HET NIEUWE AVONDBLAD Goede voornemens. BERICHT 18e JAARGANG No. 346 VRIJDAG 15 DECEMBER 1933 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2*4 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V, Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij al geheel e invaliditeit; 600— bij overlijden; 400— bij verlies van een hand, voet of oog; 250— bij verlies van een duim; 150— bij verlies van een wijsvinger; 100— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100— bij breuk- van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000— bij overlijden van den man alleen; 2000— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V.-Bank te Schiedam. Goering. Het optreden van den ex-aviateur, thans mi nister, Rijksdagpresident en generaal Her mann Goering wordt steeds bedenkelijker voor den naam van het nieuwe Duitschland. Het kan daar niet ongevoelig voor blijven, aange zien het tegelijkertijd voortdurend pogingen doet om het vertrouwen van het buitenland te winnen. Als onmiskenbare voorbeelden daarvan mogen gelden het streven van het Rijksgerechtshof te Leipzig om zijn onpartij digheid en zuivere procesvoering te bewijzen, en verscheidene ,,toenaderende" redevoeringen van den rijkskanselier Hitier jegens Frankrijk. Dat nu onder leiding van generaal Goering de nieuwe Rijksdag in de Kr oil Opera een voorstelling heeft gegeven, die sterk aan een opéra comique herinnert maar vanwege haar kortheid beter de vergelijking met een „diver tissement" doorstaan kan, doet er niet veel toe. In geen enkel land zal mén voor een enkel oogenblik aannemen dat deze z.g. Rijksdag eenigen werkelijken invloed heeft. Als gene raal Goering het aardig vindt om zeshonderd marionetten in uniform een keer of drie, vier te laten opstaan en weer te laten gaan zitten, als bewijs dat zij de bevelen-wie-ze-kiezen moeten begrepen hebben, en als hij daarbij de buitenlandsche diplomaten en journalisten de gelegenheid geeft om hun gevoel voor humor in rapporten en artikelen bot te vierennu. dan moet-ie dat zelf maar weten. De schijn is ook iets, zal hij denken. En hij is de eerste niet. Ten tijde van koning Edward VII nog was men daar in Engeland b.v. zoozeer van overtuigd, dat de toenmalige Lord Chamber lain, die als censor van het tooneel optrad, alle stukken verbood waarin de werkelijkheid den schijn verdrong. Bernard Shaw, Granville Barker, Arnold Bennett en anderen werden-er de (vergeefs-protesteerende) slachtoffers van. Dit soort opvatting is dus nog niet zoo erg antiek, en bovendien had niemand van den Rijksdag iets anders verwacht. Hij is nu weer op vacantie, hetgeen vrijwel zijn voornaamste taak lijkt. Maar op het punt van het Rijksdag-proces zijn de uitingen van den generaal minder humoristisch. Hij heeft eerst, optredend als getuige, bevelen aan het gerechtshof ge geven den verdachte Dïmitrof uitgescholden en geroepen: „Wacht maar tot wij je uit de macht van dit Hof hebben". Een raar stand punt voor 'n minister, die bovendien hoofd, der politie is. Nu heeft hij in een interview aan liet blad „Nachtausgabe" meegedeeld dat de verdachten schuldig zijn, opnieuw gezegd dat hun vrijspraak „moeilijkheden zou opleveren, want zulk een vrijspraak zou slechts de zege van doode paragrafen over het gezonde ver stand beteekenen" en tenslotte gezegd dat de nieuwe Rijksdag getoond had dat zij inzake de schuld aan den brand achter hem stond. Dergelijke dingen wekken in het buitenland het tegendeel van vertrouwen in het nieuwe Duitschland. Volgens de leer van zijn partij gelooft generaal Goering in de suprematie van den staat. Ieder leeft en werkt voor den staat, ieders idealen zijn belichaamd in den Staat. Welnu, deze staat heeft de vijf verdachten naar zijn Rijksgerechtshof verwezen om over hen te oordeelen. Men zou dus geneigd zijn te concludeeren, dat de generaal al zeer weinig eerbied voor den Staat en deszelfs organen toont, als hij dit Hof brutaliseert en openlijk critiseert voor er zelfs een uitspraak is, ais hij op zijn eigen houtje de verdachten schul dig verklaart en dat is wel het sterkste staaltje als hij dreigt met „moeilijkheden" als zij vrijgesproken worden. Is dit verheer lijking van den Staat.. Het lijkt meer op min achting daarvoor, en aanmatiging van eigen persoonlijk gezag daarboven. De staatsdienaar Goering moet eveneens voorstander zijn van het benoemen van des kundige en daarvoor tenvolle bekwame lieden op de te bezetten posten. In theorie althans. In de practijk acht hij, die onder eede voor het Rijksgerechtshof erkend heeft „dat hij het proces maar zeer oppervlakkig had gevolgd" zichzelf beter tot oordeelen bevoegd dan de door den Staat aangewezen rechters. Op wel ken grond? Hij is geen jurist. Hij is een ge neraal en een ex-aviateur. Hij heeft het pro ces volgens eigen verklaring maar oppervlak kig gevolgd. Beschouwt hij dit dan als de ver wezenlijking van het ideaal, dat de deskun digste en de bekwaamste menschenenz.? Het buitenland begrijpt van dit alles niets, en wantrouwt het. Bovendien is er nog een aloude waarheid, die in den loop der eeuwen in alle soorten van staten gegolden heeft. De zuiverheid van de rechtspraak, en de eerbiediging daarvan, is voor een volk het hoogste goed. Deze waarheid leeft nog zeer sterk in de wereld. Zelfs in een tijd als deze. Het buiten, land beseft wel dat de generaal Goering thans een machtig man is. Het betwijfelt evenwel sterk of hij een rechtvaardig man is. R. P. EEN BUITENKANSJE VOOR DE DEENSCHE VISSCHERS. IJMUIDEN "ERSTGAVE VOOR BEHOEFTIGEN. •steravond is in de achterzaal van de 1. Herv. Kerk in de Kalverstraat een ten- nstelling gehouden van goederen, die ge iakt zijn door de meisjes- en de vrouwen i'eeniging met het doel deze aan behoeftige gezinnen als Kerstgave uit te reiken. In to- rral zijn 160 stuks, voor het meerendeel on- derkleeding. vervaardigd. Dit is een mooie m-estatie. daar het hiervoor benoodigde ma- "eriaal gekocht is uit eigen inkomsten der vereenigingen. Dinsdag 19 December zal niet degenen die voor een Kerstgave in aanmer king komen, dit zijn een 100-tal gezinnen, een Kerstfeest worden gevierd, waar het, dank zij eenige milde gaven niet aan tracta- ties zal ontbreken. Bij de uit te döelen klee ding stukken kan nog een extra pakket wor den toegevoegd. ONDERLINGE VERZEKERING MIJ. BESPAART 90.000 Kr. PREMIE. De onderlinge verzekering maatschappij der Deensche visschers, de Forsikringen af danske Fiskefartöjer, heeft over dit jaar zoo weinig schaden behoeven uit te betalen, dat de directie voorstelt, de aangesloten leden vrij te stellen van de verplichte bijdragen over het eerste kwartaal van het volgend jaar. Hierdoor kunnen de leden een bedrag van 90.000 kronen in den zak houden. Aan den betrokken minister is goedkeuring op dit besluit gevraagd, omdat de regeering zijdelings bij deze verzekering betrokken is. Een dergelijk verzekerings-instituut zou ook in IJmuiden nuttig werk kunnen verrichten. En als er eens in een kwartaal geen premie betaald behoefde te worden, zouden hier misschien evenveel guldens als in Denemar ken kronen bespaard worden. DE KUSTVISSCHERIJ EN DE VISSCHERIJ IN HET IJSSELMEER IN OCTOBER 1933. De afdeeling Visscherijen van het Departe ment van Economische Zaken deelt het volgende mede omtrent de kustvisscherij en de visscherij in het IJsselmeer waarbij de tusschen haakjes geplaatste cijfers betrek king hebben op de maand October 1932 De weersgesteldheid was voor de uitoefe ning der kustvisscherij en de visscherij in het IJsselmeer over het algemeen niet gun stig. In de Lauwerzee en den Dollart, de Wad denzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee en de Zuidhollandsche stroomen en zeegaten werd de visscherij drukker uit geoefend dan in October 1932. De geldelijke uitkomsten der visscherij in de Lauwerzee en den Dollart, de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee en het IJsselmeer waren beter, in de Zuidhollandsche stroomen en zeegaten daarentegen slechter dan in October, van het vorige jaar. De hoeveelheid en opbrengst der aangevoer de visch bedroeg n.l. volgens voorloopige op gave respectievelijk in de Lauwerzee en den Dollart 741.670 (788.485) K.G. en f 11.621 (f 9.128), in de Waddenzee en het niet- afgesloten gedeelte van de Zuiderzee 3.308.628 (3.015.631) K.G. en f 117.340 (f 81.418), in het IJsselmeer 359.672 (365.931) K.G. en f 129.129 (f 124.427) in de Zuidhollandsche stroomen en zeegaten. 265.640 (146,824) K.G. en f 19.824 (f 26.660). Uit Zeeland werden verzonden 2.401.000 (3.218.200) oesters ter waarde van f 109.860 (f 141.470) en 6.877.400 (7.454.100) K.G. mos selen ter waarde van f 93.920 (f 122.950). In het IJsselmeer verliep de aalvisscherij met kwak- en dwarskuil en aalkor behalve tegen het eind der maand nog zeer bevre digend. Met de aallijnen werd aanvankelijk nog een goed resultaat behaald. Later wer den de aallijnen voor botlijnen verwisseld. De aalfuikenvisscherij verliep zeer afwis selend. De vangsten van trekpaling waren overal slecht, behalve aan de Zuidzijde van den afsluitdijk in de onmiddelijke nabijheid der spuisluizen, waar enorme hoeveelheden werden gevangen. De botvisscherij met sleep netten was in de kom van het IJsselmeer weinig loonend; bij het Vrouwenzand en tusschen Enkhuizen en Stavoren werden beter resultaten verkregen. De vangsten met botlijnen en botkor waren niet slecht, ter wijl met de staande botnetten bij het Vrouwenzand, het Enkhuizerzand en langs de Friesche kust zeer bevredigend bot werd gevangen. De spieringvisscherij met sleep netten leverde nog slechts matige vangsten op, de gevangen spiering was echter mooi van stuk. Met de kuilen werd veel kleine spiering gevangen. In de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee werd nog niet veel haring gevangen. Er werd weinig trek paling gevangen, behalve een enkele nacht i,n de fuiken, die dicht bij de spuisluizen stonden. De botvisscherij met hoekwant ver liep niet ongunstig; Daarentegen werd met de staande netten en de peur weinig bot ge vangen. Met het schutwant waren de vang sten zeer bevredigend, de prijs van de bot was echter over het algemeen laag. De gar- nalenvisscherij in het Marsdiep op garnalen, welke gekookt worden afgeleverd, was van weinig beteekenis. Daarentegen nam een groot aantal vaartuigen deel aan de vis scherij op garnalen, welke levend te Am sterdam werden afgeleverd. Tevens vischten aan het einde der maand nog 4 a 5 Stellen- dammers nabij Den Helder op garnalen, welke zij naar de pellerijen te Stellendam verzonden. Op garnalen voor de drogerijen werd niet gevischt. Van de oesterperceelen beoosten Texel werden ruim 20.000 K.G. oesters afgevischt en naar Zeeland gebracht. Kwaliteit en groei der oesters waren zeer goed. De wulkenvisscherij werd 1 October aangevangen. De prijs was aanvankelijk be vredigend, doch door te veel aanvoer zakte deze aanzienlijk. De visschers regelen thans onder elkaar, hoeveel zij dagelijks zullen aanvoeren. Van de mosselenperceelen werden ongeveer 3000 balen mosselen afgevischt voor Rotterdam. De visscherij op consumptiemos selen van de natuurbanken verliep bevre- i digend, terwijl de visscherij op mosselen voor eendenvoeder nog door 13 Wieringer motor- visschers werd uitgeoefend. De Traag werd echter minder. De visscherij op alikruiken leverde over het algemeen geen groote vang- Strakjes is het jaar ten einde En dan is 't moment weer daar, Dat wij peinzen over goede Voornemens voor 't nieuwe jaar. Dat wij harder zullen werken. Voor zoover 't ons is gegund, Dat ons streven op het welzijn Van den mensch zal zijn gemunt. Dat wij ons zullen beheerschen Op liet punt van ons humeur, Dat wij niet zullen versagen, Wat er ook met ons gebeur'. Dat wij dit niet zullen laten, Dat wij dat niet zullen doen, Elk voor zich weet dat het beste, Ergens wringt bij elk de schoen, 't Is een bron van zelfvoldoening En een prettig tijdverdrijf, Ook al heeft gewoonlijk practisch 't Resultaat niet veel om 't lijf. 't Is nu tijd om te beginnen En ik heb 't op prijs gesteld, 't Goede voorbeeld aan te geven. Dat misschien voor u ook geldt. Ik verbind me, dat ik stellig 't Volgend jaar in geen geval, Bij de ergste zomerhitte, Ooit daarover klagen zal sten op. Op kokhanen werd door een drietal vaartuigen gevischt. In de Lauwerzee werd de garnalenvisscherij voortgezet. Er was wat meer vraag van de zijde der pellerijen. De aalvisscherij verliep bevredigend. DE TOESTAND IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. NOG NAUWELIJKS 65 TRAWLERS IN DE VAART. Toen er in den loop van de maand Juli een •einde aan de staking was gekomen, had men in den beginne weinig vertrouwen in de naaste toekomst. Het was in den tijd van uit geputte contingenten en van den warmen zomer, zoodat er weinig kans scheen te be staan, dat de aangevoerde visch een behoor lijken prijs zou opleveren. Maar het viel mee. Vooral doordat de traw lers abnormaal groote vangsten maakten, speciaal de Noordzee-booten waren de bi sommingen over het algemeen uitstekend en dit was voor de reeders die bij het in de vaart brengen van opgelegde tonnage teruj houdend waren geweest, een reden om zoo spoedig mogelijk hun trawlers, of een deel daarvan naar zee te sturen. Er kwam weer leven in de brouwerij. Ijsfa brieken en kolen leveranciers kregen weer bestellingen, evenals de kruideniers, de bak kers, de slagers enz. Het eene schip na het andere werd klaargemaakt voor de visscherij en het aantal in de vaart zijnde trawlers, dat in Augustus nog slechts 50 bedroeg was in October reeds tot negentig gestegen. Het bereikte zijn maximum in November, in welke maand 93 trawlers aan de visscherij deelna men. Dit aantal was reeds tien meer dan in de laatste maand vóór de staking. Het zag er dus hoopvol uit; de gemiddelde reisbesom- ming bewoog zich in een stijgende lijn' f 1600 in Mei, f 1700 in Juni, f 1800. in Juli f 2100 in Augustus en evenveel in September en October. Maar reeds in den loop van de maand No vember keerden de kansen, vooral toen de haring trawlers weer op de gewone vis scherij gingen. Aldra bleek dat de spoeling te dun begon te worden. De vischprijizen gingen onrustbarend omlaag; door de sterk gedaalde tongprijzen werden de kustbooten zoodanig getroffen, dat de kustvisscherij een groot échec dreigde te worden. In November werden niet minder dan 19 reizen beneden de 1000 gulden gemaakt. De Qeziena, die de eerste reis in Nov. nog f 2000 besomde, besom- de in de twee andere November-reizen totaal nog niet ten volle 1600 gulden, de Flamingo besomde voor haar eerste Novemberreis bijna evenveel als voor de twee volgende samen. En zoo was het met nog tal van andere boo ten. Met de Noordzeebooten ging het niet veel beter. De gemiddelde reisbesomming daalde in November dan ook tot f 1835. In December ging het hollend bergaf waarts. De besommingen daalden tot een onrustbarend niveau en de eene trawler na den andere ging weer in den hoek. En als we thans de balans opmaken, ko men we tot de ontdekking, dat er nog nau welijks 65 booten in de vaart zijn, d.i. minder dan 1/3 deel van de vloot. De goede dagen van October, toen men nog de hoop koesterde, dat in December een hon derdtal trawlers in de vaart zou zijn, zijn voorbij en in plaats van 100 trawlers zijn het nauwelijks 60. Toekomst donker. De toekomst is donker, zeer donker. Ner gens is een lichtpuntje te bekennen. De laat ste dag des jaars van oudsher een kritieke dag in het visscherijbedrijf nadert en hoe de onderhandelingen ook afloopen. slechter wordt de toestand, wordt de verhouding in elk geval. Aller oogen zijn gevestigd op den Haag. We hebben nu al vast een contingenteering voor visch uit het buitenland. Het is een de ceptie geworden en of er veel zal veranderen staat nog te bezien. En toch dient er wel het een en ander te veranderen. Dit bijvoorbeeld: een handelaar kwam met een auto met visch in Maastricht. Zooals gewoonlijk. Hij hoopte natuurlijk zijn visch tegen een behoorlijken prijs te kunnen verkoopen. Maar hij had bui ten den waard i.e. buiten den auto met visch gerekend, die rechtstreeks uit Denemarken was gekomen en die geoogst had, wat hij had SCHAKEN WINTERWEDSTRIJD SCHAAKCLUB „KIJK UIT". Ie groep C. PelsJ. Polderman 10 J. Gordijn—A. de Groot (afgebroken) A. C. Kok—A. de Groot 0—1 A. Lanser—J. Klaver (afgebroken) 2e groep: J. PlugboerJ. Balder 10 G. Schuurman—D. Lewerik 1—0 S. KooiJ. de Vries 10 G. SchuurmanJ. A. Stals 1-0 J. Lambeck—Th. Klauwer —0 3e groep: W. Deelder-M. Spetter 1—O M. SpetterJ. Jimmink 1—0 H. OderkerkG. Baljet 01 S. de VriesW. Deelder 10 H. Oderkerk—S. Kluft (afgebroken) G. BaljetS. Kluft 0—1 4e greep: J. ArtsN. Mudde 1''2'1/2 F. Rootlieb—H. Büchi 0—1 P. Lanser—H. Büchi 10 Zij, die zich met ingang van 1 Januari per kwartaal abonneeren, ontvangen de in December nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Er zal spoedig iets moeten gebeuren. An ders is het te laat. S. B. MERKWAARDIGE SCHOOR STEENBRAND IN DE CASEMBROOTSTRAAT. REVOLUTIEBOUW DE OORZAAK. Gisteravond werd de brandweer gealar meerd voor een brand in een der gemeente woningen in de Casembrootstraat. Spoedig rukte de brandweer onder bevel van den com mandant, den heer A. de Wit uit; de auto spuit stopte voor perceel Casembrootstraat 44, waar de brand zou zijn uitgebroken. De brandweer ging naar binnen en naar boven, waar de brand „woedde". Maar al spoedig bleek, dat hier eerder een bijl dan een waterstraal-noodig was. Want het rookte erg in den schoorsteen, erger dan beslist noo dig was en dat op een plaats waar men niet bij kon. De brandweer deed daarop een eigenaar dige ontdekking: het bleek haar n.l., dat er dwars door den schoorsteen een houten balk liep, welk voorwerp men toch wel het aller laatst in een schoorsteen mag verwachten. Deze balk was is brand geraakt waarover men zich natuurlijk niet behoeft te verwonderen. Men kan zich er alleen over verwonderen dat dit niet eerde is geschied; in den stren gen winter van 1929 bijvoorbeeld. Deze houten balk liep door tot in den schoorsteen van het belendende perceel, zoo dat ook hier gevaar dreigde. In dit perceel bleek een schoorsteen aanwezig te zijn die niet „doorverbonden" was. Een blikken bus diende, om de beide deelen met elkaar te verbinden Er moest dus gehakt worden om bij het vuur te komen. Maar hier kwam de revolutie bouw de brandweer te hulp. Er was spoedig een gat gemaakt en toen was het leed spoe dig geleden. I EEN VROOLIJKE „BEGRAFENIS". Ter gelegenheid van de opheffing van hét drank verbod hadden leden van een New Yorksche nachtclub voor eeti grootsch opgezette begra I nis van den „ouden heer Prohibitie" gezorgd. VELSEN KOSTELOOZE INENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders van Velsen maken bekend, dat er gelegenheid bestaat tot kostelooze inenting tegen pokken op Maandag 18 December a.s. des namiddags van 2 tot 3 uur in de kamer Geneeskun digen en Gezondheidsdienst. Gemeentehuis te Velsen en op Donderdag 21 December a.s. des namiddags van 2 tot 3 uur in de kamer Geneeskundigen en Gezondheidsdienst in de schol voor B.L.O. aan den Wijk aan Zeeërweg te IJmuiden. B. en W. vestigen er de aandacht op, dat de inenting tegen pokken het minste gevaar oplevert bij kinderen van 3 tot 9 maanden, vooral wanneer de? wordt ver richt in de maanden Mei of December. Wie zijn kind wil laten inenten tegen pok ken doet verstandig eerst aan zijn huisarts te vragen of daartegen bezwaar bestaat. Voor een juiste vermelding in de vac-ne bewij zen van namen en geboortedatum der kinderen, is het gewenscht, dat bij de aan melding worden medegebracht trouwboekjes der ouders of geboortebewijzen der kinde ren. VARA-AVOND IN „DE PRINS" Een meer dan uitverkocht huis heeft giste renavond het jazz-ensemble van de Vara. „De Flierefluiters", donderende ovaties gebracht voor het door Jan van der Horst en zijn man netjes gepresteerde muzikale en vocale. Elk lid van het ensemble afzonderlijk is een kunstenaar op zijn instrument, die in hun soli eerst recht bewonderd werden. Daar waren de fameuze trompettist Rinus Komst, de gelijkwaardige saxofonist Jo Huy, de verdienstelijke trombone Evers en vele an deren, terwijl leider va nder Horst, zelf een begaafd violist, als een handig mixer van klankkleuren fascineerende effecten te voor schijn wist te roepen. Er viel voor ieder met open'oor en oog te genieten. Want ook acrobatiek in den werke lijken zin des woords versmaden „De Fliere fluiters" niet! Dat dit hoor- tevens kijkspel bij het enthousiaste publiek insloeg valt te be grijpen: immers zoowel figuurlijk als letter lijk mag men den Jazz als een vorm van mu zikale acrobatiek beschouwen, als het ware losknetterend op de meest onverwachte mo menten. Het uit 18 nummers bestaande programma bevatte werken naar ieders smaak. Naast wals en tango was een ruime plaats aan den jazz ingeruimd. Onnoodig te zeggen, dat na elk nummer een daverend applaus voor dit keur corps, dat vooral in het trompet- en saxofoon- register schitterend van klank is, losbrak. Het enthousiaste publiek wist dan ook nog enkele toegiftjes af te dwingen. De zanger Ernst Busch zong o.m. met or kestbegeleiding een aantal Duitsche strijdlie deren en een 3-tal geestige parodieën: ge schiedenis van een vloo, Ballade van den Sackeschmeisger en De 6-daagsche, welke eveneens veel succes oogstten. De voorzitter der afdeeling VelsenIJmui den van de Vara, de heer Visser, heeft bij den aanvang van den avond de bezoekers een har telijk welkom toegeroepen en in de pauze nog eenige bestuursmededeelingen gedaan. De heer Hof, propagandist van de Vara, sprak in de pauze nog' een opwekkend woord, daarbij de nog niet bij het instituut aange slotenen aansporend, dit toch nu te doen. Naast de tegenwoordige actie, tegen de Vara gevoerd, nam hij de gestes van de Radio controle-commissie onder de loupe. Met het zingen der Internationale werd deze tweede Vara-avond van dit seizoen, een avond welke voor de plaatselijke afdeeling wederom een groot en welverdiend succes ge worden is, gesloten.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1