VOOR EER EN GEWETEN De Kennemer Oudheidkamer. IJMUIDER COURANT. WOENSDAG 22 NOVEMBER 1933 TWEEDE BLAD. De Groote Fietserij. Gisteravond ben ik er naar gaan kijken. Het was net tien jaar geleden dat ik iets van een Zesdaagselie gezien had. Dat was in Londen, waar het mislukte, 't Publiek wou er niet aan. Het vond het geen sport. Die EngeLschen zijn toch een flegmatisch volk, al zoudt ge dat niet bij hun voetbal wedstrijden zeggen, waar ze loeien als het beste modem-beschaafde volk. De Groote Fi<\ er ij kon hen niet in vervoering bren gen. Nu ik het weer gezien heb, blijf ik 't met hen een£ dat het geen sport is. Als de lijf straffen niet uit het strafwetboek geschrapt waren, zou men dit middel kunnen invoe ren als straf voor menschen die bij her haling het verkeer in gevaar gebracht heb ben. „Ik eisch zes dagen fietsen", zou de Officier zeggen, ..en f 5 subs, één dag langer fietsen voor eiken keer dat verdachte be neden de minimum-snelheid van 20 K.M. zakt". Dan zou hij eens ondervinden hoe gevaarlijk het verkeer op het R.A.I.-baantje voor hemzelf was! Een maximum van een jaar zou mogelijk wezen, want er bestaat een meneer, wiens naam mij helaas ont schoten is, die zich sinds Januari bezig houdt met de verbetering van het wereld- jaarrecord. December nadert en hij rijdt nog De meeste auto-kilometertellers hebben al geen kans meer om hem in te halen. Het is merkwaardig hoe dingen, die door onz* voorouders als lijfstraffen beschouwd zouden zijn, in deze tijden van moderne beschaving als sport worden beschouwd. Met moeite is het. menschdom zoover ge komen dat het zulke straffen als on- menschwaardig is gaan beschouwen. Sinds het geen straffen meer zijn, is het sport, en wordt duur betaald. Sinds het niet onmen- schelijk meer is, is het geniaal. De betaling valt inderdaad niet mee. Ik heb op dt „tweede hoofdtribune" gezeten voor f 4.80. Dit is een zeer bescheiden rang. Eén van de korte zijden van de baan kan men er heelemaal niet zien. Alles zien kost zes of zeven pop. Om mij heen zaten btonderden lieden, van wie ik buiten op straat slechts zeer enkelen in staat geacht zou hebben f 4.80 entrée te betalen. Zoo op het oog getaxeerd, bedoel ik. Dit bewijst hoe voorzichtig men moet zijn met het onder schatten van de betalingscapaciteit van zijn medeburgers. Zelfs in dezen tijd. En het geeft moed. Het bewijst dat de gulden, ja zelfs de rijksdaalder, nog niet zoo bloedarm zijn als het vaak wel lijkt. Het R.A.I.-gebouw geeft mij altijd weer dezelfde emoties in architectonischen zin, bedoel ik. Koop een oude schuit, leg die ondersteboven, hang er wat lichtjes in, ga eronder zitten en ge hebt de volle architec tonische beleving van dit trotsche bouw werk. Rook er dan verscheidene sigaren of pijpen in, zoodat een blauwgrijze nevel onder uw schuit gaat hangen, en ge ademt de sfeer van de Zesdaagsche in. Behalve natuurlijk het opwindende bestanddeel. Dit ontbrak, toen ik aankwam, totaal. Het was half tien en er gebeurde niets. Tien van de twintig genieën, die nog in den strijd zijn, reden op een rijtje achter elkaar het ellips je rond, met een gangetje van twintig K.M. misschien. De meesten zaten recht overeind, met een hand midden op 't stuur, hetgeen de vak-terminologie „opzittend" noemt. Soms reed er een eindje heelemaal met z'n handen los, hetgeen herinnerde aan m'n schooltijd. Het bleef zoo een half uur lang, en was stom vervelend. Daarna braken de klassement-sprints los, en uit deze volgden de jachten, waarover in dit blad al het een en ander medegedeeld is, zoodat ik er kort over zal zijn. Het nemen van de bochten, het behendig passeeren, het wringen van den vluchteling door heb pelo ton. gelijk de aalwat zeg ik: de slang.... en het overnemendat alles is u al m sprekende taal voorgetooverd. Ook het springen van de banden en het ploffen uit de bocht, waarvan mij bleek dat het een spe cialiteit van den heer Cor Wals is. Hij deed het verscheidene malen en werd er niet zicht baar door beïnvloed. Hij moet een genlaal- harde huid hebben. Het is niet waar dat de rook zoo dicht is, dat men slechts af en toe de renners eruit ziet opdoemen. Sommigen beweren dat, maar het is overdreven. Men kan hen steeds vol gen in mijn geval dan: met uitzondering van één kort einde. Het kleurenspel was daar bij interessant. Vlakbij waren ze, in overeen stemming met het programma, rood, groen, bruin, zwart, blauw, zalmkleurig enz. Naar mate ze zich verwijderden vergrauwden ze, om op het verste punt zich te uniformiseeren in een muisgrijze groep ik dacht aan de politieke gelijkschakeling, die het Duitsche volk met zoo verwonderlijke snelheid heeft doorgemaakt en dan doemden ze weer op uit den mist in steeds feller kleuren. Als de heer Adolf Hitler een blijden droom heeft, moet hij daarin zijn Duitschers in een Zesdagen-rook zien snellen. En als-ie een nachtmerrie heeft, moet hij er hen weer uit zien opdoemen. Het leek wel een beeld van den Kringloop der Politiek door Alle Tijden., van de dictatuur naar de democratie, en weer terug naar de dictatuur, en weer voort naar de democratie, enzoovoorts. Het geniale heb ik niet kunnen ontdekken, behalve dan bij de ondernemers van het ge val, die zich evenwel bescheidenlijk achteraf hielden. Mijn indruk dat „de Pijn en Cor", alsmede het Fransche koppel, veel sterker zijn FEUILLETON door CHARLES ALDEN SELTZER. 361 De regen hield den heelen dag en een groot gedeelte van den nacht aan. Het droge, versmachtende land zoog het water in tot- het verzadigd was en begon het toen af te voeren in de ravijnen, de geulen, de dalen en de ri vierbeddingen. Iedere kuil liep over; het scheen, dat er nooit weer een droogte zou kunnen komen. Voor het aanbreken van den volgenden dag waren al de kleine ranchers vertrokken. Verschillende hunner hielden, op weg naar de eigen rancho stil op de Circle Bar om Hollis de hand te drukken en hem hun dank baarheid te betuigen. Lemuel Train vergat niet om Dunlavey te verwenschen. „Wij zullen niet licht vergeten, hoe hij zich gedragen heeft in die watergeschiedenis", zei hij. Toen Train vertrokken was, stond Norton hem na te kijken. Eindelijk keerde hij zich dan de rest, en zeer gemakkelijk zouden kunnen winnen als dat maar interessant was, is ver moedelijk die eens leeken. De financieele zijde van het geval overweegt zeer sterk, ook in de populariteit van het restaurant, de knak worst-tent, een sehiettentje, den kunstenaar die u aanspoort met een bord „Laat Uw na teekenen", en de reclame. Namens Mariene Dietrich werd f 25 premie uitgeloofd, die Cor Wals won. Reproductie van den Privilegiebrief van 1298, „In de Beverwijkers is mij opgevallen een merkwaardigen zin voor de historie," zoo uitte zich burgemeester H. J. J. Scholtens in een onderhoud met een onzer redacteuren, toen zijn benoeming tot opvolger van Jhr. J. C. W. Strick van Linschoten offiiceel was afgeko men, En dat is inderdaad het geval. De Be verwijkers leggen over het algemeen een zeer groote gehechtheid voor hun geboorteplaats aan den dag en zij hebben er ook wat voor over, om hun stad een behoorlijk aanzien te geven. Daarbij treedt dan menigmaal de ge negenheid voor de oude zaken, die aan het verleden herinneren op den voorgrond. Wij herinneren ons, hoe in 1927 bij de toen ge houden Herdenkingsfeesten eigenlijk plotse ling deze liefde voor de historie/ aanwak kerde en in feite in die dagen van voorberei ding iederen Beverwijker min of meer aan tastte. Toen dan ook besloten werd ter gele genheid van Beverwijk's 650-jarig jubileum als marktplaats een historische tentoonstel ling te organiseeren, was de belangstelling zoo groot, dat het welslagen van deze expo sitie verzekerd kon worden geacht. De ver zameling geschriften, waaronder vele merk waardige en zeer waardevolle charters, deed eiken bezoeker tot de ontdekking komen, dat de archivalia van Beverwijk zoo'n beetje „hei en der" verspreid waren. Ook waren vele voorwerpen geëxposeerd, die op de een of andere wijze met Beverwijk's historie eenig verband hadden gehouden. Deze keurige ver zameling, die tijdens de zooeven genoemde feestelijkheden in de tegenwoordige O. L. school no. 2 was geëxposeerd, deed het ver langen ontstaan, dit alles nog eens in één museum ondergebracht te zien. Vele voorwer pen en geschriften waren echter particulier bezit of behoorden tot andere archieven. Toch is het nog altijd de invloed van deze in 1927 gehouden historische tentoonstelling ge weest, die in 1930 leidde tot oprichting van het Historisch Genootschap „Kennemer- land" en tot de stichting van de Oudheid kamer. In dat jaar was het namelijk veertig jaren geleden, dat de heer J. W. A. C. van Loe- nen tot secretaris der gemeente Beverwijk werd benoemd. Het was bij die gelegenheid, dat de heer Van Loenen een lang gekoester- den wensch in vervulling zag gaan. De ge meenteraad heeft toen met volle sympathie ingestemd met de gedachte van de toenmaals benoemde commissie, om te trachten te ko men tot de stichting van een Oudheid-ka- mer. Dit was ongetwijfeld een van goed in zicht getuigende daad, omdat het verzamelen om en keek Hollis aan, zijn oogen vreemd half-dichtgeknepen. „Je staat in een goed blaadje bij die menschen", zei hij. „Ver draaid" als ik niet geloof, dat je al dien tijd geweten hebt, dat het zou gaan regenen vóór Dunlavey's tienden dag voorbij was!" Hollis glimlachte eigenaardig. „Misschien", antwoordde hij, „er is geen enkele wet, moraal of iets anders, die een man beletten om een beetje vooruit te kijken." Na het ontbijt gaf Hollis bevel om Greasy gereed te maken voor de reis en een uur latei- reden hij en de opzichter, beiden met gewe ren gewapend, het eorral-plein af met Greasy tusschen zich in en namen het pad naar Dry Bottom. De aarde was al opgedroogd, het pad was hard, glad en zonder stof, het rijden was een genot. Maar geen van drie6n sprak een woord tegen de anderen gedurende den heelen tocht naar Dry Bottom, Greasy zat losjes, onverschillig tartend te paard; Norton hield een waakzaam oog op hem en Hollis reed kalm voort, zijn blik peinzend op het pad gericht. Om tien uur reden zij Dry Bottom binnen. Er waren niet veel menschen op de been, maar die er waren toonden oogenblik- kelijk belangstelling in het drietal, door hen opmerkzaam na te kijken, toen zij door de straat naar het kantoor van den sheriff re den, afstegen en naar binnen gingen. Het kantoor van den sheriff bevond zich in een klein houten huisje, niet meer dan zestien Ik zag ook Van Houten's K.L.M.-sprint, en de Gouden Turmac-sprint, maar voor de I Metro-Goldwyn-Maycr Gouden Sprint schoot f mijn uithoudingsvermogen tekort. Toen ik kwam reden de koppels Pijnen burgWals en BroccardoGuimbretière aan den kop, en toen ik wegging weer. Er was niettemin in den tusschentijd veel gebeurd, en de „mindere goden" waren „doodgejaagd", zei een deskundige. Maar ze reden nu alle maal weer in dat nette rijtje, tien achter elkaar, van toen we kwamen. Alleen was de mist dikker geworden. Een raar bedrijf. R. P. BEVERWIJK. waarbij graaf Jan vrijheid van tol verleende. en bewaren van de herinneringen aan het verleden zeer zeker strekt tot vermeerdering van inzicht, dat niet anders dan ten nutte van de gemeenschap kan komen. En zoo werd de stichting van de Oudheidkamer een feit. Een van de lokalen van het raadhuis werd als stedelijk'museum ingericht. De voor werpen en geschriften, die reeds in bezit wa ren, konden in deze weliswaar bescheiden, maar toch zoo practisch ingedeelde ruimte, worden ondergebracht. De belangstelling van de burgerij, ook van de omliggende ge meenten, bleef bestaan en uitte zich in het aanbieden van voorwerpen van zeer uiteen loopenden aard. Met groote zorg worden deze geschenken behandeld, opgeknapt, geregis treerd enz. De heer Van Loenen houdt op dit alles een wakend oog en de gemeentebode, de heer Van Hum is bij de bestiering van het museum zijn rechterhand. Bij een bezoek aan de Kennemer Oudheidkamer valt aanstonds voet in het vierkant, ruw en onafgewerkt. Er waren een voor- en een achterdeur, twee ra men een aan den kant van het- gerechtsge bouw en een aan de voorzijde. Als meubels stonden er een bank, twee stoelen, een paar planken, een ijzeren kachel, een houten kist, gedeeltelijk gevuld met zaagsel, die als spuw bak werd gebruikt en een ruwe houten tafel, die dienst deed als schrijftafel. In een stoel bij de schrijftafel zat een lange man met hoogen, dunnen gebogen rug, een mager gezicht en een neus, die deed denken aan een arendsbek, kleine half-dichtgeknepen, onrustige oogen en een harden mond, waar van de lippen gedeeltelijk verborgen waren onder een afhangenden, knevel. Hij keerde zich om, toen de drie mannen binnenkwa men, leunde achterover in zijn stoel, de bee- nen wijduitgestrekt en verwees hen naar de stoelen in de bank. Zwijgend stapten zij binnen. Greasy liet zich achteloos in een dei- stoelen vallen. Norton nam een anderen naast hem, maar Hollis bleef staan. „Jij bent zeker de sheriff?" vroeg de laatste. „Ja", antwoordde hij kortaf, met een on heilspeilenden snauw. „Heb je den sheriff noodig?" Hollis zag een snelle, veelbe tee kenende blik heen en weer vliegen tusschen hem en Greasy en hij glimlachte even. „Ja", antwoordde hij kalm; „wij hebben je noodig. Wij komen dezen man afleveren om op, dat hier voortdurend met groote zorg ge arbeid wordt aan onderhoud en uitbreiding der verzameling, die zich langzamerhand der mate heeft uitgebreid, dat zelfs niet alles een plaats kon vinden. Het is er intiem tusschen al die voorwerpen, prenten en geschriften, die allen in hun eigen taal spreken van het verleden. En in het bijzonder voor de Bever wijkers geeft het bezoek aan de Oudheidka mer zoo n prettige voldoening. Niet alleen voor de jongere generatie is het interessant om b.v. eens te snuffelen in oude prenten of in de albums met prentbriefkaarten, die tien tallen jaren geleden zijn uitgegeven, neen, vooral ook de ouderen, voor wie aan menig plekje herinneringen zijn verbonden, kunnen hier nog eens in gedachte verwijlen in het verleden en daaruit afleiden, hoezeer het beeld van onze gemeente zich in den loop der jaren heeft gewijzigd en welke belangrijke verbeteringen zijn tot stand gebracht. Wij zouden werkelijk iederen ingezetene willen adviseeren eens een half uurtje in de Oud heidkamer te vertoeven. Het zal hen onge twijfeld voldoening schenken. Iederen Maandagavond van 7.309.30 uur en eiken Woensdag van 1112 en van 24 is de Kennemer Oudheidkamer gratis te be zichtigen. Ook besturen van vereenigingen zouden wij willen aanraden, om eens een kijkje te nemen. De opgedane ervaringen konden dan wel eens van dien aard zijn, dat ook de leden zouden volgen. Ook daar is raad op, alleen stelle men zich vooraf in verbinding met den heer J. W. A. C. van Loe nen, dan is het mogelijk, dat omtrent de be zoekuren een afzonderlijke regeling kan worden gemaakt. Iemand, die iets voelt voor de historie van zijn plaats en daaromtrent wel iets naders zou willen weten, kan zich in de Kennemer Oudheidkamer volledig op de hoogte stellen Het oud-archief onzer gemeente werd, dank zij het toestaan van eenruim crediet dooi den gemeenteraad, op voortreffelijke wijze geordend door den heer N. J. M. Dresch, archivaris van de gemeente Alkmaar. In 1927, het historische jaar dus, werden archi valia, voor zoover ze van administratieven aard zijn, door het Rijk afgestaan aan Bever wijk en daarop vereenigd met de archiefstuk ken, die ten stadhuize werden bewaard, De oude rechterlijke en notarieele archieven, alsmede de doop-, trouw- en begraafboeken berusten in het Rijksarchief te Haarlem. Ook in'het archief van de Ned. 'I-Ierv. Kerk alhier bevinden zich nog archivalia die eigenlijk in het archief der gemeéhte Beverwijk thuis behooren. Hierbij zijn o.a. stukken, betreffen de Weeskamer, het Weeshuis en Doop- en Trouwboeken van vóór 1811. De archieven zijn in een ruime, brandvrije kluis geborgen. Met den heer Dresch willen wij gaarne constatee- ren, dat het vooral aan het ijveren van den gemeentesecretaris, den heer J. W. A. C. van Loenen is te danken, dat Beverwijk's archief op zoo'n doeltreffende wijze als door Alk- maar's archivaris is geschied, kon worden gereorganiseerd, gerangschikt en gecatalogi seerd. In het archief berusten belangrijke handwerken en charters: waarvan er helaas in hechtenis genomen te worden." „Wat heeft hij gedaan?" vroeg de sheriff: „Ik beschuldig hem van het stelen van- twee van mijn stieren", antwoordde Hollis. „Verscheidene van mijn mannen betrapten hem eergisteren, toen hij bezig was en...." „Wacht eens even!!" viel de sheriff hem in de reden. „Laten wij deze zaak volgens de wet behandelen". Hij legde zijn hoofd op zij en keek naar Hollis met een blik, waarin veel beleedigends en verachtelijks lag. „Wie kun je toch zijn?" vroeg hij. „Ik heet Hollis", antwoordde de laatste kalm, terwijl hij den ander vast aankeek. „Ik ben de eigenaar van de Circle Bar". „Hm!" De cheriff legde het eene been over het andere, stak zijn duimen in de armsgaten van zijn vest, zoodat er een nikkelen ster op den omslag hiervan te zien kwam. „1-Im. Je heet Hollis en je bent de eigenaar van de Circle Bar. Het is net of ik al meer van je gehoord heb." Hij wierp een loenschen blik op Hollis. „Je bent de zoon van Jim Hollis, is het niet?" In zijn oogen flikkerde plotseling een verachtelijk licht. „Een nuchter kalf, is 'het niet? Komt hierheen en wil de menschen leeren, hoe ze de zaken moeten aanpakken?" Hollis^gelaat verbleekte langzaam. Hij zag Greasy grinniken. „Ik geloof, dat het voor jou weinig verschil maakt, wat ik ben en wat ik hier kom doen", zei hij kalm, „hoewel ik, als men mijn meening vraagt, zou zeggen, dat er in deze streek veel plaats is voor verbe- ook elders worden bewaard. Bij dit artikel geven wij een reproductie van den privilegie brief, waarbij de graaf van Holland „aan die ter Wije wonen" tolvrijheid in zijn landen verleent. De inhoud van dezen privilegie-brief, da teerend van 10 October 1298, luidt aldus: „Jan, grave van Holland, van Zeiand ende here van Vriesland enz. verleent aan hen, die ter Wije wonen, vrijheid om vrij met hun goederen door zijn landtollen te varen. Deze brief was ghegheven op Sente Baven- dach uit jaer ons Heren dusend tuehondert achte ende neghentich tote Zierixe". Aan dit charter is het zegel van den graaf in geel was bevestigd. De verzameling foto's en prentbriefkaar ten in de Oudheidkamer bevatten tal van in teressante dingen. Wij reproduceerden een foto van het station met de beroemde Bever wij ksche meelmolen, die helaas is afgebro ken. Zoo zijn er tal van aardige prenten, waarop bovendien ook Beverwijksche per soonlijkheden voorkomen. Uit onze foto blijkt reeds, dat deze molen in volkomen harmonie was met het houten stationsgebouw, dat zeer zeker ook en misschien eerder dan de molen, voor radicale opruiming in aanmerking kwam. De Kennemer Oudheidkamer vormt voor Beverwijk een waardevol bezit. De waardee ring daarvan behoeft geenszins uitsluitend door schenkingen tot uiting te komen. Men kan van zijn belangstelling in het streven van het Historisch Genootschap „Kenne- merland" al evenzeer doen blijken, door aan ons stedelijk museum wat meer aandacht te schenken. Iedere Beverwijker behoort zeer zeker ten minste eens in zijn leven een bezoek aan de Kennemer Oudheidkamer te hebben gebracht TP. KENNEMER MOTORCLUB. De Kennemer Motorclub heeft in haar laatste ledenvergadering besloten om op Donderdag 23 November ter gelegenheid van het twee-jarig bestaan een feestavond te houden voor de leden in het clublokaal, de Lunchroom „Suisse" aan de Breestraat. De heer D. van Graas heeft veertig insignes ter beschikking van het bestuur gesteld, die op dien avond aan de leden zullen worden uitgereikt. Het bestuur heeft er voorts voor gezorgd, dat de avond door een stukje mu ziek wordt opgeluisterd. Verder zal. een., humorist de leden aangenaam bezig houden Ten overvloede wordt dan nog gezorgd voor de noodige lafenis, zoodat het bestuur ter bevordering van een goeden clubgeest zeker een algemeene opkomst van de leden zal mogen verwachten. NEDERLANDSCH FABRIKAAT. EEN TENTOONSTELLING. Naar wij vernemen zal de Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat" in het begin van het nieuwe jaar alhier een tentoonstelling houden. Reeds zijn met de directie van het Kennemer Theater daartoe de noodige on der/handelingen gevoerd. Vermoedelijk zal deze tentoonstelling worden gehouden op 22 23, 24 en 25 Januari 1934. HEEMSKERK R.K. LANDARBEIDER SBOND „St. DEUS DEDIT". De afdeeling Heemskerk van dezen bond vergaderde Dinsdagavond in het R.K. Ver- eenigingsgebouw. De voorzitter deelde mede, dat het aan vankelijk de bedoeling was geweest de ver gadering in September te beleggen bij gelegenheid van het eerste lustrum der afdeeling. De vlag is hersteld. Voorgelezen werden de wijzigingen in de regeling der werkloozenkas. Recht op steun- uitkeering bestaat pas na 39 weken lidmaat schap. 1-Iet lidmaatschap eindigt op 65 jarigen leeftijd, doch de overgangsklasse wordt ver lengd tot 70 jaar. Naar den duur van het lidmaatschap ontvangt men in de winter maanden uitkeering gedurende 42 en 36 dagen. Hierna werd een aantal nieuwe leden ge ïnstalleerd. Goedgevonden werd een bedrag van f 10 uit te trekken voor het St. Nicolaaskinderfeest. Bij de rondvraag werd erop aangedrongen lid te worden van de propagandaclub. Bij de sluiting deelde de voorzitter mede, dat op de eerstvolgende ledenvergadering tevens het 5 j. bestaan zal worden gevoerd. teringen, waar het de toepassing der wetten betreft". De sheriff lachte barsch. „Je zult wel meer weten van deze streek, als je eerst maar eens een poosje hier geweest bent," spotte hij. „Misschien zal hij dan ook meer weten van een zonderlinge toepassing der wet", merkte Norton droog op, „als hij een poosje gezien heeft, hoe Bill Watwins haar toepast." „Er heeft je toch zeker niemand gevraagd om je neus in deze zaak te steken?" vroeg de sheriff aan Norton. „Neen", antwoordde Norton, op gerekten toon, „niemand heeft het mij gevraagd. Maar als wij toch complimentjes gaan uitdeelen, kunnen wij er net zoo goed allemaal aan meedoen. Ik voor mij vind, dat een man, als hij een wettenwinkel heeft, die ook goed moet beheeren". „Ik zal haar wel beheeren zonder jouw hulp, Norton!!" snauwde de sheriff. „O, zeker!" stemde de laatste toe met kal- men blik. toen zijn oogen die van den sheriff ontmoetten, met rustige, sarcastische stem. „Maar ik zeg je, dat deze man mijn vriend is en als er nog meer van die compli mentjes toegediend worden, dan waarschuw ik je, om het zacht en vriendelijk te doen. Dat is al. Nu kunnen wij wel voortgaan." Het gelaat van den sheriff zwol op van drift. Hij wierp Hollis een kwaadaardigen blik toe. „Wel", snauwde hij, „wat is de be schuldiging?" Eert waardevol bezit voor Beverwijk. Historische voorwerpen en geschriften. t - l',v >-vV. - 'lA L*. f-v 1' V,. VVa "Sa* ->;i- jk- v w V- n - Vs>r" U.W - w- - sfï' 7S *5 Een van de vele in de Kennemer Oudheid kamer berustende foto's. De meelmolen, eens de glorie van Beverwijk, die werd afgebro ken. Het houten station heeft hem overleefd. Een mooi hoekje van de Kennemer Oudheidkamer.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5