DE BILT VlSSCHERU li SCHEEPVAARTBERSCHTEN ONZE LEZERS VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Schip verin, aankomst Agnita Curacao 21 Nov. Atreus Batavia 11 Dec. Amstelkerk W. Afrika 2 Dec. Chili Berenice Algiers 20 Nov. Brakoll Bilbao (voor IJmuiden heden Caducens Ned.-Indië 20 Nov. Chr. Huygens Ned.-Indië 21 Nov. 19 Nov. Clio Napels 30 Nov. Crijnssen W. Indië Delfland West-Afrika 18 Nov. Donau JaDan 12 Dec. Danae Caen (voor IJmuiden) 15 Dec. Eurybates Batavia 26 Nov. Eirini N. Rallia Reni 21 Nov. Euterpe Bordeaux Feodosia West-Indië 18 Nov.. Fauna Venetië 26 Nov. Fernbank Buenos Aires Fulda Japan 31 Dec. Farmsum Rosario Gera Ned.-Indië 24 Nov. Gaasterland Santos 15 Dec. Hardanger B. Aires Joh. v. Oldenbarneveld Batavia 7 Dec. J. H. Stimes 27 Gdynia 20 Nov. Luneburg "Ned -Indië 14 Dec. Laurent Meeus Batoum 23 Nov. Laponia Lulea (voor LJmuiden) heden B. Aires 29 Nov. Meerkerk apan Magdalena West-Indië 20 Nov. Merope Barcelona 16 Nov. Mit tel meer Houston 22 Nov. Mars Venetië Niritos Braila 20 Nov. Neumark Ned. Indië 21 Dec. Nidarholm Uleaborg heden Ouderkerk Japan Onassi Pinelopi Rosario 26 Nov. Orestes Constantza 25 Nov, Orania B. Aires Ootmarsum Bjorkö 19 Nov. Poelau Bras Ned. Indië 28 Nov. Peisander Ned. Indië Polyphemus Hamburg 16 Nov. Polydorus Batavia Polglen Swansea heden Registan Londen heden Reggestroom W. Afrika Rhea Danzig 19 Nov. Sail and Bu?nos Aires 25 Nov. Stornest W, Afrika Scandinavië Kemi heden Trave Japan 19 Nov. Trier Japan 6 Dec. Tarakan Batavia Taxiarchis Santé Fé Telamon W. Indië Oporto 18 Nov. Taunus Bahia Blanca Bourgas 26 Nov. Vesta Venetië 17 Nov. Vulcanus Samos Vaidava Leningrad 21 Nov. Zeelandia Buenos Aires 18 Nov. Zinovia Mariopol 24 Nov. Zrinski B. Aires Laatste bericht 15 Nov. te Liverpool 14 Nov. van Padang 17 Nov. te Havre 7 Nov. van Curagao 14 Nov. van Paita 13 Nov. van Valparaiso 16 Nov. van Setubal in lading 14 Nov. van Dakar 14 Nov. van Genua 15 Nov. van Cristobal vertrekt 18 Nov. 13 Nov. vertrokken 14 Nov. van Barbados 12 Nov. van Kaar Varde 14 Nov. van Manilla 15 Nov. vertrokken 14 Nov. van Pt. Said 12 Nov. van Gibraltar in lading 11 Nov. van de Azoren 13 Nov. van Tunis 1 Nov. van Rosario 14 Nov. van Shanghai 12 Nov. te B. Aires 16 Nov. van Marseille 15 Nov. vertrokken 11 Nov. te Santé Fé 15 Nov. vertrokken 15 Nov. vertrokken 13 Nov. van Aden 9 Nov. van Stamboel 11 Nov. vertrokken 25 Oct. vertrokken 8 Nov. van Tientsin 8 Nov. van Barbados pass. 15 Nov. Beachy-Head 2 Nov. vertrokken 15 Nov. te Triest. 6 Nov. van Stamboel 14 Nov. van Batavia 10 Nov. vertrokken 13 Nov. van Colombo 24 Oct. van Buenos Aires 15 Nov. van Malta 16 Nov. vertrokken 13 Nov. van Bjorko 14 Nov. van Perim 14 Nov. van Perim 15 Nov. van Bremen 7 Nov. van Belawan 14 Nov. vertrokken 10 Nov. te Plymouth 15 Nov. te Accre 15 Nov vertrokken 14 Nov. van Marseille 18 Nov. te Las-Palmas 12 Nov. te Londen 6 Nov. vertrokken pass. 13 Nov. Gibraltar 10 Nov. van Colombo 14 Nov. van Colombo in lading 5 Nov. van Georgetown 13 Nov. v. Vigo in lading 15 Nov. van Cavalla 11 Nov. van Gibraltar 15 Nov. te Tarragona 15 Nov. vertrokken 14 Nov. van Madeira 10 Nov. van Stamboel in lading EEN MOEILIJKE BERGING. Uit Moskeu wordt bericht, dat het in Juni 1916 tengevolge van een mijnontploffing in de Zwarte Zee gezonken Russische stoom schip Mercury weer geborgen is met behulp van drijvende pontons. Het schip meet 1680 ton en lag in 80 va dem water. Thans is men nog bezig met de berging van het in 1918 in de baai van Novo- rossisk gezonken Italiaansche stoomschip Géneroso, hetwelk tot- zinken werd ge bracht. W AL VISICHV AARDER VERMIST. De Japansohe walvischjager Inatsuma Maru wordt vermist. Men heeft sedert 5 November niets meer van het schip verno men. GROOTE DIEPGANG. Het met passagiers en stukgoed van Am sterdam naar Batavia vertrokken Nederland- sche motorschip Marnix van St. Aldegonde passeerde het Noordzeekanaal met een diep gang van 8 meter. AANVARING. Het van Amsterdam naar Rotterdam be stemde Zweedsche stoomschip Normandia en het van Macassar naar Amsterdam bestem de Duitsche stoomschip Naumburg zijn in het Noordzeekanaal ter hoogte van Westzaan met elkander in aanvaring geweest, waardoor bei de schepen licht beschadigd werden. Zij kun nen evenwel beide de reis naar de bestem ming voortzetten. LEKGESPRONGEN. De Duitsche stoomtrawler Horst Wessel is op ongeveer veertig mijlen noordelijk van Skagen in zinkenden toestand door de be manning verlaten. De twaalf opvarenden werden gered en te Kopenhagen aan land gebracht door het Poolsche stoomschip Kosciuszko van de Gd in geil—Amerika Lijn. Verdere berichtenontbreken nog of het schip geheel gezonken dan wel later opgepikt werd. IJSGANG IN WASA. Volgens een bericht uit Wasa is daar eer gisteren al reeds tien graden kou geregis treerd; er vormt zich reeds veel ijs in en voor de haven. ONTWIKKELING VAN POLEN. (Men is er in Polen op uit om de handels verbindingen met het buitenland zoo hoog mogelijk op te voeren. Met verschillende overzeesche havens bestaan reeds vaste ver bindingen en telkens hoort men van uit breiding der vaste lijnen. Van 25 October af liever alleen zouden zijn, om over het groote geluk te spreken, dat over hen gekomen was. En dat deden zij ook, hoewel als Hollis dien morgen was komen opdagen, toen zij op de veranda zaten, hij had kunnen rekenen op een eerlijk gemeend welkom. In werkelijk heid had Nellie in de vroege morgenuren ver scheidene steelsche, verwachtende blikken op het Coyote pad geworpen. Toen het acht uur werd en Hollis niet verscheen, gaf zij het op. De dageraad vond haar geknield naast het bed van haar broer. „Ed!" zei ze, zich over hem heenbuigende om hem wakker te maken, met oogen, die straalden van vreugde: „Ed, hij zegt, dat je genezen kunt!" Hij bewoog zich en ging overeind zitten, zijn oogen uitwrijvende. „Och zus!" zei hij met verschrikte stem. „Het is dus waar! Ik was bang dat ik gedroomd had!" „Het is geen droom", antwoordde zij ver rukt; het is werkelijkheid heerlijke wer kelijkheid! Was het niet gewoon prachtig van hem, om zooveel belang in ons te stel len?" „Ons?" grinnikte Ed, toen hij haar vuur rood, gelukkig gezicht zag. „Wel misschien deed hij het voor ons". Zij vluchtte weg zonder te antwoorden en even later hoorde hij haar zingen, toen zij het ontbijt klaarmaakte. Na den maaltijd maakte Ed een korten tocht naar het bassin om naar zijn vee te kijken en keerde toen naar huis terug. Op de veranda gezeten, be steedden hij en Nellie verscheidene uren aan een ernstige bespreking van den toe stand. Zij ontdekten dat de zaak een ernstige kant had. In de eerste plaats was er het gevaarlijke van de operatie. Hier lachte Ed al de bezwa ren van zijn zuster weg door haar te verze keren dat hij een uitstekend gestel had en dat hij, nu de val van de pony hem niet ge dood had, ook geen gevaar te vreezen had van het mes. Als Nellie hier over eenige twij fel koesterde dan verzweeg zij dien, ofschoon Ed kon zien, dat zij niet geheel gerustgesteld was. Hij nam haar laatste bezwaar weg door haar te verzekeren, dat hij liever dit gevaar wilde loopen dan voortdurend in angst te le ven voor de herhaling van een acuten aanval van zijn ziekte zooals het geval was ge weest, toen hij Hollis aanviel in Devil's Hol low. (Wordt vervolgd.) i is met de Holtlijn (blauwpijpers) een verbin ding gemaakt tusschen Gdingen en Yoko hama. AANGEKOMEN, 16 November: Rapot, ss., Bremen Kehdingen, ms„ Stockhlom. Nieuwendam, ms. Londen Rye, ss., Goole. Bowling, ss., Leith. Merope, ss., Lissabon. Gateshead ss. New Castle. E. Russ, ss.. Borga. Venus, ss., Hamburg. St. Annaland, ss., New Castle. 17 November. Vechtstroom, ss.. Huil. Dadae, ss., Caen. Polyphemus, m.s., Bremen. Polglen, ss. Swansea. Swift, ss., Londen. Hontestroom ss„ Londen. Stornest, ss, West-Afrika. VERTROKKEN. 16 November: British Sergeant ss., Hamburg Lovisa ss. Warkworth. Midsland ss. Blyth. Marga ss., Immingham. Kohiston, ss., Londen. Pluto, ss., Rotterdam. Trigonia, New Castle. Ousel, ss., Liverpool. Sigulda, ss., Gdynia. 17 November. Ousel, ss. Liverpool. ERTSAANVOER. Alhier is aangekomen het Fransche stoom schip „Danae" van Caen met een lading erts voor de Hoogovens. IJZERVERSCHEPING. Het van Amsterdam komend Nederland- sche stoomschip Hebe heeft bij de Hoogovens alhier een partij ijzer bijgeladen voor een haven aan de Middellandsche Zee. TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens, Fransche ss., Danae, Caen, erts Hoogovens, Nederl. ss., Hebe, Amsterdam, laden. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.75—f 0.59 Griet per 50 K.G. f 25—f 10 Tongen per K.G. f 0.90f 0.35 Kleine schol per 50 K.G. f 15f 2.90 Bot per 50 K.G. f 4.80—f 0.80 Schar per 50 K.G. f 4.70—f 0.95 Rog per 20 stuks f 6 Vleet per stuk f 0.70 Kleine poon per 50 K.G. f 5.20f 2.80 Groote schelvisch per 50 K.G. f 21 Middelschelvisch per 50 K.G, f 18f 15 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 14 f 6.— Kleine schelvisch per 50 K.G. f 1-0—f 2, Kabeljauw per 125 K.G. f 20—f 17.50 Gullen per 50 K.G. (groote) f 9.50f 8.50 Gullen per 50 K.G. (kleine) f 4.20—f 0.55 Heilbot per K.G. f 0.65 Wijting per 50 K.G. f 2.50—f 1.10 Koolvisch per stuk f 0.80f 0.07 Makreel per 50 K.G. f 11.50f 11 Versche haring per kist f 7f 6.50 Kleine hake per 50 K.G. f 31f 19 BESOMMINGEN. Trawlers; Schoorl IJm. 39 450 manden f 2590 Gezina IJm. 140 105 manden f 580 Liesbeth Betty IJm. 183 300 manden f 1250 Flamingo IJm. 42 65 manden f 740 Dolfijn IJm. 103, 80 manden f 820 Kotter: MD 522 f 650 Versche haring: Sch 35 f 550; KW 49 f 1240 IJMUIDEN RIJWIELDIEF GEARRESTEERD. De vele rijwieldiefstallen, die den laatsten tijd in onze gemeente gepleegd werden, noop ten de politie tot een buitengewone activi teit. Deze activiteit is met succes bekroond, want heden werden ten huize van een inwo ner van IJmuiden-Oost, dien men verdacht medeplichtige bij deze diefstallen te zijn, drie van diefstal afkomstige rijwielen in beslag genomen. De man werd gearresteerd. INTERN. VER. „BELLAMY". Vrijdag 24 November a.s. zal de Intern. Ver. Bellamy een openbare vergadering hou den in het gebouw voor Chr. Belangen te Velsen. Als sprekers zullen optreden de heeren K. Zijlstra van Haarlem en Ds. de Jonge van Bergen op Z-oom. De eerste zal spreken over: „Hoe denkt een econoom over het Bellamy systeem?", de tweede over: „Hoe denkt een Christen over het Bellamy systeem?" OUDERAVOND I. V. H. Woensdagavond werd in de zaal van „Flora" een Ouderavond gehouden van de Speeltuinvereeniging „In Veilige Haven". Het doel van dezen avond was aan de ouders te laten zien, wat voor films aan hun kinderen vertoond worden op de filmdagen, die om de twee weken 's Woensdagsmiddags gegeven worden. Als aanvulling van dit programma gaven de heer van Tilburg en eenige zijner jeugdige leerlingen verschillende muzieknummers. Zoowel de films, vertoond door den heer Luttik als het muzikale gedeelte, vielen zeer in den smaak. Ook op dezen avond hoopt I. V. H. weer haar bestaansrecht bewezen te hebben, RADIOVERBINDING MET SCHEPEN De navolgende schepen zijn Vrijdag, 17 November 1933, radio-telegrafisch te berei ken via het kuststatïon Scheveningen Radio Chr. Huygens, Costa Rica. Crijnssen, Flan- dria, Indrapoera, Joh. de Witt, Joh. v. Olden- barnevelt, Kota Agoeng, Kota Baroe, Kota Nopan, Kota Pinang, Marn. v. St. Aldegonde, Orania. Poelau Bras, Poelau Roebiah Sibajak, Zeelandia. FEEST- EN PROPAGANDAVERGADERING COOP. „DE EENDRACHT". Donderdagavond hield de Coöperatie „De Eendracht" in „Bloemoord" een feest- en propagandavergadering, die zeer zeker aan het beoogde doel beantwoord heeft, De zaal was geheel bezet. De voorzitter, de heer J. Stark riep den aanwezigen een hartelijk woord van welkom toe en zette daarna het doel der door de coöperatie georganiseerde avonden uiteen, n.l. het beginsel der coöperatie zoo goed mo gelijk in te voeren bij hen die er nog niet mee bekend zijn. De coöperatie telt thans 425 leden en spr. hoopte, dat deze avonden er toe zullen bijdragen, binnen korten tijd de 500 te bereiken. De heer Talsma, propagandist van den Centralen Bond van verbruikscoöperaties hield daarna een rede over „Het huishoud- beursje". Hij wees op het groote nut der coöperatie en op de groote beteekenis van de Handelskamer. Na afloop van de lezing werd een film ver toond, getiteld: „Wie zal het winnen?" ARRON D.-RECHTB AN K. WINKELS VOOR FRUIT EN GROENTE. MOGEN DIE OP ZONDAG OPEN ZIJN? Wanneer in een winkel zoowel fruit als groente verkocht worden (en de fruitwinkels verkoopen vrijwel allemaal in deze combi natie) mogen dan deze winkels uitsluitend voor de fruitafdeeling op Zondag geopend zijn, of moeten zij, aangezibn er ook groente aanwezig is, die niet verkocht mag worden op Zondag, heelemaal gesloten blijven? Deze vraag, die van groot belang is voor de fruit- en groentehandelaren, zal door de rechtbank te Haarlem moeten worden be antwoord. Om hierin een uitspraak te krijgen heeft een fruit- en groentehandelaar aan de Leid- sche Vaart zich laten bekeuren, toen hij op Zondag 16 Juli des morgens om 10 min. over 11 aardbeien en appels verkocht heeft. De kantonrechter achtte dit in strijd met de be palingen van de Winkelsluitingswet en ver oordeelde den handelaar tot een boete van 50 cent. Donderdag diende de zaak voor cle rechtbank in hooger beroep. Mr. P. Tideman trad als verdediger van verdachte op. Op een vraag van den president antwoord de de handelaar, dat op Zondag dikwijls ge vraagd wordt naar groente. Pres.: „Verkoopt U die dan?" Verd.: „Op Zondag niet. Dan verkoop ik alleen fruit". Mr. Tideman tot verdachte: „Vallen onrij pe tomaten, stoofperen, e.d. onder fruit?" Verd.: „Neen". De officier vroeg bevestiging van het von nis van den kantonrechter. Mr. Tideman haalde in zijn pleidooi de Winkelsluitingswet aan, en wel het artikel 4 eerste lid sub a en c. Sub a spreekt van win kels, waar uitsluitend of in hoofdzaak brood enz. wordt verkocht, sub c heeft het alleen over fruitwinkels. Deze mogen op Zon dagen open zijn. Men treft vrijwel geen winkels aan, die al leen fruit verkoopen, ze leveren ook groen te. Bovendien zijn in alle fruitwinkels toma ten aanwezig, die, als ze rijp zijn, tot het fruit gerekend moeten, worden, doch die, onrijp, groente zijn. Zoo ook onrijpe klapbessen. De wetgever heeft in art. 4 sub c het accent ge legd op datgene, wat uit dien winkel gaat. Als dat fruit is, mag het, als dat groente is, mag dat niet. Ware het anders, dan zouden de winkels, die zoowel fruit als groente ver koopen, niet onder de bepaling van art. 4 sub vallen, en dus Zondags gesloten moeten zijn. Mr. Tideman is van meening, dat gelet moet worden op wat verkocht wordt en dat daarvan afhangt, of het geopend zijn van den winkel strafbaar is of niet. Het is de bedoeling deze kwestie, die uitgaat van de Haarlemsche Groente- en Fruithande- larenvereeniging Onderling Belang, zoo noo- dig tot in hoogste instantie voort te zetten. EEN SMOKKELZAAK VOOR DE RECHTBANK. meldt: Hoogste barometerstand 774.7 rn.M. te Ha- paranda. Laagste barometerstand 748,mJVI. te Coruna. en voorspelt: meest matigen, Oostelijken tot Noord-Ooste lijken wind. Nevelig tot half of zwaar be wolkt. Weinig of geen neerslag. Iets kouder. Barometer Hedenmorgen 9 uur 759 m.M. Neiging: Vooruit. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden Opgaaf: MAGAZIJN Kanaalstraat 83 45 F. 38 F. 38 F. 'T BRILLENHUIS IJmuiden. HOOG WATER TE IJMUIDEN. Zaterdag v.m. 2.52 uur; n.m. 3.10 uur. Zondag v.m. 3.37 uur; n.m. 3.55 uur. Maandag v.m. 4.26 uur; n.m. 4.46 uur. aan het woord. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken geplaatst of niet geplaatst wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. HOOFDDADER BLIJFT ACHTER DE SCHERMEN. Bij een bakker in Velsen is op 8 Juli een groote partij margarine in den kelder gevon den, wier verpakking niet het vereischte merk droeg en die zetmeel bevatte. In beslag zijn genomen 81 doozen inhoudende 1250 K.G. mar garine. De kantonrechter heeft verdachte ver oordeeld tot een boete van f 1500, subs. 100 dagen. De zaak diende Donderdag voor de rechtbank te Haarlem in hooger beroep. Uit de verklaringen van verdachte en de mededeelingen van den verdediger bleek, dat het hier een groote smokkelzaak betrof, waar in de verdachte een zekere rol heeft gespeeld. Uit België werd door iemand boter en suiker o.a. gesmokkeld. Verdachte moest den smok kelaar per auto naar Brabant rijden tot op een kwartier afstand van de grens, waarna de smokkelaar de grens overging, in België zijn inkoopen deed en weer terugkwam. Dan moest verdachte het stuur van de auto overnemen en de dader ging slapen. Voor dit chauffeeren kreeg verdachte f 5 per keer. Toen op een dag de smokkelaar (er was ook nog een ander persoon bij betrokken) geen ruimte meer had om de waar op te slaan, kreeg de bakker de bovengenoemde hoeveelheid mee naar huis. Hij mocht ze ook verkoopen. De Officier eischte bevestiging van het ge wezen vonnis. Mr. Drilsma zette deze affaire uiteen en be treurde het, dat in plaats van den hoofddader, „den man met de centen", de bakker nu te recht staat, de man, die den eersten keer, dat hij deze margarine thuis had, al gesnapt is. Dat verdachte gestraft moet worden, valt niet te ontkennen, maar dan niet met een zoo hooge boete, dat hij niet betalen kan, zoodat hij de vervangende hechtenis zal moeten on dergaan, doch naar de mate van zijn aandeel '"n deze geschiedenis. Uitspraak over 14 dagen. Vervoer van verboden margarine. Op de Amsterdamsche Vaart is in Juli een vrachtauto aangehouden, waarmee werd ver voerd een groote hoeveelheid margarine, die niet voorzien was van het vereischte merk, en die bij onderzoek zetmeel bleek te bevatten. Meegevoerd werden 20 kisten, tezamen 500 K.G. wegend, en 80 kisten van een iets ander soort, 2000 K.G. wegend. De chauffeur had geen geleibrief. De kantonrechter had den chauf feur veroordeeld tot twee boetes, resp. van f 500 en f 2000. De Officier de zaak diende in hooger beroep vroeg bevestiging van dat vonnis met de toevoeging, dat de auto zal worden vernietigd. Verdachte verzocht de auto niet te willen vernietigen, omdat deze van zijn broer is, en omdat die broer voor zijn ouders de kost moet verdienen met behulp van die auto. Mr. Plochg uit Arnhem betoogde, dat art. 2 ter van de Crisiszuivelwet, waarop de dagvaar ding was gebaseerd, niet verbindend is en dat dus de ambtenaar deswege niet ontvankelijk moet worden verklaard. Dit gold alleen de 500 K.G. Wat de 2000 K.G. betreft, verdediger zei, dat verdachte beloofd heeft met deze wijze van zaken doen op te houden. Daar de hoofd dader in deze zaak is overleden, is althans deze affaire nu geëindigd. PI. vroeg een voor waardelijke veroordeeling en niet-vernieti ging van de auto. Uitspraak over 14 dagen. DE FINANCIëN ONZER GEMEENTE EN DE BREDEROODSCHEWEG. Naar aanleiding van den slechten finan- cieelen staat, waarin de Gem. Velsen ver keert, vermeld in uw blad van 13 Nov. '33 vind ik toch, dat er met het Gem. geld gek wordt omgesprongen. Doordat als eenige post voor wegen een bedrag is uitgetrokken voor de verbetering (bestrating) van den Bre- deroodscheweg, die niet begaanbaar is, wat bewijst dat ondanks slechte financiën daar toch nog een bedrag voor uitgetrokken is, tot zoover normaal, behalve dan dat wij, de be woners, daar jaren op hebben moeten wach ten. Het betreft een bedrag van f 25.000 voor een klinkerbestrating en een behoorlijk voet pad, wat nu geheel ontbreekt. Nu maakten we ons blij bij het verschijnen van Gem. werklie den enz. Ha! eindelijk de langverwachte be strating. Maar neen, wederom een lapmiddel dat niet alleen zelfs niet de kleinste verbete ring is, maar ook weer veel geld kost. Er wor den nu massa's grind opgegooid en in den grond gewalst. Kosten daarvan zullen wel on geveer f 1000 zijn. Nu is mijn vraag aan het Gem. bestuur is het U bekend, dat week in week uit veel geld vermorst wordt aan ge noemden weg?-Waarom niet voor dat geld, al is het maar aan één zijde, een trottoir ge maakt voor de voetgangers. Laat de rest dan maar modderpoel blijven. Onbegrijpelijk is het verder, waarom het geld, dat er nu vermorst wordt niet alvast aan de afdoende verbetering wordt besteed, te meer dat als de weg bestraat wordt, voor het uitgetrokken geld al het grind, dat er nu op gegooid wordt er weder afgegraven moet Worden, anders zakt het water toch niet weg. Ik zou zoo zeggen als onze Burgemeester en H.H. raadsleden tot in details op de hoogte waren van de kosten, die er het laatste jaar aan besteed zijn, alleen voor het absoluut on voldoende onderhoud, zij tot de conclusie moe ten komen, dat het een misdaad is om voort te gaan met deze geldweggooierij en onmiddel lijk order zullen geven om op te houden met ;eldverkwisten aan een zoodanig onderhoud en onverwijld over te gaan tot een klinkerbestra- ting met verhoogd voetpad, al is het dan in werkverschaffing. Al gaat het dan nog zoo langzaam, als wij bewoners dan maar zien, dat elke aan den weg bestede gulden dan maar nuttig besteed is en niet in een zinkput weggegooid wordt. Hopende een en ander hiermede onder de aandacht van ons Gem. bestuur gebracht te hebben, dat onmogelijk op de hoogte kan zijn van de toestanden en gebeurtenissen in dit schrijven vermeld en vertrouwende, dat één en ander er toe mag leiden, dat verbetering verkregen wordt. Hoogachtend, J. H. W. LüHLF Sr., Brederoodscheweg 89, Santpoort. P.S. Buitengewoon opvallend is het, dat er wegen in onze Gem. zijn, waar nog geen huis staat en toch mooi geasphalteerde straten en tegelvoetpaden zijn. En deze weg al sinds jaren onbegaanbaar is. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 16 November. Ondertrouwd 15 November: N. J. Steren- berg en M. C. F. Lenaers; H. Boelens en C. Heijmans; J. A. van Straaten en M. E. Ver douw; L. Mutsaers en J. Krikke; A. Sabelis en J. P. Christians; H. J. Ravensbergen en H. Bouman; M. H. A. Gouwenberg en E. E. K. Delzepich; M. C. Ravestein en F. J. Clow- ting; L. Kuyt en J. L. A. de Jong; J. v. d. Berg en C. van Maas. Getrouwd 15 .November: P. Huijg en D. Cassé; L. Bos en J. Wartena; J. S. van Wes terhoven en J. A. van As; J. C. Roekens en A. van Zundert; G. P. J. Clous en A. A. Janssen; H. C. Vorstenbosch en J. C. v. d. Bosch; J. W. A. Melgerd en E. T. Wijnekus; J. A. de Vogel en M. H. Mayer; J. C. Sonnemans en J. Terwal; J W. van Leen en G. J. Karman; G. Joustra en J. A. W. van Opzeeland; H. Hal- derman en C. Sieraad; S. Saeltiel en E. Diet- zel; J. M. Heck en S. L. Spaan; M. Daim en J. E. Fabel; H. Gort en J. J. van Houten; A. Horree en M. A. Ramakers; B. T. Laget en J. Kruithof; G. J. Bouman en C. Aalpol. Bevallen 12 November: G. PlevierStok man, d.; M. Nieuwenhuysv. d. Burg, d.; 13 November: C. M. AdmiraalAdmiraal, d.; J. H. DemeulemeesterKamp, z.; J. M. J. Jan sen—van Son, z.; G. G. van Wees—Jonge ling, z.; 14 November: A. Glasv. Neste, z.; J. C. ThepenBruggink, d.; I. A. L. Körber— Hettasch, d.; H. M. v. d. Meulen—Joosten, z.; 15 November: J. Koek—Officier, d. Overleden 14 November: P. Schulpzand, 80 j„ Harmenjansweg; K. Nagtegaal—Tavenier, 89 j., J. F. Helmerstraat.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6