HET NIEUWE AVONDBLAD Het vraagstuk der vischvoorziening. Proza en poèzie VELSEN !8e JAARGANG No. 342 MAANDAG 11 DEC. 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10ets., per maand 40 cents plus 2*/3 cents Incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, lossenummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN15 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVBRTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig In de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheels invaliditeit; 600— bij overlijden; 400— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; 100— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van i 2000—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonnéfe* zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN. Begint van Harlingen de victorie? De Harlihger in- en verkoopcentrale kan o0k voor IJmuiden's visscherijbedrijf van belang zijn. In ons blad van Zaterdag vonden onze lezers ,een bericht over de oprichting van een in- en verkoopcentrale voor. visch te Harlingen, waaruit blijkt, dat het de bedoeling is, visch van de havens naar de steunpunten te zen den, waar een vischhandelaar voor de distri butie in zijn rayon zorgt. In het bedoelde be richt is als plaats van aanvoer, dus als basis der organisatie, Harlingen genoemd. Uit het geen de heer A. Woesteniburg, directeur van den Gemeentelijken Vischafslag te Harlingen, de auctor intellectualis van het plan ons in een onderhoud dat wij met hem hadden mededeelde, bleek ons echter, dat het de be doeling is de visch niet alleen van Harlingen, maar ook van IJmuiden en andere havens te verzenden. Op dit onderhoud komen wij straks ■terug. IJmuiden ingeschakeld. fJmuiden is dus ook in de centrale, welker oprichting reeds een feit is, ingeschakeld en aangezien de centrale kan worden beschouwd als een instelling van nationaal belang, meen den wij goed te doen eens nader op deze kwestie terug te komen. Doch ook hetgeen de heer Woestenburg ons vertelde gaf- ons hier toe aanleiding. Hoe is het met het vischdistributie-systeem in ons land gesteld? Dit is een vraag, die gemakkelijk te beant woorden is: er is geen systematische distri butie van visch. Al niet meer sedert, naar wij meenen in 1921, de vischdistributie van het Rijk is opgeheven. Alleen in de laatste jaren van den oorlog en eenige jaren nadien werden de verschillende steden van ons land syste matisch van visch voorzien. De distributie van toen was echter niet om de visscherij te steunen, maar had haar ontstaan te danken aan de voedselschaarschte. Reederij en handel waren aan banden gelegd in het belang van het Nederlandsche volk. Toen verkeerden de consumenten in moeilijkheden. In die dagen verkeerden de consumenten in moeilijkheden. En om te voorkomen, dat alle visch ,de grenzen over ging. legde de re- geering beslag op een deel van den aanvoer, bestaande uit bepaalde vischsoorten, betaalde daarvoor een vasten prijs, de bona-fide visch - koopers pakten de visch tegen een vastge stelde vergoeding in en het Rijkskantoor voor visch zorgde voor de d'istributie. Aan dit systeem is het te danken, dat men in ons land leerde visch eten. Het was een uitkomst voor het volk, maar de reeders zagen noode een groot deel van de vangsten hunner sche pen door de distributie-ambtenaren in beslag genomen. Want de vrije handel betaalde hun het dubbele of zelfs meer dan dat. De rollen verwisseld. De rollen zijn nu verwisseld. Moesten toen de reeders een offer brengen op het altaar van het algemeen welzijn, thans zijn zij het, die geholpen moeten worden, in de eerste plaats door de Nederlandsche consumenten. Als wij thans denken aan de invoering van een distributie-systeem, doen wij dit in de eerste plaats met de bedoeling, het vischge- bruik te stimuleeren en denken wij in de tweede plaats aan de belangen van den con sument. Wie het tegenovergestelde verkondigt is niet oprecht. Speculatieve handel. De ongeregelde aanvoer, de dito consumptie en ook het feit, dat het product gemakkelijk bederft, zijn alle factoren die den vischhandel tot een speculatieven handel hebben gemaakt. Wij kennen geen ander product, dat op zulk een bijzondere wijze verhandeld wordt. En hierdoor worden ook de groote prijsfluctua ties, die zulk een groote belemmering zijn voor een geregeld verbruik, veroorzaakt. Over het algemeen kan van den vischhandel worden gezegd, dat de duurdere soorten op normale wijze worden gedistribueerd, d.w.z. door tusschenkomst van den winkelier; de goedkoopste soorten gaan veelal als specula tie-object naar die plaatsen, waar de specu latieve handelaars, zooals eigenaars van vischauto's verwachten, de beste prijzen te kunnen maken. En het is juist deze manier van zaken doen. die de groote prijsschomme- lingen veroorzaken. Dit is gemakkelijk met een- voorbeeld aan te toonen. Stel dat vischhandelaar A met een groote lading visch goede zaken heeft ge maakt in Sneek. De volgende week gaat hij weer naar Sneek. maar met tweemaal zooveel visch. Vischhandelaar B. die het in Leeuwar den minder goed heeft getroffen, heeft- van het succes gehoord, dat z'n collega in Sneek heeft gehad engaat ook naar Sneek. In Sneek dus veel visch en lage prijzen, in Leeuwarden dus weinig visch en dure prijzen. Wat ivïl de in- én verkoopcentrale? De heer Woestenburg, met wien wij op ons kantoor een onderhoud hadden, wees er op, dat het voor IJmuiden ten zeerste noodig is, dat men zich gaat aanpassen aan den nieuwen tijd. En dan moet wel in de eerste plaats met de bestaande wijze van vischdistributie ge broken worden. De in- en verkoopcentrale nu wil in de eerste plaats zorgen voor een gere gelde vischvoorziening voor het geheele land. Zij stelt daarvoor op de 48 distributieplaatsen, zoo noodig met behulp van burgemeesters, be trouwbare tusschenpersonen aan, die de visch aan den tusschenhandel, winkeliers en venters afgeven. De distributie zal niet van Harlingen alléén uit geschieden, doch bijv. ook van IJmuiden. In de inkoopplaatsen worden inkoopers aan gesteld, die van uit de centrale opdracht krij gen voor het inkoopen van bepaalde hoeveel heden visch, welke wederom op aanwijzing van de centrale naar de distributieplaatsen verzonden worden. Alhoewel het dus niet in de allereerste plaats om Harlingen alleen te doen is, ver wacht de heer Woestenburg veel goeds van de centrale voor Harlingen, vooral omdat, wanneer het systeem door werkt, de visschers in Harlingen evenveel geld voor hun visch kunnen maken als bijv. in IJmuiden. De vele botters, die benoorden Terschelling visschen, zouden dus in het nabijgelegen Harlingen een goede aanvoerplaats vinden, een aanvoer- plaats, veel dichter bij de vischgronden gele gen dan IJmuiden. De heer Woestenberg zeide, van meening te zijn, dat deze organi satie ook voor IJmuiden van groote beteeke- nis is. De Centrale Bond van Vischhandelaars heeft men ook reeds ..voor het plan weten te winnen, vooral omdat de centrale den be- staanden groot- en kleinhandel niet uitscha kelt. Zeker, er zijn bezwaren, maar zeide de heer Woestenburg, we moeten het goede niet laten om de bezwaren, maar het doen om de voordeelen. En de voordeelen achtte hij zeer groot. De visscherij noemde de heer Woestenburg primair, de distributie secundair. Als we het secundaire helpen, helpen we tevens het pri maire. Voor rechtstreeksche hulp van de visscherij is veel geld noodig en dat is niet beschikbaar. Maar het voor verbetering van het distributiestelsel, het secundaire dus be- noodigde geld is beschikbaar en we kunnen dus beginnen. Wij vernamen nog van den heer Woesten burg, dat er thans hard gewerkt wordt aan de innerlijke organisatie van de centrale, die zooals men weet, in Harlingen gevestigd wordt. Er komt natuurlijk heel wat kijken, maar ten slotte zullen de moeilijkheden wor den overwonnen. De heer Woestenburg had de grootste verwachtingen van zijn geesteskind, ook voor de visscherij van IJmuiden. Een dei- grootste reeders, met wien hij zijn plannen besproken heeft, was zeer enthousiast. Zal van Harlingen de victorie beginnen? S. B. VOETBAL COMPETITIESTAND I.V.C.B. WEST II 2a. gesp. gew. gel. verl. pt. v.t. gem. A. D. O. I 7 4 2 I 10 15—12 1.44 Onze Gezellen I 8 5 1 2 11 20—6 1.37 Vitesse I 10 5 3 2 13 26—23 1.30 Tijlingen I 9 5 1 3 11 18—13 1.22 Geel Wit I 9 5 0 4 10 29—23 141 Lisse I 8 2 2 4 6 14—17 0.75 Leiden I 11 3 2 6 8 18—33 0.72 Santpoort II 8 0 1 7 1 10—23 0.12 (Volgens Reuter is in Amerika, en nog icel door den voorzitter van de Poet Laureate League het denkbeeld geopperd, dat de dich ters een code zouden krijgen met een 35-urige arbeidsweek). 'k Zie de dichters aller landen Al in spraakloosheid ontzet, Dat zij ooit ter wereld zouden Vallen onder d' arbeidswet, Vijfendertig uren dichten, Zes uur daaglijks, reken maar, Eiken dag op vaste uren, Peinzen aan een lessenaar. Inspiratie uit een kraantje, Dat je dicht- of opendraait, Dichtersvuur, dat op commando Uitdooft of ten hemel laait. Heden eindigt dan de werktijd Met een onvoltooid sonnet, Het mag eerst, op straf van boete, Morgen worden voortgezet. Als het eenmaal maar zoover is, Krijgen z' ook nog op den duur, Dat het tempo wordt geregeld, Zooveel strophen in het uur, Alle dichterlijke vrijheid, Radicaal om hals gebracht, Hoort u wel het koor der dichters Dat daar bitter hoonend lacht? Neen, men moet geen dichters zoeken In bedrijfseconomie, In 't meest zakelijke proza Is geen plaats voor poëzie. CONCERT KUNST NA ARBEID. Haar eerste concert van dit seizoen gaf de Harmonievereeniging .Kunst na Arbeid" Za terdagavond in „Het Wapen van Velsen". On der directie van den heer M. Kley werd een prettig varieerend programma op vlotte, voor de vereeniging succesvolle wijze afgewerkt. Na een forsche, doch niettemin verzorgde executie van Schubert's welbekende militaire, marsch, bracht Kunst- na Arbeid met Men delssohn's Ouverture „Heimkehr aus der Fremde" een harer nieuw-ingestudeerde wer ken. In de uitvoering van deze ouverture viel veel goeds op te merken en met genoegen mogen we constateeren, dat naast het devies, waaraan de vereeniging haar naam ont leend heeft, ook dat andere zoo noodige: „sempre crescendo", niet ontbreekt. Zeer ver dienstelijk werk verrichtten het hout- en het saxofoon-register, terwijl ook het koper be wees, dat het ensemble serieuze studie niet vreemd is. Toch was Mendelssohn's compositie nog niet genoeg „uit de verf" om de eischen ten volle te bevredigen; het was nu nog geen „Heimkehr", maar nog te veel „wandern". Een Carmenfantasie en de Orpheus-ouver- ture hadden (vooral de laatste) dusdanige kwaliteiten in zich, dat we ze met een met kennis van zaken bewerkte Gavotte (Popper) en Eerste Poolsche Nat. dans (Scharwenka) van de hand des leiders, tot het mooiste ge deelte van dit concert mogen rekenen. In de Orpheus-ouverture gaf o.a. het cello- register blijk van een frappanten vooruit gang, zoowel in toon als techniek, terwijl ook de andere registers van het ensemble met de vertolking van dit goed bestudeerde werk be wezen, dat de leider van „Kunst na Arbeid" hier iets tot stand heeft gebracht. Den solo-clarinettist een pluim voor zijn cadenzae. Popper's Gavotte, een bewerking voor har monie van de bekende cello-solo, was voor den dirigent terecht een succes, daar zijn arrangement- zich voor deze bezetting uit stekend leent en beschaafd ten gehoore ge bracht werd. Na een oud (doch goed) repertoire-num mer, de Strausz-wals Wein, Weib und Ge- sang, hoorden we nog een fantaisie over Audran's Opera Comique „La Mascotta". een werk. dat door zijn pittige samenstelling nog wel eens verrassingen voor de blazers ople verde, dat in de piano-gedeelten een kleine retouche nog wel zou kunnen verdragen, doch waarvan we een volgend concert met genoe gen als toetssteen de reprise zullen hooren. Directeur Kley, die van de luisterenden vele applausjes in ontvangst te nemen had, oogstte echter met zijn jeugdige leerlin ge en jongste lid van het corps, mej. Dina Bouman, het meeste succes. Deze laatste welke nog slechts 1 1/2 jaar clarinet studeert, voerde met orkestbegelei ding Weber's Concertino uit, dat gezien haar korten studietijd reeds veel verdienstelijks in zich had. zoodat voorzitter Ebbeling, welke haar bebloemde, terecht haar als voorbeeld stellen mocht van een energiek, volhardend leerlinge, die voor het corps een belangrijken aanwinst belooft te worden en waarvan hij er graag velen in de gelederen van Kunst na Arbeid zou willen zien. Bal en verloting waren mede oorzaak, dat dit goed geslaagde doch minder goed bezochte concert, geanimeerd verliep. Namens bestuur en leden heeft de voorzit ten den eminenten leider na afdoop gecom plimenteerd met zijn succes en hem dank ge bracht voor datgene wat de heer Kley in de twee jaren van zijn directeurschap voor het orkest heeft gedaan. Bij zijn wensch, dat het met „Kunst na Arbeid" steeds excelsior moge gaan, willen wij ons gaarne aansluiten. W. DUITSCH STOOMSCHIP OP DE HAAKSGRQNDEN GESTRAND. SLEEPBOOTEN VAN BUREAU WIJSMULLER TRACHTEN HET VLOT TE KRIJGEN. Het Duitsche ss. Lipari, groot 1940 ton en in 1930 gebouwd, is Zondagavond 8 uur op de Zuider Haaksgronden gestrand. Op het verzoek om sleepbootassistentie zijn de sleep- booten Drente van den Helder en Hector van IJmuiden, beide van Bureau Wijsmuller N.V., onmiddellijk vertrokken. Eveneens zijn de Bugsier-booten Simson van uit Vlissingen en Jason van Cuxhaven ter assistentie uitgevaren, die echter geen dienst behoefden te doen, daar de Drente en Hector 's nachts 2 uur het gestrande schip vast maakten en onmiddelijk met vlotsleepen be gonnen. De Lipari was met een lading stukgoede ren en zuidvruchten van Genua en Valencia op reis naar Hamburg en strandde tenge volge van een plotseling opgekomen mistbank op deze gevaarlijke ondiepten. VISCHINVOER VANDAAG GECONTINGENTEERD. Op 100% van drie jaars gemiddelde. AANVOER VAN VREEMDE SCHEPEN VALT ER ONDER. Een „treffend beeld van dezen tijd". Een foto van een Duitsche visschersbootdie bij haar terugkomst in veilige haven met behulp van bijlen van de sneeuwklompen moet worden be vrijd. In de Staatscourant van heden zal wor den afgekondigd een Koninklijk besluit tot contingenteering van den invoer van versche gekoelde en bevroren zeevisch. De invoer zal worden beperkt tot 100 pet. van den gemiddelden invoer der jaren 1930, 1931 en 1932. Op dezelfde wijze zal de aanvoer van zee visch door middel van visschersschepen, van andere dan Nederlandsche kenteekenen voor zien en rechtstreeks van vischgronden ko mende worden beperkt. Met de uitvoering dezer contingenteering zal worden belast de heer N. J. Jansens, in specteur der visscherijen te 's Gravenhage. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING. De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft a.s. Dinsdagavond in de Gemeentelijke Con certzaal te Haarlem een concert onder di rectie van Marinus Adam met als soliste To van der Sluys (sopraan). Het programma vermeldt voor het orkest de Weihnachts Pastorale van Heinichen, de symphonische Suite van Debussy „Prin- temps" van Beethoven's Eerste en de Ouver ture Carnaval van Berlioz. De soliste zingt Bach's Kantate no. 51 „Jauehzet Gott in allen Landen" (voor zang, obligaattrompet en orkest) en Air de Lia uit „l'Enfant Prodigue" van Debussy. In de symphonische suite van laatstge noemden componist (2 deelen, voor orkest en 4-handig-piano) wordt de vleugel bespeeld door de heeren Martin J. Lürsen en Roelof Riphagen. TWEEDE ST. NICOLAASFEEST VAN SCHOOL J. Voor een geheel met oudes gevulde gym nastiekzaal voerden leerlingen van School J Donderdagavond nogmaals het programma van het Sint Nicolaasfeest uit. Als zangnummertjes, zoowel als de tooneel- stükjes oogstten een dankbaar applaus, Voor al „Sint Nicolaas naar Holland" en „het Ka bouterlied" vielen blijkbaar bijzonder in den smaak. Een mannenkwartet, onder leiding van den heer. Grin verleende zijn medewerking. Een viertal liederen werden door de heeren op inderdaad fraaie wijze gezongen. Aan 't slot dankte de voorzitter de ouders, die door hun bijdrage het personeel der school in staat hadden gesteld met de kinde ren een mooi Sint-Nicolaasfeest te kunnen vieren. UITSLAG VAN DEN PUZZLE-WEDSTRIJD WINKELIERS- EN HANDELSVEREENIGING ,GRO OT-IJ MUIDEN De prijswinnaars zijn: W. v. Keulen. Kanaalstraat 109, f 50 aan waardebons. G. Bakkernes, W. Barendszstraafc 11 f 25 aan waardebons. Nel v. d. Made, Ken nemerlaan 12 f 10 aan waardebons. Mej. A. C. Rietdijk, W. Beukelszstraat 23 f 5 aan waardebons. C. Kramer. Annastraat 6, f 5 aan waardebons. J. F. v. d. Wateren. Kanaalstraat 200, f 5 aan waardebons. J. v. d. Slik, De Ruy- terstraat 93, f 5 aan waardebons. Wed. G. H. Valter, Velserduinplein 2, f 5 aan waardebons. J. Roelofs, Enschedéstraat 28, f 2.50 aan waardebons. N. C. Nat, Schoolstraat 10, f 2.50 aan waardebons. T. Zwart, De Weerdstraat 30, f 2.50 aan waardebons. M. Barnhoorn, Kompasstraat 40, f 2.50 aan waardebons. W. A. Groenendaal, Kanaalstraat 214. f 2.50 aan waardebons. L. Visser, Enschedéstraat 9, f 2.50 aan waardebons. W. H. Ketting, Cederstraat 4. f 2.50 aan waardebons. M. L. Sparrius. Bik en Arnoldkade 28, f 2.50 aan waardebons. Willie Schouten, C. Drebbelstraat 10, f 2.50 aan waardebons. Annie Klirge, Rijpstraat 27, f 2.50 aan waardebons. A. de Waard, Jac. v. Heemskerkstraat 29, f 2.50 aan waardebons. J. Schols, Sluisplein 27, f 2.50 aan waardebons. M. Riedijk, Lagersstraat 41, f 2.50 aan waarde bons. G. Naarding-Smit, Rijpstraat 36, f 2.50 aan waardebons. G. Haver, Seinpostweg 23, f 2.50 aan waardebons. H. van Kaam, Bloem- straat 82, f 2.50 aan waardebons. P. de Beurs, Neptunusstraat 26, Doos Bonbons. Annie Geerlof, Kennemerlaan 158, Flesch Wijn cocktail. Geertje Veldhuis, Vischstraat 1, Ed. Kaasje. Bert Koning, James Wattstraat 15, Kussen. J. de Koning, W. Barendszstraat 44, Moderne Schemerlamp. J. Bakker, Kanaal straat 244. Doos Tabak. Mevr. Wulp, Lagers straat 50, Kistje Sigaren. Jan Roodzant. Huy- gensstraat 87, Doos Bonbons. J. Kramer, Torricelliestraat 6, Gevulde mand. Visser, Edisonstraat 44, Schemerlampje. A. Heere, Kennemerlaan 64rd., Flesch Wijn. W. F. v. d. Velde, Hadleystraat 29, mand boodschappen a f 3. D. den Braber, Koningsplein 15, mand boodschappen a f 3. C. Stam, Lippershey- straat 18, Geslepen Koekschaal. N. v. Vliet, Dirk Hartoghdwarsstraat 12. Flesch eau de cologne. Mej. E. Lips-Hopman, James Watt straat 55, Paar Dameshandschoenen. C. Jan sen, Wijk aan Zeeërweg 166, Paar Dames pantoffels. C. Stam, Bik en Arnoldkade 28, Zelfbinder. Mej. J. Bonekamp, Bloemstraat 11, Paar Handschoenen. Dik Bakker, Kennemer laan 66, Thermometer. J. v. d. Plas-Spruijt, Rijpstraat 83. Fluitketel. H. Rutgers, Reeder- straat 2, Kistje Sigaren. A. Schippers, J. P. Coenstraat 73a. Kistje Sigaren 25 stuks. C. M. v. Steenkiste, Sluiseiland 46, Kistje sigaren 50 stuks. C. de Boer, Kanaalstraat 80. 1/2 pond tabak met pijp. Ali Wijker, Bothastraat 8rd., Tabakszak a f 2.50. H. de Krijger, Houtman straat 44, Reparatie dames of heeren zooien en hakken. P. H. Hendrikse, Kanaaldijk 238, Doos Bonbons. W. Verschoor, Snelliusstraat 29. Doos Tabak. J. A. Kramer, Koningsplein 16. Vogelkooi. H. de Bruin, Sluisplein 15. Slob- pak. D. Rijkeboer. Wijk aan Zeeërweg 121, Paar Damespantoffels. B. v. d. Berg, W. Beu kelszstraat 35, Thermometer. Jac. v. d. Brink, P. Heinstraat 74. Boterletter. J. Breukhoven, Wijk aan Zeeërweg 153, Schilderij. A. de Back, Snelliusstraat 20, Osmia Vulpenhouder. J. M. Visser, Vuurtorenstraat 7, Handweeftafelkleed. P. v. Ikelen-Bakker, Prins Hendrikstraat 18, Paar Pantoffels. A. v. Hooff, De la Reystraat 5, Doos Bonbons. G. J. v. d. Steen. J. v. Heems kerkstraat 83, Axminster Karpet. C. Zwem mer. Wilhelminakade 31. Kom met goudvïsch. Pietje Dekker, Kompasstraat 56, Barometer. J. A. Weimar, Julianakade 19. Wollen Deken. L. P. Burghoudt, Wijk aan Zeeërweg 118. Luxe doos menagerie. C. Langbroek, Stephenson- straat 49. Kistje Sigaren. N. Broek, Hadley- dwarsstraat 2, Lips pantalonstrekker. A. Ha- ringa, Snelliusstraat 55. Flesch eau de cologne. S. Karst, Hadleystraat 43, Marsepain Rollade. Mej. D. Stark, Bloemstraat 118. Rijwiel bui tenband. Mevr. v. d. Jagt, Rijpstraat 60. Slip over. Martin Broek, Kanaalstraat 31, Haller gastafel 2 vl. S. Egner p.a. H. Visser. Vesse- ringstraat 7, Occorino. M. Schipper. Stephen- sonstraat 27. idem. Thea Koenen, Seinpost- weg 29. idem. Kwak, Kennemerlaan 148, idem. Bertha Fuik, Kennemerlaan 52, idem. W. Gorter, Kanaalstraat 238. idem. A. G. Lir.d- hout, Snelliusstraat 55. Ganzenspel, P. v. d. Kuil, Huvgensstraat 42, idem. T. Haagsma, J. Wattstraat 57, Halmaspel. E. J. Bruin, Bloemstraat 144. idem. L. J. den Broeder, Sluisplein 30. idem. R. v. d. Wel, Acaciastraat 28. idem. A. R. de Krijger. Hadleystraat 21, ,idem. M. D. Heimig. Amstelstraat 6, odem. C. v. d. Ketterij. Kompasstraat 14, Aquarium- spel. Alb. Vos, Pr. Hendrikstraat 98. Bood- schappentasch. H. J. Smit, Kennemerlaan 52dr.. idem. Mej. E. Zwaan, Wilhelminakade 50rd.. idem. Paulina Peeters. Kanaalweg 114rd., idem. K. Groenevelt, Groeneweg 62, idem. A. de Graaff, Wilhelminakade 37, idem. A. v. d. Wateren. Wijk aan Zeeërweg 145, idem. P. Rademakers. Kanaalstraat 72. idem. M. Smit. Spilbergenstraat 20, idem. S. van Geelen. Terrasweg 32, Santpoort, idem. BAZAR VOOR HET WITTE KRUIS. In het berichtje over den bazar voor het Witte Kruis, die het volgend jaar in verband met het 40-jarig bestaan zal worden gevierd staat de naam van de voorzitster abusief vermeld. De voorzitster is niet mevr. Baart, doch mevr. Baak.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1