ICOM. NED. VOETBALBOND DE UITSLAGEN BUITEN DE COMPETITIE. R. K. VOETBAL. VOETBALNIEUWS RUGBY GYMNASTIEK. BILJARTEN SCHAKEN HANDB00CSCHIETEN. BUITENLAND Italië. 1 1 ZONDAG 24 DECEMBER. Voor de Competitie: AFDEELING I. Derde klasse B: De Volewijckers—Zaandijk 2—0 Vierde klasse B: Zaanlandia—Westzaan 3—3 Reserve tweede klasse A: De Spartaan 2—A.F.C. 2 2—1 AFDEELING II. Eerste klasse: H.B.S.Stormvogels 51 R.C.H.—V.U.C. 3—1 Reserve eerste klasse- H.B.S. 2S.V.V. 2 1—1 AFDEELING IV. Eerste klasse: P.S.V.—B.V.V. 7—2 Middelburg—Longa 3—1 OM DEN NED. VOETBALBEKER. Tweede ronde. BloemendaalWatergraafsmeer 31 Steeds Hooger—T.H.B. 11 Hillinen—Celeritas 1—3 Ranglijstje»- AFDEELING II. EERSTE KLASSE: H. B. S. 12 7 3 2 17 36—21 1.42 D. H. C. 11 7 1 3 15 31—26 1.36 K. F. C. 11 7 1 3 15 33—23 1.36 Stormvogels 11 7 0 4 14 20—17 1.27 Excelsior 11 4 2 5 10 26—25 0.91 Hilversum 11 3 3 5 9 25—24 0.82 D. F. C. 11 4 1 6 9 20—27 0.82 R. C H. 11 4 0 7 8 22—33 0.73 V U. c. 12 3 2 7 8 25—33 0.67 Xerxes 11 3 1 7 7 27—35 0.64 H. B. S.-Stormvogels (5-1) Deze belangrijke ontmoeting is in een groote overwinning van H.B.S. geëindigd Ongetwijfeld kwam de overwinning den Hagenaars toe, want zij vertoonden inder daad het beste voetbal, maar de cijfers zijn erg geflatteerd. Het begin is voor H.B.S. welker voorhoede al spoedig De Waard aan het werk zet. Na een corner ontstaat al een zeer gevaarlijk moment, doch nog juist weet de IJmuider doelman erger te voorkomen. De Stormvogels voorhoede kan nog maar niet los komen. Na een eenigszins aarzelend begin komt Tol er steeds beter in en deelt eenige. fraaie centers. Zoowel De Waard als v. d. Steen profiteer en er van, door eenige goede voor zetten te geven, doch het binnentrio komt niet aan schieten toe, daar de Haagsche ach terhoede niet met zich laat spotten en Effern wel wat langzaam is. De Haagsche aanvallen worden steeds beter opgezet. Toch is het aantal schietkansen, dat Ophorst c.s. krijgen, niet zoo heel groot. Na een half uur spelen krijgt H.B.S. voor een onduidelijke overtreding een penalty te uemen. H.B.S. schijnt de straf te zwaar te vinden, althans Van Vliet neemt den straf schop op opvallende slechte wijze. De bal is dan ook voor De Waard zeker te stoppen, doch tot ieders verbazing laat hij den bal gaan (1—0). H.B.S. valt nu geducht aan. Van den Berge geniet nog al vrijheid en profiteert hiervan door eerst tegen de lat te kogelen en daarna rakelings over te koppen. Na 39 minuten lost Van Kesteren van groo- ten afstand een schot. Plotseling „duikt" de bal naar beneden, waardoor De Waard vol komen verrast wordt (20). Nog is Stormvogels niet geslagen. Haar aanvallen worden zelfs even actiever. Drie minuten voor de rust ziet Prins een opening en geeft Zijlstra geen kans (211. Direct hierna krijgt dezelfde speler voor open doel de kans van den dag, maar hij schiet hoog over. Rust 21. Pas is de strijd hervat of v. d. Bergen kopt een hoogen voorzet van links rakelings over de lat. Hoewel hierna Stormvogels even het spel in handen neemt, is het juist H.B.S., dat scoort. Na vijf minuten n.l. krijgt v. d. Bergen, nadat de Stormvogels-verdediging een voorzet van d'Fonseca mist, een eenvoudige kans, welke hij benut (3—1). De Stormvogels-aanval kan maar niet los komen, grootendeels een gevolg van te weinig balcontrole en te langzaam tempo. Wel hou den Prins c.s. nu meer het spel op de Haag sche helft, doch dit heeft niet tot gevolg, dat Zijlstra aan het werk wordt gezet, maar wel dat de snelle Haagsche uitvallen nog gevaar lijker worden. Na 20 minuten denken we Effern te zien scoren, doch de bal rolt langs het door Zijlstra verlaten doel Juist als Stormvogels veel beter gaat spelen wordt de strijd beslist, als scheidsrechter Mutters na een forschen doch eerlijken duw van Haak Jr. weer een penalty aan H.BS geeft. Ook deze wordt benut (41). Stormvogels gelooft het nu wel; vrij spoe dig hierop scoort Van Vliet met een enorm hard schot (511. Vlak voor het einde lost Ophorst nog een mooi schot;* dat De Waard niet minder fraai stopt. Dan is het einde spoedig daar. V. S. V.Dusseldorfer Sportverein '04 Ongeveer 1500 voetballiefhebbers, die ge tuige zijn geweest van den internationalen wedstrijd V. S. V.Düsseldorfer Sportver ein '04 zijn teleurgesteld naar huis gegaan. En wel voornamelijk omdat het spel der gas ten. waarvan men groote verwachtingen had in de verste verte niet aan de verwachtingen beantwoordde. Waarmede we niet willen zeg gen. dat de Düsseldorfers slecht gespeeld hebben. Het begin deed veel verwachten. Want niet zoodra was de bal aan het rollen gebracht, of de Duitschers gingen met kort gehouden spel en goed afgemeten passes op van der 1 Wint af. Deze eerste aanval strandde op v. d. Griendt; het aantal aanvallen, dat in de zen wedstrijd op van der Griendt strandde is niet te tellen. Waarmede tevens de fout is aangetoond van de speeltechniek der gasten. Spoedig zcu ook blijken, dat het open spel van V. S. V. veel productiever was en dat te vens in de allerlaatste plaats tegen een club als V. S. V. een te ver doorgedreven short passing moet worden gespeeld. Te kwart over twee komen de Duitschers in het veld. Zij stellen zich midden op het veld in een rij op en brengen eerst naar de „eeretribune", dan naar de Marathontribune" hun groet. Dan komt V. S. V. en even later is de bal aan het rollen De Duitsche voorhoede gaat er direct van door, maar Van der Griendt zendt het leder retour. Even later mist Schubarth, de Duitsche rechtsbinnen, een mooie kans, door vlak voor doel over den bal te trappen. Er wordt in een snel tempo gespeeld, de Duitschers spelen kort, V. S. V. daarentegen houdt het open. Al spoedig zou blijken, dat de Hollandsche tactiek het van de Duitsche zou winnen. Nadat er ruim een kwartier ge speeld is neemt H. de Wolf een corner. Hij plaatst den bal fraai voor het doel. Sterk vangt dien op en schiet keihard langs Go- rinski. (10). Even later gaat van der Lugt er met den bal vandoor en na goed solowerk plaatst hij den bal in het net (2—1). Door een fout van Van der Griendt (die overigens een schitterende wedstrijd speelde) kan de links buiten van D. S. V. Leisten gemakkelijk van der Wint passeeren. (2—1)'. In de tweede helft wordt het een eenzijdige vertooning'. V. S. V. is sneller en geeft daar door aan de Duitschers geen kans. Deze pro- beeren het nu op een andere wijze, maar ook dat hielp niets. H. de Wolf maakt fraai 31, Sterk met een ver en houdbaar schot 41 en Sterk maakt ten slotte het halve dozijn tje vol. Met 01 komt het einde. Werkloozen-Compeiitie. Wedstrijden van Donderdag afgelast. Alle wedstrijden voor Donderdag van de Werkloozencompetitie zijn wegens onbespeel baarheid der terreinen afgelast. De Uitslagen. Ie Klasse: De MeerD.E.M. 10 E.M.M.Volendam 03 V.V.IJ.—Fortitudo 6—1 SantpoortS.J.C. 51 SantpoortS.J.C. 51 DIOC. HAARL. VOETBALBOND. H.B.C. IIConcordia 3O S.J.C, II—H.B.C. Hl 3—0 OM DEN GEEL-WIT BEKER. Ie ronde: D.S.S.—Lisse Geel WitOnze Gezellen 11—0 3—7 H. F. C.Oud-Internationals. Op Nieuwjaarsdag wordt op het terrein aan de Spanjaardslaan de traditioneels voet balwedstrijd tusschen H. F. C. en elf oud- Oranjemannen gespeeld. De volgende spelers zijn hiervoor uitgenoodigd: Doel: De Boer (Ajax). Achter: De Bruin (Hermes-D. V. S.) en Denis (H. B. S.) Midden: Krom (R. C. H.), Van Linge (Be Quick) en Bosschart (Quick). Vóór: De Natris (Ajax) De Haas (Be- Quick), Bulder (Be Quick), Thomes (Con- coTdia en Sigmond (H. F. C.) A. R. V. C—Rapid (5—5) In het Sportpark te Heemstede is Dinsdag een wedstrijd gespeeld tusschen A.R.V.C. (Amsterdam) en Rapid (Düsseldorf) welke in een gelijk spel geëindigd is. Beide partijen wogen goed tegen elkaar op, al werd het spel meer op de Duitsche dan op de Holland sche helft gespeeld. Tot gevaarlijke aanval len van de Amsterdammers kwam het niet, door het tactische spel der gasten. De rust brak aan met blanken stand. In de tweede helft was A.R.V.C. aanvanke lijk sterker. Uitsluitend werd op de Duitsche helft gespeeld. Na 20 minuten maakte een Amsterdammer een try, welke door een goal gevolgd werd zoodat de Hollanders met 50 leidden. Daarna kwamen de Duitschers op zetten en bleven tot het einde in den aanval. Nadat twee maal getracht was een try te maken, welke poging de Amsterdammers ver ijdelden, bracht een Rapid-speler met een try den stand op 53. De daarop volgende trap werd gebruikt, waardoor de stand ge lijk (55) werd. De heer De Tello, vice-voorzitter van de Heemsteedsche Sportparken, gaf tijdens den wedstrijd een toelichting over het spel. Rugbvcïub te Haarlem opgericht. Dezer dagen is alhier een Rugbyclub opge richt, waarvan het secretariaat gevestigd is bij den heer A. J. Jochems te Bloemendaal. DAMMEN. CLUBAVOND DAMCLUB IJMUIDEN. verband met den tweeden Kerstdag (DiRdag) is de clubavond van D. C. IJ. op Woensdag 27 December des avonds zeven uur bepaald. Den leden wordt dringend verzocht aanwezig te willen zijn. In den loop dezer week werd nog gespeeld A. LigthartP. Leyte remise. De stand der eerste klas luidt thans: gesp. gew.rem. verl.pnt. Ligthart B. Dukel C. Suyk H. Schaap P. Leyte P. Leyte K. de Jong J. Smit A. Kraai GYMN. VEREEN. GRATLA—PLATO. Men verzoekt ons opneming van het vol gende: In verband met de Kerstvacantie worden de lessen gestaakt. Zij nemen weder een aanvang op de na volgende dagen. Oudste meisjes en dames Woensdag 3 Ja nuari, jongens en heeren Donderdag 4 Ja nuari en jongste- en middelmeisjes Dinsdag 9 Januari. In verband met de op handen zijnde uit voering worden alle leden dringend opge roepen, geen enkelen oefenavond over te slaan. Aan ieder wordt zijn (haar) plaats en taak toebedeeld; bij eenige malen verzui men, kan men niet' tot deelneming aan de uitvoering worden 'toegelaten. Nieuwe leden kunnen nog aan het begin van het jaar toetreden. Jaarvergadering K. T. K. Zaterdagavond hield de Kennemer Turn kring zijn jaarvergadering onder leiding van den heer J. Hop. De voorzitter wees in zijn uitvoerig ope ningswoord o.a. op mogelijke uitbreiding van het contact met adere kringen, zooals de Alkmaarsche, en op het krachtig leven, dat in het K. N. G. V. heerscht, getuige o.a. de op richting van het veteranenkorps. Het uitgebreide jaarverslag, uitgebracht door den secretaris, den heer F. G. J. van den Berg, gaf een totaal aantal leden aan van 2445 tegen vorig jaar 2599. Omtrent de leden aangifte door de vereenigingen bleek echter eenig misverstand te heerschen, zoodat de teruggang sinds vorig jaar uiterst klein zal zijn. Volgens het jaarverslag van den penning meester, den heer F. J. Rikkerink, bleek er over 1933 een voordeelig .saldo van f 165 te zijn, gevolg vooral van het niet-inrichten van oefenkorpsen. Van dit saldo werd een gedeel te bestemd voor het fonds Boedapest (uitzen ding van een Nederlandsche ploeg naar de wereldkampioenschappen). De begrooting voor 1934 sluit met een nadeelig saldo van f 35 in een eindbedrag van f 745. De kascommissie bracht een gunstig verslag uit. Bij acclamatie werden in het bestuur herko zen de heeren F. J. Rikkerink, penningmees ter; J. Polderman en C. Versteeg, commissa rissen. en in de Technische Commissie de heer J. J. v. Doorn. In de T. C.-vacature-Ver- wers, werd voorzien door benoeming van den heer J. M. Berrevoets. Onder hartelijke instemming van de ver gadering bracht de voorzitter den afgetreden heer Verwers dank voor zijn werk, dat de athletiek in den Kennemer Turnkring op het eerste plan in het K.N.G.V. heeft gebracht. Op voordracht van de T. C. werd het werk programma voor 1934 vastgesteld als volgt: Gymnastiek: Wedstrijd HaarlemRest, driekringen, wedstrijd, graadwedstrijden. Athletiek: adspiranten-wedstrijden, com petitie, kampioenswedstrijden, kringen-wed strijd. Spel: handbal-competitie. Wandelen: marschen en tochten. Voorts wordt een sportmiddag georganiseerd met gymnastiekwedstrijden voor adspiranten en met spel- en zwemwedstrijden voor leden en adspiranten. Van de vereenigings-voorstellen werd ver worpen het voorstel van Gratia-Plato tot het houden van een jaarlijksche kring-zaaluitvoe ring, en aangenomen het voorstel van Con cordia tot invoering van officieele kleeding voor vertegenwoordigende ploegen. De vergadering ging accoord met een ge zamenlijke viering van het 25-jarig feest van den K. T. K. en het 50-jarig feest van Con cordia, onder leiding van den kring. Competitie Ned. Biljartbond. Klasse C, afd. 2 De B. C. Haarlem is in deze afdeeling uit gespeeld en heeft nog een goede kans op het kampioenschap. Klasse D, afd. 3 Het programma is in deze afdeeling geheel afgewerkt. De B. V. Haarlem slaagde erin het kampioenschap te veroveren, zij het dan na zwaren strijd met Roozendaal. Klasse E, afd. 5. Excelsior uit Velsen N. kwam bij Vrien denkring zijn laatste kans op den eeretitsl verdedigen. Als zij deze wedstrijd won en £.V. Haarlem I zou tegen D. E. S. struikelen, dan was zij kampioen der afdeeling. Invaller Gertebach nam voor de bezoekers de leiding door zijn tegenstander v. .d Pavert te slaan, waarna Nol (Excelsior) den voorsprong ver grootte door van v. d. Gevel te winnen. De partij Gerrits—Kelderman (Vriendenkring) was zeer spadend; doch ook deze viel in het voordeel van de Velsenaren uit. Terre- horst (Vriendenkring) hield de eer van zijn club hoog door zijn tegenstander te slaan, waardoor de uitslag werd 31 voor Excelsior. Voor de ontmoeting B.V. Haarlem ID.E.S. bestond nu veel belangstelling. Witkamp, De Louw en Knijsberg (alle drie B. V. H. I) zorgden voor de zege. Alleen de D. E. S.-spe ler L. Vlug won zijn partij en door de uitslag 3—1 voor V. V. H. I was deze laatste kam pioen van haar afd. en won de club dus twee titels! Klasse F, afd. 6 In deze afdeeling is de strijd ook geëin digd en wel met een verovering van den kam pioenstitel door De Korenbeurs. In deze af deeling waren niet minder dan vier clubs in de running, de zege van De Korenbeurs is dus dubbel fraai. Excelsior ging naar De Korenbeurs. Joop Bierman (Excelsior) en De Waard maakten een spannende partij, die met slechts twee caramboles door den Velsenaar gewonnen werd. Ook Lamers en v. d. Linden (De Koren beurs) gingen gelijk op., doch deze partij won de Korenbeurs-speler. Daarna behaalden Out en Smits (beiden De Korenbeurs) een groote overwinning en daarmede den titel voor hun vereeniging. De ontmoeting VriendenkringD. E. S. le verde een gelijk spel op, maar geen van beide had nog kans op den titel. Tuninga (D. E. S.) gaf zijn club de leiding door van Duits te winnen, waarna Snoeks (Vriendenkring) ge lijk maakte door Wesseling te slaan. Huizing speelde tweemaal, aangezien Copini Jr. (Vriendenkring) verhinderd was, n.l. tegen v. Wunnik en Voerman (beiden D. E. S.). Te gen eerstgenoemde verloor hij, maar van den laatsten won hij, zoodat de stand luidde: 2—2. De Waard en Haak Jr. van Stormvogels (links) trachten de nederlaag tegen H.B.S. zoo klein mogelijk te doen zijn, maar dit mocht hun niet lukken. Nationale wedstrijd H. S. G. Op tweeden Kerstdag was door het Haar- lemsch Schaakgezelschap een 'nationale schaakwedstrijd georganiseerd in het club lokaal aan de Jansstraat. Er werd gespeeld in groepen van vier personen, verdeeld in hoofd klasse, eerste, tweede en derde klasse. In de .hoofdklasse werd door vier groepen gespeeld, in de eerste klasse door twee, in de tweede klasse door twee en in de derde klasse door 1 groep, 's Morgens om tien uur begon de eerste wedstrijd en al spoedig was het spel in vollen gang. Met zeer veel animo werden de partijen gespeeld tot laat in den avond. De volledige uitslag luidt als volgt: Hoofdklasse groep A: 1 B. A. G. Davidson (2) na loting. 2 G. Kroone (2) 3 C. Misdom (1 1/2) 4 A. S. Ka tan (1/2). Hoofdklasse groep B: 1 A. C. de Groot (2) 2 F. D. Scheltinga (1 1/2) na loting 3 G. én Bruin 1 1/2) 4 J. H. Marwitz 01. Hoofdklasse groep C: 1 J. K. Veurman (2) na loting 2 W J. Ebert (2) 3 J. Vreeken (1) 4 P. Appelboom (1) le klasse groep A: 1 G. J. ter Plegt (2 1/2) 2 D. Wielenga (1 1/2) na loting 3 M. Davidson (1 1/2) 4 H. K. Junge (1/2) Eerste klasse groep B: 1 J. Smits (3) 2 A. Steenis (1 1/2) 3 A. J. de Vries (1) 4 J. Harsman (1/2) Tweede klasse groep A: 1 L. A. v. Opzeeland (3) 2 J. v. Teunenbroek (2) buiten mededin ging. 3 J. A. Nijhoff (1) 4 J. de Vries (0) Tweede klasse groep B: 1 W. J. Saeys (2 1/2) 2 J. H. Blom (2) 3 v. d. Kolk (1) 4 C. L. Bolwidt (1/2) Derde klasse: 1 Mej. M. W. Bannink (2 1/2) 2 N. Koedooder (2) 3 Ph. C. v. d. Bronk (1 1/2) 4 J. Scheffer (0) De tusschen haakjes geplaatste cijfers ge ven de behaalde aantallen punten aan. Voor ieder groep had het Haarlemsch Schaakge zelschap twee prijzen beschikbaar gesteld. Na afloop van de wedstrijden mochten de winnaars uit een groot aantal fraaie voor werpen een keus doen waarna te ongeveer half elf de deelnemers huiswaarts keerden. Het Haarlemsch Schaakgezelschap kan met genoegen op dezen goedgeslaagden schaak dag terugzien. Wedstrijd te Santpoort. In een uitstekend geslaagden wedstrijd van leden en genoodigdé der Handboogschutterij „Vooruitgang zij ons streven" te Santpoort (St.) werden de prijzen gewonnen door de heeren: 1 Chr. Smit, Santpoort 127 p.; 2 W. van Droffelaar, Amsterdam 111 p.; J. v. Eeken Santpoort 106 p., W. Kroeze, Amsterdam, 103 p.; Roose, Bloemendaal 101 p.; L. F. Stemvers, Santpoort 97 p.; J. de Lange, Santpoort 94 p.; B. de Groot, Santpoort 93 p.; v. Roode, Bloemendaal 87 p.; E. Smit, Bloemendaal 64 p.: de Groot, Santpoort 63 p.; Bakker, Sant poort 62 p.; Sibrand, Santpoort 31 p. en J. Eeken 29 p. Het was een mooie propaganda voor dezen tak van sport. Clhina. Japansch bombardement op Foetsjau. Naar officieel uit Tokio gemeld wordt, heb ben vliegtuigen van de regeering the Nanking Zondagmiddag Foetsjau gebombardeerd. Vijf vliegtuigen verschenen boven de stad en wier pen gedurende vijftig minuten bommen. On der de bevolking ontstond een paniek. Volgens V. D. zijn 26 personen bij dit bom bardement om het leven gekomen. Sommige berichten spreken zelfs van 1000 dooden. Simons' onderhoud met Mussolini. Zondagochtend is de Britsche minister van Buitenlandsche Zaken, Sir John Simon, met zijn echtgenoote te Genua aangekomen. Van daar werd hij door den kapitein-vlieger Bt- seo per marinevliegtuig naar Capri overge bracht, waar hij zijn intrek heeft genomen in hetzelfde hotel, waar kapitein RÖhm, de chef van den staf der Duitsche S. A., vertoeft. Men neemt aan, dat Simon pas op 3 Ja nuari een onderhoud met Mussolini zal heb ben. Spanje. Kolonel Macia overleden. Uit Barcelona wordt gemeld, dat president kolonel Francesco Macia, de groote strijder voor de onafhankelijkheid van Catalonië is overleden. Macia, die 74 jaar oud werd, was de eerste president van den nieuwen Catalonischen staat. Zijn overlijden volgde op een blinde darm-operatie. Het stoffelijk overschot van den president wordt bewaakt o.a. door mannen die Macia naar zijn ballingschap hadden vergezeld. Havas deelt mede, dat Jean Casanovas, voorzitter van het Catalaansche kabinet, overeenkomstig de grondwet het tijdelijke presidentschap der Catalaansche Generaliteit op zicht genomen heeft. DE „PELIKAAN" OP WEG NAAR NEDERLAND. Aneta meldt, dat de Pelikaan Dinsdagmid- 1 uur Indische tijd van Batavia is vertrokken en Medan reeds gepasseerd is. SCHEEPVAARTBERICHTEN K N. S. M. Achilles 22 van Genua n, Savona, 22 te Savona. Ajax 21 van Corcubion n. Amsterdam. HOLLAND—AMERIKALIJN Lochgoil, Rotterdam n. Vancouver 22 (8.30 v.m.) 100 mijl O- Z. O. v. Land's End. Boschdijk 23 v. Rotterdam n. New-York. Lalon Liverpool n. Vancouver 20 te Barry. Binnendijk Rotterdam n, New-York 20 (9 22 n.m.) 100 mijl Z.W. van Valentia. Nebraska Vancouver n. Liverpool en Rot terdam 20 (11.26 N.m.) 1180 mijl Z.W. van Land's End. Statendam 23 (v.m. v. New York naar W.- Indië Lochkatrine Vancouver n. Rotterdam 20 (v.m) te San Francisco vertr. 21. HALCYONLIJN Flensburg 23 van Melilla te Rotterdam. Stad Haarlem 23 v. Melilla te Rotterdam. Vredenburg 19 Dec. van Lulea r.. Emden. Stad Vlaardingen 22 van Emden te Oxelos. Stad Arnhem 22 van Genua te Melilla, voor Rotterdam. Rozenburg 233 van Huelva te Sas van Gent voor Antwerpen. HOLLAND—AFRIKA LIJN Heemskerk (thuisr.) 23 te Antwerpen. Randfontein (thuisr.) p. 23 (3 v.m.) Oues- sant. Nieuwkerk 23 van Beira n, Rotterdam. Meliskerk vertr. 24 (2 n.m.) van Rotterdam naar Hamburg. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alcyone (uitr.) p. 21 Madeira. Alchiba (thuisr.) p. 20 Bahia. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Oldekerk (thuisreis) 23 te Manilla. Buitenzorg (thuisr.) 23 (n.m. v. Londen. 24 (5 n.m.) verwacht. Waalkerk (uitr.) p. 23 £erim. Meerkerk (thuisreis) p. 23 Suez. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Amstelkerk (uitreis) 22 van Lagos. IJstroom (thuisreis) 22 te Liberia. STOOMVAART MIJ OCEAAN City of Evansvile Dairen n. Rotterdam 20 van Manilla. Benrinnes, Japan n. Rotterdam via Lon den 22 (110 n.m.) 120 mijl Z.W. v. Niton. Antenor Japan n. Rotterdam p. 23 Gibral tar Polyphemus, 23 v. Amsterdam te Batavia. Phrontis 23 van Batavia te Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD Slamat (uitr.) 22 (2 n.m.) v. Marseille (verb.) Blitar (uitr.) p. 23 (9 v.m.) Dover. Buitenzorg (thuisr.) 22 (l n.m.) te Londen 23 (12 midd.) vertr Kota Gede (thuisr.) 233 (6 v.m.) v. Port Said. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Poelau Bras (uitreis) 23 3v. Antwerpen en p. Vissingen.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 3