VlSSCHERU EN ScHEEPVAARTBER3£HTEN DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: IJMUiDEN Schip verm, aankomst Laatste bericht Agnita Curasao Batavia W. Afrika Chili Barneveld Chili Chili Berenice Algiers Caducens Ned.-Indië Chr. Huygens Ned.-Indië Carlbia W. Indië Ceres Hamburg Clio Napels Crijnssen W. Indië West-Afrika Japan Eurybates Batavia Eirini N. Rallia Reni E. Rus Borga Euterpe Bordeaux Feodosia West-Indië Fauna Venetië Fernbank Buenos Aires Japan Farmsum Rosario Gera Ned.-Indië Hardanger B. Aires Ioannis m. Embericos Buenos Aires Joh. v. Oldenbameveld Batavia Kehdingen Cuxhaven Luneburg Ned.-Indië Laurent Meeus Batoum Maasland Maroula Meerkerk Magdalena Merope Martha Halm Mittelmeer Mars Niritos Neumark Nieuwendam Noord-Stad Ouderkerk Onassi Pinelopi Orestes Orania Ootmarsum Poelau Bras Peisander Polyphemus Poly dor us Polglen Registan Reggestroom Rhea Salabangka Salland Stormiest Scandinavië St. Annaland Trave Trier Tarakan Taxiarchis Te lam on Theseus Taunus Ulysses Zeelandia Zinovia Zrinski Santa Fé B. Aires ïapan West-Indië Barcelona Sundsvall Houston Venetië Braila Ned. Indië Londen Londen J apan Rosario Constantza B. Aires Bjorkö Ned. Indië Ned. Indië Hamburg Batavia Swansea Londen W. Afrika Danzig Ned.-Indië Burnos Aires W. Afrika Kemi New Castle Japan Japan Batavia Santé Fé W. Indië Oporto Bahia Blanca Bourgas Buenos Aires Mariopol B. Aires 21 Nov. 11' Dec. 20 Nov. 20 Nov. 21 Nov. 3 Dec. 19 Nov. 30 Nov. 13 Nov. 12 Dec. 26 Nov. 21 Nov. 17 Nov. 18 Nov.. 26 Nov. 3 Dec. 31 Dec. 17 Nov. 7 Dec. heden 14 Dec. 23 Nov. 16 Nov. 29 Nov. 20 Nov. 16 Nov. 16 Nov. 22 Nov. 20 Nov. 21 Dec. heden heden 15 Dec. 26 Nov. 25 Nov. 9 Dec. 19 Nov. 28 Nov. 2 Dec. 16 Nov. 4 Dec. heden heden 19 Nov. 24 Nov. 25 Nov. heden heden 16 Nov. 16 Nov. 6 Dec. 4 Dec. 26 NOV. 17 Nov. 18 Nov. 24 Nov. 15 Nov. te Liverpool 14 Nov. van Padang 9 Nov. van Dakar 7 Nov. van Curasao 9 Nov. van Callao 12 Nov. te Valparaiso 14 Nov. van Gibraltar 26 Oct. van Pt. Natal 14 Nov. van Genua 15 Nov. van Cristobal vertrekt 18 Nov. 13 Nov. vertrokken 14 Nov. van Barbados 12 Nov. van Kaar Varde 14 Nov. van Manilla 14 Nov. van Pt. Said 12 Nov. van Gibraltar 11 Nov. vertrokken in lading 11 Nov. van de Azoren 11 Nov. van Tunis 1 Nov. van Rosario 14 Nov. van Shanghai 12 Nov. te B. Aires 16 Nov. van Marseille 11' Nov. te Santé Fé 29 Oct. te Duinkerken 15 Nov. vertrokken 13 Nov. vertrokken 13 Nov. van Aden 9 Nov. van Stamboel 14 Nov. 25 Oct. 8 Nov. 8 Nov. 11 Nov. 10 Nov. 2 Nov. 14 Nov. van Quessant vertrokken van Tientsin van Barbados van Lissabon vertrokken vertrokken vertrokken 6 Nov. van Stamboel 11 Nov. van Singapore 14 Nov. uitgeklaard 14 Nov. uitgeklaard 13 Nov. van Colombo 24 Oct. van Buenos Aires 14 Nov. te Malta 16 Nov. vertrokken 13 Nov. van Bjorkö 14 Nov. van Perim 14 Nov. van Perim 15 Nov. van Bremen 7 Nov. van Belawan 14 Nov. vertrokken 10 Nov. te Plymouth 11 Nov. van Goudkust 15 Nov vertrokken 14 Nov. van Marseille 6 Nov. van Victoria 12 Nov. te Londen - 6 Nov. vertrokken 15 Nov. vertrokken 10 Nov. van Marseille 10 Nov. van Colombo 10 Nov. van Belawan in lading 5 Nov. van Georgetown 13 Nov. v. Vigo in lading 12 Nov. van Stamboel 11 Nov. van Gibraltar 14 Nov. van St. Jean 10 Nov. van Stamboel in lading GROOTE DIEPGANG. Het van Abadan aangekomen Engelsche tankstoomschip British Sergeant passeerde het Noordzeekanaal inkomend met een diep gang van 8.2 Meter. VLOOTVERMXNDERING. De zeesleepboot Java van L. Smit Co.'s Internationale Sleepdienst Mij te Rotterdam is aan de Sovjetregeering verkocht. DE STAKING TE DUINKERKEN. Dezer dagen meldden wij, dat liet naar Amsterdam bestemde Grieksche stoomschip Ioannis M. Embericos te Duinkerken werd opgehouden wegens een staking der haven werkers. Bij de agenten is thans bericht in gekomen, dat dit stoomschip aan het einde dezer week kan worden binnen verwacht. RAAD VOOR DE SCHEEPVAART. Heden houdt de Raad voor de Scheepvaart een zitting tot onderzoek naai* de oorzaak van de aanvaring in het Noordzeekanaal tus- schen het Noorsche stoomschip Hildegaard en het Finsche stoomschip Helsinki op 25 October j.l. TRAWLER VERLOREN. De Duitsclie stoomtrawler Seeadler is, vol gens een bericht uit Bodö, op de Noorsche kust gestand in een gevaarlijke positie en zal vermoedelijk wel als verloren moeten worden beschouwd. IJSBREKERSDIENST. De verschillende ijsbrekers van de Finsche regeering zijn met het oog op den komenden winter reeds weer naar de verschillende havens gedirigeerd. In Uleoborg wordt reeds 14 graden vorst gemeld; er komt al ijs in het water. Brahestad meldt, dat het vuurschip Nahkiainen is binnengehaald omdat er reeds ijs gevormd werd OPGELEGD. Na de lading hout te Zaandam te hebben gelost is het Engelsche stoomschip Britannic te Zaandam opgelegd. De stoomschepen Gothic en Albionic van dezelfde reederij zijn, na de lossing, te Amsterdam opgelegd. BERGINGSWERK. De Nederlandsche sleepboot „Noordzee" heeft den bij Winterton (Engeland) gestran- den stoomtrawler G Y 184 Georgette vlotge- bracht en naar Gr. Yarmouth gesleept. Een glimlach, diep in zijn binnenste ver scholen, spiegelde zich niet af op zijn gelaat greep hem eigenaardig aan, schiep een gevoel in zijn borst, dat hij niet kon ontle den, maar dat smeekte om tot uiting te ko men. Hij kon het niet tot uiting brengen niet nu. Hij durfde zichzelf niet vertrou wen en onderdrukte het, zich zelf verzeke rende, dat het nog geen tijd was. Maar hij wist, dat hij niet dezelfde was als voor zijn avontuur met Dunlavey in den avond van den storm. Er was iets in zijn hart binnen geslopen en dat had daar heerschappij ge kregen; iets wat dieper was dan een schram alleen een meisje, dat hem verzorgd had in zijn ellende; dat over hem had gewaakt, verzorgd, zijn wonden verbonden en zacht zijn hoofd had gestreeld in de dagen en nachten van koorts; hem alles gaf, wat hij noodig had tijdens zijn herstel; een citadel opgericht in zijn hai*t, die daar zou blijven staan als een monument van zijn dankbaar heid. Neen, niet alleen dankbaarheid. De glimlach was geboren. Hij keerde zich om en keek naar haar, eerlijk haar blik ontmoe tende, waarop zij verward haar oogen neer sloeg. „Vind je, dat ik dezelfde ben als vroe ger?" vroeg hij plotseling. Zij stond op .stralend, en wees met een vin ger naar het Coyote pad. „Ed komt!" ver klaarde zij. Voor hij nog een woord kon zeggen, was zij van de veranda af en snelde haar broer tegemoet, hield zijn paard vast terwijl hij afsteeg, kuste hem en klopte hem liefkozend op den schouder, toen zij naar de veranda kwamen. Ed begroette Hollis hartelijk. „Je moet je wel goed voelen met zoo'n zuster vindt je ook niet?" vroeg hij, toen hij op de veranda kwam en den stoel nam, waaruit Nellie was opgestaan. Zij was in huis gegaan, zonder Hollis ook maar aan te kijken, maar zij had zijn antwoord niet kunnen hooren, al was zij gebleven. Want het was een antwoord zonder woorden. Er zijn oogenblikken, waar op mannen elkander volkomen begrijpen, al' wordt niets gezegd. Hollis bleef eten. Nellie straalde tijdens den maaltijd, verzorgde de beide mannen, luis terde als zij samen praatten over de jongste gebeurtenissen in de streek. Ed was zeer in genomen met het bericht van de komst van Ben Allen. „Die kerel weet wat hij wil", verzekerde hij Hollis. „Hij was de beste sheriff, die Col fax County ooit gehad heeft en het heeft verschillende goede gehad. Allen is kalm, maar hij laat zich door niemand beetnemen. Sommigen hebben het geprobeerd, maar zij vonden, dat het de moeite niet loonde en daarom probeerden zij het niet meer". (Wordt vervolgd.) MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.75—f 0.50. Griet per 50 K.G. f 25—f 10. Tongen per K.G. f 0.80f 0.25. Kleine schol per 50 K.G. f 17f 2.20. Bot per 50 K.G. f 5.40—f 4.80. Schar per 50 K.G. f 5.50f 0.80. Tongschar per 50 K.G. f 22. Kleine poon per 50 K.G. f 5.50f 2.25. Groote schelvisch per 50 K.G. f 35f 22.50. Middelschelvisch per 50 K.G. f 26f 18. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 18—f Kleine schelvisch per 50 K.G. f 12.50f 3.60, Kabeljauw per 125 K.G. f 48—f 19.50. Groote gullen per 50 K.G. f 10f 4.70. Kleine gullen per 50 K.G. f 5.50f 0.60. Leng per stuk f 1.10. Heilbot per K.G. f 0.55. Wijting per 50 K.G. f 3.60—f 0.60. Koolvisch per stuk f 0.24f 0.18. Makreel per 50 K.G. f 12.50. Versche haring per kist f 6.30f 4.70. BESOMMINGEN. Trawlers: Vios n IJm. 143 105 manden f 800. Ancor IJm. 135 55 manden f 840. Sperwer IJm. 133 90 manden f 970. Erica IJm. 384 345 manden f 1730. Protinus IJm. 85 325 manden f 1320. Schooid IJm. 39 500 manden (niet gelost). Jennie Eiza IJm. 88 110 manden f 930. Clasina Luther IJm. 59 305 manden f 1580, Henriëtte Jacoba IJm. 190 300 manden.f 1420, Jacqueline Clasine IJm. 10 350 m. f 1560. Kotters: GG 131 f 610. E 246 f 730. Motorlogger: KW 35 f 470. Versche haring; KW 32 f 220, KW 33 f 900, KW 159 f 930. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Donderdag, 16 November 1933, radiotelegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen Radio: Chr. Huygens, Flandria, Indrapoera, Joh. de Witt, Joh. v. Oldenbamevelt, Kota Agoeng, Kota Baroe, Kota Nopan, Kota Pinang. Marn. v. St. Aldegonde, Orania, Poelau Roebiah, Sibajak, Zeelandia. AANGEKOMEN. 15 November: Wea, m.s., Londen. Midsland, s.s., Goole Naumburg, ss., Batavia. Martha Halm, ss., Sundsvall. Weser, Kruiser, Wilhelmshaven. 16 November: Noord-Stad, ms., Londen. Ioannis M. Embericos, ss., Buenos Aires. Hans Broge, ss., Leningrad. Maasland, ss., Buenos Aires. Astarte, ss., Bremen. VERTOKKEN. 15 November: Inga, ss., Edinburgh. Walter L. M. Russ, ss., Hamburg. M&ïnix v. St. Aldegonde, ms., Batavia. Gerda Kunstmann, ss., Gent. Vulcan, ss., Bremen. Theano, ss., Rotterdam. Asgerd, ss., Tyne. Mosel, ss., Hamburg. Normandia, ss., Rotterdam. Gunther Russ, ss., Tynedock. Bodegraven, ss., Hamburg. Irene Maria, ss., Newcastle. Orpheus, ss., Kopenhagen. 16 November: Truth, ss., Kristiansund. Bravo I, ss., Calais. Ceres, ss., Hamburg. .WAAROM GEEN FASCISME?' DRUK BEZOCHTE VERGADERING IN THALIA". Voor een zeer druk bezochte vergadering er waren bijna 600 bezoekers, sprak Woens dagavond op uitnoodiging van het Bureau voor actie en propaganda tegen fascisme en communisme, de heer J. W. Matthijssen over het onderwerp: „Waarom geen fascisi- me?" De heer Hennink heette de aanwezigen namens het Bureau welkom en wees er op, dat er tusschen deze en de laatste verga dering van het Bureau een groote ruimte ligt, wat spreker toeschreef aan de houding van de fascisten die een openbare verga dering weigerden. De heer Hennink me moreerde den dood van den socialisten dich ter van Collem en de buitengewoon moeilijke positie, waarin de Oostenrijksche sociaal democraten verkeeren-. Hij hoopte, dat zij in den strijd tegen het fascisme de overwin ning mogen behalen. De heer Matthijsen, met luid applaus be roet, zeide in Italië hebben we gelegenheid kennis te maken met de opkomst van het fascisme en ook met de vruchten, die het heeft afgeworpen. Hitier heeft gezegd: wacht vier jaar op de vruchten van ons werk. In Italië heeft men nu drie maal vier jaar fas cisme. Italië is 8 maanden na het begin in den oorlog gegaan. Het heeft eerst de kat uit den boom gekeken en kwam in April 1915 tot de ontdekking, dat het moest gaan ;taan aan den kant van Frankrijk en Enge land, waar men nog wel wat af kon schui ven. Men kwam tot de ontdekking, dat er nog wel een stuk land te veroveren viel en ging daarom vol enthousiasme ten oorlog. De Italiaansch socialisten waarschuwden tegen den oorlog en daarom werd van hen gezegd, dat zij waren omgekocht door Duitschland. Slechts één sociaal-democraat Benito Mussolini sprak zich uit vóór den oorlog en wel in een artikel in de Avanti. Hdj werd daarom geroyeerd en van dat oogenblik dateert de kloof tusschen hem en de sociaal-democratie. Toen de oorlog uit was, bleek, dat de sociaal-democratie goed had gezien. Italië kreeg een paar Alpentop pen, een strook van Dalmatië enz. en daar voor had Italië het leven van 500.000 jonge mannen geofferd, waren 800.000 jongelieden als oorlogsverminkten teruggekomen en was Italië gekomen aan den rand van bankroet. De oorlogsschuld was gestegen van 13 tot 63 milliard lire. Italië's inkomsten van een heel jaar konden slechts de uitgaven van drie maanden dekken. Hierdoor ontstond de waardevermindering van het geld. Het volk gaf den socialisten gelijk. Bij de verkiezing na den oorlog behaalde het socialisme de overhand in 157 districten en in 2000 gemeenteraden. De arbeiders stroomden naar de vakvereenigingen toe. In enkele maanden steeg het aantal leden van liet Italiaansch vakverbond van 200.000 op twee millioen. Deze waren volop revolu- tionmair en zé meenden het kapitalisme in één slag te kunnen vernietigen. De propa ganda ging niet naar een paar lire meer, maar naar de verovering van de productie middelen, net als in Moskou. Het ging mee de Italiaansche communisten, want dat wa ren het, als met hun makkers in Polen, Littauen, Estland en Hongarije. In Italië gingen de bij Moskou aangesloten arbeiders recht op het doel af. Toen in Augustus 1920 de werkgevers loonsverhooging afwezen, be sloten ze de fabrieken te bezetten. Vijf hon derd duizend arbeiders bezetten 600 fabrie ken, de arbeiders waren baas. Minister Giolette, die toen aan het hoofd van de re- geering stond, zeide: laat ze maar zitten, gaan er vanzelf weer uit. Lenin zag wel in, dat het in Italië mds moest loopen. En in derdaad, toen het 14 dagen verder was stokte het, doordat het buitenland weigerde pro ducten af te nemen of grondstoffen te leve ren. Het zou even dwaas zijn, de ijsfabriek van den heer Tusenius te bezetten en daar op de roode vlag te plaatsen (gelach). De arbeiders in Italië gingen weer de fa briek uit en de oude directies gingen er weer in. Fiat en Turijn eischte van zijn arbeiders onderteekening van een biljet, waarin zij verklaarden te zullen bedanken als lid van de partij. De socialistische partij viel in drie deelen uiteen, die elkaar bestreden. De bourgeoisie kreeg meed en besloot tot de terreur over de arbeidsbeweging. Zij sloot een verbond met Mussolini, die de Popoio d' Italia had gesticht. Ilij had een groep oud-strijders om zich, die het moordenaars vak tot in de perfectie hadden geleefd. De oudstrijders vereenigden zich in de fascio de combati- mento, groepen van oudstrijders. Zij stelden zich in dienst van de fabrikanten en de bankiers kregen een soldij ende terreur woedde over Italiëé Wie niet vluchtte werd neergeknuppeld. De terreur heeft de arbei dersklasse murw gemaakt. Maar bij de ver kiezingen in 1922 kregen de fascisten slechts 6 pet. van de stemmen. De heele wereld was gerust gesteld, toen Mussolini de regeering in handen kreeg. Het faseisme had geen program, het was niet meer dan een knuppel, die naar voren kwam toen het proletariaat den slag had verloren. Mussolini verhuurde zich aan het kapitalisme. Maar spoedi; sneed hij de zilveren koorden, die hem met het kapitaal verbonden door en liet zijn 300.000 soldaten betalen door den staat. De juichkreten van de bourgeoisie werden hoe langer hoe zwakker want ook zij moest zich bukken, zelfs ook de priesters. -Heeft niet Mateotti den I-uchtheld Balbo er van be schuldigd. dat hij den priester Don Memzonï had vermoord? Spreker wijdde uit over de financieele verhoudingen en over de ontzettende angst bij alle ingezeten-en voor valsche aanklach ten. Z-eer sterke staaltjes voerde spreker aan de dictatuur, onder elke dictatuur wordt er van de geweldige corruptie in Italië. Onder de dictatuur, -onder elke dictatuur wordt er •estolen als raven. Het is niet anders moge lijk, want nergens is controle. Ook al om deze reden is de dictatuur voor elk land een ramp, Mateotti heeft op al deze dingen m de kamer gewezen, vier weken later werd zijn lijk in een bosch onder bladeren terug gevonden. Hij was gedood door 24 messteken De terreur had z'n grooten slag geslagen. Als de socialistische of de liberale partij in de dagen na den moord op Mateotti een krachtigen leider hadden gehad, was Mus solini door den moord op Mateotti een Van dezen tijd dateert de absolute macht van Mussolini. Alles werd „gïeichgesehaltet". Als eenige organisatie kwam de corporatieve staat. Wat is de corporatieve staat? Het is niets dan „Schiwimdel". Het is de organisatie der syndicaten, gevormd door werknemers en werkgevers. De besturen der syndicaten ontmoeten elkaar aan den top; daar praten ze over de loon en en de prijzen. Als ze het niet eens worden aan den top dan maakt president van de rechtbank het uit. Maar hij 1-et alleen op de belangen van het bedrijf dusde arbeiders moeten met een beetje tevreden zijn. De practijk brengt mee; dat de arbeiders altijd het loodje leggen. De syndicaten hebben met vakbeweging niets gemeen. Komen deze dan niet eens in op stand? Eenmaal is dit geschied, n.l. in 1928 toen het overal in de wereld goed ging behalve in Italië. Dit wordt den N.S.B.'ers niet verteld, zeide spreker. In Italië verdien den alle regeerders, die aan het laadje zaten veel geld. maar de industrie en de banken verdienden niets. De loonen moesten omlaag Er was wel geld voor een luchtschip naar het Noorden "te zenden, voor de statie. Wij Hollanders hebben daar geen geld voor; wij brengen ook wel eens een schip weg, maar doen dat anders. De actie der syndicaten daar liep uit op een verzoek om de loonen met 10 pet. 'te verlagen. Dit werd later nog eens herhaald. De arbeiders werden ontevreden; zii eischten loonsverhooging, maar Mussolini verbood alle vergaderingen. Later eischten de werk gevers nog eens 30 pet. loonsverlaging, maar dat vond de rechter te erg. Het bleef bij nog eens 10 pet. Het gevolg van een en 'ander is, dat de arbeidersklasse teruggebracht is tot de poditie van 50 jaar terug. Italië is een dood arm 'land, uitgemergeld door den oorlog. De middenstand ziet zijn bankroet naderen. In Duitschland gaat het onder Hitier als het in Italië onder Mussolini is gegaan. Ieder een zwijgt, iedereen is tevreden, ieder roept „heil Hitler!" onder commando. De praat jesmakers in Duitschland zullen het land niet economisch kunnen opheffen. Spreker wees er op, dat alleen in zekere gebieden van Europa het fascisme vasten voet kan krij gen. Wie loopen er achter Tusenius aan? Een groepje bezitters, een groepje middenstan ders en wat kantoorheertjes. Spreker wees tenslotte op het oorlogszuch tige Duitschland en wekte de aanwezigen op de eenheid te bewaren, gesloten en strijd baar te blijven en hun welvaartspeil niet te laten verlagen, als we dit doen dian zal de ramp van het fascisme niet over ons komen. (Applaus) Er volgde debat van de heeren. Buis, com munist en Sprenger de Roven, bestuurslid van het N.A.S. Zij werden door den -heer Matthijsen uitvoerig bentwoord. CONCERT „KUNST NA ARBEID". De Harmonie vereeniging „Kunst na Ar beid", directeur de heer M. Kley, zal op 9 December a.s. haar eerste wïnterconcert in „het Wapen van Velsen" geven, dat gezien het programma, bijzonder interessant belooft te worden. Onder de vele belangrijke werken, welke zullen worden uitgevoerd is ook een concert solo voor clarinet met orkestbegeleiding (so liste mej. Brouwer). EINDELIJK AANGEKOMEN. Het Grieksche stoomschip Ioannis M. Em- biricos, dat van 29 October af te Duinkerken werd opgehouden door de staking der haven arbeiders, is er ten slotte toch in geslaagd zijn voor die haven bestemde graanlading te lossen. Heden is het schip naar Amsterdam gepasseerd. meldt: Hoogste barometerstand 772.9 mM. te Haparanda. Laagste barometerstand 745.8 m.M. te Coruna. en voorspelt: 754 m.M. Zwakken tot matigen, Zuid Oostelijken tot Noord-Oostelijken wind. Nevelig tot betrok ken of zwaar bewolkt. Weinig of geen neer slag. Weinig verandering in temperatuur. Barometer Hedenmorgen 9 uur Neiging; Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste leden Opgaaf: MAGAZIJN 'T BRILLEN HUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden. HOOG WATER TE IJMUIDEN. Vrijdag v.m. 2.10 uur; n.m. 2.26 uur. Zaterdag v.m. 2.52 uur; n.m. 3.10 uur. Zondag v.m. 3.37 uur; n.m. 3.55 uur. 45 F. 40 F. 42 F. AANVARING OP HET NOORDZEEKANAAL. DE SCHADE GERING. Woensdagavond is op het Noordzeekanaal in de nabijheid van Westzaan een aanvaring geschied tusschen het Zweedsche uitgaande vrachtschip „Normadia" en het Duitsche naar Amsterdam opstoomende stoomschip „Naumburg" van de Hamburg-Amerikalijn. De aanvaring verliep zonder veel schade aan te richten. Het Zweedsche stoomschip liep geringe schade aan bakboord op, het kon echter de reis vervolgen en werd om 8.10 uur te IJmuiden geschut, waarna het de reis naar Rotterdam voortzette. De „Naumburg" is na gering oponthoud aan de Javakade aan den steiger van de Hamburg-Amerikalijn aange komen. Waarschijnlijk is het ongeluk hieraan te wijten, dat de „Normandia" uit zijn roer liep. De „Naumburg" werd hierdoor midscheeps getroffen, doch liep weinig of geen averij op. VAANDEL- ONTHULLING. Donderdag 30 November zal in het Evang. lokaal J. P. Coenstraat een vaandelonthulling plaats hebben van den Christ. Bond van per soneel in publieken dienst. Het vaandel zal worden onthuld door den heer F. P. Vermeulen, lid v\n den gemeente raad. Op dezen avond zal tevens de bondsfilm worden vertoond. DAMMEN D. C. IJ. WINT VAN ZAANDAM. Gisteravond werd in hotel Kennemerhof de derde competitiewedstrijd van D. C. IJ. ge- speeld voor de hoofdklasse tegen de Damclub Zaandam. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: Damclub IJmuidenDamclub Zaandam. 1. A. LigthartB. Maij 2—0 2. B. Dukel—Gishes 2—0 3. K. de JongJ. B-eumer 2—0 4. J. Smitv. Dekker 2—0 5. P. LeyteA. Koghel 2—0 6. J. KramerJ. v. Sambeek 1—1 7. H. SchaapBotterweg 1—1 8. A. KraaiJ. Prins 11 9. SouvereinGrabijn 11 10. BaisJ. Boorgeest 2—0 Totaal 164 voor de Damclub IJmuiden. Een fraai re sultaat! De stand der hoofdklasse luidt thans: Clubs. ge sp gew. rem. verL v.-t. pt. Haarl. Damclub 3 3 0 0 39—21 6 Damclub IJm. 3 2 0 1 41—19 4 Damcl. Haarlem 2 1 0 1 22—18 2 Damcl. Zaandam 2 0 0 2 12—28 0 Damcl. Wormer 2 0 0 2 12—28 0 ONDERLINGE COMPETITIE D. C. IJ. De uitslagen der vijfde ronde luiden: Hoofdklasse B. DukelJ. Kramer Tweede klasse. Koetsier—de Beurs v. d. VeldeG. Postma VersteegGroen Vierde klasse. Keusde Weert BakkerBroek RasC. Buis J. Visserde Gaag EizemaA. de Weert 2—0 2—0 2—0 1-1' 0—2 2—0 1—1 2—0 0—2 BURGERLIJKE STAND HAARLEM,15 November. Getrouwd 14 November: J. P. Klautz en H. Deenik. Bevallen 11 November: E. C. Mulder—de Jong, d.; 12 November: M. C. Elferink— Telman, z.; P. Veldmeijer—Wielsma, z.; J. C. M. ZonneveldDekker, 2d.; 13 November: A. SteffersMink, z.; H. C. M. Teeuwen—Ver- kooij, z.; C. G. Gieles—Delissen, d. 14 November: A. G. KoelemeijerPeters, d. AGENDA TE HAARLEM DONDERDAG 16 NOVEMBER Schouwburg Jansweg: Psychometrische en experimentenavond door Madame Dupois. 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „Cavalcade", de ge schiedenis van één familie. 8.15 uur. Palace: „Baroud" (Marokkaansche liefde). Op het tooneel: de humorist Dumas. en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De Zilveren Dollar". Op het tooneel: Tummers, liedjes aan den vleugel. 7 en 9.15 uur, VRIJDAG 17 NOVEMBER Gem. Concertzaal: Gratis filmvoorstelling van de Coöperatie „De Eendracht" 8 uur. Bioscopen, nieuw programma.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6