HET NIEUWE AVONDBLAD KRITIEKE DATUM NADERT. SCHOOLBOUW-PLANNEN TE SANTPOORT. 18e JAARGANG No. 338 WOENSDAG 6 DEC. 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents Incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V, Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600— bij overlijden; 400— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonnéte' zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN. 31 December vervallen de contracten in het visscherijbedrijf. Commissie-Rijkens acht oplossing van geschillen langs den weg van arbitrage noodzakelijk. Maandag 3 Juli j.l. werd door de leden der IJmuider Federatie gestemd over het voor stel van het bestuur tot aanvaarding van de voorstellen van den Rijksbemiddelaar. Het bestuursvoorstel werd aangenomen met 1525 tegen 948 stemmen. Donderdag 6 Juli d. a. v. kregen de leden der Reedersvereeniging gele genheid zich uit te spreken over de bemid delingsvoorstellen. Eli met 65 stemmen vóór, 16 tegen en 93 blanco namen ook de reeders deze voorstellen aan. Het groot aantal blanco stemmen was vermoedelijk afkomstig van de leden, die niet meer de beschikking hadden over trawlers en die om die reden geen in vloed op de staking wilden uitoefenen. Toen Maandag 11 Juli de IJmuider Vischhandel- vereeniging met algmeene stemmen besloot tot opheffing der boycotmaatregelen tegen de IJmuider Federatie zou het conflict dien datum als afgeloopen te beschouwen zijn ge weest, als niet een circulaire van de hand van den heer Brandsteder roet in het eten had gegooid. Maar ten slotte werd ook deze zaak opgelost en den 18en Juli werd in een circu laire van de IJmuider Federatie nog eens met nadruk medegedeeld „dat de strijd ge ëindigd was." Spoedig daarna ging de eerste trawler, be mand met ex-stakers naar zee. Zes en een halve maand had het conflict zoo ongeveer geduurd. De voornaamste wijzigingen der arbeids voorwaarden was, wat de zeevisschers be treft, het aanstellen van een lichtmatroos op de kustbooten; verder verviel de bijdrage van de reeders aan het Fonds voor Sociale Voorzieningen, kwam een nieuwe regeling omtrent het zoodje visch enz. Voor de kolen- werkers werden nieuwe tarieven ingevoerd, 67 van die welke tot 1 Januari 1933 golden. Verder kwamen nieuwe regelen voor de vischlossers. De bepaling die thans actueel is, is die om trent den duur der contracten. Deze zouden gelden tot 31 December 1933, een datum die met rassche schreden nadert. Wat zal er 1 Januari gebeuren? We hebben eens geinformeerd, maar het bleek ons, dat er nog geen besprekingen over een nieuw contract zijn gehouden. Zijn wij goed ingelicht, dan staan de ree ders spoedig voor een beslissing. Hoe deze be slissing uitvalt, dient nog te worden afge wacht. Het is ons echter bekend, dat er ree ders zijn, die gekant zijn tegen hernieuwing der contracten op dezelfde voorwaarden, omdat zij meenen, dat het bedrijf zonder in grijpende wijzigingen in welken vorm ook, niet in stand te houden is. Het heeft geen zin, thans reeds een nood kreet aan te heffen en te spreken over don kere wolken, die zich boven de Vissehersha- ven opstapelen. Maar toch mag wel eens op den ernst van den toestand gewezen worden; vooral doen wij dit, omdat wanneer de re geering iets wil doen in het belang van het visscherijbedrijf zij dit spoedig zal moeten doen. Een conflict, zooals wij dat in de eer ste helft van dit jaar gehad hebben, moet in elk geval vermeden worden. Ook om die reden is het van zulk een groot belang, dat de regeering eindelijk eens haar aandacht aan IJmuiden wijdt en dat zij eens overweegt wat zij aan de hand van de conclusiën van de Staatscommissie-Rij kens kan doen. Her ziening van de erfpachtsvoorwaarden, verlee ning van medewerking voor de stichting van een onderlinge scheepsverzekering zijn za ken, die een directe verlichting der bedrijfs- onkosten beteekenen en die dus het eerst voor verwezenlijking in aanmerking komen. En actueeler dan ooit is de 12e conclusie: „Be vordering van permanent contact, eventueel via de vorming van een bedrijfsraad, tus- schen de werkgevers- en de arbeidersorgani saties, ter verzekering van stabiele arbeids voorwaarden en rust in het bedrijf". In verband met het bovenstaande meenen wij, te moeten wijzen op hetgeen wij in het hoofdstuk van het rapport, dat betrekking heeft op de arbeidsvoorwaarden en perso neelsaangelegenheden lazen „Staat in het algemeen de regeling der ar beidsvoorwaarden in den vorm van collec tieve contracten, zooals dit te IJmuiden ge schiedt, een behoorlijke bedrijfsvoering niet in den weg, anders wordt dit, wanneer de uit voering en nakoming dezer contracten te wenschen overlaat. Voorop moet worden ge steld, dat bij regeling van arbeidsvoorwaarden via collectieve contracten, alle partijen moe ten kunnen rekenen op nauwgezette en loyale uitvoering daarvan. Noodzakelijk is ook, dat geschillen, die ontstaan, langs den weg van arbitrage in de contracten voor zien uit den weg worden geruimd en op geen andere w"ze. Dat dit altijd is voorop gesteld, met nr^ie ook van de zijde der werk nemers, acht de Commissie aan gerechten twijfel onderhevig. De Commissie vraagt zich verder af, of de omstandigheid, dat het bedrijf steeds op zee en zonder direct toezicht van de leiding aan den wal wordt irteeoefend, niet eischt, dat het loon voor een belangrijker deel wordt uit gedrukt in een deel van de opbrengst van de vangst, zooals zulks het geval is bij de ha ring- en beugvisscherij en het trawllogger- bedrijf. Hierdoor toch wordt de drang tot een intensieve uitoefening van het bedrijf en een goede verzorging van de gevangen visch auto matisch versterkt en een waardevolle com pensatie verkregen voor de bezwaren, uit bo venstaande omstandigheid voortvloeiende. Hieraan zou volgens de meening van de Com missie moeten worden toegevoegd een garan- tiebepaling van loon, dat een levensbestaan eenigermate verzekert." DE BELGISCHE CONTINGENTEERING. BRUSSELSCHE VISCHHANDELAREN PROTESTEEREN TEGEN DE VOORSTELLEN DER FACTOORS. Eenigen tijd geleden hebben wij in ons blad uitvoerig melding gemaakt van de voorstel len, die het Syndikaat der Vischfactoors van Brussel den Minister van Verkeerswezen had doen toekomen. Het doel der factoors was feitelijk niet meer of minder, dan een monopolie van de ingevoerde visch te verkrij gen. Het bestuur der Brusselsche Beroepsvisch- handelsvereeniging heeft zich thans met een uitvoerig adres tot genoemden Minister ge wend, waarin protest wordt aangeteekend tegen het deel der voorstellen van de fac toors, dat de uitschakeling van den visch- handel behandelt. In het adres wordt er op gewezen, dat de buitengewoon groote invoeren der laatste jaren het werk zijn der factoors, die zich groote hoeveelheden visch in consignatie hebben doen toesturen, welke dan meeren- deels tegen zeer lage prijzen verkocht werden, met het noodlottig gevolg, dat de hande laren zich niet meer om Belgische visch be kommerde. Het ware billijk, aldus het adres, dat deze factoors in plaats van een mono polie te krijgen, genoodzaakt werden mede te werken aan de „heropbeuring" van de vis scherij, evenals de vischhandelaars, die hoe genaamd geen schuld hebben aan het ver val van de Nationale vischindustrie. Sedert eenige maanden krijgen adressanten slechts consenten voor invoer tot het beloop van hunne aankoopen aan de kust. (Zij krijgen dus voor elke 100 K.G., is Ostende gekocht, consent voor een gelijk kwantum. Red. IJm. Crt.). Indien dit rechtvaardig stelsel voor iedereen werd toegepast, zouden de Belgische vangstén meer loonend worden en de toe stand der visscherij ware aanmerkelijk ver beterd. Aangezien de importeurs, bevoor deeld door de contingenteering, hun vreemde visch nu moeten bestellen (consignaties zijn verboden. Red. IJm. Crt.), belet niets hen, ook aan de kust te bestellen. Aangezien de natio nale productie kan voorzien in meer dan de helft der behoeften, zou er op deze wijze een zeker evenwicht tusschen de aankoopen aan de kust en de invoeren kunnen worden ver kregen. Het bestuur stelt ten slotte voor, dit stelsel gedurende een proeftijd van drie maanden in toepassing te brengen. Uit den uitslag zal spoedig blijken, of de vereeniging bereid is die taxen op de vergunningen te betalen, die de Minister noodig zou achten om de natio nale visscherij uit de moeilijkheden te helpen. DE NOOD DER VISSCHERS. De Commissie tot bevordering van het Vischgebruik in Nederland schrijft ons: Onder de bedrijven, die, vanwege den nood waarin zij verkeeren in het midden der be langstelling behooren te staan, moet in de allereerste plaats ook ons oud-Hollandsche zeevïsschersbedrijf worden genoemd en de Commissie tot bevordering van het Vischge bruik in Nederland laat geen poging achter wege om die belangstelling te wekken. Zii heeft thans den heer Mr. Rambonnet, burgemeester van Velsen, verzocht en bereid gevonden een korte radio-rede te houden, om iets van dit bedrijf en haar moeite en zorgen te vertellen. Alle luisteraars worden daarom hierbij op gewekt om Donderdag 7 December a.s. des avonds 7.15 uur af te stemmen op Huizen lange golf. Burgemeester Rambonnet bezit de gave van vertellen en deze zaak heeft de liefde van zijn hart, hetgeen uiteraard dubbel welspre kend maakt. ENGELSCHE DRIFTERS TE OSTENDE. Zoo nu en dan brengen de Engelsche stoomdrifters ook een bezoek aan Ostende. Van Zaterdag 25 November tot en met Vrij dag 1 December kwamen er totaal 5 drifters aldaar binnen, die gemiddeld 10.000 francs of bijna 700 gulden besomden VELSEN. B. en W. stellen voor, afwijzend te beschikken op het verzoek van het R.K. Kerkbestuur. Ingediende lijst bevat geen kinderen die voor de wet in aanmerking kunnen worden gebracht. Den 17en October j.l. stelde de Raad om advies in handen van B. en W. een verzoek van het R.K. Kerkbestuur van de parochie van O.L. Vrouw van Altijddurenden Bijstand te Santpoort, om ingevolge art. 72 der Lager Onderwijswet 1920 de benoodigde gel den uit de gemeentekas te verstrekken voor de stichting van een bijzondere school voor gewoon lager onderwijs te Santpoort. Ten opzichte van dit adres deelen B. en W. den Raad o.a. mede, dat artikel 73 der Lager Onderwijswet 1920 vordert, dat bij een aanvraag tot stichting van een school gebouw voor gewoon lager onderwijs o.m, wordt overgelegd een verklaring, waaruit blijkt, dat de school zal worden bezocht door een bepaald aantal leerlingen, welk aantal voor Velsen is 60. Dit aantal is bij de wet van 4 Augustus 1933, S. 414, wat be treft deze gemeente, verhoogd tot 90. Het R.K. Kerkbestuur heeft onder over legging van de door de wet vereischte stuk ken, gevraagd, de voor de stichting van een Roomsch-Katholieke school voor gewoon lager onderwijs op een bepaald terrein in Santpoort, benoodigde gelden te willen toe staan. In de bijbehoorende memorie van toelichting schrijft het bestuur, dat het ver zoek steunt op het 2e lid van art. 3 dei- wet van 4 Augustus 1933, S. 414, voor zoover daarin een uitzondering wordt gemaakt voor het geval dat „aanzienlijke toeneming of belangrijke verplaatsing der bevolking tot de stichting aanleiding geven". Bij schrijven van 27 September 1933 deelen B. en W. aan het Kerkbestuur mede, dat naar hun meening met een eenvoudige mededeeling, dat het verzoek steunt op artikel 3, 2e lid der wet van 4 Augustus 1933, S. 414, niet kon worden volstaan. Het bestuur behoorde uitvoerig en precies de feiten te vermelden en wel zoodanig, dat die gemakkelijk controleerbaar zijn. Het Kerkbestuur gaf B. en W. den 5en October 1933 te kennen, deze meening niet te deelen. Het schreef o.m. het volgende: „Het bestuur grondt zijn aanvraag op art. 3, tweede lid, der wet van 4 Augustus 1933, Stbl. no. 414, omdat zijn school zal komen in een gedeelte van de gemeente, waar de laatste jaren zooveel is gebouwd, dat door de Kerkelijke Overheid zelfs moest worden besloten tot den bouw van een kerk en de stichting van een nieuwe parochie. Dit is het standpunt van ons bestuur en daarom werd aan den Raad medegedeeld, dat het verzoek steunde op genoemd artikel dei- bedoelde wetswijziging. Het is nu aan den Raad om te beslissen of ook naar zijn meening bedoeld artikel toepasselijk is. De aanwijzingen zijn i.e. zóó duidelijk, dat het bestuur met vertrouwen die beslissing, eventueel een uitspraak in hoogste instantie, afwacht. B. en W. zijn van andere gevoelens. Dit schrijven heeft B. en W. aanleiding gegeven tot een uitgebreid onderzoek, om na te gaan of er eenige grond voor de be wering van het Kerkbestuur aanwezig is. In de eerste plaats moet worden opge merkt, dat door de mededeeling van het Kerkbestuur, dat het verzoek steunt op het uitzonderingsgeval dat „aanzienlijke toe neming of belangrijke verplaatsing der be volking tot de stichting aanleiding geven", genoegen moet worden genomen met een lijst, vermeldende 60 leerlingen en is dus, oppervlakkig beschouwd, in orde. B. en W. moeten nu echter onderzoeken of het beroep op de toeneming of belangrijke verplaatsing der bevolking juist is. Als vast staand kan worden aangenomen, dat voor de beantwoording van deze vraag niet verder terug behoeft te worden gegaan dan 3 jaar. Zij hebben dus na te gaan of in de 3 jaar vóór 1 October 1933 het aantal woonhuizen te Santpoort en daardoor de bevolking en wel dat deel, waarvan aangenomen mag worden, dat de kinderen daarvan een R.K. school zullen bezoeken, aanzienlijk is uit gebreid. Een nauwkeurig onderzoek in het deel van Santpoort, dat behoort tot de ker kelijke parochie Santpoort, heeft uitgewe zen, dat aldaar van 1 October 1930 tot 1 October 1933, zijn gebouwd 179 perceelen. In deze 179 perceelen wonen slechts 8 R.K. gezinnen met 13 kinderen die een lagere school bezoeken. Daarvan bezoeken 8 de R.K. lagere school in Driehuis, 1 de R.K. St. Adelbertschool in Bloemendaal en 4 een openbare lagere school. Van deze 8 gezinnen hebben slechts 2 de door het Kerkbestuur overgelegde leerlingenlijst geteekend. Uit deze cijfers kan men zien, dat het Kerkbestuur zich ten onrechte heeft beroe pen op de hierboven meermalen aan ge haalde wetsbepaling welke een afwijking toestaan ingeval van aanzienlijke toeneming of belangrijke verplaatsing van de bevolking De vestiging van R.K. gezinnen met leer plichtige kinderen is buitengewoon gering geweest. Reeds op grond van deze conclusie moet het verzoek van het Kerkbestuur worden afgewezen. Verder hebben B. en W. nog nagegaan, of wanneer het Kerkbestuur zich niet op bedoelde wetsbepaling had beroepen, inwil liging van het verzoek mogelijk zou zijn ge weest. Onderzocht is op welke R.K. scholen de kinderen waren geplaatst van de ouders, die de verklaring hebben geteekend, dat hun kinderen de te stichten school zullen bezoe ken. Dei resultaten van dit onderzoek zijn als volgt: Van de ouders die de betreffende verkla ring hebben geteekend wonen in deze ge- meente sedert: 1933: 2 met 12 k. 1931: 2 met 4 k. 1930: 2 met 5 k. 1929: 5 met 14 k. 1928: 3 met 5 k. 1926: 1 met 5 k. 1925: 2 met 2 k. 1924: 1 met 2 k. 1923: 2 met 5 k. langer dan 10 jaar 26 met 78 k. Van de 132 kinderen bezoeken 2 een school voor U.L.O. en 3 een openbare lagere school, terwijl 17 nog niet schoolgaand zijn. Van de resteerende 110 kinderen bezoeken: 104 de R.K. lagere school te Driehuis. 2 de St. Adelbertschool te Bloemendaal; 3 de St. Bavoschool te Haarlem; 1 de R.K. school aan den Zeeweg te IJmuiden. Volgens het 2e lid van artikel 3 der wet van 4 Augustus 1933, S. 414, mogen echter niet medegerekend worden de leerlingen, die de door hen bezochte gelijksoortige bijzon dere school zouden verlaten, doch voor wie in die school, in de voor hen bestemde klasse plaatsruimte beschikbaar zoude blijven. Onderzocht is nu in hoeverre dit het geval is. Het resultaat daarvan is, dat de hoofden der 3 genoemde scholen hebben bericht, dat voor allen nog beschikbare ruimte bestaat. Het hoofd der school in DDriehuis verklaart alleen nog dat. wanneer de aanwas der be volking der gemeente doorgaat zooals in de laatste maanden de op de lijsten genoem de leerlingen niet allen meer in de voor hen bestemde klassen geplaatst kunnen worden. De wet houdt echter geen rekening met zoodanige toekomstmogelijkheden. Er blijven dus geen kinderen over op de door de ouders geteekende lijst, die voor de wet in aanmerking kunnen worden ge bracht. De medewerking der gemeente voor de stichting van een nieuwe school is dus ook op een anderen grond dan de door het Kerkbestuur aangevoerde niet mogelijk. B. en W. hebben buiten beschouwing ge laten de mogelijkheid van plaatsing van een deel der schoolbevolking van Driehuis op de beide R.K. scholen aan den Zeeweg te IJmuiden, waardoor in Driehuis vooreerst voldoende ruimte kan blijven bestaan. Wat de toeneming der bevolking van de geheele gemeente betreft, wil het College er de aandacht op vestigen, dat de bevol king der gemeente van 1 Januari 1933 tot 1 October j.l. slechts is toegenomen met 439 personen. Het geboorteoverschot was 444 terwijl 5 personen meer vertrokken dan zich hier vestigden. B. en W. stellen den Raad voor. het ver zoek af te wijzen. B. en W. willen in deze uitdrukkelijk vaststellen, dat de motiveering van hun bovenstaand voorstel uitsluitend is geba seerd op de tegenwoordige wettelijke rege ling, voortvloeiende uit den financieelen noodtoestand van Rijk en gemeente, en dat in geen enkel opzicht de wenschelijkheid van den bouw eener R.K. school te Santpoort in normale tijdsomstandigheden, door hen wordt ontkend. LEVERING VAN DRUKWERK VOOR DE GEMEENTE. Den 15en November werd om advies in han den van B. en W. gesteld het volgend voorstel van de heeren G. Heijkoop, M. J. Enzerink, A. de Waal en W. van Heijst: „Inzake het opdragen van drukwerk aan drukkerspatroons, georganiseerd in een bond, welke een collectieve arbeidsovereenkomst heeft met een werknemers-organisatie krach tens Raadsbesluit van 29 April 1919, No. lm, zijn de ondergeteekenden van meening, dat genoemd raadsbesluit thans in strijd is met het gemeentebelang, omdat de gemeente, door dat zij noodlijdend is, verplicht is waar moge lijk hare uitgaven te verlagen. Daarom hebben zij de eer u voor te stellen:' le. Het raadsbesluit van 29 April 1919, no. lm in te trekken; 2e. het college van Burgemeester en Wet houders te machtigen, het gemeentelijk druk werk op te dragen aan werkgevers in het druk kersbedrijf, die. door collectieve arbeidsover eenkomsten met werknemers-organisaties ge bonden zijn of wier arbeiders volgens het oordeel van den Directeur-Generaal van den Arbeid onder geen ongunstiger voorwaarden werkzaam zijn, dan de arbeiders in dienst van de door de overeenkomsten gebonden werk gevers". B. en W. kunnen zich met dit voorstel ver eenigen. Reeds meermalen is door B. en W. voorgesteld over te gaan tot intrekking van bedoeld raadsbesluit omdat in de practijk is gebleken, dat de genomen maatregel finan cieel nadeelig werkt voor de gemeente. Nu de gemeente noodlijdend is geworden, is het naar de meening van B. en W. niet meer te ver dedigen het raadsbesluit te handhaven. Zij zouden evenwel in plaats van: „onder geen ongunstiger voorwaarden", willen lezen, „in het algemeen onder geen ongunstiger voor waarden". B. en W. geven den Raad dan ook in over weging, het ingediende voorstel, aldus aan gevuld, aan te nemen. „WEES EEN ZEGEN" Heden (Woensdag) avond zal de heer Dijk stra in het Kerkgebouw Willebrordstraat 19 spreken over het onderwerp: Christus en het Nationaal Socialisme. Er zal voor gezorgd worden, dat het kerk gebouw goed verwarmd is. DRIEHUIS SOLI DEO GLORIA. In plaats van den heer C. Oudendijk, die eenigen tijd geleden aftrad als directeur van „Soli Deo Gloria" is benoemd de heer- L. v. d. Mer te IJmuiden. Naar wij vernemen is Soli Deo Gloria voor nemens in verband met haar jubileum in Juli een nationaal muziekconcours te organisee- ren. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 5 December Bevallen 30 November: J. M. Rutte^-Stam, z.; l December: E. J. Ran—Veltkamp, z.;. 2 December: H. M. LommersScheffer, z.; 3 December: M. de Graaff—Dekker, d.; 4 Dec.: W. A. BreemsPrins, d.; W. C. Matheij Langschmidt, d.: Overleden 2 December: A. F. de Nijs, 63 j., Emouslaan; M. EngelmanPerdok, 82 j„ Z.B. Spaarne; P. F. Vermeren. 81 j„ Meester Joos- tenlaan; P. Kool. 38 j., Bantamtsraat; A. H. BrilleslijperKok, 42 j., v. Kinsbergenstraat; 3 December: G. Sesing, 76 j.. Nieuwe Kruis straat; L. T. M., 9 j., d. v. F. F. B. de Meulder, Kamperlaan. AGENDA TE HAARLEM WOENSDAG 6 DECEMBER Stadsschouwburg: Koning David's Koor uit Berlijn. 8.30 uur. Cabaret La Gaité, Raaks 13: piet Groe- nendaal, humorist, en Love Sisters, fantasie danseressen. Jos. Feitsma en zijn band. Luxor Sound Theater: „Het mysterie Pull man No. 12", detective-film. 2.30. 7 en 9.15 u. Palace: „Watt en Half Watt", ridders in lompen. Op het tooneel: Treib von der Treib, virtuoos op de door hem uitgevonden 7-sna- rige viool. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Liebe muss verstan den sein". Op het tooneel: Horace en Bell, modern Musical act. 2.30, 7 en 9.15 uur. DONDERDAG 7 DECEMBER Hotel „De Leeuwerik": Ledenvergadering Ijsbond Hollands Noorderkwartier. 8.30 uur. Cabaret La Gaité, Raaks 1—3: Piet Groe- nendaal, humorist, en Love Sisters, fantasie danseressen. Jos. Feitsma en zijn band. Bioscoopvoorstellingen.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1