VOOR EER EN GEWETEN BEVERWIJK HEEMSKERK IJMUIDER COURANT. DONDERDAG 7 DECEMBER 1933 TWEEDE BLAD. DE GROENTENMARKT IN DE AFGELOOPEN WEEK. DE INVLOED VAN DE VORST. Het zoo plotseling ingevallen strenge winterweer gaf voor vele herfstprodncten een flinke streep door de rekening en deed de laatste nog te velde staande of niet be hoorlijk verzorgde groentensoorten in een slag sneuvelen. Dat hierdoor echter groote schade is aan gebracht is niet waarschijnlijk, daar het meeste -toch al zoo goed als geheel geruimd was en het nog aanwezige niet veel meer te be teekenen had. Voor de wintel-producten beteekenden dit al direct een kleine opleving en het was met den handel in het begin dezer week voor zeer veel artikelen heel wat gunstiger gesteld dan bij het einde der vorige week. Boerekool, kreeg al spoedig meer belang stelling en al kunnen wij nu juist niet spre ken over hooge prijzen, toch gingen bij een zeer willige handel de noteeringen geleide lijk in beide richting. De prijzen schommel den nu weer eens van 2035 ct. per kist. Prei profiteerde eveneens van goede prij zen en ook hiervoor gingen de noteeringen met flinke sprongen naar boven. De prijzen die voorheen geregeld schommelden voor eerste soort van 57 ct. kwamen nu weer voor 1018 ct. per bos. Ooik bospeen voor zoover nog aanwezig had een goed onthaal en werd naar soort willig afgenomen voor prijzen van 1015 ct. per bos. De inzet was in het begin dezer week voor den spruitenhandel ook heel wat beter dan bij het einde van vorige week. De oorzaak hiervoor zal echter wel voor een groot ge deelte hieraan zijn toe te schrijven, dat ten gevolge van het koude weer belangrijk min der werd aangevoerd. De prijzen varieerden op de veiling van 4 December zoo ongeveer naar soort, van 816 ct. per K.G. Andijvie van goede kwaliteit was goed te verkoopen en kon weer aan een behoorlijken prijs komen. Naast de goede soort kwamen echter deze keer zeer veel partijen niet alleen van mindere kwaliteit voor, doch ook veel aan voeren, die veel door vorstbeschadiging ge leden hadden. De prijzen liepen daarom ook nu nog sterk uiteen n.l. van 2065 cent per kist. Bloemkool werd weinig meer aangeboden èn ook de kwaliteit begint sterk af te nemen De mooiste die nog werden aangeboden kwamen slechts aan prijzen van 57 cent per stuk. De aanvoer van tomaten was de afge- loopen week van weinig beteekenis meer. Rijpe vruchten kwamen niet voor en de aanvoeren zijn van de meest uiteenloopende kwaliteit. De noteeringen bewogen zich van 28 ct. per pond. iSoepgroenten werd deze week ook Iets williger afgenomen en maakte in de ver schillende soorten een kleine prijsverbete ring 'mèe:. Met de stapelproducten bleef het vrijwel bij het oude: stugge handel met lage prij zen. DE WINNAARS. Jongejans' Wildhal, gevestigd in de Baan- straat heeft in de vorige week een aantal huisgezinnen verblijd met een malsch konijntje. Dit welkome geschenk viel ten deel aan H. v. d. Werf, Hobbestraat 62 (20ste kooper), J. Vessies, Kerkstraat 21 (40ste kooper), G. Kollenberg, Dïerluststraat 20 (50ste kooper"), en G. Langendijk, Baanstraat (60ste kooper). Ook voor deze week geldt in Jongejans' Wildhal dezelfde reclame. KENNEMER THEATER. Het bioscoop-theater aan de Zeestraat vertoont in de komende week als hoofdnum mer de veel-besproken film „Tropenstor- men" (Red Dust) met Clark Gable, Jean Harlow, Gene Raymond en Mary Astor in de hoofdrollen. De geschiedenis speelt zich af op een rub berplantage in Cochin-China, waar Dennis Carson (Clark Gable) opzichter is. Zijn maatschappij stuurt hem een jong ingenieur ter assistentie, die zijn vrouw Barbara mee naar het binnenland brengt. Als dan ook uit het naburige Saigon een meisje komt, Vantine (Jean Harlow) ge naamd, die het in verband met moeilijk heden met de politie raadzaam acht eeni- gen tijd uit de stad te verdwijnen, zijn alle zijden van den driehoek compleet en bouwt het drama zich op. In deze film komen talrijke sterke speel - scènes voor, die niet zullen nalaten diepen indruk op de toeschouwers te maken. Vervolgens draait de Terrafilm „Geen geld, toch liefde" (Wer nimmt die Liebe ernst) met het vermaarde tweetal Max Hansen en Jenny Jugo in de hoofdrollen. Het scenario bevat vele beproefde en dank FEUILLETON door CHARLES ALDEN SELTZER. 49) Op den derden dag hield de regen op en de zon kwam te voorschijn. Het land lachte in den zonneschijn, liefelijk stralend, noodigend. Maar de schade was aangericht. Van Lemuel Frain en het Pig Pen personeel kwam de tij ding dat vijftig procent van zijn vee werd ver mist. Truxton van de Diamond Dot, Henning- son van de Three Bar en bijna al de andere kleine eigenaars, rapporteerden verliezen. Natuurlijk zou het vee teruggevonden wor den bij de herfst-inspectie, maar nu was het verspreid en een gemakkelijke prooi voor veedieven en daar het nog twee weken duur de voor de inspectie begon, was het te ver wachten, dat er veel vee gestolen zou worden. Toch kon er niets gedaan worden, het is dwaasheid om te probeeren op het open veld vee op te sporen. In de hoofdartikelen 'van de Kicker kon men het feit lezen, dat de Wet in Union Coutny gekomen was. Verscheidene mannen Uit Dry Bottom kwamen het Kicker-bureau bare gegevens, een soort cocktail van een beetje „Sous les toits de Paris", een beetje „Circus", een beetje „Menschen achter tralies", een beetje .Coney Island" en van alles iets en niets te veel. Het geheel vormt een verbazend aardige en onderhoudende rolprent. Tot in de klein ste rollen en in de geringste details is deze film af, kortom een van die films, die men slechts zelden krijgt voorgezet. Talrijke kostelijke regievondsten zijn er in verwerkt en het spel van de hoofdper sonen is uitmuntend. Men mag vooral deze film van opmerkelijke kwaliteiten niet ver zuimen DE OVEREENKOMST VAN KLEINHANDE LAREN EN GROSSIERS. In den loop dezer week zullen de laatste kooperskaarten aan kleinhandelaren in groen ten en fruit worden uitgereikt en zal het reeds door de organisaties aangenomen concept in werking treden. Zij die dus niet in het bezr- zijn van een kcoperskaart zuilen in het ver volg bij de grossiers geen producten meer kun nen krijgen, terwijl de koopers thans de ver plichting hebben binnen een in de overeen komst genoemden tijd hun afrekening te deen. Bij nalatigheid van den kooper aan een gros sier, zal geen enkele van diens collega's aan een dergelijken kooper producten mogen ver koopen. De concept overeenkomst is tot dusver alleen bekrachtigd door de grossiers en de kooplie- deriorganisaties. Met de veilingbesturen wor den nog onderhandelingen gevoerd. Men ver wacht echter, dat ook van de zijde der veilin gen binnen korten tijd wel onderteekening van het concept mag worden tegemoetgezien. DE PUZZLE-WEDSTRIJDEN. De laatste uitslag. De uitslag van den lOen Puzzle wedstrijd gehouden op Dinsdag 5 December 1933, luidt als volgt: De oplossing van de Puzzle was „Winkelier". Ingekomen waren 13246 oplossingen; foutief 143. lste prijs, Clubfauteuil, Wed. J. Roze- meyer, Doodweg LI V. N.; 2. Klok, Mej. A. Castricum, M. van Heemskerkstraat 24a. Heemskerk; 3. Tafellaken en 6 servetten, C. Blokdijk, Groenweg 99 W. a D.; 4. Tafelkleed, Mej. B. Geerling, Romerkerkweg 28; 5. Tom- pouce, W. Rijs, Munnikeweg 35; 6. Sigaren. D. Rumping, Gr. Houtweg 73; 7. Schoorsteen- looper, H. Henne, L. Graafwijkstraat 18; 8. Aschbak: G. Tabak, Romerkerkweg 5W W. a. D.; 9. Slip-over, C. A. v. Velthuijzen, Kerk straat 80; 10. Strijkboutstandaard, H. de Wolf, Arendsweg 98 W. a. D.; 11. Wollen camisole, Mej. M. Jongman, Schoollaan 12; 12. Fl. Limonade, W. van Vlissingen, Munni- kenweg 9; 13. Fl. eau de cologne, H. Jung- hanel, Groenelaan 29; 14. Taart, H. M. Jans sen, Wilhelminastraat 10; 15. Kaartbakjes, A. van Buggenum, Iepenlaan 4, W. a. D.; 16. Maatbeker, Lina v. Buggenum, Wilhelmina straat 25; 17. Glazen pul, Mej. Oilders, Ban- kalaan 56, W. a. D.; 18. Taartschep, H. van Leden, Breestraat 55; 19. Kistje tabak, H. Duin, Rijksstraatweg 175A W. a. D., 20. Déjeuner, T. Kamerbeek, Kruisberg 5, Heems kerk; 21. Jap. lakdoos, Chr. H. van Wingerden Groenelaan 13, Beverwijk; 22. Schaaltje v. fruit,- Mej. S. van Zutphen, Tulpenstraat 22, W. a. D.; 23. Doos zeep en eau de c. Mej. M. Broese, Steenenpaal Assend. 1156; 24. Doosje zakdoeken. A. J. v. Unen, Hoflander- weg 80, W. a. D.; 25. Wandbord, Phons Helsen Acacialaan 60, W. a. D. De Puzzle-wedstrijden zijn een enorm succes geweest. In totaal zijn ingekomen 45.703 oplossingen, waarvan slechts 1575 foutieve( d. i. ongeveer 3,5 pCt.). De commissie, die met de controleering dezer oplossingen was belast heeft derhalve in de laatste tien dagen een reuzen taak moeten verrichten. In totaal zijn 250 prijzen toegekend. En binnen om Hollis te danken; anderen versier den hun huizen met vlaggen en guirlandes. Dunlavey was tweemaal in Dry Bottom geweest na het gebeurde bij de voor-verkie zing. Hij had er met niemand over gespro ken behalve misschien met zijn meest ver trouwde vrienden, maar aan den hoonenden trek( die op zijn gelaat verscheen als hij in de buurt van diegenen, waarvan men kap aan nemen dat zij Hollis vriendelijk gezind waren kon mén duidelijk zien, dat hij van plan was om den strijd voort te zetten. Hollis had in de Kicker het onaangename nieuws moeten vermelden, dat Dunlavey ge weigerd om zich te onderwerpen aan de nieuwe wet betreffende brandmerken en het inleveren van een taxatie-lijst en ook, dat hij gedreigd had om den eersten den besten ambtenaar die op zijn grond kwam, dood te schieten. Dunlavey had niet voldaan aan de wet. maar hij had ook zijn bedreiging om „den eersten den besten ambtenaar, die op zijn grond kwam dood te schieten" niet uitge voerd, want Allen was er openlijk en brutaal, verscheidene malen op geweest. Wat meer zegt, Dunlavey had hem gezien, had zelfs met hem gesproken, maar was niet gewelddadig opgetreden. Misschien had Dunlavey in een kalmere gemoedsstemming besloten om geen gebruik te maken van zijn wapen; misschien had de kalme, bedaarde en vastberaden Allen iets over zich, dat Dunlavey de overtuiging gaf, kele winnaars hebben 'de hun ten deel gevallen prijzen nog niet afgehaald. Zij kunnen deze alsnog bij den heer C. Dingier, Breestraat 52 in ontvangst nemen. DE IJSPRET. Lang heeft de ijsvreugde niet geduurd, maar toch nog net lang genoeg om vele liefhebbers van schaatsenrijden nog eenige middagen in staat te stellen op de banen achter hec Ge meentelijk Sportpark de beenen nog eens flink uit te slaan. Woensdag werd van deze gelegenheid een zeer druk gebruik gemaakt en heerschte op het ijs een prettige drukte. Ook des avonds waren de banen open ge steld, maar teen was het al merkbaar, dat aan de vorst een einde was gekomen. Lang zamerhand werden de gevolgen van het zach tere weer merkbaar. Toch is er dezen avond op het gladde oppervlak nog door zeer velen van de schaatssport genoten. Van alle kan ten waren de liefhebbers komen opdagen, orn nog eens de schaatsen onder te binden en al mGsst het dan ook tot baantje rijden beperkt blijven de vreugde was er niet minder om. De transportcolonne van het Roode Kruis die al eenige malen bij kleine ongevallen hulp had verleend, kreeg dezen voorloopïg laat- sten(?) avond een ongeval te behandelen dat zich aanvankelijk nogal ernstig liet aanzien. Een jongeman kwam met zijn hoofd op het ijs terecht en scheen zich ernstig te hebben bezeerd. Waarschijnlijk was hij „gehaakt" door een passeerenden schaatsenrijder en zoo op onzachte wijze met den harden ijsvloer in aanraking gekomen. Het slachtoffer werd door de leden van de transportcolonne met alle zorg behandeld, en naar de tent overgebracht. Vermoedelijk had het jonge mensch een lichte hersenschudding bekomen. CONCERT BEVERWIJK'S GEMENGD ZANGKOOR. Aan het vocaal en instrumentaal concert, dat het Beverwijk's Gemengd Zangkoor op Dinsdag 12 Dec. in het Vereenigingsgebouw aan de Verlengde Groenelaan zal geven zul len medewerking verleenen Mevr. N. Honig van Ollefen, sopraan, de heer B. Hopman, cello, de heeren A. J. Roemer en J. v. d. Ploeg, piano en het K.O.V.-ensemble ge vormd door de heeren E. A. Geldermans en Chr. Braun, le viool, H. Vester en J. de Roos Sr., 2e viool, II. de Roos, alt-viool O. Akker man, cello en J. v. d. Ploeg, piano. Het koor zal onder leiding van zijn dirigent den heer Louis Stiens ten gehoore brengen: „De Lente komt" van Jacob Hamel, „Die Nacht" van Schubert, „Ecce quomodo mori- tur" van Handel, „Sneeuwklokjes" van P. M. Zijderlaan. „Vineta", Franz Abt en tot slot het bekende en humoristische „O, pepita!". Begeleid door den heer Louis Stiens zingt de sopraan Ave Maria van Kahn, Aria uit Josua van Handel en na de pauze drie liede ren van Trunk, n.l. In der Nacht, Meine Mutter hat's gewolt en Frühlingssonne. De heer B. Hopman speelt, aan de piano begeleid door den heer A. J. Roemer Adagio Cantabile van Beethoven, Berceuse de Joee- lijn van Godard, Extase Poétique van H. Akkermans en Scherzando van Wenzel. Tenslotte zal het strijk-ensemble uit de Kennemer Orkest Vereenigrng Largo uit Xerfxes van Handel, Caro mio ben van Gior- dani, Plaissir d'amour van Martini en Ases Tod uit de Peer Gynt van Grieg. Zooals men ziet heeft het Beverwijk's Ge mengd Zangkoor aan de samenstelling van het programma groote zorg besteed. Terecht mag dan ook worden verondersteld, dat de vele bezoekers, die ongetwijfeld dit concert zullen bijwonen, een genotvollen muziek- en zangavond te geniéten krijgen. HUIS UITGEBRAND. Woensdagmorgen omstreks half elf is brand ontstaan in die woning van den heer A. P. aan de Maerten van Heemskerkstraat. De vlammen grepen met groote snelheid om zich heen, tot grooten schrik van de bewoners, wier inboedel naar men ons mededeelde, niet verzekerd was. Met behulp van de buren kondien de men- aat de eerste bij eventueele oneenigheden heel goed in staat was zijn man te staan. In ieder geval had Allen meermalen over het grondgebied van de Circle Gross gereden, zonder door Dunlavey of zijn mannen lastig gevallen te worden. Hij verkende de uiterste grenzen van de Circle Cross bezittingen, maakte aanteekeningen van het vee, snuffel de in de buurt der corrals rond, onderzocht brandmerken en deed verschillende andere dingen, die er niet op berekend waren om Dunlaveys woede over dezen nieuwen en vreemden stand van zaken te verminderen. Tot dat hij op zekeren dag geen bezoek meer bracht aan de Circle Cross. In plaats daarvan verscheen hij bij Potter op het bu reau van de Kicker met copy van een bericht, dat de openbare verkooping aankondigde van een duizend stuks vee van Dunlavey's vee. Hij beval Potter om het zoo te drukken, dat hij binnen een week overal in de streek af drukken er van kan laten aanplakken. Op den avond die volgde op de verschijning van de Kicker, die het stuk over de komst der Wet bevatte, deelde Potter aan Hollis mede, dat hij dien dag de kennisgeving aan Allen had afgeleverd HOOFDSTUK XXVIII. In strijd met de wet Hollis had het feit aangetoond, dat d? meer derheid van Dry Bottom's bewoners tie wet schen hun huisraad nog voor het grootste deel in veiligheid brengen. De brandweer wist het vuur binnen de muren te houden. Het huis dat wel verzekerd was. brandde vrijwel geheel uit. De brand werd veroorzaakt, doordat de vlam in een pan met vet sloeg. PROVINCIALE BEGROOTING. MEMORIE VAN ANTWOORD. Verschenen is de Memorie van Antwoord op het algemeen verslag der afdeelingen van de Provinciale Staten van Noord-Holland om- 1 trent- de begrooting der Provinciale inkom sten en uitgaven, voor het dienstjaar 1934. We ontleenen er het volgende aan: „Tegen de wijze waarop Ged. Staten heb ben voorgesteld de begrooting voor 1934 slui tend te maken, hebben zich vele stemmen verheven. Ged. Staten hebben niet anders verwacht. Korting op salarissen, besnoeiing van subsidiën lokt protest uit. Ook hunner zijds bestaat tegenzin tegen deze maatrege len. Veel van hetgeen daartegen aangevoerd wordt, is hun uit het hart gegrepen. Echter hebben zij ook hun verstand moeten laten spreken en zij stellen met voldoening vast, dat zij op den weg, dien dit hun heeft ge wezen, door vele leden worden gevolgd. Met deze leden deelen zij de overtuiging, dat juist de onrustbarende stijging van de belastingen van het Rijk en van de gemeenten er toe moet leiden, elke niet volstrekt onvermijdelijke ver hooging van de provinciale belastingen te ont wijken. Aan hen, die zich met bezuiniging niet kun nen vereenigen, tenzij deze met belastingver- hooging gepaard gaat, mogen zij in herinne ring brengen, dat in de voorafgaande jaren de opcenten op de inkomsten en vermogensbe lastingen reeds van 11 tot 16 en van 16 tot 20 werden verhoogd. De door een enkel lid uit gesproken meening, dat een vermeerdering van de opbrengst der belastingen kan worden verkregen door een zwaardere heffing van de meer draagkrachtigen, moeten zij onjuist noemen. Zulk een heffing is even min mogelijk als een uitbreiding van de hef fing tot hen, wier inkomens en vermogens be neden de grens van belastbaarheid gedaald zijn. Zoolang de opcenten niet boven 20 behoe ven te worden opgevoerd, is er van een nood toestand der provinciale financiën geen spra ke. Maar op het intreden daarvan te wach ten alvorens in te grijpen, zou allerminst te verdedigen zijn. Met het door een enkel lid geopperde denk beeld van wettelijke verlaging van de rente en van opheffing van de verplichting tot af lossing der provinciale leeningen kunnen Ged. Staten geenszins instemmen. Daarentegen deelen zij de opvatting van een ander lid, dat de noodige gelden tegen een zoo laag moge lijke rente moeten worden opgenomen. Bezuiniging op subsidies. Bezuiniging op de subsidiën is onder de te genwoordige omstandigheden geboden. De gesubsidieerde instellingen zullen even alsieder ander hunne huishoudingen op eenvoudiger voet moeten inrichten. Dat daarbij ook op het gebied van de volksgezondheid werkzame in stellingen worden getroffen, is betreurens waardig, maar onvermijdelijk. Dat de Provincie een begin maakt met het terugtrekken van haar steun aan de gemeen ten in de kosten van het Nijverheidsonder wijs, kan geen verwondering baren. Met leedwezen hebben ..Ged. Staten er ken nis van genomen, dat vele leden zich niet konden vereenigen met een „zoo krasse tijde lijke verlaging der salarissen", waarmede ken nelijk het invoeren van verhaal van pen sioenspremie zal zijn bedoeld. De argumenta tie dier leden is echter niet steekhoudend. Met klem meenen Ged. Staten zich te moe ten verdedigen tegen de van verschillende zijden geoefende critiek op de wijze, waarop zij 't Georganiseerd Overleg raadplegen. Die critiek treft trouwens nevens het College zelf ook hun medelid, voorzitter der Centrale com missie, omdat hij in de vergaderingen dier commissie de praealabele punten formuleert, waarover vóór het eindadvies wordt gestemd. Geen vacantietoeslag. Het door verschillende leden geopperde denkbeeld om de thans bestaande salaris- korting te verhoogen tot .7 pet. a 8 pet., met vaststelling van het kortingvrij bedrag op f 500 en gedeeltelijke handhaving der vacan- toetoelage. kunnen Ged. Staten niet onder steunen. Hun hoofdbezwaar daartegen is, dat deze maatregel bij lange na niet een zoo be langrijke besparing doet verkrijgen als het geval is bij heffing van maximum verhaal van pensioenpremie en bij algeheele stopzetting der vacantietoelage. Ged. Staten verzetten zich trouwens, afgezien van den financieelen kant der zaak, tegen ieder voorstel, dat er toe kan leiden de vacantietoelage geheel of ge deeltelijk te bestendigen. De meening van het lid, dat zich tegen loonsverlaging in welken vorm dan ook, kantte kunnen zij uiteraard niet deelen, evenmin als het denkbeeld, om, alvorens een zoodanige algemeene korting in te voeren, eerst afzon derlijk de „topsalarissen" te verlagen. De Raad van Toezicht op de Provinciale be drijven heeft aan Ged. Staten in overweging gegeven, ook zijn vacatiegeld met 15 pet. te verminderen. Ged. Staten hebben zich met dit voorstel vereenigd. De kwestie met Zaanland. Ged. Staten geven ook nog een uitvoe rige uiteenzetting over de bekende kwestie welkom hadden geheeten. Dry Bottom had een wet gehad, zeker de wet van het pistool met den handigsten man in het „trekken", als eerste advocaat. Weinig menschen verlang den om vóór een dergelijk gerecht te ver schijnen met een bezwaar tegen zijn recht spraak. De wet zooals de bewoners van Dry Bottom haar kenden was een instelling die zich met dergelijke bezwaren niet ophield. Weinig menschen waagden het om tegen het besluit van het bestaand gerecht in, wetten te verdedigen die uit een beschaafde wereld kwamen, zij hadden zwijgend den dag afge wacht, waarop zij zouden komen, in weerwil van het element, dat er tegen streed. En nu was die dag gekomen. De Wet was gekomen. Zelfs het slechte element wist dit. De at mosfeer trilde van onderdrukte opwinding; in de winkels kwamen mannen en vrouwen samen; in de herbergen werd aanhoudend druk gepraat. Op de straat begroette men elkander met gesmoorde stemmen, de een hield den ander aan om het wonder te bespre ken. Op een twaalftal in het oog loopende plaatsen waren groote, gedrukte kennisge vingen aangeplakt, die den lezer in kennis stelden, dat den volgenden dag duizend stuks vee van de Circle Cross waarvan een be schrijving volgde aan den hoogsten bieder verkocht zou worden. Onder deze kennisge ving stond in kleine, duidelijke letters, een aanhaling uit de wet. Dry Bottom snakte naar adem. De herber met Zaanland. Zij deelen méde dat de mi nister van Waterstaat op twee belangrijke punten het standpunt van Ged. Staten deelt. Volgens hen is komen vast te staan, dat het aan Zaanland niet meer geoor loofd zal zijn om na 10 Augustus 1934 stroom te leveren. Ged. Staten blijven hun stand punt handhaven. De raming van de opbrengst van één op- cent is niet dan na zorgvuldige overweging van het verzamelde cijfermateriaal op het zelfde bedrag als verleden jaar bepaald. De tarieven. Wat het P.E.N. betreft, merken Ged. Staten op. dat zij niet kunnen medewerken aan een verder gaande verlaging van het tarief. Een tariefsverlaging van het Prov. Waterleiding bedrijf met ingang van 1 Januari 1935 wil len Ged. Staten in ernstige overweging ne men, wanneer de bedrijfsresultaten over 1933 en 1934 niet teleurstellen. De geldelijke beteekenis van de verschil lende maatregelen is in de begrooting duide lijk tot uitdrukking gekomen. Slechts kan het van nut zijn, nog op te geven, dat door de korting op de subsidiën in totaal ruim f 110.000 minder behoefde te worden ge raamd. De leeningpolitiek van Gedeputeerde Staten heeft aanleiding gegeven tot veel kritiek. Ge deputeerde Staten mogen echter ih herinne ring brengen, dat het in 1932 zeer moeilijk ge weest is leeningen te plaatsen. Wat de controle op de ontvangsten en uitgaven der Provincie betreft wordt opge merkt. dat deze zoodanig is geregeld, dat op elk gewensent tijdstip binnen zeer korten tijd een overzicht van de beschikbare mid delen kan worden opgemaakt en dat ver rassingen niet kunnen voorkomen. Verhooging van den post „Bijdragen in de kosten van werkverruiming en verdere kosten van bestrijding dei- werkloosheid" is niet voorgesteld omdat Ged. Staten nog steeds de opvatting zijn toegedaan, dat be strijding van de werkloosheid in de eerste plaats de taak is van Rijk en gemeenten. Dat zij niettemin de medewerking van de Provincie aan de bestrijding van de werkloosheid van groot belang achten, blijkt hier in wel uit het feit, dat zij, ondanks voorgestelde verlaging van sub sidies en salarissen den betreffenden post op het volle bedrag van f 200.000 hebben gehandhaafd. De „Anker"-kwestie. Wat de opmerkingen aangaat over de particuliere uitingen en gedragingen van een drietal leden, meent het College als zoo danig zich van een antwoord te moeten ont houden, omdat deze bemerkingen noch be trekking hebben op zijn bestuursbeleid in het algemeen, noch ook de gedragingen be treffen van de leden van dit College in de uitoefening van hun ambt. De heer Michels deelde aan Ged. Staten mede, voornemens te zijn bij de mondelinge beraadslaging een antwoord op de tot hem gerichte vraag te geven. De financieele administratie wordt op on geregelde tijden door een Rijksaccountant gecontroleerd. „De Tribune" niet in de openbare leeszalen. Openbare leeszalen worden door de Pro vincie alleen gesteund, indien zij aan de door het Rijk gestelde voorwaarden voldoen en onder deze voorwaarden is het weren van „De Tribune" begrepen. Aangezien alle open bare leeszalen, die door de Provincie gesub sidieerd worden, ook een Rijksbijdrage ge nieten, mag worden aangenomen, dat „De Tribune" in die inrichtingen niet ter lezing ligt". Verder zijn verschenen de memories van antwoord op het algemeen verslag der af deelingen van de Provinciale Staten be treffende de balansen en rekeningen over 1932 en de begrootingen voor 1934 der Prov. Ziekenhuizen, betreffende die van de Prov. Bedrijven en betreffende de rekening van het Wegenfonds over 1932 en de begrooting voor 1934 van dit fonds. Ged. Staten hebben met voldoening ge zien, dat van verschillende zijden instem ming werd betuigd met het tempo en de wijze van uitvoering van den wegenaan leg. Ook Ged. Staten zouden liever hebben gezien, dat zij in staat waren geweest voor te stellen voor het jaar 1934 het gebruike lijk bedrag in het Wegenfonds te storten, en het is slechts noodgedwongen dat zij dit achterwege moeten laten. De voorstellen van Gedeputeerde Staten omtrent de verdere financiering van het Wegenfonds kunnen in den loop van het jaar 1934 tegemoet worden gezien. Ged. Staten vereenigen zich gaarne met de opvatting, dat de gang van zaken bij de provinciale bedrijven bevredigend is te noe men, doch tevens beamen zij volkomen, dat de tijdsomstandigheden niet aan die bedrij ven zijn voorbijgegaan en daarom groote voorzichtigheid geboden is. Ged. Staten schatten de raming van de kosten voor krankzinnigenverpleging, die ten laste van de provinicale kas komen, in 1934 op f 933.000. In Zuid-Holland bedraagt die f 1.385.000, maar daar is het aantal im mers ook veel grooter. BuitenlaUdsch vleesch. De reden, waarom niet algemeen in- landsch rundvleesch wordt verstrekt, is uit sluitend gelegen in het prijsverschil met buitenlandsch vleesch. Zoodra dit verschil geen rol speelt, wordt inlandsch rundvleesch ingekocht. gen zaten porpvol. In het Model zwoegden twee kellners en de eigenaar, om hun klan ten te voorzien van de vloeibare stimulans, die hun moed moest geven om met een ze kere gelijkmoedigheid naar Ben Allen's ken nisgevingen te kijken. Het losbandige ele ment de pistool-schutters, die in vroeger dagen gewoon waren om met onverschillige minachting voor de beschaafde gebruiken hun gang te gaan hield zich op den achter grond schuil en maakte spottende opmerkin gen over dat ding, dat hen van hun macht kwam berooven en dat, dit voelden zij, voor eens en vooral hun nederlaag beteekende. Maar Dry Bottom trok zich niets aan van deze pistoolschutters, of lachte een beetje om hen, de aandacht schenkende aan de ken nisgevingen van Ben Allen, terwijl zij een nieuwtje bespraken, dat zich snel verspreid de en inhield, dat de nieuwe gouverneur aan Allen getelegrafeerd had, dat hij een afdee- ling soldaten gereed zou houden ingeval van eenig verzet. De goedgezinde Inwoners lachten. En in den loop van den dag bleven er velen voor het Kicker bureau heen en weer loopen, in de hoop een glimp te zien van den man, die het werktuig was geweest, om dit nieuwe tot stand te brengen. Even na twaalf uur dien middag reed Dun lavey Dry Bottom binnen, steeg af, bond zijn paard aan een heining voor het Model en ging binnen. Litwinof (links) de Russische volkscommissaris voor buitenlandsche zaken en Mussolini tijdens hun onderhoud te Rome, waarin behalve de Russisch-Italiaansche verhouding, ook de toenadering tussclien Duitschla?id en Rusland en Duitschland en Frankrijk werd besproken.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5