VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: WEERBERICHT. Schip verm, aankomst Laatste bericht Atreus Ajax Ariadne Achilles (Ned.) Bennekom Barneveld Boskoop Bodegraven Benwell Tower Caducens Caribia Clio Crijnssen Delfland Donau Drente Eurybates Fernbank Fulda Farmsum Flandria Gera Gaasterland Ganymedes Hardanger Halle Helga L. M. Russ Iris (Zw) Joh. v. Oldenbarneveld Jason Kreta Luneburg Maroula Meerkerk Mars Manura Montferland Marne Neumark Ouderkerk Onassi Pinelopi Or an ia Oranje Nassau Orpheus Oberon Oldekerk Oceaan Poelau Bras Peisander Polydorus Pan Europe Phrontis Poelan Lout Polly Regapestroom Rail a Ravnaas Restock Schie Spes Salutis Solsten Signe Stad Zwolle (v. IJmuiden) Trier Tarakan Taxiarchis Telamon Taunus Taj andoen Tabian Troja Tiberius Ulysses Vulcanus Valborg Batavia Barcelona Palermo Valencia Chill Chili Chili Hamburg Buenos Aires Ned.-Indië W. Indie Napels W. Indië West-Afrika Japan Londen Batavia Buenos Aires Japan Rosario B. Aires Ned.-Indië Santos Bourgas B. Aires Ned. Indië Trangsund Londen Batavia Alexandrië W. Indië Ned.-Indië B. Aires Japan Venetië Curacao Buenos Aires Parijs Ned. Indië Japan Rosario B. Aires W. Indië Kopenhagen Retb.ymo Japan Swansea Ned. Indië Ned. Indië Batavia Aruba Ned. Indië. Hamburg Ustluga W. Afrika Constantza B. Aires Constantza Hernösand Londen Pt. Arthur Holmsund Bilbao Japan Batavia Santé Fé W. Indië Bahia Blanca Batavia Batavia W. Indië Genua Bourgas Samos Ustluga 11 Dec. 28 Nov. 30 Nov. 30 Nov. 2 Dec. 3 Dec. 22 Dec. 26 Nov. 3 Dec. 30 Nov. 28 Nov. 27 Nov. 12 Dec. heden 1 Dec. 30 Nov. 31 Dec. 14 Dec. 29 Dec. 26 Nov. 15 Dec. 20 Dec. 29 Nov. heden 12 Dec. 31 Dec. 24 Dec. 8 Dec. 29 Nov. 12 Dec. 10 Dec. 11 Jan. heden 21 Dec. 15 Dec. 2 Dec. 9 Dec. 4 Dec. 29 Nov. 12 Dec. heden 30 Nov. 2 Dec. 4 Dec. 7 Dec. 18 Dec. heden heden 30 Nov. heden 10 Dec. 6 Dec. 7 Dec. 27 Nov. 2 Jan. 28 Nov. 1 Dec. 21 Nov. van Colombo 25 Nov. van Lissabon 23 Nov. Gibraltar gepasseerd 24 Nov. van Gibraltar 23 Nov. te Liverpool 24 Nov. van Christobal 25 Nov. te Valparaiso vertrekt 29 Nov. 19 Nov. vertrokken 27 Nov. van Dungeness 22 Nov. van Barbados 17 Nov. te Valencia 27 Nov. van Plymouth 25 Nov. te Havre 24 Nov. van Sabang 23 Nov. uitgeklaard 27 Nov. te Londen pass. 12 Nov. Fern. Noronha 20 Nov. van Manilla 21 Nov. van Kaap Trio in lading 24 Nov. van Ouessant 24 Nov. van Bahia 27 Nov. van Stamboel 11 Nov. te «Santé Fé 21 Nov. van Macassar 24 Nov. vertrokken 27 Nov. vertrokken 22 Nov. v. Colombo 22 Nov. van Tripoli 25 Nov. van Pt. Limon 24 Nov. van Venetië 25 Nov. van Madeira 27 Nov. van Manilla 25 Nov. van Patras. 21 Nov. vertrokken in lading 25 Nov. vertrokken 22 Nov. van Colombo 26 Nov. 22 Nov. 26 Nov. 25 Nov. 26 Nov. 26 Nov. 25 Nov. 25 Nov. van Pt. Sard van Las Palm as van Fern. Noronha van Madeira van Stettin van Tarragona van Shimonoseki vertrokken 24 Nov. van Gibraltar pass. 26 Nov. Gibraltar 24 Nov. van Pt. Said 16 Nov. vertrokken 25 Nov. van Medan 27 Nov. van Londen 22 Nov. vertrokken 23 Nov. van Monrovia 25 Nov. te Antwerpen in lading in lading 24 Nov. vertrokken 23 Nov. uitgeklaard 22 Nov. vertrokken in lading 25 Nov. vertrokken 24 Nov. van Pt. Said 25 Nov. van Pt. Said 24 Nov. te Londen 24 Nov. van Buenos Aires 25 Nov. vertrokken in lading 24 Nov. van Livingston 25 Nov. vertrokken 25 Nov. te Limni 28 Nov. te Rotterdam 25 Nov. vertrokken in lading VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. Visschershaven No TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN m.s. Skoger Porsgrunn Verlies van het kapitaal. Het geheele aandeelenkapitaal der Royal Mail Steam Packet Co. is, zooals in het jaar verslag werd medegedeeld, verloren. Sprekende over de verliezen der maat schappij op de jaarvergadering, welke heden in Londen plaats vond, verklaarde de voor zitter, dat het deficit van 9 millioen pdst., hetwelk op de balans voorkomt, nog niet het volle bedrag der verliezen vertegenwoordigt. Het deficit van thans, aldus spr, zal nog ver groot worden door verdere aanmerkelijke ver liezen op deelnemingen, waarvan de omvang op het oogenblik niet precies kan worden ge raamd en voorts uit hoofde van de garantie, welke de maatschappij gegeven heeft op het kapitaal en dividend van de 5 millioen pd.st. preferente aandeelen der White Star Line. Onder dergelijke vooruitzichten is het dui delijk, dat niet aleen het geheele aandeelen- kapitaal verloren is, doch dat ook groote ver liezen zullen vallen op de ongedekte credi teuren en misschien ook op de houders der 5 pet. tweede obligation. Voor de toekomst zal het bestuur zich laten leiden door het vol gende principe: alles in het werk stellen om de kosten zooveel mogelijk te verminderen en te trachten de verplichtingen te liquidee ren op een dergelijke wijze, dat de activa niet tegen liquidatieprijzen van de hand behoeven te worden gedaan. Door een dei' aandeelhouders werd weder om ernstige critiek uitgeoefend op de vroe gere directieleden, alsmede op de accountants die de balansen der vorige jaren hebben la ten passeeren. (Maasbode) IJsaanvoer. Voor de combinatie tot verkoop van Noorsch natuurijs is hier van Porsgrunn aangekomen het Noorsche motorschip Skoger. uit, zoodat de slag op Yuma's kaak niet die kracht had, die bedoeld was. Hij herstelde zich, gleed weer uit en viel, schoot heelemaal over de tafel heen en viel voorover op de vloer. Hij zag, hoe Yuma vooruitschoot en probeerde zich in veiligheid te schuiven, maar dit mislukte hem. Hij voelde het ge wicht van den halfbloed op zijn lichaam, zag het mes flikkeren in het flauwe licht. Hij pro beerde om zich om te rollen en het mes te grijpen, als het neerdaalde, maar hij kon het niet, daar zijn linkerarm nu machteloos door Yuma's knie tegen den grond gedrukt werd. Een revolver knalde nijdig eens twee maal. Yuma's mes schoot langs Hollis oor, en raakte de vloer, de punt drong er diep in, het handvat zwaaide doelloos heen en weer. Yuma zelf onbewegelijk, machteloos rol de van Hollis' rug en lag plat op de zijne, zijn oogen wijd open en starend twee groote kogel gaten in zijn voorhoofd. En in de geopende deur stond Ten Spot. Een oogenblik kon Hollis zich zijn ontsnap ping niet begrijpen. Hij keek naar Yuma en toen weer naar Ten Spot. Langzaam en met moeite kwam hij overeind en keek rond naai de ruïne in de kamer. Een beetje wankelend liep hij naar de plek waar Ten Spot stond, greep zwijgend de hand van den laatste, zon der woorden te kunnen vinden om hem te be danken. Maar blijkbaar merkte Ten Spot dit niet op want hij lachte over zijn heele gezicht. „Ik geloof, dat sommige menschen dat een handig schot zouden noemen", zei hij, „in aanmerking genomen, dat er geen tijd was om grappen te maken!" HOOFDSTUK XXIII. Ten Spot gebruikt zijn oogen. De knal van Ten Spots pistolen wekte Nellie Hazelton, zij ging overeind zitten en staarde versuft om zich heen naar Hollis, die juist van den vloer opstond, naar Ten Spot, die nog in de deuropening stond en; toen naar Yuma's lichaam, dat op den grond uitge strekt lag, naast de omvergeworpen tafel. Zij huiverde en bedekte haar gelaat met haar handen. Het volgend oogenblik stond Hollis over haar heen gebogen, hielp haar opstaan, leidde haar naar de deur en verzekerde haar met zachte, ernstige stem, dat alles in orde was en dat Yuma haar nooit meer zou lastig vallen, dat hij wilde, dat zij haar pony besteeg en naar de Circle Bar ging. Zij liet zich naar de veranda brengen, maar eenmaal daar, keek zij hem met hernieuwde moed aan. (Wordt vervolgd.) MÖderniseering Italiaansclic vloot. Niet alleen de Italiaansche handelsvloot wil men gaan moderniseeren doch men heeft nu ook aandacht geschonken aan de vis- schersvloot. Volgens een Scandinavisch visscherijblad is er in Italië een prijsvraag uitgeschreven voor het ontwerpen van practische visschers- vaartuigen, zoowel stoom- als motorschepen, De stoom- en motortrawlers moeten op na tionale werven gebouwd worden met machi nes of motoren van nationaal fabrikaat.' De schepen mogen niet onder de 30 ton meten en de machines moeten een krachtsontwik keling van 100 tot 500 P.K. hebben. Er wor den vijf prijzen uitgeloofd, elke prijs zal 20 procent van de bouwkosten der schepen in clusief machines doch zonder aanschaffings waarde der uitrusting bedragen. De kustvaartuigen moeten tusschen 7 en 12 meter lang zijn met motoren naar verhouding der afmetingen van de schepen. Hiervoor worden negen premies uitgeloofd, varieerend van 5000 tot 15000 Lire. Wanneer twee ont werpen van gelijke waarde worden goe< keurd dan zal dat met een plan voor het in bouwen van een motor der eigen industrie de voorkeur hebben. Schadevaring. Het van Constantza verwacht wordend Ne- derlandsch stoomschip Ganymedes heeft in de laadhaven tegen een kade gestooten en daardoor een lek in het schip gekregen. De schade is evenwel niet van grooten omvang, zoodat het schip na een voorloopige repara tie toestemming zal krijgen om de reis naar Amsterdam voort te zetten. Lek gestooten. Het van Hernösand naar Amsterdam be stemde Duitsche stoomschip Consul Hintz is op de rivier ginds door het ijs lek gestooten en zinkend aan den grond gezet. De beman ning heeft het schip verlaten. 'Aangekomen schepen: 27 Nov.: Theano ss Fowey. Brunla ss Oslo. -Orion (Du) ss Plymouth. Zinovia ss Mariupol. Niritos ss Galatz. Nereus ss Kopenhagen. Caduceus ss Semarang. Ousel ss Liverpool. 28 Nov.: Embla ss Söderhamm. Falken ms Kopenhagen. Vertrokken schepen: 27 Nov.: Kennemerland ss Antwerpen. Ernst Hugo Stinnes 11 ss Embden. Hans Broge ss Tyne. Venus (Du.) ss Danzig. Everene ss Leningrad. Ask ss Lübeck. 28 Nov.: Corundum ss Blyth. Lisbeth I ss Haugesend. Vaardag ss Gdynia. Chef Mecanicien Arinand Blanc ss Rotter dam. DE BELGISCHE GROND-HARING- VISSCHERIJ THANS GEëINDIGD. De Belgische grond-haringvisscherij kan thans als geëindigd worden beschouwd. Bijna geen enkele stoomtrawler is meer op de ha- ringvlsschérij. Deze visscherij was dit jaar van veel groo teren omvang dan voorheen en tal van stoomtrawlers zijn met groote vangsten bin nengekomen. De totale productie bedroeg ruim 2 millioen K.G. met een opbrengst van 2,705.000 francs. Hiervan werd door stoom trawlers 1,795.000 K.G. en door motorbooten slechts 246.000 K.G. aangebracht. Het grootste gedeelte van de te Ostende aangevoerde haring werd gevangen op de Smalls. Van Klondyke en de Fladen kwamen slechts kleine hoeveelheden. De opbrengst der haringvisscherij is de laatste jaren belangrijk gestegen. De laatste jaren bedroeg de aanvoer gemiddeld 800.000 K.G.. De opbrengst per K.G. daalde echter van gemiddeld 3.50 fr. tot 1,35 fr. BESOMMINGEN Trawlers: Manden 305 Christine IJM. 2 f 1870. 305 Clasina Luther IJM. 59 f 2100 120 Amstelstroom IJM. 91 f 1030. 140 Izabel IJM. 14 f 1870. 250 Alkmaar IJM. 31 f 3070 70 Ancor IJM. 135 f 1360 80 Penelope IJM. 64 f 1240 145 Holland m IJM. 179 f 1440 310 Eendracht I IJM. 117 f 1890. 75 Condor IJM. 72 f 1300. Logger: SCH. 468 f 600. Kotter: O 328 f 110. Versche haring: LT 152 f 480, LT 342 f 710, LT 740 f 280. LT 1166 f 550, KW 173 f 370, KW 135 f 360, KW 144 f 800, MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 0.80—0.70. Griet per 50 K.G. 28—10. Tongen per K.G. 10.53 Groote schol per 50 K.G. 18. Middelschol per 50 K.G. 2219. Zetschol per 50 K.G. 28—17. Kleine schol per 50 K.G. 227. Schar per 50 K.G. 11—2.20. Rog per 20 stuks 8—6.50. Vleet per stuk 2—1.60. Middelpoon per 50 K.G. 6. Groote schelviseh per 50 K.G. 2825. Middelschelvisch per 50 K.G. 2513. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 18— 10.50. Kleine schelviseh per 50 K.G. 126.50. Kabeljauw per 125 K.G. 23—22. Gullen per 50 K.G. (groote) 11.506.10. Idem (kleine) 5.601.70. Leng per stuk 1—0.42 Heilbot per K.G. 0.850.59. Wijting per 50 K.G. 6.30—1.80. Koolvisch per stuk 0.450.05. Makreel per 50 K.G. 20—17. Versche haring per kist 3.301.10. Groote hake 88. Klein middel hake 3522. Kleine hake 2211.50. OPGELEGD. De stoomtrawlers: Julie Streiff, IJm. 159, Maria Elisabeth, IJ. 114 en Jennie Elza IJm. 88, alle van de Visscherij Mij de Marezaten, ziin wegens slechte besommingen opgelegd. VELSEN HET GEVAAR DER HOOGE BELASTINGEN. EEN ADRES AAN DEN MINISTER. Het bestuur der Vereeniging „IJmuiden's Bloei" heeft aan den minister van financiën het volgende adres gezonden: Het zij ons vergund om hiermede op krachtige wijze te ondersteunen de vertoogen welke tot Uwe Excellentie, in verband met de aan het Gemeentebestuur van Velsen voorgeschreven belastingver hoogingen, zijn gericht door eenige in die gemeente gevestig de vereenigingen, welke d-e bevordering van het Vreemdelingenverkeer beoogen. Met juistheid is Uwe Excellentie daarbij voor oogen gehouden van welk ongekend belang het voor onze gemeente is, dat de be lastingschroef, vooral op het gebied der per- soneele belasting, niet verder worde aange zet, aangezien dit eenerzijds hen, die zich tot onze gemeente aangetrokken gevoelen, om zich aldaar te vestigen, van hun voor nemen daartoe zal terugschrikken ander- zij<& ten gevolge zal hebben dat zij, die zich hier vestigen, de gemeente weer metterwoon zullen verlaten, hetgeen haar financieelen toestand grootelij ks in ongunstigen zin zal beïnvloeden en de Gemeente Velsen tot de meest armlastigen van de Nederlandse he Gemeenten doen afdalen. De gunstige verbindingen met de groote steden van ons land, welke door d-e electri- ficatie van de lijnen AmsterdamRotterdam en HaarlemAlkmaar zijn tot stand bracht, hebben de gemeente Velsen in een geheel andere positie geplaatst dan tot voor heen was te veronderstellen, een positie welke vooral in de huidige tijden voor -haai' een groote zegen zal blijken te zijn. De groote bedrijven in onze gemeente heb ben van de economische depressie in hooge mate te lijden, niet het minst het visscherij bedrijf; bloeiden deze bedrijven dan zou de gemeente Velsen er financieel geheel anders voor staan dan nu het geval is; het moet thans echter van andere zijde komen en een groot geluk voor de gemeente Velsen is het dat die van de zijde der forensen komt en hopelijk in grootere mate komen zal. De forens-en mogen door hoogere belastin gen niet worden afgeschrokken, want heeft het wonen in deze gemeente groote aantrekkelijkheid, de forens-en zullen zich naar elders verplaatsen, zoo de belastingen ondragelijk worden. Een levensbelang is het wonen van een groot aantal forensen en de zich daarbij aan sluitende populatie voor de gemeente Vel sen thans geworden. Krachtig moet het zich -hier vestigen van forensen dus gesteund en bevorderd wor den en hiervoor is in de allereerste plaats noodlg „dragelijke belastingen". Moge ook dit schrijven Uwe Excellentie tot de overtuiging brengen dat- het voor de gemeente Velsen hoogst wenschelijk is, dat worde afgezien van voorschriften op belas tinggebied, welke haar financieel te gronde zouden doen gaan. CHR. MET AALBEWERKERS BOND. De afdeelingen Velsen en Beverwijk van den Chr. Metaalbewerkersbond houden a.s. Don derdagavond een openbare vergadering in de turnzaal van de Chr. School, Van Langeveld- straat. De vergadering zal worden opgeluis terd met muziek. Voorts zullen eenige films vertoond worden OUDERAVOND IN SCHOOL G. Maandagavond werd in het Gymnastiek lokaal van school G een ouderavond gehou den die in alle opzichten uitstekend slaagde. De voorzitter, de heer A. Heino, hoofd der school, sprak zijn voldoening uit ook namens de oudercommissie, over de flinke opkomst en besprak met de aanwezige ouders de steeds toenemende verslechteringen van het O. L. on derwijs. Steeds nieuwe bepalingen, zeide spr., de een nog slechter dan de andere'worden in gevoerd, o.a. de 25% besparing op de leer middelen, vergrooting der klasse, (er is zelfs een klas van 47 leerlingen) en vele dingen meer. Toch moet de band tusschen ouders en leerkrachten niet worden gebroken, integen deel deze moet vooral in deze tijden hechter worden aangehaald. Spr. bracht verder dank aan den heer Jansen voor alles wat hij heeft gedaan voor den goeden gang van zaken bij het O.L. onderwijs. Dr. Fierstra kreeg daarna gelegenheid tot het houden van een lezing over het nerveuze kind hetgeen hij deed op een dusdanige wijze, dat een hartelijk applaus zijn deel was. Tot lid van de commissie werd wegens be danken van Ir. Krijger gekozen de heer H. J. Allan. De heer Heino dankte den heer Krijger voor hetgeen hij als lid der Oudercommissie in het belang van het openbaar onderwijs heeft gedaan. Na het klassebezoek der ouders vertoonde de heer Heine nog eenige lantarenplaatjes betrekking hebbend op het dit jaar gemaakte zomerreisje. BESMETTELIJKE ZIEKTEN In de week van 12 tot en met 18 November werd nog slechts één geval van roodvonk in deze gemeente aangegeven, zoodat' de kleine epidemie reeds als geweken kan worden be schouwd. DE WERKLOOSHEID J.l. Zaterdag waren aan de Gem. Arbeids beurs als werkzoekende ingeschreven 2227 ar beiders, waarvan 433 bouwvakarbeiders, 360 metaalbewerkers, 57 kantoorbedienden, 60 huisbedienden, 677 diverse beroepen en 640 losse en fabrieksarbeiders. BEVERWIJK BELLAMY-BEWEGING. Vanwege de Internationale vereeniging .Bellamy" zal Woensdagavond te 8 uur in de bovenzaal van hotel „Oud Meerenstein" een propagandavergadering worden gehou den. In deze bijeenkomst, die voor werkloozen en voor degenen, die in de werkverschaffing arbeiden, zal Mevr. A. Heuff, presidente der I.V.B. doel en streven der vereeniging uiteen zetten en daarna een propaganda-lezing houden, waarin zij de gedachte van Edward Bellamy, vervat in zijn werken ..In het jaar 2000" en „Gelijkheid voor allen" In kort be stek zal verklaren. IJMUIDEN „OM DEN WERELDVREDE". Deze hoogst merkwaardige en aangrijpen de film, die a.s. Woensdagavond in een in „Het wapen van Velsen" te houden bijeen komst van de Vredesgroep IJmuiden zal wor den vertoond, is opgenomen aan het Fran- sche front in de oorlogsjaren 1914—1913 Vier der operateurs sneuvelden tijdens de op namen, vier anderen werden tijdens hun ar beid ernstig gewond. Er komt niet een ge- speelde of getruckeerde opname in voor, alle beelden zijn authentiek en gedocumenteerd. In tragisclien eenvoud biedt dit filmwerk een inzicht in de verschrikking van den oor log. De film begint met beelden van de voor den. vijand vluchtende bevolking, haastig enkele bezittingen medenemend: deerniswekkende stoet vrouwen, kinderen en grijsaards, op zoek naar onderdak voor den nacht. Dan: het vervoeren der troepen naar de vuurlinie, op marsch en in vrachtauto's, de aflossing van regimenten en het ijzingwek kend kanonvuur, dat heele landstreken ver woest. Wij zien het dorre Niemandsland, de kleine strook grond, domein des Doods, die de troepen van elkander scheidt, een woiid van eeuwenoude boomen, weggemaaid, zoo dat alleen de stronken nog bestaan. Rondom Verdun ziet de aarde er uit als een maanlandschap, vol dorre kraters, elders lijken de besneeuwde woestenijen op de Noordpool. Forten worden als kaartenhuizen vernield, de artillerie-gevechten laten maan den lang een onophoudelijk vuur en staal ne derdalen. In de lucht schieten de vliegmachines el kaar naar beneden. Stormaanvallen, handge meen, dooden overalbajonet-gevechten... de film toont het tot ontsteltenis der toe schouwers. Gifgas, vlammenspuiten zaaien dood en blindheid. Krijgsgevangenen vluchten voor tanks en bajonetten, tot waar het prikkel draad hen het „halt!!" gebiedt. Dan: de ambulances, de hospitalen, opera ties, kameraadschap na den slag en de sa mensmelting van de nationaliteiten, door smart en pijn. De verwoesting van dorpen en steden. Rheims met zijn onherstelbaar ge schonden Kathedraal. Vervolgens: de terugkeer der bevolking naar de totaal vernielde huizen, de haastig gebouwde noodwoningen en tenslotte: de moeizame wederopbouw, de ploeg die door den omwoelden grond snijdt, in de hoop op een wereldvrede. Hevig is deze film, maar waar, een afschrik wekkend voorbeeld voor ieder en elkeen. Hatige Oostelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, weinig verandering in temperatuur. Verdere vooruitzichten: opklarend met lichte vorst des nachts. Barometer Hedenmorgen 9 uur 767 m.M. Neiging: Vooruit. Thermometer Hoogste gisteren 38 F. Laagste heden nacht 37 F. Hoogste heden 38 F. Opgaaf: MAGAZIJN T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden. HOOG WATER TE IJMUIDEN. Woensdag v.m. 1.04 uur; n.m. 1.24 uur. Donderdag v.m. 1.46 uur; n.m. 2.00 uur. Vrijdsg v.m. 2.26 uur; n.m. 2.38 uur. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 27 November. Bevallen 24 November: A. SabelVerzand- voort, z.; P. A. H. RijbroekSeerden, d.; H. J. BoomsRuigrok v. d. Werven, d.; G. J. El- singaGreiner, z.; M. C. W. Elferinkde Vos, d.; 25 November G. Storp—Boender, d. 24 November: A. C. van LeuvenKrom, z. Overleden 24 November: W. Verbeek, 29 j., Gasthuisvest; A. Wessel—Prins, 83 j., Rip- perdapark; 25 November: T. de Nijsvan Platen, 85 j., Hagestraat. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DINSDAG 28 NOVEMBER Thalia Bioscoop: „Acht meisjes in een boot" 8.15 uur. Bioscoop „De Pont": „Cavalcade". 8 uur. WOENSDAG 29 NOVEMBER Thalia: Bioscoop. 8.15 uur. Bioscoop „de Pont": „Cavalcade" 8 uur. Terminus: Openingssoirée. 7.30 uur. Wapenvan Velsen: Filmvertooning Vredes groep IJmuiden. VOOR BEVERWIJK DINSDAG 28 NOVEMBER Luxor Theater: „Golddiggers" en „Kaiser- walzer" 8 uur. Kennemer Theater: Tooneelvoorstellin^ ,De Voddenraper van Parijs". 8.15 uur. WOENSDAG 29 NOVEMBER Luxor Theater: „Golddiggers" en „Kaiser- walzer". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM DINSDAG 28 NOVEMBER Gem. Concertgebouw: Concert H. O. V-, so listen Carel van Leeuwen Boomkamp en Hans Bijvanck. 8.15 uur. Palace: „Droom van het geluk".. Tooneel: P. en R. Band. 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „De Luchtpost". 8.15 uur. Rembrandt Theater: „De bloem van Ha- wai". 7 en 9.15 uur. WOENSDAG 29 NOVEMBER Stadsschouwburg: Cabaretavond met Louis Davids, Beuker, Denijs, Larette, girls. 8.15 u. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6