DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip ▼erm. aankomst Laatste bericht Alkmaar Chili 19 Dec. van Tocopilla. La Plata 28 Jan. 28 Dec. vertrokken. Avance Hernösand 22 Dec. 14 Dec. vertrokken. Agamemnon West-Indië 17 Dec. van Pto Barrios. Aldebaran Leningrad bij Kliampenborg gestr. Alhena B.-Aires in lading. B.-Aires in lading. Triest 25 Jan. 26 Dec. vertrokken. Rosario in lading. Chili 26 Dec. te Londen. Boskoop Chili 24 Dec. van Cristobal. La Plata in lading. Balticia Bil bar «voor IJmuiden) in lading. Alexandrië 26 Dec. vertrokken. Chili 23 Dec. van Valparaiso. Cordillera W. Indië. 31 Dec. 20 Dec. van Barbados. Clytoneus Batavia 31 Dec. vertrekt 30 Dec. Valencia 25 Dec. van Gibraltar. Ceres Bourgas 7 Jan. 26 Dec. vertrokken. Costa Rica Barbados 26 Dec. vertrokken. Donau Japan 29 Dec. 21 Dec. van Marseille. Leningrad heden 18 December vertrokken. Gefle heden 27 Dec. v. Brunsbüttel. Japan 2 Jan. 23 Dec. van Genua. Flandria B. Aires 29 Dec. 15 Dec. van Pernambuco. Freiburg Ned.-Indië 19 Dec. van Macassar. Hardanger B. Aires 4 Jan. 19 Dec. van Teneriffe. Halle Ned. Indië 16 Jan. 18 Dec. van Port Said. Heidelberg Ned. Indië 20 Jan. 17 Dec. van Colombo. Hermes Const antza 6 Jan. 23 Dec. van Izmir. Hercules Georgetown 19 Dec. vertrokken. Isar Japan 9 Jan. 19 Dec. van Colombo. Alexandrië heden 24 Dec. te Rotterdam. Juno Venetië 29 Dec. 23 Dec. van Gibraltar. Johan de Witt Ned. Indië 4 Jan. 27 Dec. van Genua. Kyma La Plata in lading Kennemerland B.-Aires 9 Febr. in lading. Kurmark Ned. Indië 20 Dec. van B'atavia. Leningrad heden 20 Dec. vertrokken. Japan 24 Dec. van Pt. Said. Montferland Buenos Aires 11 Jan. 21 Dec. v. Rio de Janeiro. Melampus Batavia 11 Jan. 23 Dec. van Perim. Magdaiena Pto Barrios 15 Jan. 27 Dec. van Cristobal. Merope Kopenhagen 28 Dec. 27 Dec. vain Hamburg. Maret Leningrad 28 Dec. 18 Dec. vertrokken. Curacao 4 Jan. 10 Dec. vertrokken. Hamburg 29 Dec. 28 Dec. vertrokken. Meliskerk Hamburg 31 Dec. vertrekt 30 Dec. Japan 23 Dec. van Manilla. Orpheus Kopenhagen 2 Jan. 26 Dec. te Gdynia. Promotheus Batavia 20 Jan. 23 Dec. van Belawan. Ned. Indië 9 Jan. 20 Dec. -van Colombo. Hamburg heden 27 Dec. van Bremien B. Aires 25 Dec. van Las PaJmias. B. Aires 14 Jan. 16 Dec. van Montevideo. Saarbrücken Japan 31 Jan. 22 Dec van Belawan. Saleier Ned. Indië 16 Jan. 16 Dec. v. Batavia. Samnanger Moermansk. 14 Dec. verin en gestrand. Taxiarchis Santé Fé 17 Jan. 13 Dec. van B. Aires Tajandoen Batavia 28 Dec. 26 Dec. te Havre. Tabian Batavia 31 Dec. 23 Dec. van Genua. Troilus Batavia 4 Jan. pass. 20 Dec. Perim. Titus Alexandrië 10 Jan. 23 Dec. van Canea. Troutpool B.-Aires in lading. Willemsplein Rosario 19 Jan. 24 Dee. van B. Aires. IJstroom W. Afrika 22 Dec. te Liberia. Zrinski B. Aires 2 Jan. 30 Nov. vertrokken Zeelandia .-Aires 21 Jan. 29 Dec. vertrokken. Hoogovens Hoogovens Hoogovens Buitenhaven VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Sp. s.s. Bizkargi Mendi Salta Oabello erts Sp. s.s. Josina Onton erts No. ss. Augusta L. Otterbacben erts Du. ss Kreta West Indië stukgoed Nagekomen besommingen van gisteren. Claesje RO 46 310 manden f 3060. Betje RO 16 130 manden f 2360 Utrecht IJm. 73 360 manden f 3800 Alkmaar IJm. 31 280 manden f 3380 Rijnstroom IJm 86 85 manden f 1800 Loggers: Sch 468 f 710; KW 3 f 660; KW 19 f 930; KW 36 f 800; KW 96 f 510; KW 78 f 1550; KW 144 f 590 AANGEKOMEN 27 December: Eems, m.s. Delfzijl. Augusta L., s.s. Otterbacben. Kreta, s.s. Puerto Barrios. Royston, s.s. Huelva. VERTROKKEN. 27 December: Theano, ss. Rotterdam. Joh. v Oldebarneveldt, ms. Batavia. Deucalion, ss. Hamburg. Polglen, s.s. Emden. Flandxia, s.s. Antwerpen. Ertsaanvoer. Gisteren zijn hier niet minder dan drie stoomschepen met erts voor de Hoogovens aangekomen te weten; het Spaansche stoom schip Bizkargi Mendi van Salta Cabello; het Spaansche stoomschip Josina van Onton en het Noorsche stoomschip Augusta L. van Otterbaken. Wegens ijsgang. Het Nederlandsche motorschip Kwiek, dat in Danzig hout geladen had voor Utrecht, heeft zijn weg niet genomen door het IJsselmeer wegens de groote ijsgang doch is hier binnen gekomen en heeft nu zijn reis vervolgd langs Amsterdam. Lossing van stukgoed. Het van West-Indië komend Duitsche stoom schip Kreta heeft zijn voor Amsterdam be stemde goederen hier in de Buitenhaven ge lost en vertrok daarna naar Hamburg verder. De geloste lading is met een lichter naar Am sterdam gebracht. Vlootuitbreiding. Het Britsche stoomschip Ravensdale, te Guernsey thuisbehoorend, is aan een Neder landsche reederij verkocht en onder onze vlag gebracht met den naam Flevomeer. De eerste reis was al niet gelukkig want het schip is te Danzig binnengesleept na aan den grond te hebben gezeten. Het heeft machineschade. waardige antwoord. „En als je misschien zelf eens een oude heer bent, zul je je mijn woor den herinneren". „O, houd je mond maar, goeie oude ziel", zei haar oneerbiedige toehoorder half ruw, half hartelijk. 's Middags kwam Mike naar Carolay, waar Christian aanwijzingen aan 't geven was, voor verrichtingen aan den zaagmolen. „Neemt u mij niet kwalijk, juffrouw", begon hij, eerbiedig zijn pet afnemend, „maar ik wou vragen of u ook iets van onzen baas ge hoord hebt. Hij is gistermorgen naar Raskellan gegaan en had 's avonds thuis zullen zijn. Hij is er nog niet, heeft ook geen bericht gestuurd; we zijn allemaal ongerust en daarbij Hij aarzelde en ging voort; „Om u de waarheid te zeggen, juffrouw, Durran en ik zijn bang, dat er iets niet in orde is". „Wat bedoel je?" vroeg Christian scherp. „Wel, juffrouw, die smeerders, die een tijdje geleden eruit zijn gezet, hebben gezworen met hem af te zullen rekenen, 't zijn duivels met 't mes en je kunt toch maar nooit weten". „Moest hij geld halen?" vroeg 't meisje, met 'n schijnbare onverschilligheid. „Is 't vandaag betaaldag?" „Ja, juffrouw, dat is 't juist", zei Mike on rustig. „Hij zal vanavond wel te voorschijn komen", meende Christian, op haar horloge kijkend. „Hij kan onderweg opgehouden zijn: allerlei omstandigheden kunnen hem genoodzaakt hebben, later te komen; ik zou maar niet be- porgd zijn, als ik jou was." „Nu juffrouw ik hoop, dat u gelijk hebt", sprak de man weifelend, „maar ik ben niet gerust. Ik weet, dat de baas gisterenavond terug had willen zijn, want hij had brieven te schrijven voor de post van vanmorgen. Neemt u mij niet kwalijk, dat ik u heb lastig gevallen, juffrouw. Goedendag". Hij reed weg, Christian verschrikt en onge rust achterlatend. „Natuurlijk", zei ze bij zich zelf, ging 't haar heelemaal niet aan, of War wick zin had een, twee of drie nachten uit te blijven. Toch voelde ze zich niet op haar gemak. Tegen den avond, toen ze van den zaag- molèn kwam, zag ze een troepje mannen op gewonden staan praten; daaronder herkende ze vier of vijf van Warwick's werklui. De laat- sten trokken zich terug toen ze aankwam en wendden voor, niet aan 't gesprek deelgeno men te hebben, maar zij ging naar ze toe en vroeg kort: „Is meneer Warwick terug?" „Neen juffrouw", antwoordde een man, na 'n stilte, met blijkbare verlegenheid. Op dat oogenblik kwam Gaddy aanhollen, opgewonden uitroepend: „O Chris, ze zeggen dat meneer Warwick door die Mexicanen ge stoken is en dat iemand Cardigan heeft ver giftigd" en 't kind barstte in hevig snikken uit. (Wordt vervolgd). Gestrand. Het van Leningrad verwacht wordend Fin- sche stoomschip Aldebaran, dat met hout voor Zaandam bestemd is, geraakte bij Klampen- borg op strand en zit heel vast. Het voorruim staat reeds vol water. Het van Moermansk komend Noorsche stoomschip Samnanger is bij het verlaten van de haven aan den grond geloopen en blijven zitten. Verdere bijzonderheden zijn nog niet bekend. Radioverbinding met schepen. De navolgende schepen zijn Donderdag 28 December 1933 radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveniiugen-Radio. Chr. Huygens Crijnssen, Flandria, Joh. de Witt, Joh. v. Oldenbarnevelt, Kota Agoenj Kota Baroe, Kota Gede, Kota Pinang, Orania, Mam. v. St. Aldegonde, Poelau Bras, Sibajak, Poelau Tello, Slamat, Zeelandia. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.25—f 1. Griet per 50 K.G. f 32f 14. Tongen per K.G. f 0.75f 0.50. Groote schol per 50 K.G. f 15.50f 13. Middelschol per 50 K.G. f 17.50f 15. Zetschol per 50 K.G. f 22—f 18. Kleine schol per 50 K.G. f 24.50f 7.50. Schar per 50 K.G. f 15f 4. Kleine poon per 50 K.G. f 7f 6.90. Middelschelvisch per 50 K.G. f 45. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 35- f 23.50. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 19f 10. Kabeljauw per 125 K.G. f 64f 39. Groote gullen per 50 K.G. f 16f 9.50. Kleine gullen per 50 K.G. f 11.50—f 5.50. Leng per stuk f 1.10. Heilbot per K.G. f 1. Wijting per 50 K.G. f 7.60—f 4.50. Koolvisch per stuk f 0.90. Versche haring per kist f 5.20—f 3. BESOMMINGEN Trawlers: Alcmaria IJM. 23 150 manden f 2560. Margaretha IJM. 94 140 \mnd. f 1900 Turquoise IJM. 69 85 mnd. f 1590 Zwaluw IJM. 90 60 mnd. f 1270. Zeemeeuw IJM. 29 105 mnd. f 1840. Jenny Elsa IJM. 38 110 mnd. f 2110. s Elie Chenevière IJM. 161 80 mnd. f 1250, Loggers: KW 69 f 720, KW 112 f 270. Kotter: E. 400 f 1360. Versche haring: IJH 479 ff 840, KW 38 f 1140, KW 40 f 780, KW 160 f 750, KW 33 f 880, KW 50 f 610, KW 110 f 550, KW 97 f 750 KW 29 f 230. NEDERLAND—LUCHTVAART- LAND. Een fonds voor bijzondere vluchten. ENTHOUSIASME WORDT IN MATERIE OMGEZET. Naar de Tel. verneemt is onder leiding van ar. H. Colijn en met medewerking van alle leden van de Regeering een groot comité ge vormd, dat zich ten doel stelt zoo snel mo gelijk en wel zoo mogelijk nog vóór Nieuw jaar een uitgebreide geldinzameling te or- ganiseeren, ten einde een fonds te stichten, uit welks baten kostbare experimenten op luchtvaartgebied kunnen worden gefinan cierd. De vorming van het comité houdt ver band met de schitterende prestatie van de „Pelikaan" en komt in hoofdzaak voort uit de geestdrift, die alom in het land hierover heerscht. De wijze waarop de geldinzameling zal plaats vinden is nog niet bekend. In dit comité hebben, behalve alle leden der Regeering. ook zitting de elf commissarissen van de Koningin in de verschillende provin cies. Aan een groot aantal andere autori teiten zijn reedst uitnoodigingen gestuurd. Onder voorzitterschap van generaal G. C. Snijders is reeds een werkcomité gevormd. De acht leden hiervan zijn: de heeren A. Plesman, directeur Koninklijke Luchtvaart Maatschappij, H. Walaardt Sacré, Rijksstu diedienst voor de Luchtvaart, W. Graadt van Roggen, sech.-generaal van de Jaarbeurzen, W. P. F. van Deventer, directeur van de A. N. V. V., E. Fuld, J. Mees, Wittert van Hoog land, mr. Jt Huges, seer. K. v. K. te Arnhem, DOOR DE GLADHEID GESLIPT. DOODELIJK ONGELUK TE ARNHEM. Dinsdagavond is op den Amsterdiamschen weg hoek Koningsweg te Arnhem ir. P. W. Gombault die daar op zijn motorrijwiel reed door te gladheid van den weg geslipt. Met een ernstige hersenschudding is hij opgenomen. Hij is in het gemeentelijk ziekenhuis te Arn hem overleden. Te Rotterdam hebben tal van menschen armen en beemen gebroken. Verscheidene taxi ondernemingen hebben met die Kerstdagen do dienst op sommige uren gestaakt, daar rij den te gevaarlijk was. Ook in Den Haag geschiedde dit. JUWEELENDIEF WIJST HELER AAN. VERHAAL OVER BEGRAVING VERZONNEN. Zooals men zich herinnert, is eenigen tiid geleden te Hamburg een Duitscher gear resteerd. die schuldig is aan den propten ju weelendiefstal bij de firma Van Willieen in de Zoutmanstraat te 's Gravenhage. Deze is naar Scbevenimgen getransporteerd waar hij de juweelen zou hebben begraven. Dit begra ven bleek echter een verzinsel te zijn. Wel heeft hii een heeh aangewezen, een Neder lander. die te Rotterdam woont. Deze is ge arresteerd en opgesloten. De juweelen zijn echter niet gevonden. De Duitscher is naar Hamburg terug gebracht. CLANDESTINE POTJTTFKE ZENDER GEVONDEN. Te Fnscbedé-Lonneker is een geheime zend- i bmtallatie in beslag genomen. Den laatsten tiid werd door dezen zender links-extremisti sche propaganda' gevoerd. meldt: Hoogste barometerstand 780.8 mM. te Vardö. Laagste barometerstand 734.5 m.M. te Scilly. en voorspelt: Meest matigen wind uit Oostelijke rich tingen. Nevelig tot betrokken of zwaar be wolkt. Waarschijnlijk nog eenige sneeuw of regen. Temperatuur om het vriespunt tot lichte, later wellicht matige vorst. Barometer Hedenmorgen 9 uur 743 m.M. Neiging: Achteruit. Thermometer Hoogste gisteren 32 F. Laagste heden nacht 32 F. Hoogste heden 34 F. Opgaaf: MAGAZIJN T BRILLEN HUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden. HOOG WATER TE IJMUIDEN. Vrijdag v.m. 1.26 uur; n.m. 1.42 uur. Zaterdag v.m. 2.09 uur; n.m. 2.23 uur. Zondag v.m. 2.50 uur; n.m. 3.02 uur. UIT HAARLEM ARROND.-RECHTBANK. UITSPRAKEN. Brandstichting in Edam. In de woning van een koopman in ^Edam is op 26 October brand uitgebroken. Het onder zoek bracht aan het licht, dat hier van brand stichting sprake was. Voor de rechtbank te Haarlem hebben terecht gestaan de koopman wegens medeplichtigheid of uitlokking, een winkelier uit Amsterdam wegens uitlokking en een arbeider uit Amsterdam, die het vuur heeft aangestoken. De Officier heeft tegen den eerste een gevangenisstraf van 2 jaar met aftrek geëischt. Mej. mr. Frida Katz pleitte een voorwaardelijke straf. De rechtbank ver oordeelde den koopman tot een gevangenis straf van 9 maanden met aftrek. Tegen den winkelier vroeg de Officier twee-en-een-half jaar met aftrek. Verdediger was mr. H. Boekei. De rechtbank veroordeelde hem tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf met aftrek. En tegen den arbeider vorderde de Officier twee jaar met aftrek. Verdediger was mr. J. C. IJ. Nieuwenhuis. De rechtbank veroordeelde hem tot 9 maanden gevangenisstraf met aftrek. Diefstal met braak. Tegen een 42-jarig schilder, die in October in Bentveld eenige malen in een onbewoond huis heeft ingebroken en daaruit dekens, siga ren, kleedingstukken, kachels enz. heeft weg gehaald, vorderde de Officier een gevangenis straf van 1 jaar en 6 maanden. Mr. B. W. Stomps achtte dit een geval voor een korte onvoorwaardelijke straf en voorts een voor waardelijke. De rechtbank veroordeelde verdachte tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek. ACHT JAAR GEëlSCHT TEGEN ONTAARDE MOEDER. De officier van justitie bij de rechtbank te Haarlem heeft heden tegen de vrouw, die in de Stormstraat aldaar haar kindje heeft doodgetrapt, een gevangenisstraf van acht jaar geëischt. INBREEKSTER NA ACHTERVOLGING GEARRESTEERD. Zaterdagavond ongeveer half zeven trof een bewoner van perceel Zuiderstraat 35 rood bij zijn thuiskomst in zijn woning een vrouw aan die meteen vluchtte, achtervolgd door den bewoner en een buurman. Op de Ge dempte Oude Gracht simuleerde de vrouw een flauwte en viel. De vrouw van den buur man herkende in haar dezelfde persoon, die eenige dagen geleden ook gepoogd bij haar inu te breken. Toen had ze gezegd bij betrap ping: „De deur staat open!" De inbreekster ontdeed zich op de Dude Gracht van een looper, die door een agent teruggevonden is. De vrouw is naar het politiebureau gebracht, doch wond zich daar zóó op, dat ze op last van een geneesheer per ziekenauto naar het St.- Elisabeths Gasthuis vervoerd moest worden. Zij blijft echter in arrest. Naar wij vernemen is de inbreekster af komstig uit IJmuiden. IJMUIDEN OUDERAVOND DER OPENBARE U. L. O. SCHOOL. De dezer dagen gehouden Ouderavond in de gymnastiekzaal der school mocht zich in een flinke opkomst verheugen. De heer Janssen, hoofd der school, deelde in zijn openingswoord een en ander mee over de schoolorganisatie per 1 Januari a.s. Door stijging van het aantal leerlingen komt er een leerkracht bij (inmiddels is door den Raad mejuffrouw Gosses benoemd), terwijl het vakonderwijs in handwerken voor meis jes om redenen van bezuiniging komt te ver vallen. In aansluiting hierop deed de voorzitter der Ouder-commissie, de heer Reitsma, en kele mededeelingen over de vacatures in Ouder- en Schoolfonds-commissie, terwijl hij namens de ouders de per 1 Januari vertrek kende leerkracht, mevrouw Polderman dank te voor de goede zorgen, aan het handwerk- onderwijs besteed. In de Oudercommissie werd als nieuw lid heer Mol gekozen, in de Schoolfonds-com missie kregen de heeren Schilder en Vlam zitting. Na afhandeling van het zakelijk deel der agenda kreeg de heer P. van Huizen het woord die na een zeer belangwekkende inlei ding over land, volksaard, en gewoonten aan de hand van daarna vertoonde lichtbeelden over Spanje en de schoonheden van dit voor velen onbekende land heeft gesproken. De heer van Huizen die het land zelf bij herhaling bereisd heeft, bleek een bij uitstek kundige gids te zijn om de vergadering in te wijden in de vele bijzonderheden, bouw werken en natuurlandschappen van Spanje. Hij oogstte daarvoor een dankbaar ao- plaus der aanwezigen en een welgekozen dankwoord van den voorzitter. BENOEMD TOT HAVENMEESTER. Bij Kon. besluit is P. Th. Boom, thans 2e havenmeester bij het Staatsvisschershaven- bedrijf te IJmuiden, benoemd tot havenmees ter bij dat bedrijf. De heer Boom kwam 1 April 1912 als onder havenmeester in dienst bij het Staatsvis- sehershavenbedrïjf, welke functie hij be kleedde tot 31 December 1919. Met dezen da tum werd hij benoemd tot tweeden haven meester en thans volgde zijn benoeming tot eerste havenmeester als opvolger van wijlen den heer J. Carst. BEVERWIJK DE TOESTAND IN DEN GROENTENHANDEL. BEHOORLIJKE PRIJZEN. Dat de ingevallen dooi het klaarmaken en vervoeren voor den tuinder weer heel wat ge makkelijker had gemaakt was duidelijk te bemerken aan de aanvoeren op de groenten- markt die weer zoo ongeveer op het oude peil kwam te staan. Wel brachten de feestdagen echter voor deze week de boel weer een weinig in de war, aangezien nu de eerste veiling niet eerder dan op Woensdag kon plaats hebben, wat ge woonlijk geen geschikte dag is voor belang rijke aanvoeren. De handel was dan'ook op deze veiling niet zoo levendig, als bij het' ein de der vorige week en dat nog voor de meeste producten behoorlijke prijzen te maken wa ren is zeker wel toe te schrijven aan het feit dat de tuinders met deze omstandigheden bij het inbrengen rekening hadden gehouden Andijvie was voor goede kwaliteit geregeld tamelijk vlug te verhandelen. De noteeringen bleven voor beide dagen ongeveer op het zelfde peil, naar soort varieerend van 40-75 ct. per kist. Ofschoon de aanvoer van spruiten op Vrij dag der vorige week van meer beteekenis was dan de laatste veiling van Woensdag, waren toch op dien dag de prijzen heel wat beter. Toen kwamen noteeringen voor tot ruim 20 ct., welk hoogste cijfer thans slechts 15 ct. bedroeg. Dat enkele partijtjes sla, die nog werden aangevoerd voor de feestdagen een goed ont haal hadden, blijkt wel uit de prijzen, die wisselden naar kwaliteit van 851.35 per stuk. Nog enkele partijtjes bospeen werden de afgeloopen week aangevoerd. Ook hiervoor bestond nog al belangstelling. De noteerin- gen schommelden naar soort van 1019 ct. per bos. De groote aanvoer van prei deed in het einde der vorige week de prijzen eenigszins terug loopen. Woensdag werden weer notee ringen bereikt naar soort van 716 ct. p. bos Pieterselie en selderie waren geregeld goed te plaatsen voor prijzen, wisselend naar kwa liteit van 610 ct. per bos. Knollen gingen in noteering niet voor uit, al komt soms een enkel extra partijtje aan 6 ct. De prijzen cirkelen geregeld zoo p.m. van 24 ct. per stuk. Boerekool blijft voortdurend bij de oude gang van zaken: groote aanvoeren met lage prijzen. Groenekool geeft ook nog geen verbete ring, nog te minder daar van de meeste par tijen de kwaliteit al weer sterk begint af te takelen. De prijzen schommelen zoo gestadig van 23 per stuk, Roode en gele kool ging een tikje in prijs naar boven. De handel is echter nog zeer stug en er wordt weinig af genomen. Witlof was bij beperkten aanvoer goed te verkoopen. De prijzen, die vorige week ston den op 2028 ets. werden deze week verbe terd en kwamen op 2032 ct. per K G. Tomaten waren de afgeloopen week nog vertegenwoordigd en werden naar soort ver handeld van 1628 ct. per K.G. De aanvoer van breekpeen wordt thans belangrijk minder. De noteexingen liepen van 6075 ct. per kist. MARKTBERICHT van 27 Dec. 1933. Andijvie per kist f 0.50—1.10. Koolrapen per zak f 0.80. Wortelen per K.G. f 0.04. Bieten per K.G. f 0.030.04. Aardappelen klei per K.G. f 0.040.07. Idem, zand per K.G. f 0.06. Spruitjes per K.G. f 0.100.18. Boerenkool per kist f 0.140.40. Roode kool per 100 f 47. Savoy e kool per 100 f 36. Uien per K.G. f 0.03. Prei per bos f 0.100.18. Pieterselie per bos f 0.09. Selderie per bos f 0.12. Appelen per K.G. f 0.100.20. Peren per K.G. f 0.100.14. Brusselsch lof per K.G. f 0.280.30. HEEMSKERK VEREENIGING VOOR VREEMDELINGEN VERKEER. Bovengenoemde vereeniging hield Woens dagavond een ledenvergadering in het Café van Gebr. van Dam, alhier. De voorzitter, de heer P. G. Henneman opende de vergadering en heette de aanwezi gen hartelijk welkom. Onder de ingekomen stukken was een brief van het gemeentebestuur, waarin geantwoord werd, dat de werkverschaffing nog niet aan het werk kan gaan aan de werkzaamheden van Marquette, daar men de houding van den Regeeringscommissaris nog afwacht. Voorts afwijzend antwoord op een brief aan het ge meentebestuur om een urinoir aan de Mar- quettelaan te plaatsen. In de statuten zijn enkele wijzigingen aan gebracht om de Koninklijke goedkeuring te krijgen. Na een paar opmerkingen werden de statuten in orde bevonden. De vergadering besloot dat de Koninklijke goedkeuring aangevraagd zal worden. De voorzitter deelde vervolgens mede. dat de K.L.M. vogelvluchtfoto's genomen heeft van Heemskerk met het doel deze aan de winke liers te verkoopen. De prijs bedraagt 10 cent per stuk. Bij de rondvraag informeerde de heer D. Jak of het bestuur stappen wil doen opdat er in geval van gladde wegen zooals met den twee den Kerstdag zand gestrooid wordt. MARKTNIEUWS R.K. COOP. TUINDERSVEREIENIGING •„KENNEMERLAND" Boerekoop per kist 1525 Breekpeen per kist 60. Andijvie per kist 4075. Pieterselie per bos 812 Selderie per bos 1214 Prei per bos 7—16 Witlof per K.G. 20—332 Uien per K.G. 23 Roode kool per stuk 37 Gele kool per stuk 36 Spruiten per K G. 1215 Groene kool per stuk 23 Knollen per stuk 24.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6