VOOR EER EN GEWETEN De schooljeugd plant bloembollen. Poolduik. HEEMSKERK IJMUIDER COURANT. WOENSDAG 15 NOVEMBER 1933 TWEEDE BLAD. BEVERWIJK. De V. V. V. leverde plaatmateriaal. Het gemeentebestuur toont belangstelling. Op het C. H. Moensplein hébben Dinsdag de leerlingen van de scholen de bloembollen van de V. V. V. aan den grond toevertrouwd. Burgemeester Scholtens en de wethouders J. F. Brawn en K. Steyn gaven van hun belangstelling blijk. Op den achtergrond het gemeentebestuur en eenige leden van het dagelijksch bestuur der V. V. V. Reeds eerder hebben wij onze lezers in kennis gesteld van het feit, dat de Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer heeft zorg gedragen voor de bloembollen, bestemd voor de beplanting van "de openbare gazons en perken in onze gemeente Deze bloembollen, die vanwege de saneering aan de vernietiging moesten worden prijs gegeven, werden na veel moeite verkregen, dank zij de medewer king van de heeren A. Lefeber van de com missie voor de onpersoonlijke reclame te Lisse en van den heer P. v. d. Ploeg, die de con trole bij de inlevering uitoefent en de sa neer ingsbe wij zen afgeeft. Openbare Werken heeft inmiddels de perken in de Breestraat beplant met hyacinthen. Deze decoratieve bloemen zullen ter wille van de eenheid in de beplanting onze geheele hoofdstraat in het voorjaar sieren. De tulpen zullen worden aangewend, om de perken op het C. H. Moensplein, en langs de Halve Maan van een voorjaarsbeplanting te voorzien. Het was de heer D. M. G.. B otter-op de man, wiens naam als initiatiefnemer aan zoovele Beverwij ksche gebeurtenissen onafscheide lijk is verbonden, die het bestuur van de V: V. V. de idee aan de hand deed, om een deel van de bloembollen door de schooljeugd te laten planten. In een vergadering van het algemeen bestuur van de V.V.V. werd beslo ten een poging in die richting te ondernemen. Een commissie van deskundigen werd be noemd, die dezen „plantdag" verder zou voor bereiden. Daarin kregen zitting de heeren F. Pleeging, W. de Groot, H. C. van der Colk, A. v. d. Wel en F. H. Teunissen. Dinsdag hadden een aantal scholen aan den oproep van de V.V.V. gehoor gegeven. Zoo wel des morgens, als in den namiddag heb ben de leerlingen van de scholen het vak van bloemist beoefend. Al deze „vereenigde krach ten" hebben de vele perken van het C. H. Moensplein van een bolbeplantmg voorzien. Te oordeelen naar de groote animo, waarop de schooljeugd deze voor haar wel zeer vreemde bezigheid heeft verricht werd deze door de V.V.V. georganiseerde plantdag met succes bekroond. De commissieleden en niet het minst de gemeentewerkman Prins de „ziel" van onzen dienst van plantsoenen, dienden de ijverige jongelui van advies en wijdden hen in de geheimen van het vak in. De jeugd vond het zeer prettig, en niet alleen om het uurtje buiten de school. Want het bollenplanten bleek toch ook wel een prettig werkje te zijn, dat met veel ijver werd uitge voerd. Het was bijvoorbeeld een lust om te zien hoe kranig de leerlingen van de school voor Buitengewoon Lager Onderwijs zich van de haar opgedragen taak kweten. Na een op roep, gericht tot alle schoolhoofden, hadden zich tot medewerking bereid verklaard de scholen 1, 2, 3 en 4, de U. L. O. school, de Chr. school en de school voor B. L. O. Ook het gemeentebestuur gaf blijk van zijn belangstelling in het werk van de kinderen. Na den middag" hebben burgemeester H. J. J. Scholtens en de wethouders J. F. Braun en K. Steijn het planten eenigen tijd gadege slagen. Het bedrijf van Openbare Werken heeft onder aanvoering van zijn directeur, den heer G. K. de Bie alle mogelijke medewerking verleend, om dezen plantdag te doen slagen. Daarvoor zal de V.V.V. het bedrijf zeker zeer dankbaar zijn. Te half vier was de „werkdag1" ten einde. De schoolkinderen troffen het de zen dag, want vooral in den namiddag kon het werk onder de koesterende stralen van een mild herfstzonnetje worden verricht.. De resultaten van den arbeid zullen in het voorjaar aan den dag treden. De kinderen kunnen, wanneer de bollen eenmaal boven den giond komen, de ontwikkeling van het gewas nauwkeurig volgen, want bij de per ken zullen bordjes worden geplaatst vermel dend de scholen, die de bollen hebben ge plant. Het V V. W-bestuur heeft het voor nemen, om, wanneer de tulpen eenmaal zul len bloeien, voor de beste beplantingen eenige schoolprïjsjes beschikbaar te stellen. Terstond na,den bloeitijd moeten vanwege de saneeringsbepalingen, de bollen worden vernietigd, zoodat de gemeente dan terstond weer over de perken zal kunnen beslissen voor de' zomerbeplanting. COÖPERATIEVE BROODBAKKERIJ ALGEMEEN BELANG. Het November-nummer van het maand blad der Coöp. Broodbakkerij en Verbruiks- vereeniging „Algemeen Belang" staat geheel „m het teeken" van de komende feestdagen St.- Nicoïaas en Kerstmis. In dit winternum mer, dat wij ontvingen worden artikelen ge wijd aan de komende drukke dagen in het bedrijf, nuttige wenken gegeven aan de huis moeders en mededeelingen gedaan over de sorteering St Nicolaasartikelen. Een zeer le zenswaardig stukje, waaruit ook nog wel iets te leeren valt, vormt een beschouwing over de viering van de feestdagen in den huise lijke n kring, waarin wij Hollanders nog wel wat achter staan bij onze Oostelijke en Wes telijke naburen. CONCERT KENNEMER ORKEST VEREENIGING. EEN SCHITTEREND GESLAAGDE AVOND. De Kennemer Orkest Vereeniging heeft Woensdagavond het winterseizoen geopend met een schitterend geslaagd concert in het Kennemer Theater. Een stampvolle zaal heeft genoten van dezen muziekavond, die de K.O.V. uitstekend had voorbereid. Onder de talrijke belangstellenden merken wij ook op burge meester H. J. Scholten en zijn echtgenoote. De voorzitter van de K.O.V.de heer S. Waag- meester verwelkomde in het bijzonder het hoofd der gemeente en de soliste van dezen avond, mevr. Hélène Treep—Cals. Spr. deelde mede. dat het orkest zich belangrijk had uit gebreid en zag gaarne, dat de vergrooting van den kring van donateurs daarmede gelijken tred zou houden. Na dit openingswoord werd met de afwerking van het programma een aanvang gemaakt. Het orkest opende onder leiding van zijn dirigent, den heer Louis Sticns, met de Sousa-marsch „The Liberty Bell" en deze inzet van den avond deed al dadelijk veel goeds verwachten. Het klank gehalte was zeer voldoende en het stemde werkelijk tot groote voldoening te kunnen constateeren, dat dit Beverwijksche Sympho- nie-orkest zoo snel vorderingen heeft gemaakt en zich binnen een jaar tijds tot zoo'n be zetting wist uit te breiden. Bovendien bleek men serieus te hebben gestudeerd, een blik in het programma vestigde trouwens de over tuiging, dat de K.O.V. niet voor een klein ge ruchtje vervaard is. Men zou zelfs geneigd zijn zich af te vragen, of het orkest niet te hoog had gegrepen met een zesde symphonie van Haydn en met een Rossini's ouverture „Le Bar bier de Seville". Maar het was een heele ge ruststelling te kunnen constateeren, dat de musici technisch de moeilijkheden beheersch- ten. Wel was in sommige deelen het samen spel wat wankel en had men zich over het al gemeen de tempi sneller kunnen indenken. De ouverture ..Peter Schmoll" van von Weber ge noot een zeer goede vertolking en was zeker een der hoogtepunten van den avond. De mu sici. die solistisch op den voorgrond traden, gaven zeer zeker blijken voor hun taak be rekend te zijn. Ook Haydn's prachtige pauken- slag-symphonie werd met volle overgave ver tolkt en vooral het menuetto muntte uit door een fraaie vertolking. De K.O.V. oogstte daar mede een verdiend succes. Hélène Cals werd bij haar optreden met een daverend applaus begroet. De populaire A.V.R.O.-zangeres zong achtereenvolgens een aria uit Mozart's Zauberflöte, twee werken van Glück en na de pauze, Marienlied van Novalis, la Cloche van Saint Saëns en het prachtige „Standchen" van Schubert. De lang durige toejuichingen noopten haar tot een toegift, waarvoor zij een „Ave Maria" koos. Onder daverend applaus had Hélène Cals een fraai bloemstuk in ontvangst te nemen. De dirigent van de K.O.V. de heer Louis Stiens deelde zeer verdiend in de haar gebrachte hulde. Zijn begeleiding was bescheiden, maar correct en zeer muzikaal. Ook hij ontving een aandenken als blijk van waardeering voor zijn verdienstelijk werk. De K.O.V. vervolgde het programma met Rossini's bekende ouverture „De Barbier van Sevilla". Het samenspel liet hierin wel wat te wenschen over. De musici zullen meer aan dacht dienen te schenken aan den dirigent, die zijn tempi trouwens rijkelijk traag koos, Widor's mooie serenade werd muzikaal ver tolkt, het strijkregister deed hierin mooi werk. De Valse uit het Copelia-ballet van Delibes en de Radetzky marsch besloten het programma. Het publiek wist nog een extra toegift „los te applaudisseeren". Een daverende „Stars en Stripes"-marsch van Sousa bracht het einde van dit uitstekend geslaagde con cert, waarop de K.O.V. zeker met veel vol doening mag terugzien. Het was een prachtig geslaagde avond, die met een hoogst genoeg lijk bal onder leiding, van den heer Leo Peelen en met medewerking van Roemer's Band werd besloten. „DE WITTE NON". Reeds direct nadat de Metro Goldwyn su perfilm „De witte Non" voor Holland werd uitgebracht, zal zij ook hier ter plaatse wor den gedraaid. In Amsterdam werd deze rol prent ettelijke weken achtereen geprolon geerd. Van de vertooningen in de provincie heeft Beverwijk de primeur. Vrijdag a.s. be ginnen in het Kennemer Theater de vertoo ningen van „De witte Non", een bewerking voor de sprekende film van de bekende no- De jeugd ontvangt technische voorlichting zorgen wijdt aan de openbare beplantingen en gemeente een van den gemeentewerkman Prins, die zijn daardoor medewerkt aan het streven, om de keurig aanzien te geven. (De bekende P ooionder zoeker Sir Hubert Wilkins heeft zijn plan aangekondigd om zijn pooltocht per duikboot onder het ijs door, die de eerste maal mislukt is, met een betere boot te herhalen). Er 's weinig, dat ik liever Dan reisjes maken doe, Als een van u mij meevraagt, Sla ik vandaag nog toe. Hoe verder weg hoe beter, Ik trek er met u heen. Naar Oosten, Westen, Zuiden, Niet naar de Pool alleen. Hoeveel ik ook van dolen In verre streken houd. De Pool neen, beide Polen, Laten mij ijzig koud. Dus lees ik met verbazing, Van Hubert Wilkins' plan, Om naar de Pool te duiken, Wat drijft den braven man? Hij heeft het toch tevoren, Al eenmaal geprobeerd, Is, wonder boven wonder, Heelhuis teruggekeerd En nu wil hij opnieuw gaan In koude en gevaar, Een zonder twijfel dapper, Vreemdsoortig duikelaar. Wel wordt de boot nu sterker, Dan die van indertijd, Wel wordt de expeditie Veel beter voorbereid. En al zou 'k niet graag meegaan Op die speciale reis, Hij gaat, dat moet ik zeggen. Niet onder één nacht ijs. waarvan 14.5 duizend Duitschers, van welke 14,5 duizend opgeveer 10.000 vrouwen waren. De verdeeling van de andere vreemdelingen is, alles in globale cijfers, 1000 Belgen: 600 vrouwen en 400 mannen; 1700 Oostenrijkers, waarvan 1300 vrouwen, vooral hotelpersoneel en dienstboden; 600 Engelschen; 500 Honga ren; 450 Tjechcn, waarvan 300 vrouwen; 1900 personen zonder nationaliteit, d.w.z. lieden, die als vluchteling of om andere reden huil oorspronkelijke nationalitiet verloren hebben, cn voort,s ook nog 150 personen van onbe kende nationaliteit. veile „The white Sister" van F Marion Craw ford. Helen Hayes, Clark Gable en Lewis Stone spelen in „De witte Non" de hoofdrol len. Wij komen in ons nummer van Donder dag op dit bijzondere filmwerk nader terug. FELLE WINKELBRAND TE ROTTERDAM. WINKELIER VAN SCHRIK BEWUSTELOOS. Dinsdagavond omstreeks half acht brak een felle brand uit in perceel Mauritsweg 2 te Rotterdam, waarin gevestigd is een win kel in Japansche en Chine esc he artikelen van de firma S. Eliazar. De brand werd ont dekt door de dochter van. den heer E- Zij waarschuwde onmiddellijk haar vader die eenige huizen verder een sigarenwinkel be zocht. Toen hij terugkwam had de brand, die gretig voedsel vond in het vele brand bare materiaal, reeds zulk een omvang aan genomen, dat hij den winkel niet meer kon binnen treden. Hij geraakte daarop zoodanig van stuur, dat hij bewusteloos neerviel. In ernstigen toestand moest hij naar het zie kenhuis aan den Coolsingel worden overge bracht. De brand had zich inmiddels ook reeds medegedeeld aan een opslagplaats die ach ter den winkel gelegen was en aan een op kamertje. De brandweer die het vuur met 2 stralen bestreed kon niet verhinderen dat de winkel en deze vertrekken geheel uit brandden. Omtrent de schade en de verze kering is nog niets bekend. GOED AFGELOOPEN Dinsdagmiddag ongeveer half vier kwam de heer G. Groeneveld Dz., woonachtig te Be verwijk, met zijn motor over het Kerkplein gereden. Bij den hoek van de Deutzstraat vloog hij door zijn groote snelheid uit deti bocht, en kwam tegen een boom terecht. De heer G. werd van zijn motor geslingerd, doch werd slechts licht aan een zijner handen ge wond. De motor, een zoo goed als nieuwe Norton, werd vrij ernstig beschadigd. Na door een verpleegzuster te zijn verbonden, kon de heer G. huiswaarts keeren. „ONS GENOEGEN" De Tooneelvereeniging „Ons Genoegen" geeft a.s. Zondag in het vereenigingsgebouw haar eerste uitvoering van dit seizoen. Opgevoerd wordt: „De man zonder geheugen", een blij spel in 3 bedrijven. De avond wordt met een bal besloten. JONGEREN VREDESACTIE De Jongeren Vredesactie is voornemens, op Woensdag 22 November een lezing te houden ten huize van mej. Filarski, Velserduinweg 153. Als spreekster zal optreden mej. Nel Kaper, die zal spreken over het boek van Stefan Zwelg: „De oogen van den Eeuwigen Broeder". De lezing vangt aan 's avonds 7.30. Er is gelegenheid tot gedachtenwisseling. WASSCHEN KAN EEN BEDRIJFS ONGEVAL ZIJN. INFECTIE BIJ HET REINIGEN OPGELOOPEN. De Centrale Raad van Beroep voor de On gevallenwet heeft een uitspraak van den Raad van Beroep en de Rijksverzekerings bank te Utrecht vernietigd, waarin afgewezen werd de aanspraak van een arbeider op schadeloosstelling, omdat hij tijdens het wesschen van zijn gezciht na het werk in de werkplaats een puistje had opengewreven, waardoor infectie ontstond. De Centrale Raad grondde zijn uitspraak, naar wij in de Tel. lezen op de overweging, dat in elk geval de verwonding tijdens de dienstbetrekking is ontstaan. TE AMSTERDAM WONEN 30.000 VREEMDELINGEN. WAARVAN 19.000 DUITSCHERS ZIJN. Naar het Handelsblad meedeelt zijn te Amsterdam thans meer dan 30.000 vreemde lingen gevestigd, waarvan ruim 19.000 Duit schers, te weten 14.000 vrouwen, meest dienst boden, 5350 mannen, meest met hun ge zinnen. Daardoor is de quaestie van de huis vesting en van de woningmarkt in het alge meen accuut geworden. Ter vergelijking diene, dat er in 1930 totaal pl.m. 23.000 vreemdelingen gevestigd waren, AUTOMATISCH VERKEER VAN LEIDSCHEPLELN TOT SPUI. Als laatste schakel in de automatische ver keersregeling zijn Dinsdag de lichtseinen op het Koningsplein te Amsterdam in gebruik genomen. Thans wordt het geheele verkeer van Leidscheboschjes tot Spui door lichten geregeld. Voertuigen kunnen niet meer de Reguliersdwarsstraat inzwenken, daar deze slechts in de richting Carltonhotel—Konings plein is opengesteld. NIEUWKOOPSCHE OUD-VELD- WACHTER STAAT TERECHT. Acht maanden gevangenis straf geëischt. 1NGEMAN VOLKOMEN BLIND GEBLEVEN. De Utrechtsche Rechtbank heeft de zaak behandeld tegen den 62-jarigeh oud-rijks veldwachter, thans wonende te Warmond, vroeger te Nieuwkoop, aan wiens schuld het te wijten zou zijn, dat W. van den Weiden te Nieuwkoop blind is geworden. Zooals men weet had de majoor van de Rijksveldwacht fuiken staan en naar eigen lezing, daarbij om stroopers te weren, een stelling opgericht, waarin hij een jachtge weer bevestigde met een touw aan den trekker, welk touw verbonden was aan de fuiken. Toen de jongeman met een roeiboot in de nabijheid van de fuiken kwam, ging, plotseling het schot af. De jongen werd in het gezicht getroffen. Nadat de dagvaardiging was voorgelezen,, werd verdachte aan een verhoor onderwor pen. Pres.: Wat was nu het doel met het ge-< weer? Verd.: Ik wilde de dieven verschrikken. Pres.: Al is de getroffene ook een visch-" strooper, dan mag zooiets nog niet voor-l komen. Ik moet uit uw verklaringen dus op-' maken, dat u ontkent hem te willen hebbeni raken. U wilde hem slechts aan het schrik ken maken. U weet dit zeker? Dp getroffene zegt, dat u het geweer in uw handen had en op hem richtte en schoot. Verdachte ontkent dit alles met klem., Hierop is het woord aan den Officier van' Justitie voor zijn requisitoir. De opzet om te dooden acht spr. niet be-] wezen, doch een andere kwestie is het toe-i brengen van zwaar lichamelijk letsel. Ver-I dachte moeten voorzien, dat zijn daad ern-' stige gevolgen kon hebben. Mishandeling met voorbedachten rade, zwaar lichamelijk letsel' ten gevolge hebbende acht spr. bewezen. Ver dachte heeft een uitstekenden staat van dienst achter zich. Hij bereikte den hoogsten; rang en daarom is het dus te betreuren, dat' hij thans voor dit feit terecht staat. Voorts! voerde spr. nog als verzachtende omstandig-' heid aan, dat de getroffene in het Killetje is' gekomen, waar verdachte's fuiken stonden en hii daar zeker niet kwam met eerlijke be- doelioge. Met deze omstandigheden reke-; ning houdende requireerde de Officier een gevangenisstraf van 8 maanden. Uitspraak over 14 dagen. De verdediger mr. Wierde sprak namens- verdachte een woord van deernis over den toe stand van den getroffene. Hij dankte den. officier voor zijn clement requisitoir, waar hij' het echter niet geheel mee eens was. Pleiter verzocht primair vrijspraak subs, ontslag van rechtsvervolging. Verdachte was van meening,: dat getuige zich aan meineed schuldig maakte,, omdat hij, als hij de waarheid moest spreken, diefstal moest toegeven. FEUILLETON CHARLES ALDEN SELTZER, 30) „Deze streek gaat heelemaal naar den on dergang!" snauwde hij; „als nuchtere kalve ren en half gare rechtsgeleerden de lakens gaan uitgeven, dan wordt het tijd voor de veehouders om hun matten op te rollen en er vandoor te gaan. Maar ik zeg jullie éen ding!" Hij sloeg zwaar met zijn vuist op tafel voor hem en trok een boos gezicht tegen den rechter, terwijl zijn stem beefde van drift: „Laat je vervloekte nuchtere kalveren van eigenaars hun lijsten maar inleveren. Mis schien weten zij niet beter. Maar ik lever geen lijst in. Het is heel iets anders om een Wet uit te vaardigen dan om haar tot uitvoe ring te brengen!" Hij zat een oogenblik zwij gend den rechter aan te staren, die kalm te gen hem glimlachte, toen keerde hij zich tot- Hollis. „Je hebt je gedragen, alsof je dacht, dat dit land op zekeren dag je eigendom zou zijn", hoonde hij, „met je vervloekten courant en je rechtsgeleerden vriend hier. Wat wij je onlangs 's avonds toedienden is slechts een proefje van wat je krijgen zult, als je niet maakt, dat je als de wind uit deze streek wegkomt!" Hij stond op en bleef naast de tafel met woedende blikken de drie mannen aankijken. Een oogenblik sprak geen van drieën een woord. Er lag een wonderlijk, haast spottend glimlachje op het gelaat van den man, die aan het raam stond. In de uitdrukking van zijn gezicht kon men waardeering lezen voor het karakter van den man, naar wien hij k€ek het verried het feit, dat hij dergelij ke mannen meer ontmoet had en heel weinig bewondering voor hen koesterde. Er was geen vrees in deze gelaatsuitdrukking, toch zou een der andere mannen, wanneer hij toevallig de moeite genomen had om naar hem te kijken, gezien hebben dat zijn rechter hand nu heel dicht in den buurt was van de kolf van den revolver op zijn rechterheup. Rechter Graney kuchte. De glimlach speel de nog altijd over zijn gelaat, maar een plot selinge schittering in de oogen en een roode kleur op zijn wangen toonde aan dat hij zich Dunlavey's beleediging aangetrokken had. Hij en de man aan het raam keken beiden scherp toe toen Hollis opstond en Dun-levey naderde. Hollis' gelaat was een beetje bleek maar er was een rustige strakke gloed in zijn oogen toen hij op Dunlavey toeliep en op vijf voet- afstond rustig naast de tafel naar hem bleef staan kijken. „Dunlavey", begon hij langzaam, met zach te kalme stem, waarin geen spoor van opwin ding was, „ik heb niets te maken met het handhaven der wet, die in Union County schijnt gekomen te zijn. Je kunt die wet tar ten als je er lust in hebt. Maar ik heb je iets te vertellen in antwoord op wat je te gen mij gezegd hebt. Het is dit: ik verlang er niet naar om dit heele land te bezitten zulke praatjes van een volwassen man zijn kinderachtig. Maar ik ben van plan om het weinige dat ik ondanks jou gekregen heb, mijn eigendom te noemen. Ik ben volstrekt niet bang voor je. Ik ben je nog wat schul dig voor dien avond van laatst en op een goeden dag zal ik je half doodslaan!" Dunlavey's hand gleed veelbeteekenend naar zijn zijde. „Geen betere tijd dan op het oogenblik" hoonde hij. „Natuurlijk weet ik dat je een pistool draagt", zei Hollis nog kalm, zonder drift; „de meesten van jullie hier schijnen niet in staat te zijn om het zonder te stellen het schijnt de mode te zijn. Ook zou ik er aan kunnen toevoegen, dat iedereen, die er een draagt schijnt te verlangen om het te ge bruiken. Maar ik heb altijd gevonden, dat iemand die zonder reden een pistool gebruikt, een lafaard is!" Hij lachte grimmig tegen Dunlavey. Een oogenblik bewoog Dunlavey zich niet. Zijn oogen glinsterden boosaardig, toen zij zich in die van Hollis boorden. Daarop veran derde deze uitdrukking tot het een mengsel was van verachting, ongeloof en spot. „Je bent dus van plan om mij een pak slaag te geven?" snoof hij, zich een weinig terugtrekkende en Hollis scherp aankijkende. „Je hebt mij eens tegen den grond geslagen en bent van plan om het weer te doen. En je vindt, dat iedereen, die een pistool gebruikt een lafaard is?" Hij lachte spottend. „Wel, ik heb je niet anders te zeggen, dan dat je nog niet droog achter je ooren bent". Vastbera den keerde hij Hollis en de anderen zijn rug toe en liep naar de deur. Op den drempel bleef hij staan en keek met een hoonenden glimlach hen allen nog even aan. „Je weet waar ik woon", zei hij tegen rech ter Graney. „Ik lever geen lijst in en ik laat ook men brandmerk niet registreeren. Ik duld niet, dat iemand rariteiten komt uitha len op mijn grond en als je daar komt, met het idee om wat van mijn kudde weg te drij ven, dan doe je dat op eigen risico!" Zijn blik vloog van den rechter naar Hollis en zijn glimlach werd kwaadaardig. „En jou zeg ik dit", sprak hij, „niemand heeft nog ooit Dunlavey een pak slaag gegeven en ik zal niet dulden dat iemand dit doet. Laat je dit gezegd zijn!" Hij sloeg de deur dicht en was weg. Hollis keerde zich van de deur af om een droog glimlachje te zien op het gelaat van den man bij het raam. „Een vuurvreter is het niet?" merkte de laatste op, toen hij Hollis' blik opving. HOOFDSTUK XVI. Dc brenger van goede tijding. Hollis glimlachte. De rechter stond op en naderde de beide mannen. „Hollis", zei hij, „geef Mr. Allen van Lazet- te de hand". Aliens hand werd snel uitgesto ken en werd gegrepen door die van Hollis, beide grepen even hartelijk en warm. „Ik heet Ben Allen", verklaarde de vreem deling met een glimlach. „Een aanspraak met „Mijnheer" zou mij het gevoel geven, of ik een vreemde was voor mijzelf". „Wij zullen daar geen ruzie over maken", merkte, de rechter met een glimlach op; „wij zullen je Ben noemen". Hij keek ernstig naar Hollis en vervolgde: „Allen is uit Lazette hierheen gezonden om ons te helpen de wet in te voeren. Hij was vrocgty sheriff in Colfax County, waar hij

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5