HET NIEUWE AVONDBLAD Meer muziek. 18e JAARGANG No. 330 MAANDAG 27 NOV. 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, lossenummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD V/ORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. f 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. Weer een Brand. Het casino te Nice, „Palais de la Méditer- ranée", is door brand grootendeels verwoest. Het werd in het begin van dit jaar geopend. De schade schijnt zes of zeven millioen francs te bedragen, en vermoedelijk bedoelt deze taxatie dan alleen nog maar de directe scha de. Want dit „Paleis van de Middellandsche Zee" is in brand gevlogen juist aan den voor avond van het seizoen, zoodat ook exploitatie verlies het gevolg moet zijn. Aangezien er een speelbank in gevestigd is, moet die exploitatie zelfs in deze tijden nog wel als voordeelig gelden. Te oordeelen tenminste naar de Ne- derlandsche ervaringen met, Straperlo, Spi- ralo en hoe heet het nog meer Nu behoeven we ons van het niet-exploi- teeren van een speelbank niets aan te trek ken. In de mislukking van deze seizoen exploitatie zit vermoedelijk meer geluk voor veel menschen verborgen dan ongeluk. Ook zijn er zelfs in de huidige wereld maar wei nig „vermaken" te vinden die nóg onnoozeler zijn dan het gokken op ronddraaiende paardjes, of balletjes die door gootjes loopen, en zoo. Van meer belang is, dat ook deze brand weer aangestoken schijnt te zijn. De blus- schers hebben drie brandhaarden in het ge bouw ontdekt, en een danseresje, zekere mile. Cbamel, heeft een jongen man de trap zien afrennen vlak na het uitbreken van den brand. Op haar vragen antwoordde hij niet. Hij verdween. Er wordt bij gemeld dat het „een jonge Duitscher" was, die drie dagen tevoren hij de directie van het casino vergeef- sche pogingen had gedaan om feestartikelen te verkoopen. Dat zegt juffrouw Chamel. Misschien zal het nog wel meevallen met den landaard en het daderschap van dien jongen man. Al thans met den landaard. De mentaliteit van koristjes en danseresjes staat veelal op éen lijn met de berichtgevings-methodes der goedkoope sensatiebladen, en in de huidige prettige stemming, die in Europa heerscht, kan men er volmaakt zeker van zijn, dat .bij iedere ramp, die in Frankrijk gebeurt, er on-, middellijk menschen zullen zijn die een Duitscher van het daderschap verdenken. Het zou eigenlijk veel vreemder (en tevens ver heugend) zijn als het er niet bij gemeld werd. Wel is het opmerkelijk, dat er nog steeds geen eind komt aan de reeks „sensatie-bran den" der laatste jaren. Misschien zijn velen alweer vergeten, dat die reeks aanvanke lijk een heele serie groote stoomschepen trof. De twee grootste waren ook alweer Fransch de „Georges Philippar" en de „Atlantique" maar ook de Engelsehe koopvaardijvloot werd ernstig getroffen en ieder herinnert zich nog wel de historie van dat Nederlandsche ongeluksschip, de P. C. Hooft. Aan de scheepsbranden kwam een eind, maar dit jaar bracht eerst den Rijksdagbrand, waarvan de motieven, die tot brandstichting leidden, nog steeds duister zijn, en nu weer deze Casino-historie. Het is wel opmerke lijk. Het lijkt wel heel eenvoudig dit alles maar aan „een internationaal communistisch complot" toe te schrijven, maar de bewijzen daarvoor ontbreken totaal, en als er zoo'n complot zou bestaan is het toch wel erg vreemd dat de politie van zooveel landen er in zooveel jaren nog geen houvast aan zou hebben gekregen. Wel krijgt men sterk den indruk dat er maar voortdurend aanleidingen komen om het Fransche volk in opwinding en m ver- sterke achterdocht te brengen. Haast al die rampen schijnen „brandhaarden" te zijn, ge schikt om het uitbarsten van den grooten brand van Europa te bevorderen. Wat kan daar achter zitten? Ik weet het niet, maar het is wel merkwaardig dat dit nu weer volgt op de publicatie van „Duitsche geheime documen ten" door de Petit Parisien een publicatie waarvan de echtheid op vele punten hoogst twijfelachtig is. Eerlijk gezegd geloof ik van de echtheid van die documenten geen steek. Welke regeering zouzoo dom wezen, aan haar ondergeschikte vertegenwoordigers in Amerika te gaan berichten wat haar gehei me politieke doeleinden in Europa zi;#? Wie iets te verbergen heeft, wie een plan koestert voor welks verwezenlijking geheimhouding de eerste voorwaarde is, gaat daar toch geen menschen in betrekken die het niet behoeven te weten, en onder wie er allicht een rond loopt die zijn mond niet kan houden? Ook deze publicatie is kennelijk „een brandhaard". En het mag wel zeer bizonder heeten dat zij onmiddellijk volgde op Sar- raut's toenaderings-rede jegens Duitschland Erg toevallig, nietwaar? Hoe trof het zoo precies!* De brand in het Casino te Nice, „vermoedelijk door een jongen Duitscher aangestoken", komt vlak na Hitler's bereid verklaringen tot samenwerking, tegenover een journalist van de Matin afgelegd en in dat blad gepubliceerd. Allermerkwaardigst toch! En men schijnt maar nooit te ont dekken hoe al die coïncidenties toch wel in elkaar zitten. Nu, ik weet het ook niet, en ben niet m staat' het te onderzoeken, maar wijs er al leen opnieuw op. Als er weer iets op het gebied der internationale samenwerking^ de eenige uitweg uit de gansche huidige ellende bereikt schijnt te zullen worden kan men zich alvast wel de vraag gaan stellen: Wat zal er nu morgen weer ge beuren? Onthullingen, of een sensatie- brand, of een andere geweldigheid waar door de volksmassa in Frankrijk of in Duitschland domweg in opwinding wordt ge bracht? R. Po IJMUIDEN DE LOONSVERLAGING BIJ DE PAPIERFABRIEK. OPPOSITIE DER ORGANISATIES TEGEN DE VOORSTELLEN. Zooals men weet, heeft de hoofddirectie der firma Van Gelder Zonen aan de hoofd besturen der betrokken arbeidersorganisaties een nieuwe loonregeling toegezonden. Deze nieuwe loonregeling beteekent voor de vol wassenen een loonsverlaging van ongeveer 7 1/2 pet. en voor de laagste loonen van I 1/2—11 petè Het minimum-loon zal worden teruggebracht van f 23 op f 22 per week. Ook heeft de directie medegedeeld over te zullen gaan tot verlaging der pensioenen. Het was tot nu toe gewoonte dat aan arbeiders, die den pensioengerechtigden leeftijd hadden bereikt en 40 jaar in dienst waren, een pen sioen van f 15 per week werd uitbetaald. De directie stelt een aanzienlijke vermindering van dit bedrag voor. In de conferentie op 30 October j.l. zijn van de zijde der directie als vain die der organisaties argumenten vóór en tegen de loonsverlaging naar voren gebracht. Van de zijde der directie werd verklaard, dat zij genoodzaakt was tot een algeheele loons verlaging over te gaan omdat de papierprij- zen, zoowel in het binnen als in het buiten land streek waren gedaald, waardoor al gedu rende eenige jaren geen dividend kon worden uitbetaald. De prijzen van ver-schillende pa piersoorten zijn gedaald tot beneden de prij zen vóór den oorlog. De voorstellen der directie zijn in verschil lende ledenvergaderingen besproken en op de II November j.l. gehouden vergadering van gedelegeerden der samenwerkende organi saties is verslag van de ledenvergaderingen uitgebracht. Hierna werd op 15 November wederom met de directie onderhandeld, waar ■de argumenten-■nogmaals--besproken werden. Naar wij vernemen is van werknemerszijde vooral bezwaar gemaakt tegen de door de di rectie voorgestelde loonsregeling voor jeug dige arbeiders. Maar ook togen de verlaging der pensioenen was veel oppositie. Er werd aangedrongen op een op een vaste basis rus tende pensioenregeling. De directie heeft toegezegd, een en ander nog eens onder de oogen te zullen zien. Bin nenkort zal opnieuw geconfereerd worden. „KERK EN VREDE" De afdeeling IJmuiden van „Kerk en Vrede" zal Dinsdagavond in een der bovenzalen van Kennemerhof een ledenvergadering houden. Aal de orde zal komen bestuursverkiezing en bespreking propaganda. VERGADERING A. R. J. A. De afdeeling IJmuiden van de Anti-Rev. Jongeren Actie belegt 8 December een ver gadering, waar de heer S. van Popta zal spre ken over het fascisme. I. O. G. T. De Loge „In Veilige Haven" van de Inter nationale Orde van Goede Tempelieren, zal a.s. Woensdag 29 November haar 12 1/2-jarig bestaan feestelijk herdenken. Ongetwijfeld zal het op dezen feestavond niet aan belangstelling ontbreken, daar het maatschappelijk werk der Loge van alle zij den wordt gewaardeerd. De feestavond zal worden opgeluisterd met muziek en zang en verder met declamatie van mevrouw Kroon en door den humorist Booy, beiden van Haarlem. ENGELAND EN DE RUSSISCHE VERSCHEPELINGEN. Ondanks de gestadige uitbreiding van zijn koopvaardijvloot is Rusland nog altijd voor een belangrijk deel aangewezen voor zijn trans porten op de koopvaardijvloten van andere landen. Uit den aard der zaak heeft de Britsche vlag van die verschepingen altijd een groot deel uitgevoerd. Daarin is echter een sterke vermindering gekomen door het conflict tus- schen de beide landen, dat van 26 April tot 1 Juli duurde. Het gevolg is geweest, dat het totaal aantal door Rusland gecharterde sche pen in het eerste halfjaar 1933 belangrijk is gebleven beneden het getal van 1932. In het eerste halfjaar werden door de Anglo Sovjet Shipoing Company voor rekening van Rusland te Londen gecharterd 108 schepen met 708.584 ton dw., waarvan slechts 26 Engel sehe schenen met 105.868 ton dw. In het eerste halfjaar van 1932 waren deze cijfers resp. 236 schepen met 1.263 601 ton dw. en 138 schepen met 809.181 ton dw. Na dit conflict tusschen Rusland en Engeland zijn echter tal van Engelsehe schepen gecharterd, zoodat in het afgeloopen derde kwartaal 131 Engelsehe schepen met 833.992 ton dw. voor rekening van Rusland op de Londensche vrachtenmarkt werden genomen. Dit is veel meer dan in het derde kwartaal van 1932 toen 62 Engelsehe schepen met 437.452 ton dw. werden gechar terd en ook is het veel meer dan in het geheele eerste halfjaar aan Engelsehe tonnage werd gecharterd. In deze cijfers zijn niet begrepen de schepen op tijd-charter, alsmede de sche pen voor de Kara-Zee-expeditie. Ook de sche pen voor de zuivere houtvaart zijn nog niet daarbij geteld, omdat het eindcijfer daarvan nog niet bekend is. Wel blijkt, dat na het Anglo-Russische conflict de door Rusland van Engeland ge charterde tramptonnage sterk is toegenomen. (Dagblad Scheepvaart). (Binnenkort zal in Amsterdam tot één uur 's nachts muziek mogen worden gemaakt). Amsterdam zit zwaar te broeden Op een nieuw begrootings-ei, Zooals ik broed op een rijmpje Is daar maar een grapje bij. Maar het vindt ondanks de zorgen Der gemeente politiek, Toch nog aandacht voor Iets anders, Zelfs zoowaar nog voor muziek. Amsterdam mag musiceeren Binnenkort, tot één uur 's nachts, Velen zien dit eensklaps als iets Toch gekregen nooit gedachts. En al lijkt hun dan de toestand In de hoofdstad zeer critiek Er 's een troost, in Amsterdam zit Strakjes weer wat meer muziek. P. GASUS. HULDE AAN OORLOGSSLACHT OFFERS. TER GELEGENHEID VAN „TRAUER- SONNTAG". Een groot aantal afgevaardigden van in ons land gevestigde Duitsche vereenigingen bracht, gisteren een bezoek aan onze plaats om ter gelegenheid van „Trauersonntag" de nage dachtenis te eeren van de Duitsche oorlogs slachtoffers, die op de begraafplaats alhier een laatste rustplaats vonden. Het eerst werd een bezoek gebracht aan de oorlogsgraven op de Bijzondere Begraafplaats. Op het graf van de gesneuvelde opvarenden van de V 69 en van de beide andere slacht offers werden kransen gelegd. Eveneens werd de R.K. begraafplaats bezocht, waar ook een oorlogsgraf is. Ook hier werd een krans gelegd. Eenige aanwezigen hielden een korte toespraak. De plechtigheid werd o.a. bijgewoond door den consul-generaal van Duitschland Von Hahn en door den vice-consul alhier, den heer P. Bakker. MEISJES-PADVINDERS LEGER DES HEILS Men schrijft ons: Reeds geruimen tijd ligt het in de bedoe ling van het Korps van het Leger des Heils te IJmuiden, evenals dat het geval is in an dere plaatsen, een Padvinders-Troep voor Meisjes op te richten. Om lid te worden van zulk een Troep is het niet noodzakelijk, dat men bij het Leger des Heils behoort, zelfs niet dat men de sa menkomsten van deze organisatie geregeld bezoekt, wel dat indien zulks niet het geval is, men een getrouw bezoeker van de een of anders Zondagsschool of Godsdienstige bij eenkomsten is, terwijl de leeftijdsgrens 11 tot 18 jaar is. Teneinde het doel van zulk een troep en de voorwaarden tot het lidmaatschap nader te bespreken, worden alle meisjes van boven genoemden leeftijd, die voor het Padvinder schap eenige interesse zouden hebben, uitge- noodigd, zoo mogelijk met haar ouders a.s. Maandag 27 November, des avonds om 7 uur te komen naar het Gebouw van het Leger des Heils, Edisonstraat 14, alwaar zulk een be spreking zal plaats hebben. I. V. „BELLAMY". Dinsdag 28 November a.s. vindt een pro- paganda-vergadering plaats van de Inter nationale Vereeniging „Bellamy" in Termi nus (voorheen Tivoli) aan den IJmuider Straatweg. In deze vergadering zal mevrouw A. Heuff, presidente der I.V.B. doel en streven der vereeniging uiteenzetten en daarna een pro- paganda-lezing houden, waarin zij de ge dachten van Bellamy, vervat in zijn wer ken: „In het jaar 2000" en „Gelijkheid voor allen" zal verklaren. UITVOERING VAN „DE IJMUIDER VOLKSSTEM". EEN GOED KOOR EN EEN GOED TRIO. De gemengde arbeiders-zangvereeniging De IJmuider Volksstem, directeur den heer J. Post, gaf Zaterdagavond een uitvoering in „Het Wapen van Velsen", met medewer king van „Haarlem's Trio" bestaande uit de heeren Arie Bakker, viool Louis v. d. Ven, cello en Piet Post piano. De voorzitter, de heer S. Bonke, sprak een kort openingswoord waarin hij er zijn leed wezen over uitsprak, dat de belangstelling zoo gering was. Ook van dezen avond kan het traditionele „de afwezigen hebben ongelijk" worden gezegd, want zoowel het koor als het trio heeft op een lofwaardige wijze gezongen en gemusiceerd, zoodat de IJmuider Volksstem den aanwezigen een hoogst genotvollen avond heeft bezorgd. Er werd over het al gemeen zeer zuiver en beschaafd gezongen Daarbij komt, dat- het geroutineerde troepje geleid door de vaste hand des heeren Post, die weet wat hij met zijn koor kan doen, ook durfde te zingen, zich durfde te geven in de forti, waardoor vooral de Strijdfantasie van Hendrik Altink met begeleiding van het trio een buitengewoon goede vertolking genoot. Het klankvolume was verrassend breed en diep, zonder dat de zang ook maar een enkele keer zweemde naar geschreeuw. •Het koor behoeft echter een versterking der mannenstemmen. Vooral de tenoren waren zwak. De bassen daarentegen, hoewel gering in aantal gaven de samenzang een mooi timbre. Ook van het trio kan niets dan goeds gezegd worden. De verschillende nummers werden zuiver voorgedragen en het spel be wees, dat de heeren goed op elkaar inge speeld waren. Ook de verschillende solo nummers werden uitstekend vertolkt. Voor al de uitvoering van „Zigeunerweisen" dooi den violist was uitstekend. De „IJmuider Volksstem" opende het pro gramma met „Aan de Strijders" van Otto de Nobel, gevolgd door „Des morgens" van Olivier Koop. Alle liederen werden met een dankbaar applaus beloond. De clou van den avond, ,jDie Mühle im Schwarzwald" uitgevoerd door koor en trio werd een groot succes. De uitspraak van het Duitsch liet veel te wenschen over. Na afloop van dit alleszins goed geslaagde concert bleef men nog bijeen voor een dansj e. VELSEN UITVOERING „CONCORDIA" Het moet voor het actieve bestuur en de werkende leden der tooneelvereeniging „Con cordia" steeds weer een verheugend feit zijn, dat de uitvoeringen 'altijd zulk een buitenge wone belangstelling trekken. Ook thans was de zaal Concordia wederom totaal uitver kocht en moesten velen teruggewezen wor den. Deze groote belangstelling was dan ook volkomen verantwoord, want als van ouds heeft het ensemble ons weer onthaald op uit stekend tooneelspel, spel waar vaart in zat en dat mede door passende aankleeding, zoo wel van tooneel als costumes een mooi geheel gaf. Het werk, waarmede Concordia dezen avond voor het voetlicht trad, was „IJnske" van de hand van J. Fabricius. Het gegeven speelt als zoo dikwijls bij dezen auteur in het Friesche boerenmilieu, stof welke Fabricius immers zoo meesterlijk beheerscht en verplaatst den hoorder naar naar de Valkenzatehoeve, waar Petro, die van origine een zigeunerkind is, ingehuwe- lijkt is met de koele, zelfbewuste en hoog staande boerin Inske. Petro heeft gedurende de vier maanden afwezigheid van Inske, een verhouding aangeknoopt met de dienstmeid Van der Lubbe herleefd. De hoofdbeklaagde van het Rijksdagbrandproces op den dag van de heropening te Leipzig, waar hij uitvoerig op dé hem gestelde vragen antwoordde. Hanna, wie eveneens zigeunerbloed door de aderen vloeit. De gevolgen van deze liaison blijven niet uit. IJnske, die de waarheid ver moedt, neemt nu het edele besluit, het kind voor het hare te laten doorgaan. Maar Hanna kan zich hierin op den duur niet schikken. Telrzelfdertijd. dat zij het be sluit neemt, met haar kind de hoeve te ver laten. komt ook IJnske tot de overtuiging dat het beter is, dat zij van Petro afscheid neemt. En zoo blijft deze op Valkenzate een zaam achter De geheele handeling biedt den spelers en speelsters ruime gelegenheid tot sterk spel en wij kregen dit van Concondia met volle maat toegemeten. De figuur van Petro was bij den heer v. d. Meij in uitstekende handen: hij gaf van den marionet-echtgenoot een gave ci'eatie. In 1 was zijn tooneeltje met Hanna heel goed. Zijn tegenspeelster mej. Borstlap, heeft van de haar toebedeelden rol, 'Hanna de meid) een uitstekende creatie gemaakt; haar ver schijnen bracht steeds een zekere spanning en beklemming teweeg, die daaraan toe te schrijven viel, dat dan weer een of ander conflict te wachten stond en ook omdat zij met meer vaart dan de anderen het spelpeil wist op te voeren. Heer Wegman was een gulle marskramer, die het publiek onmiddellijk voor zich innam iets wat we van broer Douwe nu juist niet zeggen konden. Dit doet aan de vervulling van die rol door den heer Reehorst niets af, integendeel het duidt nader aan hoe goed deze zijn eenigs- zins onsympathieke rol voor het voetlicht wist te brengen. De travesti-figuur van mej. Wegman als neef Jelle was ongekunsteld; de bespiegelin gen van tante IJnske, welke hij in 2 te ver werken krijgt, doen echter gezocht aan. Die tante IJnske. de vrouw vol zelfopoffering en verootmoediging, een haast on wezenlijk-vol maakte verschijning, had mevr. Bakker Jongejans weer te geven. Dat zij van deze uiterst-moeilijke rol een bijzonder sterke ver tolking gaf, verwonderde ons niet. Zij had zich met het juiste aanvoelen der geroutineerde speelsters volkomen in de han deling ingeleefd. Tafereeltjes van uitstekend spel gaf zijn in 2, wanneer zij haar zelf erkenning biecht, en in de scènes met Hanna. Dit was van superieure kwaliteit, en-zii wist dit doorloopend te handhaven. Aan het einde van 't stuk, een einde dat véél te lang uitge sponnen is, schoot ze om die reden echter eenigermate te kox-t en kon ze ons niet die overtuiging schenken die de auteur bedoelde - te geven: n.l. het afscheid van Petro voor beider bestwil. Niettemin hebben wij van haar spel genoten en met haar medegeleefd. Het was een succesvolle avond voor spelers en leiding, welke laatste in den persoon van den regisseur, de heer v. d. Bliek, zorgde dat er niets haperde. Hinderlijk, zeer hinderlijk was het rumoer in de zaal door niet-begrijpenden; dit lachen wanneer het niet aan de orde was, stoorde spel en spelers zelf zoozeer, dat men terecht van die zijde om meer ernst moest verzoeken. Het Concordia-strijkje heeft de pauzes zoo wel als het bal met op vlotte wijze uitge voerde populaire nummers opgeluisterd. UITVOERING „LENTEBLOEMEN" Het Christel. Kinderkoor „Lentebloemen", directeur de heer P. Koelmans aal op 29 November a.s. een uitvoering geven in de Ge reformeerde Kerk aan den Koningsweg. On derstaand programma zal ten gehoore ge bracht worden. 1. a. Hopsa, hei-sa-sa, b. Kabouterliedje. 2. a. Morgenwandeling, b. Een scheepje. 3. a. Hymne, b. O Jesulein Süss (Mej. H Eerbeek sopraan). 4. a. Kerstzang Alphons Vranken b. Lichtkevertjes A. H. Amoray c. Avondliedje H. C. van Oort (Meisjeskoor» 5. a. Gebed des Heeren J. S. Bacli Wie lieblich ist des Boten Schritt. Handel. (Mej. H. Eerdbeek). Pauze. 6. Cantate „De geschiedenis van Jozef". S. M. Bouman van Tertholen. Medewerking verleenen o.a. de heeren W. van Dijk. tenor, N. Hommes, bariton, Joh. Redeker, piano en H. Kraaienveld, declamatie CONCERT HARMONIEKAPEL „DE EENDRACHT" De Harmoniekapel der Kon. Papierfabriek „De Eendracht" geeft op Zaterdag 16 De cember a.s. haar eerste winterconcert in ge bouw „Concordia" Het volgend programma zal ten gehoore gebracht worden. 1. Marsch. 2. Hunydai Laszlo (lse euitvoering). Franz Erkel. 3. Concertino voor Clarinet Joh. M. Coenen a. Allego Moderato, b. Andantino., c. Al legro. Uit te' voeren door den heer K. Hol lander. 4. Groote Fantaisie over motieve van de opera „Cavalleeria Rusticana". iP. Mascagni-A. Urbach. A. Inleiding, b. Alfia's lied. c. Kerkkoor, d. Romance Santuzza. e. Duet Santuzza en Turiddu, f. Loba's lied, g. Siciliana. h. Inter mezzo. i. Drinklied j. Turiddu's afscheid van zijn moeder. (1ste uitvoering). Pauze. 5. a. Herzwunden. b. Letzter Friïhling E. Grieg. (geïnstrumenteerd door den heer K. H Kerkhof f. Op verzoek). 6. Suite Oriëntale Popy 7. 2e Hongaarsche Rhapsodie F. Liszt. Kriens. Na afloop bal onder leiding. Jos. Reekers B. H. Verhey. J. J. Viotta. j. Zwart J. S. Bach.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1