HET NIEUWE AVONDBLAD Ongewenschte toestanden bij den Vischafslag? 1fc JAARGANG No. 312 MAANDAG 6 NOV. 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents Incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, lossenummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V, Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNERTER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zy 14 dagen als zoodanig in de registers zijn Ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: ƒ2000.— bij algeheele invaliditeit; 600— bij overlijden; 400— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150— bij verlies van een wijsvinger; 100— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2G00.bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het. vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachten* deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN. Bestuur der Vischhandelvereenigitig benoemt een commissie. De remedie: het mijntoestel. Het valt niet te ontkennen: het beeld van het afslagbedrijf in den Rij ksvischaf slag is bezig zich te wijzigen, er voltrekt zich rond om de afslagers, die eiken dag als een soort afslag-automaten hun werk verrich ten, een proces, dat nu reeds eenige jaren allen, die er bij betrokken zijn, beroert en hen voor problemen heeft gesteld, waarvoor men tot nu toe geen oplossing heeft weten te vinden. Een circulaire, eenïgen tijd geleden door het bestuur der IJmuider Vischhandelver- eeniging aan de leden uitgereikt, plaatst deze kwestie wederom in het brandpunt van aller belangstelling. In deze circulaire deelt het bestuur mede, dat het, naar aanleiding van de in den laat- sten tijd wederom herhaaldelijk ingekomen klachten van vischhande 1 aren omtrent on gewenschte toestanden bij den afslag, een commissie heeft benoemd met de opdracht maatregelen te overwegen, om in de be staande toestanden verbetering te brengen. De commissie acht het noodzakelijk, zich tot alle visclihandelaren te wenden met het verzoek, haar mondeling of schriftelijk, bij voorkeur schriftelijk, te willen berichten, wat volgens hen kan bijdragen tot verbetering van den bestaanden toestand. Als onderwer pen der enquête worden genoemd: de wijze van verkoop, het weghalen der visch, sor teering en uitstalling der visch, voorwaar den tot toelating bij den afslag', en ten slot te: welke maatregel acht de handel boven dien gewensoht om eventueel te komen tot verkoop van visch over het electrisch mijn- toestel? Het is weer dezelfde kwestie, de kwestie, die de oorzaak is van alle kwaad niet al leen in den Rij ksvischaf slag te IJmuiden, maar in de geheele maatschappij: de con currentie wordt te groot er is van alles te veel, er zijn ook te veel kooplieden. Het surplus in IJmuiden is in een versneld tempo ontstaan, doordat een bijzondere om standigheid de toeneming bevorderde n.l. iz ontwikkeling van het vrachtauto-bedrijf, waardoor venters en kooplieden uit de pro vincie, die voorheen kocht hij den grossier, thans zelf naar IJmuiden kunnen komen en als geaccrediteerd koopman, zelf kunnen Koopen. Onafwendbaar. Deze gang van zaken was onafwendbaar, althans bij de bestaande reglementen en usances. De Rij ksvischaf slag is een open baar halbedrijf, waar ieder, die aan zekere voorwaarden heeft voldaan, visch kan koo- pen. En zoo geschiedde het, dat het aantal rondom den afslag hoe langer hoe groot-er werd. „Het afslaan van visch bij het Staats- visschershaveiïbedrijf geschiedt nog op vrij primitieve wijze" lezen we in het verslag van de commissie van onderzoek, ingesteld bij beschikking van de ministers van Water staat en Financiën van 11 Maart 1927. „De visch wordt in de hallen gelost en daar, in kisten naar maat en soort verdeeld, neerge zet. De afslagers en de koopers groepeeren zich om de eerste partij; als deze verkocht is, begeeft men zich naar de tweede partij enz. tot alles verkocht is. Pogingen om tot een andere wijze van afslaan te geraken zijn eenige malen beproefd, doch hebben gefaald, in verband met de eigenaardige moeilijkhe den aan den verkoop van visch verbonden. In groote buitenlandsche havens wordt ook dezelfde wijze van afslaan toegepast. Het behoeft intusschen geen betoog de com missie is nog steeds aan het woord dat bij afslag op de bovengeschetste wijze tel kens om elke partij een groot gedrang is, waardoor niet ieder gegadigde in staat is, zich behoorlijk omtrent de partij te oriën teren, terwijl daardoor ook gevaar van be schadiging van de visch ontstaat. In elk ge val kan niet gezegd worden, dat de afslag op ordelijke wijze geschiedt, terwijl boven dien zoodoende nooit met volkomen zeker heid geconstateerd kan worden, wie de eer ste „mijner" is. Dit bezwaar betreft dus in hoofdzaak de orde in het bedrijf en aange zien de commissie ook dit punt in haar on derzoek heeft betrokken, is zij te rade ge gaan om ook in dit bezwaar te voorzien." Tot zoover het verslag der commissie, welke ten slotte omtrent de wijze van af slaan de volgende conclusie vaststelde: „De tegenwoordige methode van wandelenden en vondelingen afslag worde vervangen door €6n afslag in een vaste localiteit met elec trisch mijntoestel." Het verslag verscheen in 1929, het elec trisch mijntoestel bwa-m er „in een vaste lo caliteit", maar alles bleef bij het oude. Niet geheel en al. Er werd, om het gedrang bij den afslag zooveel mogelijk te beperken be paald, dat alleen houders van door de di rectie van het Staatsvissehershavenbedrijf uitgereikte insignes of kaarten, i.e. de ge accrediteerde kooplieden, zich rondom den afslag mochten ophouden en de visch knechts dus niet. Dit gaf eenige opluchting, maar het zou blijken, dat deze opluchting slechts van tijdelijken aard zou zijn. Tot de eenige radicale oplossing, definitief ingebruikne ming van het electrisch mijntoestel kwam het niet. Van de ter oplossing voorgelegde onder werpen zijn die, aangaande de voorwaarden tot toelating bij den afslag en aangaande invoering van het electrisch mijntoestel de belangrijkste. We zullen deze kwesties eens nader bekijken. In de eerste plaats dient te worden vast gesteld, dat beide kwesties met elkaar ten nauwste verband houden, voorts dat beide naar voren zijn gebracht als uiting van het verlangen van den plaatselijken handel, te komen tot een op welke wijze ook weige ring tot den afslag van kooplieden uit de provincie. De gevestigde kooplieden wen- schen er een eind aan te zien gemaakt dat ieder, die een zekere waarborgsom stort, visch kan koopen. De markt is voor den groothandel, zeggen zij. Wij willen hierbij in de eerste plaats op merken, dat wanneer het gekomen was tot een geregelden verkoop met behulp van het mijntoestel, alle moeilijkheden uit den weg geruimd waren. I-Iet gedrang was weg en door het verpachten voor minstens een jaar van de zitplaatsen in het mijnlokaal, zou mey geheel onopzettelijk, den vreemdeling hebben geweerd. En alleen onopzettelijk kan het intermediëerende Staatsvissehershaven bedrijf kooplieden van den afslag uitsluiten, dus alleen als indirec-t gevolg van den een of anderen maatregel. Het Staatsvissehers havenbedrijf, dat alleen optreedt als make laar of factoor voor de reeders, zal geen maatregelen mogen treffen, die een opzet telijke uitsluiting van den afslag van be paalde kooplieden beoogen. Hiermede die nen degenen, die zich onledig houden met het zoeken naar maatregelen die verbetering in de bestaande toestanden moeten bren gen terdege rekening te houden. Het vraagstuk van het beperken van het aantal personen, dat bij den afslag wordt toegelaten of met andere woorden van de ingeschreven kooplieden, is niet zoo gemak kelijk op te lossen. Men kan den toestand met een goedkoop grapje wel belachelijk maken, bijv. met het bekende verhaal, dat een vischkooper met drie rijksdaalders kapi taal naar IJmuiden kwam, deze drie rijks daalders op de bank stortte en op deze wijze groothandelaar in visch werd, maar derge lijke grapjes brengen ons niets dichter bij de oplossing. En dat deze moeilijk is. mag worden afgeleid uit het feit, dat voor zoover ons bekend de IJmuider Vischhandelveree- niging, die ai gedurende eenige jaren over den toestand heeft geklaagd, geen behoor lijke en voor alle partijen aanvaardbare re geling aan de hand heeft weten te doen. Men wil de koopers van buiten de gemeen ten uitsluiten, maar dit gaat natuurlijk niet. De afslag is een staatsbedrijf, waarin iedere burger gelijke rechten heeft. Was het een gemeentelijke instelling, dan was het wat anders; dan zou de directie of beter ge zegd het gemeentebestuur maatregelen kun nen treffen, die den plaatselijken handel het monopolie verleenden. Of deze op den duur het gewenschte succes zouden brengen staat nog te bezien Er zijn ook nog stroo- mannen. Men wil den afslag reserveeren voor den groothandel, maar wat is eigenlijk groot handel in de viseh-negotie? Er zijn tal van handelaars, grossiers, die per week niet meer dan 20 of 30 manden visch verkoopen. En er zijn kleinhandelaars, venters, die door gezamenlijk in te koopen, veel meer kunnen gebruiken. De Rotterdammers hebben dat verleden week bewezen. En zou men handelaars hier te plaatse, die als kleine grossiers te beschouwen zijn. de mogelijkheid willen ontnemen, hun za ken uit te breiden, door hun de gelegen heid te onthouden, direct van den afslag te koopen en hen te noodzaken, bij den gros sier te koopen? De onduidelijke scheidings lijn tusschen grossieh en detaillist maakt een oplosing in deze richting zeer moeilijk. Met zinlooze groote woorden komt men er dus niet. Er moet wat gedaan worden. En toch moet er wat gedaan worden. Want als er niets gedaan wordt, loopt de boel vast. Het aantal geaccrediteerde vïsch- koopers zal blijven toenemen, vooral in de greep van beneden f 100.en ook het aantal concurrenten van den plaatselijken handel. Deze zal worden doodgedrukt. Het radicaalste geneesmiddel weet men: het electrische mijntoestel. Er is door de juist benoemde commissie aan de leden gevraagd, welke maatregelen de handel gewenscht acht om eventueel te komen tot verkoop van visch over het elec trisch mijntoestel. Deze vraag bewijst, dat men de electrifica- tie van den afslag nog steeds mogelijk acht. Men weet, hoe het met het electrisch mijn toestel gegaan is. Den 6en Maart 1931 werd de eerste electrische afslag gehouden van de vangsten versche visch, aangevoerd door de Nelly IJM 9 en de Walvisch IJM 323. Nadien werd steeds eiken Vrijdag over het electrisch mijntoestel afgeslagen en in September van genoemd jaar besloten zoowel de leden van de Vischhandelvereeniging als die van de Reedemvereeniging medewerking te blijven verleen en aan de voortzetting der proeven met den electrischen afslag. Gesteund door de ondervonden medewerking werden de proeven uitgebreid. Pekelharing, versche ha ring, makreel en schardijn werden geregeld electrisch aan den man gebracht Totdat plotseling het einde kwam. Nadat ongeveer 3/4 jaar het toestel geregeld in ge bruik was geweest, verzocht 23 December 1931 het bestuur der Vischhandelvereeniging, de proefnemingen voorloopigte doen sta ken. Er was in deze periode voor een bedrag van bijna f 1.7000.OOO.J- electrisch verkocht! Sinds dien tijd is het toestel niet meer ge bruikt. De handel heeft 23 December 1931 het laatste woord gehad, de handel heeft nu weer het eerste. Dat het gesproken worde! Wij zijn steeds de meening toegedaan en nog, dat het wèl kan. Vele handelaars zijn het met ons eens, velen daarentegen mee- nen, dat het nooit gaan zal. We zullen moe ten afwachten, wie er gelijk krijgt. Een feit- is het dat wil men het toestel met succes gebruiken, er zal moeten worden toegege ven aan den wensch van den handel inzake de wijze van sorteering. We zijn vol belang stelling naar het resultaat der enquête. We schreven reeds, dat wanneer het elec trisch mijntoestel weer mocht worden inge voerd, aan vele moeilijkheden een eind zal komen. Maar aan deze moeilijkheden moet ook een einde komen, al wordt het toestel niet in eere hersteld, d.w.z. er moet iets ge daan worden om de categorie vischkoopers, die te hooi en te gras aan de markt komen, buiten de deur te houden. Maar wat? We weten er reeds op, dat er bezwaren z-ijn. Het wil ons voorkomen, dat het gewenscht is, het reglement in dien zin te wijzigen, dat er van eiken handelaar, die zich als kooper wil la ten inschrijven, tegen een behoorlijke ver goeding een voor een jaar geldige insigne worde verstrekt, dat als bewijs van toegang tot den afslag kan dienen. Deze vergoeding- zou dus als een soort beursbelasting be schouwd moeten worden. Zij zou natuurlijk niet te laag gesteld moeten worden. Een andere manier, om tot het doel, on opzettelijk weren van een bepaalde groep kooplieden, te geraken is naar onze meening moeilijk te vinden. S. B. GESLAAGD De heer A. Rietdijk Jr. te IJmuiden is te 'sGravenhage geslaagd voor het examen wis kunde L. O. er. STAATSCOMMISSIE RIJKENS. RAPPORT AANGEBODEN. Naar wij vernemen heeft heden de com missie-Rij kens haar rapport aan den minis ter van Economische Zaken aangeboden. Met de publicatie van dit rapport zal nog eenige tijd gemoeid zijn. GEVOLGEN VAN DEN MIST. LOGGERS GESTRAND. Zondagmorgen bij het aanbreken van den dag bemerkte de kustwacht te Katwijk, dat twee loggers gedurende den mist, welke dien nacht was komen opzetten, gestrand waren. De heide schepen, een Katwijksche en een Scheveningsehe logger, bevinden zich hoog op het strand, zoodat er geen gevaar voor de opvarenden bestond. De eene zit pl.m. 250 M. benoorden de andere even zoo ver bezuiden Katwijk. BURGEMEESTERS BUITEN HUN BEVOEGDHEID? VRAGEN OVER VELSEN. Eenige leden der Tweede Kamer vroegen blijkens het voorloopig verslag over de be grooting voor Binnenlandsche Zaken, of alle burgemeesters zich wel voldoende bewust zijn, welke bevoegdheden zij wèl en welke zij niet bezitten. Zij herinnerden daarbij o.a. aan het feit, dat de burgemeester van Velsen verordeningen uitvaardigde, die duidelijk in strijd bleken met de wet, waardoor de ma terie werd beheerscht. Deze leden vroegen, of de minister deze feiten kent, ze eventueel zou willen onderzoeken en daarover zijn oordeel zou willen mededeelen. Andere leden deelden de hier geuite opvat ting omtrent de verordeningen van den bur gemeester van Velsen niet. VERKEERSONGEVAL. Gisterenavond (Vrijdag) omstreeks 6 uur heeft op den Wijk aan Zeeërweg een ernstig verkeersongeval plaats gehad. De heer Ren- sen, ambtenaar bij het C.A.B. kwam op zijn rijwiel gezeten uit de Houtmanstraat rijden met de bedoeling den Wijk aan Zeeërweg op te rijden. Van de tegenovergestelde richting kwam een autobus van de N.V. Stormvo gels aanrijden; door onbekende oorzaak is deze tegen den heer R. gereden, waardoor hij met een smak op de straat werd gesmeten. Een lid van het Roode Kruis, dat toevallig daar ter plaatse aanwezig was, verleende de eerste hulp. waarna Dr. Rutte verderen bij stand verleende. De heer R. bleek het linker onderbeen te hebben gebroken, terwijl hij in het gelaat eveneens gewond was. Per zie kenauto werd het slachtoffer naar het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk overgebracht. Het rijwiel van den heer R. werd geheel ver nield. HERDENKING WAPENSTILSTANDDAG. Door de in den Kennemer Vrede-Raad samenwerkende vredes-organisaties in Bever wijk en Velsen, n.m.l. de afdeeling Kemiemer- land der J.V.A., de afdeeling Beverwijk—Vel sen der I.A.M.V., de afd. Beverwijk van den Algemeenen Nederl. Vrouwen Vredesbond. de Vredesgroep voor Beverwijk en Omstreken, en den Vredeskring IJmuiden wordt op Dinsdag 14 Nov. in de zaal van „Bloemoord" te Velsen- Noord een openbare bijeenkomst belegd ter herdenking van den Wapenstilstanddag. Ds. N. Padt uit Zandvoort zal in deze bijeenkomst spreken over het onderwerp: „Wereldtoestand en oorlogsgevaar". BEVERWIJK DE OMVANG DER WERKLOOSHEID. DE STIJGING HOUDT AAN. NA MACHADO'S VAL. Blik. in een fort uit de ■politieke gevangenen, waaronder de officie Cubaansche hoofdstad Havanna. Een aantal ren van het befaamde Hotel Nacional". Hoewel niet in die ernstige mate als de - jweek is de werkloosheid toch weer niet aanzienlijk gestegen. Blijkens de opgave van den gemeentelijken dienst der werkloosheids verzekering en arbeidsbemiddeling was het aantal hij de Arbeidsbeurs ingeschreven werkloozen heden 758 tegen 723 in de vorige week. Voor de drie bij den dienst aangesloten ge meenten waren de cijfers: Beverwijk 475 (vorige week 388). Wijk aan Duin 236 (230) en Heemskerk 107 (105). De werkloosheid doet zich gelden in onder staande vakgroepen: Beverwijk: Drukkers 6, letterzetters 1, be hanger 1, betonvlechters 4, betonwerkers 6, marmerbewerkers 1, marmerpolijsters 1, grondwerkers 44, metselaars 8, operlieden 12, schilders 10, spoorleggers 1, steenhouwers 1, timmerlieden 14, kuipers 1. kleermakers 1, kapers 1, schoenmakers 2, bankwerkers 5. carosseriemakers 1, electrioiens 3, handlan gers 1, koper- en blikslagers 3, lasschers 1, loodgieters 1, machinisten 4, machinedrijvers 1, metaalbewerkers 4, monteurs 3, smeden 1, soldeerders 1. stokers 7. voorslaanders 1, vuurwerkers 1, bakkers 3. sigarenmakers 70, sorteerders 15, slagers 1, landarbeiders 19, reizigers 2, teekenaars 2. chauffeurs 11, ex pediteurs 1. kellïiers 1, winkelbedienden 2, schipers 1, voerlieden 2, incasseerders 4, kan toorbedienden 4, losse arbeiders 105, dienst boden 6. werksters 4, uitvoerders 1. totaal 415 (388). Wijk aan Duin: Beton vlechters 1. beton werkers 3, grondwerkers 28. metselaars 7, opperlieden 8, schilders 4, steenhouwers 1, timmerlieden 5, stoffeerders 1, kappers 1, bankwerkers 10, carosseriemakers 1. electri- ciens 1, handlangers 3. koper- en blikslagers 4, lasschers 1, loodgieters 1, machinisten 5, metaalbewerkers 3, monteurs 3, plaatwerkers 1. smeden 1, stokers 4, bakkers 2, sigaren makers 18, landarbeiders 33, agenturen 1, teekenaars 2, chauffeurs 8, expediteurs 1, kellners 2, lijnwerkers 1, winkelbedienden 3, voerlieden 1, incasseerders 2, kantoorbedien den 5, onderwijzers 1, losse arbeiders 52, dienstboden 2, werksters 5, totaal 236 (230). Heemskerk: Retonvlechters 2, betonwer kers 3, grondwerkers 16, metselaars 1, opper lieden 5. schilders 2, spoorleggers 1, timmer lieden 2, landarbeiders 33, chauffeurs 2, kan toorbedienden 1, losse arbeiders 38, dienst boden 1, totaal 107 (105). KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer verkreeg het navolgende: 25 couranten uitknipsels met be schrijvingen van oude kerken en lusthoven en van geschiedkundige bijzonderheden der in de omgeving van Beverwijk gelegen dor pen. Voorts couranten-uitknipsels bevatten de verhalen van bijzondere feiten in deze om geving voorgevallen. Een aantal programma's van te Beverwijk in het laatst der vorige en in het begin dezer eeuw gehouden nationale feestvieringen. Een couranten-uitknipsel betrekking heb bende op het accoord tusschen Haarlem en Beverwijk in een quaestie dateerende van 1581, rakende de betaling van den School meester te Beverwijk. AFGESLOTEN VOOR MOTORRIJTUIGEN. In verband met de invoering van het één- ric'htingverkeer voor den Munnikenweg zal de Wolff en Dekenstraat, die de verbinding vormt tusschen Munnikenweg en Alkmaar- soheweg. in heide richtingen voor het ver keer met motorrijtuigen worden gesloten. HEEMSKERK „ADONA". Wegens vertrek van den heer Martens heeft het bestuur der R.K. Dansclub „Adona" naar een anderen dansleeraar moeten uitzien. Het heeft den heer A. Kwekke'ooom te Haarlem bereid gevonden den cursus voort te zetten. De heer Kwekkeboom is in het bezit van een erkenningsbewijs van de C.C.G. BIJEENKOMST VAN R.K. JONGE BOEREN EN TUINDERS. De R.K. Jonge Boeren en Tuinders kwamen bijeen in het R.K. Vereenigingsgebouw. De voorzitter der plaatselijke afdeeling van het L.T.B. deelde mede, dat het in de bedoeling ligt op geregelde tijden bijeenkomsten te hou den, proeven te nemen met verscheidene cul tures, bemesting enz. Van tijd tot tijd zal men ook onderlinge tentoonstellingen houden en. excursies organiseeren. Een en ander zal wor den uitgewerkt door een bestuur uit de jonge boeren en tuinders te kiezen. Dit heeft ten doel het saamhorigheidsgevoel bij de jonge ren op te wekken en hen tot echte organisa tieleden te maken, opdat zij later in staat zullen zijn hun standsbelangen te verdedigen. De geestelijke adviseur der L.T.B. spoorde de aanwezigen krachtig aan tot aaneenslui ting, waarna een voorloopig bestuur van drie personen werd gevormd. Over eenige weken zal een bijeenkomst worden gehouden ter nadere regeling. WINKELIERS VERG ADERING. De Winkeliersvereeniging „Heemskerk" ver vergaderde dezer dagen in het Vereenigings gebouw. De vïce-voorzitter de heer W. Keyer, opende de vergadering en heette de aan wezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de weleerwaarde heer kapelaan P. Perquin en de heer J. Mol, afgevaardigde van het Cen traal Hanze-bureau in Den Haag. De heer Meyer gaf een kort verslag van de ver gadering van den bestuurdersbond van de Hanze te Bergen alsmede van den Hanzedag te Castricum. De heer Mol gaf een duidelijke uiteenzet ting van de omzetbelasting. De R.K. Mid denstandsbond en de Chr. bonden hebben op het gedeelte van deze belasting, waar die Miidenstand en Kleinhandel betreft hun invloed doen gelden, zoodat de wet, die 1 Januari a.s. in werking gaat, er nu heel anders uitziet dan in het begin. De heer Mol beantwoordde nog verschil lende vragen. De heer P. G. Hennemans deelde als resultaat van de besprekingen in het bestuur mede, dat de St. Nicolaascam- pagne weer op dezelfde wijze zal gevoerd worden als vorig jaar. De baten van deze campagne zullen ten goede komen aan de liefdadige instellingen in deze gemeente. In de vacature van commissielid ontstaan door het bedanken van den heer D. J. Schip per werd gekozen de heer D. Jak.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1