HET NIEUWE AVONDBLAD De Johanna Marie IJM 238 bij Egmond gezonken. IJMUIDEN en „Kaiser-walzer" 18e JAARGANG No. 325 DINSDAG 21 NOV. 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10ets., per maand 40 cents plus 2y3 cents Incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V, Directie.- P. W, PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig m de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van j 2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent snoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. PROPAGANDA-AVOND VRIJW. BURGERWACHT. BURGEMEESTER RAMBONNET BEëEDIGT NIEUWE LEDEN. Maandagavond hield de afdeeling Velsen der Vrijwillige Burgerwacht een propaganda- avond ter gelegenheid van haar 15-jarig be staan, die zich in een groote belangstelling mocht verheugen. Onder de aanwezigen merkten wij behalve het bestuur der afdee ling o.a. op burgemeester Ramhonnet, den heer D. de Ridder, commissaris van politie, hoofdinspecteur Kipp, inspecteur Tuinstra, pastoor Keizer, dr. van Haselen, voorzitter afdeeling Roode Huis, dr. Limborgh Meyer enzoovoort. De heer A. ten Broeke heette de aanwe zigen namens de Vrijwillige Burgerwacht welkom. Hij herinnerde er aan, dat deze dag samenvalt met den dag van oprichting, ver der aan den dag, waarop Troelstra een greep deed naar de staatsmacht, hetgeen echter voorkomen werd, doordat de toen sluime rende liefde voor vaderland en vorstenhuis plotseling oplaaide. Spreker bracht hulde aan de mannen, die de revolutionnaire beweging een halt! hebben toegeroepen. De mannen van de burgerwacht hebben den dank van het vaderland. Spreker richtte een woord van hulde tot den commandant den heer B. A. Dammers en sprak den wensch uit, dat hij nog langen tijd zijn krachten mag geven aan de afdeeling Velsen der Vrijwillige Burger wacht. De heer Guleker sprak eveneens woorden van waardeering tot den heer Dammers, die het in de eerste plaats aan de goede leiding van den heer Dammers toeschreef, dat de afdeeling zooveel prijzen wist te behalen. Na mens de afdeeling overhandigde de heer Guleker den heerDammers eeh prismakijker en mevr Dammers bloemen. De heer Dammers sprak een woord van dank voor de hem gebrachte hulde. Spreker herinnerde aan de door hem naar aanleiding van een onderhoud dat hij met den burge meester heeft gehad gesproken woorden, nl. dat hij de Koningin dankbaar was, dat zij den heer Ramhonnet tot burgemeester van Velsen heeft benoemd. (Applaus). Staande zongen de aanwezigen daarop met begeleiding van Wilhelmina één couplet van het Wilhelmus. Kapelaan M. C. van Stijn van Alkmaar hield daarna een rede over het onderwerp:^ „Is de Vrijwillige Burgerwacht nu overbodig?" Sprekers rede, waarin hij wilde aantoonen dat de omstandigheden het behoud van de burgerwacht noodzakelijk maakten, werd met groote aandacht gevolgd. Er raast een geest van verzet door de wereld, die alles omver werpt, aldus spreker; er is revolutie tegen alle gezag. Verder wees spreker op Sovjet- Rusland. op de geschiedenis met de Zeven- Provinciën". Al deze gebeurtenissen zijn een pleidooi voor het behoud van de burgerwacht. De burgerwacht wil geen dwang, maar vrij heid; zij wil handhaving van de vrijheid. Zij is een beweging van mannen, vroom en vroed. Vrede, vrijheid en vroomheid worden ln uwe beweging steeds hoog gehouden. Uit naam van alle aanwezigen bracht spreker de mannen van de burgerwacht hulde. Aan het slot zijner rede wekte spreker de aanwezigen op, zich op te geven als lid van de burger wacht. Op sprekers rede volgde een krachtig applaus. Wilhelmina zette daarna het „Wien Neer- lands Bloed" in, dat door de aanwezigen spontaan werd meegezongen. Er werd daarna een korte pauze gehouden, waarna burgemeester Ramhonnet overging tot het beëedigen van een aantal leden. Voor deze plechtigheid werd het- ,Wilt heden nu treden", gezongen. Burgemeester Ramhonnet sprak daarna de nieuw beëedigde leden toe. Hij wenschte hen geluk en hoopte, dat te allen tijde op hen ge rekend kan worden. Alhoewel kapelaan van Stijn feitelijk het gras voor sprekers voeten heeft weggemaaid, wilde burgemeester Ramhonnet nog eenige woorden van opwekking spreken. Herinne rende aan het feit, dat hij 15 jaar geleden als officier in een plaats nabij Den Helder had gesproken, wees de burgemeester er op, dat ook thans nog een instituut noodig ia, om revolutiegevaar te bezweren. Een dergelijk in stituut is de burgerwacht. Spreker herinnerde aan een gebeurtenis ter "gelegenheid van het bezoek van de Koningin aan Amsterdam, toen terwijl de Koningin door de menigte schreed, in een groep de vuisten werden gebald en de Internationale werd gezongen. Dit geschiedde in de maand September, 3 of 4 jaar geleden. En dit jaar, eveneens in de maand September stroomden juichende menschenmassa's het Stadion bin nen, om de Koningin hun hulde te betuigen. Wat men eenige jaren geleden niet deed ge schiedt thans; men durft nu. over de revolu tionnaire beweging sprekende, te zeggen „zoo gaat het niet langer. Spreker wees op de revolutionnairen van rechts, die thans op den voorgrond treden. Maar ook de revolu tionnairen aan den anderen kant zijn er nog. al roeren zij zich niet. Ten slotte zal de strijd wellicht gaan tusschen deze twee uitersten. Wij, zeide spreker, willen dezen strijd niet. Voor de burgerwacht die moet helpen aan de handhaving van het wettig gezag is de weg, die de Koningin aanwijst de juiste. Spreker kan begrijpen, dat men door de veie leuzen wei eens in de war wordt gebracht. Maar wat er ook gebeure, het vaste richtpunt mag alleen zijn de Koningin uit het Huis van Oranje. Spreker zeide, dat het bekend is, dat het tot nu toe niet de gewoonte was naar buiten te doen blijken, dat men lid van de burgerwacht is. Hij meende, dat de tijd thans daar is. om te dien opzichte van standpunt te veranderen en meer zijn beginsel naar buiten uit te dragen. Spreker wees op het belang van een krach tige burgerwacht. Alleen dan bestaat de kans, dat de revolutionnairen het zullen nalaten, tegen het wettig gezag op te treden. Spreker hoopt, het moment te mogen be leven, dat hij tegen de burgerwacht mag zeg gen; „Ik heb u niet- meer noodig". Hij vreest echter dat deze tijd nog ver in het verschiet ligt en sprak tenslotte den wensch uit, dat wanneer zulks noodig mocht zijn, hij als bur gemeester van Velsen steeds op de burger wacht mag rekenen. (Applaus). De heer Dammers gaf daama een uiteen zetting van de organisatie van de burger wacht in deze gemeente, waarna de uitrei king plaats vond van de in dit jaar door de leden der burgerwacht van Velsen gewonnen prijzen. Men bleef daarna nog eenigen tijd gezellig bijeen. LICHTMATROOS OP BOOTEN MET FRANSCH PATENT. Over het varen met den lichtmatroos op booten met Fransch patent zijn met de Ree- dersvereeniging een drietal brieven gewisseld, aldus meldt de „IJmuider Federatie". Hierbij stelde het bestuur zich op het standpunt, dat voor deze zoo moeilijke en gevaarlijke visscherij vier volle matrozen worden ver- eischt, zich beroepende op Art. 25 van de overeenkomst waarin is bepaald, dat het va ren met den lichtmatroos alleen zal gelden voor de platvisscherij, hetgeen in de bespre kingen herhaaldelijk en als iets vanzelf sprekends is medegedeeld. De Reedersvereeniging meent echter, dat voor het onderscheid kustbooten of groote booten het vischtuig hetwelk op de schepen gebruik wordt niet als criterium voor dit onderscheid in het gedipg kan worden ge bracht. Bovendien beroept zij zich op de moeilijke omstandigheden waarin het bedrijf verkeert en vooral voor die booten waarop de lichtmatroos is geplaatst. Open oog hebbende voor dit laatste heeft het bestuur der IJ. F. echter de bezwaren te gen het varen met lichtmatroos op Fransch- patentbooten gehandhaafd, ook omdat in Art. 25 achter het woord kustbooten het woord platvisscherij afzonderlijk is vermeld. Hiermee toch wordt feitelijk uitgesproken, dat de lichtmatroos zal gelden voor kust booten, welke de platvisscherij uitoefenen en dus niet voor alle kustbooten, omdat dan zou kunnen zijn volstaan met te spreken van kustbooten zonder meer. Naar de meening van het bestuur is dan ook absoluut aanvankelijk door beide par tijen bedoeld, dat de lichtmatroos zou gelden op kustbooten welke de platvisscherij uit oefenen, immers in de besprekingen door de Reeders steeds voorop gesteld, dat de werk zaamheden ter platvisscherij de vervanging van den vierden matroos door den lichtma troos zeer wel toeliet. Inmiddels heeft de hierover gevoerde cor respondentie tot nu toe niet tot de gewensch- te overeenstemming geleid. UITVOERING „JULIANA". De Christelijke muziekvereeniging „Juliana" te IJmuiden-Oost, geeft op Woensdag een uitvoering in de gymnastiekzaal der Juliana- school aan den Engelmundusweg. Aan deze uitvoering zal medewerken, de welbekende declamator Arie Post te Scheve- ningen. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING Op het concert, dat de Haarlemsche Orkest Vereeniging hedenavond in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem zal geven en dat geleid zal worden door Marinus Adam met als solist den concertmeester Hans Bijvanck, wordt het navolgend programma uitgevoerd: Symphonie zum Oratorium „Sant' Elena al Calvario" van Leonardo Leo; Suite in b-klein van Joh. Seb. Bach; Symphonie in d-klein van César Franck. Hans Bijvanck speelt Mozart's Vioolconcert in A-groot. Na aanvaring met de Rotterdam IJM 112. Geen menschenlevens te betreuren. De mist, die gedurende eenige dagen haast onafgebroken land en zee bedekt met een grauwen sluier, de mist, die den zeeman dwingt tot een buitengewone behoedzaam heid, is de oorzaak geweest van den onder gang van den stoomtrawler Johanna Marie IJM. 238, die slechts eenige uren vóór zijn on dergang welgemoed de haven uitstoomde en „op hoop van zegen" ter visscherij voer. De zegen bleef uit, de Johanna Marie zou de vis scherij niet bereiken en ook een behouden thuiskomst zou den trawler niet deelachtig worden. Op 10 a 12 mijlen van IJmuiden ver scheen plotseling een andere trawler, de Rot terdam IJM. 112, die door het mistgordijn be- driegelijk was verborgen en te voorschijn kwam op een oogenblik, dat een aanvaring onvermijdelijk was. De Johanna Marie werd zoo hevig beschadigd, dat zij haast onmid dellijk na het ongeluk in de diepte verdween. Gelukkig hadden de negen opvarenden nog juist den tijd, de boot overboord te brengen, waarna ze werd opgepikt door de bemanning van den trawler, die zijn steven had geplant in den boeg van het verongelukte vaartuig. Alsof er niets gebeurd was Zoodra de tijding van de scheepsramp ons bereikte, begaven we ons naar de haven, om te trachten nadere bijzonderheden te verne men. Daar aan de markt ontdekten we spoe dig in de duisternis den versch geteerden ste ven met de scherp daartegen afstekende wit geschilderde merken van de IJM. 112. Alsof er niets gebeurd was, lag de flinke trawler veilig aan z'n trossen. Niets, zelfs geen deuk of kras verried, dat de steven zoo juist zich had geboord in de ingewanden van een an deren trawler Eenige habitué's van den kant stonden het geval met elkaar te bepraten. Maar hen moesten we niet hebben. We zochten den schipper of liever de schippers, maar deze waren reeds naar huis, naar men ons zeide. Schipper Schol vertelt. Schipper van de Johanna Marie is de heer J. Schol. We troffen hem, nog geheel onder den indruk van het gebeurde. Want Schol is niet alleen schipper, hij is ook reeder en voor hem beteekent dus het verlies van zijn schip verlies van z'n broodwinning. In de eenvoudige visscherswoning aan de Bis- en Arnoldkade troffen we nog twee schipbreukelingen, nl. den zoon van Schol, die als matroos op de Johanna Marie vaart en den te Scheveningen wonenden Kok. Het viel niet mee, den schipper aan het spreken te krijgen, maar zoo kalmweg voor onzen neus wegvragende, kregen we ten slotte een volledig relaas van de ramp, waarbij de zoon den vader als deze eens stokte, secun- deerde. De Johanna Marie, zoo vertelde dan schip per Schol, was Maandagmorgen 11 uur uit de Visschershaven vertrokken. Aan boord be vond zich een bemanning van 9 man, waar van er zes in Katwijk wonen De zee was kalm, doch er waren mistbanken. Toen de mist dikker werd, werd langzaam gevaren. Des middags half twee toen de Johanna Ma rie ongeveer 10 a 11 mijl N.W. van de haven van IJmuiden was, kwam plotseling een trawler, die later de Rotterdam IJM. 112 van „De Vem" bleek te zijn, uit den mist te voor schijn. Met een flinken gang zeide schipper Schol, kwam hij recht op ons af. Met het oog op den mist waren alle opvarenden bij de hand, zoodat allen spoedig aan dek waren. De schipper, die toen de Rotterdam op de Johanna Marie toestoomde, met z'n zoon op de brug stond, gaf het commando achteruit en week stuurboord uit. Maar zonder resul taat. Er volgde een hevige botsing, waardoor De 21.000 ton metende stoomboot „Deutschland" van de Hapag is in de haven van Neio York in botsing geneest met een kustschip. De Deutschlanddie men hierboven alge- J hooren. beeld ziet, kreeg ernstige beschadigingen aan dei boeg. een groot gat onder en boven de waterlijn in den bakboordsboeg ontstond. Bijna mee in de diepte. Het is aan de tegenwoordigheid van geest van schipper Schol te danken, dat de beman ning zich kalm in de booten begaf. En ook dat een der opvarenden niet met den traw ler in de diepte verdween. Deze bevond zich, toen de Rotterdam op de Johanna Marie aanstoomde in het logies. Schipper Schol, ziende in welk gevaar men verkeerde, gaf een schreeuw naar den man. Deze kwam boven en nauwelijks had hij den kap van het lo gies verlaten of daar plantte de Rotterdam zijn steven in den boeg van de Johanna Spanten en platen kraakten en scheurden, het geheele voorschip werd ingedeukt, de kap van het logies werd als het ware opgevouwen zoodanig, dat wanneer er nog menschen be neden waren geweest, deze beneden hadden moeten blijven Daar ging de Johanna Marie. Ruim een half jaar op non-activiteit door de staking en na nog slechts een 3-tal reizen te hebben volbracht was haar lot bezegeld. Gelukkig was de zee kalm, zoodat het over boord brengen van de boot zeer vlot ging Twee minuten na de aanvaring was zij reeds te water en vijf minuten later waren de negen schipbreukelingen opgepikt door de Rotterdam. En was de Johanna Marie reeds in de diepte verdwenen. Toen de laatste man van boord ging, dreigde er trouwens al gevaar voor zinken. Het was alles zoo vlug in z'n werk gegaan, dat geen der opvarenden iets van z'n have en goed heeft kunnen red. den. Om 5 uur was de bemanning weer in IJmui den. Maar zonder schip en zonder hun be zittingen. Maar hun kostbaarste bezit, het le ven, was gered. Schipper Vink van de Rotterdam aan het woord. Het relaas, dat schipper Vink van de Rot terdam van het ongeval gaf, was bijna een copie van dat van schipper Schol. Er was voortdurend slecht zicht zeide schipper Vink. En hoe dichter men onder de kust kwam, des te dikker werd het. Bij de Haaks ging de Rot terdam al halve kracht varen. Te 1.40 uur, toen de Rotterdam halverwege de Haaks en IJmuiden was, zag men plotseling op ca. 300 M. recht vooruit een trawler uit een mistbank opdoemen. Schipper Vink gaf het commando „volle kracht achteruit!" en trachtte de Jo hanna Marie, want deze was het, te ontwij ken, wat echter niet gelukte. De schepen kwamen steven op steven, de Rotterdam schampte echter af en aan bakboordzijde ter hoogte van het kluisgat drong de steven van de Rotterdam in den boeg van den anderen trawler. Doordat de machine al achteruit draaide raakte de Rotterdam, toen de vaart er door de aanvaring uit was, spoedig los. Van de Rotterdam zag men, dat de Johan na Marie er leelijk aan toe was, Er was een groot gat boven de waterlijn, dat echter tot onder de waterlijn doorliep. De Rotterdam voer toen langzaam naar de Johanna Marie toe om het volk te redden. Het spreekt vanzelf dat alles, wat er aan boord van de Johanna Marie geschiedde, door de bemanning aandachtig gevolgd werd. Kalm gaf schipper Schol z'n bevelen; maar hoe langer hoe sneller zonk de Johanna Ma rie, eerst het voorschip, toen het achterschip. Toen eenige minuten na de aanvaring de boot overboord en de bemanning er in was, was het spoedig met den trawler gedaan. Een oogenblik later, de booten lagen onge veer 30 M. van elkaar, was het volk op de Rotterdam overgestapt. En ongeveer tezelfder tijd verdween de Johanna Marie in de diepte. De vloot van IJmuiden verloor in 1933 een tweede schip. Het was na de aanvaring nog dikker ge worden en steeds zacht-an draaiende stoom de de Rotterdam naar IJmuiden. Om 5 uur was de trawler aan den kant. Schipper Vink vertelde ons nog, dat hij Woensdag 8 November was gaan varen en 350 manden visch aan boord had. Omtrent de schade door de Rotterdam tengevolge van de aanvaring beloopen ver namen wij van schipper Vink, dat de voor steven van .zijn schip aan den onderkant is omgebogen en dat eenige platen ingedeukt zijn. De Rotterdam is hedenmorgen na de vangst te hebben gelost in het dok opgenomen om te worden gerepareerd. DE BLOEMEN VAN HAWAIÏ. A.s. Woensdag en Donderdag komt Frits Schakels' Revuegezelschap in Thalia met de bekende Revue-operette De Bloemen van Hawaii. Ongetwijfeld zullen vele ingezetenen profiteeren van de gelegenheid, om deze ope rette-revue, waarvan zoovele schlagers dage lijks gezongen worden te komen zien en Tal van 'o°kendp n rieten werken aan deze opvoering mee, o.a. de bekende zangeres Mimi Lebret, Harry Bode, Max Dekker, Lena Eman, Jo Remy, Tom Telby, Simon Kapper en zoovele anderen, zooals The 8 lucky girls. Vele dezer artisten hebben bij hun optreden in Carré bij het Amsterdamsche publik veel succes geoogst, zoodat een bezoek aan Thalia Woens dag- of Donderdagavond zeker een genoeg lijke avond beteekent. GEVOLGEN VAN DEN MIST. K.W. 89 DOOR s.s. IRENE AANGEVAREN Maandagmiddag ongeveer twee uur is ter hoogte van de semaphore de uitgaande log ger K.W. 89 aangevaren door het binnen komende ss. Irene van de Kon Ned. Stoom boot Mij. De logger werd aan stuurboordzijde geraakt en bekwam een groot gat boven de waterlijn, zoodat de reis niet kon worden voortgezet. De Irene heeft geen schade bekomen. WEER EEN RIJWIEL. Een bewoner van IJmuiden heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een heerenrijwiel, dat hij eenigen tijd onbeheerd heeft laten staan voor een perceel ln de De Rijpstraat. Vanaf a,s. Vrijdag DE IJSBAAN-PLANNEN. De commissie tot het stichten van een sproeibaan schrijft ons het volgende: Dank zij de medewerking der daartoe be voegde personen is het den Commissieleden gelukt een zeer geschikt terrein te kunnen be nutten tot het aanleggen eener sproei-ijsbaan. Niemand zal ontkennen, dat een plaats als IJmuiden, daaraan behoefte heeft, al willen wij niet beweren dat elk IJmuidenaar een hartstochtelijk schaatsenrijder is en geen andere tak van sport voorkeur geeft. Toch, wanneer zich een korte ijsperiode voor doet en men gebruik maakt der banen in den polder of Velserbeek, is het percentage der IJmuider liefhebbers niet het kleinst. Hoe kan het ook anders, wijl er geen andere gelegen heden bestaan. En het zijn juist je liefheb bers, die men daar aantreft, want het bezoe ken dier ijsbanen gaat steeds met moeite en kosten gepaard. Daarom meenen wij, dat alle schaatsenrijders lang niet van de bestaande ijsbanen gebruik maken. Steeds hoort men: ,,'t Is Jammer dat de banen zoo ver liggen", of „Wat is het kost baar" en terecht Als meermalen heeft men te IJmuiden ge tracht iets meer van het wintervermaak te genieten. Zoo herinneren wij ons, dat jaren geleden, door een zeer bekend ingezetene van IJmuiden het Willemsplein eens met be hulp van de pompen van een sleepboot, is onder water gezet en het aldus gelukte een ijsbaan te formeeren die meer geleek op een zwarte massa dan op een ijsbaan, veroorzaakt door het zoute water. Een hardrijderij voor kinderen gehouden, deed het geheel aanwezige IJmuiden lachen en genieten. Een ander ingezetene koos voor ijsterrein het veld, waar de oude ambachtschool stond. Liet dit door middel van een pomp opspuiten doch het water was even spoedig verdwenen als het op het terrein was gekomen en de resultaten waren niets anders dan een laag z.g. bomijs. Thans is dit geheel anders,al is de wijze waarop nu een goede ijsbaan werd verkregen even als met alle weten, het ei van Co lumbus. De tegenwoordige reeds op vele plaatsen aangelegde ijsbanen, werden als volgt samen gesteld Een stuk land wordt gelijk gemaakt. Ingewalst met alleen sintels Hoogovenslak ken, al of niet gedekt met Hoogovenslakken- meel. Hoe gladder de oppervlakte, des te beter. Zoo gauw als de vorst invalt wordt deze od- pervlakte met zuiver water besproeid. Er vormt zich een ijslaag, die zich homogeen met de oppervlakte verbindt en, dik genoeg, berijdbaar is. Door deze baan meerdere malen te besproeien, vormt zich dichter ijs laag en een schoone baan. 't Is niets nieuws, men maakt gewoon ij zei. We kunnen liefhebbers van schaatsenrijden niet genoeg aansporen, de commissie bij het slagen hunner plannen te steunen en zich als lid op te geven. De adressen waar dit kan geschieden zijn op de biljetten die bij ver schillende winkeliers zijn opgehangen aan gegeven.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1