1 Groote deelneming aan de Duitsche „verkiezingen", jetuigenverhoor te Berlijn voortgezet. DE KAMPEERDERS. BUITENLAND Volgens voorloopige resultaten werd 92,4 pCt. op de N.S.D.A.P. gestemd. 93,6 pCt. zei „ja". Volgens de tot nu toe ontvangen laatste telling, welke niet officieel is, hebben voor den Rijksdag 43.029.285 kiezers hun stem uit gebracht. Hiervan verkreeg de lijst der N.S.D.A.P. 39.678.548 stemmen of 92.4 pet. der uitge brachte stemmen. 3.350.737 stemmen waren ongeldig. Voor het referendum waren volgens deze niet-officieele telling uitgebracht 43.462.223 stemmen. Het aantal „Ja"-stemmen bedroeg 40.605.476 of 93.6 pet. Het aantal „Neen"- stemmen 2.105.447. Het aantal ongeldige stemmen 751.300. (Dit betrof, zooals men weet de goed- of afkeuring met de door de Duitsche regeering gevoerde politiek). Het totaal aantal kiezers bedroeg 44.831.071 zoodat ongeveer 97 pet. der kiezers is opge komen. Wanneer de niet-officieele cijfers, hierbo ven genoemd, ongeveer juist blijken te zijn, dan zal de nieuwe Rijksdag bestaan uit 660 leden. De oude Rijksdag telde, voordat de politieke partijen werden verboden of ontbonden 648 zetels. Op 5 Maart j.l. is 88.7 pet. van het totaal aantal kiezers opgekomen. De nationaal- sociallsten kregen van de in totaal uitge brachte 39.343.315 stemmen destijds 17.277.180 stemmen. Over het verloop der verkiezingen ont vangen wij de volgende berichten: BERLIJN, 12 November (V.D.) Voor de heden gehouden verkiezingen bestond te Ber lijn groote belangstelling. Tegen den middag hadden, naar schatting reeds ten minste 80 pet. der kiezers hun stem uitgebracht Voor verschillende stembureaux was de toe loop in den vroegen ochtend buitengewoon, zelfs zoo, dat de kiezers in vele gevallen queue hebben moeten maken. Rijksminister Goebbels verscheen reeds vóór negen uur in zijn stembureau om zich van zijn plicht te kwijten. In zijn buieau was hij de eerste. Spoedig verschenen de Rijkspresident en staatssecretaris Dr. Meiss- ner in de Jaegerstrasse, waar zij hun stem men uitbrachten. De Rijkspresident werd door een groote menigte enthousiast toege juicht. Na hen stemden v. Papen en de andere ministers. De verkiezing is te Ber lijn zonder eenig incident verloopen. Te Berlijn. In het geheele Rijk heeft de verkiezings dag plaats gehad bij groote deelneming der geheele bevolking. Tot het middaguur hadden in vele plaatsen reeds 70 pet. en meer der kiezers hun stem uitgebracht. In alle steden en dorpen werd druk gevlagd. Ouden van dagen en zieken werden overal na den mid dag naar de verkiezingsbureaux vervoerd. In eenige plaatsen hebben bijna 100 pet. der kiezers gestemd. Volgens tot nu toe ont vangen berichten, is het nergens tot inci denten gekomen. Te Berlijn vertoonde deze dag uiterlijk een geweldige verandering met 30 Januari. In de straten ziet men geen optochten en en debatingclubs en ook geen Ueiberfall- commando's. Het is zeer druk. Groote transparanten zijn overal op pleinen en in de straten gespannen. Reeds om negen uur was het druk bij de bureaux. De ministers stemden in het café „Furst Bismarck", in de Jaegerstrasse. Reeds van acht uur af stond daar- een groote menig te te wachten, die de ministers toejuichte. De radio verspreidde een ooggetuigenver slag. Nog in den ochtend was de toeloop bij de stembureaux grooter dan oooit. In de stra ten zag men tienduizenden. In vele gevaren trokken de bewoners van huizen in geslo ten formaties naar de stembureau. Er werd ook aan de achterijde der huizen gevlagd. Tijdens kerktijd nam de belangstelling tij delijk af. In groote orde en rust werd gestemd. De politie, welke vroeger van 48 tot 72 uren achtereen in „hoechster Alarmbereitschaft" is nu niet op straat te zien. Te Weimar verschenen de oorlogsinvaliden direct na de opening van het stemlokaal in gesloten formatie. Hun werd voorrang ver leend. In het dorpje Knopp bij Zweibrucken werd het stembureau om 11 uur geopend. Om 11 uur 20 hadden alle stemgerechtigden zich evenwel reeds van hun taak gekweten, zoodat het lokaal kon worden gesloten. In het gebied van Hamburg werden van 12 uur tot 12 uur 10 alle kerkklokken geluid om de volksgen-ooten te herinneren aan hun plicht. De kiezers in Dantzig. DANTZIG: De stad Zoppot stond dezen keer in het middenpunt der Rijksdagver kiezingen in het gebied van Dantzig, aange zien voor de eerste maal gelegenheid was geboden aan boord van de „Hansestadx Danzig" te stemmen. De „Hansestadt Dan zig" maakte vandaag iedere twee uur, in het geheel zes tochten naar de Oostzee, waar buiten de driemijlszöne werd gestemd. Eenige duizenden Duitschers hebben op die wijze hun stem uitgebrcht. Andere Rijksduitschers gingen per trein naar Marienburg om daar te stemmen. Ter gelegenheid van deze verkiezing werd te Dantzig druk gevlagd. Hoe de Duitschers uit Estland stemden. REVAL: Aan boord van het stoomschip „Dantzig" zijn de Rijksduitsche stemgerech tigden Zondag van Reval naar de neutraie wateren gevoerd, waar zij hun stemmer hebben uitgebracht. Aan deze verkiezing werd deelgenomen door den Duitschen gezant in Estland, Reine- beck, en den Duitschen gezant in Lettland, Dr. Marti us Hitler stemt. Rijkskanselier Adolf Hitler heeft ditmaal zijn stem niet in het traaitioneele stemlokaal in de regeeringswijk uitgebracht. Hitler is des middags naar Siemensstadt gereden en heeft daar in het Casino aan zijn stemplicht voldaan. In Aken heerschte bij de stemlokalen een groote drukte. Talrijke Duitschers uit Parijs, Luik, Brussel en Antwerpen voldeden hier aan hun stemplicht. Ook uit Nederland waren talrijke Duit schers naar Aken gekomen om daar te stem men. In de verkiezingslokalen heerschte vaak een beangstigende druk. Propagandatocht van Oorlogsinvalieden. In Berlijn was een propaganda-optocht van zware oorlogs-invali-eden georganiseerd, die met hun rolstoelen door de straten reden. Zij droegen plakaten met het opschrift: „Duitschers, hebt gij al gestemd? Zoo niet, dan zijn onze offers nutteloos". In Potsdam bracht als eerste prins Eitel Friedrich zijn stem uit. Hij was reeds om 9.30 uur aan de stembus. Prins August Wilhelm was eveneens uit Breslau naar Potsdam ge komen. In de middaguren brachten ook de kroon prins en zijn êchtgenoote hun stemmen uit. Ook in Potsdam was een groote optocht van oorlogs-slachtoffers. die m vrachtwagens rondreden. In een Joodscli ziekenhuis In het Israëlitische ziekenhuis in het district Wedding van Berlijn zijn uitgebracht voor de rijksdagverkiezingen 120 stemmen; daarvan 70 voor de N. S. D. A. P. en 50 ongeldig. Bij de volksstemming zijn uitgebracht 122 stemmen, daarvan 101 „ja", 12 „neen" en 9 ongeldig. Uit de resultaten van andere districten in Berlijn blijkt dat een overweldigende meer derheid met „ja" heeft gestemd, zoowel bij de volksstemming als voor de rijksdagverkie- zingen. In het algemeen is het aantal ongeldige stemmen gering. In een concentratie-kamp Een opmerkelijk verkiezingsresultaat is tot stand gekomen in het concentratiekamp Ust- hofen bij Frankfort am Main. Van de 88 stemgerechtigden stemden er 79 met „ja". Betooging bij de Duitsche grens BRUSSEL, 12 Nov. (V.D.) Een anti fascistische vredesbetooging van de Belgi sche sociaal-democratische partij, die te Mal- medy verboden was is te Dison gehouden, een plaatsje dicht bij Malmedy. Na een optocht, door de straten luisterde de stoet, waaronder een groot aantal leden van de Jonge Garde in uniform, naar een toespraak van Vandervel- de, die uiteenzette, dat de grens der vrijheid aan de Duitsche grens ophield. Communistische pamfletten AKEN. 12 November (V.D.) De staats politie deelt mede dat wegens het verspreiden van pamfletten en illegale werkzaamheid Za terdag in Aken 39 communisten zijn gear resteerd. Ook ts Berlijn werden communistische pam fletten verspreid. Post steunde de pamfletten- verbreiding! BERLIJN, 11 Nov. (Reuter) Honderddui zenden pamfletten, waarin de bevolking wordt aangespoord „neen" te stemmen bij het refe rendum en niet op de Hitler-candidaten voor den Rijksdag te stemmen, zijn gisteren door de post, die zich van niets bewust was, als drukwerk bezorgd. De pamfletten waren af komstig uit Tsjecho Slowakije, waar de Duit sche sociaaldemocraten voortgaan met het bestrijden van het Hitler-regime. Hieronder volgen nog eenige afzonderlijke resultaten van groote steden: Rijksdag: uitgebracht N. S. D. A. P. ongeldig Referendum uitgebracht Ja Neen Ongeldig Berlijn 1.344.599 stemmen 1.245.151 164.830 1.373.252 1.245.151 95.102 32.999 Rijksdag: uitgebracht N. S. D. A. P. Ongeldig Referendum: uitgebracht Ja Neen Ongeldig Dusseldorf West 1.230.004 stemmen 1.171.734 58.270 1.234.778 1.174.974 44.229 16.575 Radiorede van Hindenburg Aan den vooravond van de verkiezingen heeft Hindenburg Zaterdagavond den vol genden radio-oproep tot het Duitsche volk gericht: Duitsche mannen en vrouwen! Laat ook mij in dit gewichtig uur een enkel woord van vermaning tot u allen richten. Het gaat weer om Duitschland's toekomst. De regeering en ik hebben het Duitsche volk op geroepen om voor de geheele wereld te ge tuigen dat het met de door ons aangekondigde politiek zijn volle insteipming betuigt. Slech te tijden en slechte jaren liggen achter ons, maar dank zij de door mij op 30 Januari aan het roer geroepen regeering Hitier heeft Duitschland opnieuw de kracht gevonden om den weg in te slaan die zijn Eer gebiedt. Morgen zal het Duitsche volk eensgezind optrekken om te getuigen van zijn vredelieven de gezindheid maar ook van zijn wil om rechtsgelijkheid, zoowel als zijn achting voor andere volkeren. Vrede en rechtsgelijkheid zijn de grondpij Iers waarop onze nieuwe eenheid gebouwd is en daarnaast eischen wij een waarachtigen vrede. Het is slechts leugen en laster als men ons oorlogszuchtige bedoelingen in de schoe nen wil schuiven. Wie als ik de verschrik kingen van drie oorlogen heeft bijgewoond, wenscht gi\?n nieuwen oorlog tot welken prijs ook. Het behoud van den vrede is integendeel onze innigste wensch. De rijkskanselier heeft bovendien aan de geheele wereld plechtig verzekerd dat wij een oprechte verzoening na streven. Wij hebben alle reden om de ontwa pening als welkom vredesmiddel te begroe- zelfs algeheele ontwapening mits de andere volken ook zullen ontwapenen en hun plicht in deze vervullen. Wij hebben de ontwapeningsconferentie desniettemin verlaten, maar dit was geen de monstratie tegen den vrede, maar om te pro testeeren tegen de daar gevolgde methoden, Niet eeuwig kunnen er overwinnaars e overwonnenen blijven bestaan, niet eeuwig kan een onderscheid worden gemaakt tusschen vrije en onvrije volken. Een waarachtige vre de is slechts op den basis der rechtsgelijkheid mogelijk! Nu moet gij morgen ook zelf verklaren dat dit standpunt ook het uwe is. Het geheele Duitsche volk moet opkomen voor zijn Eer, voor de bevordering der rechtsgelijkheid en den waren vrede. Gij allen moet getuigen dat Duitschland zich niet langer wil laten behan delen als een natie van de tweede klasse. Treedt morgen in gesloten colonnes naar de stembus en toont uw absolute gebondenheid aan uw regeering. Houdt vast aan het begin sel van Duitschland's eer en met Gods hulp zullen wij de Duitsche Eenheid handhaven! Een tuchthuisgevangene en eenige politiebeambten gehoord. Ch emniz-Zwickau 1.321.381 stemmen 1.186.654 Rijksdag: uitgebracht N. S. D. A. P. ongeldig 115.554 Referendum: uitgebracht 1.321.381 Ja 1.218.449 Neen: 71.356 ongeldig 28.184 Vonnis omstreeks 10 December? Na de pauze heeft Torgler Zaterdagmid dag in het Rijksdagbrandproces de verkla ring afgelegd, dat hij, in strijd met het door dr. Goebbels beweerde, in Mei 1929 in den Rijksdag geen rede gehouden heeft, noch de offers van den lsten Mei op cynische wijze te hebben verheerlijkt. Daarna wordt get. dr. Wiehle in straf- kleeding gehoord. Hij verklaart onschul dig te zijn veroordeeld tot 2 jaar tuchthuis wegens valschheid in geschrifte. In de Moa- bit gevangenis was get. met zekeren Krause opgesloten. Deze Krause kende Dimitrof en fluisterde hem op de binnenplaats toe dat zijn foto in de bladen stond. Den volgenden dag vroeg Dimitrof aa-n Krause of ook een man Betschef of Petschek genaamd gearres teerd was. Get. had dit zoo vreemd gevonden, dat hij deze waarneming aan den directeur heeft medegedeeld. Dimitrof erkent het gesprek met Krause.. maar zegt, dat hij niet geschrokken is. „Zoo iets komt bij mij niet meer voor" zegt hij (ge lach). Hij wilde alleen weten of er nog meer van zijn Bulgaarsche vrienden gevangen ge nomen waren. Get. Wiehle houdt daartegenover vol dat Dimitrof zeer bleek was geworden. Dit beves tigt ook get. Krause, die de verklaring van dr. Wiehle bevestigt. Dimitrof had dezen get. een paar namen gevraagd, o.a. Lauer of Laner, maar niet Popof of Tanef. Dimitrof zegt dat hij wel verwonderd was zijn foto in de kranten te hebben gezien. Er ontstaat verwarring over de vraag of Krause de betrokken krant aan Dimitrif overhan digd heeft. Dimitrof geeft toe naar Torgler gevraagd te hebben, wiens arrestatie hij reeds voor zijn eigen gevangenneming ver nomen had. Hierop worden als getuigen de politie beambten gehoord, die verklaringen hebben af te leggen omtrent het ten huize van Di mitrof in beslag genomen materiaal. Kriminalkommissar dr. Braschwitz geeft op de vraag van den president of hij weet wat de naam „Weis" be tee kent, die op een in beslag genomen geschrift voorkwam, ten antwoord: „Deze naam komt herhaaldelijk in communistische geschriften voor, zonder dat men ooit precies heeft kunnen vaststel len, wie dat is. maar hij schijnt een of an dere hooge positie in internationale commu nistische kringen in te nemen." Als de president er op wijst, dat bij Dimi trof ook een oproep van de lilde Internatio nale van 3 Maart 1933 gevonden is. antwoordt getuige: Dimitrof heeft hieromtrent bij zijn verhoor verklaard dat hij het als schrijver van den redacteur van Imprekor ter inzage gekregen had. Bij de politie had het bezit van dit schriftuur den indruk gewekt, dat Dimi trof een hooge functie in de Hide Interna tionale moest bekleeden en wel in het z.g. Middel-Europeesche Bureau. Dat waren menschen, die bijzondere aanwijzingen van de Komintern in ontvangst namen en voor de uitvoering daarvan te zorgen hadden. De president wijst erop, dat Dimitrof zelf toegegeven heeft, in het uitvoerende comité van de Komintern Bulgarije te hebben ver tegenwoordigd. De getuige verklaarde daarop, dat een be perking tot één land voor iemand in de functie van Dimitrof niet denkbaar was. Er is geen twijfel aan. dat de stootkracht van het optreden van Dimitrof ten eenenmale tegen het fascisme gericht was en tegen de landen, die door de communisten als fascis tisch geregeerd beschouwd werden. Dat hij een belangrijke functie bekleedde volgt naar getuige's meening ook hieruit, dat aanzienlijke bedragen bij hem en zijn begeleiders gevonden zijn. De president: Verder is bij hem een ge schrift gevonden. „De brandstichting in den Rijksdag als nationaal-socialistische provo catie ontmaskerd", een uitgave van den pers dienst van het centrale comité der Duitsche communistische partij. Dimitrof beweert echter, dat hij dit stuk ni©t in zijn bezit ge had heeft. Omtrent den plattegrond „Berlin in der Tasche" zegt getuige, dat Krimdnal-kommis- sar Kynast er de aanteekeningen op gevon den heeft, o.a. de kruisjes bij het slot en den Rijksdag. In verband daarmee leek het van belang te zijn, dat wij bij Dimitrof twe prentbriefkaarten met dezelfde voorstelling gevonden hadden. Ook het adres van het Ne> derlandsche gezantschap was onderstreept. Tenslotte zijn aanteekeningen gevonden omtrent hooge bedragen, die aan een zeke ren Seh. gegeven waren. Voor wie zij bestemd waren, is echter niet gebleken. Dimitrof: Den oproep naar aanleiding van den brand in den Rijksdag heb ik nooit ge zien; hij is mij ook niet getoond. GetuigeHij is genoemd in het protocol, dat Dimitrof zelf gelezen heeft. Dimitrof betwist ook, dat hij het protocol gelezen heeft. Hij verklaart, dat alle bij hem gevonden papieren niets met den binnen- landschen toestand van Duitschland te ma ken hadden, evenmin als met den brand in den Rijksdag. Hij vraagt: Welke ambtenaren hebben in de z.g. brandcommissie gewerkt en zijn dat slechts ambtenaren geweest? Getuige: Uit de stukken blijkt, welke amb tenaren in de commissie gewerkt hebben. Dimitrof: Ik zal bewijzen, dat in de brand commissie onverantwoordelijke en niet in staatsdienst staande personen werkzaam geweest zijn. Op vragen van den president antwoordt getuige, dat de stukken dag en nacht onder bewaking weggesloten waren. DimitrofStaat het vast, dat in de brand commissie niemand anders met politieke functies behalve de crimineele staatsamb tenaren gezeten heeft. Ik wensch een duide lijk ja of neen. Getuige: Ik heb mij hieromtrent reeds verklaard en moet weigeren, hierin nog na der te treden. Oberreichsanwalt: Dan neem ik de vraag over: Zijn in de brandcommissie behalve de ambtenaren particuliere personen met de stukken in aanraking gekomen? Getuige: Het is volkomen uitgesloten, dat particuliere personen ermee te maken heb ben gehad, z Dimitrof: Ik wil duidelijker worden: Heeft iemand van de SA, SS of elders van de N.S.D.A.P. er mee te maken gehad? Getuige: Daar is geen sprake van en ik wil dit met allen nadruk onder mijn eed vast stellen. Dimitrof: Ik zal het nofceeren. De volgende getuige, Kriminalassistent Steinbach. verklaart, hoe uit de gesloten acta, tasch door het oplichten van een kant plattegrond, de prentbriefkaarten eenige of garetten enz. genomen zijn. Dimitrof vraagt, of er op dezelfde niet iets anders in de aetetasch gedaan kan zijn. Getuige ontkent, op een vraag van den Oberreischanwalt. dat hij dat gedaan heelt Daarna wordt de zitting tot heden Maan dag verdaagd. Men hoopt de verhooren voor de bewijsvoe ring in het Rijksdagbrandproces te Berlijn tegen het einde der volgende week te kunnen beëindigen, waarna de benadeeling van het politieke gedeelte te Leipzig wordt voortgezet Verwacht wordt, dat omstreeks 10 De cember het Rijksgerechtshof vonnis zal wij zen. Otto Külme in Kopenhagen. Het Kopenhaagsche blad „Extrabladet" publiceert een inteview niet Otto Kühne' den vriend van Torgler, waarin hij o.a. zegt dat hij zich reeds een maand lang in Kopen hagen bevindt, maar thans eerst zijn in cognito heeft opgegeven. Kühne verklaart verder, dat hij Dimitrof sedert 1924 kent, doch hem de laatste jaren niet gezien heeft. Bovendien deelde hij mede, dat hij zich den geheelen zomer te Berlijn verscholen heeft gehouden en voor de communistische partij heeft gewerkt. Daarna heeft hij het proces te Londen bijgewoond om vervolgens naar Kopenhagen te komen. met LINDBERGH IN SPANJE. SANTANDER. 12 November (Reuter) Kolonel Lindbergh, die gistermiddag zijn echtgenoote uit Genève vertrokken is, is gisteravond te Santona nabij Santander vlot gedaald. Hij werd door eenige plaatselijke autori teiten begroet en begaf zich terstond naar zijn hotel- RADIO-PROGRAMMA ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. „Dat is allemaal verboden terrein, waar alleen de brand weer en ik mogen staan," riep de agent tegen de nieuws gierige boeren en boerinnen en deze gingen vlug wat naar achteren. „Zeg eens, dikke praatjesmaker, ik zou wel eens willen weten wie je 't recht geeft om zoo tegen mijn armen te stompen," riep een ronde boerin en ze ging naar den drukdoenden agent en gaf hem, tot pret van de omstanders, een flinke draai om zijn ooren. Jonge, wat een lawaai ontstond er toen. Met de belofte de zaak af te zullen werken, als de brand gedaan was, ging de agent weer in de houding staan en hield de vechtlustige boerin goed in 't oog. Een eindje verder stonden Ben en Sietske bij de pomp. Ze hadden een zakdoek in hun handen en Ben wond die om de pols van Sietske. „Als 't even wil, kunnen ze thuis ook nog zien, hoe we gebluscht hebben," zei Ben, maar Sietske kon er alles behalve 0& lachen. Hij had veel te veel pijn.... DINSDAG 14 NOVEMBER. HILVERSUM 296 M. .00 A.V.R.O. Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Orgelconcert door Frans Hasselaar; Andries de Swarte, cello; 11.00 Kooq- en bak- praatje door mevr. R. LotgeringHillebrand; 11.30 Voortzetting orgelconcert; 12.00 Om roeporkest olv. N. Treep;. Intermezzi van The 2 Hodlars, accordeon; 2.30 Zangvoor dracht door Annie Ragelti, alt, a.d. vleugel Egbert Veen; 3.00 Knipcursis door mevr, Ida de Leeuw van Rees; 4.00 Pianorecital door Hans Schouwman; 4.30 Radio Kinder koor olv. Jacob Hamel; 5.00 Voor kleinere kinderen dor mevr. Ant. v. Dijk; 5.30 V.P.R.O. Bijbelvertellingen voor jongere menschen. Ds. B. J. Aris, Jacob en Ezau; 6.00 A.V.R.O. Kovacs Lajos en zijn orkest; 7.30 Engelsch voor gevorderden door Fred Fry. 8.00 Vaz Dïas; 8.05 Opera concert door leden van de N.V. Italiaansche Opera, afgewisseld door gram muz.; 10.00 Radio-opvoering Ceasar en Cleopatra, door Bern. Shaw, vert, door W. Vogt, leiding Kommer Kleyn. n; 11.10 Vaz Dias; 11.20 Gram. muz.; 12.00 Sluiting. HUIZEN 1875 M. 8.00 K.R.O. Morgenconcert; 10.00 Gram, muz.; 11.30 Godsd. halfuurt..e dor pastoor L. H. Perquin; 12.00 Pol. ber.; 12,15 De KRO- Boys olv. P. Lustenhouwer; 2.00 Vrouwen uurtje; 3.00 Modecursus door mevr. H. Cup pens Geurs; 4.00 Rustpoos; 4.15 Gram. muz. 4.45 Liederenrecital door Vincent van Bers; 5.30 KRO-Sextet olv. P. Lustenhouwer; 6.00 Het a.s. intern. studenten-Missiecongres; 6.15 Sextet; 6.40 Esperanto cursus door P. Heilker; 7.00 Pol. ber.; 7.15 Kath. Radio- Volks-universiteit. Letterkunde HI door L. Molkenboer: 7.35 Gram. muz.; 7.45 Verbonds- kwartier; 8.00 KRO-Orkest olv. Joh. Ger- rl'.--n; 8.20 Vaz Dias; 8.25 Calvet-kwartet; 8.55 Gram. muz.; 9.00 Plicht. Dramatische schets in 1 bedrijf door Justus van Maurik Jr.; 9.25 Het Calvet-kwartet; 9.55 Gram. muz. 10.00 KRO-Orkest; 10.20 De erfenis. Comedie door H. v. H.; 10.35 Vaz Dias; 10.40 KRO-orkest; 11.00 Gram. muz. LUXEMBURG 1191 M. 7.50 Belgische avond: concert dor piano met orkest; 8.40 Orkestconcert; 9.20 Kamer muziek; 9.40 Orkestconcert; 10.50 Dansmu ziek. BRUSSEL 509 M. 12.20 Gramofoonmuziek; 1.05 Gramofoon muziek; 1.30 Concert door het kleine orkest van het N.I.R. olv. P. Leeman; 5.20 Gramo foonmuziek; 6.50 Harprecital; 7.20 Gramo foonmuziek; 9.20 Concert door het omroep- symphonieorkest olv. Arthur "eulemans; KALUNBBORG 1153 M. 11.20 Strijkorkest olv. Leonard Gyldmark; 2.20 Omroenorkest olv. Emil Rresen; 7.20 Deenscbe muziek dor het omroeporkest olv. Lanuny Gröndahl; 8.50 Schotsche volkslied. 9.40 Gramofoonmuziek; 10.25 Dansmuziek. BEDLIJN 419 M. 3.50 Gramofonmuziek; 7.35 Gevarieerd pro gramma. HAMBURG 372 M. 3.20 Concert; 8.20 Concert door het Norag- orkest- olv. Gerhard Maasz; 9.40 Concert door het kleine Norag-orkest olv. Adolf Seeker. LANGENBERG 472 M. 11.20 Populair concert door het omroepor kest olv. Merten; 12.55 Gramofoonmuziek; 1.50 Populaire muziek; 7.20 Programma van Berlijn. DAVENTRY 1554 M. 12.20 Orgelconcert door het Paramount- orkest olv. Anton; 1.50 Concert; 4.50 Con cert; 6.50 Sonates van Schumann op viool en piano; 7.40 Concert'door het Radio Mili tairorkest olv. OT)onell; 9.40 Concert door het B.B.C.-orkest olv. Joheph Lewis; 10.50 Lew Stone en zijn Band. PARIJS 1725 M. 8.05 Gramofonmuziek; 12.20 Gramofoon muziek; 7.05 Gramofoonmuziek; 7.40 Gra mofoonmuziek; 8.20 Gramofoonmuziek. MILAAN 331 M. 7.00 Gramofoonmuziek; 8.20 Opera-uitzen ding. ROME 441 M. 4.45 Orkestconcert; 7.35 Gramofoonmu ziek; 8.05 Concert; 8.50 Blijspel; 9.20 Con cert. WEENEN 517 M. 120 Concert door het Weensch Sympho- nie-orkest olv. Kabasta; 8.20 Populair con cert door het omroeporkest olv. Joheph Hol- zer; 10.05 Dansmuziek. WARSCHAU 1411 M. 4.40 Vioolrecital; 7.35 Concert door het om roeporkest olv. J. Oziminski; 9.45 Dansmu ziek. BEROMUNSTER 460 M. 2.50 Concert door het omroeporkest; 5.20 Gramofoonmuziek; 6.40 Gramnfoonmu'dek.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 2