UIT HET BUITENLAND Een filmconflict in Oostenrijk. Be Chinees keert in welstand terug Fransch-Duitsche verhouding in den Franschen ministerraad ter sprake. Verklaringen van Chautemps. Het doel van Hijman's verblijf in Parijs. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS FRANKRIJK. De minister van buitenlandsche zaken Paul Boncour heeft in den gisteren gehouden mi nisterraad een uitvoerig verslag uitgebracht over de inlichtingen die hij ten aanzien van de ontwapeningskwestie had ingewonnen. Hij stelde den ministerraad in groote lijnen op de hoogte van de aide-mémoire, die hij aan den Franschen ambassadeur te Berlijn, Francois Poncet, zal zenden. De ministerraad keurde naar Reuter uit Parijs mededeelt dit voorstel en den inhoud van het document goed. Na afloop van den ministerraad ontving minister-president Chautemps de persverte genwoordigers en verklaarde hen, dat de re geering voorloopig nog een groote terughou ding in acht moet nemen, daar zij geen diplo matieke documenten kan publiceeren. alvo rens zij ter kennis gebracht zijn van de bui tenlandsche regeering, waarvoor zij bestemd zijn. Chautemps zei verder:" Alles wat ik u zeggen kan. is dat Frankrijk, dat gaarne bereid is met alle belanghebbende mogendheden de be sprekingen voort te zetten, welke door het Bureau van de Ontwapeningsconferentie wa ren vastgesteld, de organisatie van de alge- meene veiligheid langs den weg der bewape- nings-beperking en door den Volkenbond nastreeft. Evenals vroeger is de regeering ook heden bereid, zelf positieve voorstellen te doen, welke de oprechtheid van den Franschen vredeswil aan de andere mogendheden doen blijken. Chauteimos verklaard: voorts, dat de datum voor het overhandigen van het document aan de Duitsche regeering nog niet is vastgesteld. In politieke kringen wordt verklaard, dat de Fransche ambassadeur te Berlijn den in houd van het document mondeling ter kennis van de Duitsche autoriteiten zal brengen en het document zelf als aide-mémoire aan de Duitsche regeering zal overhandigen. De Belgische minister van Buitenlandsche Zaken Hymans, heeft Woensdagochtend zijn besprekingen met de Fransche regeering in geleid tijdens een bezoek aan minister-presi dent Chautemps en Paul Boncour. Hymans liet zich zeer voldaan uit over het verloop van het onderhoud. In den namiddag heeft, de Belgische minis ter van buitenlandsche zaken Hijmans, een bezoek gebracht aan Daladier. Vrijdag zal Hij mans door president Lebrun worden ontvangen. Het is reeds bekend, dat de diplomatieke besprekingen van Hij mans zich zullen bewegen oo politiek en economisch gebied. Men verklaart, dat de gemeenschan- pelijke verdediging van Frankrijk en België het onderwerp van zijn volgend onderhoud met Daladier za.1 vormen. Li zijn onderhoud met Eynac zal Hiimans als zijn meening te kennen geven, dat de staten, die een zelfde economische structuur hebben en die den gouden standaard hebben gehandhaafd, economisch solidair moeten zijn en een eenheid moeten vormen op mone tair gebied. Baitsclhlaimd. Von Hammerstein's ontslag aanvaard. Wolff meldt uit Berlijn: De rijkspresident heeft een ontslag met 1 Februari a.s. van den leider der rijksweer, generaal Von Hammer- stein Equord aanvaard, en hem bevorderd tot luitenant-generaal. ZWARE OVERSTROOMINGEN IN BRAZILIë. TWEEDUIZEND DAKLOOZEN. RIO DE JANEIRO, 27 Dec. (V.D.) Ten gevolge van hevige regens is het district Cata- geuzes door overstroomingen geteisterd. Twee duizend personen zijn dakloos, terwijl velen zijn gedood of gewond. DRANKSMOKKELEN PER VLIEGTUIG. STOCKHOLM, 27 December (V. D.) De Finsche en Zweedsche dranksmokkelaars zijn er in den laatsten tijd toe overgegaan, ook het vliegtuig in dienst der smokkelarij te stellen. Volgens berichten in de bladen heeft de Finsche douane vastgesteld, dat de ge heimzinnige vliegtuigen, die boven Noord- Zweden zijn waargenomen, inderdaad smok- kelvliegtuigen zijn. Zij vliegen van groote op slagplaatsen, die aan de Noorsche kust zijn aangelegd, naar de Oostkust van Zweden en de Westkust van Finland, waar stations zijn ingericht, die zorg dragen voor het verdere transport. De drankpolitie in Wasa (Noord- Finland) neemt aan, dat het grootste deel van den illegalen alcoholinvoer van den laat sten tijd per vliegtuig is vervoerd. HEVIGE KOUDE IN DE VEREENIGDE STATEN. 44 GRADEN IN MINNESOTA! NEW YORK. 27 December (V.D.) In het Noordelijke deel der Vereenigde Staten beerscht een hevige koude, Er is op tal van plaatsen de laagste temperatuur sedert 50 jaren geregistreerd. In Illinois lowa, Noord en Zuid Dakota, Michigan, Wisconsin werden temperaturen gemeten van 26 tot 35 graden Celsius beneden het vriespunt. Uit Minnesota wordt gemeld, dat het daar zelfs 44 graden heeft gevroren. Te Chicago is de temperatuur 23 graden beneden het vriespunt. 12 personen zijn doodgevroren. HEVIGE STRIJD IN FOEKIEN. Tweeduizend dooden? MAATREGELEN DER MOGENDHEDEN. SJANGHAI, 27 December (V. D.) In den loop van heden hebben bij Foetsjau heftige gevechten plaats gehad tusschen de Chinee- sche regeeringstroepen en de Foekientroepen. Drie militaire stoomschepen der Foekientroe pen zijn vernietigd. De Chineesche militaire autoriteiten deelen mede, dat de regeeringstroepen eenige for ten bij Taisjoenmin in bezit hebben genomen. De verliezen aan beide zijden zouden zeer groot zijn. In verband met den luchtaanval op Foet sjau hebben de Japansche autorteiten daar haar consul-generaal om beschermingsmaat regelen verzocht. De Japansche consul-gene raal heeft zich op aanwijzing onmiddellijk in verbinding gesteld met den Amerikaanschen consul-generaal en andere buitenlandsche vertegenwoordigers om dadelijk maatregelen te nemen. Volgens de Tel. zouden bij het bombarde ment van de stad Foetsjau twee duizend dooden gevallen zijn. FRANSCHE MINISTERRAAD BESPREEKT DE TREINRAMP. ALGEMEEN ONDERZOEK WORDT INGESTELD. PARIJS, 27 Dec. (Reuter).Onder voor zitterschap van president Lebrun heeft de ministerraad hedenmiddag meer dan 3 1,2 uur vergaderd. De ministers hielden zich allereerst bezig met het ernstige spoorwegongeluk bij Lagny en besloten een algemeen onderzoek te doen instellen, niet alleen wat betreft de verant woordelijkheid van den machinist en den stoker van den sneltrein ParijsStraatsburg, doch ook over de verplichtingen van de spoor wegmaatschappij, waarbij onderzocht zal wor den of alle veiligheidsmaatregelen in verband met den heerschende, mist getroffen waren. Rouwplechtigheid. PARIJS, 27 Dec. (V.D.) In het Gare de 1' Est vond hedenmorgen een eenvoudige doen indrukwekkende rouwplechtigheid plaats voor de slachtoffers van de treinramp bij Lagni. Alle ministers waren verschenen onder lei ding van minister-president Chautemps, evenals het volledige presidium der beide Ka mers, vertegenwoordigers van de stad Parijs en vele andere openbare autoriteiten. De minister voor publieke werken, onder wien de spoorwegen ressorteeren, en de pre sident van den Raad van Beheer van de Compagnie des Chemins de Fer de l'Est hiel den korte toespraken, waarin zij verklaarden, dat de ramp bij Lagni het geheele Fransche volk had getroffen. Diep ontroerd defileer den de aanwezigen langs de opgebaarde lijkkis ten. Ongeveer 80 kisten zullen in den loop van den middag ter beschikking van de familie leden der slachtoffers worden gesteld, de ove rige zullen op kosten van de maatschappij worden bijgezet. Max Reinhardt ter ontsnapt. nauwemood SALZBURG, 27 (Reuter)Max Reinhardt de bekende tooneelregisseur, die gisteren al hier is aangekomen en op zijn kasteel Leo polds Kron verblijf houdt, is op wonderlijke wijze ontsnapt aan de trein-catastrophe na bij Lagny op Zaterdagavond j.l. Hij had een kaartje gekocht voor den express Parijs—Straatsburg, doch was wegens de groote drukte genoodzaakt 5 uur te wach ten alvorens hij een andere verbinding kon krijgen, zoodat hij niet in den trein, die bij de ramt) betrokken werd, kon plaats nemen. Te Salzburg is men over deze gelukkige ont snapping begrijpelijkerwijze zeer verheugd DUITSCHE TTRAWT.FR REOT NOORSCHE SCHEPELINGEN. CUXHAVEN, 27 December (V.D.) 'De trawler ..Eggendorf" uit Cuxhaven heeft 68 man van het aan de Noordkust van Noor wegen gestrande vaartuig van de Noorsche kustwacht „Fritiof Nansen" aan boord ge nomen en gered. Op verzoek der Noorsche regeering bleef de trawler nog eenigen tijd in de buurt van het gestrande schip tot hulp ter plaatse was om het schip zelf te bergen. EEN AANVAL OP MRS. MOLLISON S RECORD. LONDEN. 27 December (V.D.) De Indische vlieger Man Mohan Singh, de chef-piloot van den maharadja van Patiala, wacht gunstig weer af om te vertrekken naar Kaapstad. Hij hoopt het record van Mrs Mollison te verbete ren. Zijn toestel heeft een actieradius van ongeveer 1200 mijlen en een kruissnelheid van 125 mijlen per uur. F*t wordt op Croydon aan een laatste onderzoek onderworpen. OOSTENRIJKSCH NATIELEIDER VRIJGELATEN. MÜNCHEN, 27 December (W.B.) De Oos- tenrijksche persdienst der N.S.D.A.P. deelt mede. dat de gouwleider van de N.SD.A.P in Neder-Oostenrijk LeoDold Zondag 1.1. uit het concentratiekamp Wöllersdorf is ontsla gen. Hij was in Juni gearresteerd en be vond zich sedert 18 November in het kamp. Conflict tusschen een Oostenrijksch ministerie en een groote Amerikaansche filmonderneming. Alle films van deze maatschappijin Oostenrijk verboden. De bemiddeling van den Amerikaan schen gezant te Weenen. (Van onzen Weensohen correspondent). WEENEN, 20 December. Er is hier in de laatste dagen een buiten gewoon ernstig conflict ontstaan tusschen het Oostenrijksche ministerie van handel en verkeer en de filmmaatschappij Metro- Go ldwyn -Mayer. Deze groote onderneming mag op het oogenblik tengevolge van een be sluit van het genoemde departement geen harer films meer in Oostenrijk invoeren. Er waren reeds verschillende rolprenten onder weg, die zoowel in bioscopen te Weenen als in cinema's in andere Oostenrijksche ste den vertoond zouden worden. En het zich te Weenen bevindende bureau van vertegen woordiging in Oostenrijk van de filmmaat schappij had ook reeds met de directies van een grot aantal bioscopen contracten af gesloten. In een paar bioscopen te Weenen zouden dezer dagen reeds de eerste ver tooningen van de Metro-Goldwyn-film „Zum Leben verurteilt" plaats hebben moeten vin den, maar omdat deze rolprent nu aan de grens werd opgehouden, moesten de bioscoop directies opeens haar programma's verande ren en een andere film op het repertoire zet ten. De geschiedenis van de affaire heeft zich als volgt afgespeeld. Metro-Goldwyn-Mayer had in Amerika een film gedraaid, die den naam „Reunion in Wien" draagt. In deze film komt een Oostenrijksche aartshertog voor, die Rudolf heet. Zijn figuur is niet identiek met den vroegeren Oostenrijksch- Hongaarschen kroonprins Rudolf, die in 1889 zijn leven te Mayerling verloor, maar hij heeft wel verschillende karaktereigenschap pen, die deze troonopvolger ook bezeten heeft en dan herinnert zijn optreden ook in heel veel opzichten aan het leven van aartshertog Otto. wiens vroolijke streken indertijd niet alleen te Weenen maar ook in het buiten land buitengewoon veel opzien gebaard heb ben. De rol van dezen aartshertog wordt in het filmwerk door den bekenden filmacteur John Barrymore vertolkt, die al vaak als onbesuisd en verliefd jong heerscahp op het witte doek voor onze oogen verschenen is. De behandeling van de film doet denken aan Franz Molnars „Marchen vom Wolf". Slechts enkelen hunner konden zich nog tijdig uit de voeten maken. HET POLITIESCHANDAAL IN BELGIë. EENIGE GEARRESTEERDEN WEER OP VRIJE VOETEN. Een aartshertog komt uit den oorlog terug en ontdekt te Weenen. dat de jongedame, die hij vereerd en aanbeden had, hem on trouw is geworden en inmiddels met een leeraar is getrouwd De film werd reeds anderhalf jaar geleden te Hollywood opgenomen en is sedert reeds in tal van bioscopen in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika en in verschillende landen van Zuid-Amerika vertoond. Nu is de Oostenrijksche zaakgelastigde te Rio de Janeiro op een zekeren dag naar een cinema toegestapt en hij woonde daar een vertooning van deze film bij. En hij werd verontwaardigd. Hij vond, dat verschillende gedeelten van het werk, waarvan de hande ling zich in het Weenen van na den oor log afspeelde, een beleediging voor zijn land en voor zijn landgenooten waren. De Oosten rijkers werden er als bijna voortdurend dronken, erg lichtzinnige menschen in voor gesteld en ook de aartshertog was nu niet bepaald een idealistische figuur Hij pro testeerde dan ook tegen het opvoeren van de film, maar dat mocht hem niet veel baten want de rolprent- werd eenvoudig verder vertoond. Hij wendde zich tot het ministerie van buitenlandsche zaken te Weenen, dat weer overleg pleegde met het departement van handel en verkeer. En het gevolg daarvan is, dat dit ministerie den Weenschen vertegenwoordiger van de Amerikaansche filmmaatschappij heeft laten weten, dat men net zoo lang den invoer van films van deze onderneming in Oosten rijk zou verbieden, tot-dat men zekerheid had gekregen, dat ..Reunion in Wien" in geen enkel land ter wereld meer vertoond zou worden. De vertegenwoordiger kwam met het voorstel voor den dag, dat met de film naar Weenen zou laten komen, opdat enkele heeren van het departement met eigen oogen den inhoud van de iflm zouden kun nen zien, maar het ministerie is daar niet op in gegaan. Nu heeft de vertegenwoordiger van de Amgerikaansche film zich tot den gezant der Vereenigde Staten gewend en om diens bemiddeling verzocht. W. M. BE/KAAR. Hoe hij naar het Hemelsche Rijk verlangt. Te Benoa, Zuid-Bali, was' hij aan boord ge komen. Onze tweede stuurman die de reis biljetten der dekpassagiers gecontroleerd had, beschreef hem ons later, als een zielig oud ventje, half blind met een glimmend zwart jasje en een gek hoedje op. Waarschijnlijk hadden we hier te doen met een uitgestootene uit de Chineesche sa menleving, die na jaren ploeteren, door z'n familie, of „tawki" (Chineesche werkgever), oud en ziek, met een kaartje tot Singapore, terwijl hij nauwelijks geld had of zelfs on voldoende voor de rest van de reis, naar China werd teruggezonden. Van vroeger, als jong stuurman op de Chinadienst, herinner ik me die stumpers. Het Nederlandsch-Indische gouvernement zal natuurlijk nooit toestaan, dat men de zieke stakkers hier laat zwerven, maar ze op kosten van familie of tawki doen verplegen. Om dit te voorkomen, worden ze tijdig naar China geëxpedieerd, waar practisch geen overheidszorg bestaat en waar ze dik wijls midden in den winter, zonder geld en met geen andere kleeding, dan de dunne jas en broek, waarmee ze Indië verlieten, aan komen. Ik herinner me nog een zin uit ons Aard rijkskundige dictaat: „De Chinees is ijverig, pienter en spaarzaam en keert veelal in een zekeren welstand naar zijn geboorteland terug". De practijk heeft mij dat, ook vóór de malaise, heel anders doen zien. Zoomin de Chinees die het hier inderdaad voor den wind ging, als degeen, die met hard werken een karig bestaan vond, denkt er over het algemeen aan naar China terug te keeren. Ook het verhaal, dat iedere Chinees in Chi neesche aarde begraven wenscht te worden, berust op fantasie. De Indische Archipel is overdekt met graven van Chineezen uit alle standen. In al den tijd, die ik zelf op de kust van China zwierf, hebben wij nooit een lijk van het buitenland naar China vervoerd, dat niet levend aan boord gekomen was. Veel stierven er gedurende de reis, dikwijls verscheidene per dag, meest van ouderdom, of uitputting en soms probeerden familie- ''eden, of vrienden den doode mee naar China te smokkelen. Hetgeen altijd verraden werd, waarop het lijk onverbiddellijk aan de gol ven werd toevertrouwd. Alleen in het sporadisch voorkomend geval dat het overlijden vlak bij een aanloophaven plaats vond en de familie in staat en bereid was, de zeer hooge kosten van débarkemenr- vooruit te voldoen, mocht hiervan worden af geweken. Maar dit smokkelen had niets te maken met de aantrekkingskracht der Chineesche aarde; in omgekeerde richting zou men dit waarschijnlijk ook geprobeerd hebben. Al leen de menschen die China verlieten waren meerendeels jong en krachtig, de ouden van dagen zieken en maatschappelijk mislukten keerden terug. Toen nu tusschen Soerabaja en Semarang na afloop van zijn wacht, onze derde officier de gebruikelijke ronde maakte, trof hij de koelie zoekende aan, onder wiens geleide het oude mannetje tot Singapore zou reizen. Wakker geschrokken door een van bakboord invallende bui, miste hij z'n metgezel, die naast hem op een matje had geslapen. Een groep aan stuurboord Mah Jong speelende Chineezen had niets gehoord of ge zien. Onmiddellijk werd alarm gemaakt. Het heele schip werd afgezocht, maar de oude man werd niet gevonden. Aangenomen werd dat hij in een vlaag van vertwijfeling over boord gesprongen was. Twee oude jasjes, twee pakjes goedkoope cigaretten en vier rijksdaalders. Inmiddels was het roer aan boord gelegd en stoomde hét schip in tegengestelde koers terug. Luisterposten werden uitgezet, maar het geruisch van den neergutsenden regen en den aanwakkerenden wind, overstemde alles. Het was niet mogelijk in dezen inktzwarten nacht iets te zien, door den aanhoudenden tropischen stortregen. Zelfs met een goed zoeklicht kon dat niet. Bovendien wisten we niet, waar we zoeken moesten en wanneer de oude man ongeveer overboord was ge raakt. Eenstemmig werd dan ook in den inmid dels belegden scheepsraad besloten na een uur het zoeken op te geven. Toch viel het voltrekken van het dood vonnis zwaar. In een groote boog draaiden we terug op onze oorspronkelijke koers. Volle kracht vervolgden we onze reis, waarmee de laatste hoop op redding vervloog. Voor alle zekerheid werd even later een tegenkomend schip met de Morse-lamp op de hoogte gebracht en verzocht uit te luiste ren, maar, een wonder uitgesloten, zal ook dit geen succes hebben gehad. Den volgenden morgen te Semarang werd ten overstaan van den havenmeester en politieautoriteiten de scheepsverklaring af gelegd en werden ook de Chineesche getuigen gehoord. Inderdaad bleek onze veronderstelling juist geweest te zijn en was de oude stak ker op weg naar het Hemelsche Rijk". Z'n schamele nalatenschap, bestaande uit een slaapmat een keihard paardenharen kussentje en een kist, gesloten met een nieuw hagslot, waarvan hij de sleutel had meegenomen, werd. geïnventariseerd. Het slot bleek niet van degelijke construc tie, onze timmerman had het in een oogen blik los. De kist bevatte nog twee oude zwarte jasjes, twee pakjes goedkoope sigaretten, een emaille waschkom, Chineesch lepeltje en bord. Verder een paspoort, waaruit we 's mans naam te weten kwamen en zijn kapi taal: vier Hollandsche rijksdaalders (ook in Indië gangbaar). Weer hoor ik mijn oude onderwijzer dic- teeren: „De Chinees is ijverig, pienter en spaarzaam en keert veelal in een zekeren welstand naar zijn geboorteland terug". Toch lijkt het ons nu niet vreemd, dat dit half blinde, zielige ventje de kalme Java- zee koos boven de Chineesche aarde en op zag tegen een reis naar het koude ongast vrije vaderland, met tien gulden, drie onge voerde zwarte jasjes en een gek hoedje. Vroolijk speelt op het achterdek z'n ge leider alweer Mah Jong. „Dia poenja maou sindili lah, apa boleh boat". (Hij wilde het zelf, wat zul je er aan doen). Java-Zee 1933. P. L. V. R. TREIN OP SPOORWEG ARBEIDERS INGEREDEN. WEER IN FRANKRIJK! De Brusselsche corr. van het Alg. Handels blad d.d. 27 December: De vele en opzienbarende verrassingen die men ons verleden week in de zaak-Pauwels meende te mogen aankondigen, schijnen achterwege te zullen blijven. Sedert eenige dagen verluidt er niets meer over den verde ren gang van het onderzoek en daar inmid dels de vreeselijke treincatastrofe in Frank rijk de aandacht geheel in beslag is komen nemen, begint het schandaal der politie commissarissen reeds min of meer in het ver geetboek te geraken. Men wordt er nog slechts aan herinnerd door de berichten omtrent de invrijheidstelling van telkens nieuwe ver dachten. Gisteren en eergisteren werd naar gemeld de beide ambtenaren van het departement van arbeid en een Brusselsche commissaris van politie op vrije voeten gesteld. Vandaag openden de deuren van het huis van bewaring zich voor den heer Van der Meulen, den hoofdcommissaris van politie van Schaarbeek die als een der eersten was gearresteerd. En reeds verluidt, dat dezer dagen de heer Gil bert, de hoofdcommissaris van Leuven, even eens uit de hechtenis zal worden ontslagen. PARIJS. 27 Dec. (Reuter). De sneltrein Vannes—Parijs is hedenmorgen op een groep lijnwerkers ingereden. Drie arbeiders werden gedood en een zwaar gewond Door den dichten mist, die nog altijd boven Frankrijk hangt, hadden de arbeiders den sneltrein niet tijdig genoeg zien naderen. DE PELIKAAN TROF ZWAAR WEER. Met drie uur wrtraging te Akyab. MAAR HET KAN INGEHAALD WORDEN. Komende over zee van Medan is de Peli kaan op de snelle thuisreis uit Indië Woens dag om 17 uur plaatsei'iken tijd te Rangoon geland, vanwaar hij om 17.50 weer is vertrok ken. Te 18.10 uur Amsterdamschen tijd kwam het tontel te Akyab aan, vanwaar het te 19.10 is vertrokken naar Calcutta. De Pelikaan was te Akyab drie uur later dan men verwacht had, tengevolee van het zware weer op het traject. Calcutta ligt ongeveer op een derde van den geheelen afstand Bata viaAmsterdam. Volgens de Tel. kan de bemanning de drie uur vertraging elders wel weer inhalen. Toch verwacht de directie der K.L.M. niet, dat de Pelikaan, als alles goed gaat, eerder dan Zaterdagmiddag op Schiphol zal landen. De bemanning vliegt regelrecht door naar Neder land, zonder zich onderweg eenige rust van beteekenis te gunnen. De Koninklijke Nederlandsche Vereeniging voor de Luchtvaart heeft reeds de leden op geroepen om Zaterdag op Schiphol aanwezig te zijn. De K.R.O. zal bij de aankomst een radio verslag doorgeven. Met P.T.T. wordt onder handeld over relayeeren naar Indië over den Rijkszender. De K.L.M. heeft een herinneringsbordje laten vervaardigen door Goedewaagen te Gouda, dat in den handel gebracht wordt. Ook heeft zij vier gouden gedenkspelden laten maken voor de leden der bemanning. Deze zullen op Schiphol worden uitgereikt. De speldjes worden vervaardigd door de Ko ninklijke Begeer te Utrecht en stellen een halven wereldbol voor. waarop een Pelikaan prijkt. De fototechnische dienst van de K.L.M. heeft foto's van de bemanning vervaardigd, waarop Smirnoff; Soer, Grosfeld van Van Beukering staan met tegen den achtergrond de Pelikaan. Allahabad voorbij. De Pelikaan is heden, Donderdag te 2.46 uur, Amsterdamschen tijd aangekomen te Al- lababad. Calcutta is dus reeds gepasseerd. Te 3.20 uur is de Pelikaan vertrokken naar Jod- poer. SCHANDELIJK OPTREDEN VAN HUZAREN. Paarden de oogen uitgestoken. BEIDE MISDADIGERS IN ARREST. Dezer dagen heeft zich in de Alexander- kazerne te 's Gravenhage een ergerlijk geval van dierenmishandeling voorgedaan. Een twetal huzaren was er op uit om eenige paarden de oogen uit te slaan. Volgens een ooggetuige moet de dad zijn gepleegd met het achtereind van een sabel. Eén paard is aan een der oogen blind geslagen, terwijl een ander paadr zoodanig werd geraakt, dat het in den ziekenstal moest worden opgenomen. Op aanwijzing van den stalwacht zijn de beide huzaren gearresteerd en opgesloten in afwachting van het nader onderzoek. Er be stond voor het ruwe optreden van de huza ren geen enkele reden. Beide gearresteerden behoorden tot de lichting, welke Zaterdag met groot verlof zal gaan. IN EEN PAPIERMOLEN VERMALEN. VREESELIJK ONGELUK AAN ARBEIDER OVERKOMEN. Eén vreselijk ongeluk is gebeurd op de papierfabriek Berghuizen te Wapenveld, meldt de „Prov. Over. en Zk. Crt." De arbeider Biesterbos uit Wapenveld, die zijn werkzaamheden op zolder had is op on verklaarbare wijze in den papiermolen ge komen en darin vermalen. In de papierpap die op het rooster kwam te liggen zag men vreemde bestanddeelen en kwam daardoor tot de vreeselijke ontdekking van het onge luk. Vast staat, dat B. en W. bij den papier molen geen werk had te verrichten. GEP. VICE-ADM. VAN HECKING COLENBRANDER f Te Wassenaar is Dinsdag op 73-jarigen leeftijd overleden de gep. vice-admiraal G. P. van Hecking Colenbrander.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 3