De Friesche Elf-stedentocht KRACHTSPORT BILJARTEN SCHERMEN WIELRIJDEN. Twee winnaars in recordtijd. (Van onzen specialen verslaggever). Wat de Haarlemmers presteerden. Wanneer de temperatuur tot onder het nul punt gedaald is, als 't ijs „den tragen plas houdt staan" en het vriezend winterweer van het door vaarten, meren en slooten in tal- looze stukken verdeelde Friesland één aaneen gesloten vasten vloer gemaakt heeft, sterk en stevig en star, dan maakt schaatsenrijdend Nederland zich op om van deze sporadisch- voorkomende gelegenheid te profiteeren, en de ondernemendsten onder de rijders en rijd sters gorden zich aan om aan den beroemden en moeilijken tocht deel te nemen, aan die zoo prachtige sportieve gebeurtenis, die een hoogtepunt is in het leven van iederen ijs- en schaatsen-enthousiast, aan den Frieschen Elf- Steden-Tocht. In elke vorstperiode spitst men zich er op en vele malen wordt men teleurge steld en zoo geviel het, dat tot heden toe nog slechts vijf van dergelijke tochten gehouden zijn, in 1909 (de eerste eigenlijk officieele tocht), in 1912, in 1917, in 1929 en 1933, de laatste vier onder auspiciën van de Friesche Elf Steden Vereeniging te Leeuwarden. De Friesche Elf Steden zijn bekend, bijvoor beeld door de uitdrukking: op zijn elf-en-der- tigst. De oorsprong van dit gezegde is te vin den in de Elf Steden en de dertig grietenijen, waarin Friesland tot 1795 verdeeld was. Wan neer de landstaten zich richtten tot de bestu ren der afzonderlijke staten dan kwam het antwoord van Friesland het laatst binnen, omdat alle elf steden en dertig grietenijen eerst geraadpleegd moesten worden, alvorens aan de landsregeering het resultaat der be sprekingen kon worden meegedeeld. De route van den Elf Steden Tocht gaat langs de elf steden en vermoedelijk ook langs dertig dor pen, soms slechts bestaande uit een kerk met den bekenden stompen toren en een vijftal boerderijen er omheen, en vaak een naam dragende, die eindigt opum of adeel. Maar dat de schaatstocht op zijn elf-en-der- tigst gaat, zou niemand kunnen beweren. Legden de winnaars van den laatsten wedstrijd op j.l. Zaterdag den afstand van bijna 205 K.M. niet af in 9 uur en 2 minuten, wat zeggen wil, dat de recordtijd van den winnaar uit 1917, de Koning, met ruim 50 minuten is ver beterd? De Friesche Elf Steden, in volgorde van 'de route, zijn Leeuwarden, Sneek, Ylst, Sloten, Stavoren, Hindeloopen, Workum, Bolsward, Harlingen, Franeker en Dokkum. Daar zijn ook de controleposten gevestigd, waar de deel nemers hun kaart moeten laten afteekenen. En daar ook voornamelijk s'taaai de vele toe schouwers, om vrienden en kennissen of be kende Nederlanders aan te moedigen. Deze maal doet een record aantal rijders mee: er zijn ingeschreven 159 wedstrijdrijders en niet minder dan 340 tochtrijders, die den geheelen nacht van Vrijdag op Zaterdag gelegenheid hadden zich in hotel De Klanderij in Leeuw arden aan te melden, waar de jury- en com missieleden den ganschen nacht door „re ceptie" hielden. Vrijdagavond laat komen wij in Leeuwarden aan. Reeds vóór Zwolle hooren we in den trein van alle zijden gesprekken over den tocht, over het weer, het ijs, de deelnemers. Even voorbij Heerenveen krijgen we van den con ducteur een papiertje met de definitieve route, en nu blijkt, dat ditmaal het stuk LeeuwardenDokkum niet aan het begin, doch pas aan het einde valt. „Onjuist", meent een kenner, „heelemaal verkeerd, want nou moeten ze eerst naar het Zuiden met den N.O. wind achter, en het grootste stuk tegen den wind in". Later zou blijken, dat de wind geen noe- menswaardigen invloed had, omdat er bijna geen wind was. Enkele laatkomers melden zich bij het be stuur, maar verreweg het grootste gedeelte der deelnemers heeft zich reeds ter ruste be geven tot vier uur, als de echte drukte komt. De lange-afstandlooper Jan Zeegers ver orbert tegen vieren Zaterdagmorgen in ons hotel zijn ontbijt, onze tenniskampioen Henk Timmer inspecteert zijn schaatsen voor het laatst. Hij zegt niet mee te doen aan den wedstrijd: „Als ik het maar haal, ben ik al zeer tevredenOnze fotograaf snapt den Spaarne-skiffeur Ir. T. de Vries en den H.F.C.'er Arie van Beekum net, als zij tezamen hun controle-ka ar ten in ontvangst nemen. Dan, even voor vijven, neemt de leider van den tocht, mr. Hepkema het woord om nog een aanmoediging te laten hooren, en alle deel nemers, de wedstrijdrijders voorop, stappen in de 22 autobussen, die naar den start rijden, voorzichtig, want de wegen zijn zeer glad. Op de Sneekervaart bij Boxumerdam, karig verlicht door de lampen van eenige auto's aan den kant, krioelen de deelnemers door elkaar. Het is bladstil en knappend vriesweer, zonder dat die striemend-felle kou heerscht, die den tocht van 1929 tot een hoogst onaangename maakte. Even voor half zes stellen de wed strijdrijders zich op achter het starttouw, dat aan de eene zijde voorzien is van een steen, die na het schot schuin naar voren over het ijs gezwaaid wordt naar den tegenovergestelden wal, opdat dit touw de rijders niet zal hinde ren. De meesten dragen een zaklantaarn bij zich, op de borst of zelfs voor op de muts vastgemaakt. Want voorloopig zal men in het pikkedonker zijn weg moten zoeken! Het schot valt voor de eerste ploeg en eenige mi nuten later vertrekken ook de anderen. En meteen vindt het eerste ongeluk plaats: iemand haakt met zijn schaats achter den bovengenoemden steen en moet terug naai zij n hotel om zijn kapotte schaats voor een andere te ruileneen onverwachte achter stand van bijna een half uur! Onder den schitterend-helderen sterren hemel reppen de renners, waarvan eenige tientallen verstek hebben laten gaan, zich voort in de richting van Sneek, dat om kwart over zes reeds gepasseerd wordt door de voor ste rijders, Arie van Beekum aan den kop. Er zit al dadelijk een goed tempo in, ondanks de duisternis, doch uit den aard der zaak zal de snelheid worden opgevoerd als het lichter is. En het wórdt spoedig lichter. Tegen half acht begint de kim zich te kleuren: een lang zaam naar boven rijzend zacht-rood boven den horizont kondigt het naderen van den dag aan, van een fraaien dag. Het gaat over in licht-geel en dat weer in ijl-blauw en de ster ren vervagen in den óplichtenden hemel. Het is van een stille en wondere schoonheid. Gestaag schuren de smalle ijzers over de ijsbaan, tusschen de lage landen van het Noorden door, die maar nauwelijks boven het gestolde watervlak uitkomen en die zich links en rechts, licht bestrooid met wat dunne sneeuw, verliezen in de oneindigheid der ver ten. De eene kilometer na de andere wordt weggereden, successievelijk neemt men de controleposten en de groote groepen, waar van zich al heel gauw enkelen hebben losge maakt, verworden tot lang-uitgerekte slierten, die hiaten gaan vertoonen, grooter en grooter. Over de wijde meren gaat het, de Fluesen en de Morra, en het is daar, dat het ijs niet van de allerbeste kwaliteit is. Ook bij en onder de lage bruggen is het nogal hobbelig, waar nog bij komt, dat men daar gebukt onder door moet glijden. Een enkele valpartij is er het gevolg van en een enkele heeft daardoor moe ten opgeven, We zien enkelen met pleisters op het gezicht, met zakdoeken om de hand of lappen om het been. Maar de rijders versagen geen oogenblik; doorzetten is het parool. StavorenHinde loopenBolsward, waar men in een groote bocht aankomt. In Bolsward is men ruw ge schat op de helft en in de warme gelagkamer van Het Wapen vanWonseradeel (zou het ook anders kunnen in Friesland?), waar een controlepost is geplaatst, maken de meeste rijders het zich even gemakkelijk. Hier is Smid van Hindeloopen ongeveer kwart voor tien als eerste aangekomen, op een afstand van eenige minuten gevolgd door Dijkstra van Cornjum, Jongert van Ilpendam, de favoriet, en Koen van Knijpe. A.rie van Beekum is een heel eind afgezakt. „Verkeerd gereden op het Heegermeer", zegt ie. Het scheelt hem ettelijke kilometers. Hij begeeft zich onmiddellijk naar binnen en ver schijnt even later weer in de deuropening. Maar de weg vandaar tot het ijs is wat lang en de ijzers worden niet beter door het loopen over de houten loopplank. En Arie laat zich dan ook rustig naar de baan dragen. Wij heb ben niet begrepen, waarom de wedstrijdleiding de controleposten bij dit uitzonderlijk fraai weer niet op het ijs gezet heeft, want som mige posten zijn gevestigd in wel wat nauw; en benauwde kamertjes. Die in Wonseradeel is zeer behoorlijk. Men had daar echter wel mogen zorgen voor stroo op de loopplank. Rijders op Noren doen dan ook veiligheids halve hoezen om hun ijzers. De Haarlemmer de Vries klaagt over een val. Zijn schaatsen zijn bot geworden, zoodat hij ze laat slijpen. Tegen kwart over 11 ver schijnt van Riemsdijk, die zijn beenen op twee stoelen een wijle rust gunt en smakelijk in een broodje hapt. En dan gaat het weer verder, een vaart door, die recht voor den controlepost het vlakke land ingaat. Door Harlingen moeten de deelnemers een stuk loopen, door straatjes en steegjes en de vriendelijke en hulpvaardige bevolking wijst ook hier den weg, zooals ze dat overal op de route, waar noodig, gedaan heeft. Het is merkwaardig, zooals de Friezen het ijs aan zich ondergeschikt maken. Te water gaat het niet meer, dan maar over het ijs. Ze fietsen er, en brengt men anders de melk bussen of kisten per boot naar de plaats van bestemming, thans gebeurt dat op de slee, die door schaatsenrijdende boeren geduwd wordt. Een kalf en een geit zien we zelfs op deze wijze vervoerd! Wat de kleeding der deelnemers betreft, deze varieert tusschen nauw-sluitende zwarte tricotpakken en gewone lange broeken met de sokken en sokophouders er boven. Er zijn witte truien met ritssluiting en blauwe schippers truien. En zijn mutsen van allerlei kleur en rijders, die blootshoofds gaan. Sommige heb ben een paar gewone Friesche schaatsen aan hun voeten, de meesten echter voeren een paar reserve-ijzers mee. De Brusselsche Ameri kaan Süssdorff bezit liefst zes paar schoenen met-ijzers, die hem langs de heele route ach terna worden gebracht. Velen rijden op gym- nastiekschoentjes. FranekerDokkum. Smid is ingehaald door A. de Vries uit Dronrijp en Castelein van Wartena; hij is vermoeid en zal waarschijnlijk wel niet als eerste eindigen. Inderdaad. Als het talrijke publiek, dat van den stand telkens op de hoogte wordt gehouden, bij de finish, het café De Groene Weide, met een gejuich den winnaar begroet, dan geldt dat niet Smid, die een stuk is achtergebleven, maar De Vries en Castelein, die beiden, (de Vries eerst), om half drie den tocht volbracht hebben. Smid wordt derde om 2 uur 39 min. en Jongert, die evenals in 1929 verkeerd gereden is^ vierde om 2 uur 41 min. Boersma uit Twijzel komt als eerste van den tocht om 3 uur 10 min. binnen. Van de Haarlemmers passeert Van Beekum om 4 uur 31 de eindstreep, B. Henneman uit Bloemendaal negen minuten later. Rhodius en Van Riemsdijk (beiden deelnemers aan den tocht) arriveeren om 7 uur 39, en de Vries (wedstrijdrijder) om 8 uur 16. De Heemstede- naar Sillevis is in Workum uitgevallen. „Ik ben een paar keer gevallen", vertelt ons De Vries. „Bovendien was ik bij IJlst omgere den en tenslotte heb ik dan ook niet meer wedstrijd gereden, maar zorgde, dat ik er kwam. Het ijs was over het algemeen uitmun tend, behalve op de meren en bij Dokkum. waar nogal scheuren waren; een beetje ge vaarlijk in 't donker. Bovendien is daar een stuk, dat in twee richtingen bereden moet worden, zoodat je wel eens last van elkaar hebt". Wij informeeren of hij geen lantaarntje bij zich heeft gehad. „Jawel, maar daar heb je weinig aan, als er wat sneeuw op de baan ligt, zooals daar. Het is de eerste keer, dat ik hieraan meedoe, en ik heb veel geleerd. Maar ik ben blij, den tocht volbracht te hebben". De andere Haarlemmers, die aan den tocht deelnemen, komen pas later of in het geheel niet binnen. De eerste dame, mej. de Nekker van Willemsoord, die den tocht volbracht heeft en om 10 min. voor 6 arriveert, krijgt bloemen. Alle deelnemende dames hebben den tocht volbracht. Als laatste passeert mej. de Ligny uit Haarlem even voor 12 uur de finish. Na Jongert zijn binnengekomen S. D. Dijk stra (Cornjum) om 2.41 uur, D. van der Duin (Warga) 2.55 uur, S. Kooistra (Warga) 2.59 uur, J. J. Dijkveld Stal (Leens) 3 uur, D. J. Groenendal (Ulrum) 3.01 uur en S. Koen (Knijpe) 3.01 uur. Des avonds zijn vele waardeerende en vrien delijke woorden gesproken, o.a. door den leider mr. Hepkema. Als deze in Spoorzicht aan den winnaar de Vries een lauwerkrans en een me daille overhandigt-, zingt het publiek spontaan het Friesche volkslied. Allen die den tocht binnen den daarvoor bepaalden tijd gemaakt hebben, krijgen een herinneringskruis. In het geheel hebben 483 rijders den tocht volbracht en 29 zijn uitgevallen. Zoo was de vijfde Elfstedentocht, die in elk opzicht een succes is geworden. Er is snel ge reden en fair gestreden in een weersgesteld heid, die ideaal genoemd mag wórden. Mochten er deelnemers bij geweest zijn. die door vermoeidheid of ongetraindheid het einddoel niet bereikt hebben, dan hebben zij in elk geval ©en ervaring opgedaan die voor een volgende maal van groote waarde kan zijn. Waarmee we tevens zeggen, dat we het niet geheel eens zijn met de opmerking van een stoeren Fries: „Als ze 't met zulk weer niet halen, dan hoeven ze 't ook nooit meer te probeeren!" Al zit hier ook veel waars in. A. J. C. VL. De aankomst van de beide winnaars van den Elfsteden wedstrijd, de Vries en Castelein aan het eindpunt te Leeuwarden. KAMPIOENSCHAPPEN VAN WEST NEDERLAND. Zondag werden in hotel „Oud-Meerenstein te Beverwijk de krachtsportwedstrijden om de kampioenschappen van West-Nederland, georganiseerd door de Beverwijksche Kracht- sportvereeniging D. O. K. voortgezet en be ëindigd. De uitslagen waren: Gewichtheffen eerste af deeling: Vederge wicht: 1. J. Rooymans, D. O. K. Beverwijk 222 1/2 p. 2. N. v. d. Wel, D. O. K., Beverwijk 220 p. 3. F. F Moneur, Hercules, Den Haag 212 1/2 p. Lichtgewicht: 1. C. v. Kerkhof, Breda 295 p. 2. C. G. Tabak, D. O K, Beverwijk, 285 p. 3. P. W. Kaffa, Hercules, Den Haag 232 1 2 p. Midden A gewicht: 1. IJ. Boterbloem, H. K. V. Haarlem 302 1/2 p. 2. J. Ouwerling, Breda 282 1/2 p. 3. N. Jonker, H. K. V-, Haarlem 292 1 2 p. Midden B-gewicht: 1. T. Beuker, D. O. K., Amsterdam 295 p. 2. J Senteur, Hercules, Den Haag 287 1/2 p. 33. C. Duiker, D. O. K., Be verwijk 285 p. Zwaargewicht: 1. H. Verheyen, Hercules, Den Haag 342 1/2 p. 2. G. M. Dol, D. O. K„ Amsterdam 310 p. 3. A. Burger, D. O. K. Be verwijk 307 1/2 p. Pogingen, om de Nederland- sche records te verbeteren, bleven zonder le afdeeling worstelen midden B-ge wicht: 1. G. v. Soest (D.O.K. Beverwijk) 1 straf- punt. 2. J. F. Schouten (D.O.K. Amsterdam) 4 strafpunten 3. P. Beekman CS. S. S. Amsterdam) 8 strafpunten. Midden C-gewicht: 1. P. Klust (D.O.K. Beverwijk) 3 straf punten. 2. R. Vrees (Hercules Amsterdam) 4 straf punten. 3. A. Bootsma (D. O. K. Beverwijk) &C straf punten. Nieuw wereldrecord lichtgewicht klasse. Uit München: De Duitscher Schweiger ver beterde Zondag het wereldrecord linksarmig trekken in de lichtgewichtsklasse, dat tot nu toe op 155 pond stond, en bracht het op 160 oond. Het gewicht van Schweiger zelf was 125 1/2 pond. Voorts werd nog een Duitsch record verbr terd, Huttner bracht het n.l. in de midden- gewichtsklasse in linksarmig trekken tot 167.: pond, het Duitsehe record stond op 165 pond Hoe heerlijk het was, maar hoe ver. Een drie tal deelnemers aan den Elfstedentocht op een der eindeloos lijkende vaarten van het vlakke Friesche land. jubileum „Haarlem-Noord". De Haarlemsche biljartvereeniging „Haar lem-Noord" heeft Zondagmiddag receptie ge houden ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan en heeft daaraan verbonden de prijs uitreiking van de nederlaagwedstrijden. Het clublokaal der vereeniging zag er bij dit feest ook feestelijk uit. Er waren n.l. dooi de volgende clubs bloemstukken gezonden: D. E. S. en B. C. II., beiden uit Haarlem, In- sulinde, K. E. T. S. en Victoria uit Amster dam, terwijl de bestuurstafel prijkte met een negental vereenigingsprijzen, alsmede met een groot aantal persoonlijke prijzen. Te twee uur begon de receptie. De eerste spreker was de voorzitter van den Ned. Bil jartbond, Jhr. Dr. J. C. Mollerus. In een korte kernachtige toespraak wenschte hij de ju- bilaresse geluk met dit jubileum en overhan digde haar namens den bond een herinne ringsplaquette. Ook de voorzitter van de Haarlemsche zus tervereniging B. V. Haarlem schonk na mens zijn club een plaquette. Verder werd nog het woord gevoerd door de heeren Wickenhagen, Roosen, Roefs, res pectievelijk voorzitters van Benoorden het IJ, D. E. S. en Vriendenkring, alsmede dooi den heer D. Dekker van D. E. S., Baggerman namens Heinekens Bierbrouwerij, Heese van het biljartblad De Carambole, enz. Al deze' sprekers werden beantwoord door den voorzitter van Haarlem-Noord, die op zeer aangename wijze van deze taak kweet. Daarna volgde de prijsuitreiking met een toepasselijk woord bij elk, n.l.: in afd. A D. E. S., Benoorden het IJ, en B.V. Haarlem; in afd. B B.V. Haarlem, 't Blauwe Krijtje, en Excelsior; in afd. C. „Excelsior, Sarphati en Haarlem-Noord, allen respectievelijk een zil veren beker,; een dito lauwertak en een dito plaquette in elke afd. Vervolgens een groot aantal persoonlijke prijzen, te veel om te noemen. Er heerschte onder de talrijke aanwezigen van een groot aantal clubs een recht gezel lige stemming. Haarlem-Noord kan met groote voldoening op dit mooie feest terugzien. Competitie Ned. Biljartbond. Dat liet einde van deze wdstrijden in 't zicht komt, blijkt uit de verminderde ont moetingen in de afgeloopen week, waarin slechts driemaal gestreden moest worden. Deze waren: KLASSE D, AFD. 3. Deze laatste ontmoeting in deze afdeeling liep tusschen ,,'t Blauwe Krijtje" uit Bever wijk en B.C.H. De Haarlemmers De Zwart en Javaux behaalden een overwinning, en gaven daardoor aan B.C.H. de leiding, doch daarna moesten Houtkooper en D. J. Metz de winst aan de Beverwij kers overlaten, waar door deze wedstrijd in gelijk spel eindigde: 2—2. KLASSE E., AFD. 5. B.V. Haarlem II moest den strijd aanbin den tegen Vriendenkring, doch wachtte te vergeefs op de komst van de tegenstanders. Vermoedelijk zal er nu een nieuwe datum voor deze ontmoeting worden, vastgesteld. KLASSE F., AFD. 6. Excelsior kreeg bezoek van De Korenbeurs. Er kwam een speler van Excelsior niet op dagen wegens ziekte, zoodat de Haarlemmers met een papieren overwinning begonnen. De eerste partij ging tusschen Joop Bierman en De Waard (De Korenbeurs). Na een span- nenden strijd behaalde de Velsenaar de over winning. Ook zijn clubgenooten Lammers en v. d. Walle wisten de Korenbeurs-spelers v. d. Linden en Out te verslaan. Deze wedstrijd eindigde dus met een overwinning voor Evcelsior met 31. JUBILEUMWEDSTRIJDEN BIJ D.E.S. Deze nederlaagwedstrijden zijn Vrijdag avond vervolgd. Het tweede zestal van K. E. T. S. kwam tegen de jubilaresse spelen. De uitslag was als volgt: A. Niessen—D. A. de Foeljaeger 200151; LoghiesJ. D. Ronde 95125; Ris Jr.H. Tuninga 54100; Ris Jr J. de Nijs 61—90; K. RistjouwJ. van Wun- nik, 4021; RusoniH. Wesseling, 6049. (De spelers van K.E.T.S. staan vooraan). Het resultaat van dezen avond was: K. E. T. ,S. 510 en D.E.S. 536 caramboles. De totaalstand luidt nu: K.E.T.S.1030 en E.S. 1069 caramboles, zoodat K.E.T.S. dus ;rliest met 39 caramboles. Dinsdag komt „Vondel" op bezoek Sabelkampioenschappen K. N. A. S. B. Onder auspiciën van den Kon. Ned. Ama teurs Schermbond organiseerde de scherm- vereeniging „Utrecht" Zondag de finale van het individueel sabelkampioenschap van Ne derland. Er namen 16 schermers deel. De heer A. C. Montfcort van Den Haag werd kampioen van Nederland met 13 gewon nen partijen. 2. A. Faber, Amersfoort 10 ge wonnen partijen. 3. A. van Wieringen, Rot terdam 19 gewonnen partijen. De Zesdaagsche te Brussel. Uit Brussel: Aan de Zesdaagsche te Brussel, die van 29 December tot 4 Januari zal plaats hebben, zullen de volgende tw'intig koppels deelne men Pij nenburgWals. BraspenninxJan van Kempen. VluggenSlaats. BroccardoGuimbretière. Mouton—Boucheron. BrescianiPugliesi. Schön—Richli. A. BuysseDeneef. C har 1 ierLoncke Haemerlinck—Debruycker. DepauwVan Nevele. R. GysselsJ. Aerts. H. AertsHaezedonck. VerhaegenL. Muller. R. MartinSmeets. A. Maes—Verreycken. O. van HevelJ. Wauters. Van BuggenhoutAn hes. BillietVan Vlockhoven. Van SlembroeckBonduel. Wedstrijden te Antwerpen. De uitslagen van de Zaterdag in het Sport paleis gehouden wielerwedstrijden luiden als volgt: Sprint 1. Scherens, 2. Richter, 3. Honeman, 4. Falck Hansen, 5. Gerardin. Wedstrijd achter tandem. Eerste manche: 1. Guerra. 2. Ronsse. 3. Pij nenburg. 4. Pelissier. Tweede manche: 1. Ronsse, 2. Pijnenburg, 3. Pelissier, 4. Guerra. Totaalstand 1. Ronsse, 2. Pijnenburg, 3. Guerra. 4. Pelissier. R.-K. Wielrenvereen. „Achilles". Zondagmorgen hield bovengenoemde ver eeniging een zeer geslaagden veldrit over 20 K.M., de 33e rit der Kerstcompetitie. Er verschenen 14 renners aan den start. Dat de meeste wielrenners wel rijden doch niet loopen kondfen, bleek wel bij dezen rit. Doch T. v. d. Hoeven liet zien dat hij van alle markten thuis was, hij won dezen wedstrijd met pl.m. 1 KM. voorsprong. De uitslag was: 1. Th. v. d. Hoeven, 2. G. v. Wees, 3. P. v. Kessel 4. J. Engel, 5. P. Kramer, 6. Th. v. Staveren. De stand der Kerstcompetitie is thans: 1. T. v. d. Hoeven, 15 p. 2. J. Engel 12 p., 3 G. v. Wees 9 p. 4. P. v. Kessel 9 p. 5. P. Kramer 7 p. 6. S. de Vries 6 p. A.s. Zondag de laatste rit der competitie over 40 K.M. H. S. V. „De Kampioen". Vierde en laatste rit van de hometrainer wedstrijden over 5 K.M. Klasse A: 1. Fruitema 3.20, 2. Molendijk 3,22 4/5; 3. Kinket 3.25 3/5. Blasse B: 1. Gruyters 3.34 4/5; 2. de Groot 3.29, 3. Scheidier 3.30, 4. Audolf 3.30 1/5, 5. Jacques 3.36 3/5. Klasse C: 1. Heiselaar 3.30 3/5, 2. Schaper 3,52, 3. de Vries 3.56 3/5. 4. Heesakkers 4.3 1/5, 5. Schravendijk 4.15 4/5, Juniores: 1. Zeulevoet 4.16 4'5, 2. Burger 4.31 3/5, 3. Kuipers 4.38 3/5, 4. Kruid 4.49. Totaal-uitslag over vier ritten: Klasse A: 1. Fruitema 18 p., 2 Molendijk 16 p., 3. P. Kossen 5 p. Klasse B: 1. Gruyters 15 p., 2. Groot 13 p., 3. Scheidler 10 p., 4. Koonings 9 p., 5. Jacques 8 punten. Klasse C: 1. Heiselaar 18 p., 2i Schaper- 17 p. 3. Heesakkers 7 p., 4. de Vries» 7 p. 5. Ot ter 5 p. Juniores: 1. Zeulevoet 19 p., 2. Kuipers 16 p., 3. Burger 12 p., 4. Kruid 9 p.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 3