VOOR EER EN GEWETEN VERKOOPMIDDACEN. IJMUIDER COURANT. VRIJDAG 24 NOVEMBER 1933 TWEEDE BLAD. kerkgebouw van de Vereeniging van Vrijz. Hervormden hield de damesledenkrans V-middagen en -avonden ten bate van de kerk en de armenkas. Een kijkje op een druk hoekje. De Chr. Meisjesvereeniging hield in het Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat een uitstekend geslaagden bazar ten bate van de diaconie der Ned. Herv. Gemeente. EERSTE LUSTRUM VAN DE V. A. R. A. GESLAAGDE FEESTVERGADERING. Ter gelegenheid van het vij'f-jarig bestaan van de plaatselijke afdeeling van de V.A.R.A. werd in het Kennemer Theater een propa- ganda-feestvergadernig gehouden. De op komst was niet, zooals verwacht werd. De voorzitter de heer A. L. v. Groningen betuigde daarover in zijn openingswoord zijn teleur stelling. Spr. had minstens de opkomst van alle leden verwacht. De voorzitter memoreer- de vervolgens, hoe vóór de oprichting der af deeling reeds een kleine kern van menschen gevormd was. die op de Zaterdagavonden naar de Leliestraat trokken, om in het gebouw van den heer Waters naar de uitzendingen te luis teren met behulp van een geleend toestel en een geleende luidspreker. De afdeeling werd vijf jaren geleden opgericht met een bedui dend aantal leden, dat thans tot ongeveer 300 is uitgegroeid. Spr. vestigde er de aandacht op, dat thans ook de dames lid kunnen wor den en onder daverend applaus kon hij mede- deelen, dat een der in de zaal aanwezige dames reeds 23 vrouwelijke leden had aange worven. De voorzitter betoogde vervolgens de nood zakelijkheid van den uitbouw der V.A.RA Namens het bestuur sprak de heer J. J. Ro- munde woorden van hulde aan het adres van den voorzitter voor diens arbeid en bood uit naam van zijn mede-bestuurders een stoffe lijk blijk van waardeering aan. Mevr. Hekkertvan Eysden zong vervolgens met fraai stemgeluid „Moed", een compositie van Arn Spoel en Verzamelen van Martien Beversluis, waarvoor Jo Kolvers de muziek schreef. De componist begeleidde op uitste kende wijze de zangeres, die een groot succes oogstte. Vervolgens was de beurt van optreden aan Jean Lemaire, die het gehoor boeide met de voordracht van een fragment uit Is. Querido's „Jordaan". Ook Lemaire had een langdurig applaus in ontvangst te nemen. Nadat Kolvers op de accordeon een tweetal muziekstukken ten gehoore had gebracht, waarvan vooral „Dichter und Bauer" veel in stemming verwierf, heeft de heer H. F. Oets, bekend als Oom Henk een propagandistische rede gehouden. Spr. belichtte de positie van de V.AJÏ.A. in de wereld der radio-omroep en betoogde, dat hij degenen, die de V.A.R.A. gaarne zouden zien verdwijnen, niet veel hoop kon geven. Aan de thans jubileerende afdee ling stelde spr. den eisch dat zij ten minste tot 600 leden moet uitbreiden. Spr. wilde dezen wensch namens het hoofdbestuur als feest gave offreeren. De spreker oogstte een dave rend applaus. Na de pauze liet de accordeonist zich beluis teren in het bekende kwartet uit de opera „Rigoletto" en in de ouverture „Zampa" van F. Herold. Vooral in dit laatste nummer had de heer Kolvers gelegenheid zijn groote tech nische vaardigheid op het instrument te toonen. Onbedaarlijk is er gelachen om Lemaire's voordracht ,De Twijfelaar". Met veel humor en levendige uitbeelding werd deze grappige geschiedenis door Lemaire gegeven. Hij besloot zijn tweede optreden met een gedichtje „Duitschland 1933" genaamd. De zangeres be sloot het programma met een drietal liederen, waarvan het eenvoudige, gevoelvolle liedje „De boodschap op de hei" en een „Slaapliedje" als toegift veel succes oogstten. Met het zingen van de Internationale werd deze feestavond gesloten, nadat de voorzitter de medewerkenden aan dezen geslaagden feestavond dank had gebracht. DE NIEUWE BIOSCOOPWEEK. Luxor Theater. Het Luxor Theater aan de Breestraat vertoont deze week een tweetal films van uitstekend gehalte. In de eerste plaats wordt gedraaid de schlager „GoMdiggers of 1933", de revue der 1000 wonderen. Deze prachtige showfilm is een aaneenschakeling van schitterende tafereelen met 200 revuegirls. Een boeiende geschiedenis imiaak't deze film tot een nog grooter succes. Het tweede hoofdnummer brengt Martha Eggerth in „Kaiserwalzer", eveneens* een uistekende film met leuke liedjes en uitbundige vroolijk heitd. De geschiedenis speelt zich af dn de ope rette-stad Ischl, waar „Blonde Mizzi" (Martha Eggerth) in kennis komt met Victor Eggersdorf, die eveneens een ontnloeting heeft met een Berlijnsche dame, waarvoor zijn vader trouwplannen koestert. Victor weet haar te overtuigen, dat Ischi te saai voor ihaar is en inviteert Haar .op het manoeuvre bal. Hij spreekt af, dat hij zijn rijtuig aal zenden om haar af te halen. Eggersdorf Sr. verkneukelt zich over de slimme wijze, waarop .hij zijn zoon bij den neus heeft gehad en vertelt het h'eele ver haal in geuren en kleuren aan Mizzi. Dat zij die Berlijnsche dame ihet plezier niet gunt is niet meer dan natuurlijk. Zij zorgt er voor, dat zij eerder op de afgesproken plaats ds dan de Berlijnsche en als deze op het afgesproken uur arriveert is het rijtuig gevlogen metMizzi. Victor is met stomheid geslagen, als hij Mizzi ziet verschijnen. Thans blijkt, dat Stasi hem dien avond in Ischl heeft weg gestuurd buiten medeweten van Mizzi. Zij verzoenen zich met elkaar en zijn over gelukkig. Intusschen is heel Ischl in rep en roer. Een boerin heeft heel duidelijk gezien, dat Mizzi door soldaten in een rijtuig is ont voerd. Stasi Is heel ongerust en wendt zich i tot niemand anders dan de keize:. Zij begeeft zich naar het feest, vergezeld van een majoor, die een bevel tot inhech tenisneming van Victor bij zich heeft. De ware toedracht van de zaak komt thans spoedig aan het licht. Stasi heeft nu geen bezwaren meer tegen een verbintenis en een gelukkige verloving tussclien M'zzi en Victor is het slot van dit charmant roman netje in Ischl. Alles bijeen dus een uitstekend program ma dat een avond van amusement waar borgt. Kennemer Theater. Het Kennemer Theater aan de Zeestraat geeft van Vrijdagavond af als eerste hoofd nummer „Z'n laatste kans" met Wallace Beerv. die op meesterlijke wijze de rol var den kellner-worste'.aar Polakai vervult. In deze geschiedenis ontfermt hij zich over een danseresje Laura Nash. wier partner Nicky Grant in hechtenis is genomen. Denkende dat Nicky haar broer be taalt hij de boete, noodig om hem^Rt de gevangenis te krijgen. Doch Nicky laat haar in de steek, zoodra hij hoort welke banden hem thans aan het meisje binden. Hij weet van Polaika geld los te krijgen en gaat naar Amerika terug. Ten einde Taad aanvaart Laura het huwelijksaanzoek van' den wor stelaar. Eenigen tijd later verko-open de Hermans hun biertuin en gaan hun geluk in Amerika beproeven. Polakai legt zich geheel toe op het worstelen en nadat hij kampioen van Duitschland geworden is, gaat hij ook met Laura en het inmiddels geboren kind, naar de nieuwe wereld. Nicky Grant, vernemende dat Laura in New York is, gaat haar opzoeken en maakt misbruik van de vermeende relatie door zich als manager voor Polakai op te werpen. Hij brengt den eerlijken sportieven kerel in aanraking met een zwendelaar Joe Wil- lard, die hem als zijn werktuig wil gebrui ken, doch Polakai weigert. Nicky weet Laura te dwingen haar in vloed te doen gelden en zoo groot is zijn liefde, dat hij toegeeft en toestemt in de voorwaarde van Willard om een wedstrijd tegen den wereldkampioen te verliezen. Als Laura echter ziet hoezeer haar man onder deze vernedering gebukt gaat, wil ze zich niet- langer als een werktuig door Grant' laten gebruiken. Hij probeert haar door mishandeling weer aan zijn wil te on derwerpen, doch Polakai ziet dit en doodt hem De kans, dat de brave reus zal worden vrijgesproken, is zeer groot en eindelijk kan hij er zeker van zijn, dat zijn groote liefde weerklank vindt bij de aangebeden vrouw... In de tweede hoofdfilm „De ware Jacob" is Felix Bressart de man, die als een soort moraliteitslbevorderaar i'n allerlei penibele kwesties verzeild geraakt, waarbij hij een waardige partner ontmoet in den overdreven en uitgedroogden erfoom Stiiipnagel. Ook deze film zal het in het Kennemer Theater uitstekend doen. Een goed pro gramma, dat een flinke belangstelling ver dient. HEEMSKERK RAADSVERGADERING. In de gistermiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad is het nieuw benoem de raadslid, de heer S. v. d. Kolk door den burgemeester geïnstalleerd. Nadat de heer v. d. Kolk de voorgeschreven eeden had afge legd, wensch te de voorzitter hem hartelijk geluk met zijn benoeming en hoopte, dat hij veel in het belang der gemeente zou kunnen doen. Onder de ingekomen stukken was een ver zoek van A. Brants om gedeeltelijke onthef fing van pacht van door hem gehuurde ber men. Besloten werd om een derde gedeelte ontheffing te verleenen. Vervolgens werd aan den heer A. v. Woesik, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als administrateur van het G.E.B. en den Wo- ningdienst, zulks met ingang van 1 Jan. 1934. Na vaststelling van de verordening op de heffing van rechten voor het hebben van overspanningen boven openbaren gemeente grond, werden door den voorzitter de begroo- tingen voor het dienstjaar 1934 aan de orde gesteld. De heer Klaasse verzoekt de behandeling acht dagen uit te stellen. De financieele com missie is pas Woensdagavond in de gelegen heid gesteld om de begrootingen na te zien. Tijd om een rapport samen te stellen is dus niet geweest. De heer Dokter drong eveneens op uitstel aan. De voorzitter deelde mede, dat bij de sa menstelling van de begrooting rekening moest worden gehouden met de verschillende aan schrijvingen der regeering, waarop gewacht is. Het is van belang dat de begrooting zoo spoedig mogelijk het huis uit is. De regeering en de provincie dringen op spoedige toezen ding aan. Wethouder Henneman merkte op, dat de begrooting 3 maanden geleden reeds klaar was. Pas drie dagen geleden is zij in het col lege behandeld en thans moet de raad er reeds aan beginnen. Dat noemde spr. door- drijven van de zijde van den burgemeester. Spr. kon het standpunt der commissie vol komen billijken. In het kerkgebouw van de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden aan de Noorderpark- laan werden verkoop-middagen en -avonden gehouden van de voorwerpen, welke door de dames-Ie denkrans op de kransuren waren vervaardigd. De opbrengst van dezen verkoop kwam ten goecle aan de armenkas en ten deele ook aan de kerk. De dames hadden de vervaardigde werkstukken bestaande uit kleeding o.a. sierlijk bewerkte kussens, op zeer smaakvolle wijze geëxposeerd en een sfeer weten te scheppen, die door een zekere mate van gezelligheid zeer bevorderlijk bleek te zijn aan de kooplust der bezoeksters, die in flinke getale kwamen opdagen. De heer H. C. v. d. Colk had op smaakvolle wijze voor een arrangement van planten en bloemen zorg gedragen. De presidente mevr. B. v. Eek, heeft in haar openingswoord den wensch uitgesproken, dat de onderlinge samenwerking even prettig zou OUDERAVOND SCHOOL 2 EN U.L.O.- SCHOOL. Donderdagavond werd in het gymnastiek lokaal van school 2 een ouderavond gehou den, die tevens bestemd was voor de ouders van de leerlingen van de U.L..-school. De belangstelling van de zijde der ouders was voor dezen avond zeer groot. Het hoofd der school, de heer A. Visser, heeft verschillende mededeelingen gedaan, waarbij hij o.a. een beroep deed op de mede werking der ouders om de lakschheid van de tegenwoordige jeugd te bestrijden. Daarna hield de heer Visser een korte inleiding over de aansluiting tusschen het L.O. en het M.O. De Lagere School, die voor het M.O. opleidt, heeft te zorgen voor de noodige hoeveelheid kennis, waarop het M.O. moet voortbouwen. „Op andere zaken", zoo betoogde spreker, „die bij den overgang een groote rol spe len, zooals aanleg en concentratievermogen beeft de lagere school geen invloed". In de pauze werd door de ouders druk FEUILLETON door CHARLES ALDEN SELTZER. 38) Maar Hollis liet zich gedurende twee dagen na het verschijnen van dit nummer van de Kicker, waarin deze sensationeele berichten stonden niet in Dry Bottom zien. Nu hij Al len's campagne ingeleid en de andere zaken onder het oog van zijn lezers gebracht had, begon hij aandacht te wijden aan het vraag stuk, hoe het bezoek van Ed. Hazelton aan den grooten geneesheer in Chicago moge lijk te maken. Zoowel Nellie als Ed waren te leurgesteld door zijn langdurige afwezigheid en toen hij op een middag* eenige dagen na zijn actief optreden in Dry Bottom naar het huis der Hazeltons reed werd hij zeer hartelijk verwelkomd. „Het lijkt wel eer iaar geleden, dat ik je gezien heb", verkla° v:?e Hazelton, toen hij van de veranda afstapte om Hollis ponny in d° schaduw achter het- huis te brengen. 7 BEVERWIJK. mogen zijn als op de werkavonden en boven al, dat alles verkocht zou mogen worden, opdat velen in deze moeilijke dagen zouden kunnen worden geholpen. Beide dagen was het bezoek zeer bevredigend en ook de ver koop van de velerlei artikelen liet naar wij vernamen niets te wenschen over, zoodat in dit opzicht de verkoopmiddagen- en -avon den zeker geslaagd zijn te achten. Ook op andere wijze werden de kassen gestijfd, waar voor de dames-verkoopsters zich zeer veel moeite gaven en met succes. Donderdagavond werden de weinige overgebleven voorwerpen verkocht of verloot. De damesledenkrans van de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden mocht dan ook zeer zeker met groote voldoe' ning op haar werk terugzien. Wij willen nog gaarne vermelden, dat de heer J. van Dijk, de verkoopdagen met orgel spel op zeer verdienstelijke wijze heeft opge luisterd. gebruik gemaakt van de gelegenheid om zich met het onderwijzend personeel te on derhouden. Daarna vertoonde de heer Blaauw eenige films, waarvan vooral die welke den door de school gehouden sportdag in beeld bracht, veel belangstelling had. Daarna heeft - de vorzitter der Oudercom missie dezen zeer geslaagden avond met een woord van dank gesloten. DE VODDENRAPER KOMT. Op Dinsdag 28 November zal het Vereenigd tooneel van Amsterdam in het Kennemer Theater een opvoering geven van het beroem de drama „De voddenraper van Parijs". CHR. HIST. POLITIEK. In het Vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat zal Maandagavond de heer H. W. Tilanus, lid der Tweede Kamer spreken over het onderwerp „Fascisme, nationaal-socialisme en Chr. Hist, politiek". De toegang tot deze bijeenkomst is vrij. hij met de pony wegging, stond Hollis naar Nellie te kijken die in haar stoel op de ver anda was blijven zitten en hem nu aankeek met oogen, die duidelijk haar vreugde verrie den. „Het is toch werkelijk niet zoo lang ge weest", zei Hollis en glimlachte tegen haar. „Maar toch, ik heb het zoo druk gehad, dat ik het misschien niet gemerkt heb." Natuurlijk kon zij hem niet vertellen, hoe veel keeren zij als Ed weg was, op de veranda naar het Coyote pad had gestaard. Maar zij bloosde en maakte voor hem plaats op de veranda. Ed verscheen spoedig en voegde zich bij hen. De jonge man kon zijn vreugde niet verbergen over het vooruitzicht, dat hij eindelijk zou herstellen van de eigenaardige ziekte, waaraan hij leed en dankbaar keek hij naar zijn weldoener op. Hij was nog niet ge heel bekomen van een aanval dien hij den vorigen dag gehad had. „Wij hebben alles geregeld", zei hij met een flauw glimlachje tegen Hollis. „Ik ga naar Ohicago, zoo gauw ik hier alles voor elkaar kan brengen." Hij kleurde van verlegenheid toen hij vervolgde: „Er zijn enkele dingen, die ik graag met je zou bespreken voor ik den dag van vertrek vaststel", zei hij„ik weet niet goed wat ik met mijn vee moet beginnen, als ik weg ben. Ik zou niet graag hebben, dat ze dwaalden of weggedreven werden door Dunlavey's bende". De bede in zijn oogen ont snapte niet aan Hollis' scherpen blik. „Ik heb daar ook over gedacht", zei de laatste glimlachend. „In werkelijkheid heb ik er al met Norton over gesproken. Hij zegt, dat hij gemakkelijk voor je vee kan zorgen, terwijl je weg bent". „Dank je". Hazelton vertrouwde zich zelf op dat oogenblik niet om meer te zeggen. Hij wist, hoe groot de taak zou zijn om in zijn afwezigheid voor het vee te zorgen en als Hollis hem met dit aanbod niet te hulp was gekomen, zou hij de voorgenomen reis hebben moeten opgeven. Hij bleef zwijgend zitten tot hij zijn zelfbeheersching teruggekregen had en keek Hollis toen dankbaar aan. „Dat zal het voor Nellie veel gemakkelij ker maken", zei hij. En toen zweeg hij weer daar hij bedacht, dat Hollis niets wist van zijn plan om hem te vragen of Nellie gedu rende zijn afwezigheid, op de Circle Bar mocht logeeren. „Gemakkelijker?" vroeg Hollis verbaasd. Hij had gedacht, dat Nellie haar broer naar Chicago zou vergezellen. Hij keek een tijdlang geen van beiden aan. Hij had een periode van eenzaamheid verwacht en deze onverwachte tijding kwam als een lichtstraal in de duis ternis. „Maar je kunt haar toch niet alleen in huis laten blijven!" zei hij toen Ed geen ant woord gaf. En toen drong het plotseling tot hem door, dat dit eigenaardige zwijgen van de zijde van Ed slechts één ding kon betee- kenen dat hij en Nellie besloten hadden, dat zij hem niet zou vergezellen en dat het vraagstuk hetwelk zij nu onder het oog moes ten zien nadat hij hun gezegd had, dat zijn mannen voor het vee zouden zorgen het welzijn van het meisje was. Hij begreep den toestand en hij glimlachte. „Ik heb mij soms afgevraagd, hoe een vrouw in deze streek kan leven, zonder iemand van haar sexe om zich heen te hebben, waar mee zij kan praten", merkte hij op, terwijl hij Ed aankeek en een oogje tegen hem knipte. „Het hindert een man niet zoo erg dit alleen-zijn. „Maar een vrouw! Natuurlijk is het voor een vtouw iets anders. Een vrouw moet pra ten zij kan er eenvoudig niets aan doen. Neem bijvoorbeeld Mrs. Norton. Vanmorgen hoorde ik haar nog tegen haar heer en meester zeggen, dat hij, als hij haar niet spoedig een gezellin kon bezorgen, waarmee zij alles, wat een vrouwenhart dierbaar is, kon bespreken, gerust haar testament kon laten maken Aan dit alles zou men zeggen, dat het geer. kwaad idee zou zijn als Mrs. Ha zelton haar boeltje pakte en intrek nam op de Circl* Bar Dat zou twee vliegen in één klap zijn Mrs. Norton zou gezelschap en Norton rust krijgen". Hij wendde zich tot Nellie. „Natuurlijk zou ik, als je bang bent, dat het huis zal wegloopen, gedurende je af wezigheid, 's morgens en 's avonds het Coyotepad kunnen nemen of je zou er zelf zoo nu en dan kunnen heenrijden." Aan den glans in haar oogen kon hij zien, De voorzitter ze.. v?.n 27 Oct. ji. af socdat er vr!;' r. i in te zien. Uo c .di recte tcba-.V.r de rijksbijdrage, wedte gcv.i .v1 v;c Wethouder Hen n e r.i a y - do en meende dat de behandeling uit je u'.d moest worden om voldoende gelegenheid te geven voor bcstudeering. Na eenige d..-cussie we d tenslotte bes'oten de behanüclk g uit te stellen tot 30 November a.s.. des namiddags 2 uur. Bij de rondvraag vroeg de heer Klaasse of B. en W. al iets gedaan hadden voor verhoo ging van den steun van tuinders. De om standigheden, waarin velen verkeeren is ver schrikkelijk. De voorzitter antwoordde, dat dit een zaak is van het algemeen armbestuur. De heer Klaasse was hiermede niet voldaan en zou voorstellen een commissie te benoe men, welke voor den steun aan tuinders zal zorgen. De heer de Wildt vroeg of er geen gele genheid is om enkele menschen aan het werk te zetten. De voorzitter antwoordde ontken nend. De heer Dokter vroeg wanneer in de vaca ture van het Armbestuur zal worden voor zien. De voorzitter antwoordde dat een voor dracht zal worden samengesteld als er ge schikte candidaten zijn gevonden. De heer Baltus besprak de groote armoede onder de tuinders. De toestand is onhoud baar. Er moet iets aan gedaan worden. Het Armbestuur waar naar de menschen ver wezen worden geeft slechts een kleinigheid. Wethouder Duivenvoorde meende, dat men niet volstaan kan met de verwijzing van deze kwestie naar het Armbestuur. Zij behoort in het college van B. en W. be sproken te worden; dat is tenslotte verant woordelijk voor de uitvoering van de steun regeling. Maar zooals het nu gaat kan spr. geen verantwoordelijkheid op zich nemen. Wethouder Henneman feliciteerde den raad met het besluit tot uitstelling van de behandeling der begrooting. Spr. hoopte dat het voor den burgemeester een les zal zijn om niet alles door te drijven. Ook de heer N. Henneman besprak de va catures in het Armbestuur en wees voorts op clen geringen steun, welke het Armbestuur uitkeert. Dat is volgens spr. geen manier van steunverleening. Nadat nog enkele aangelegenheden ter sprake waren gebracht, werd de vergadering gesloten. DE BRAND IN DE BREESTAAT TE BEVERWIJK. Hoe nee. vuur heeft gewoed in de „Amsterdam- sche Schoenmakerij en Lederhandel" aan de Breestraat toont deze foto. Het perceel brandde geheel uit. Het kantoor van de „Kennemer Courant" bleefgespaard. Het bloemenmaga zijn van den heer Bleeker bekwam zeer ern stige waterschade. MARKTNIEUWS BEVERWIJK. R.-K. COöp. TUINDERSVEREENIGING „KENNEMERLAND". 22 Nov. 1933. Breekpeen per kist 6090 Boerenkool per kist 1015 Andijvie per kist 2045 Wortelen per bos 810 Raapstelen per bos 34 Pieterselie per bos 23 Selderie per bos 23 Prei per bos 610 Bloemkool I per stuk 89 Bloemkool II per stuk 23 Uien per K.G. 23 Knollen per stuk 24 Bieten per stuk 1 1/22 Roodekool per stuk 24 Gelekool per stuk 35 Spruiten per K.G. 610 Groenekool per stuk 13 dat het voorstel haar pleizier deed. Hij was er zeker van, want zij glimlachte tegen hem. „Als je werkelijk denkt, dat Mrs. Norton graag iemand zou hebben om mee te praten begon zij en aarzelde, plotseling groote oogen opzettende, toen zij een eigenaardig licht in de zijne zag. „O!" zei ze, „het is niet waar dat Mrs. Norton behoefte aan aan spraak heeft. Je hebt geraden, dat ik dat Ed wenschte, dat ik graag zou gaan Maar zij raakte in haar woorden verward en kreeg een hoogroode kleur van verlegenheid. „Als je denkt dat het niet waar is, waarom rijdt je dan niet naar de Circle Bar om het te vragen. „Misschien doe ik het wel", antwoordde zij, en keek hem spottend en uitdagend aan. Uit voorzorg voor het geval zij haar be dreiging mocht uitvoeren, stelde Hollis dien avond Mrs. Norton in kennis met het feit, en ging zelfs zoover, dat hij haar brutaalweg zei, dat hij met opzet omtrent haar gelogen had. Maar toen zij geheel op de hoogte was, zei ze tegen Hollis, dat zij het hem niet erg kwalijk nam en dat zij, mocht Nellie haar be dreiging waar maken en bij haar komen met het doel om een onderzoek in te stellen naar zijn waarheidsliefde, de jongedame zou verze keren, dat hij de volle waarheid had gezegd. Zou dat voldoende zijn? Hollis zei van ja en den volgenden mor gen. op zijn rit naar Dry Bottom, nam hij het

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5