DE OVERIGE EERSTE KLASSERS KON. NED. VOETBALBOND DE UITSLAGEN RANGLIJSTJES. Stormvogels-H. B. S. (0-3) Haarlem-V. S. V. (0-2) RESERVE 1E KLASSE RESERVE 2e KLASSE A. DERDE KLASSE. VIERDE KLASSE. AFDEELING D.'„ Eerste klasse: Ajax—A. D. O. Hermes-D.V.S.H. F. C. HaarlemV. S. V. 't Gooi—Feijenoord Z. F. C.—Sparta Tweede klasse A: Alcm. Victrix—Z. V. V. H. R. C.—O. V. V. O. A. F. C-—D. W. S W. F. C.—West Fr is ia Tweede klasse B: Bloemen daal—Velox T. O. G.—V. V. A. SpartaanBlauw-Wit D. O. S.—E. D. O. B. F. C.—Hercules Derde klasse A: PurmersteïjnMeervogeLs D. W. V.—O. S. V. De MeteoorHelder K. V. V.De Kennemers Derde klasse B.: S. D. Z.—Z. R. C. OosterparkWatergraafsmeer SchinkelhavenZeemeeuwen RodiDe Volewijckers Zaandij k—Half weg Vierde klasse B: Beverwijk—Q. S. C. VerkadeZilvermeeuwen WestzaanZaanland ia Reserve eerste klasse: H. F. C. 2—Z. F. C. 2 R. C. H. 2—Ajax 2 E.D.O. 2Stormvogels 2 Hilversum 2—Haarlem 2 Zeehurgia 2Blauw Wit 2 Reserve tweede klasse A: Blauw Wit 3—W. F. C. 2 West-Frisia 2Alcm. Victrix 2 D. W. S. 2—A. F. C. 2 V. S. V. 2—H. R. C. 2 K. F. C. 2Spartaan 2 Reserve derde klasse A: De Volewijckers 2W. F. C. 3 De Kennemers 2Z. F. C. 3 Helder 2—Alm. Victrix 3 O. S. V. 2—Ajax 4 Z. V. V. 2—Hollandia 2 AFDEELING lik Eerste klasse: V. U. C.—K. F. C. XerxesD. H. C. ExcelsiorHilversum Stormvogels—H. B. S., D. F. C.—R. C. H. Tweede klasse A: De Hollandiaan—Olympia R. F. C.—H. V. V. C. V. V.—Unitas Quick—Alphen V.I.Q.S—S. V. V. Tweede klasse. B: O. N. A.— Steeds Hooger B. E. C.—V. D. L. D. C. L.—Gouda Derde klasse A: U. V. S.—Laakkwartier HillinenA. S. C. ZandvoortSchoten R. V. C.—Hillegom Vierde klasse A: T. H. B.—De Jagers R. C. L.Duno Leidsche BoysL. D. W. S. De OoievaarsTerlaak Reserve eerste klasse: D. H. C. 2—S. V. V. 2 Sparta 2—V. U. C. 2 Feijenoord 2C. V. V. 2 H. B. S. 2Excelsior 2 A. D. O. 2—Xerxes 2 AFDEELING IIL Eerste klasse: A. G. O. V. V.—Heracles TubantiaWageningen EnschedéVitesse Go ahead—Ensch. Boys P. E. C.Hengelo Tweede klasse A: K. H. C.—Z. A. C. DotaGolto U. D.—Borne Tweede klasse B: N. E. C.—Doetinchem Be Quick—Quick AFDEELING IV. Eerste klasse: LongaBleijerheide Willem H—B. V. V. P. S. V.—N. A. C. M. V. V.—Middelburg AFDEELING V. Eerste klasse. Velocitas—Friesland Be Quick—Frisia Veendam—Leeuwarden Achilles—G. V. A. V. AlcidesSneek 2—0 4—2 0—2 2—3 2—3 1—3 2—1 2—4 1—3 1—1 0—0 0—0 0—8 1—1 3—1 1—4 2—1 0—5 2—5 1—1 3—0 5—5 3—3 2—1 3—1 2—3 3—3 0—4 1—3 1—0 3—2 1—1 1—1 4—1 1—2 1—1 1—3 0—2 2—2 4—1 6—4 0—2 5—6 1—1 0—3 2—3 5—2 7—2 4—3 5—0 1—5 1—3 1—2 3—2 4—1 3—4 1—1 6—0 3—3 2—6 2—7 3—3 1—6 3—1 4—3 2—0 6—1 0—2 5—1 9—0 8—2 9—1 0-4 2—1 2—5 4—1 5—2 5—2 1—1 3—0 3—1 7—1 3—2 1—1 4—4 4—5 Ajax V. S. V. 10 Sparta 10 Feijenoord 10 Z. F. C. 10 Hermes-D.V.S. 10 H. F. C. 10 Haarlem 10 A. D. O. 10 't Gooi 10 AFDEELING I. EERSTE KLASSE gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. gem TWEEDE KLASSE B: 39—18 1.1- 30—22 1.40 25—26 1.40 24—20 1.30 3418 1.— 29—26 1.— 17—27 0.80 20—31 0.70 23—30 0.50 12—23 0.10 TWEEDE KLASSE A: Z. V. V. D. W. S. West Frisia Kinheim W. F. C. Zeeburgia O. V. V. O. Alcm. Victrix A. F. C. H. R. C. 28—13 1.70 26—13 1.40 27—17 1.20 19—15 1.13 18—24 1.10 10—12 0.89 13—17 0.80 20—21 0.70 20—31 0.60 12—30 0.44 Velox Blauw Wit E. D. O. D. O. S. B. F. C. Hercules Bloemendaal Spartaan V. V. A. T. O. G. 0 16 34—12 1.60 0 16 32—11 1.60 3 13 43—20 1.30 4 12 29—21 1.20 3 10 18—18 1.— 4 10 21—27 1.— 4 8 19—29 0.80 5 7 15—22 0.70 7 4 20—37 0.40 7 4 13—35 0.40 AFDEELING II. EERSTE KLASSE: Stormvogels D. H. C. H. B. S. K. F C. Excelsior Hilversum D. F. C. V. U. C. Xerxes R. C. H. 10 10 10 10 10 10 11 10 10 12 18—12 1.33 13 29—25 1.30 13 26—19 1.30 13 31—23 1.30 25—23 1.— 9 25—23 0.90 9 19—22 0.90 8 24—30 0.73 7 27—33 0.70 6 19—32 0.60 10 De Hagenaars hebben op Stormvogels een volkomen verdiende overwinning behaald. Vrijwel in alle onderdeelen was het spel van de H.BJS.'ers beter, dan van de thuis club. Nu dient erkend, dat de thuisclub al bij zonder slecht op dreef was. Zelfs Fijen en Prins, anders toch spelers van beteekenis, blonken niet uit. Feitelijk voldeden in de Stormvogels-verdediging alleen De Waard en Haak Sr. Vooral de aanvoerder speelde weer een goede partij. Van de voorhoede valt al bijzonder weinig goeds te vermelden. Van der Steen kreeg zoo goed als niets te doen en de overigen waren als regel een tempo te langzaam. Welk een verschil bij technisch onderlegde en snel-handelende spelers als Van Keste- ren, Ophorst en Van Vliet! Ook het positie- kiezen dezer spelers was stukken beter ver zorgd, waardoor de Haagsche middenlinie steeds gelegenheid kreeg, den bal naar een vrijstaanden medespeler te plaatsen. De elftallen waren: Stormvogels', De Waard, Haak Sr.„ Haak Jr., Fijen,, Prins, v. d. Velde, v. d. Steen. Groeneveld, Schoorl, Effem, v. d. Kuyl. H. B. S.f d' Fonseca, v. Kesteren, Ophorst, v. Vliet, v. d. Bergen, Graafland, Schoorel, Arntzenius, Vermetten, Diehl, Zijlstra. Al spoedig onderneemt Stormvogels een vluggen aanval-. Effern ziet zijn kans schoon; in het volgend oogenblik moet Zijl stra een schot van hem stoppen, wat hij keurig doet. Stormvogels blijft, ondanks het feit, dat zij den wind in haar nadeel heeft, nog eeni- gen tijd in den aanval. Maar na 5 minuten geven ook Van Vliet c.s. acte de présence. en dan moet De Waard al gauw een kogel van Ophorst stoppen. Direct hierop lost Van Kesteren een dito schot, maar weer redt De Waard. Er komt nu leven in de brouwerij. Een keurige through pass van Schoorl brengt Effern alleen voor Zijlstra. Juist als hij zal schieten zet Vermetten zijn voet voor den bal. De strijd gaat vrij gelijk op, maar de Haagsche aanvallen zijn door spelers als Ophorst en Van Vliet, die goede schutters blijken te zijn, gevaarlijker. Na twintig minuten wringt Van Kesteren zich langs Haak en zet scherp voor. Ophorst loopt in en via hoofd en schouder van dezen speler neemt- H.B.S. de leiding (01). Dat de Haagsche aanval werkelijk schut ters telt, demonstreert Van Vliet kort hier na. Hij lost van vrij .grooten afstand een kogel, die De Waard te machtig blijkt (0—2). Gelukkig zijn de Vogels niet ontmoedigd, ja, gaat de half backlinie, doordat Prins er beter in komt, zich beter weren. Alleen in de voorhoede vlot het nog niet naar wenscli Daar spelen voral Groeneveld en Van der Kuyl zwak en aangezien Vermetten en Diehl er goed in zijn, krijgt Zijlstra niet veel te doen. Alleen mooie schoten van Prins en Schoorl verdienen vermelding. Met 02 gaat de rust in. Gesteund door den wind zit Stormvogels in de tweede helft direct voor de Haagsche veste. Hier verdedigt men echter met man en macht. Steeds zijn Diehl c.s. eerder bij den bal. De minder talrijke Haagsche aanvallen, zijn stukken gevaarlijker. Met de grootste moeite houdt De Waard schoten van Van Kesteren en Ophorst uit zijn doel. Voorts is Haak Sr. een geducht struikelblok. H.BB. blijft het beste van het spel houden Het groote verschil zit zoowel in voorhoede als in middenlinie. Toch beleeft het Haagsche doel bij een drietal corners benauwde oogenblikken. Een dezer wordt mooi ingekopt, maar niet min der fraai redt Zijlstra. Juist als Stormvogels liaar voorhoede wij zigt Prins in de voorhoede maakt Haak Jr. een fout, waarvan Van Vliet profiteert (0—3). H.B.S. beheerscht nu het spel volkomen. Toch krijgt Stormvogels een kans om de eer te redden, als haar een strafschop wordt toegekend. Ook deze kans benut Van der Steen niet. Zoo komt het einde met een volkomen verdiende Haagsche zege. Het is den roodbroeken niet mogen geluk ken, om voor de in Velsen geleden nederlaag revanche te nemen, al dient gezed dat Haar lem heel wat beter speelde, dan destijds in Velsen. V.S.V. heeft slechts met de grootste krachts inspanning deze overwinning bevochten. Keeper Van der Wint had een groot aandeel in de overwinning. Ongetwijfeld was zijn keepen buitengewoon. Na een eenigszins wei felend begin heeft hij, vooral In de tweede helft, zeker schijnende doelpunten uit zijn doel gehouden, waarbij Van Zutphen en Van der Griendt hem uitstekend ter zijde stonden. Bij Haarlem vlotte het samenspel in de eer- ste helft beter, dan in de tweede, hoewel de uitvallen der roodbroeken in de tweede helft toch steeds gevaar voor de V.S.V.-veste op leverden. Er was echter te weinig verband in de voorhoede, wat voor de V.S.V.-verdediging een kolfje naar haar hand was. De volgende elftallen kwamen tegenover elkaar: Haarlem-. Voogd, Van den Berg, Huysmans, De la Mar, Kammeijer, Vreeken, Breeuwer, de Winter, Oldenburg, Bloemink, v. Polanen. V.S.V. Hillekamp, Sterk, Van der Lugt, U. de Wolf, H. de Wolf, Kraak, de Koning, den Boer, Van der Griendt, Van Zutphen, Van der Wint. Haarlem laat zich direct van haar goede zijde zien; V.S.V. moet alle zeilen bijzetten om de Haarlem-aanvallen te stuiten. In deze periode maakt Van der V/int een niet al te zekeren indruk, maar het liep zonder doel punten af. Hij herstelde zich zóó goed, dat hij later schier onpasseerbaar bleek. Haarlem blijft het meest aanvallen, maar tot scoren komt het niet, waarna ook V.S.V. wat meer gaat aanvallen. Een meer gelijk op gaande strijd volgt. Van den Berg en Huijs- mans zijn ook nu weer op hun post om op hun beurt den V.S.V.-aanval tot staan te brengen. Toch neemt V.S.V. de leiding en wel na een hoekschop, die door Van der Lugt wordt in gekopt (0—1). In het Haarlem-doel doet Voogd weer kalm en rustig zijn plicht. Als U. de Wolf zich goed vrij maakt, geeft hij met een laag schot in den hoek aan Voogd het nakijken (0—2). Met dezen veiligen voorsprong voor V.S.V. is er natuurlijk nog niets te zeggen, want het V.S.V.-doel verkeert steeds in gevaar, maar Van der Wint weet met forsche stompen steeds op tijd het leder uit zijn doel te ran selen. Hij heeft hierbij veel geluk, als Olden burg een hard schot tegen de bovenlat trapt, buiten zijn bereik. Breeuwer krijgt een goede kans, maar hij mist; ook Van Polanen laat een- kans onge bruikt. Daar ook V.S.V. niet meer scoort, komt rust met 02. In de tweede helft wordt Voogd reeds spoe dig aan het werk gezet na een hard schot van Sterk, dat hij uit den bovenhoek grabbelt en wegwerkt. De strijd is van minder kwaliteit, dan vóór rust; vooral in de aanval van Haarlem is niet meer het verband, dat gewenscht wordt. Toch ondernemen de roodbroeken gevaar lijke aanvallen, maar Van Zutphen en Van der Griendt spelen een flinke partij; de rood broeken komen er niet door heen. Van der Wint krijgt tQch veel moeilijk werk, maar- steeds staat hij op de juiste plaats. Van Pola nen krijgt van Kammeijer een goede kans, alleen voor Van der Wint, maar de bal gaat juist naast. Ook hier had de Velsenaar veel geluk. Ook bij een goeden omhaal van Breeuwer weet Van der Wint met moeite maar dan toch uitstekend een bijna zeker doelpunt te voorkomen. Inmiddels zit de V.S.V.-aanval niet stil; Van der Lugt rent alleen op Voogd af. Voogd laat zich moedig op den bal vallen en het gevaar is weg. Uitstekend is het spel van De Koning, maar toch blijft ook de Haarlem-verdediging mees ter van het terrein. Het laatste gedeelte van den strijd is Haar lem het meest aanvallend geweest, maar de V.S.V.-verdediging hield stand. Het einde bracht aan V.S.V. een zwaarbe vochten overwinning. 't GooiFeijenoord (23) Twee protesten van 't Gooi. De gasten gaan direct ten aanval over. Desniettemin weet Campman er voor te zor gen dat zijn club de leiding heeft (10). Even later is het Barendregt, die den stand gelijk maakt. De Rotterdammers behouden nu het beste spel; weldra is het 1—2. De gastheeren wijzigen nu eenigszins hun op stelling, doch ook dit hielp niet veel. Weer weet Barendregt te scoren. De rust gaat dus in met 31 voor de Rotterdammers. Door een fout van de achterhoede van de gasten weet Meilof den achterstand van de Hilversum mers te verkleinen (23). Tot doelpunten kwam het niet meer. Het einde kwam met een matige overwinning voor de Rotterdam mers. Door de Hilversummers werden na afloop twee protesten ingediend, één voor het niet toestaan van een penalty en één voor het niet toekennen van een doelpunt. V. U. C—K. F. C. (0—2) In de eerste helft van dezen wedstrijd zijn de Hagenaars het meest in den aanval, doch met schieten wil het niet al te best vlotten. Als er een kwartier gespeeld is wordt een doelpunt van Klein, di ein buitenspel positie stond, geannuleerd. Lelyveld maakt hands; de gasten nemen de leiding (01). Na de rust zijn de K.F.C.'ers het meest in den aanval. De Hagenaars wijzigen nu hun opstelling en forceeren tal van corners. Vlak voor het einde wordt door Mol aan alle on zekerheid een einde gemaakt. Hij weet voor de tweede maal het leder in het net te werken (02). D. F. C.—R. C. H. (2—3) Direct na het begin pakken de Haar lemmers goed aan en reeds na eenigen minu ten ziet Kok kans, om zijn club de leiding te geven (01) Het samenspel van de Dordte- naren is zeer slecht. Na 20 minuten weet Punt gelijk te maken. Kort voor de rust be zorgt Ruigrok uit een hoekschop zijn club wederom de leiding (12). Na de rust is het spel van onbeteekenenden aard. Kok weet nog een penalty in een doel punt om te zetten (13). Kort voor het einde brengt Punt den stand op 23. Z. F. C.Sparta (23) De spelers willen het vaak alleen doen; de verdedigingen zijn dan ook volkomen de baas. Als het spel langzamerhand was af be gint te zakken bezorgt de Maar zijn club de leiding (1—0), Hoewel de Zaankanters in de meerderheid zijn, weet Seton nog voorde rust gelijk te maken (11). Het is Papen hoven die er voor zorgt dat zijn club de leiding overneemt (12). Na de rust maakt Oostlander al spoedig er 1_3 van. De Zaankanters willen het hierbij echter niet laten, doch voorloopig blijven de j gasten sterker. Tenslotte weet v. d. Oever den achterstand te verkleinen. Het einde i komt met een verdiende overwinning voor de Rotterdammers. Een typische stand van den H. B. S.'er Vermetten in den wedstrijd StormvogelsH. B. S. Hermes-D. V. S.—H. F. C. (4—2) Voor de rust slaagt de thuisclub erin een voorsprong van 20 te verkrijgen, resp. door v. d. Vaart en v. d. Oordt. Toch waren de H.F.C.'ers het meest in den aanval en over het algemeen sterker dan hun tegenstanders. Hun schieten stelde echter teleur. Na een periode van gelijk opgaand spel in de tweede helft ziet H.F.C. dan eindelijk zijn zwoegen beloond door een tegenpunt van Höck (21). De Schiedammers laten zich echter niet onbetuigd en weldra brengt v. d. Oordt den stand op 31; v. d. Vaart slaagt erin den voorsprong van H.D.V.S. op te voe ren tot 41. Ten slotte scoort Van Riemsdijk nog een tegenpunt (42). AjaxA. D. O. (20) Het samenspel was dikwijls ver te zoeken; vooral door de achterspelers werden vele fou ten gemaakt. Schubert en Mulders wisten eenige mooie kansen niet te benutten en tot doelpunten kwam het dus in de eerste helft niet. In de tweede helft zijn de Amsterdammers vrijwel den geheelen tijd in de meerderheid geweest. Door uitstekend spel van Breitner was het verband tusschen den Amsterdam- schen aanval en middenlinie vaak volkomen zoek, telkens zat de Hagenaar er tusschen. Het snelle tempo, waarin de Amsterdammers na de rust speelden, moest de overwinning brengen. Zij namen na ongeveer tien minu ten spelen de leiding. Ten Have zette goed voor, Schubert gaf den bal aan Mulders over en deze schoot in (10). Éven later kwamen de gastheeren op gemakkelijke wijze aan het tweede doelpunt. Door een fout van Quax, die bij het uittrappen te ver uit zijn doel kwam, schoot Volkers, voordat Quax weer in zijn doel terug was, in (2—0). Het spel was nu beslist. ExcelsiorHilversum (11) De Rotterdammers vallen onmiddellijk krachtig aan. Als Niehoff het leder toege speeld krijgt, heeft hij maar voor het in trappen (10). Excelsior blijft in de meerder heid, hoewel geen verdere scores worden ge maakt. Na de hervatting zijn de elftallen goed tegen elkaar opgewassen. Hilversum weet onder den druk van de tegenstanders uit te komen; Toes slaagt erin gelijk te maken. Hilversum is dan tot het einde het sterkste. Xerxes—D. H. C. (5—6) De Rotterdamsche ploeg neemt spoedig na het begin door Lagendaal en De Jong leiding. Daarop komen de Delftenaren er beter in; Van Nelle en Ditmars werken den achter stand weg 22. De Rotterdammers laten zich niet onbe tuigd en weten met de rust een voorsprong van 42 te behalen. Nadat na de rust De Jong den achterstand op 52 heeft gebracht, worden de rollen om gekeerd; D.H.C. slaagt er in, het doel als het ware te doorzeven. Ditmars en Van Nellen zetten den 52 achterstand om in een 65 overwinning. Het was een merkwaardige match. E. D. O. 2Stormvogels 2 (13) De roodzwarte reserves hebben een ver diende nederlaag geleden. Het begin doet het beste verwachten voor de thuisclub. Na eenigen tijd weet H. Koene voor E.D.O. te scoren (10). Stormvogels maakt door haar rechtsbinnen gelijk (11). In de tweede helft zijn de bezoekers steeds in de meerderheid. Goed werk van Kuil, die een uitstekende partij midhalf speelt, belet hun voorloopig te scoren. Toch is het zeer verdiend als Steens met twee uitstekende schoten zijn club de overwinning bezorgt. V. S. V. 2—H. R. C. 2 (1—2) V. S. V. 2 heeft haar kans op de bovenste plaats vrijwel geheel verspeeld door met 21 van het toch heusch niet zoo goed geplaatste H. R. C. 2 te verliezen. De fout schuilt voor een groot deel in de voorhoede, waarin Michel een veel te zelf zuchtige partij mid voor speelt. Door zijn wijze van spelen wordt het tempo ten zeerste gedrukt. In de middenlinie was het opstellen van Wey op de spilplaats niet bepaald een ont dekking. Doelman Michel heeft zich goed geweerd. Aan de beide Heldersche buitenspelers werd nog al eens vrij spel gegeven; dezen brachten het V. S. V.-doel vaak in gevaar. Met de rust was de stand 11, nadat V. S. V. eerst de lei ding had genomen. In de tweede helft werd verwoed om de leiding gestreden, welke tenslotte door H. R. C. werd veroverd. Wel trachtte V. S. V. door het aanbren gen van verandering in den aanval nog een gelijk spel te bewerken, doch het baatte niet. K. V. V.De Kennemers (05) Reeds lia twee minuten zet Schippers fraai voor en Groot kopt in (01). Na 12 minuten ziet Muller kans na goed samenspel den voor sprong te vergrooten (02). De Kennemers hebben den smaak beet; Horeman scoort op goede wijze het 3e doelpunt (03). Dan ver vallen de Wijkers weer in het te korte spel. Nog voor de rust ziet Groot kans den stand tot 04 op te voeren. Na de rust wordt het eerste kwartier nog goed gespeeld, waarbij Horeman den stand op 0—5 brengt. Dan wordt het spel veel slech ter. K.V.V. is wel iets meer aanvallend, doch de Kennemers-verdediging heeft niet veel moeite om de ongevaarlijke aanvallen af te slaan. BeverwijkQ. S. C. (21) Direct na het begin, als de Wij kers met den wind mede spelen, forceereni zij een corner, die tegen den paal belandt. Diverse schoten op het Q.S.C.-doel gaan rakelings over of naast en daar de Wormerveerders een uiterst snelle voorhoede bezitten, komen zij her haalde malen op het Beverwijk-doel af. De voorhoede der bezoekers komt in actie; de links buiten zet goed voor en de rechts binnen loopt den bal in het doel (01). Om beurten zijn de aanvallers niet vlug genoeg om de achterhoedes te verschalken. Wanneer Beverwijk een vrijen trap krijgt te nemen plaatst de rechtsbuiten goed voor doel; de middenvoor kopt onhoudbaar in (11). Dit speelt zich binnen vijf minuten af. De Wijkers zijn wel iets sterker dan de be zoekers, maar voor doel houden ze het spel te kort. Na de rust weer hetzelfde spelbeeld. Nu hebben de bezoeker? het windvoordeel, docli de Wij kers forceeren direct eenige corners, welke weggewerkt worden. Zoo golft het spel zeer snel heen en weer; om beurten moeten beide partijen eenige corners nemen. Tenslotte wisselen linksbuiten en linksbin nen van Beverwijk van plaats en als de nieuwe linksbuiten goed voorzet, doelpunt de linksbinnen (21). De bezoekers zien hun gelijk spel, verloren gaan en laten hun verdedigende houding varen, om weer geducht aan te vallen, maar het lukt niet. De dan om het bruine ding, zooals ten tooneele gevoerd in den wedstrijd Haarlem—V. S. V.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 3