VlSSCHERU IR ScHEEPVAARTBERlCHTEN DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip van verm. aankomst Laatste bericht Atreus Batavia 11 Dec. 3 Dec. van Pt. Said Chili 28 Nov. van Lima Napels 15 Dec. 30 Nov. vertrokken Chili 2 Dec. 1 Dec. te Rotterdam Barneveld Chili 29 Nov. van Curasao Boskoop Chili 28 Nov. van Antofagasta Benwell Tower Buenos Aires 22 Dec. 19 Nov. vertrokken B'uccari La Plata in lading Beacon Hill Hauston 6 Dec. 18 Nov. vertrokken. Clio NaDels 30 Nov. 30 Nov. van Gibraltar Consul Hintz Hernosand in lading West-Indië 10 Dec. 28 Nov. van Barbados Clandeboye Swansea 7 Dec. 4 Dec. vertrokken Crij nssen Hamburg 10 Dec. vertrekt 9 Dec. West-Afrika 3 Dec. te Hamburg Japan 12 Dec. 28 Nov. van Colombo Bordeaux 6 Dec. 3 Dec. van La Pallice Fulda Japan 31 Dec. 29 Nov. van Belawan Farmsum Rosario 14 Dec. 2 Dee. van St. Vincent Flandria B. Aires 29 Dec. in lading Gaasterland Santos 12 Dec. 24 Nov. van Bahia Bourgas 25 Dec. 2 Dec. te Limni Hardanger B. Aires 29 Nov van La Plata Halle Ned. Indië 12 Jan. 1 Dec. van Padang Heidelberg Ned. Indië 20 Jan. 25 Nov. te Macassar Follonica 3 Dec. 27 Nov. van Gibraltar Irene Kopenhagen 4 Dec. te Gdynia Joh. v. Oldenbarneveld Batavia 12 Dec. 1 Dec. van Port-Said Jason Alexandrië 31 Dec. 27 Nov. te Smyrna Venetië 1 Dec. te Fiume Kreta W. Indië 24 Dec. 4 Dec. van Pto. Cabello Ned.-Indië 14 Dec. 1 Dec. van Marseille B. Aires 8 Dec. 25 Nov. van Madeira Meerkerk Japan 3 Dec. van Singapore Mars Venetië 12 Dec. 1 Dec. van Palermo Curagao 10 Dec. 21 Nov. vertrokken Montferland Buenos Aires 11 Jan. in lading Maxim Gorki Leningrad in lading Maaskerk W. Afrika 1 Dec. van Lagos Stettin 5 Dec. 1 Dec. vertrokken Ned. Indië 21 Dec. 1 Dec. van Pt. Sudan Japan 15 Dec. 3 Dec. van Marseille Orania B. Aires 9 Dec. 3 Dec. van Las Palmas O'oeron Rethymo 12 Dec. 27 Nov. te Castellori Oldekerk Japan 3 Dec. van Dairen Polydorus Batavia 8 Dec. 3 Dec van Gibraltar Pan Europe Aruba 4 Dec. 16 Nov. vertrokken Phrontis Ned. Indië. 18 Dec. 30 Nov. van Colombo Primo Sundsvall 28 Nov. vertrokken Pluto Oporto 7 Dec. 1 Dec. van Vigo Reggestroom W. Afrika 29 Nov. van Freetown Ravnaas B. Aires 27 Nov. te Villa Constitucion Restock Constantza 12 Dec. 23 Nov. van Stamboel Solsten Pt. Arthur 10 Dec. 22 Nov, vertrokken Schieland Newcastle 5 Dec. 4 Dec. vertrokken Salland Hamburg 9 Dec. vertrekt 8 Dec. Sirius Otterbacken (v. IJm.) hedien 2 Dec. vertrokken Trier Japan 8 Dec. 1 Dec. van Genua Batavia 8 Dec. 2 Dec. van Gibraltar Taxiarchis Santé Fé in lading Taunus Bahia Blanca 21 Dec. 24 Nov. van Buenos Aires Taj andoen Batavia 29 Nov. van Padang Tabian Batavia 4 Dec. van B'elawan Troja W. Indië 15 Dec. 28 Nov. van Havana Tiberius Genua 21 Dec. 27 Nov. te Castellon Troilus Batavia 2 Dec. vertrokken Titus Alexandrië 4 Dec. van Tripoli Thisbé Caen (v. IJmuiden,) heden .2 Dec. vertrokken Ulysses Bourgas 15 Dec. 28 Nov. van Piraeus - Waterland Hamburg 7 Dec. vertrekt 6 Dec. Zrinski B. Aires 2 Jan. 30 Nov. vertrokken VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Du. s.s. Binnenh. Du. ss. MACIJINESCHADE. Be stoomtrawler Groningen IJ.M. 56 is gisteren na 3 dagen in ze$ te zijn geweest, met ernstige machineschade teruggekeerd. De trawler had nog niet gevischt. ANSJOVIS-VOORRAAD. (Medegedeeld door de Coöp. Ansjovisverkoop Vereeniging.) De voorraad ansjovis, per 1 December j.l. aanwezig in de kelders en de pakhuizen der Coöp. Ansjovisverkoop Vereeniging te Am sterdam bedroeg: Jaargang. Ankers, tonnen. 1933 5594 15 1932 2637 30 1931 19707 356 1930 30961 507 1929 2253 1928 25 4 1927 815 1926 2171 1925 25 Diepe eerbied maakte zich van hem mees ter een glimlach vol aanbidding speelde om zijn lippen. En toen hij naar haar bleef kij ken, merkte hij dat deze wereld niets ge heimzinnigs voor hem bevatte, behalve wat er heerschte in het hart van het meisje, dat naast hem zat, onbewust van zijn gedachten. Hij keerde zich weer naar het bassin. Hij verlangde het geheim niet te doorgronden nog niet. Er moesten nog verscheidene dingen gedaan worden voor hij zich vrij zou voelen om de woorden te spreken, waarover hij al eenige weken nadacht. Ondertusschen zou de oplossing van het geheim des te aangenamer worden. Twee weken van werkloosheid waren op het eerste incident gevolgd. Verscheidene vrienden van Ten Spot waren nu in zijn dienst, ondanks de droogte had de Circle Bar tot dusver een zeer voordeelig jaar en of schoon de uitbreiding van personeel ook een uitbreiding der uitgaven meebracht, voelde hij, dat het toch beter was om ze in dienst te nemen, dan om toe te staan, dat zij weer door Dunlavey gehuurd werden. Hij had een groo- te som kunnen overleggen. Deze had hij ge deponeerd op een bank in Santa Fé, want hij had besloten om in het Westen te blijven. Hij had zijn moeder dit besluit meegedeeld en haar gevraagd om over te komen, maar zij had geschreven, dat zij liever nog eenigen tijd in ieder geval tot de volgende lente in het Oosten bleef. Hecht Londen bunkeren Vulcan Rotterdam id. HARINGSEIZOEN AFGESNEDEN. De stoomlogger Victor IJ.M. 149 is van de haringvisscherij teruggekeerd met 21 last pe kelharing. Daar de haringvisscherij thans is stopgezet overeenkomstig een besluit der re geering zal de trawler met deze reis de teelt beëindigen. NAGEKOMEN BESOMMINGEN VAN MAANDAG. Trawlers: Aneta f 2980, Gerard f 1920, Loggers KW. 158 f 420, KW. 167 f 570, KW. 19 f 690, KW. 43 f 510, KW. 36 f 590, KW. 96 f 350, KW. 44 f 630. KW. 28 f 380, KW. 24 f 500, KW. 108 f 330, KW. 9J f 290, KW. 112 f 310, KW 65 f 530 KW 35 f 530 KW. 51 f 820, KW. 60 f 420, KW. 175 f 390, IJ.M. 204 f 610. Versche haring: LT 342 f 1040, Sch. 196 f 280, Sch. 284 f 560, Sch. 312 f 270, Sch. 341 f 310. Sch. 169 f 150, Sch. 79 f 670,, Sch. 402 f 170, Sch. 263 f 510. Sch. 133 f 300, KW 6?2 f 400, KW 45 f 540, KW 169 f 290, GDIJ 7 f 400. Hollis was tevreden. De zaken liepen boven verwachting. Dunlavey's invloed in deze streek had een harden klap gekregen door de nederlaag van Watkins bij de voor-verkie zing; hij had toezegging gekregen van de uitvaardiging van verscheidene nieuwe wet ten, die hem van grooten dienst zouden zijn in zijn strijd; hij had vele vrienden gewon nen door zijn houding in de water-kwestie; het steeds toenemend aantal advertenties in de Kicker zou spoedig de toevoeging van een extra blad noodig maken. Alles voorspelde welstand. Ja, hij was tevreden En toch Hij keerde zich weer om en keek naar het meisje. Ditmaal betrapte hij haar er op, dat zij hem aankeek. Blijkbaar had zij langen tijd naar hem zitten kijken, want haar blik was strak en peinzend, alsof zij hem be studeerd had. Zij schrok op en bloosde, toen hij zich omkeerde en haar betrapte, waarop zij plotseling, zeer verlegen, de oogen neer sloeg'. Maar zij sloeg ze oogenblikkelijk weer op, ontmoette kalm zijn blik, terwijl haar lippen vrijmoedig lachten. „Je hebt aan dit land zitten denken", zei ze. (Wordt vervolgd.) Nieuwe bepalingen op de kustwachten. Met ingang van 1 Januari a.s. treedt een geheel nieuwe verordening op de rijkskust wachten in werking. Wij zijn in de gelegenheid gesteld daaroveï het volgende te berichten: Langs de geheele kust bestaat een kust wacht, welke tot doel heeft: a. het waarnemen van in nood verkeerende vaartuigen of vliegtuigen en het hiervan zoo spoedig mogelijk berichten aan reddings-, sleep- en bergingsmaatschappijen en aan alle bij dergelijke zaken betrokken autoritei ten; b. het aan de scheepvaart geven van waar- schuwingsseinen. Het onder a aangegeven doel wordt be reikt: 1. door het houden van uitkijk op de daar voor aangewezen posten van de kustwacht. 2. door het in verschillende kustplaatsen aanstellen van hoofden der kustwacht bij wie waargenomen scheepsrampen, ongevallen en noodseinen kunnen worden gerapporteerd. 3. door het doorloopend aangesloten zijn aan het telefoonnet van de uitkijkposten en de hoofden der kustwacht. 4. door het toekennen van premies aan hen, die berichten betreffende strandingen, zee rampen en noodseinen het eerst aanbrengen bij de hoofden der kustwacht, zullende de grootte van de premie afhankelijk zijn van de belangrijkheid van het bericht en van de door de aanbrenging daarvan verrichte moeite. Het onder b beoogde doel wordt bereikt door het hijschen van een waarschuwings vla ggesein. Naar mate van de belangrijkheid worden de kustwachtposten verdeeld in: A. Kustwachtposten, waar dag en nacht wordt uitgekeken. Onder deze rubriek zijn ingedeeld de licht torens te: Westkapell, Westhoofd, Hoek van Holland, IJmuiden, Kijkduin, Terschelling. B. Kustwachtposten, waar overdag beperkt en des nachts doorloopend uitkijk wordt ge houden. Onder deze rubriek zijn ingedeeld de licht torens te: West-Schouwen, Eierland, Ameland, Schiermonnikoog. C. Kustwachtposten, waar overdag beperk te uitkijkdienst wordt gehouden en waar des nachts slechts in bijzondere omstandigheden een doorloopende uitkijk bestaat. Onder deze rubriek zijn ingedeeld de licht torens te: Scheveningen, Egmond aan Zee, Vlieland. Hoofden der kustwacht zijn gevestigd te: Delfzijl West-Schouwen Noordpolde.rzijl Burghsluis Rottumeroog Terschelling Schiermonnikoog Oosterend Oostmahorn Midsland Zoutkamp Vlieland Ameland Vlieland (posthuis) Nes de Cocksdorp Oude Schild de Koog den Hoorn Egmond Willemsoord Wijk aan Zee Kijkduin IJmuiden Zanddijk Zandvoort Callantsoog Noordwijk a. Zee Petten Katwijk a. Zee Kamperduin Scheveningen Ter Heijde Vrouwepolder Hoek van Holand Westkapelle Hellevoetsluis Zoutelande Goeree (Westhoofd) Vlissingen Goeree (Haven) Nieuwesluis Noord-Schouwen Sluis a. d. Wielingen Neuzen Seinen. Voorbijgaande schepen kunnen seinen uit het Internationaal Seinboek wisselen met de volgende plaatsen: Lichtschip Noord-Hinder. Lichtschip Schouwenbank. Westkapelle (Noorderhoofd) Goeree, lichttoren Westhoofd. Lichtschip Maas. Hoek van Holland. IJmuiden. Lichtschip Haaks. Kijkduin (met den opstand nabij licht- opstand Schulpengat) Terschelling. Lichtschip Terschellingerbank. Lichtschepen, die dringende berichten heb ben voor passeerende schepen, of voor vis- sehersvaartuigen, kunnen zulks ook kenbaar maken door de navolgende seinen; Overdag: 2 Nederlandsche vlaggen onder elkaar aan den gaffel. 's Nachts: eenige malen stakelen. Berichten, welke voorbijgaande schepen door middel van vlaggesehien afgeven aan de lichtschepen en welke voor den wal zijn be stemd, worden per radiotelefonie overge bracht. Het lichtschip Terschellingerbank te lefoneert met de Brandaris, Haaks met Kijk duin. Maas met Hoek van Holland, Noord- Hinder en Schouwenbank met Vlissingen. Te legrafisch worden berichten verder doorge seind. Op overeenkomstige wijze kunnen be richten van den wal naar passeerende sche pen worden overgebracht. Schepen kunnen slechts met het radiokuststation Schevenin gen telegrammen wisselen. Voor een overgeseind telegram van een schip in zee betaalt de geadresseerde, en voor een telegram naar een schip in zee de afzen der, boven het gewone tarief een bepaald be drag extra. Ook bestaat er gelegenheid aan boord van de lichtschepen telegrammen te overhandigen of in ontvangst te nemen; in dit geval wordt slechts het gewone telegramtarief berekend, hetwelk bij de aanbieding moet wor den voldaan. Den gezagvoerders wordt verzocht het naam- sein te hijschen, zoodra zij in zicht van de kust komen; hun aankomst wordt als dan ge telegrafeerd aan den reeder. Belgische radiokuststations staan te Ostende en Antwerpen. Om te bunkeren. De Duitsche stoomschepen Hecht en Vul can, resp. van Londen en van Rotterdam naar Danzig bestemd, zijn hier binnengekomen om den kolenvoorraad aan te vullen. Paling voor Akersloot. De Deensche motorkotter R. Jörgensen is hier van Kerteminde aangekomen met eene lading levende paling voor Akersloot, Het schip was reeds te Nieuwe diep binnen geweest met de bedoeling van daar binnendoor te gaan doch uit vrees voor opkomend ijs in die haven, waardoor de paling zou bevriezen, is het vaartuig weer van daar vertrokken om langs onze haven naar de bestemming te gaan. Aanvaringsschade. De Deensche motorkotter E 328 Talona is van de visscherij in de haven van Esbjerg aange komen met ingedrukte verschansing en stut ten, welke schade beloopen werd doordat het vaartuig op de visscherij voor anker liggend werd aangevaren door den hier thuisbehoo- renden stoomtrawler IJm. 140 Geziena. Deze trawler kwam de vorige week hier reeds bin nen met eenige schade, eveneens door deze aanvaring ontstaan. Oud schip opgegraven. Op het Deensche eiland Fijnen heeft men bij graafwerk de overblijfselen gevonden van een prae-historisch vaartuig. Het was nog zoo goed in den vorm, dat men duidelijk kon on derscheiden dat het uit één boomstam ge houwen was met voor en achter aangepunt. De lengte bedraagt 8 1/2 en de breedte 1 1/2 meter. Het is thans een voorwerp van on derzoek voor de oudheidkundigen. Te zwaar beladen. De kapitein van het Zweedsche stoomschip Monark is in een E-ngelsche haven tot 100 pd.st. boete veroordeeld omdat zijn schip over het laadmerk was beladen. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.70—f 0.58. Griet per 50 K.G. f 11.50— f 0.75. Middelschol per 50 K.G. f 22. Zetschol per 50 K.G. f 30—f 20. Kleine schol per 50 K.G. f 26—f 5. Schar per 50 K.G. f 8.50—f 7.70. Rog per 20 stuks f 9. Vleet per stuk f 3.50f 1.60. Kleine poon per 50 K.G. f 7.50f 4.50. Groote schelvisch per 50 K.G. f 21. Middelschelvisch per 50 K.G. f 20f 19. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 15 f 8.50. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 8f 3.80. Kabeljauw per 125 K.G. f 44f 32. Groote gullen per 50 K.G. f 12f 6. Kleine gullen per 50 K.G. f 6.70—f 2.40. Leng per stuk f 1f 0.40. Heilbot per K.G. f 0.70—f 0.60. Wijting per 50 K.G. f 5.50—f 1.80. Koolvisch per stuk f 0.83f 0.15. Versche haring per kist f 5.40—f 2.40. Klein middel hake per 50 K.G. f 28. Hake per 50 K.G. f 21. BESOMMINGEN. Trawlers: Raaf IJM. 432 60 manden f 1090. Elie Chenevière 190 manden f 1550. Ewald IJM. 48 400 manden f 2560. Oentoeng IJM. 131 70 manden f 770. Loggers: KW 108 f 120, KW 162 f 49, KW 178 f 430, KW 112 f 110. Kotters: MD 522 f 1140, E 157 f 280. E 100 f 410, E 395 f 230. Besomming van zeven haringschepen nog niet bekend. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Dinsdag 5 Dec. 1933 radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen Radio. Baloeran, Colombia, Dempo, Joh. van Oldenbarnevelt, Kota Agoeng, Kota Baroe, Koto Gede, Kota Nopan, Kota Tjandi, Marnix van St. Aldegonde, Orania, Van Rensselaer, Simon Bolivar Zeelandia. Aangekomen schepen: 4 Dec.: Vulcan ss Rotterdam. Signe ss Hudiksvall. Perseus ss Kopenhagen. Mavis ss Londen. Maasstroom ss BristoL Merope ss Stettin. 5 Dec.: Thisbé ss Kaen. Trito ss Belfast. Newton Abbot ss Tyne. Vertrokken schepen: 4 Dec.: Embla ss Lübeck. Eurybates ms Rotterdam. 5 Dec.: Hecht ss Brunsbuttel. Vulkaan ss Bremen. IJMUIDEN PERSONEEL VAN HET STAATS VIS SCHERS- HAVENBEDRUF. Op een vraag in het Voorloopig Verslag antwoordt minis Ver Kalff in zijn Memorie v. antwoord op de Waterstaatsbegrooting, dat voor het personeel, in dienst bij het Staatsvis- schershavenbedrijf geen andere regelen be staan omtrent rangen of ranbevorderingen dan voor Rijksambtenaren in andere diensten. Bijzondere regelingen zijn niet in overweging. ST. NICOLAASFEEST. Maandagavond hield de geheelonthouders vereniging „Dwaal ik Wacht u!" in het kindervacantiehuis aan den Groenenweg een St. Nicolaasfeest voor kinderen. Nadat de voorzitter om half acht het feest geopend had, werd de stemming er in ge bracht door het zingen van St. Nicolaasliedjes. Hierna werden verschillende spelletjes gedaan en onderwijl werden de kinderen onthaald op chocolademelk. Het spreekt van zelf, dat de helpers en helpsters handen te kort hadden. Vervolgens werd een verloting gehouden waar voor prijzen beschikbaar waren, bestaande uit artikelen door de leden zelf vervaardigd. Tot slot kregen de kinderen nog een pakje speel goed cadeau. Met een woord van dank tot degenen die hun medewerking hadden verleend en in het bijzonder aan de winkeliers van IJmuiden- Oost, die door geschenken het feest hadden mogelijk gemaakt, werd de avond gesloten. VELSEN DE NOODVERORDENING. RAMBONNET. Hooge Raad acht haar verbindend. OVERTREDER IN CASSATIE VEROORDEELD. De Hooge Raad heeft gisteren arrest gewe zen in de zaak van den IJmuider arbeider B., die in eerste instantie heeft terecht gestaan voor den Kantonrechter te Haarlem wegens overtreding voor de Noodverordening, welke de burgemeester van Velsen had uitgevaardigd tijdens de IJmuider staking en krachtens wel ke het verboden was, zich tusschen 12 en 5 uur des nachts op de openbare straat te be vinden. In hooger beroep heeft de rechtbank te Haarlem deze verordening verbindend geacht en den verdachte tot drie dagen hechtenis veroordeeld. B. stelde tegen dit vonnis cassatie in bij den Hccgen Raad. die zijn cassatieberoep heden heeft verworpen. KERKELIJKE VERKIEZING. Bij de Maandagavond gehouden verkiezing van een ouderling en een diaken bij de Ned. Hervormde Gemeente te Velsen werd tot' ouderling herkozen de heer P. Jongens en tot diaken, vacature de heer Combé gekozen de heer A. Geerlofs. SINT NICOLAAS KOMT IN CONCORDIA. Het St. Nicolaasfeest van de Speeltuinver- eeniging „Kindervreugd" zal a.s. Zaterdag middag in Concordia gehouden worden, welk gebouw welwillend door de Concordia-com- missie voor dit doel is afgestaan. Het feest zal gevierd worden van half drie tot vijf uur voor de jongste en van half zeven tot negen uur voor de oudste kinderen. De kinderen zullen met de Knapenfanfare van te voren een rondgang door het dorp houden. Het spreekt vanzelf, dat er tal van attracties voor de kinderen zullen zijn. RIJWIELDIEF AANGEHOUDEN. In samenwerking met de Haarlemsche recherche heeft de politie alhier aangehou den zekere W. K., die verdacht wordt van rij wieldiefstallen, gepleegd te Haarlem. meldt: Hoogste barometerstand 776.9 m.M. té Torshavn. Laagste barometerstand 751 m.M. te Vardö. en voorspelt: matigen tot zwakken, Oostelijken tot Noord- Oostelijken wind. Helder tot licht of half be wolkt. Droog weer. Matige tot strenge vorst, des nachts. Overdag matige tot lichte vorst, j Thermometer Hoogste gisteren 24 F. Laagste heden nacht 21 F. Hoogste heden 21 F. Opgaaf: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden. HOOG WATER TE IJMUIDEN. Woensdag v.m. 5.29 uur; n.m. 5.41 uur. Donderdag v.m. 6.04 uur; n.m. 6.20 uur. Vrijdag v.m. 6.44 uur; nm. 7.03 uur. ROOFOVERVAL IN EEN TREIN. Tusschen Amsterdam en Abcoude IEMAND MET EEN PLOERTENDOODER GESLAGEN. Maandagavond te 9.08 is de assistentie van politie en G. G. D. te Amsterdam ingeroepen voor een 50-jarigen heer die met den trein uit de richting Abcoude aan het W.P.-station was aangekomen. De heer had hevig bloedende wonden die hem te Abcoude met een ploer- tendooder waren toegebracht door iemand die de coupé met hem gedeeld en het blijkbaar op zijn geld voorzien had. Het slachtoffer heeft zich met kracht geweerd en kon nog aan de noodrem trekken. In de consternatie die na het stilstaan van den trein ontstond, heeft de dader gelegenheid gevonden om te ontsnappen. De politie van Abcoude is gemobiliseerd om hem op te sporen. De aangevallene kon zich, na door het per soneel van den G. G. D. verbonden te zijn, naar zijn woning in de hoofdstad begeven. DE IJSBANEN. Te Velsen en IJmuiden. Het is met de ijsbanen in de gemeente Velsen dezen winter door de onverwachte verschijning van vorst Thialf leelijk misge- loopen. De sproeiijsbaan bij het station te IJmuiden, waarvan men zooveel verwachtte, is buiten de schuld van de commissie niet op tijd gereed gekomen. Dit is een heele tegenvaller, want ongetwijfeld was de baan wanneer de officieele toestemming eerder was gekomen, heden geopend geweest. Het werk wordt echter voor een tweede vorst periode voortgezet en zij, die dezen winter zich alnog als lid op te geven. De com missie, die deze zaak ter hand heeft ge nomen, verdient de medewerking van alle liefhebbers. Ook voor de IJsbaan bij Velserbeek is de vroege vorst een tegenvaller. Wij vernamen dat dit gezellige baantje dezen winter wel niet in orde zal komen, echter niet alleen wegens den vroegen winter, maar ook door dat men moeilijkheden ondervond met de watervoorziening. Ei- is voor het mundeeren van het circa 11/2 H.A. groote weiland een grote hoeveelheid water noodig, en het is gebleken dat de aanwezige Nortonpomp dezen winter zeer onproductief is. Er blijft dus voor de liefhebbers van schatsenrijden niets anders over dan het ondergeloopen land in den polder. Maar ook hier zal het door den lagen waterstand niet meevallen. Het was de bedoeling dat behalve de van ouds bekende baan, die eiken ijswinter zooveel liefhebbers trekt, nog een dichter bij den nieuwen weg gelegen baan te exploiteeren, maar watergebrek speelt den exploitanten ook hier parten. Het ziet er dus voor de liefhebbers van schaatsenrijden in Velsen niet bijzonder gunstig uit. Voorloopig is dus alleen de oude baan in den polder beschikbaar. Wanneer deze geopend zal worden, was heden nog niet bekend. Te Beverwijk. Heden Dinsdagmiddag zal de ijsbaan ach ter het gemeentelijk sportpark te Beverwijk ingan gaan het eind van den Assumburg- straat, voor het publiek Worden opengesteld Het ijs ïn de Ringvaart van den Zuidwijker- meerpolder is nog zeer gevaarlijk. De open stelling van deze baan zal eerst, althans bij doorgaand vriezend weer, over twee dagen kunnen geschieden. VOORZICHTIGHEID GEBODEN. We herinneren er nog eens aan om de grootste voorzichtigheid te betrachten en zich niet op het ijs van open water te be geven. -

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6