Een Meisje en een Man DE PELIKAAN OVER DE HELFT. De Postjager is te Basra ÏJMUIDER COURANT VRIJDAG 29 DECEMBER 1933 TWEEDE BLAD. BEVERWIJK HET DERDE LUSTRUM VAN „DE KENNEMERS". Vol* herdenking van het vijftienjairg be staan der voetbalvereeniging „De Kenne- mers" had de onlangs benoemde feestcom missie een intiemen herdenkingsavond belegd in het clublokaal „Suisse" van ae Breestraat. De leden hadden van de uitnoodiging gretig gebruik gemaakt en waren in grooten getale aanwezig, toen de voorzitter der feestcom missie, de heer H. J. v. d. Plas een welkomst woord richtte tot de bestuursleden van de Kennemers en van de Supportersvereniging „Rood wit", alsmede tot den oud-voorzitter, den heer H. Kluft, thans eerelid. Spr. zeide. dat de feestcommissie eenparig besloten had dezen dag niet onopgemerkt voorbij te laten gaan, maar het jubileum in intiemen kring te herdenken. De voorzitter bood het bestuur de gelukwenschen zijner commissie aan en bracht hulde voor het prachtige werk, dat in de afgeloopen periode is verricht. Met het uitspreken van den wensch, dat het bestuur nog vele jaren op den ingeslagen weg zal mogen voortgaan bood spr. een keurig bloem stuk aan. De heer H. M. Janssen, voorzitter van de Kennemers toonde zich aangenaam verrast door deze spontane huldiging en voegde aan Zijn dankwoord de opmerking toe, dat het aan de bestuursleden niet zal liggen, om van de Kennemers te maken, wat men er van verwacht. Namens het eerste elftal en den trouwen grensrechter uitte de aanvoerder, de heer M. Lindner zijn waardeering voor de prettige samenwerking met het bestuur. Spr. bood thans bloemen aan, maar hoopte in de naaste toekomst een ander geschenk te kunnen aan bieden, namelijk het tweede-klasserschap. (Daveren de toej uichingen De heer Huisman verklaarde, namens de Supportersvereniging „Rood Zwart", dat de vereeniging met trots op den afgelegden weg kan terugzien. Ook spr. hoopte dat dit maal de zoo vurig begeerde tweede klasse be reikt zou worden. Ook namens „Rood Zwart" werden bloemen aangeboden. Dit geschiedde ook namens de onlangs in het leven geroe pen pers- en propagandacommissie bij monde van den heer M. Lindner. Van de krachtsportvereeniging „D.O.K." en de wielerclub „Kennemerland" waren even eens bloemstukken ontvangen, terwijl de hou der van het clublokaal de heer D. v. Graas onder luiden bijval hoogelijk op prijs gestelde champagne offreerde. Nadat de heer H. Kluft, eerelid en medeoprichter der vereeni ging nog woorden van gelukwensch had ge sproken en gewezen had op den voortreffe- lijken geest, welke onder de leden heerscht dankte de voorzitter van de Kennemers in hartelijke bewoordingen voor de wijze waar op de feestcommissie de herdenking van het derde lustrum heeft voorbereid en tot uitvoe ring gebracht. Daverende toejuichingen lokte daarna nog de mededeeling uit, dat van de zustervereni ging, de v.v. „Beverwijk" een fraai bloemstuk, in de rood-witte kleuren was ontvangen, een geste, die op dezen avond wel op zeer hoogen prijs werd gesteld. Tot slot van het officieele gedeelte deed de voorzitter mededeeling van ingekomen schrif telijke gelukwenschen van het eerelid, den heer J. A. v. Gemerden, den trainer, den heer pubois en anderen. Vervolgens werd onder leiding van den in specteur van politie, den 'heer W. M. Ragut de trekking gehouden van'de ter gelegenheid van het jubileum georganiseerde loterij. Voor Öen uitslag verwijzen wij naar de afzonder lijk vermelde trekkingslijst. De leden bleven nog langen tijd in de beste stemming bijeen. Enkele leden maakten zich zeer verdienstelijk door het geven van voor drachten en voor het overige hebben onze accordeonisten „The Leonardis" er op voor treffelijke wijze voor gezorgd, dat de vroolijke stemming er ged-ucht in kwam. Als geheel dus een eenvoudige, maar niet temin zeer hartelijke herdenking van het 'derde lustrum, waarop in het bijzonder de feestcommissie met- groote voldoening mag terug zien. PROPAGANDAVERGADERING CHR. BESTUREN BOND. Donderdagavond werd in het Verenigings gebouw aan de Oosterwijkstraat een propa- gandavergadering gehouden, welke georgani seerd was door den Christelijken Besturen Bond. De heer v. d. Linden opende den avond met een welkomstwoord, waarna allereerst twee films werden vertoond. Nadat vervolgens de heer Jan Hartman, voordrachtkunstenaar uit Den Haag eenige gedichten had gedecla meerd, die met groote aandacht werden aan gehoord, werd het woord verleend aan den spreker, den heer K. de Boer, hoofdbestuurder van den Chr. Bouwvakarbeidersbond, die een rc.de hield over het onderwerp „Stuwende Kracht". In een uitvoerig betoog heeft de spreker de beteekenis van de organisatie uit een gezet, daarbij gelegenheid vindend te wij zen op de vele belangrijke zaken, die in den loop der jaren dank zij het onvermoeid wer ken der organisaties zijn tot stand gekomen. In het bijzonder wees spr. op den verkorten arbeidsduur in tegenstelling met vroeger, toen werkdagen van twaalf of veertig uren als heel normaal werden beschouwd. Tenslotte vestig de spr. in het bijzonder de aandacht op de beteekenis van de Christelijke organisatie en spoorde aan daarbij aansluiting te zoeken. De heer Hartman trad daarna nogmaals op met een gedeelte uit „De weg terug" van Re marque en met „De studentenmaskerade". Met beide nummers oogstte de heer Hartman een groot en welverdiend succes. In zijn slotwoord heeft Ds. C. M. Krijger den medewerkenden aan dezen propaganda-avond dank gezegd, waarna de bijeenkomst met ge bed werd gesloten. DE LOTERIJ VAN „DE KENNEMERS". De uitslag van de Donderdagavond gehou den trekking van de door de v.v. De Kenne mers georganiseerde loterij luidt als volgt: Lotno. Prijsno. 623 Bloemenvaasje 34 997 Dames-zaklantaarn 15 1317 Gasstel 5 583 Braadpan 20 305 Thermosflesch 24 1368 Meetbeker 177 Bloemengieter 22 1000 Collier z 21 532 Schilderij 30 723 Polshorloge i 328 Ham 14 Fluitketel J 14 487 Vule-mmer f 17 234 Sigaretten 37 1441 Sigaretten 39 994 Sigaretten 30 26 Bloemenhanger 27 192 Groote lamp 504 Bloemenvaas 33 289 Schoorsteenklok 2 1348 Electr. strijkijzer 7 1175 Rooktafel 3 626 Bloemenkan 32 1396 Eierlpels 31 891 Fluitketel 29 763 Wandspreuk 26 1258 Sigaretten 38 440 Broodtrommel 11 447 Aschbak 19 422 Bureaulamp 10 771 Bloemenvaas 40 344 Eierstel 23 464 Zaklantaarn 16 908 Theeblaadje 25 379 Citroen pers 35 765 Dressoir 1 1189 Aschbak (plateel) 13 407 Kaas 12 758 Etui vorken en lepels 4 585 Zaklantaarn 18 Extra prijzen: nos. 1173, 523 en 1051. De prijzen kunnen bij den heer M. Lindner, sigarenmagazijn, Breestraat. worden afge haald. AANSTELLING TRAINER. Naar wij vernemen zal de voetbalvereeniging „Beverwijk" in verband met de eventueel in het voorjaar te spelen promotiewedstrijden een trainer aanstellen. Het bestuur heeft zijn keuze gericht op den heer Marshall, eveneens trainer van K.F.C. en Zaandijk. Indien de zoo vurig begeerde promotie naar de derde klasse een feit is. zal deze heer als vaste trainer voor „Beverwijk" fungeeren. De heer Marshall is de schoonzoon van Glenderning, den trainer van het Nederlandsche elftal. DE NIEUWE BIOSCOOPPROGRAMMA'S. Luxor Theater. In het Luxor Theater aan de Breestraat draait in de nieuwe bioscoopweek als hoofd nummer een zeer spannende en sensationeele film uit de B. P. Schulberg productie van de Paramount. „Met voorbedachten rade" is de titel van deze boeiende rolprent, waarin Jean Hers- bolt, Wynne Gibson, Stuart Erwin en Fran ces Dee de hoofdrollen vervullen. Uit den in houd het volgende: De politie wist, wie de moord ging plegen, zij wist wie het slacht offer zou zijn, de politie kende zelfs het mo tief nog vóór dat de misdaad een feit was en toch was niemand in staat den moord te ver hinderen. Een wonderlijk politiedrama met een ontknooping, die den meest verwenden lezer van speurderromans een sensatie zal bezorgen. Het publiek krijgt precies 60 seconden den tijd, om het drama te ont hullen. Het tweede hoofdnummer brengt de ver maarde filmkomieken Pat en Patachon in de vroolijke rolprent „Humoristen". In deze geschiedenis beleven de beide onafscheide lijke vrienden natuurlijk weer de meest dwaze avonturen. Maar hoe doller de situa ties, des te grooter is de handigheid, waar mede het tweetal zich uit de moeilijkheden weet te redden. !t Is niet te vertellen op welke wijze Pat en Patachon bij een tooneeltroep verzeild raken, daarbij zelfs een engagement weten machtig te worden, om dan met veel verve een voorstelling van niets minder dan „Hamlet" hopeloos in de war te sturen. Er zal in het Luxor Theater deze week worden gelachen, dat het davert. Een nadere aanbe veling voor dit goede filmprogramma lijkt ons overbodig, het prijst zichzelven voldoen de aan, Kennemer Theater. Het Zeestraat-Theater vertoont als hoofd nummer de Schubertfilm „Leise flehen mei- ner Lieder", een belangrijke episode uit het leven van den grooten meester, die op het witte doek wordt uitgebeeld door Hans Jaray. Martha Eggerth vervult de rol van Karoline. In deze prachtige film is natuurlijk een i groote plaats ingeruimd aan de muziek en DE TREKT DOOR LONDEN. Een Engelsch circus laat een model van het monster van Loch Ness", zooals het er volgens ooggetuigen uit moet zien, door de stad trek ken. Op het doek staat vermeld, dat degene, die het dier levend aan het circus aflevert, een belooning van 20.000 pond ontvangt. FEUILLETON Naar het Engelsch van CURTIS YORKE. .(Nadruk Verboden). 13) Christian's hart scheen stil te staan en ze voelde al 't bloed uit haar gezicht wegtrekken, doch ze zei alleen: „Zoek nu geen narigheid, Gaddy; denk je dat meneer Warwick niet op zichzelf kan passen?" Toen ze wegliep, mompelde een van de man nen: „Ze neemt 't nogal kalm op, dat moet ik zéggen. Christian zat dien avond laat voor haar raam, luisterend naar 't geluid van paar denhoeven met 'n vreemd gevoel van nade rend onheil, want niemand had iets van War wick gehoord en Milly had haar hoofd onheil spellend gesehuid, bij de zonderlinge opwek kende tirade: „Och, die arme meneer Warwick, ik vrees dat hij de eeuwige rust is ingegaan. Mike wil bij zonsopgang naar Raskellan. als meneer Warwick dan nog niet is komen opdagen. Maar natuurlijk komt hij niet levend terug. Christian zuchtte. Een klein, in pyjama ge huld figuurtje met verwarde haren en roode oogen, sloop haar kamer binnen en klom op haar schoot. „Gaddy", barstte ze uit. „lieve jongen, ik dacht, dat je allang sliep!" „Ik luister of ik meneer Warwick thuis hoor komen", zei 't kind verdrietig. „Maar ik geloof, dat hij nooit thuis zal komen. O, Chris, ik wist wel. dat hij te goed was om hier te blijven. Ge loof je ook niet? Maar, o ja, ik vergat, dat jij hem niet aardig vindt". Plotseling klonk een lang, melancholiek ge huil door de duisternis en Gaddy, zich op zijn knieën op Christian's schoot oprichtend, riep: „Dat is Perry!" 't Was werkelijk Perry, die met den kop om hoog en met droevig hangende ooren op een maan verlichte plek zat. Juist toen Gaddy sprak, holden Wag en Tartar stormachtig om den hoek en liepen met opstaande haren en dreigende tanden op den indringer af. „Alle deksels, dat wordt een vechtpartij", riep Gaddy, die zich al klaar maakte om uit het raam te klimmen, maar er werd niet ge vochten, want Perry nam niet de minste no titie van het tweetal, behalve dat hij met zijn sombere oogen even in hun richting keek, waarop Wag en Tartar hun vijandige houding lieten varen en na een paar maal hun vijand besnuffeld te hebben, gingen ze naast hem zitten en jankten mee. Er was iets komisch in dit schouwspel, maar Christian en Gaddy hadden er op dit oogen- blik geen oog voor. Op 't laatst huilde Gaddy* liederen van den meester. Het scenario ver meldt omtrent de handeling o.m. het vol gende: Franz Schubert, het onsterfelijke genie, wien het in zijn leven allesbehalve voor den wind ging. leert op zekeren dag op zijn traditioneelen gang naar het pandjeshuis Emmy, de dochter van den pandjeshuisbaas Passenter kennen. Emmy mag den musicus nu eenmaal graag lijden, een gevoel, dat uit groeit tot een oprechte liefde. Als de com ponist in het paleis van vorstin Kinsky moet concerteeren weet zij er voor te zorgen, dat hij de daarvoor gewenschte kleeding zonder geld uit het pandjeshuis krijgt. De muziek avond wordt voor hem een wreede teleur stelling. Bij de voordracht van zijn nimmer- voltooide symphonie in B-mineur verstoort een schelle lach van een dame de aandacht. Met een schril accoord besluit hij zijn com positie. die nooit voltooid zou worden. Als Schubert dan een aanstelling krijgt als muziekleeraar van de beide dochters eener gravin, ontdekt hij tot zijn ontsteltenis, dat een zijner leerlingen dezelfde is, die op het concert zoo luid gelachen had. Toch ver geet hij Emmy Passenter, onvoltooid ligt de begonnen liefdesbrief aan haar bij zijn mu ziekstukkenTusschen de jonge gravin en Schubert weeft Amor zijn draden steeds nauwer en vaster Het tweede hoofdnummer is een aaneen schakeling van malle gevallen in de vliegers wereld. „Hoogvliegers" is de titel van deze film, waarin Bert Lahr, Pat O'Brien en Charlotte Greenwood het werk doen. Zeer interessant is de recordvlucht, waarbij het niet aan sensatie ontbreekt. Al bij al een programma, dat weer gezien en gehoord mag worden. HEEMSKERK KERSTVACANTIEFEEST. Het Kerstvaoantiefeest voor die kinderen van Volksonderwijs te Heemskerk werd geopend door Marietje Muijen; zij heette de aanwezigen hartelijk welkom. De groote zaal van café Flora was tot in de uiterste hoeken gevuld De heer Van de Born, voorzitter, deelde de aanwezigen mede, dat de opening geschied is door een kind en dat op dezen avond speciaal alles door de kinderen gedaan wordt; hij sprak den wensch uit, dat de grooteren geheel met de kinderen zullen meeleven. No. 2 van het programma was het A. B. C., dat keurig werd uitgevoerd door Marietje van der Wel. De programma's zagen er keurig uit; ze wa ren door de kinderen zelf gemaakt. Alle num mers hadden een heel groot succes. Voor.al het optreden van de gymnastiek- vereeniging „Averecht" uit Xrabbendijke was aardig Toen liet scherm omhoog ging, ston den daar vier rijen gemaskerde gymnasten, die de onderlinge oefeningen te zien gaven. Aan het slot brak een ooverdoovend applaus los. In de pauze werden de kinderen op versna peringen onthaald. Ook de vijf kleine solisten hadden succes, evenals de heer Dils, die met grootere kinde ren eenige oud-Hollandsche dansjes uit voerde. Alle dansen werden keurig uitgevoerd. Niet minder dan zestig kinderen kregen ver volgens een stuk speelgoed, een zak met snoep en een sinaasappel. Marietje Muijen dankte aan het einde in de eerste plaats de ouders en vea-volgens allen die meegeholpen hadden om dat kinderfeest te doen slagen. Zij overhandigde den heer v. d Molen een heerlijke taart. Tot slot bracht de heer v. d. Born woorden van dank aan de heer v. d. Molen voor de vele opofferingen die hij zich getroost heeft om dezen avond te doen slagen. 121/2-JARIG HUWELIJKSFEEST VAN DEN BURGEMEESTER. In alle stilte hebben burgemeester en me vrouw Vreugde Donderdag hun 12 1/2 jarig huwelijksfeest herdacht. toekomstig mijningenieur, zeeman en bereden politieman, zichzelf in slaap en Christian droeg hem voorzichtig naar zijn kamertje, legde hem in zijn bed en dekte hem toe. Toen opende zij de deur en liep naar buiten in 't maanlicht. Perry was verdwenen. Wag en Tartar lagen opgerold bij een stapel hout half te slapen hun neuzen tusschen de pooten, maar met de oogen open. Christian gaf ze 'n teeken, rustig te blijven en liep langzaam over 't gerooide boschland, scherp luisterend om 't minste ge luid op te vangen. En in de doodsche stilte van den nacht zond ze gebeden op voor de veiligheid van den man. die zooveel voor haar beteekende. Maar zelfs terwijl ze bad, werd haar hart zwaar en scheen steeds zwaarder te worden. Het onmeedoogende maanlicht bleekte de omringende heuvels, den bochtigen weg, 't kamp met de eenzame huttengroepen. Dicht in de buurt kon ze Perry's lang uitgehaald ge huil hooren. Een minuut later werd de stilte verbroken door het stampen van Betsy en andere paarden, in hun stallen bij den zaag molen. Christian liep met langzamen tred verder van het huis, tot ze den kruisweg be reikte. Van hieruit kon ze een groot deel van den weg, die evenwijdig aan de rivier liep overzien, maar de witheid van den weg werd nergens verbroken. Plotseling deed een korte, harde blaf haar omkeeren en ze zag Perry naar zich toehollen. Toen hij haar bereikt had, duwde hij zijn neus in haar han,d en keek haar. met veelbeteekenende, vragende oogen aan» B. EELTINK WEER NAAR HUIS. De heer B. Eeltink, die Zondag 17 December met een auloongeluk zijn linker arm moest missen, is Donderdag uit het ziekenhuis thuis gekomen. Hij zal binnenkort e:en kunstarm krijgen. MARIA VEREENIGING. Bovengenoemde vereeniging zal 4 Januari een Kerstspel opvoeren in de zaal van het R.K. Verenigingsgebouw, alhier onder leiding van mej. M. Bonnet. Zaterdagmiddag nog op Schiphol? Factoren, die tegenwerken. Vanavond waarschijnlijk in Cairo. De Pelikaan is Donderdag te 3.20 (A.T.) uit Allababas vertrokken, en heeft daarna Ka ratsji aangedaan. Te 13 uur (A. T.) is het vliegtuig vandaar vertrokken naar Djask, waar het te 19.30 aankwam. Te 20.30 is de Pelikaan uit Djask vertrok ken naar Bagdad. Daarmee is ongeveer de helft van het traject afgelegd. Het Handelsblad geeft een staatje van de afgelegde afstanden. BataviaMedan 1420 MedanRangoon 1502 RangoonAkyab 500 AkyabAllahabad 1328 Allahabad—Karatsji 1500 6250 K.M. Het op het traject Rangoon—Akyab gele den tijdverlies is nog niet ingehaald. Jodpoer is overgeslagen als tusschenstation Hedenavond zouden de vliegers in Cairo kunnen zijn. Hedenavond, dat zou dan beteekenen. dat Smirnoff en Soer, als ze onmiddellijk door vlogen in het donkerst van den nacht Athene zouden kunnen bereiken. Zaterdagochtend. Het vliegveld Athene is 's nachts echter gevaarlijk. Indien Smirnoff en Soer het echter toch wagen, zouden zij Zaterdagmiddag laat op Schiphol kunnen zijn. Bij een korte rust te Cairo echter en vertrek van Athene des och tends 8' uur wordt het Zaterdagavond, wel licht tegen een uur of negen Maar als er met het weer boven Zuid-Euro pa. ook maar iets in den weg is, dan blijft zelfs de mogelijkheid open. dat het vliegtuig eerst Zondagochtend komt De belangstelling op Schiphol zal Zater dag wel enorm zijn. De ministers van Waterstaat, Binnenland- sche Zaken en Defensie hebben het voorne men te kennen gegeven de plechtige ont vangst van de „Pelikaan" te zullen bijwonen, terwijl vermoedelijk ook de minister-presi dent, dr. Colijn, aanwezig zal zijn. De burgemeester van Amsterdam, evenals vele andere hooge autoriteiten, zullen even eens tegenwoordig zijn. Voldoende ruimte zal beschikbaar zijn om de ontvangst van nabij te kunnen aanschouwen. De vermoedelijke aankomst van de „Peli kaan" zal tijdig per radio worden bekend ge maakt. Ei- zullen o.a. trips per autobus van Den Haag uit georganiseerd worden. De vlaggen uit! Het initiatief Comité Amsterdam, dat voornemens is. in den loop van dezen winter „Beste Perry,, brave hond", zei ze, zich buk kend om hem te streelen. „Kom dan maar". Hij liep voor haar uit, nu en dan terug- hollend om haar hand even vriendschappelijk met zijn tong te beroeren. Ze hadden juist 't boschje bereikt, toen Perry stilstond, zijn ooren opstak en er toen zoo hard hij kon van door ging. En op 't laatst hoorde Christian 't geluid, waar ze op gewacht had, 't regelmatig naderkomen van paardehoeven. X. Ze verstopte zich tusschen de struiken bij den ingang van 't bosch, terwijl 't geluid nader kwam. Een minuut later werd Warwick lang zaam in 't maanlicht zichtbaar, Perry sprong in dolle vreugde rond om het paard. Christian trok zich nog verder terug, maar Warwick's doordringende oogen hadden 't ge fladder van haar rokken gezien en hij hield plotseling zijn paard in. „Wie is daar?" riep hij. Met een half verlegen lachje stapte Chris tian in 't maanlicht. „Ik ben 't maar", zei ze, pogend kalm te spreken. Warwick slingerde zich uit het zadel en keek op zijn horloge. „Natuurlijk heb ik niet 't minste recht, u een raad te geven, maar denkt u dat het wijs van u is, om half drie 's nachts alleen op dit eenzame deel van den weg te zijn?" „Ik ben absoluut veilig", antwoordde ze, de kleine revolver aanrakend, die uit haar gordel een propaganda-avond voor de luchtvaart te doen plaats hebben onder leiding van den heer B. van Vlijmen, tijdens welken avond ook een hulde zal worden gebracht aan het kranige pilotencorps, dat op Indiö vliegt, heeft een oproep gepubliceerd aan alle Am sterdammers om van hun enthousiasme blijk te geven door bij de aankomst van de „Pe likaan" te vlaggen en in grooten getale op te komen naar Schiphol. Het Nationaal Jongeren Verbond heeft een soortgelijke oproep geplaatst en zijn leden opgewekt, Zaterdag naar Schiphol te gaan. Van Basra naar Bagdad. Hedenmorgen 9.10 uur plaatselijken tijd is de Pelikaan van Basra vertrokken' naar Bag dad. Het toestel heeft met sterken tegenwind te kampen. Aanzienlijke etappe afgelegd. De Postjager, die Donderdagmorgen 2.20 uur uit Athene vertrok, heeft Bagdad aan gedaan en is te 10.30 G.M.T. ofW6l 10,50 Hol- landschen tijd van Bagdad vertrokken. Nog denzelfden dag is de Postjager te Basra aan gekomen. Een tijd is nog niet opgegeven. Basra ligt aan de Perzische Golf tusschen Bagdad en Boesjir. Het volgende vliegveld, dat de Indië-vliegers plegen k'a'ri te doen is Djask, dan volgt Karatsji. De Postjager heeft dus Donderdag een aan zienlijke etappe afgelegd. AUTOMATISCH KWARTJES VINDEN. MAAR ZONDER KWARTJES. Te Zaandam had meh aan het spoorweg station eenigen tijd geleden de ontdekking gedaan, dat bij het leSdigen van den automaat- voor retourbiljetten derde klasse van Zaan dam naar Amsterdam zioh onder de kwartjes eenige centen bevonden, schrijft de N.R.C. Daar voor zulk een retourbiljet een dubbel tje en een kwartje moet worden ingeworpen, viel hieruit af te leiden, "dat men in plaats daarvan een dubbeltje en een cent gebruikte en men op die wijze zich voor 11 cent een dagretour verschafte. Ten einde hieraan paal en perk te stellen en zoo mogelijk dien dief op te sporen, werd in den automaat een apparaatje aangebracht, waardoor het op die wijze verkregen spoor kaartje een kenmerk kreeg. Zoodra weer een cent- ónder de kwartjes ontdekt werd, ontving dè c'ohtr'ole opdracht goed op te letten. Het duurde dan ook iiiet lang of de dief, iemand uit Zaandam, liep tegen de lamp. Tegenover de politie legde hij echter de verklaring af het niet opzettelijk te hebben, gedaan, het zou een vergissing zijn geweest. In elk geval is het middel gevonden om bedrog tegen te gaan. SCHIP GESTRAND EN VLOT GEKOMEN. Het Ga-ieksche s.s. „Kalliopi", van Constant- za naar Rotterdam bestemd, is Donderdag middag op de Maasvlakte, even -ten Westen van den Nieuwen Waterweg gestrand en 's avonds tegen 11 uur met eigen middelen vlotgekioanen. RESULTATEN BIJ VAN GELDER NIET BETER. INKOOP VAN EIGEN AANDEELEN IS MOGELIJK. De Donderdag te Amsterdam gehouden tweede buitengewone algemeene vergade ring van aandeelhouders der Verenigde Ko ninklijke Papierfabrieken der firma van Gel der Zonen heeft de voorgestelde statutenwij zigingen aangenomen. Op een desbetreffende vraag van een aan deelhouder antwoordde de directie, dat de gewijzigde statuten de mogelijkheid zullen openen tot inkoop van eigen aandeelen. Dit wil echter nog geenszins zeggen, dat men daartoe ook zal overgaan. Ook wat betreft de nieuwe bepaling, dat commissarissen een vaste vergoeding zullen ontvangen is in de statuten alleen sprake van de mogelijkheid daartoe en in geen geval zal in deze verga dering tot vaststelling van een zoodanige ver goeding worden besloten. Wellicht gebeurt dit in een volgende vergadering, doch aan deelhouders zullen dan tijdig van een derge lijk voorstel op de hoogte worden gebracht. Dezelfde aandeelhouder merkte op, dat het jaarverslag over 1932 nogal pessimistisch ge stemd was., met name ten aanzien van de vooruitzichten. Nu zijn er echter, aldus spr. in het afgeloopen jaar herhaaldelijk berich ten in de dagbladen verschenen, welke mel ding maakten van een beteren gang van za ken bij Van Gelder. Hierop antwoordde de directie, dat, hoewel men nog niet over de volledige cijfers van 1933 beschikt, nu toch reeds kan worden meegedeeld, dat de resultaten zullen zijn zooals in het verslag over 1932 was voorzien, zoodat de directie over die resultaten, die niet beter zijn dan verleden jaar, geen opti mistisch oordeel kan uitspreken. stak, maar niettegenstaande haar onverschil lige woorden, was haar stem niet geheel vast. „Er is zeker iets gebeurd", hernam hij, met eenige ongerustheid. „U doet zoo opgewonden en niet als anders. Wat is er? Waarom bent u op dit uur zoo ver van huis?" Ze schudde 't hoofd, niet in staat te spre ken, zonder blijk te geven van den storm, die in haar arme hart woedde. Hij keek eenige seconden zwijgend op haar neer. Toen zei hij rustig: „U gaat nu naar huis, is 't niet?" Ze maakte een instemmende beweging. „Mag ik u dan vergezellen?" ging hij voort. „Dat kan ik u niet beletten", mompelde ze. Eenige meters liepen ze zwijgend door. Toen barstte Christian plotseling onsamenhangend los: „Denkt u, dat 't aardig van u was. een heelen nacht en dag weg te blijven, zonder iemand te laten weten, waar u was en de menschen ongerust en ellendig te maken?" Hij keek haar verbaasd aan. „Maar wie is ongerust en ellendig over mij geweest?" vroeg hij ontsteld. „Ik wou dat ik iemand had, die genoeg om mij gaf, om on gerust over mij te zijn. Ik begrijp 't niet. Wie was er ongerust?" herhaalde hij. Ze begreep dadelijk dat ze zich voorbij ge praat had. O ledereen", riep ze verward. „Gaddy en Milly en en al uw werkvolk". Er viel een stilte en er speelde een nieuwsgierig teeder lachje om Warwick's lippen. „Het spijt mij vreeselijk, zooveel ongerust heid bij Gaddy en Milly en al mijn .werkvolk

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5