HET NIEUWE AVONDBLAD IJMUIDEN KERSTMIS. Visscherij-Snufjes I8e JAARGANG No. 353 ZATERDAG 23 DECEMBER '33 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2j^ cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, lossenummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V, Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: f 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. Wij Luchtver over aars. Het is dertig jaar geleden dat de verovering van de lucht door ons, menschen, begon. Wij zijn allemaal erg trotsch op de resultaten, en groepsgewijze houden we er nog de noodige extra-trots op na. Zoo beroemen de Fransehen zich op het wereld-hoogterecord (14000 M. door Lemoine) en op het wereldrecord voor de „duurvlucht" (9003 K.M. in 55 uur, door Codos en Rossi, Aug. 1933 De Italianen snoe ven op het snelheidsrecord (Scapinelli, 619 K.M. per uur) en de Amerikanen op hun Lind bergh. die er een gewoonte van gaat maken alleen of met zijn vrouw den Atlantischen Oceaan over te vliegen. Wij Hollanders reke nen ons het wereldkampioenschap der be trouwbare luchtdiensten op den langen af stand aari. en vandaag zwellen wij weer eens van trots op de Pelikaan, die onder de vaste leiding van Smirnoff en Soer in 100 uur den afstand Amsterdam-Batavia heeft afgelegd. Het zit 'm niet in de 76 vlieguren voor 14000 K.M., maar in die 100 uur in totaal. Alphonse Berget, in een artikel in La Revue Beige, zet ons allemaal: Franschen, Italianen, Amerikanen, Nederlanders en de rest, weer stevig op onze plaats, want hij vergelijkt onze luchtprestaties met die der vogels en we ko men er bekaaid af. Als ik zijn cijfers en ver gelijkingen lees wordt het mij wel duidelijk dat in den eersten den besten boom-vol-mus- schen de menschelijke „luchtveroveraars", als zij ter sprake komen, een hoongesnater moe ten uitlokken. De rijstvogel, de pelikaan, de kwartel en al die andere gevederden, waarnaar de K.L.M.- toestellen genoemd zijn, beschouwen dit waarschijnlijk allesbehalve als een compli ment. De duiven moeten ons wel heel hard uitlachen, behalve dan de vredesduif, die evenwel haar buitengewone traagheid in het bereiken van haar doel niet aan zichzelf te wijten heeft. Dat is heelemaal onze schuld, Berget neemt de gewone, on-symbolische, derhalve niet door-den-mensch-gérëmde duif als voorbeeld. Hij vergelijkt haar met een mensch, die zich bescheidenlijk verge noegt met een sportvliegtuigje dat door een motor van 20 P.K. wordt gedreven. Eén paardekracht is gelijk aan 75 kilogrammeter per seconde. Voorts is uit nauwgezette en tal rijke proeven bij de bestudeering van den „menschelijken motor" gebleken, dat het" maximum aan arbeid, dat een mensch kan presteeren, wanneer hij acht uur per dag hard werkt, ongeveer gelijk is aan 7 kilogram- meter per seconde, d.w.z. nauwelijks 1/10 pk. E en20 pk. motor vertegenwoordigt derhalve een mechanische kracht die, om haar te; evenaren, het gezamenlijke werk van 200 per» sonen zou vereischën. „Twee honderd menschen zouden" zegt Berget, „zich dus gezamenlijk moeten, .in spannen, om één mensch te laten vliegen, ter wijl een duif vliegt uitsluitend door gebruik te maken van haar spieren, zonder dat zij genoodzaakt is, een beroep te doen op de kracht van 199 van haar soortgenooten! Wij moeten dan ook erkennen, dat wij ondanks allen verbazingwekkenden vooruitgang geen reden hebben, bijzonder trotsch te zijn op onze kennis der mechanica, zoowel wat de theorie als wat de practijk betreft, en dat wij bij de prestaties, welke de natuur ons overal vertoont, geweldig ten achter zijn. De roemrijke medaille der luchtvaart bezit dus een keerzijde, veroorzaakt, zoöals ge zegd, door een enorme verkwisting van mo torische energie. Er bestaat derhalve alle re den om wanneer men de luchtvaart wil ge bruiken voor het maken van verre reizen, al thans voor het vervoer van post en passa giers, op ernstige wijze dit vraagstuk te be- studeeren, dat wanneer het niet afdoende wordt opgelost, van de luchtvaart tengevolge van de te hooge kosten een wijze van vervoer zou maken, waarvan de prijs een grootscheep- sche exploitatie zou beletten. Ik weet zeer wel dat men de tegenwerping zal maken, dat de huidige prijs voor luchtvervoer betrekkelijk laag is. Edoch, de betrekkelijk lage prijs wel ken men dengenen berekent, die per vliegtuig willen reizen, is slechts verkregen ten koste van millioenen, welke de staat uitkeert aan de vliegtuigconstructeurs en de luchtvaart maatschappijen, terwijl het autovervoer daar entegen zichzelf volkomen bedruipt en hoe genaamd niets van den staat verlangt. Het is trouwens deze onfahankelijkheid, die het autovervoer tot een succes heeft gemaakt, want van het oogenblik af dat de staat zich ergens mee bemoeit, vooral wanneer hij dit doet om te „steunen", is het mis. Hoe moeten wij deze studie aanpakken?" De kracht die vogels kunnen ontwikkelen, overtreft verre die van dieren, welke zich op den beganen grond voortbewegen. Een bierbrouwerspaard bijv., dat toch buitengewoon sterk is en acht uur lang een kracht van 75 kilogrammeter per seconde kan ontwikkelen, weegt ongeveer 750 K.G. Dit komt dus per K.G. gewicht neer op slechts 1/10 kilogrammeter, d.w.z. een hon derdste van dat, wat wij voor den vogel heb ben berekend! In dit feit is het, dat het geheim schuilt. Want wanneer men uitgaat van zijn ana tomische gesteldheid en daarop eenvoudig de wetten der aërodynamica toepast, dan zou in theorie de vogel niet kunnen vliegen. Desondanks vliegt hij en nog wel op voor beeldige wijze, veel beter dan de meest ge- perfectionneerde vliegtuigen. Derhalve moet- dus de toepassing dezer wetten niet jriist zijn, of misschien zijn de wetten zelf foutief. Zou wellicht d-e vermaarde wet van den tegen stand der lucht, volgens welke deze tegen stand evenredig is aan het vierkant der snelheid, op de vogels niet van toepassing zijn? Volgens de conclusies, waartoe dr. Batault, bij zijn waardevolle onderzoekingen is gekomen, is dit vermoedelijk inderdaad het geval. Het evenwicht van den vogel in de lucht en zijn voortbeweging door de atmosfeer, het zijn functies, die zeer waarschijnlijk niet ge hoorzamen aan de wetten, welke men voor het vliegtuig als juist heeft aangenomen en zij berusten ongetwijfeld niet op hetzelfde mechanisme. Er is dus voor de physiologen, de natuur kundigen en de ingenieurs nog genoeg werk aan den winkel!" Tot zoover hetgeen ik aan het artikel van Berget ontleen. Er blijkt wel uit dat wij er nog maar een schijntje verstand van .hebben. Uit vogel standpunt beschouwd hebben wij een zeer plompe methode uitgevonden om, met"fantas tische krachtsverspilling, een nogal komische parodie op het eigenlijke vliegen ten beste te geven. Maar we zijn er zóó trotsch op, dat wij er enorme bedragen voor over hebben om dit door te zetten, in de vage hoop dat we het werkelijke geheim van de vliegkunst, zooals de vogels dat dagelijks voor onze oogen de- monstreeren, nog wel eens ontdekken zullen. Er staat iets tegenover. In deze tijden voor al zijn we dat geen beseffen. Als wij het ge heim van de vogelvlucht ontdekken zou ook de luchtvaart gerationaliseerd worden, zou den weer duizenden, die nu leven van de productie van machines, olie, benzine enz., daarvoor bestemd, werkloos worden. Er zou een uitbreiding van hef vliegwezen tegenover staan. Maar die zou weer andere, bestaande verkeersdiensten fnuiken. Het zou een jan boel en een hoap ellende geven,' want de mensch kan zijn eigen technischen vooruit gang niet meer aan en schopt alles steevast in de war door zijn groepe-systeem en hope loos gebrek aan organisatie. De ontdekking van het geheim van de vo gelvlucht kan ons dus beter bespaardblij ven. Maar laat ons inmiddels met Berget, be scheiden blijven. Luistert u maar eens als een van onze plompe luchtmonsters voorbijraast naar het hoongesnater in zoo'n boom-vol- musschen. En kijkt u maar eens, in Artis, naar het spottend gezicht van den pelikaan en het hautaine facie van den rijstvogel Zoolang we niet eens in volle vlucht" öp een stak kunnen neerstrijken, ja, zelfs een paar hectaren grond noodig hebben om te kunnen landen, lijkt het naar niets R. P. BERG UW RIJWIEL 'S NACHTS IN HUIS. WANT ANDERS Sommige wielrijders hebben de eigenaar dige gewoonte hun rijwiel des nachts buiten te laten staan. Of dit gedaan wordt omdat er binnen geen ruimte is, dan wel, dat het geschiedt uit zorgeloosheid of vergeetachtig heid, weten we niet. maar het is een feit, dat men meermalen in sommige voortuintjes des nachts een eenzaam rijwiel kan vinden. Dit is van de betrokken eigenaars on-pae- dagogisch en onverstandig. On-paedagogisch omdat zij zwakke broeders in de verleiding brengen. Onverstandig ten eerste, omdat, het rijwiel door deze zwakke broeders weggeno men kan worden en dan is men het 10 tegen 1 voorgoed kwijt. Ten tweede omdat als meer genoemde zwakke broeders het niet mee nemen, er allicht een politieagent is, die dit doet en dan is men niet het rijwiel, maar wel een gulden kwijt want zonder een gulden „schutgeld" krijgt men z'n karretje niet te rug. Dit laatste zullen de eigenaars ondervin den van de drie rijwielen die volgens het politierapport „onbeheerd op den openbaren weg werden aangetroffen en naar het Bureau van Politie werden overgebracht, alwaar om trent die rijwielen inlichtingen zijn te be komen". Tegen de respectieve eigenaars wil ik zeg gen, dat zij, als zij die inlichtingen willen Kerstmis komt, het feest der feesten, Van üe gansche Christenheid; Zijn ook waarlijk onze geesten Haren diepen zin gewijd? Kerstmis komt, met blijde klokken, Die met helder-teere stem, D' oude glorie weer vertolken Van het Kind van Bethlehem. Kerstmis komt, met sparreboomen, Van een tijdlijk-eeuwig groen, Waarin kleine lichtjes droomen, Rein, zooals de kindxen doen. Kerstmis komt, met hoogtij dagen Van de liefd' en vrêe op aard, In de menschen 'n welbehagen Zijn wij zulk een Kerstfeest waard? Laat ons menschlijk zwakke streven. Op het hoogverheven licht, Op de liefde in ons leven, Op de vrede zijn gericht. Kerstmis komt, men durve vragen. Aan zichzelve bij dit feest: In de menschen 'n welbehagen. Leeft dat ook in onzen geeist? P. GASUS. gaan inwinnen, een gulden bij zich moeten steken. Niet voor de inlichtingen, maar voor hun fiets, bijgeval die een van het drietal is. BELANGRIJK CONCERT. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING IN COMBINATIE MET DE ITALIAANSCHE OPERA. Maandag a.s. 8 uur (Eersten Kerstdag) geeft de Haarlemsche Orkest Vereeniging in combinatie met de Italiaansche Opera een populair opera-concert in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem onder leiding van Vincenzo Marini. Als solisten zullen hieraan medewerken Ester Guggeri, Gianna Rubbisi, Guiseppe Bentonelli, Dario Caselli. Het populair-samengesteld programma be vat fragmenten uit de meest bekende opera's van het repertoire, o.a. Madame Butterfly, Troubadour, La Bohème. Faust, Le Gioconda, Un Ballo in Maschero, e.a. „WEES EEN ZEGEN". Vrijdagavond werd door de vereeniging „Wees een Zegen" een kijkavond gehóuden van goederen, vervaardigd door de meisjes- en vrouwenvereeniging, met het doel, deze met Kerstmis aan arme kinderen uit te dee- len. Een mooie collectie, meestal onderklee- ding aangevuld met boekwerken en speel goederen. was hier tentoongesteld. Voorts is door de vereeniging ook aan arme gezinnen gedacht om deze wat kerstvreugde te brengen, had men een aantal pakketten levensmiddelen in orde gemaakt. Eveneens worden de zieken en ouden van dagen niet vergeten. Hiervoor waren een aantal mand jes met bloemen aangeschaft. De zieken wor den den eersten kerstmorgen door het zang koor bezocht en men wil trachten, aan de aan het ziekbed gekluisterden door middel van lied en bloemen wat kerstvreugde te brengen. DUIVEN VERBRAND. Bij den brand in de rijwielherstelplaats van Van W. aan de Kalverstraat is ook een dui venhok gedeeltelijk verbrand. Eenige duiven welke zich in het hok bevonden, kwamen in de vlammen om. De Kerstdagen. Ons eerstvolgend nummer verschijnt wegens de Kerstdagen op Woensdag 27 December. TOESTAND VAN DEN HEER BELS BEDENKELIJK. Naar wij vernemen is de toestand van den heer G. Bels Sr. die in den nacht van Zondag op Maandag het ongeluk had bij het lossen van een trawler in de Visschershaven te val len, bedenkelijk. Bels heeft een ernstige long ontsteking opgeloopen en heeft hooge koort sen. KERSTWIJDING. In de Bethle'nemskerk wordt op den len Kerstdag 's morgens 7 uur een kerstwijdings- ure gehouden. Deze wijdingsbijeenkomst staat onder leiding van den heer D. Selling. Het jeugd-kerkkoor zal hierbij medewerking verleenen. In de consistorie van de Herv. kerk Kal verstraat, zal eersten Kerstdag door de Ver eeniging van Jong Hervormden een liturgi sche dienst worden gehouden, die geleid zal worden door Ds. A A. Wildschut, waarbij een dames-zangkoor medewerking zal verleenen. Zondagavond 5.30 zal door de Evangelisa tie-commissie liturgische Kerstwijdingsdienst gehouden worden in de Herv. kerk, Kalver straat. Een dubbel mannenkwartet onder lei ding van den heer S. Wiersma zal dezen dienst opluisteren. De jaarlijksche Kerstviering van de kinde ren van de Zondagsschool der Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden zal tweeden Kerstdag des avonds 6 uur gehouden worden. Het dameszangkoor verleent haar medewer king. Alle belangstellenden zijn welkom. NIEUWE LOGE DER I.O.G.T. Dinsdag 2 Januari zal in het Koning Wil lemshuis een vergadering worden gehouden tot het oprichten van een nieuwe loge der I.O.G.T. Deze nieuwe loge zal den naam brij gen van „Recht door zee" en haar zetel is IJmuiden-Oost. GEM. VISSCHERIJSCHOOL. In de afgeloopen week slaagden de vol gende leerlingen voor het Certificaat „Inter nationale regelen ter voorkoming van aan varingen op zee enz". K. Zwart, J. Glas, C. Dekker, B. Dijkstra, H. Smit, E. Glas, J. v. d. Plas, Ph. Prins, H. Visser allen wonende te IJmuiden en L. Slagtveld wonende te Zandvoort. VERKEERSONGEVAL. Op de Haringkade had een aanrijding plaats tusschen een auto bestuurd door J. en twee wielrijdsters. Beide meisjes werden aan de beenen gewond. Nadat Dr. van H. de eerste hulp had verleend werden de meisjes per auto naar huis gebracht. 121/2-JARIG JUBILEUM VAN ZUSTER DE BEURS. SLACHTOFFERS VAN DEN STORM. Aan de kust van noordwest Frankrijk spoelden vijf potvisschen aan, die aan den jongsten storm ten offer waren gevallen. Men vraagt ons opneming van het volgen de: Den 31sten Januari 1894 werd er te Bras- singerhorn een meisje geboren, dochter van Vader en Moeder De Beurs. Het was een lief meisje, dat aardig opgroeide en de oogappel was van vader en moeder, 't Schoolgaan ging goed, 't meiske leerde,groeide, speelde en werd zoo langzamerhand en ongemerkt een juffrouwtje. Van school nog wat bij Moeder 't huishouden geleerd enen wat moet- je nu worden, kindje? Ja, maar 't kindje was geen kindje meer maar nu een jonge stevige vrouw geworden, met een nog altijd lief maar stevig karakter. „Ik wil de wereld in", zei ze. „Ik wil de menschen helpen. Ik wil verpleegster wor den". Moeder sputterde wel wat tegen, had Trijntje liever nog wat bij haar gehouden, dochTrijntje was nu Trien geworden en zei, vastberaden en moedig: „Ik ga". Ze ging naar Amsterdam, bezocht eerst de Diaeonessenschool en werd zelfs spoedig al als leerling-verpleegster in het echte Diaco- nessenhuis opgenomen. Ondertusschen zat zij niet stil maar verwierf achtereenvolgens de diploma's van Witte Kruis-zuster, Kraam vrouwenverpleging, Tuberculose-bestrijding, terwijl de Zuigelingenzorg niet vergeten is. Zuster De Beurs was nu een echte Zuster geworden, haar ideaal was verwerkelijkt. En zoo kregen wij haar 12 1/2 jaar geleden bij ons gevormd door de practijk. gevormd naar lichaam en ziel. Zoo is ze bij ons be gonnen. Wat een heerlijkheid is het zoo iemand hier gekregen te hebben, want daar kunnen we nu over oordeelen. Gefeliciteerd Witte Kruis, gefeliciteerd arme, gegoede en rijke zieken, kraamvrouwen en' zij die in een draaitentje de Zuiderzon op vangen. Zuster De Beurs komt, neemt u in haar sterke armen en legt u weer zoo zacht neer, zoo zacht en zoo veilig, zooals zij het i alleen maar doen kan, die groote, stevige lieve zuster. Want lief is ze ook! Niet alleen J het gewonde, het moede of kreupele lichaam CLII. De vorige week heb ik niets over IJmuiden en de crisis verteld, maar over het monster van de Loch Ness. Van het monster hoor je niets meer en de crisis.Die is natuurlijk ook niet over, maar het is toch niet kwaad geweest, dat ik m'n mond eens gehouden heb, want deze week zijn er maar wat mooie besommingen gemaakt. Kijkt u de lijstjes maar eens na: Gloria f 4700, Christine f 3400, Bergen f 3200. Ook de kustbooten maakten het goéd. Woensdag waren er 9 trawlers binnen met totaal f 25730 of gemiddeld f 2850. En hier onder waren vier kustbooten. Ik heb een paar weken geleden, schrijven de over de haringvisscherij, als mijn meening te kennen gegeven, dat deze visscherij nog wel een tijdje zou kunnen aanhouden. En dit is wel uitgekomen. Nog steeds komt er veel versche haring aan den afslag. Deze week waren er ongeveer 30 loggers en drifters bin nen, waai-van ook sommige mooie vangsten hadden. Zoo zal dus het oude jaar eenigszins gun stiger afsluiten, dan we eenige weken gele den verwachtten. Er komt weer wat leven in de brouwerij; er is wat meer vraag naar visch, waaraan de contingenteering zeer ze ker niet vreemd is. We hadden deze week ook weer een Duit- sche trawler aan de markt, die het speciaal gemunt heeft gehad op zeeproducten, die onze trawlers niet kunnen vinden, nl. pieter man, poon en kreeft. Het is altijd nog een fout van onze visscherij, dat ze te eenzijdig is en die eenzijdigheid kan voor den han del zeer onaangenaam zijn.'Er is zoo dikwijls behoefte aan visch, die door onze schépen niet wordt aangevoerd en dat is dan ook' het gevaar van de contingenteering. Het is wel iets bijzonders, dat we onder de huidige omstandigheden nog Duitsche traw lers aan de markt krijgen. Men zou zoo den ken, dat Duitschland z'n geheele vloot voor voorziening in eigen behoefte wel kon ge bruiken. iDt schijnt niet zoo te zijn, want ook in Grimsby en Aberdeen komen de laat ste weken Duitsche booten aan de markt en de resultaten zijn. ook al door de 10 pet. in voerrechten, van dien aard, dat er volgens de Engelsche vakbladen wel geen winst over blijft. Ik spring vandaag maar wat van den hak op den tak en kom daarom nog even terug op het berichtje omtrent den rechtstreek- schen uitvoer van 25000 K.G. kabeljauw van Esbjerg via Antwerpen naar Brussel. Dit is een vreemde geschiedenis, want zoo men weet is België voor Deensche visch gesloten. Nu hoor ik nader, dat dit een buitengewone con cessie is geweest, die een groep Brusselsche factors heeft weten te verkrijgen. Voor de Belgische exporteurs in IJmuiden was deze onverwachte concurrentie zeer onaangenaam en ze zouden er vandaag over vergaderen. Een erge vaste lijn schijnt er niet in de Belgische contingenteering te zijn. Dat be wijst vooral het gescharrel met den Deen- schen invoer. Deze was stopgezet tot een da tum vóór in December. Deze datum werd verschoven tot later, nog eens verschoven tot later (4 Januari) en is thans weer verscho ven tot 10 Januari. Het laatste contingent moet dus wel met een heel aanzienlijk kwan tum overschreden zijn. Deze laatste verlen ging van den gesloten termijn moet veroor zaakt zijn door frauduleuzen invoer van Deensche visch via Engeland en Duitschland. Het is een rare boel tegenwoordig. Ook te gen onze contingenteering komt veel verzet, maar het is natuurlijk heel moeilijk, om het iedereen naar den zin te maken. PIETERMAN. verzorgt ze met een ongeëvenaarde zachtheid doch ook het onzichtbare leed van haar patiënten blijft voor haar niet onopgemerkt. Waar geleden en gestreden wordt, ook daar is Zuster De Beurs! Liefdezuster noemde men vroeger een verpleegster. Zuster De Beurs, wil op deze voor u en ons zoo mooie dag ,die schoone eeretitel van „Liefdezuster" aanvaarden, U heeft die in uw 12 1 2-jarige eervolle werk kring hier ter plaatse in alle eer en deugd verdiend. De zachte verpleegster waart gij bij onze wonden, de Liefdezuster bij de krankheid onzer ziel. Wij feliciteeren u van deze plaats af met uw 12 1/2-jarig feest. Gij hebt de eer van het Witte Kruis, van de verpleegster, van de Liefdezuster hoogge houden, door uw daad en liefde. Wij hopen u op den 15den Januari 1934 persoonlijk de hand te mogen drukken en u dan nog eens te danken voor wat u gedaan heeft voor ons Witte Kruis, voor ons per soonlijk, voor al uw patiënten, voor de lijdende menschheid in 't algemeen. Wij hopen, dat het u gegeven, dat het onze gemeente mag zijn, u nog lang in ons mid den te hebben, u de liefdezuster, Zuster de Beurs. In dankbaarheid, uw patiënten en het Huldigingscomité. Teneinde Zuster De Beurs een blijk van aller achting te kunnen aanbieden, heeft zich een commissie gevormd, bestaande uit mevrouw Wichmann en de heeren B. G, Schuitemaker, oud-secretaris der afdeeling Velsen van het Witte Kruis en W. van Heyst lid van den Gemeenteraad. Bijdragen voor dit doel kunnen worden gezonden aan mevr. Wichmann, Zeeweg 278 IJmuiden-Oost.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1