HET NIEUWE AVONDBLAD LEZERESSEN EN LEZERS HET JAAR 1933. Visscherij-Snufjes '18e JAARGANG No. 357 ZATERDAG 30 DECEMBER'33 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2jA cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, lossenummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnès van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.bij algeheele invaliditeit; 600.bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, vcet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN. Een terugblik. Morgen vertelt ons de kalender, dat de dagen van het jaar 1933 ten einde zijn; heden is het de laatste maal, dat ons blad dit jaar ver schijnt en in dit laatste nummer mag het jaar- lijksche overzicht, dat de traditie van ons ver langt, niet ontbreken. Het jaar 1933 is het vierde jaar van de crisis. Vier jaren lang is het economische leven in onze gemeente, meer dan waar ook ont wricht. Vier jaren lang worstelen het vissche rijbedrijf, land- en tuinbouw, groot- en klein- industrie tegen voortdurende tekorten, tegen algeheelen ondergang, bijna even lang ziet ons gemeentebestuur zich voor steeds grootere moeilijkheden geplaatst. En nog is het eind niet in het zicht. Wel komt er zoo nu en dan eens een lichtpuntje aan den donkeren hemel, maar dan komt weer een donkere wolk en in plaats van een opluchting, een herleving ko men weer nieuwe moeilijkheden. Het jaar, dat wij morgennacht gaan vaarwel zeggen, is een jaar, dat velen niet gaarne terug zullen wen- schen. Evenals in zoovele andere jaren, is er span ning rondom de Visschershaven. Op het oogen- blik, dat we dit overzicht schrijven is er sprake van eenige toenadering. We kunnen slechts hopen, dat onze gemeente van een ramp als dit jaar verschoond mag blijven. Laat ons thans eens nagaan, welke gebeur tenissen in den loop van dit jaar zijn geboek staafd, die van voldoende belang zijn om op dezen laatsten dag gememoreerd te worden. Mogen wij dan beginnen met de geruchten omtrent een staking in het visscherijbedrijf in de laatste dagen van 1932 en in het begin van 1933. Maandag 2 Januari werd de staking door de IJmuider Federatie geproclameerd. Op denzelfden dag vond in het Gebouw voor Chr. Belangen een gebeurtenis plaats, die voor het bijzonder onderwijs in onze gemeente van veel belang was, n.l. de installatie van den heer C. Lijnzaad als hoofd der Comitésehool. Vrijdag 6 Januari zond burgemeester Ram- bonnet zijn bekende voorstellen aan de bij het conflict betrokken partijen, waarin een be middelingsvoorstel was vervat. Zooals men weet hééft dit bemiddelingsvoorstel tot geen resultaat geleid. In de raadsvergadering van Dinsdag 10 Januari hield burgemeester Rambonnet een nieuwjaarsrede, waarin hij verschillende zaken ter sprake bracht. Bij al de door hem geschet ste moeilijkheden wilde de burgemeester het bekende: „are we downhearted?" met een krachtig „no" beantwoorden. Half Januari verscheen de eerste aankondi ging van het proefschrift van mej. L. M. van den Bergh van Eysinga, dat als een standaard werk voor de sociaal-geographische kennis onzer gemeente beschouwd kan worden. Dinsdag 17 Januari overleed Mr. J. B. Rein- ders, medebestuurder van het kantoor IJmui den van de Twentsche Bank N.V. Zaterdag 21 Januari berichtten wij dat de motortrawler Tarana, het grootste vaartuig der Nederlandsche visschersvloot naar Frank rijk was verkocht, na eerst een aantal reizen op IJmuiden te hebben gemaakt. In de vierde week van Januari vriest het Noordzeekanaal dicht. Den 26en van deze maand komen de ijsbrekers op het kanaal in actie. Dinsdag 31 Januari werd de Duitsche stoom trawler Jade verkocht voor f 590. De werkloosheid in onze gemeente bereikte in dezen tijd haar hoogtepunt Aan de Arbeids beurs stonden 2700 werkzoekenden ingeschre ven. Vrijdag 17 Februari berichtte het bestuur van de Velser Zwemvereeniging ons, dat van den Minister van Waterstaat toestemming was verkregen tot den bouw van een open zwem inrichting in den sluisput van de spuisluis-in- aanbouw. Zooals men weet, volgde later het teleurstellende bericht, dat de inrichting slechts zeer tijdelijk kon zijn, omdat spoediger dan aanvankelijk de bedoeling was de verdere afbouw zou worden ter hand genomen. Begin Maart vonden er belangrijke onder handelingen plaats inzake het conflict in het visscherijbedrijf, als gevolg van de tweede be middelingspoging van burgemeester Rambon net. Ook deze poging mislukte. Woensdag 8 Maart diende voor den Kanton rechter te Haarlem de zaak tegen den winke lier L., die als eigenaar van een perceel aan de Kennemerlaan te IJmuiden niet binnen den gestelden termijn van 30 dagen had voldaan aan de hem door burgemeèster en wethouders verstrekte lastgeving, zijn grond vóór het per ceel gelegen, met een ijzeren hek af te schei den. De ambtenaar van het O.M. meende, dat een strafbaar feit was gepleegd en eischte 2 gulden boete of 2 dagen hechtenis. Donderdag 9 Maart was een onrustige dag. Het kwam tot ernstige wanordelijkheden op de Trawlerkade, waarbij een bedreigde reeder een revolver trok. Later zou de staking nog meermalen oorzaak zijn van wanordelijkheden. Hierop volgden de bekende maatregelen van den burgemeester, die zooveel stof hebben doen opwaaien en dezer dagen nog in de publieke belangstelling stonden. Den 3en April vierde de IJmuider Visch- handèivereeniging onder groote belangstelling haar 25-jarig jubileum. In de raadsvergadering van Dinsdag 4 April werd met 224 stemmen aangenomen het voorstel van B. en W. tot het bouwen van een openbaar slachthuis voor f 533.000. Zaterdag 22 April vond de opening plaats van den speeltuin ..De Moerberg". De Willem de Zwijgerherdenking op Maan dag -24 April is schitterend geslaagd. Er von den tal van drukbezochte bijeenkomsten plaats. Des middags hield burgemeester Ram bonnet in Velserbeek een toespraak tot een duizendkoppige menigte. Woensdag 26 April was er een groote drukte voor ons bureau in de Kennemerlaan. Onze verkiezingsdienst publiceerde dien dag de uit slagen van de Tweede Kamerverkiezingen. Honderden hebben onze publicaties gevolgd. Den daaropvolgenden Zaterdag deelde de heer Tusenius ons mede, dat hij in verband met zijn overgang tot de N.S.B. zijn raadszetel ter beschikking zou stellen van den Vrijheids bond. De verjaardag van Prinses Juliana werd ge vierd met eenige bijzondere bijeenkomsten o.a. in het Gebouw voor Christelijke Belangen en in de Hervormde Kerk aan de Kalverstraat. In verband met het feit, dat de verjaardag op Zondag viel, werden deze bijeenkomsten op Maandag 1 Mei gehouden, op welken dag de S.D.A.P. een druk bezochte vergadering belegde in Thalia. De zwemliefhebbers konden Zaterdag 13 Mei het eerste baantje trekken in de nieuwe zwem inrichting der V.Z.V., die den naderenden zo mer zou bewijzen, in een groote behoefte te voorzien. De officiëele opening vond plaats den daaropvolgenden Zaterdag door burgemeester Rambonnet. Zondag 14 Mei nam Kapitein Korts afscheid van het korps IJmuiden van het Leger des Heils. Zaterdagmorgen 27 Mei vond op het Noor- derstrand een eenvoudige plechtigheid plaats, n.l. de overdracht van de strandmotorredding- boot „Barend van Spreekens" aan de plaatse lijke commissie der N.Z.H.R.M. Deze fraaie boot is een heele aanwinst voor het IJmuiden- sche reddingwezen. Zondag 28 Mei was een belangrijke dag voor de voetbalsport, voor „Stormvogels" en in het bijzonder voor Wim Koster, omdat deze dien dag met den wedstrijd om het kampioenschap van Nederland tegen P.S.V. zijn 200en wed strijd in de eerste klasse van den (K.)N.V.B. speelde. De Pinksterdagen van het jaar 1933, 4 en 5 Juni mogen niet onvermeld blijven, omdat het zeldzame Pinksterdagen waren. In de raadsvergadering van Dinsdag 13 Juni werd het belangrijke voorstel inzake werkver schaffing, n.l. het doen afgraven van terreinen van het Hoogovenbedrijf aangenomen. Donderdag 8 Juni vertrok de Spaarnestroom ter visscherij, om niet meer terug te keer en. Men weet, dat de naam van den trawler den laatsten tijd op veler lippen is geweest in ver band met het vermoeden, dat het vaartuig opzettelijk tot zinken is gebracht. Woensdag 28 Juni zag men in Velsen vele blijde oudjes. Het was de dag van den auto tocht voor ouden van dagen, een feestdag voor 350 oudjes, die in Bergen uitstekend hebben genoten. Maandag 3 Juli werd door de leden der IJmuider Federatie gestemd over het advies van het bestuur tot opheffing der staking. Er werden uitgebracht 1525 geldige stemmen, waarvan 948 vóór eh 577 tegen het advies stemden. Theoretisch was hiermede de staking- geëindigd, practisch echter nog niet. De ree- ders aanvaardden later eveneens het voorstel. Zondagmiddag 9 Juli 4.20 passeerde het groote Zweedsche houtvlot het Haaksvuur- schip. Des nachts gingen we met een der sleepbooten van Bureau Wijsmuller naar zee. Maandagmorken kwam het binnen, nadat het op de Noorderpier een tijdlang had vastge zeten. Het conflict nadert z'n einde. Maandag 10 Juli zette de Visehhandelvereeniging de boy cotactie stop. In de Raadsvergadering van Dinsdag 11 Juli nam de heer K. H. Tusenius afscheid. Zijn op volger was de heer M. J. Enzerink te Sant poort. Den volgenden dag werd in een verga dering van „Groot-IJmuiden" de oud-voor zitter. de heer H. Homburg tot eerelid be noemd. Donderdag 20 Juli vroeg de Officier van Justitie voor de rechtbank schuldigverklaring en veroordeeling tot een geldboete van 50 ets. van den winkelier L. in de Kennemerlaan (voortuintjes). In hooger beroep werd de heer L. ontslagen van rechtsvervolging. Den 7en Augustus werd de heer G. Haak ter gelegenheid van zijn 70en verjaardag gehul digd. Zaterdag 19 Augustus werd onder enorme belangstelling in den speeltuin van „In Veilige Haven" het% vacantie-kinderfeest van de IJmuider Courant gevierd. Koninginnedag werd met buitengewone op gewektheid gevierd. Duizenden menschen waren dien dag op de been, duizenden kinde ren namen deel aan de feesten. De kanowed strijden in het Noordzeekanaal trokken een enorme belangstelling. In de Raadsvergadering van Dinsdag 12 September nam de heer C. v. d. Steen af scheid. Hij werd opgevolgd door den heer H. Groeneveld. Woensdag 27 September liep een deel der oorlogsbodems, die hadden deelgenomen aan de „kleine manoeuvres" in IJmuiden binnen. Aan boord van den torpedojager ZV bevond zich minister Deckers. Half October verscheen de gemeentebegroo- ting. Men zal zich herinneren, dat tal van be zuinigingen werden opgenomen. Vrijdag 27 October werden de veiligheids- dagen van Hoogovens-Mekog-Cemy geopend. Zondag 5 November werd vóór de haven de i stoomloodsboot no. 5 aangevaren door den binnenkomenden stoomtrawler Caroline IJM. 26. De „vijf" werd ernstig' beschadigd en moest Straks gaan weer de klokken luiden, Enkle korte uren maar En wij groeten, naar traditie, Weer een nieuwgeboren jaar. Wat zal dat ons nu weer brengen, Voor onszelf, voor ons gezin, Zachtgezegd hebben de meesten Er niet veel fiducie in. Dertig was niet veel bijzonders, Eenendertig was een sof, Tweeëndertig nog wat slechter. Nou, en wat dit jaar betrof Vierendertig gaat beginnen, Een wat katterig begin, Want dit kindje komt straks binnen In een knorrig menschgezin. Voor het ons kan laten lachen In een onbezorgd vermaak, Moet het wel zijn opgewassen Tegen een geduchte taak Maarwij hebben toch het leven, Ook al is het er soms naar, En wij deelen onze zorgen Toch nog allen met elkaar; En wij mogen zijn gebogen, Maar wij breken niet zoo gauw. Wolken drijven altijd over En dan is de lucht weer blauw. Straks gaat een nieuw jaar beginnen En ik hef het glas omhoog, En ik zie u, beste vrienden, In gedachte oog in oog. Moed verloren, al verloren, Klem de tanden op elkaar, Ik wensch u en al den uwen, Alle heil in 't nieuwe jaar. P. GASUS. naar de werf in den Helder worden gebracht om gerepareerd te worden. Een en dertig Engelsche haringdrifters en 14 haringloggers verrasten Maandagmorgen 6 November de vischkoopers en veroorzaakten in en om den vischafslag een buitengewone drukte. De actie van de propagandacommissie voor de bevordering van het vischgebruik opende Woensdag 15 November haar eerste visch- tentoonstelling in Zaandam. Burgemeester Ter Laan verrichtte de openingsplechtigheid. Velen uit onze gemeente waren bij de opening tegen woordig. o.a. burgemeester Rambonnet. De Johanna Maria IJM 238 werd Maandag 20 November niet ver van de haven tengevolge van den mist door den stoomtrawler Rotter dam IJM 112 overvaren. Met de Johanna Marie ging de tweede trawler in 1933 ten onder. Ge lukkig vielen ook thans geen menschenlevens te betreuren. Woensdag 22 November publiceerden wij een uittreksel uit het rapport van de Staats commissie Rijkens. En hetzelfde nummer be vatte het bericht, dat het Koninklijk besluit inzake de contingenteering binnenkort te ver wachten was. In begin December begonnen de onderhan delingen tusschen de Reedersvereeniging en het bestuur der IJmuider Federatie over het afsluiten van een nieuwe overeenkomst. Er is nog geen overeenstemming, maar de alge meene opinie is, dat beide partijen het wel eens zullen worden. Inmiddels is de toestand in het visscherijbedrijf weer veel ongunstiger ge worden. Kalf December voeren er nog slechts 65 trawlers. En zoo nadert het einde van het jaar en ook van ons overzicht. We werden met de Kerstdagen, die grauw en somber waren, ver rast door een brand op het kampeerterrein, waar de eigendommen van den heer Jochems in vlammen opgingen, welke gebeurtenis wel de laatste is die waard is in onze oudejaars- revue gememoreerd te worden. Ten slotte een persoonlijk woord aan onze abonné's. Ook in het afgeloopen jaar hebben wij getracht, met een actueele en objectieve berichtgeving ons blad zoo aantrekkelijk mo gelijk te doen zijn. Wij laten aan onze lezers over de beoordeeling, of wij hierin zijn ge slaagd. Het is onze overtuiging, dat ons blad een welkome gast is in duizenden gezinnen, zooals het ook onze overtuiging is, dat de ad verteerders in onze gemeente hoe langer hoe meer de IJmuider Courant voor hun reclame doeleinden benutten, getuige het buitengewone succes dat wij hadden met de extra-nummers in het afgeloopen jaar en het toenemende aantal geregelde adverteerders. S. B. ANSJOJVISBERICHT. Medegedeeld door Je Coöp. Ansjovisverk Ver. Ansjovis: Onveranderd met beperkten handel. VERGADERING VRIJZ. DEM. BOND. Naar wij vernemen is de openbare vergade ring van den Vrijz. Dem. Bond die 9 Januari gehouden zou worden in „Het Wapen van Velsen" uitgesteld tot 16 Januari. UITSLAG VEILING. Vrijdagmiddag vond in Hotel Nommer Eén ten overstaan van Notaris G. D. Boerlage de veiling plaats van twee pakhuizen met afzon derlijke bovenwoning, Breesaapstraat 22 en 24. krachtens art. 1223 B. W. Kooper werd de heer W. Appel q.q. voor f 9400. HAARLEMSCHE ORKESTVEREENIGING. In de Gemeentelijke Concertzaal te Haar lem geeft de Haarlemsche Orkestvereeniging Dinsdagavond 2 Januari a.s. een concert. Di rigent is Marinus Addm. Solisten: Bertha Kal ff (viool.) en Francis Koene (viool). Het programma opent met Mozart's Jupiter Symphonie in C-groot, daarna spelen Bertha Kalff en Francis Koene met orkestbegelei ding het Concert voor 2 violen in d-klein van Joh. Seb. Bach. Na de pauze solieert Francis Koene met Mendelssohn's Vioolconcert in e-klein en be sluit de H.O.V. het programma met drie dan sen uit El Sombrero de Tres Picos (De drie kante Steek) van Manuel da Falla. EEN STOOMSCHIP VOOR ééN PESETA. Het Spaansche stoomschip Ignacia Aguado waarop een hypotheek van ongeveer 12.000 gulden rustte, en waarop buitendien nog 8000 gulden andere schulden drukten, is in veiling gebracht en vooréén peseta afgemijnd. Koopster was de hypotheekbank, die waarschijnlijk ook de andere schulden voor haar rekening zal nemen. Het schip zal vrij zeker worden gesloopt, doch men heeft ontdekt dat de meest waar devolle inventaris tijdens het langdurige stil liggen al door onbekenden was weggeroofd. VELSEN SCHOONHEIDSCOMMISSIE. De eerstvolgende vergadering der Schoon heidscommissie voor de gemeente Velsen zaï worden gehouden op Woensdag 3 Januari 1934, ten kantore van het Bouw- en Woning toezicht te Velsen. Spreekuur der commissie van 1112 uur voormiddegs. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat door hen CLHI. Het was door de feestdagen een zuinige week, tenminste wat den aanvoer betreft. Er kwamen slechts 29 trawlers binnen, maar de 25 loggers en kotters zorgden voor een behoor lijke aanvulling. Er werden goede prijzen voor de visch betaald, behalve voor de tong, die weer spotgoedkoop werd. Je ziet de gekste dingen, Voor me ligt het bes.ommingstaat.je van gisteren: 2 trawlers, ge middelde besomming f 1400, 1 kotter" besom ming f 1790, 3 stoombeugers, gemiddelde be somming f 500, of met z'n drieën evenveel als die eene Deensche kotter. Mij dunkt, dat zegt nog al wat. Zoo'n nietig kottertje met niet meer dan een man of vijf aan boord besomt evengoed als drie stoomvisschersvaartuigen, waar een heele bemanning aan boord is en die misschien nog langer gevischt hebben dan het kottertje. Ik geloof niet dat ik overdrijf als ik zeg dat het vangen en aan land brengen van een mand beugviseh minstens achtmaal zoo veel heeft gekast als van een mand snurrevaad visch. Bij zulk een wanverhouding moeten de oogen toch wel open gaan. moet je toch wel tot de conclusie komen, dat het Nederland sche visscherijbedrijf totaal verouderd en niet meer konkurrenz f ah igis. Het getuigt van een zekere energie, dat de Vlaardingsche ree- ders ondanks de slechte resultaten toch blij ven volhouden. En er werd nog al verwacht, dat de beugers van de contingenteering het meest zouden profiteerenDat dat ten slotte niet het geml is, is het gevolg van de slechte schelvischvisscherij. Het eenige, wat de beug- visscherij kan redden is de grove schelvisch, maar die schijnt niet meer in de Noordzee te vinden te zijn. Er wordt weer druk geconfereerd. Niet al leen in Parijs en Rome, maar ook in IJmuiden, waar wel niet wordt gesproken over bewape ning of ontwapening, maar waar toch ook be langrijke dingen behandeld worden. Men weet, dat de reeders een algemeene gagever- laging van 10 pot. verlangen door te voeren en de organisaties voelen daar niets voor en de betrokkenen zelf nog veel minder. Het wordt zoo langzamerhand een mager stukje brood en al was het alleen maar om het lot van den zeeman, dan zou men al wenschen, dat er spoedig een verbetering in den toestand kwam. In 1933 zal die zaak nog wel niet opgelost zijn en zoodoende beleven we weer een jaarswisse ling vol spanning. Laten we het beste er van hopen. PIETERMAN. de volgende Hinderwetvergunningen zijn ver leend: a. H. Aartsen te IJmuiden, tot het oprich ten van een brood- eri koekbakkerij in het perceel Roggeveenstraat 2; b. de firma C. Hoek en Zonen te IJmuiden, tot het uitbreiden van haar smederij in het perceel Middenhavenstraat 50; c. de N.V. Petroleum Maatschappij The Texas Company te 's-Gravenhage, tot het op richten van een benzinepompinstallatie aan de Palmenstraat te IJmuiden. BURGERLIJKE STAND. GEBOORTEN. C. E. de Jong-de Jager, z. James Wattstraat 59, IJmuiden; T. Wierenga-v.d. Struik, d. Achter Stationsweg 65, IJmuiden O.; J. Spaanderman-Rijke, d. Snelliusstr. 15, IJmui den. Ondertrouwd: A. Goossen en J. Scheffer; L. Prins en E. J. van den Bos; H. A. Raspoort en A. G. van Dijcks; P. Vermaat en J. A. Th. Slotemaker. Getrouwd: J. van Aalst en H. Wiegman, de Ruyterstraat 58, IJmuiden 0; W. J. Vrij hoef en C. M. C. Zwanenburg, Berkenstraat 41, IJmuiden O.; M. van Geest en C. C. Boon stra, Jac. van Heemskerkstraat 25. IJmuiden; C. Stekelenburg en K. Wijker, Stephenson- straat 69, IJmuiden; J. Wartenhorst en J. H. Wiljouw, Jac. van Heemskerkstraat 69, IJmuiden; T. H. Punt en A. Groen, Varenius- straat 7, IJmuiden. OVERLEDEN. Elisabeth Stoffijn, 74 jaren, wede. van H. Meenderinck, Fr. Naereboutstr. 72. IJmuiden O.; Gerrit Bels 62 jaren, ongehuwd, Kruger- straat 37, IJmuiden; Marijtje van der Werff, 6 maanden, d. v. G. v.d. Werff, Hagelinger- weg 152, Santpoort. Ambtenaren mogen geen lid zijn van de N.S.B. Minister Colijn's beschikking aangevuld. Zooals men zich zal herinneren, is indertijd door den voorzitter van den Ministerraad bij beschikking vastgelegd welke vereenigingen voor ambtenaren verboden zijn. Naar het Haagsch Corr. Bureau mededeelt is deze beschikking thans herzien en onder meer aangevuld met de Nationaal Socialistische Be weging (Groep-Mussert) en de Perhimpoenan Indonesia,

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1