanneer Kinheim het tot een gelijk spel brengt, zijn we tevreden. De Kennemers-papieren staan na de over- winnii'g tegen Holland» al bijzonder hoog genoteerd. Op Hollandia hebben de Wij kers nu een kostbaren voorsprong van vier punten, terwijl O.S.V. twee verliespunten meer heeft. De stand in de bovenste regionen is: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. gem.' Kennemers 7 7 0 0 14 3714 2. O.S.V. 6 5 0 1 10 3014 1.67 Hollandia 7 5 0 2 10 30—17 1.43 Opvallend is het groote aantal doelpunten vóór, dat deze drie clubs hebben. Zondag krijgen de Kennemers D.W.V. op bezoek, de club, die met negen punten uit zeven wedstrijden geen slecht figuur slaat. Zijn de leiders echter op hun qui-vive, dan kan er niets gebeuren. De Beverwijksche vierde-klassers deden Zondag j.l. hun eersten misstap, n.l. tegen Fokke. Moge het ook de laatste zijn! Ze heb ben zelfs met 41 achtergestaan en uit dat oogpunt bekeken is 't gelijke spel (44) nog zoo onverdienstelijk niet. Morgen wordt door Beverwijk wederom „uit" gespeeld en wel tegen Zilvermeeuwen. Dit is ook een vrij lastige wedstrijd, daar de Zaankanters in zes wedstrijden negen punten veroverden en op eigen terrein nog ongeslagen zijn. S.C.A. heeft echter van de Zilvermeeuwen gewonnen en Beverwijk klopte op haar beurt S.C.A. met 51, dus Stormvogels 2, dat met een verzwakt elf tal (Jongsma, Van der Steen, Rijkeboer, Ef fern en Van Pel ontbraken) een sterk Ajax 2 op eigen terrein met 52 klopte, verdient zeker een pluim. Bravo, blauw-witten! Z.F.C. 2 komt morgen op bezoek. De Zaan kanters leden Zondag j.l. tegen Haarlem 2 een zware nederlaag. Dat doet ons op een gelijk spe' honen V.S.V. 2 deed, wat van haar verwacht werd; zij klopte Blauw Wit 3 met 4O. K.F.C. 2 zal morgen wel meer tegenstand bieden, maar met een beetje geluk wint V.S.V. weer en anders wordt het toch zeker een gelijk Ook Kennemers 2 hield, evenals het eer ste elftal, er de Hoornsche voetballers onder. Met negen punten uit zes wedstrijden slaan deze Wijkers geen slecht figuur. Tegen het wisselvallige Ajax 4 rekenen we minstens op een gelijk spel. H. F. C.—AJAX Het H. F, C.-elftal heeft de volgende op stelling: Van der Meulen, P. Jongeneel, A. van Baasbank, R. Jongeneel, Kruyer, Lamp, Van Riemsdijk, Kermer, Koper, Dorsman. Chapon. POLITIE SPORTVEREENIGING. Het secretariaat van de Politie Sportveree- niging „Haarlem" is thans gevestigd bij den heer R. Wieringa, Ooievaarstraat 23, alhier. SCHOTEN—HILLINEN. Het Schoten-elftal, dat a.s. Zondag tegen HiMinen uitkomt, op het terrein aan den Ver- gierdeweg is als volgt samengesteld: Hoff, Oorthuis, v. Putten, Pieters, Rootliefo (aanv.) Steenbergen, Goosen, Maas, v. Roon, Korf, Hetem. DE I. V. O.-BODE. We ontvingen No. 10 (derde jaargang) van „De I. V. O.-Bode", het orgaan van de Voet- balvereeniging Li Vriendenkring Opgericht. Het bevat de volgende rubrieken en artike len: Officieele Mededeelingen; De stand van zaken; Wijze woorden; Maandoverzicht; Een ernstig ongeval; Een goed oordeel over dit clubblad van H. Valkema, bestuurslid van den K.N.V.B.; Voor alle sipelers; Nieuws van allen kant; De scheidsrechter en de trainer; Eenige cijfers; Wat ons wacht; Goede voor nemens; De amateur; Breekmanie, enz. WERKLOOZEN COMPETITIE. Het programma voor 7, 8 en 9 November: Dinsdag: N.A.S.Zandvoort II, terrein R.C.H., scheids rechter Eyskoot. SteenzettersD.E.S., terrein E.D.O., scheids rechter Lefebré. Rood ZwartHeemstede I, terrein Vergier- deweg, scheidsrechter Luyken. SchildersTrekvogels, terrein N.A.S.B., scheidsrechter De Tello. Woensdag: Metaal IZandvoort I, terrein Vergierde- weg, scheidsrechter v. Loenen. Donderdag: Metaal II—D.W.S., terrein H.F.C., scheids rechter Hekelaar. Stormveld—R.C.IJ., terrein Plaarlem, scheids rechter Perfos. GraficusA.S.IJ., terrein D.E.S., scheidsrech ter Dreijer. Rood Wit—Bakkers, terrein Vergierdeweg, scheidsrechter Koning. Heemstede IIBouwers, terrein Sportpark Heemstede, scheidsrechter de Wit. KANO-SPORT HAARLEMSCHE KANO-VEREENIGING. In vervolg op onze vorige mededeelingen omtrent het winterwerk der H.K.V. kunnen wij nog meedeelen, dat de winter-indoortrai- ning reeds a.s. Zaterdag begint. Zij, die dus gereed willen zijn voor het a.s. seizoen, ver zuimen met, aanwezig te zijn: een geschikte lokaliteit tot oefenen is gevonden. Tevens zal een bouwcursus georganiseerd worden, niet alleen voor leden, maar ook voor niet-leden. Onder deskundige leiding kunnen de a.s. bouwers er voor zorgen, eerste klasse mate riaal te bezitten, als de zomer weer in het land is. Zeer zeker een mooie gelegenheid, die de watersporters niet voorbij moeten la ten gaan. Wie er nog meer van weten wil, vervoege zich bij den secretaris, Gasthuis straat 3 rood. De eerste gezamenlijke wan deltocht heeft a.s. Zondag plaats. BILJARTEN. DEMONSTRATIE J. DOMMERING. In den laatsten tijd hoorden wij maar wei nig over prestaties en wedstrijden van onze eerste klasse biljarters op de matoh-tafel. Thans komt er weder eenig teeken van leven Ten eerste gaat J. Sweering de Nederland- sche kleuren verdedigen in het tournooi om den Coupe Zweifel te Keulen aan het eind dezer maand. Ten tweede heeft onze natio nale kampioen, J. Dommering, in Parkzicht te Amsterdam op verzoek een demonstratie gegeven voor de leden van de jubileerende vereeniging „A. B. C."; hij heeft een partij van 500 caramboles cadre groot-biljart uit gemaakt in 37 beurten en een hoogste serie van 121, zoodat hij heeft getoond nog steeds in goeden vorm te zijn. SCHAKEN WINTERWEDSTRIJD SCHAAKCLUB „KIJK UIT" le Groep: J. PoldermanJ. Klaver 01 C. PelsA. de Groot 10 J. Polderman—J. Gordijn 1/21/2 J. Klaver—C. Gordijn afgebroken 2e Groep: Mr. A. HeilemaJ. Lambeck 10 H. SantG. Schuurman 10 J. de VriesJ. Visser 10 Th. Klauwers—J. B'ilder afgebroken 3e Groep: G. ZijlstraM. Spetter H. OderkerkS. de Vries S. KluftD. van Rijswijk W. DeelderJ. Jimmink G. BaljetW. Visser 4e Groep: P. LanserC. Verbaan H. BüchiF. Rootlieb 1—0 0—1 1—0 0—1 afgebroken 1—0 1—0 LEDEN VAN „KIJK UIT" TEGEN DR. ALJECHIN. A.s. Zondagmiddag half twee zal de wereld> kampioen schaken dr. Aljechin in „Het Bol werk" Kennemerplein 5 te Haarlem een simul taan seance geven aan 12 borden tegen spelers uit den Noord Hollandschen Schaakbond. Voor „Kijk Uit" zullen uitkomen de heeren Dr. J. H. Pannekoek, J Zoontjes, A. D. de Groot en N. N. tabletten Bi) Apoth- en Drogis: (Adv. Ingez. Med.) HOCKEY DE COMPETITIE. Het programma der wedstrijden voor Zon dag a.s. geeft de volgende wedstrijden voor de Haarlemsche elftallen aan: Eerste klasse: 't GooiBloemendaal. Promotie-klasse; Bloemendaal 2Kieviten. Amsterdam 2M.H.C. Tweede klasse: H.O.C. 2H.B.S. M.H.C. 2Amsterdam 3. Derde klasse: M.H.C. 3-T.H.C. 25. H.B.S. 2'Bloemendaal 3. Vierde klasse: T.H.C. 25 HBloemendaal 4. I.C.C.—M.H.C. 4 Bloemendaal gaat een van de zwaarste wedstrijden tegemoet. Zelfs Amsterdam heeft ondervonden, hoe moeilijk van het thuisspelende Gooi is te winnen. (Amsterdam speelde 11 gelijk); voor Bloemendaal ziet het er donker uit. Wel is waar is de ergste dreiging van de laatste plaats voorbij T doch ook bij hockey is alles mogelijk; voortdurende waakzaamheid blijft geboden. Bloemendaal 2 ontvangt Kieviten en heeft hier een kans om nu eens één of twee pun ten te bemachtigen. Tenminste als het wis selvallige team van Bloemendaal weer eens goed speelt. En juist het constante spel bij Bloemendaal 2 ontbreekt tot nu toe, al houdt dit dan ook tevens bij eiken wedstrijd verras singen voor de tegenpartij in. Intusschen staat Bloemendaal momenteel als hekkeslui- ter te boek; de kans is lang niet denkbeel dig, dat dit zoo blijft, als er niet spoedig een blijvende verandering bij de Bloemen- daal-reserves intreedt. M.H.C. gaat naar Amsterdam 2 een her haling dus van den hockeydag. Toen won M.H.C., maar of ook dit zich zal herhalen, is nog een vraag. Amsterdam 2 speelt constant een goede partij en M.H.C. doet dat minder. Nu is het dus de kwestie, hoe dat Zondag a.s. zal zijn. Als beste resultaat is een ge lijk spel voor de Musschen te verwachten. In de tweede klasse gaat H.B.S. naar Waalsdorp tegen H.O.C. 2 spelen. H.B.S. was op den goeden weg; speelde tegen de drie sterkste elftallen gelijk, maar verloor den laatsten wedstrijd tegen Strawberries. Te gen H.O.C. 2 wordt een stevige overwinning verwacht. M.H.C. 2 ontvangt Amsterdam 3. Het thuis spelen der Musschen kan oorzaak zijn van een Haarlemsche zege, al zou een gelijk spel ook geen verwondering wekken. In de derde klasse ontvangt M.H.C. 3 het nog steeds ongeslagen T.H.C. 1925. Dat wordt een big match, waarin de gasten kan sen hebben; maar toch zullen ze danig moe ten oppassen om beide puptjes te bemach tigen. De derby H.B.S. 2—Bloemendaal 3 zal wel uitloopen op een Bloemendaalsche zege, te meer nu de Bloemendalers zoo langzamer hand goed los komen. Tenslotte zal in de vierde klasse Bloe mendaal 4 vermoedelijk zonder winst uit Amsterdam terug keeren na het bezoek aan T.H.C. 2, wat wellicht ook van M.H.C. 4 ge zegd kan worden dat bij I.C.C. op bezoek gaat. KORFBAL NED. KORFBALBOND. DF WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Kleiner N.K.B. programma voor de Haar lemmers dan morgen gespeeld moet worden, is wel niet denkbaar. Slechts één twaalftal van onze stadgenooten komt in het veld en wel op het Gemeentelijk Sportpark te Heemstede, waar Animo I de Blauw Witters ontvangt. We kunnen aan de thuisclub geen overwinning- voorspellen, maar hopen op een verdeeling der punten. HAARL. KORFBALBOND. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. De H.K.B.-competitieleider zet er spoed ach ter; hij heeft weer een normaal programma vastgesteld: de gang blijft er zoodoende prach tig in. In de le klasse heeft T.H.B. een primeur, want het speelt thuis tegen Osno 1, de pas toegetreden nieuw opgerichte vereeniging. We zijn wel benieuwd naar den uitslag van dit eerste treffen. T.H.B. is momenteel een der sterkste ploegen uit de le klasse. Oosterkwartier 2, dat naar S.V. 2 gaat; Zil vermeeuwen die Animo 2 ontvangen, Haar lem 3. dat thuis tegen Ons Genoegen speelt en S.S.H. 1. dat te Santpoort De Kennemers bezoekt, geven we de meeste kans om te win nen. In 2 A. zal Tempo wel geen kans zien om thuis het bezoekende Excelsior te slaan. Meerlebosch 1 lijkt ons wel in staat om aan de Zeemeeuwen de twee puntjes afhandig te maken. De Thorn 1, de ongeslagen ploeg, zal met de reserves der Kennemers wel raad weten. Ook Alw. Ready kan bij normaal verloop thuis van S.S.H. 2 winnen. In 2 B. kan de strijd der onderste twee twaalftallen S.V. 3—D.S.V. 1 zeer spannend worden. D.S.V. 1 wist in vier wedstrijden twee punt jes bij elkaar te krijgen; S.V. 3 in 't zelfde aantal wedstrijden geen een. Eigen veld voordeel kon voor S.V. wel eens het eerste punt brengen. Flora 1, dat in vijf wedstrijden één verlies punt boekte, moet de baas blijven over Oos terkwartier. Haarlem 4Palvu is een strijd tusschen vrijwel gelijke ploegen. In 3 A kunnen De Thorn 2, Haarlem 5 en Meerlebosch respectievelijk winnen van Palvu 2, Tempo 3 en Ons Genoegen, welke drie nog geen puntje behaalden. In 3 B. gaat het nieuwe twaalftal der Ready's, n.l. het derde naar Meerlebosch 3, dat misschien haar eerste overwinning gaat behalen. Animo 3 gaat haar vierde overwin ning tegemoet tegen T.H.B. 3. Excelsior 2 zal haar handen vol hebben aan het derde Ons Genoegen. ADSPIRANTEN-AFDEELING. 4 Nov. A. Meerlebosch A—Oosterkwartier A. Ons GenoegenAnimo. B. D.S.V.Meerlebosch B. S.V. B—Flora. onder leiding van B Dukel. ONS VIERDE OPLOSSERSVRAAGSTUK. Allereerst willen wij de oplossing weergeven van het tweede vraagstuk van onzen pro bleem-wedstrijd. De stand luidt; Auteur C. Suyk No. 2 Fan tasieprobleem. Zwart twee dammen op 6 en 48 en schijven op 2 4 8 10 15 20 en 31. Wit 14 schijven op: 11 17 22 24 26 28 29 34 1^ 17 IQ 4.1 49 41 Wit 26—21! Zwart 31—36? Wit won door 24—19 36x49 19—13 48x9 28—23 49x7 29—24 6x30 34x1. Jammer, dat naast de auteursop lossing nog twee bij oplossingen mogelijk zijn, die dan ook zeer terecht door onze oplossers werden aangetoond. Toch is de slag naar één een verrassing. Van de volgende heeren mochten wij goede oplossingen ontvangen: C. Rike 2 p., C. Suyk 2 p., F. Dukel 2 p., J. Bakker 2 p., A. Verstee; 2 p., P. J. v. Buuren 2 p., P. Leyte 2 p., J. de Vlugt 2 p., H. Buis 2 p., A. Scholder 2 p., A. Ligthart- 2 p., G. Haver 2 p., K. de Jong 2 p. H. de Boer 2 p.. A. Schager 2 p.. H. Schaap 2 p., G. Postma 2 p., F. Postma 1 p.. A J. Visser 1 p.. G. v: Zanten 1 p.. P. Jansen 1 p.. H. de Reus. Santpoort 2 p., A. Fisscher, Amsterdam 2 punten. 2 p., C. H. Wouters 2 p., G. Numan, Beverwijk CORRESPONDENTIE P. L. De stand is te eenvoudig en het eind spel is te bekend. A. Fisch te Am.: Ik zal de partij in studie nemen. G. N. Beverwijk. Uw deelneming stellen wij zeer op prijs. Na eerst een eindspel, een fantasie en een motiefvraagstuk te hebben aangeboden, heb ben wij gemeend „de proef op de som" te moeten nemen. door. als no. vier van onzen wedstrijd een vraagstuk ter oplossing aan te bieden van niet minder dan 21 zetten diep Zonder de capaciteiten van de lezers te on derschatten, durven wij te beweren dat slechts zeer weinigen er in zullen slagen dit diepzin nige doch logische, vraagstuk te doorgronden. Auteur N. N. No. 4 ZWART Wft' ÜP m w Hf W- m m 11 Hf 8 m Ét m Éfi 11 lü s m WIT De stand luidt: Zwart 16 schijven; 1 2 3 6 7 8 9 10 13 14 16 19 20 24 25 29 Wit 16 schijven: 28 32 33 35 36 38 39 40 41 42 45 46 47 48 49 en 50. De vraag was: Wit aan zet speelt en wint één schijf of de geheele partij. De bedoeling is.dus dat één schijf of de ge heele partij gewonnen wordt na dwangzetten Met vijf oplossingen zijn wij reeds tevreden. Alleen de hoofdvariant is reeds voldoende bij de inzending. Met zoovele oplossers kun nen we met recht zeggen: „De sterkste zal zegevieren en behoeft het lot dus niet te be slissen. BLINDPARTIJ TE ZAANDAM. Onderstaande blindpartij welke den 27en Oct. j.l. te Zaandam tegen den kampioen van de Zaanstreek werd gespeeld is belangrijk en interessant genoeg om haar een plaatsje in onze rubriek in te ruimen. Wit. B. May Zwart B. Dukel (blind) 1. 34—30 20—25 2. 40—34 15—20 3. 45—40 20—24 4. 50—45 10—15 Zooals begrijpelijk beoogt Wit de partij in een geheel onbekend spelgenre te verplaatsen om de theorie te omzeilen. 5. 33—29 24—33 6. 39x28 5—10 6. 44—39 17—21 Stand na den 6en zet van Zwart luidt: ZWABT WIT Zwart: 1—4 6—10 12—16 18 19 21 25. Wit: 28 30—32 34—43 45—49. Ais Wit thans in den diagramstand 39—33 speelt forceert Zwart door 21—27 een stuk winst. Men onderzoeke maar eens. Dit zetje komt meermalen in de partij vo.or 8. 38—33 21—26 9. 42—38 14—20 10. 30—24 19x30 11. 35x24 20x29 12. 33x24 10—14 13. 38—33 11—17 14. 34—29 14—20 15. 43—38 6—11 16. 47—42 1—6 17. 49—44 17—21 18. 31—27 18—22 19. 28x17 11x31 20. 36x27 12—18 21. 33—28 18—22 Steeds belet Zwart 2419 van Wit om de stukken 39 44 en 45 waardeloos te maken Wit kan wel over veld 23 gaan spelen, doch heeft daar geen voordeel van. (Adv. Ingez. Med.) 29. 28x17 12x21 30. 33—28 18—22! 31. 28x17 21x12 32. 32—28 13—18? Thans kon Wit dam nemen door 2822 2419 enz. enz. 33. 28—23 8—13 34. 37—31 26x37 35. 42x31 18—22 36. 27x18 13x22 37. 31—27 22x31 38. 36x27 12—17 39. 44—39 17—21? en Zwart verlcor door 2419. Is de stand van 't eindspel wel verloren? Deze vraag aan onze oplossers. HOE LEER IK DAMMEN? Les 15. Met les 14 zijn wij tot de behandeling der hekstellingpartij overgegaan en gaven wij een kort overzicht van dit spelgenre. waaraan wij het volgende nog willen toevoegen. Uit vrijwel alle openingen kan zich de hekstel- lingvariant voor doen, als Wit maar op veld 29. of Zwart op veld 22 gaat spelen. Het in nemen der hekstelling van uit de opening is niet goed, doch eerst in het gevorderd midden spel. Slechts in enkele bepaalde gevallen zal men voordeel krijgen, maar over het alge meen zal de hekstelling tegenvallen. Heeft men eenmaal de hekstelling ingeno men dan mag en is men vrijwel verplicht e- gen andere spelvormen in voor Zwart de stuk ken 13 9 en 4 op te spelen en voor Wit 47 42 38. Dan kansen in dit spelgenre blijven o.i. ge lijk, daar ook vaak de ingeslotene door op het juiste moment er uit te komen, voordeel be haalt. Toch moet de ingeslotene er om den ken, steeds een hecht en sterk centrumblok ie reserveeren, daar bij het ontbreken hiervan altijd nadeel ontstaat. Ook geldt hier: „wie de meeste fouten maakt verliest". Wij zullen in onze 16e les een partij bespreken en ana lyseeren in dezen spelvorm, waaraan beide spelers evenveel kansen tot het nemen van de winst misten en waarin in tegenstelling mei de algemeene opvatting de schijven 5 en 10 ook nog op de lijn van 5 tot 46 staan. Men zal tot de conclusie komen, dat de aanwezig heid van die twee schijven op lijn 546 zeker nadeelig is dochdoor dat de tegenstander één fout maakt, er later zeer toevallige situa ties ontstaan, met als gevolg een voordeel van één van beiden, dat bezwaarlijk als logisch resultaat van een eenmaal aanvaarde hekstel ling partij kan worden aangemerkt. ZWABT §T B m 11 üf m SgjJ IH m H H if 'jW s 9 H i§ m iü 9, Hf jg§ 11 if! ill 9 mt 9 22. 28x17 21x12 23. 32—28 6—11 24. 37—32 11—17 25. 39—33 13—18 26. 41—37 9—13 27. 46—41 4—9 28. 41—36 17—22 WIT Tot slot dezer rubriek een aardig vraagstuk van den heer H. de Reus die voor het eerst in onze rubirek verschijnt. Zwart's laatste zet is 1117 en Wit kan niet 2116 spelen waarna 1823 volgt en Wit kan niet sluiten door 3540 en 2429. In den diagramstand kan Wit echter fraai winnen. Hoe? Opl. en Corr. binnen negen dagen aan bur. van dit blad of Breesaapstraat 44, IJmuiden. DAMMEN TWEEDE KLASSE KAMPIOENSCHAP NOORD HOLLAND. H. Schaap en P. Leyte in de finale. De eindstand der tweede klasse ie; Groep Gesp.gew.rem.verl.pnt H. Schaap, D. J. C. 3 3 0 0 6 Blijrij, H. D. C. 3 1113 Balh, H. D. C. 3 0 2 1 2 r C. Bais. D. C. IJ. 3 0 12 1 Groep II P. Leyte. D. C. IJ 4 4 0 0 8 Wesselmm. H. D. C. 4 3 0 1 6 Rozijn, H. D. C. 4 112 3 Amelung - 4 10 3 2 Eising 4 0 13 1 Schaap en Leyte komen dus in de finale. SIMULTAANSEANCES EN BLINDSPELEN. Deze week speelde onze damredacteur de heer B. Dukel te Zaandam in Westzaan. Te Zaandam ging de blindpartij na 48 zetten te gen den heer B. May. kampioen der Zaan streek verloren; de simultaanseance van 30 borden eindigde: 22 gew., 6 rem. en 2 verl. Te Westzaan won de heer Dukel de blindpartij; de simultaanseance had het volgende resul taat: 33 borden 22 gew., 8 rem., 3 verl. HOOFDKLASSE-COMPETITIE NED. DAM- BOND. DISTRICT „NOORD-HOLLAND". Bovengenoemde competitie is deze week wederom begonnen. De nationale clubkam pioenen (Haarlemsche Damclub) hebben de competitie flink ingezet door een voorloopige 11—3 overwinning op de Damclub „Zaandam". De Damclub „Haarlem" stelde teleur door met een 12—6 nederlaag uit IJmuiden terug te keeren. Maandagavond a.s. speelt de Haarlemsche Damclub tegen de Damclub „IJmuiden".'een wedstrijd die wele;,is van beslissenden invloed op het eindresultaat zou kunnen zijn.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 7