«RICHTEN DE BILT n,puROL; I VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Brandramp in Den Haag Schip Atreus Alkmaar Amazone Aurora Bennekom Barneveld Boskoop Benwell Tower Buccari Beacon Hill Clio Consul Hintz Colombia Clandeboye Crijnssen ▼erm. aankomst Laatste bericht Cordillera W. Indië. Delfland Donau Den Haag Fulda Farmsum Flandria Gaasterland Ganymedes Hardanger Halle Heidelberg Irene Igotz mendi Joh. v. Oldenbarneveld Jason Juno Johan de Witt Kreta Kurmark Batavia Chili Barcelona Napels Chili Chili Chili Buenos Aires La Plata Hauston Napels Hernosand West-Indië Swansea Hamburg Luneburg Maroula Meerkerk Mars Manura Montferland Maxim Gorki Maaskerk Meiampus Neumark Ouderkerk Orania Oberon Oldekerk Polydorus Phrontis Primo Pluto Prometheus Reggëstroom Ravnaas Rostock Rokos Sölstèn Schieland Salland Trier' ..v.« Tarakan Taxiarchis Taurius Tajandoen, Tabian Tiberius Troilus Titus Ulysses Waterland Zrinski West-Afrika Japan Baytown Japan Rosario B. Aires Santos Bourgas B. Aires Ned. Indië Ned. Indië Kopenhagen Bona (v. IJmuiden) Batavia Alexandrië Venetië Ned. Indië W. Indië Ned. Indië Ned.-Indië B. Aires Japan Venetië Curagao Buenos Aires Leningrad W. Afrika Batavia Ned. Indië Japan B. Aires Reth.ymo Japan Batavia. Ned. Indië. Sundsvall Oporto Batavia W. Afrika B. Aires Constantza B. Aires Pt. Arthur Newcastle Hamburg Japan Batavia Santé Fé Bahia Blanca Batavia Batavia Genua Batavia Alexandrië Bourgas Hamburg B. Aires 15 Dec. 15 Dec. 22 Dec. 6 Dec. 30 Nov. 10 Dec. 7 Dec. 10 Dec. 31 Dec. 12 Dec. 12 Dec. 31 Dec. 14 Dec. 29 Dec. 12 Dec. 25 Dec. 29 Dec. 12 Jan. 20 Jan. 12 Dec. 31 Dec. 24 Dec. 4 Jan. 24 Dec. 21 Jan. 12 Dec. 10 Dec. 11 Jan. 18 Dec. 11 Jan. 15 Dec. 9 Dec. 12 Dec. 8 Dec. 18 Dec. 4 Dec. 7 Dec. 20 Jan. 12 Dec. 2 Jan. 12 Dec. 12 Dec. 6 Dec. 9 Dec. 10 Dec. 8 Dec. 21 Dec. 4 Jan. 15 Dec. 7 Dec. 2 Jan. 3 Dec. van Pt. Said 28 Nov. van Lima 5 Dec. van Cadix 4 Dec. te Castellon 7 Dec. te Hamburg 29 Nov. van Curasao 4 Dec. van Callao 19 Nov. vertrokken in lading 18 Nov. vertrokken. 30 Nov. van Gibraltar in lading 4 Dec. van Flores 4 Dec. vertrokken vertrekt 9 Dec. 6 Dec. te Pto. Barrios 3 Dec. te Hamburg 4 Dec. van Aden 25 Nov. vertrokken 4 Dec. van Colombo 2 Dec. van St. Vincent 6 Dec. vertrokken 24 Nov. van Bahia 2 Dec. te Limni 29 Nov van La Plata 1 Dec. van Padang 2 Dec. van Macassar 4 Dec. te Danzig in lading 5 Dec. van Genua 27 Nov. te Smyrna 5 Dec. van Fiume 6 Dec. te Batavia 4 Dec. van Pto. Cabello 30 Nov. te Batavia 2 Dec. te Barcelona 4 Dec. te Havre 6 Dec. van Penang 6 Dec. van Gibraltar 21 Nov. vertrokken in lading in lading 4 Dec. van Gr. Bassam in lading 4 Dec. van Pt. Said 3 Dec. van Marseille 5 Dec. van Lissabon 6 Dec. van Gibraltar 3 Dec. van Dairen 3 Dec van Gibraltar 30 Nov. van Colombo 28 Nov. vertrokken 1 Dec. van Vigo in lading 29 Nov. van Freetown 2 Dec. van La Plata 4 Dec. van Gibraltar in lading 22 Nov. vertrokken 5 Dec. vertrokken vertrekt 8 Dec. 4 Dec. van Gibraltar 2 Dec. van Gibraltar in lading 24 Nov. van Buenos Aires 29 Nov. van Padang 4 Dec, van Sabang 27 Nov. te Castellon 5 Dec. van Singapore 4 Dec. van Tripoli 4 Dec. van Gibraltar 6 Dec. vertrokken 30 Nov. vertrokken VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Zweedsch s.s. Sirius Otterbacken erts Hoogovens Zweedsch s.s. Dagfrid Le Havre laden Visschersh. Deensch m.s. Kodan Esbjerg visch Visschersh. Deensch m.s. West Bound Esbjerg visch, Vischinvoer. De Deensche motorkotters West Bound en Kodan zijn hier van Esbjerg aangekomen met ladingen visch, welke geadresseerd waren aan plaatselijke importeurs. Ertsaanvoer. Met het Zweedsche stoomschip Sirius is hier van Otterbacken een lading ijzererts voor de Hoogovens aangevoerd. Groote diepgang. Het van Aruba aangekomen Noorsehe motortankschip Pan Europe is naar Amster dam opgevaren met den grooten diepgang van 8,4 meter. IJzerver scheping. Teneinde een lading ijzer voor Zweden in te nemen is het Zweedsche stoomschip Dag frid bij het Hoogovenbedrijf alhier aange komen. Geen havenstad meer. De Deensche stad Tondorn was eertijds een belangrijke koopmansstad, welke van uit de zee rechtstreeks bereikbaar was. Thans is door demping van het kanaal de beteekenis als havenstad verloren gegaan omdat ze niet meer voor schepen bereikbaar is. IJs in de houthavens. Uit verschillende havens in de Oostzee'wordt reeds sterke ijsgang gemeld, zoodat verschil lende havens gesloten zijn. Tusschen Kroon stad en Leningrad zitten ongeveer honderd schepen in het ijs vast; een aantal ijsbrekers is door de Russische regeering uitgezonden om de schepen uit hun benarde positie te be vrijden. Vlootvermindering. De sleepboot Gouwzee uit Rotterdam is uit de vaart genomen. Het schip is aan de Matex te Vlaardingen verkocht om als legger ge bruikt te worden. Door Nederlanders gered. De Nederlandsche sleepboot Schelde heeft de bemanning van het Italiaansche stoom- In vroeger dagen was het verschijnen van Dunlavey in het Model altijd het sein ge weest voor een luidruchtige begroeting Maar vandaag klonk er geen begroeting. Allen wa ren vervuld van vage fantastische gedachten over Dunlavey's eventueele handelingen en den uitslag van deze bijzondere aangelegen heid. Daarom volgde er op Dunlavey's binnen komen in het vertrek een vreemde verlegen stilte. Er werd eventjes geknikt en men trok zich van Dunlavey terug, toen hij door de kamer liep en staan bleef voor een van Ben Allen's kennisgevingen. Hij las iederen regel ieder woord ervan. Niemand stoorde hem. Toen hij met lezen klaar was, keerde hij zich om en keek de menigte aan, zijn gelaat wit van woede, zijn lippen verwrongen. „Waarom heeft niemand van jullie vervloekte gekken, dit ding er af gescheurd?" vroeg hij. Niemand voelde zich geroepen om hierop te antwoorden en Dunlavey bleef hen een oogenblik nijdig, met onheilspellend glinste rende oogen aankijken. Toen keerde hij zich plotseling om, greep de kennisgeving, scheur de haar woest in stukken, smeet deze op de vloer en trapte er op. Toen keerde hij zich weer tot de zwijgende menigte, met voorrood gezicht en een bittere sarcasme in zijn stem. „Lafaards!" zei hij. „Doodsbenauwd net een troep jakhalzen, die op den loop gaan voor het daglicht!" Hij maakte een vreemd geluid met zijn lippen, om zijn onuitspreke lijke verachting te kennen te geven voor zulke zwakkelingen. „Jullie durft niet!" riep hij. „Omdat een nuchter kalf hierheen komt en probeert ons de wet voor te schrijven. Zoo lang de za ken naar jullie zin gaan, willen jullie wel voet bij stuk houden, maar zoo gauw het anders komt Bah!" Hij keerde zich plotseling om, liep met groote stappen door de straat. Verscheidene mannen, die na zijn vertrek naar de deur gingen, zagen hem in dolle vaart naar de Circle Cross rijden. Toen lachte een van zijn vroegere vrien den schor-spottend. „Ik geloof dat dat nuch ter kalf Big Bill leelijk dwars zit", zei hij, ter wijl hij naar de toonbank ging. Hollis had een drukken dag beleefd. Men had hem zóó dikwijls de hand gedrukt, dat zij pijn deed. Het was tamelijk warm geweest voor den tijd van het jaar en daarom besloot Hollis, toen Norton laat in den middag de stad binnenreed „Om de opwinding te zien", zooals hij zei in den avond naar de Circle Bar terug te rijden. En zoo reden hij en Norton, na een korte bespreking met rechter Graney en Allen en een sober, maar voedzaam avondeten in de woning van den rechter achter het gerechtsgebouw, naar het Coyote pad en zetten kalm koers naar de Circle Bar. (Wordt vervolgd.) i schip Aida, dat in de Golf van Biscaye met verlies van schroef ronddreef, gered. De sleepboot zal trachten het stoomschip nog in Vigo binnen te brengen. Volgens een later ontvangen bericht is het stoomschip evenwel gezonken. Radioverbinding met schepen. De navolgende schepen zijn Donderdag, December 1933, radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen-Radio. Baloeran, Chr. Huygens, Colombia, Dempo, Flandria, Joh. v. Oldenbarnevelt, Joh. de Witt, Kota Agoeng, Kota Gede, Kota Nopan, Kota Tjandi, Mam. van St. Aldegonde, Orania, Si mon Bolivar, Zeelandia. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.90f 0.70 Griet per 50 K.G. f 25—f 10 Tongen per K.G. f 1—f 0.75 Groote schol per 50 K.G. f 20 Middelschol per 50 K.G. f 23—f 19 Zetschol per 50 K.G. f 25—f 23.50 Kleine schol per 50 K.G. f 25f 5.90 Schar per 50 K.G. f 10.50—f 1.60 Tongschar per 50 K.G. f 30 Rog per 20 stuks f 16f 8 Vleet per stuk f 0.90f 0.75 Kleine poon per 50 K.G. f 4.60f 1.50 Groote schelvisch per 50 K.G. f 22f 18 Middel schelvisch per 50 K.G. f 20f 11.50 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 15.50 f 7.— Kleine schelvisch per 50 K.G. f 7.50f 1.75 Kabeljauw per 125 K.G. f 32—f 17 Gullen per 59 K.G.. groote f 57f 4.20 Gullen per 50 K.G., kleine f 5.70—f 1.30 Leng per stuk f 0.90f 0.27 Heilbot per K.G. f 0.60—f 0.44 Wijting per 50 K.G. f 2—f 0.80 Koolvisch per stuk f 0.73—f 0.07 Makreel per 50 K.G. f 18 Versche haring per kist f 3.10—f 1.75 Middel hake per 125 K.G. f 79—f 73 Kleine middel hake per 50 K.G. f 26—f 23. Kleine hake per 50 K.G. f 20—f 13 BESOMMINGEN. Trawlers: Gerberdina Johanna IJm. 38 570 manden f 1950. Amsterdam IJm. 58 455 manden f 1410 Christine IJm. 2 485 manden f 1590 Azimuth IJm. 195 270 manden f 1460 Bergen IJm. 16 600 manden f 2140. Turquoise IJm. 69 80 manden f 1970 Proef II IJm. 24 235 manden f 1380 Reiger IJm. 106 120 manden f 1820. Loggers: KW 74 f 940; KW 104 f 710; KW 3 f 740. Versche haring: LP 151 f 452, Y.H. 579 f 679 Besommingen van zes drifters nog niet be kend. IJMUIDEN HARINGVISSCHERS OVERTREDING. IN TE LAAT BINNENGEKOMEN. Zooals men weet, heeft de minister van Economische Zaken eên besluit genoünen, vol gens hetwelk de haringschepen vóór 5 De cember j.l. binnen moesten zijn. Wegens overtreding van dit bij de Land- bouw-Crisiswet geregelde voorschrift zijn twee Katwijksche motorloggers, een Poolsche stoomlogger, een Vlaardingsche stoomlogger en een Vlaardingsche motorlogger, die te laat zijn binnengekomen, in de thuishavens onder politietoezicht gesteld. ARBEIDERS KRIJGEN STEMPEL- VERLOF. WEGENS GESPRONGEN WATERLEIDINGEN De plotseling ingetreden dooi heeft eenige waterleidingen doen springen, o.a. in een winkel aan het Kennemerplein, waar buren merkten dat deze bezig was onder te loopen. Men heeft zoo spoedig en zoo goed moge lijk getracht de watervloed te stuiten. Erger was het hedenmorgen in het ge bouw van de Arbeidsbeurs waar door de lakkage een ernstige overstrooming was ont staan. Alle hulpmiddelen heeft men gebruikt om uit den watersnood te komen De losse arbeiders die hedenmorgen moes ten stempelen kregen stempelverlof tot Don- dag, daar de administratie dreigde weg te drijven. STAATSVISSCHERSHAVEN- BEDRIJF EN PARTICULIERE BEDRIJVEN. GEEN WIJZIGING IN DE RETRIBUTIES. In een nota naar aanleiding van het verslag over de begrooting 1934 van het Staatsvis- schershavenbedrijf te IJmuiden, zet de regee ring uiteen, dat verlaging der retributies niet van noemenswaardigen invloed zal zijn op de financieele uitkomsten van het Staatsbe drijf, omdat die uitkomsten vooral verband houden met den gang van zaken in de parti culiere vissclierijbedrijven. In samenwerking met het departement van financiën is een onderzoek gaande of en in hoever wijziging van tarieven en retributies i het particuliere bedrijf aanbeveling zou ver dienen, meldt het Handelsblad BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 6 December. Bevallen 2 December: R. KleesTeeuwen, z.; 3 December: G. Visser—Sietsma, d.; 4 December J. J. de HaanDolstra, z.; M. W. KarremanGodefrooij, d.; C. H. C. van Regteren—Bekker; 5 December: A. Huisman Terol; C. M. Kniepde Lange, d. Overleden 4 December: G. J. enschot, 72 j., M. van Heemskerkstraat; K. v. d. Klauw, 87 jKamperlaan; 5 December: M. Staals, 69 j., Junoplantsoen. meldt: Hoogste barometerstand 773.3 m.M. te Hernosand. Laagste barometerstand 755,6 m.M. te La Coruna., en voorspelt: matigen, tijdelijk wellicht krachtigen Noord- Oostelijken wind. Half tot zwaar bewolkt of betrokken. Weinig of geen neerslag. Tempe ratuur om het vriespunt tot lichte vorst. La ter wellicht matige vorst. Barometer Stand heden morgen 9 uur 765 m.M. Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden Opgaaf: MAGAZIJN T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden. HOOG WATER TE IJMUIDEN. Vrijdag v.m. 6.44 uur; n.m. 7.03 uur. Zaterdag v.m. 7.30 uur; n.m. 7.53 uur. Zondag v.m. 8.20 uur; n.m. 8.48 uur. 35 F. 32 F. 32 F. NADEELEN VAN HET IJS. Opgeheven veren en ongelukken. HET IS NU GEVAARLIJK. Het ijs heeft zich Woensdag in Nederland verder vast gezet. Was Dinsdag de communicatie tusschen Monnikendam en Marken per ijsvlet en te voet over het ijs mogelijk doch slechts door combinatie van beide middelen van vervoer. Woensdag kon men geheel te voet den afstand afleggen. Des morgens kwamen reeds ver schillende Markers te Monnikendam aan. De tocht was niet gemakkelijk geweest en men had er twee uur over gedaan, dit door dat aan den Zuidkant van Marken het water nog open ligt en men dus aan de Noordzijde het eiland had moeten verlaten, hetgeen een omweg beteekende. Bovendien was een vaar geul nog niet geheel betrouwbaar. Woensdag middag om half 5 vertrokken nog 7 Markers ondanks de ernstige waarschuwingen van de politie van Monnikendam naar Marken. Daar zij in het donker slechts langzaam voor uitkomen, worden de Markers tegen 8 uur 's avonds op Marken verwacht. Voor wie niet bekend is op de Gouwzee is de overtocht te voet nog zeer gevaarlijk. Bij doorgaand vrie zend weer zal binnenkort de ijsbaan over de Gouwzee worden afgezet. Drijf ijs in de Maas. Sinds Woensdagmiddag bevindt zich in de Maas in Noord Limburg veel drijfijs. De scheepvaart kan echter nog normaal plaats vinden. Door de hevige vorst van de laatste nachten en dagen is ernstige schade toegebracht aan de in Noord Limburg te velde staande ge wassen. De sla in de kassen heeft groote schade ge leden, terwijl de te velde staande bloemkool grootendeels bevroren is. Brug "bij Vreeswijk weg. Door het vele drijfijs dat zich in de rivier de Lek bevindt, is het noodzakelijk geworden Woensdag de schipbrug over de Lek tusschen Vreeswijk en Vianen weg te nemen. De overtocht geschiedt thans per pont. Ongelukken te Amsterdam. De Amsterdamsche IJsclub was Woensdag avond geopend. De G.G.D. in de hoofdstad heeft Woensdag avond naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis een 24-jarigen man vervoerd, die was komen te vallen bij het schaatsenrijden op het Loo- zingskanaal en een hersenschudding opliep. Aan den Ringdijk zijn twee schaatsenrijders met elkaar in botsing gekomen. Een van hen, een 20-jarig jongmensch, kwam zoo hevig te vallen, dat hij in bewusteloozen toestand naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis is vervoerd. De rivieren. De A.N.W.B. meldt over de veren: Arnhem, Eek en Wiel bij Amerongen, Does burg, Nijmegen en Vierlingsbeek overtocht normaal. Deventer: Schipbrug weggenomen, verkeer voetgangers per stoomboot, auto's over de spoorbrug. Hedel: Schipbrug weggenomen, overtocht per pont. Zijkanaal F Noordzeekanaal: overtocht mo gelijk wordt echter zeer bemoeilijkt. Vianen: schipbrug weggenomen, overtocht per pont. Culèmborg: overtocht normaal. Stuw bij Grave geopend. De brugwacht is onder leiding van den stuwmeester Woensdagmiddag om drie uur begonnen de stuw bij Grave die op electrische motoren werkt, op te draaien. De rivier de Maas is bij Grave voor een kwart gedeelte met drijfijs bedekt. De stuw is geopend om het ijs te doen afdrijven naar beneden. De schepen behoeven niet meer te schutten. De pontveren te Boxmeer, Cuyk, Linden en de Tempel bij Overasselt zijn uit de vaart ge nomen. Overtocht is hier dus niet meer mo gelijk De postboot uit Kampen heeft na een zware reis U r k nog bereikt. De boot had levensmiddelen aan boord en het stoffe lijk overschot van een Urfcer, die te Kampen overleden is. Koningin en prinses op de schaats. De Koningin heeft Woensdag schaatsen gereden op den vijver achter Huis ten Bosch, de prinses reed op de banen van de Haag- ;che IJsclub, vergezeld van vier leden van het gevolg. Een schedelbreuk opgeloopen. Ook te Roterdam zijn eenige ongeluk ken op het ijs gebeurd. Eenige menschen hebben een arm of een been gebroken en iemand lien een hersenschudding op. In Den Haag gebeurde een ernstiger on geluk, doordat iemand viel en een schedel breuk opliep. Gesprongen Handen-Ruwe huid Bij Apothekers en Drogisten; (Adv. Ingez. Med.)] Meisje en twee kinderen omgekomen. Twee heeren ernstig gewond. Een ontzettend noodlottige brand heeft he den ochtend gewoed in het huis aan de Daen- delstraat 26 in Den Haag, waarbij drie men- schenlevens zijn te betreuren, en nog twee personen met ernstige wonden naar het zie kenhuis zijn gebracht. De drie dooden zijn: de 18-jarige mejuf frouw Paula Becker, de 6-jarige Bubi Löwié en de 3-jarige Siegfried Löme beiden zoontjes van den bewoner. De bewoner, de heer Löwie en zijn broer, die van het balcon van de tweede étage wa ren gesprongen werden ernstig gewond. SPORT EN SPEL. VOETBAL NEDERLAND—OOSTENRIJK Uit Londen wordt aan de Tel. gemeld: Vol gens mededeeling van den heer Hugo Meisl, den leider van het Oostenrijksche voetbal team, zal het volgende elftal tegen Nederland uitkomen op 10 December e.k. in het Stadion te Amsterdam: Doel: Platzer. Achter: Cisar en Szesta. Midden: Wagner, Smistik en Nausch. Vóór: Zischek, Bican, Sindelar, Schall en Binder. Zooals uit bovenstaande blijkt (aldus het blad) is de voorhoede geheel dezelfde als die, welke te Glacgow tegen Schotland optrad. Alleen in de middenlinie heeft Wagner de plaats van Braun ingenomen, terwijl in plaats van Janda, die te Glasgow gewond geraakte, Cisar speelt. Laatstgenoemde speelde ook reeds tegen Arsenal mede. ENGELAND—FRANKRIJK (4—1) Uit Londen: Op het veld van Tottenham Hotspurs had Woensdag de landenwedstrijd EngelandFrankrijk plaats, waarbij de Engelschen met rust reeds een 30 voor sprong hadden. De eindstand werd 41 voor Engeland, welks team technisch een klasse beter speelde, dan de Franschen. WIELRIJDEN. De Zesdaagsche te Keulen; GUIMBRETIèRE GEEFT DEN STRIJD OP. 1 Uit Keulen: Vijfduizend toeschouwers wa ren Woensdagavond in de Rheinlandhalle aanwezig. De eerste uren verliepen kalm, te 9 uur werden weer eens temporonden inge legd, waarbij Schön-Göbel 18 punten wonnen. De klassementsprints van tien uur werden gewonnen door Schön, Oszmella, Ippen, Pij nenburg, Ippen en Pijnenburg. Na de klassementsprints van tien uur be gonnen de renners te jagen, welke jachten een uur duurden. De groote verrassing in deze jachten was wel het volkomen falen van de Franschen Broccardo en Guimbretière, die tenslotte zelfs zeven ronden verloren. Guim bretière verdween van de baan en kwam niet meer terug. Hij klaagde over spierpijn en was totaal uitgeput. Broccardo bleef als reserve meerijden. Om zes uur hedenmorgen was de stand van den zesdaagsche te Keulen: 1 SchönGöbel 397 p. Op een ronde: 2 Pijnenburg-Wals 411 p. 3 Charlier-Ippen 259 p. 4. Rausch-Hiirtgen 185 p. 5. Kilian-Vopel 170 p. 6. Zims-Kuester 147 p. Op twee ronden: 7 Siegel-Thierbach 177 p. 8. Oszmella-Schorn 157 p. Reserve: Broccardo. EINDE DER ZESDAAGSCHEN IN DUITSCHLAND? ACTIE VAN DE PERS. Aan een telegram aan de Tel. uit Berlijn ontleenen wij: Nadat de Berlijnsche Zesdaagsche een slechts matig succes is geworden en de thans plaats vindende Keulsche Zesdaagsche in het geheel geen succes dreigt te worden, groeit in de Duitsche pers de stemming, welke de afschaffing van deze eens zoo populaire wielerwedstrijden verlangt, tot een bijna al gemeen protest. De protesten richtten zich verleden jaar reeds tegen bepaalde wantoestanden. Men wilde eigenlijk alleen maar een grondige her vorming van het reglement in het belang van de rijders en tot redding van de be dreigde reputatie. Ditmaal heeft echter de critiek op de Zes daagschen een scherper karakter aangeno men. Van hervorming is thans geen sprake meer; de „gedegenereerde en degenereerende Zesdaagschen moeten voortaan uit het nieu we sportieve Duitschland verdwijnen." De nationaal-socialistische bladen zijn met de actie begonnen. De quasi-nationaal- socialistische ptrs heeft het wachtwoord overgenomen en ijvert nu met nog grover ge schut om den onaarden Zesdaagschen over- hooup te schieten. Zelfs de Duitsche Wieler bond, de verantwoordelijke instantie heeft zich door de luidruchtige kanonnaden laten imponeeren en deelt thans mede. dat hij de vraag overweegt, óf, en in welken vorm de organisatie van Zesdaagschen in de toekomst nog kaai worden gehandhaafd, zoodat een al gemeen vei-bod van Zesdaagsche wielerwed strijden in Duitschland binnen het bereik der mogelijkheid is getreden.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6