VOOR EER EN GEWETEN IjMUIDER COURANT. ZATERDAG 11 NOVEMBER 1933 TWEEDE BLAD. BEVERWIJK het veilingwezen in kennemerland. Is een centrale veiling mogelijk? een rapport zou het voor en tegen moeten boekstaven. Het is al weer geruime* tijd geleden, dat in de veilingorganisaties de vraag aan de orde werd gesteld, of het vooral in deze tijden niet gewenscht moest worden geacht, pogingen aan te wenden om te komen tot concentratie van het veilingwezen. Dit denkbeeld was ge opperd in een jaarvergadering van de R.K. Coop. Tuïndersvereeniging „Kennemerland" door den heer P. Klaasse, wonend te Heemskerk, die van oordeel was. dat stich ting van een groote, centrale veiling voor de geheele tuindersstreek niet anders dan voor deel zou kunnen be teekenen In de wijze, waarop thans te Beverwijk ge veild wordt, zag de heer Klaasse niet anders dan een ongewenschte versnippering van krachten en bovendien een geldverspilling. Om tot de door hem gewenschte centrali satie te geraken zou men moeten beginnen met opruiming van de thans bestaande vei- lingvereenigingen op coöperatieven grond slag. Deze zouden dan vervangen dienen te wor den door een naamlooze vennootschap, die haar werkterrein zou moeten vinden tus- schen Heilo en Alkmaar. Voor de vorming van het stichtingskapi taal zouden de tuinders zelf een aandeel van f 50 moeten nemen, zoodat, berekend op 2000 tuinders met een kapitaal van rond f 100.000 kon worden begonnen. De initiatiefnemer meende, dat de voordeelen van één centrale veiling onmiddellijk te voorschijn zouden komen b.v. in de verlaging van het veilings percentage, dat in geen geval hooger dan 5 zou zijn; nu wordt ongeveer acht procent betaald. De heer Klaasse zag nog vele andere perspectieven, o.a. een verzekering voor den ouden dag van de aangesloten tuinders. Van zeer groot belang achtte hij het, dat ook maatregelen te treffen zouden zijn tegen het ergerlijke euvel, dat groenten onverkoopbaar zijn en op de vuilnisbelt terecht komen. Daar tegen zou een planmatige teeltbeperking een goed wapen vormen. Deze plannen, of beter gezegd deze centra lisatie van plannen, tot een geheel, zou na tuurlijk op moeilijkheden stuiten, maar aan den anderen kant, meent de voorsteller, staan zulke groote belangen op het spel, dat ver wezenlijking absoluut mogelijk moet worden geacht. Wij hebben naar deze aangelegenheid eens geïnformeerd bij de veilingdirecties. Van den heer W. de Groot, directeur van de R.K. Coop. Tuin der svereeniging „Kennemerland", vernamen wij, dat het plan van den heer Klaasse inderdaad in de bestuursvergaderin gen een punt van bespreking heeft uitge maakt. Hierbij was gebleken, dat men in het algemeen de centralisatie wel wenschelijk achtte, omdat inderdaad van een versnippe ring van krachten kan worden gesproken. Onmiddellijk deed zich echter de vraag gel den, wie dit belangrijke punt aan de orde zal stellen. Sommige veilingen werken met een groot deficit, de een ziet kans om zich in deze moeilijke tijden staande te houden, den andere gelukt dit niet. Bovendien zijn alle veilingen zeer belast met allerlei admi nistratieve werkzaamheden in verband met de uitvoering van de tuinbouwsteunwet 1933 zoodat de gelegenheid niet bepaald gunstig te noemen is om een omvangrijk vraag als de centralisatie van het veilingwezen aan de orde te stellen. In de eerste plaats zou deze belangrijke zaak zeer zeker door een studie-commissie uit de veilingen van alle kanten moeten wor den bekeken, waar het voor en tegen in een uitvoerig rapport zou moeten worden be lichaamd. De kwestie is al weer: wie moet dit rapport uitbrengen? De zaak is zóó om vangrijk. dat stellig een rapporteur zou moe ten worden aangesteld enwie moet dit betalen? De eigenaardigheid is, dat het initiatief van de veilingen zou moeten uitgaan bij voorkeur van de grootste, omdat zij de meeste men- schen achter zich hebben. Deze groote veilin gen zijn coöperatieve vereenigingen, maar de heer Klaasse stelde juist de opheffing van de coöperaties als een eerste vereischte. Waar mede wij maar willen zeggen, dat de animo, om de zaak aan het rollen te brengen, van die zijde bekeken logisch geredeneerd niet zoo bijster groot zou zijn, al meende de heer W. de Groot b.v.. dat het samenstellen van een dergelijk .rapport een mooie en interes sante taak zou zijn. Zoo valt dus voorloopig niet te verwachten, dat 't vraagstuk der concentratie ernstig onder het oog zal worden gezien. Afgezien van de moeilijkheden, waarop verscheidene onder- deelen van het plan zouden stuiten, is op het oogenblik de moeilijkheid, om een begin te maken wellicht nog de grootste. FEUILLETON door CHARLES ALDEN SELTZER. 27) „Maar begon Hollis op het punt om zijn verwondering uit te spreken over 't plot selinge besluit van zijn gast om te vertrekken. Maar hij zag Nellie Hazelton juist binnen de deur staan en de oorzaak van Ace's voor genomen vertrek was niet langer een ge heim. Hij was weg voor Hollis hem kon te genhouden en verdween snel in een stofwolk over het pad toen Hollis zich omkeerde en Nellie Hazelton hartelijk zag lachen. „Ik kon de verzoeking niet weerstaan om naar buiten te komen", zei ze. „Ik schrok werkelijk bij de ontdekking, dat wij een ech ten dichter in deze streek hebben". „Er schijnt geen twijfel aan te bestaan", antwoordde Hollis met een glimlach. Maar onmiddellijk werd hij weer ernstig. „Ace meent het goed", vervolgde hij. „Ik geloof niet dat het enkel eerzucht was, wat hem dreef om zijn gedichten te laten drukken; hij wilde WIELRENNERSVEREENIGING „KENNEMERLAND". De onlangs opgerichte Wielrennersclub ..Kennemerland" zal a.s. Zondag een open rit houden. De tocht leidt naar Alkmaar en over de Egmonden terug naar Beverwijk. De start is bepaald op Zondagmorgen kwart over 9 van het clublokaal Hotel Oud- Me erenstein. BLOEMBOLLEN Nog flinke aanvoer gladiolen en plantgoed. Levendige handel. Zeer veel belangstelling. Prijzen stationair. Besteed werd voor: Gladiolen: Baron van Wijnbergen 14 op 0.83. 12 op 0.75, 10—12 0.50, Berlinde 14 op 0.80, 12 op 0.70, Crimson Glow 12 op 0.75, 10—12 0.50. Golden West 10—12 0.50, Halley 12 op 0.60, Harmony 12 op 0.70. Johanna Ge~- sina 1618 0.95, 14 op 0.70. 12 op 0 55, 10—12 0.35, Lady Boreel 12 op 0.65. 10—12 0.40. Lie- besfeuer 0—12 0.50, Marianne 14 op 0.80, 12 op 0.65. 1012 0.40, Mrs. Alkemade 10—12 0.40, Panama 12 op 0.85, Peace 12 op 0.65. 10—12 0.45 Pink Perfection 12 op 0.75, Prince of Wales 14 op 1.—. 12 op 0.80, 10—12 0.50 8—10 0.22, Red Canna 12 op 0.T0, 10—12 f 0.45 Red Emperer 12 op 0.70. 10—12 0.45, 8—10 0 20. Rubini 12 op 1.25, Vanessa 12 op 0.65. 1012 0.40. War 14 op 1.10, 12 op 0.90. 1012 0.60, 810 0.35, Yvonne 14 op 0.80. Gladiolen contant: Early Sunrise 12 op 0.60 1012 0.4d, Flaming Sword 12 op 0.65. 1012 0.45, Jac. v. Beieren 12 op 0.70, 10—12 0.45. Mrs. Alkemade 12 op 0.65, 10—12 0.35, Peace 12 op 0.60, Pink Perfection 12 op 0.60, Souvenir 12 op 0.75. 1012 0.50, Vesuvius 12 op 0.75. 1012 0.43, White Giant 12 op 0.60. Plantgoed per H.L.: Artus 11.—, Bartigon 11-Lodewijk IV 10.Mrs. Farncombe San ders 7.—, Mac, Kinley 7.—, Pride of Haarlem f 10.— Rev. Ewbank 11.—, Rose Grindelin 9.— Whistier 7.—, William Pitt 10.— Impe rator 1.60. HAVENVERKEER. Het Nederlandsche motorschip „Drente" is hier van Londen aangekomen met een lading gasaarde voor de N.V. Chemica. ESPERANTO NOODZAKELIJK EN ONMISBAAR. Het bestuur van de plaatselijke Esperanto- afdeeling verzoekt ons opneming van het volgende: De meening van het bestuur van de Inter nationale Federatie van Transportarbeiders is: „Esperanto kan geen oplossing brengen voor de maatschappelijke tegenstellingen, noch de daaruit voortvloeiende botsingen ver hinderen. Maar wel levert de wereldtaal het middel bij uitstek, beter dan welke nationale taal ook, tot overleg, tot onderling verstaan en begrijpen der verschillende nationaliteiten. De tot nu toe gevolgde werkwijze van ver talingen in en uit enkele hoofdtalen eischt enorme sommen aan geld, tijd en energie. En is nóg onvoldoende ook bij het best-uitge ruste apparaat, om de taai-moeilijkheden af doende te overwinnen. Slechts algemeene toe passing van Esperanto kan hier uitkomst brengen". Voor de Esperantisten is deze uitspraak van groote waarde. Hoeveel de veeltaligheid bij alle internationale vereenigingen rem mend werkt, komt dit toch in arbeidersver- eenigingen nog wel sterker naar voren, daar de talenkennis van haar leden, behoudens een enkele uitzondering, niet verder strekt, dan tot de moedertaal. Echter niet alleen in woorden, maar ook in daden bewijst de I.T.F., dat het haar ernst is. Een speciale Esperanto-afdeeling, bulle tins, enz. geven hier het bewijs van. Nederland. Op de Handelsschool van de Alg. Ned. Winkeliersvereeniigng te Amster dam wordt thans o.m. ook esperanto onder- Hoe de trekking van de Fransche staatsloterij viel ditmaal aan mij helpen om de courant vol te krijgen". Miss Hazelton lachte. Hollis had zitten kijken op een der gedich ten, die hij in de hand hield. Hij lachte eigenaardig tegen Miss Hazelton toen hij het uit had. „Hier heb je Ace's opvatting over de liefde", zei hij. Zij bloosde en bepaalde haar aandacht bij het gedicht. Het was getiteld: „De vrouw" en luidde (uit 't Engelsch in het Nederlandsch overgezet) „De vrouw heeft geen leermeester noodig, of zij schooljuffrouw is of voor het eten zorgt. Zij heeft zeer eigenaardige manieren, die een man aan haar doen twijfelen. Ofschoon het prettig is om naar haar te [kijken Is zij heelemaal niet te begrijpen. Ik geloof, dat zij de mannen aan het lijntje [had, al lang voor de wereld begon. Ik ontmoette een meisje in de kroeg toen ik er mijn geld verteerde; Zoolang het geld reikte hield zij mij [gezelschap maar toen het op was, liet zij mij schieten. Daarom zeg ik zij heeft geen leermeester [noodig NADIR KHAN, de Afghaansche koning, die Woensdag vermoord werd. Men verdenkt zijn hovelingen er van den daad te hebben ge pleegd. wezen. Het aantal afdeelingen van de Fede ratie van Arb. Esperantisten is thans ge stegen tot 79. Hongarije. Aan de internationale samen komst van padvinders, welke dit jaar in Hon garije plaats vond, namen 180 padvinders esperantisten deel uit 24 landen. Duitschland. De wereldbond van onder wijzers-esperantisten T.A.G.B.) heeft zijn secretariaat en de redactie van het orgaan van Duitschland naar Nederland overge bracht, n.l. naar Veendam. de k. o. v. concerteert. EN HéLèNE CALS ZINGT. Voor het eerste win terconcert, dat de Ken- nemer Orkest Vereniging Dinsdagavond a.s. in het Kennemer Theater zal geven, kan met voldoening een groote belangstelling worden geconstateerd. De K. O. V. is op weg om zich een groote populariteit te verwerven en dat is heel prettig, want lange jaren heeft een symphonie-orkest, naast het vele goede dat wij op het gebied van de instrumentale en vocale kunst, als een gemis ontbroken. Dat vele Avro-vrienden van de door de K.O.V. geboden gelegenheid, om in de plaats van onze inwoning nog eens Hélène Cals te hoo rn zingen gebruik zullen maken, is wel aan geen twijfel onderhevig. De algemeen be kende zangeres, die begeleid zal worden door den heer Louis Stiens, den dirigent der K.O.V. brengt een met zorg gekozen programma ten gehoore waarvan wij o.a. noemen de Aria der Pamina uit „Der Zautoerflöte" van Mo zart, een aria uit „Cleopatra" van Handel, „La Cloche" van Saint Saëns, enz.: Van het programma der K.O.V. vormt ze ker het hoogtepunt de Symphonic no. 6 van Jos. Haydn. Deze symphonie, die bekend staat onder den meer populairen naam van de Paukenslag-symphonie bestaat uit de navolgende deelen: Adagio Cantibile, Andanl te, Menuetto en Allegro di molto. Voorts brengt het orkest nog ten gehoore o.m. de ouverture's „Peter Schmoll" van C. M. von Weber en „Le Barbier de Seville" van Rossini. Het belooft dus een muziekavond van be- teekenis te worden, die ongetwijfeld een tal rijk gehoor zal trekken. WIELRENNERSCLUB „KENNEMERLAND". De wielrennersclub „Kennemerland" zal Zondag een zoogenaamde open rit maken. De tocht voert voor de derde maal in suc cessie naar de kaasstad Alkmaar. De route zal over de Egmond leiden. De renners star ten Zondagmorgen te 9.15 uur van af het clubgebouw hotel „Oud Meerensteïn". plaats vond. De hoofdprijs, 5 millioen francs, een kapper ten deel. of zij schooljuffrouw is, of voor het eten zorgt. Zij hield mij voor den gek en stal mijn hart, wat mij de oogen geopend en mijn ziel gewond [heeft. Miss Hazelton legde het manuscript op haar schoot en lachte hartelijk. „Welk een vreeselijke ervaring!" verklaar de zij. Hollis keek haar lachend aan. „Mij dunkt dat Ace's poging verdient om in de Kicker te komen", zei hij. „Ik twijfel er geen oogenblik aan, of velen, die het gedicht lezen, zullen er veel waarheid in vinden misschien een weerkaatsing van hun eigen persoonlijke ervaring". Haar gelaat betrok en zij keek hem een beetje ernstig aan. „Van je zelf soms ook?" vroeg zij. „Mis", antwoordde hij lachend. „Zie je, ik heb nooit tijd gehad om te besteden aan de studie der vrouw, laat staan tijd om mij dooi haar voor den gek te laten houden. Misschien als ik tijd heb voor die studie, dat ik dan de waarheid kan vinden in Ace's product". „De vrouwen interesseeren je dus niet?" Zij keek naar het Coyote pad. „Wel, neen", zei hij, denkende aan de druk ke dagen van zijn verleden, zonder iets te merken van de steelsche, veelbeteekenende blikken, die zij in zijn richting wierp. „Zie je, er zijn altijd zooveel belangrijke dingen geweest, die mijn aandacht trokken". „Hoe gelukkig!" zei ze spottend, na een BEVOLKING. Ingekomen: W. Leising, zonder, van Haar lem, Peperstraat 17; P. C. Kuvener, zonder, van Haarlem, Baanstraat 58; Wed. J. Bruin., geb. Stuit, zonder, van Velsen. Oosterwijk- straat 25; J. Hartog, reiziger, Haarlem, C. H. Moenssti-aat 7; J. L. Henneman. tandarts, van Bloemendaal, Vondellaan 27; M. Luiken, ran geerder, van Velsen, K. Delfsweg 14: G. Gaarthuis. meubelmaker, van Heemskerk, J. Vermeijenstraat 6a; J. Th. J. van der Beek. kapelaan, van Warmond. Arendweg 57; Wed. P. G. Muller geb. van Kessel, zonder, van Haarlem, Galgenweg 15: G. A. Tromp, slager, van Velsen, Alkm. weg 83 Vertrokken: A. van 't Veer. zonder naar Zaandam, Menschikoofstraat 65; O. Hof er, fabr. arb., naar Velsen. Lumeijstraat 18: A. van Huijssteden, chauffeur, naar Wijk aan Duin. Munnikenweg 77; II. Timmer, schilder, naar Lisse, Kanaalstraat 31; N. Peek, zonder, naar Den Haag, Hazelstraat 60: W. J. Stet. zonder, naar Egmond a. d. Hoef. Ileerenweg 520. WIJ HEBBEN GEEN SUEZKANAAL MARKTNIEUWS BEVERWIJK. R.K. COOP. TUÏNDERSVEREENIGING „KENNEMERLAND". 10 November. Spinazie per kl. kist 3560 ct. Spinazie per kist 1.00—1.35. Sla. per kist 1520 ct. j Boerenkool per kist 1015 ct. j Postelein per kist 1015 ct. Andijvie per kist 15—40 ct. Wortelen, per bos 58 ct. Radijs per bos 23 ct. Pieterselie per bos 23 ct Selderie per bos 35 ct. Prei per bos 47 ct. J Bloemkool I 810 ct. j Bloemkool II per stuk 23 ct. Tomaten per K.G. 1024 ct. Komkommers per stuk 28 ct Druiven per K.G. 4044 ct. Snïjboonen per K.G. 4260 ct. Dikke boonen per K.G. 4856 ct i Roode kool per stuk 24 ct. j Gele Kool per stuk 2,54 ct. Spruiten, per K.G. 813 ct. Groene kool per stuk 13 ct Knollen per stuk 24 ct. Kassla per stuk 35 ct pauze, waarin hij den tijd had gehad om te merken hoe vreeselijk onheusch hij was ge weest. Hij zag Ace's manuscript naar zich toe fladderen, zag haar opstaan en hoorde de veranda-deur achter haar dichtslaan. Ge durende het overige van den middag werd hij alleen gelaten op de veranda om na te denken over de onheilen die aangericht kun nen worden, als men ondoordacht iets zegt. HOOFDSTUK XIV. Het Verbond. Misschien waren er enkele personen in Union County, die, bekend met de bijzonder heden van den aanval op Hollis,verwachten er een verslag van te lezen in de Kicker. Als er zulke waren dan werden zij teleurge steld. Er stond niets over den aanval in de Kicker evenmin sprak Hollis er met vreem den over. Ace's gedicht, getiteld „De Vrouw" had in de courant gestaan en was oorzaak geweest, dat de dichter dagenlang na de verschij ning van zijn pennevrucht met een zeker hooghartig medelijden op zijn mede-cowboys had neergezien. Op den tweeHen dag na zijn gesprek met Miss Hazelton over Ace's gedicht, was Hollis naar de Circle Bar teruggekeerd. Het was hem gelukt om Nellie te overtuigen, dat hij een ondoordacht antwoord had ge geven, toen hij haar zei dat hij geen belang worden alle mei groote meerderheid van stem men herkozen en aanvaarden hun benoe ming. In de vacature ontstaan door het bedan ken van het bestuurslid J. Beentjes werd ge kozen de heer J. Beentjes Bz. te Castricum. AFGELAST Wegens het sterfgeval van den kapelaan J J. Houdijk zijn alle wedstrijden van A.D.O. van Zondag a.s. alsmede trainen en club avond afgelast. WINKELIERS VEREENIGING De vergadering van de Winkeliersvereeni- ging is bepaald op Maandag 13 November in café „De Zon". IJMUIDEN concert wilhelmina. viering van het twintigjarig bestaan. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.90—f 0.75. Griet per 50 K.G. f 28—f 15. Tongen per K.G. f 0.95—f 0.50. Groote schol per 50 K.G. f 26. Middelschol per 50 K.G. f 25f 24. Zetschol per 50 K.G. f 22—f 19. Kleine schol per 50 K.G. f 17—f 3.50. Schar per 50 K.G. f 11—f 0.80. Vleet per stuk f 2.35. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 12.50f 5. Kabeljauw per 125 K.G. f 40.50—f 34. Groot gullen per 50 K.G. f 20.50—f 18.50. Kleine gullen per 50 K.G. f 10.50—f 5. Versche haring per kist f 3.50fl.95. BESOMMINGEN. Trawlers: Raaf IJm. 432 100 manden f 1300. Roode Zee IJm. 41 105 manden f 1210. Loggers: KW 19 f 770. KW 114 f 550, KW 24 f 470. Versche haring: KW 56 f 650. KW 37 f 260, SCH 250 f 1150. Pekelharing: Victor IJm. 149 f 472 (ged. lading) lasschen met watergas. De heer J. D. B. Olie. directeur der N.V. Plaatwellerij" houdt a.s. Maandagavond voor de Nederlandsche Acetyleen Vereeniging in het Veiligheids Museum te Amsterdam een lezing met lichtbeelden over het lasschen met water gas. stelde in vrouwen, en ofschoon zij hem hoog hartig verzekerd had. dat zij zich niet be- leedigd voelde, was er bij zijn vertrek een licht in haar oogen geweest, dat verried, dat lang op de veranda nadat hij afscheid van zij dankbaar was voor zijn berouw. Zij stond lang op de veranda nadat hij afscheid van haar genomen had, hem na te kijken toen hij langzaam wegreed over het pad en om een bocht verdween. Toen glimlachte zij spij tig, zuchtte en ging het huis binnen. Hollis' terugkeer naar de Circle Bar was niet in het oog loopend en geheel in overeenstem ming met zijn wijze van handelen. In de eerstvolgende paar dagen ontmoette hij ver scheidene mannen van de Circle Bar en er werd gemopperd tegen Dunlavey, maar Hollis ontraadde handelend optreden, terwijl hij den mopperaars verzekerde, dat zijn oneenigheden met Dunlavey geheel van persoonlijken aard waren en dat hij van plan was, om het al leen uit te vechten. Zijn wonden genazen snel en binnen twee weken was hij zijn gebroken pols uitgezon derd weer even goed als ooit. Ondertus- schen was Potter er in geslaagd om de Kicker op tijd te laten verschijnen, ofschoon de artikelen opmerkelijk weinig aanvallends hadden. Voornamelijk was dit het geval met de artikelen, die betrekking hadden op den toestand in Union County. Hollis had eenige daarvan gedicteerd, maar zelfs die welke hij gedicteerd had, schenen iets te missen. Van Na het artikel, dat wij eenige dagen gele den plaatsten over de havenwerken en de verbreeding van ons bescheiden vaarwater de Pijp, bleek een van de opmakers op onze zetterij voor Beverwijk een afdoende oplos sing van het „Sluisjes-vraagstuk" in petto te hebben. Hij verving de heele geschiedenis aan de Oostzijde van onze haven heel eenvoudig door het Suez-kanaal en vermeldde meteen maar de baten van zoo en zooveel millioen in twee maanden, ten behoeve van de schat kist. En dat met het dreigende tekort op de begrooting! Wij hebben geen Suezkanaal. Was 't maar waar! Maar de parodie was. na al het geschrijf over onze Pijp, niet onaardig En er zijn op onze haven en Pijp wel eens minder eervolle parodieën gemaakt. HEEMSKERK IIET OVERLIJDEN VAN KAPELAAN J. J. HOUDIJK Omtrent het treurig sterfgeval van den kapelaan J. J. Houdijk vernemen wij nog, dat hij zich, nadat hij per auto was thuisge bracht, spoedig ter ruste heeft begeven. La ter op den avond is kapelaan Perquim nog op zijn kamer geweest en heeft voor hem het licht uitgedraaid. Toen de dienstbode hem den volgende morgen wilde wekken kreeg zij geen gehoor en waarschuwde den pastoor, die de kapelaan dood vond. Volgens den ge neesheer moest de dood ongeveer 1 uur zijn ingetreden. Zijn eerwaarde werd 26 Mei 1892 te Haas trecht geboren. Zijn eerste plaats als kape laan was Maassluis, waar hij 12 October 1918 werd geplaatst, 13 Augustus 1921 werd hij overgeplaatst naar de parochie van de H. Martelaren van Gorcum te Rotterdam en 15 April 1926 kwam hij in Heemskerk, met een eenigszins zwak gestel. Spoedig bleek echter, dat de streek hier aan zijn gezondheid zeer ten goede kwam. Van het begin af is de ge liefde doode aan het jeugdwerk verbonden geweest. Menigeen zal weinig vermoeden hoe veel moeite en opofferingen hij zich hier voor heeft getroost. Van verschillende ver eenigingen was hij ook verbonden als geestelijk adviseur. Voor de geheele parochie is het een groot verlies ONDERLING VEEFONDS Bovengenoemd fonds vergaderde Donder dag j.l. in het café van den heer J. Aarden burg. Na opening door den voorzitter den heer C. Baltus en voorlezing der notulen bracht de penningmeester financieel verslag uit, waaruit bleek, dat het totaal der ontvangsten heeft bedragen f 3517.89, dat der uitgaven f 3396.98, zoodat het batig saldo bedraagt f 120.91. De heer C van Lieshout, verificateur, deel de mede, dat de boeken en bescheiden in de beste orde zijn bevonden. De aftredende bestuursleden C. Baltus, C. de Ruijter, C. van Lieshout en W. Zonneveld In het R.K. Vereenigingsgebouw „Witte Bioscoop" gaf de Christ. Muziekvereeniging „Wilhelmina". directeur de heer P. Polderman Sr.. een concert ter eere van het 20jarig be staan dezer vereeniging. Deze jubileumavond die zich in een overgroote belangstelling verheugen mocht, werd o.m. door besturen van verschillende plaatselijke vereenigingen bijgewoond en werd door voorzitter Voogd op de gebruikelijke wijze geopend. Na ter introductie Vlessing's toepasseiijken Jubileummarsch op pittige wijze geblazen te hebben, oogstte Wilhelmina met haar pro gramma, dat zich onderscheidde door een goede afwerking der verschillende werken, veel succes. Met name de Floris-fantasie over motieven aan composities van Mendelssohn ontleend, gaf veel verdienstelijks te genieten. Hierin konden we het mooie en technisch vaardige basregister beluisteren, waar de andere par tijen zich waardig bij aansloten. Met veel kleur werden de verschillende trek jes door de solisten voorgedragen. De voordracht van het melodieuze Fantaï- sie-Ballet van Montagne, dat nog altijd een geliefkoosd programmanummer voor vele corpsen is. viel eveneens zeer te loven. Speciaal het feit. dat alle uitgevoerde wer ken binnen het bereik van het goed bezette ensemble vielen, verhoogde de waarde van dezen jubileumavond. Wij hebben ons. en dit moet ons uit de pen, ernstig verwonderd over het rumoer, dat een zeker deel van het publiek meende te moeten maken in de pauzes en tijdens de uit voering der nummers. Men waande zich den kelijk op het Willemsplein bij een openlucht- concert, waar men er ook niet op gesteld is! Dit was zelfs zoo erg, dat de dirigent om stilte moest''verzoeken. Reeds meermalen hebben wij een opmerking over deze quaestie geplaatst. Deze rumoerig heid is een miskenning van het werk van directeur en musiceerende leden. Na een pauze van ongeveer één uur, nam de voorzitter het woord tot het uitspreken van zijn gedachtenisrede, waarin hij uitvoerig de ups en clowns der vereeniging schetste, en dank bracht aan den dirigent, den heer P. Polderman voor zijn werken voor het corps, (dat door den heer D. Klut de eerste jaren van zijn bestaan werd aangevoerd en gevormd en onder wiens zorgvuldige leiding Wilhelmina het spoedig tot een belangrijke plaats in de hoogere afdeeling Fanfare bracht. Sinds 1929 is het Fanfarecorps in Harmonie- omgezet). IJm u id en's Mannenkoor en de Harmonie- Vereenigin'g „Concordia" brachten bij monde van de heeren C. Visser Hzn. en K. Meijer de felicitaties hunner besturen over en deden deze van een bloemenhulde vergezeld gaan. Secretaris Moleman las daarna de tallooze schriftelijke gelukwenschen, die van zuster verenigingen in onze gemeente binnengeko men waren. voor. Deze blijken van medeleven werden door „Wilhelmina" op hoogen prijs gesteld. De opvoering van den één-acter „De Ver gissing" door een tooneelclubje. voorafgegaan door een geanimeerde verloting, droeg" tot verhooging der feestvreugde het hare bij- W.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5