In de taal SPANJE IN REP EN ROER. PAARDENSPORT WIELRIJDEN KRACHTSPORT LUIDSPREKERS LESSEN Personeel gevraagd Personeel aangeboden Huizen gevraagd Huizen aangeboden Kamers aangeboden Huisraad aangeboden Muziek instrumenten RIJWIELEN AUTO'S DIVERSEN gevaardigden, dat het besluit In de practijk niet doelmatig was gebleken en dat er dus eenige soepelheid in de toepassing noodig was gebleken. Hiermede ging de vergadering accoord. Toen volgde dee benoeming van een nieuwe commissie, waarvoor gekozen werden: C. Blom (B.V. Insulinde) A. Hamburger (B.V. Victoria) en G. de Boer (B.V. Vondel). Thans was aan de orde het voornaamste punt vande agendabenoeming van een voorzitter. De waarnemende voorzitter deelde mede, dat er namens het bestuur besprekingen wa ren gehouden met den voorzitter van de Bil jartclub der Sociëteit Vereeniging te Haar lem, Jhr. Dr. J. C. Mollerus, en dat deze zich bereid had verklaard, een candidatuur te aanvaarden, echter op conditie dat hij tot April e.k. zijn reeds aangegane contracten kon ten uitvoer brengen en die met zich brengen, dat hij zeer vaak uitstedig en uit- landig zal moeten zijn. Hij zou dus voorloopig weinig of geen tijd kunnen vinden voor bonds zaken. Daarna kon men op hem rekenen. De heer Van Haaren vertolkte de meening. van het bondsbestuur. dat de Ned. Biljart bond door de benoeming van den heer Mol lerus een alleszins waardig en kundig vertegen woordiger hoopt te krijgen. Daar geen tegencandidatuur was gesteld, werd de heer Mollerus met algemeene stem men gekozen. Er was één blanco stem uitge bracht. Vervolgens werd door het bondsbestuur aan den afgetreden voorzitter, den heer J. Sanders, het eerelidmaatschap aangeboden. (Applaus) Bij de rondvraag herdacht de heer Wieken- hagen, voorzitter van de B.V. Benoorden het IJ, den onlangs overleden oud-penningmees ter van den Ned. Biljartbond, wijlen den heer W. H. Smit en diens groote verdiensten voor den bond, waarmede de afgevaardigden en het bestuur instemden door van hun plaat sen op te staan. Te vijf uur sloot de waarnemende voorzitter deze drukbezochte vergadering. Wij feliciteeren den Ned. Biljartbond met de keuze van dezen voorzitter, aldus onze medewerker. Niet alleen omdat het een stad genoot geldt, maar vooral, omdat wij weten, dat, als de heer Mollerus wat aanpakt, hij dit met volle energie en groote doorzicht- vermogen verricht, als de tijd daartoe ge komen is. Draverijen op de korte baan. Zaterdag is te Groningen een vergadering .gehouden van afgevaardigden van hard draverij vereenigingen, die uitsluitend drave rijen op de korte baan organiseer en. In deze bijeenkomst werd in principe besloten, over te gaan tot stichting van een landelijke or ganisatie, waarvan alleen korte-baan-vere-e nigingen deel zullen kunnen uitmaken. Donderdag a.s., des namiddags te 4 uur, zal in het Kennemer Hotel te Beverwijk opnieuw een vergadering worden gehouden, waarin de oprichting van de landelijke organisatie zal worden bekrachtigd. Wedstrijden te Antwerpen. Nederland slaat België en Italië. Uit Antwerpen: De uitslagen van de Zater dag gehouden wedstrijden luiden: Sprint. 1ste serie 1 Martinetti, 2 Huybrechts, 3 Leene. 2de serie: 1 Arlet, 2 Bergamini, 3 Van Eg- mond. Herkansing: 1 Huybrechts, 2 Van Egmond, 3 Bergamini, 4 Leene. Finale der verliezers 1, Van Egmond, 2 Leene, 3 Bergamini. Finale der eersten: 1 Arlet, 2 Huybrechts, 3 Martinetti. Tandemwedstrijd1 Arlet-Huybrechts, 2 Martinetti-Bergamini, 3 van Egmond-Leene. Wedstrijd achtr tandem: 1 Van Kempen, 2 Haem-erlinck, 3 Mascano. Omniumrace sprint: 1 Pijnenburg, 2 Loncke, 3 Van Hout, 4 Guera, 5 Huys, 6 Piemontesi. Omnium puntenrace: 1 Pijnenburg, 2 Lon cke, 3 Piemontesi, 4 Guerra, 5 Huys. Achtervolging: 1 Pijnenburgvan Hout, 2 Huys-Loncke, 3 Guerra-Piemontesi. Tweede race achter tandem: 1 Van Kempen 2 Haemerlinck, 3 Martano. Snelheid op tandem: 1 Arlet-Huybrechts, 2 Martinetti-Bergamini, 3 Van Egmond-Lene. Eindstand der sprints: 1 Arlet, 2 Huybrechts 3 Martinetti, 4 Van Egmond, 5 Leene, 6 Ber gamini. Achtervolging achter tandem, lste serie: 1 Pijnenburg, 2 Piemontesi. 2de serie: 1 Van Hout, 2 Loncke. 3de serie: 1 Huys, 2 Guerra. Totaaluitslag omniumrace: 1 Pijnenburg, 2 Loncke, 3 Van Hout, 4 Huys, 5 Guerra, 6 Pie montesi. Algemeen landenklassement: 1 Nederland, 2 België, 3 Italië. Totaaluitslag stayerswedstrijd (3 maal 15 K.M.)1 Bland Garm, 2 Seynave, 3 Lohman, 4 Van der Wulp. Kampioenschappen West-Nederland te Beverwijk. Zondag zijn de krachtsportwedstrijden om de kampioenschappen van West-Nederland, gewicht heffen en worstelen, voortgezet. De uitslagen waren: 2e afd. midden a ge wicht worstelen: 1 J. van Hoek, D.O.K.. Be verwijk, 1 strafpunt, 6 partijen; 2 J. Buchcly, K.D.O. Den Haag, 6 strafpunten, 5 partijen. 3 G. van Eerden, H.K.V. Haarlem 6 strafpun ten 4 partijen. 2e afdeeling midden b gewicht: 1 P. Broos, D.O.K., Beverwijk, 0 strafpunten 3 partijen, 2 H. Duin. D.O.K., Beverwijk, 4 strafp. 3 p.; 3 J. Soep, K.D.O., Amsterdem, 6 strafp. 3 p. 2e afd. midden c gewicht: 1 J. Eckhardt, D.O.K., Amsterdam, 1 strafp. 2 partijen; 2 Joh. Korver, Hercules, IJmuiden, 3 strafp. 3 partijen; 3 Jac. Qorver, Hercules, IJmuiden, 6 strafp. 3 p. Ie afd. licht gewicht: 1 N. Groeneveld, D.O.K. Beverwijk. 2 strafp. 3 partijen, 2 J. Seg- gelink, H.K.V. -Haarlem, 4 strafp. 4 p.*, 3 W. Brandjes, D.O.K., Beverwijk, 7 strafp. 3 p. Ie afd. midden a gewicht: G. Doets, D.C.K., Beverwijk. 1 strafp. 3 partijen. De Beverwijksche Kraehtsportvereeniging D.O.K. legde op dezen wedstrijddag beslag op kampioenschappen worstelen. BUITENLAND Syndicalistische agitatie in het geheele land fcxpressefrein tof ontsporing gebracht. Tientallen dooden. MADRID, 10 December. Ondanks de buitengewoon uitgebreide voorzorgsmaatre gelen der regeering en het afkondigen van den staat van beleg, is de anarche-syndica-^ listische opstandige beweging in den nacht op Zondag opnieuw opgelaaid. Te Madrid, waar tot nu toe niets was voorgevallen, zijn 11 bommen ontploft. Het mag een wonder heeten, dat persoonlijke ongelukken niet hebben plaats gevonden. De materieele schade daarentegen is aanzienlijk. Te Barcelona hebben de schietpartijen in de voorsteden den geheelen nacht voortge duurd. In de stad zelf zijn vier bommen opntploft. Twee personen zijn gedood en velen gewond. Bovendien zijn de bakkers in staking gegaan. De militairen verzorgen de broodvoorziening. 35 a 40 dooden bij treinontsporing. Op 15 K.M. afstand van Valencia is de expresstrein Valencia-Sevilla tot ontsporing gebracht doordat extremistische elementen een brug in de lucht hadden laten vliegen. De trein stortte in de diepte. Tot nu toe zijn dooden, 11 ernstig en 27 lichtgewonden geborgen. Omtrent het definitieve aantal slachtoffers van den spoorwegaanslag bij Valencia is officieel nog niets bekend gemaakt. Volgens particuliere mededeelingen bevinden zich nog 50 dooden in een vernielden wagen, zoodat het totaal aantal dooden geschat zou kunnen worden op 35 tot 40 en het aantal gewonden op 50. Te Grande hebben extremisten brand ge sticht in zes kerken en kloosters welke grootendeels in de asch zijn gelegd. De wa tervoorziening is gestoord. Regeeringsgebouw bestormd. Te Saragessa hebben de anarchisten ge probeerd het gouvernementsgebouw te be stormen. Zes personen zijn gedood. De troe pen werden van de daken beschoten. De schietpartijen duren voort. Te Alfa jar bij Valencia zijn 14 syndicalis ten om het leven gekomen doordat bommen, welke verdeeld wei-den, te vroeg zijn ont ploft. 400 bommen zijn in beslag genomen. Te Bilbao en Sevilla, waar het nog rustig is, zijn zeer scherpe voorzorgsmaatregelen getroffen De belangrijkste punten in de stad zijn bezet door militairen met machinege weren en pantserauto's. Zestien dooden bij een bomaanslag. Te Lacorogne is de algemeene staking uit gebroken. In het dorp Sillas is een hoeveelheid bom men, die door de opstandelingen werd ver voerd ontploft, waardoor zestien personen werden gedood. In den loop van den nacht op Zondag zijn hier een veertigtal arrestaties verricht. MADRID, 10 Dec. (V.D.) Zoowel vanuit Ta- ragona als uit de stad Teruel zijn heden vrij krachtige afdeelingen troepen de pro vincie ingezonden, waar in afzonderlijke dorpen de opstand nog in vollen gang is. In Villanueva in de provincie Badajoz liepen bij een daar gehouden revue over de troepen de recruten naar de opstandelingen over, waar bij het, naar verluidt, tot een kort vuurge vecht is gekomen. Oproep tot algemeene staking. In Madrid is de Zondagmorgen en -mid dag rustig verloopen. Des avonds laat begon nen weer kleine groepen extremisten bom aanslagen uit te voeren. Om 10 uur ontplof ten 3 zware bommen in de nabijheid van de Gran Via, een der drukste straten der hoofd stad. Er werd eenige, doch geringe schade aangericht, personen werden niet gewond. Eveneens des avonds verdeelden vrouwen vanaf verscheidene vrachtauto's strooibiljet ten van de syndicalistische vakvereenigingen met de mededeeling, dat voor geheel Spanje de revolutionnaire algemeene staking was af gekondigd. Het manifest riep op tot den strijd tegen reactie en fascisme. Van sociaal democratische zijde wordt verklaard, dat geen gevolg zal worden gegeven aan deze stakings oproep. Men zal echter moeten afwachten of de soc. dem. leiders in staat zullen blijken een samengaan van hun leden met de syn dicalisten te verhinderen. Er werden 140 ar restaties verricht'. Regeering den toestand meester? De minister president heeft door de radio verklaard, dat de regeering den toestand vol komen meester is en de opstandspoging als onderdrukt beschouwt. Zweden. Een nationaal-socialistisch blok gevormd. Onder leiding van overste Martin Ekstroem is thans het sedert lang ontworpen nationaal socialistische blok in Zweden tot stand geko men, aldus meldt V.D. uit Stockholm. China. 38 dooden bij een aanval op Foekien? Uit Sjanghai: Zaterdag hebben Chineesche bombardementsvliegtuigen de stad Sjaoetsjau in de provincie Foekin met bommen bestrooid. Volgens persberichten zouden 38 personen zijn gedood. Wordt Araki dictator? Uit Tokio, 10 Dec.: Het invloedrijke dagblad „Japan Times" publiceert een artikel, waarin een dictatuur onder leiding van den minister van oorlog Araki wordt geëischt, daar de par tijen in Japan hun tijd hebben gehad. Italië. gingen in het werk om den oud-premier Ve nizelos te overreden zich candidaat te stellen, doch tot dusver heeft Venizelos nog geen be sluit genomen. De huidige regeering zelf is voorstandster van het aanblijven van president Zaimis. Mochten de oppositie-partijen Venizelos can didaat stellen, dan zal de regeering algemeene verkiezingen uitschrijven, in de hoop dat zij dan zoowel in de Kamer als in den Senaat de meerderheid zal krijgen. Roemenië, Aanval van Mania op Carol's omgeving. Wet op de stichting der corporaties. In een zitting, welke tot diep in den nacht duurde, heeft de groote Fascistische Raad de ,Wet op de stichting der corporaties" opge steld. Deze bestaat uit 15 artikelen en geeft in algemeene lijnen de grondslagen aan voor den opbouw en de rechten der corporaties. Frankrijk. Chautemps behaalt een meerderheid bij de salariskwestie. De Kamer zette Zaterdagmorgen de discus sie over het voorstel inzake de financieele saneering voort. Het debat liep over art. 6, de speciale hef fing van de ambtenaarssalarissen betreffende, een quaestie dus, waarover reeds de vorige drie regeeringen zijn gestruikeld. Nadat minister-president Chautemps de vertrouwenskwestie had gesteld, nam de Ka mer van 403 tegen 63 stemmen alinea 1 van art. 6 aan, inhoudende, dat van alle ambtena ren in vasten dienst met salarissen boven 12.000 francs een speciaal bedrag zal worden geheven. (Reuter). Griekenland. Venizelos het volgend jaar president? Reuter meldt uit Athene, dat in politieke kringen ernstig de mogelijkheid overwogen wordt, om Venizelos candidaat te stellen voor het presidentschap van Griekenland. De ambtsperiode van den tegenwoordigen presi dent Zaimis loopt op 6 Juni 1934 af. De leiders der oppositie stellen krachtige po-1 Maniu. De vroegere eerste minister Maniu heeft in een vergadering van de nationale boerenpartij te Cluj een scherpen aanval gedaan op de hovelingen rondom den troon van koning Carol, aldus meldt Reuter uit Boekarest. „Deze veel-koppige hydra, die staat tus- schen den koning en zijn volk, moet vernie tigd worden", zoo verklaarde Maniu. „Zoolang dit niet gebeurd is, kan het land geen voor uitgang vertoonen. Bevrijdt den koning van zijn vrienden en bouwt een stevigen bescher mingsmuur rondom hem". Deze woorden van den oud-premier, die met den koning vaak oneenigheid heeft gehad over de gedragingen van het hof, hebben in het geheele land weerklank gevonden. Men legt er den nadruk op, dat het niet de bedoe ling is, ontrouw aan den koning te worden. Maniu zelf heeft zich nooit onvriendelijk je gens den koning uitgelaten, maar zijn afkeer voor velen van hen, die invloed hebben aan het hof heeft hij nooit verbloemd. VELSEN NETTE JUFFROUW, 40 jaar, m. kind, zoekt pi. als huishoudster. Br. G 6S66 bur. van dit blad. B. z. a. MEISJE, 14 j., voor de morgenuren, lichte werkzaamhe den, Br, G 6S65 bur. van dit blad Het was weer een heerlijke ijs-Zondag, gisteren. Wel was er in den morgen nog een vrij straffe wind, maar deze nam later iets af en bovendien was de temperatuur slechts eenige graden onder nul, zoodat de rijders en rijdsters, die gisteren hebben geprofiteerd, geen last van de koude hebben gehad. Velen hebben weer de ijsbaan in den pol der, die dezen winter het monopolie heeft^ bezocht. Vooral des middags was het buiten gewoon druk. Aan liefhebbers van tochten biedt onze omgeving nog weinig gelegenheid. Daartoe liggen de doorgaands wateren te ver af. Eerst wanneer kanaal B. berijdbaar is, kan er van het maken van een tocht van onze ge meente uit, sprake zijn. Zij, die toch op de lange baan wilden, gingen per trein naar xette OXGEir. werkster. Uitgeest, waar Op de vele Slooteil talrijke n0g eenige dagen' vrij zijnde, zag liefhebbers uit onze plaats hun hart hebben die gaarne bezet (v. g. g. v.) Br. opgehaald. G 6&S7 bur. van. .dit- blad SANTPOORT PROPAGANDA-, KUNST- EN FILMAVOND. De propaganda-, kunst- en filmavond ten bate van den Nederl. Blindenbond, voorbe reid door een comité, bestaande uit Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga, Mej. J. L. En schedé, Pastoor A. F. J. Goossens. Dr. A. de Groot Lz. en Mr. C. H. Guépin, mag uitstekend geslaagd heeten. Weliswaar was de zaal van het badhuis „Spaarnberg" niet geheel bezet, maar er waren veel meer kaarten verkocht dan er aanwezigen waren de kou had de wegblijvers zeker thuis gehouden terwijl velen der aanwezigen zich in de pauze als lid opgaven. Bij den aanvang sprak Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga een kort inleidend woord, waarin hij er op wees, dat de blinden niet van liefdadigheid afhankelijk willen zijn. Spr. sprak eens een blinde, die hem vertelde zich eens beleedigd gevoeld te hebben, toen een dame hem bij wijze van goedheid en medelijden een koekje in den mond stopte. Hierna zong Mevr. FokkerKessler, begeleid door Mevr. MaclainePont eenige liederen, die. getuige het dankbare applaus, zeer in den smaak vielen. Vervolgens trad de spreker van den avond, de heer Joh. van den Berg, als declamator op. Deze blinde bondspropagandist, had met eenige gedichten van Adem a van Scheltema, t.w. „Stil", „Moed", „De Sterren" en „De Dijk" veel succes. We weten 't, de heer Van den Berg en zijn ongelukkige lotgenooten willen geen medelijden, maar toch moet 't ons uit de pen, dat 't ons diep trof, toen hij het in het op 't leven der blinden zoo toepasselijke „Moed" had over „lachen in den zonneschijn" en „een diep gelukkig menschenkind". Het hoofdnummer van het programma, de vertooning van de film „Wat wij willen" volg de nu. Deze goedgeslaagde film gaf een vol ledig beeld van het blindenwezen en was van het begin tot het einde boeiend, afwisselend en leerzaam. We verkregen een duidelijk over zicht van het onderwijs aan en de opvoeding van het blinde kind. De beteekenis van het onmisbare Braille-schrift, werd eveneens dui delijk weergegeven. Voorts gaf de film een sprekend beeld van de vakopleiding aan blin den en de vele arbeidsmogelijkheden, welke voor hen bestaan. We zagen de blinden werk zaam als piano-stemmer, rijwielhersteller schoenmaker, telefonist, masseur, beiaardier' enz. De film vormde inderdaad een fraai geheel en gaf den toeschouwers een rijkdom van indrukken uit de tot dusver voor velen nog onbekende blindenwereld. Het propaganda-woord van den heer Van den Berg kon na deze aan duidelijkheid niets te wenschen overlatende film kort zijn. „Blip- den mogen niet beschouwd worden als econo misch onvolwaardigen", zoo zeide spr. nog. „Blinden zijn geen stakkers in de medelij dende beteekenis van het woord. Gelukkig is er al veel verbeterd en worden de blinden niet meer als vroeger als lastposten van de maatschappij beschouwd. Men is gaan zien, dat blinden menschen zijn en aan de opper vlakte van het leven zijn gekomen. Vroeger was het medelijden hoofdzaak, maar nu willen wij propageeren de economi sche en geestelijke volwaardigheid. Zeker, wij missen veel, het goddelijke zonlicht aanschou wen wij nooit, maar toch willen wij getuigen van een ander licht: Het licht van arbeids vreugde. De oogen der blinden zijn naar bin nen gericht, want de meesten onzer genieten van een blij innerlijk leven. Op het terrein van den geest en van den arbeid zijn wij ge lijkwaardig aan onze ziende medemenschen. Waardeering van onze arbeidskracht is onze hoogste wensch en„Rechtvaardigheid boven Liefdadigheid". Br. ST. NICOLAASFEEST. Zaterdagmiddag half drie was voor 167 kinderen van leden van den R.K. Volksbond een St. Nicolaasfeest in „Zomerlust" georgani seerd, dat o.a. werd bijgewoond door Pastoor Goossens. Een goochelaar wist de jeugd aan genaam bezig te houden, ook een viertal teekenfilms vielen zeer in den smaak. Boven dien kregen de jongens en meisjes een trac- tatie en een St. Nicolaasgeschenk. Tot een en ander was het feestcomité in staat ge steld door de groote medewerking van nering doenden te Santpoort en te Driehuis. R.K. VOLKSBOND. Voor den Kring Santpoort van den RJC. Volksbond zal de heer Sombroek Vrijdag a.s. een lezing houden over „Zieken- en krank zinnigenverpleging vroeger en thans". Een en ander wordt met lichtbeelden verduidelijkt. uit Kennemerland 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10ct. Net persoon m. vast werk zoekt Iemand die een 1STE HYP. 1500 op een pand van 3S00 wil nemen. Br. no. 607 IJm. Crt. NET MEISJE gevr., met 1 Jan. l' dag en nacht, te IJmuiden in burgergezin, v. g. g, voorzien. met opgaaf verlangd salaris onder no. IJ 606 bur. IJm. Crt. Gevraagd nog eenige NETTE LEERLINGEN voor grondige ac cordeon-les. A. Aland, Ruiter straat 167, IJm. Oost. LEERT THUIS TALEN! Wij ver huren gramofoonplaten (event, m. :ram.), prima methode en bill, co-nd, Kempen, Zwanenburg, IJweg 147. voor huishouding. NET DUITSCH KAMERMEISJE 15 Dec., 11. en zelfst. wer ken. Adres te vern. bur. van dit blad DIENSTBODE gevraagd te Over- veen, voor directe indiensttreding v. d. en n. Loon ƒ2 5- p. m. Leef tijd pl.m. 20 jaar. Adres te vern. bur, van dit blad Gevraagd een NET DAGMEISJE van 8 tot 5, v. g. g. v. Adres: mevr. Breebaart, P. C. Hooftkade bij station. Aerdenhout Gevraagd een FLINK MEISJE van 85 of Shalf 8.- Mevr*, de Jong, Wilhelminapark S, Haarl. NET MEISJE, niet hen. 18 jaar, in kl. gezin, van 92. Zond. van 911, 5 p. w. Klever park weg 226, Haarlem voor huishouding. biedt zich aan een JONGE WERKSTER, alle dagen vrij. Br. 6900 bur. van dit blad a. NET MEISJE, 17 jaar, voor dag en nacht, of tweede eisje. Br. G 6879 bur. van dit blad z. a. per 1 Jan. NET MEISJE oor de keuken of meisje alleen, g. v. Br, G 6867 bur. van dit blad Te huur gevraagd KL. WINKEL HUIS met kl. woning. Br. fr. G 6S6S bur. van dit blad Te huur VRIJ BOVENHUIS Tuinstraat 1 H, 2.50 p. w. Te bevr. J. J. Beekelaar, Leidsche- vaai-t 60. Beschaafde Dame biedt haar ONGEIL ETAGE aan, 2 kamers met keuken, 20 per maand, be slist aan dame-alleen. Mr. Cor- nelisstraat 34 rood, Haarlem NET SLAAPKAMERTJE aange boden voor net persoon m, of z pens., prijs billijk. Middenweg 97, H. Nrd. Te huur ONGEM. ZIT-SLAAP- KAMER, riant uitz., met stook- en kookgel. Jansstraat 1, .2 x bell. Aan beschaafd meisje gezellig gemeub. ZIT-SLAAPKAMER m. degelijk pension aangeboden voor 7.50, wasch en licht inbegr. Br. G 6892 bur, van dit blad Te huur aanheb. op eersten stand ie Heemstede 2 GESTOFFEER DE KAMERS alle comf. aanw. Prijs zeer billijk. Br. G 69 02 bur. van dit blad Aangeboden in beschaafd klein gezin GEZELLIG TEHUIS voor meisje. Nader overeen te komen cond. Br. G 6881 bur. v. d. blad Te koop POTKACHEL mei man tel (E. M. Jaarsma) in goeden st. Prijs 15. Welgelegenstraat 7, Haarlem Te koop aangeboden een nieuwe SALAMAXDERKACHEL no. 2. Te bevragen Ged, Raamgracht rood, Haarlem PROTOS STOFZ. te k. aangeb. a. n„ pr. 22.50. Nog 1 jaar Amsterdamschevaart 224 Haarlem Heden nam de Heere plotseling uit ons midden weg onzen geliefden Man en Vader, den Heer Pieter Verdam in den ouderdom van 55 jaar. IJmuiden, 9 December 1933 Kennemerlaan 42. T. VERDAM—KLIJN ANNA K. en Verloofde CATHARINA G. PIETER HENDRIK De begrafenis zal plaats .hebben Woensdag a.s. n.m, 3 uur, te IJmuiden. der poëten zingt de kabbelenda vliet, gebruik Gedézalf tegen lik doorns, de rest baat U niet 45 ct. per doos bij apoth. en drogisten VERLOREN Zond. 3 Dec. DameS tasch met inhoud, gaande van A'damschevaart naar Schermer straat. De vinder mag geldel. in« houd houden. Krijgt tevens flinke belooning. Terug te bez. Scher< merstraat 4 zwart, Haarlem. Met HERMÏS' POPPENSPEL is kinderfeest geslaagd. Patri moniumstraat 30, Haarlem. Te koop PATHéFOOX 2.50 en eenige Salon pathéfoons in voor raad, pr. billijk. Twijnderslaan 3) Haarlem TELEFUNKEXTOESTEL mei pracht luidspreker, speelt schit terend, voor meestbiedende Adres G. Kos, Brakenburgerstr 10 rood, Haarlem a. voor direct of later NET MEISJE, 27 jr., als meisje all. of als 2e meisje, intern, v. g. g. v., in Haarlem of omgev. Br. G 6891 bur. van dit blad NET MEISJE b. z. a., liefst v. h. zelfst. k. werken en koken. Br. 6886 bur. van dit blad. RACEFIETS te koop, merk Won der 17.50. Na 6 uur Ged. O. Gr. 24, Haarlem H. RIJW., z. g. a. n. 9. H.rijw. m. Terryz. 18 onder gar. Du- yenvoordestraat 19. VAKKUNDIG SCHAATSEX SLIJPEN 30 cent per paar. Zijl straat 3 rood, Haarlem - VERLOREN 1 leeren linker mo tor kaphandschoen. T. bel. ter. te bez. bij Kweekerij Blomhof, Zijlweg 272. GROOTE PARTIJ KERSTBOO- MEN EN HULST aangekomen bij Kweekerij Blomhof, Zijlweg 272 Haarlem H.H. AANNEMERS. Te koop bur gerzaak, metsel- en timmerbe drijf, wegens familieomstandig heden. Br. G 6SS3 bur. vaa dit blad Te koop een H. HERDER, prijs billijk. Adres te vern. bur. v.d. bl. Te koop LUCIITKETEL, zeer ge* schikt voor garage of verfspuit- inrichting. Turfmarkt 16, Haarl. BLOEMPOTTEN te Aanb. Friezenstraat koop gevr. 6. Haarlem NET MEISJE, 2 2 jaar, P-G-, zoekt leuke VRIENDIN, liefst kunnende dansen. Br. G 6S74 bu reau van dit blad KUNSTSCHAATSEN m. 43, 44 ta koop. Harmenjansstraat 16, Hrl. Te koop 1 FOTOTOESTEL (klap- camera )6 1/2 x 11, 1 staande schemerlamp met sluier, 1 r>aa7 prima schaatsen met montuur, schoenmaat 41. Adres Byzantium- straat 14 zwart, Haarlem. LAAT NU UW KAMERS vakk. behangen tegen 15 ct. per rol. Stalen vanaf 9 ct. per rol. Reela- mewerk, Br. G 6S90 buiv vaJl dit blad

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 4