1CHERIJ EN SCHI1I VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip Atreus Ajax Ariadne BennekomChili Barneveld Chili Boskoop Berenice Brakoll Bur Bodegraven Benwell Tower Caducens Chr. Huygens Caribia Clio Crijnssen Chef. Mee. A. Blanc verm. aankomst Laatste bericht Batavia Barcelona Palermo Delfland Donau Eurybates Eirini N. Rallia Fauna Fernbank Fulda Farmsum Gera Gaasteriand Hardanger Halle Joh. v. 'Oldenbarneveld Jason Kreta Klipfontein Lun^burg Laurent Meeus Maroula Meerkerk Mittelmeer Mars Manura Niritos Neumark Neerlandia Ouderkerk Onassi Plnelopi Orestes Orania Oranje Nassau Orpheus Oberon Poelau Bras Peisander Polydorus Pin n au Pan Europe Phrontis Poelan Lout Reggestroom Raila Rhea (Ned.) Ravnaas Ronny Salabangka Salland Simon Bolivar Trier Taralcan Taxiarchis Telamon Taunus Trajanus Ta j andoen Tabian Ulysses Vu'canus Vesta Venus (Du) Zinovia Zrinski Chili Algiers Bilbao (voor IJmuiden Ornskoldsvik Hamburg Buenos Aires Ned.-Indië Ned.-Indië W. Indië Napels W. Indië Casablanca West-Afrika Japan Batavia Reni Venetië Buenos Aires J apan Rosario Ned.-Indië Santos B. Aires Ned. Indië Batavia Alexandrië W. Indië Hamburg Ned.-Indië Batoum B. Aires Japan Houston Venetië Curagao Brail a Ned. Indië Londen Japan Rosario Constantza B. Aires W. Indië Kopenhagen Rethymo Ned. Indië Ned. Indië Batavia Kowisto Aruba Ned. Indië. Hamburg W. Afrika Constantza Stettin B. Aires Borga Ned.-Indië Burnos Aires Hamburg- Japan Batavia Santé Fé W. Indië Bahia Blanca Hamburg Batavia Batavia Bourgas Samos Hamburg Danzig Mariopol B. Aires 11 Dec. 14 Nov. van Padang 28 Nov. 20 Nov. van Malaga 30 Nov. 18 Nov. vertrokken 2 Dec. 18 Nov. van Terceira 14 Nov. van Paita 18 Nov. van Talcahvano 22 Nov. 18 Nov. van Lissabon heden in lading 22 Nov. 16 Nov. vertrokken 3 Dec. vertrekt 29 Nov. 20 Dec. 19 Nov. vertrokken 26 Nov. 18 Nov. van Las Palmas 22 Nov. is Nov. van Gibraltar 3 Dec. 21 Nov. van Trinidad 30 Nov. 17 Nov. te Valencia 28 Nov. 14 Nov. van Barbados 22 Nov. is Nov. vertrokken 24 Nov. 16 Nov. van Teneriffe 12 Dec. 20 Nov. van Singapore 26 Nov. 20 Nov. van Gibraltar 19 Nov. 12 Nov. van Gibraltar 26 Nov. -19 Nov. van Gibraltar 3 Dec. 1 Nov. vertrokken 31 Dec. 19 Nov. te Manilla 14 Dec. 16 Nov. van B. Aires 26 Nov. 20 Nov. van Gibraltar 15 Dec. 15 Nov. vertrokken 11 Nov. te Santé Fé 15 Nov. te Tjilatjap 12 Dec. 19 Nov. van Sabang 31 Dec. 21 Nov. te Beyrouth 18 Nov. van Mexico vertrekt 25 Nov. 8 Dec. 19 Nov. van Pt. Said 23 Nov. 17 Nov. van Gibraltar 25 Oct. vertrokken 21 Nov. van Shanghai 24 Nov. 2 Nov. vertrokken 12 Dec. 20 Nov. van Dubrovnik. in lading 26 Dec. 20 Nov. van Gibraltar 21 Dec. 17 Nov. van Padang heden 17 Nov. uitgeklaard 15 Dec. 13 Nov- van Colombo 28 Nov. 24 van Buenos Ares 24 Nov." 15 Nov. van Malta 9 Dec. 29 Nov. van Santos 4 Dec. I6 Nov. van Parimaribo 28 Nov. 20 Nov. te Danzig 20 Nov. vertrokken 30 Nov. 18 Nov. van P. Said 2 Dec. 19 Nov. van Pt. Said 4 Dec. 19 Nov. van Perim 23 Nov. 17 Nov. vertrokken 7 Dec". 18 Nov. vertrokken 18 Dec." 18 Nov. van Batavia 26 Nov. vertrekt 22 Nov. 20 Nov. te Sinoe 25 Nov. 19. Nov. van Gibraltar 21 Nov. 18 Nov. vertrokken in lading 23 Nov. 17 Nov. vertrokken 23 Nov. 17 Nov. van Gibraltar 25 Nov. 18 Nov. van Las Palmas 26 Nov. vertrekt 25 Nov. 6 Dec. 18 Nov. van Perim 4 Dec. 14 Nov. van Colombo in lading 16 Nov. van Terceira 19 Dec. 18 Nov. vertrokken 26 Nov. vertrekt 25 Nov. in lading in lading 15 Nov. van Cavalla 27 Nov. 20 Nov. van Gibraltar 26 Nov. vertrekt 25 Nov. 18 Nov. vertrokken 26 Nov. 20 Nov. van Gibraltar 5 Jan. in lading Buitenhaven Du Hoogovens Fr VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN m.s. s.s. Magdel ena Gabr. Guist'Hui West Indië Nantes •stukgoed erts DE VISCHAANVOER IN OSTENDE. Gedurende de week van 11 tot en met 17 November kwamen in Ostende binnen 80 mo tors en 5 stoomtrawlers; De omzet bedroeg fr. 1.019.000. Een mooie reis maakte de trawler O 149 die in 12 dagen na een reis naar de Smalls fr. 73000 besomde waarvan ongeveer de helft aan haring. ERTSAANVOER. Het Fransche stoomschip Gabriël Guist Hui is hier van Nantes aangekomen met een la ding erts voor de Hoogovens. POLITIEKRUISER VERTROKKEN. Gistermorgen is bij het optrekken van de mist de Duitsche politiekruiser Weser, na een „Dat heb ik je al gezegd", antwoordde Hollis. „Het is diefstal van vee". „Hoe zijn ze gestolen", vroeg de sheriff woest. „Het brandmerk veranderd", lichtte Hollis hem in. Hij vertelde, hoe Ace en Weary den gevangene gevonden hadden, terwijl de laat ste bezig was om zijn brandmerk te veran deren in dat van de Circle Cross. „Hebben ze hem zien branden?" vroeg de sheriff, toen Hollis uitgesproken had. Hollis vertelde hem, dat de beide mannen Greasy overvallen hadden, nadat het brand merk gezet was, maar dat het vee het oor merk van de Circle Bar droeg en dat Greasy een vuur had aangelegd en brandijzers in zijn bezit gevonden waren die hij had trachten te verbergen, toen hij ontdekt werd door de mannen van de Circle Bar. „Dus je mannen zagen hem niet werkelijk branden?" vroeg Watkins. Hollis was gedwongen te erkennen, dat zij het niet gezien hadden. Watkins glimlachte spottend. „Ik geloof, dat je een beetje te hard van stal loopt", merkte hij op. „Eenige stuks vee van je zijn opnieuw gebrand en je beschul digt daarvan een zeker iemand alleen heb je het hem niet zien doen". Hij keerde zich tot Greasy. „Wat heb jij hierover te zeggen, Greasy?" vroeg hij. Greasy grinnikte zoetsappig tegen Hollis „Die kerel praat als een kip zonder kop", oponthoud van een vijftal dagen in onze ha ven, weder naar zee gestoomd tot voortzetting van den kruistocht REEDERIJREDRIJF. Het hier thuisbehoorend stoomschip Ju liana is in ballast van hier naar Boulogne sur Mer vertrokken om aldaar een lading stuk goederen in te nemen IN LOSSING. Wegens de beperkte hoeveelheid voor Am sterdam bestemde lading heeft het Duitsche van West-Indië komend, motorschip Magda- lena aan den toeristensteiger alhier gemeerd om de passagiers te landen en de lading in een lichter over te schepen. Hierna vertrok hgfc motorschip direct door naar Hamburg. hoonde hij. „Ik ontken, dat ik vee van hem gebrand heb". Watkins glimlachte. „Er schijnt niets aan de zaak te doon te zijn heelemaal niets. Er zal niemand door mij in hechtenis geno men worden voor het stelen van vee, tenzij zij op heeterdaad betrapt worden en dat is tot dusverre niet bewezen". Hij keerde zich tot Hollis. „Heb je nog iets meer te zeggen? vroeg hij. „Alleen dit", antwoordde Hollis langzaam en kalm, „ik heb dezen man hier gebracht. Ik beschuldig hem, dat hij mijn vee gestolen heeft. Om jou spreekwijze te gebruiken hij was „op heeterdaad betrapt". Hij is schuldig. As je hem in hechtenis neemt en voor het gerecht brengt, zal ik twee getuigen aanbrengen om te bewijzen, wat ik je reeds gezegd heb. As je hem niet in hechtenis neemt, is het maar al te duidelijk, dat je hem met opzet de hand boven het hoofd houdt dat je de wet belachelijk maakt." Watkins' gelaat werd rood van woede. „Misschien maak ik haar belachelijk be gon hij. .vordt -vervolgd.) CONSENTENBELASTING IN BELGIë. DE BELGISCHE VISCHIMPORTEURS GAAN ER OP ZEKERE VOORWAARDEN MEE ACCOORD. De Syndicale Kamers der Vischimporteurs bij de Kamer van Koophandel teBrussel heeft zich in verband met het voornemen der Bel gische regeering tot de invoering van een be lasting op de vischconsenten met een uit voerig schrijven tot den betrokken minister gewend, waaraan wij het volgende ontleenen. De importeurs verklaren zich bereid, een vrijwillige taxe op de invoervergunningen te betalen, onder de volgende voorwaarden: 1. Het aandeel van eiken importeur zal met één derde worden verminderd wat den tota len invoer van het gemiddelde der jaren 19281929 zal doen dalen. Dit is de basis, die steeds door de Belgische zeevisscherij als redmiddel werd aangevraagd. 2. Geen particulier noch vereeniging zal meer mogen invoeren dan waarop men over eenkomstig uit officieele. en behoorlijk ge controleerde opgaven recht heeft. Om het toezicht op den invoer te vergemakkelijken, zullen de vergunningen voortaan aan drie erkende groepen worden uitgedeeld. Antwer pen, Brussel en Oostende. Deze drie vereeni- gingen zullen tegenover het Beheer van het Zeewezen verantwoordelijk zijn voor het toe zicht, het afleveren, het gebruik en de ver deeling der invoervergunningen. De Associa tion des Négociants en poisson" zal worden uitgeschakeld. 3. Met uitzondering van den invoer der handelaars voor de behoeften van den klein handel zullen de hoeveelheden, voor den groothandel ingevoerd, in een mijn of andere markt verkocht moeten worden, waarbij re kening gehouden moet worden met soort en herkomst. 4. De consignatie zou niet verboden wor den, op voorwaarde dat niemand zijn toege staan contingent overschrijdt. Het nut, of liever de noodwendigheid van consignatie voor een zoo bederfelijke waar als visch in groote hoeveelheden naar de bïnnenlandsche markten verzonden behoeft niet meer bewe zen te worden. Voor de nationale visscherij zou het een groot verlies beteekenen, als voor de Belgische visch, evenals voor de buiten- landsche, consignatiezendingen waren ver boden. 5. Het land van herkomst zal aan de keus van den invoerder worden overgelaten en geen land zal uitgesloten worden, wegens een overschrijding van zijn vroegeren invoer. Het valt inderdaad moeilijk aan te nemen, dat een importeur verplicht zou worden, zich te voorzien in een land, dat niet altijd in staat is, de noodige soort en hoeveelheid te ver schaffen. Voorbeelden: Holland, waarvan de trawlervloot gedurende zes maanden door de staking heeft stil gelegen, Engeland, dat ge durende een zeker tijdperk, van het jaar zijn trawlers verbiedt, visch van bepaalde her komst aan te voeren. De regeling van het contingent geldt voor zeevisch en zoetwatervisch. De invoer zal toegelaten worden tot 100 pet. van den invoer der overeenstemmende maanden van liet jaar, dat de con tuigen teering voorafgaat voor paling, zalm en forellen en b. voor kabeljauw en schelvisch, het laatstgenoemde, omdat bewezen is, dat de Belgische vloot niet in staat is, voldoende groote ronde visch te leveren in de door de klanten gevraagde kwaliteit. 7. De taxen zouden moeten bedragen: één franc per kilo op de fijne visch (tong, tarbot, griet, koningvisch, herder en steur) b. vijftig centimes per kilo op de gewone visch, paling, forellen en heilbot inbegrepen daar deze soorten niet door de Belgische schepen worden aangebracht, c. vijf en twin tig centimes per kilo op koolvisch, wijting, vlooten (vleet) en gullen. Voor de vischsoorten aangebracht door de Belgische visschersvaartuigen zou de helft van bovenstaande rechten geheven dienen te worden. De opbrengst der rechten zouden moeten worden besteed tot het vormen van een „Na tionaal Zeevisscherijfonds", bestuurd door ambtenaren van het betreffende ministerie en waarin afgevaardigden van belangheb bende organisaties vertegenwoordigd zijn. De helft van de in het fonds gestorte be dragen zouden jaarlijks verdeeld moeten wor den nl. 20 pet. aan de invoerders, evenredig aan hunne stortingen en 30 pet. aan de ree- derijen. De handel zou uit de ontvangen gelden de fondsen kunnen putten, noodig voor het voeren van een propaganda ter be vordering van het vischgebruik en voor het moderniseeren der bedrijven, de reeders zou den er de noodige hulpmiddelen in vinden om de geldelijke moeilijkheden waarin zij zich bevinden het hoofd te bieden. De resteerende 50 pet. zouden worden ge bruikt om het programma, opgemaakt door het Comité van het Nationale Fonds uit te voeren. PUFVISSCHERIJ. Opzettelijke pufvisscherij, waaronder ver staan moet worden het visschen met het trawlnet met de uitgesproken bedoeling kleine platvisch te vangen, wordt den laat- sten tijd weinig of niet meer uitgeoefend, zegt Minister Verschuur in de Memorie van Antwoord betr. zijn begrooting. De puf, welke "tegenwoordig aangevoerd wordt, be staat zoo goed als uitsluitend uit de kleine nog niet marktwaardige platvisch, welke met het trawlnet wordt medegevangen, wanneer op visch voor de consumptie wordt gevischt. De aanvoer van puf is aanmerke lijk afgenomen, sedert de prijzen, die dooi de visohmeelfabriéken daarvoor betaald worden, sterk zijn gedaald. Tot de vermin dering van den pufaanvoer werkt voorts mede, dat geleidelijk meer botters en kleins kotters, die gewoon waren met het trawl net te visschen en puf aan te voeren, over gaan tot het visschen met de snurrevaad, waarmede geen kleine visch gevangen wordt. De vernieling op groote schaal vervolgt de minister van onvolwassen, nog niet voor de markt geschikte visch is een kwaad, dat zich moet wreken in den achteruitgang van den visohstand. Dit geldt intusschen niet alleen voor de platvisch, maar evenzeer voor andere vischsoorten. Het wegvangen door de trawlers van enorme hoeveelheden uiterst 'kleine schelvisclh, zooals dit wordt gede monstreerd door de buitengewoon groote aanvoeren te IJmuiden door de trawlers van „radio", de allerkleinste sorteering van schelvisch, is met het oog op de instand- 1 houding van een voldoenden schelvisch- stand in de Noordzee even fnuikend als het 1 medevangen van „puf" voor den platvisch- stand. De Inrichting en de wijze van gebruik van de trawlnetten zijn in den loop der jaren zoodanig geperfectioneerd, dat de vangca- paeïteit sterk is opgevoerd, met dit gevolg dat steeds scherper kan worden gevischt. -Naar de meening van de terzake kundi- gen, bij welke meening de minister zich kan aansluiten, ligt in die voortdurend scherper wordende bevissching, gepaard gaande met de vernieling van een te groot percentage van de jonge visch, welke moet dienen voor de instandhouding van een voldoenden vischstand, de hoofdoorzaak van den ach teruitgang van de vangsten in de Noordzee. Is deze opvatting de juiste, dan volgt daaruit onmiddellijk, dat een verbod van de opzettelijke pufvisscherij niet tot het ge- wenschte doel kan leiden en voorts, dat een verbod van -den aanvoer van puf tot ge volg zal hebben, dat de jonge, nog te kleine visch, in plaats van aangevoerd, weder over boord geworpen zal worden, zooals vroeger steeds plaats vond en dus niet gespaard zal worden. De meening. dat een verbod tot aanvoer van puf algemeen zal leiden tot het nemen van maatregelen om het medevangen van ondermaatsche visch te voorkomen door een veranderde inrichting der trawlnetten, kan door den minister niet gedeeld worden, al wil hij gaarne toegeven, dat er ongetwijfeld visschers zullen zijn, die bij een verbod van pufaanvoer trawlnetten zullen gaan bezigen met grooter maaswijdte. Het primaire kwaad: het wegvangen van te kleine visch, en niet het secundaire: het aanvoeren van te kleine visch, moet zoo veel mogelijk worden beperkt. In Engeland zij.n thans de aanvoer en de verkoop verboden van enkele vischsoorten: hake, schelvisch, schol, schar en tong be neden een voor ieder dezer vischsoorten vastgestelde lengte, maar tegelijkertijd is het bezigen ver-boden van netten, met uit zondering van die voor de vangst van haring en garnalen, waarvan de mazen een kleinere wijdte hebben dan een voorgeschreven mi nimum. Dit laatste voorschrift geldt intus schen alleen voor de visscherij buiten de driemijlsgrens. Een ontwerp-regeling tot het tegengaan van vernieling van te kleine visch door de trawlers is in overweging. Daarbij wordt de vraag nagegaan, of een regeling is te tref fen, welke kan steunen op de Visscherij wet. ENGELSCHE TRAWLERSCHIPPERS MET REVOLVERS BEDREIGD. De Engelsche trawlers Dane en St. Brelade, beide thuisbehoorende te Huil, hebben toen zij te Tromsö binnenliepen, gerapporteerd, dat toen zij in de Witte Zee aan het visschen. waren, zij werden aangehouden door een pa trouillevaartuig van de Sovjet-vloot. Naar de schippers rapporteerden, werden zij met re volvers bedreigd en aldus genoodzaakt, in het Russisch geschreven documenten te teekenen, waarin naar zij vermoedden stond vermeld, dat zij in territoriale wateren gevischt hadden. Bij hun aankomst in Tromsö hebben de schip pers voor den Britschen consul te Tromsö een verklaring afgelegd en telegrafisch de onder linge verzekeringsmaatschappij te Hull van het gebeurde in kennis gesteld. DE BRITSCHE REDDINGBOOT IN OCTOBER. Gedurende de maand October zijn Britsche reddingbooten twintig maal uitgevaren. Er werden 26 menschenlevens gered en hulp werd verleend aan drie vaartuigen. In deze maand keerde de Royal National Lifeboat Institution 508 uit voor belooningen, schadevergoedin gen voor gewonden en betalingen aan nage laten betrekkingen van omgekomen redders. IJMUIDEN 55 JAAR GETROUWD. Het echtpaar C. Broek-Pel heeft het gou den huwelijksfeest al 5 jaren achter den ru? en ondanks dat de bruidegom 78 en de bruid 76 jaren telt hoopt het echtpaar a.s. Vrijdag in opgewektheid zijn 55-jarige echtvereeni- ging te herdenken. Vader en moeder Broek zijn beiden afkomstig van Egmond doch het echtpaar woont reeds ruim 40 jaren in IJmui den. Vader Broek heeft haast zijn geheele leven in nauwe relatie met het- visscherijbe- drijf gestaan. Zoo heeft hij nog gevaren op een bomschuit. Het echtpaar heeft 8 kinde ren en 27 kleinkinderen en geniet ondanks dat de zorgen de deur niet voorbij zijn gaan een goede gezondheid. De oude heer Broek kan op geestige wijze nog veel uit de oude doos vertellen. 50 JAAR GETROUWD. Het echtpaar J. C. de Vlugt-Boendermaker hoopt Woensdag 29 November a.s. zijn gou den huwelijksfeest te herdenken. Bruid en bruidegom, resp. 75 en 74 jaar oud mogen zich nog in een goede gezondheid ver heugen. De heer de Vlugt was gedurende vele jaren in dienst bij de marine. Ongeveer 30 jaar geleden werd hij als korporaal-stoker ge- pensionneerd en vestigde het echtpaar zich in IJmuiden. De bruidegom heeft nog als machinist op een stoomtrawler gevaren en was later nog vele jaren in dienst bij de ,Hera". VOOR DE RIJPERE JEUGD. In verband met de plannen tot oprichting van een „Ons Huis"-stichting vernemen wij, dat thans een voorloopig bestuur is gevormd, dat samengesteld is als volgt: R. Verbeek, Santpoort, voorzitter: W. de Groot, secretaris, W. J. Fournier, mej. Vijl- brief en mevrouw van Veldhoven. De naam der vereeniging is „Vereeniging tot bevordering der belangen van de rijpere jeugd". Als medewerkers (sters) hebben zich nog opgegeven mevr. Dorresteyn, mevr. Lus ter en de heeren Camman, van der Linden, Kool, Mijs, van 't Veer en dr. Bekker. FEESTAVOND CHR. OVERHEIDS PERSONEEL. Het programma van den feestavond van den Ned. Chr. Bond van Personeel in Publie- J. P. Coenstraat gehouden zal worden houdt een belofte in voor een Interessanten avond Na de opening zal de voorzitter der Vaandel commissie. de heer J. de Jager, vertellen hoe het vaandel, dat door den heer F. p. Ver meulen zal worden onthuld er kwam. Na de gebruikelijke toespraken zal de heer J. Visser „De legende van de Drachenfels" declameeren. Na de pauze vindt de vertooning plaats van de bondsfilm „Omhoog", wordt er gede clameerd en zal er gelegenheid worden ge geven voor verdere toespraken, VERKOOP-CENTRALE A. J. C. Door de Verkoop-Centrale van de A. J. c. wordt Zaterdag, Zondag en Maandag een groote sorteering goederen geëxposeerd in het gebouw van de A. J. C. in de Heidestraat. Deze verkoop, gehouden met het oog op dé a.s. St. Nicolaas is ten dienste om de kas de zer organisatie te stijven. SANTPOORT CONCERT „VOX HUMANA". EEN UITSTEKEND GESLAAGDE AVOND. Het concert, dat de Gemengde Zangvereeni- ging „Vox Humana", directeur Johan Brands, in de concertzaal van „De Weyman" gaf, mocht zich in een groote belangstelling ver heugen, een alleszins te waardeer-en feit, waarmede (volgens het programma) de ver eeniging ook door een flink aantal donateurs gesteund wordt. Men had aan de uitvoering bijzonder veel zorg besteed, zoowel oog en oor streelendversierd podium, keurig uitge voerd programma en in volk-omen harmonie daarmede een gelijk we dit van Brands ge woon zijn, tot in de puntjes verzorgd concert. De bekendheid, welke Vox ter plaatse geniet, is mede aan deze zorg niet vreemd. De uitvoeringen gaan in een stijgende lijn en het bestuur, daarin gesteund door direc teur en leden, tracht alles in het werk te stellen, de zangkunst zoo hoog mogelijk te houden. Met haar successen van het concours te Noord-Scharwoude heeft Vox den avond ge opend, waarbij het ons wederom frappeerde, welke-schoon bezette registers het koor toch heeft. Zoowel het mannen- als vrouwen koor is van een subliem klank-gehalte. Direc teur Brands maakte van het Flieffloddèrke en Ec-ce quomodo door keurige voordracht en artistieke nuanceeringen een fraai geheel, waarbij Wierts' Bloeiende Hei zich passend aansloot, een nummer waarin het donkere fond van bassen en alten zich in alle pracht kon laten bewonderen, terwijl ook de hooge registers veel verdienstelijks te genieten ga ven, hoewel de enkele zeer hooge passages voor de sopranen ietwat genepen werden. Mej. Jorien Leegwater, welke aan dit con cert medewerking verleende, oogstte met een aantal sopraan-söli zeer veel succes. Zij heeft den bezoekers vooral in een drietal teere Hol- landsche liedjes, veel schoons te genieten ge geven. Brands zorgde daarbij voor een consciën tieuze pianobegeleiding. Na de pauze had Vox zich met het uitvoe ren van een tweetal koorwerken met piano1 begeleiding een moeilijke taak opgelegd en daarom mag men het haar niet kwalijk ne men, dat er nog een enkele maal weifelende inzetten en zwakheid verbergende forti voor kwamen. Zoowel de begeleiding van Gade's Lente- boodschap als van Schön Ellen -door Max Bruc-h was in handen van mej. B-ets Neder- koorn, aan wie door den voorzitter voor haar prestaties bloemen overhandigd werden, evenals aan mej. Leegwater en mevr. Brands. De clou van het concert, Bruch's compositie oogstte een welverdiend applaus. De uitvoe ring, welke het koor in de gelegenheid stelde zich in al zijn forsche schoonheid te laten hooren, vermocht mede door de sopraan- en barit-onsoli van begin tot einde te boeien. Vox Humana kan met voldoening op dezen goedgeslaagden avond terugzien. W. 464e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) lste klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 22 November 1933 Hooge Prijzen f 100.— No. 12571. Prijzen van 20— 277 370 439 533 784 1120 1347 1374 1742 2147 2262 2475 2981 3184 3189 3228 3539 3600 3961 4033 4440 4452 4691 4871 5053 5136 5278 5894 5918 5997 6116 6374 6455 6573 6872 6932 6978 7268 7484 7911 7996 8140 8349 8656 8812 8857 8887 9580 9913 10687 10959 11171 11334 11558 11956 12148 12519 12666 13158 13203 13330 13637 14022 14060 14460 14542 14835 14896 14920 15106 15137 15927 16120 16160 16349 16433 16701 16822 16950 17107 17157 17609 18060 18099 18350 18466 18960 19189 19301 19564 19638 19651 19877 20013 20183 20216 20251 20882 20891 AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN WOENSDAG 22 NOVEMBER Thalia: Revue De Bloemen van Hawaii. '.15 uur. Bioscoop „de Pont": „De Regimentsdoch ter". 7.30 uur. Terminus: Dansen 7.30 uur. DONDERDAG 23 NOVEMBER Gebouw v. Chr. Bel. Nutsavond. 8.15 uur. KennemerhofKolonisatiever. „Nieuw Guinea". 8 uur. en AGENDA TE HAARLEM WOENSDAG 22 NOVEMBER Stadsschouwburg: Don Carlos. 8 uur. Rembrand Theater: „Gold Diggers". 7 9.15 uur. Palace: „Waar is Opa?" 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Cavalcade" gepro longeerd. 8.15 uur. Cabaret' „La Gaité" Raaks. Dansen en Ca baretnummers. DONDERDAG 23 NOVEMBER Stadsschouwburg: Volksvoorstelling „Maar Droom". 3.15 uur. Gem. Concertgebouw: Concert Zang en Vriendschap o. 1. v. Fred. J. Roeske. 8.15 u. Cabaret „La Gaité" Raaks.' Dansen en Ca- ken dienst, afdeeling Velsen die Donderdag baretnummers. 30 November a.s. in het Evangelisatielokaal Bioscoopvoorstellingen.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6