Een Meisje en een Man IJMUIDER COURANT ZATERDAG 30 DECEMBER 1933 TWEEDE BLAD. (Adv. Iiigez. Med.) Vóór de heeren De Bruin, Eijking en mevr. Kemp. (Wethouders buiten stemming). Het voorstel van B. en W. wordt met de zelfde stemverhouding aangenomen. Omtrent opheffing van de betrekking van hulpbode wordt aangenomen, nadat de heer Eyking gezegd had te hopen, dat B. en W. den functionaris later opnieuw in gemeente dienst zullen nemen. Behandeld wordt intrekking van het raads besluit van 29 Aug. betreffende een tijdelij ke korting op de jaarwedden en loonen van het gemeentepersoneel en tot verhaal van de maximum-bijdragen voor pensioenen (8 12 pet.). B. en W. zullen een algemeene herzie ning der jaarwedden en loonen van het ge meentepersoneel in studie nemen. Het voorstel wordt aangenomen. Tevens wordt aangenomen het voorstel van B. en W., om Ged. Staten te berichten, dat de Raad geen bezwaar heeft om te bepalen, dat boven de korting op de jaarwedden van burgemeester, secretaris en ontvanger gele genheid wordt geopend om een pensioenbij drage te heffen. Kleeding toelagen aan de politie. De toelagen worden voorgesteld op f 150. per jaar voor den inspecteur, f 110.voor den brigadier en f 100.voor de agenten. Van gemeentewege zal de verstrekking van mantel en jekkers geschieden. Verstrekking van zomerkleeding zal in het vervolg achter wege blijven. De heer Visser is van meening, dat er ontevredenheid heerscht over het verschil in toelage tusschen inspecteur en lager perso neel. Spr. stelt voor deze te bepalen op f 100. per jaar. De heer W e 1 a g e n wil voor den inspec teur f 125.— beschikbaar stellen. De heer De Bruin kan als deskundige verklaren, dat het verschil in aanschaf fin gs- kosten van kleeding f 5.bedraagt, f 150. voor den inspecteur vindt spr. in dezen tijd te hoog. De heer E ij k i ng informeert naar de mo tieven van B. en W. die geleid hebben tot het voorstel om den inspecteur een hoogere toe lage te geven. De Voorzitter merkt op, dat hij per soonlijk dit overleg heeft geleid en dat da organisaties precies van het verschil op de hoogte waren. Er wordt nu eenmaal aan kleeding enz. van een inspecteur hoogere eischen gesteld. De heer Maters vindt het eigenaardig dat sommige raadsleden, die altijd krampachtig aan georganiseerd overleg vast houden, daar van nu afwijken. Ook in dit geval zijn de or ganisaties gekend en de bedragen zijn met haar goedkeuring vastgesteld. Het voorstel van den heer Visser, (gelijk bedrag op f 100) wordt in stemming ge bracht. Het resultaat is, dat de stemmen sta ken (6—6). Voor kennisgeving warden aangenomen: missives van Ged. Staten houdende mededee- ling van de goedkeuring der begrooting 1933 en van een suppletoire begrooting 1932. Een adres van den R.K. Dioc. Land- en Tuinbouwbond, den Neutralen Boeren- en Tuindersbond, en van den Christelijken Boe ren- en Tuindersbond met verzoek om beschik baarstelling van meststoffen ten behoeve van noodlijdende tuinders wordt ter afdoening in handen gesteld van B. en W. Vervolgens stelt de voorzitter alsnog aan de orde de destijds aangehouden verzoeken van het Witte Kruis om een subsidie tot een bedrag van f 606,50 ter dekking van het tekort op de exploitatierekening over 1932 qp van het Wit- Gele Kruis om het subsidie voor 1933 op f 1350 te bepalen. Het voorstel van B. en W. tot afwijzing van de gevraagde verhoogin'g én dekking van het tekort op de exploitatie boven f 500 van het badhuis wordt aangenomen. Aan het einde der agenda memoreerde de voorzitter het veelbewogen jaar. dat achter ons ligt en herinnerde aan het over lijden van burgemeester Strick van Linscho- ten. Spr. meende in den geest van den raad te handelen, wanneer hij thans aan het einde van het jaar een woord van eerbiedige hulde bracht aan de nagedachtenis van zijn ambts voorganger. Vervolgens memoreerde de burge meester het verdienstelijke werk van de Ge zondheidscommissie, die door bezuiniging werd opgeheven. Nadat de voorzitter ook nog het verdienste lijke werk van mej. Steihhiètz had gememo reerd als hoofd der openbare Fröbelschool richtte spr. zich tenslotte tot de raadsleden. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer ontving het navolgende ten geschenke: Van den Heer Th. M. Blikslager, een ge kleurde teekening van het familiewapen van wijlen den Oud-Burgemeester van Beverwijk, Jhr. J. C. W. Strick van Linschoten; van den HeerJ. G. H. Damen, een ouden tegel met gekleurde teekening en een ouderwetsche houten maat groot een halve Nederlandsche kop. HET JUBILEUM VAN „DE KENNEMERS". Tijdens den intiemeh feestavond van de B.V.V. „De Kennemers" ter gelègemheid van het derde lustrum heeft óók dé heer W. M. Ragut, inspecteur van politie alhier mede namens ae gemeentelijke commissie voor de lichamelijke opvoeding woorden van geluk- wensch gesproken. ONTVANGEN KALENDERS. Der gewoonte getrouw bracht de a.s. jaar wisseling weer een aantal nieuwe kalenders op de redactietafel. In de eerste plaats vroeg een kalender van de Nederlandsche van 1894 de aandacht. Deze maandkalender vertoont een fraai schild naar een ontwerp van Wil lem Jansen te Zaandam. De agent der Nationale levensverzekerings bank te Rotterdam zond een forschen maand kalender, uitgevoerd in rooden en zwarten druk. Natuurlijk ontbreekt ook de kalender van de Nederl. Spoorwegen niet op het appèl. Deze kalender is altijd een welkome verschij ning. Zij vertoont ook nu weer afbeeldingen uit het bedrijf. Een aardige kalender is die van de ver- eeniging van Raden van Arbeid. Elk maand blad vertoont de afbeelding van een of ander interessant bedrijf, in het bijzonder van zeld zame handwerken als b.v, het vervaardigen van pijpen, klompen, pottenbakken enz. Een kalender, die het goed zal doen ln het nieuwe jaar. Een goede bekende van alle jaren is de practische memorandum-kalender van het N.V. Makelaars- en Assurantiekantoor D. Teer, Breestraat, alhier. Hij is schier onmis baar geworden op kantoren en in winkels. Op de bladen is ook nu weer een groote ruimte open gehouden voor het maken van aanteekeningen. Datzelfde is ook het geval op den week kalender van den heer Joh. Hofland, Kloos terstraat 33 alhier. Het schild is eenvoudig, maar niettemin smaakvol uitgevoerd. Het bijkantoor van de Spaamebank N.V. verraste ons met een keurige zakagenda, waarin tal van wetenswaardigheden vermeld zijn en waarin voldoende ruimte is gereser veerd voor het maken van aanteekeningen. Een fijn lederen bandje geeft dit handige boekje een gesoigneerd uiterlijk. BEVERWIJK AANRIJDING. Vrijdagmiddag ontstond op den hoek Mo lenstraatKoningstraat- een aanrijding tu-s- schen een vrachtauto van J. Kloet uit Hoorn en een bestelwagen van den eieren- handel Wayer uit Krommenie De vracht auto, die van rechts kwam en dus voorrang had, kon den uit de Koningstraat komenden- bestelwagen niet ontwijken Het gevolg was 'n aanrijding, waarvan de gevolgen beperkt bleven tot materiëele schade Van de vracht auto was oa. een der lampen vernield. De politie heeft van 't gebeurde procesvei'baal op gemaakt. DE VERDWENEN SCHIPPER. Vrijdagmorgen heerschte aan den haven kant ernstige ongerustheid omtrent het lot van schipper Sluyter van de „Vrouw Aaltje" en zijn echtgenoote, die men den geheelen morgen niet had gezien. De politie werd ge waarschuwd en onder veel bekijks werd een onderzoek ingesteld. De „Vrouw Aaltje" lag stil en verlaten voor den wal, aan boord viel niet het geringste' teeken van leven te be speuren. Voor het gesloten roefje stonden twee klompen. Een onbestemde vrees, dat er iets ernstigs gebeurd zou zijn maakte zich van de talrijke belangstellenden meester. Bedwel ming door kolendamp bv. zou in het kleine- woon- en slaapvertrek zeker niet tot de on mogelijkheden behooren. De politie besloot aan de onzekerheid een einde te maken. Een smid werd ontboden, die met eenige moeite de: deur wist open te-krijgen. De brigadier van politie daalde in het roefje af, om even later weer aan dek te verschijnen met de mededeeling, dat de bewoners afwezig, waren. Blijkbaar had de schipper met zijn vrouw deh vorigen avond voor een of andere aangelegenheid de plaats verlaten, zonder dat dit aan den havenkant was opgemerkt. Het roefje werd weer gesloten en korten tijd later was de rust op de „Vrouw Aaltje" weer gekeerd. „WIE HET KIND HEEFT, HEEFT DE TOEKOMST" Het bestuur van de plaatselijke Esperanto afdeeling verzoekt ons opname van het vol gende Deze gevleugelde woorden vinden allicht weerklank in menig voor principes warm ge stemd hart, wijl men de draagkracht heeft leeren waardeeren. Zoo niet minder ten opzichte der verbrei ding van de wereldtaal Esperanto, ook hier zal deze pas dan goed en snel geschieden als het kind reeds met Esperanto kennis mag maken. Een 10-tal jaren geleden was het vooral wijlen den heer J. W. Sevenhuyzen, hoofd der Rijksleerschool te Haarlem, die de hulptaal als facultatief leervak invoerde in de door hem onderwezen klassen en hij wist vaak verrassende resultaten te verkijgen, ook daar waar de studie van de moderne talen weinig of geen succes oogstte Sedert dien is het ook op dit gebied steeds crescendo gegaan. In het zuiden van ons land zijn verscheidene kloosters en scholen, waar vooral door Eerw. Kruisheeren Es peranto wordt onderwezen. Het aantal scho len waar Esperanto facultatief is ingevoerd is legio. Mede hierdoor zijn speciale Espe- rantobladen verschenen voor kinderen; ver scheidene bekende Esperanto-bladen zijn overgegaan tot bijvoeging eener kinder pagina. enz. Was het tot vqor enkele jaren nog een evenement als wij vernamen over gevoerde correspondentie met. een 1012 jarige bui- tenlandsch Esperantist je, thans heeft ook hier de „wet der gewoonte" haar intrede gedaan. In verschillende landen worden zelfs school-wedstrijden georganiseerd; schrijfvoorbeelden worden geruild, prent briefkaarten-collecties 't liefst met post zegel aan de beeldzijde! aangelegd van de heele wereld en, niet vergeten het ge zamenlijk opstellen van brieven! Tenslotte: naast de practische voordee- len van Esperanto staat ontegenzeggelijk ook de ideëele kant, die eveneens voor alle kin deren geldt. Het kind leert inzien, dat de mensch overal in wezen dezelfde is, dat alle menschen broeders kunnen zijn. De vredes- gedachte is één met de Esperanto-idee, die hoe verschillend ook opgevat tengevolge van het verschil in levensverhouding toch een goede gemeenschappelijke basis voor in ternationale samenwerking kweekt. R.-K. COÖP. TUINDERSVEREENIGENG „KENNEMERLAND". 29 Dec. 1933. Boerenkool per kist 1025 Sla per kist 5560 Andijvie per kist 30—85 Wortelen per bos 1316 Pieterselie per bos 5—6 Selderie per bos 610 Prei per bos 516 Witlof per K.G. 28—42 Uien per K.G. 34 Roodekool per stuk 35 Gelekool per stuk 36 Spruiten per K.G. 1432 Groenekool per stuk 36 Knollen per stuk 35 FEUILLETON Naar het Engelsch van CURTIS YORKE. (Nadruk Verboden). 14) „Ja, beleedigen", barstte ze uit. „Alsof u dat niet wist!" „Neem mij niet kwalijk", gaf hij ten ant woord. „Ik weet niet waardoor ik je beleedigd zou hebben. Misschien wil je mij dat vertel len?" Hij hoorde haar den adem inhouden alsof ze onderdrukt snikte. Maar toen ze sprak, klonk haar stem koud en helder. „Ik ken uw geheim", zei ze, „en ik ik ver acht u". Er viel een korte stilte. Toen hij weer sprak, scheen 't haar, of een onbeschrijfelijke hin dernis tusschen hun gerezen was. „Mag ik vragen, wat u bedoelt?" vroeg hij üoodelJjk kalm. „U zegt, dat u mijn geheim kent, dat klinkt heel melodramatisch, maar *t is- een feit, dat er in mijn leven zooveel din gen gebeurd zijn, die ik niet noodig gevonden RAADSVERGADERING. Belastingverhooging aangeno men. Presentiegelden en wet houderssalarissen verlaagd. Vrijdagavond vergaderde de voltallige ge meenteraad onder voorzitterschap van bur gemeester mr. H. J. J. Scholtens. Benoemingen. Benoemd werd tot onderwijzer aan de O. L. school no. 3 de heer D. F. Noë, thans onder wijzer aan de Zuiderstraat te Westzaan. Vervolgens werden herbenoemd: de heer C. Dingier tot lid van de schoolcommissie; de heer C. Versteeg tot lid van de Instelling Maatschappelijk Hulpbetoon; de heeren W. Maters, N. J. Out en J. Eijking tot leden van de commissie van overleg voor de ambtena ren; mevr. Kemp-Haan en de heeren G. Welagen en C. Versteeg tot leden van de com missie van overleg voor de werklieden. De heer E ij k i n g maakte in verband met de benoeming voor Maatschappelijk Hulpbe toon bezwaar tegen het feit, dat in Maat schappelijk Hulpbetoon een lid zitting heeft, die zelf steuntrekkende is. De heer Welagen onderschreef dit be toog, waarna de heer De Bruin waar schuwde voor de consequenties, omdat ten slotte de organisaties geroepen zijn, om in dergelijke instellingen zitting te hebben. De Voorzitter zegde toe, te zullen on derzoeken of een dergelijke bepaling inder daad bestaat Aanbieding begrootingen. B. en W. boden de gemeenitebegrooting voor het dienstjaar 1934 aan met bijbehoo- rende stukken en stelden voor de stukken om advies in handen te stellen van de Com missie voor de financiën, die voor dit onder zoek met twee leden werd uitgebreid. Daar voor werden aangewezen mevr. Kemp-Haan en de heer C. Versteeg. De heer De Bruin verzoekt de verschil lende financieele voorstellen aan te houden tot bij de behandeling der begrooting, omdat de leden dan een beter overzicht hebben over de ontvangsten en uitgaven. De heer Bisschop wijst er op, dat som mige besluiten voor 1 Januari moeten zijn genomen. De heer E ij k n g is voor aanhouding. Wethouder S t e ij n merkte op, dat men bij de betrokken agendapunten kan besluiten tot aanhouding. Iedere aanhouding houdt de bezuiniging, welke wordt beoogd te-gen. De Raad zai moe ten overwegen, wat daarvan het gevolg is. De heer Visser zou b.v. aanhouding van punt a (stenogx-afisch verslag) wenschen, ten einde alsnog te overwegen dit voordeeliger te krijgen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. een uitgave voor zoon verslag niet verantwoord achten. De heer De Bruin stelt voor de punten a, b, c, e en j aan te houden. De heer Out vestigt er de aandacht op, dat uitstel de bezwaren voor andere leden dan den heer De Bruin niet opheft. De heer De Bruin trekt zijn voorstel in, zoodat tot behandeling wordt besloten. Het stenografisch verslag. De heer De Bruin wijst nog eens op het belang van het vei'slag. Spr. stelt evenals de heer Visser voor dit punt aan te houden. De Voorzitter ontraadt dit sterk. De heer E ij k i n g verwacht meer belang stelling voor het verslag, wanneer het in de boekhandels verkrijgbaar wordt gesteld. Wethouder Steijn: „Als het geïllustrerd wordt!" De heer C. Versteeg, kan, hoewel voor stander van het verslag, geen vrijheid vinden f 750 daarvoor uit te geven, zoolang b.v. op de schoolvoeding f 1500 moet worden bezui nigd. De heer De Groot zegt, dat geen goed keuring van deze begrooting is te verwach ten, wanneer dergelijke posten op de begroo ting staan. Het voorstel Visser-De Bruin tot aanhou ding wordt met 4 tegen 9 stemmen verwor pen. Het voorstel van B. en W. (afschaffing) wordt met dezelfde stemverhouding aange nomen. Wethouder Steyn dankt namens den Raad den stenograaf, den heer Bastiaan-s, die nu zijn laatste verslag maakt. (Applaus). Vacantietoeslag. Aan de orde kwam tijdelijk buiten werking stelling van art. 37, 4e lid van het werklieden reglement betreffende het verleenen van va- caxvtie toeslagen aan werklieden. De heer Welagen betreurt het, dat de commissies niet gecombineerd hebben ver gaderd. Indien hij op de hoogte was geweest van de in te voeren bezuinigingen, zou hij niet voor halveering van den toeslag hebben gepleit. Tot zijn spijt zal hij dan ook zijn standpunt; ingenomen in de vergadering van het Georganiseerd Overleg, niet kunnen handhaven. Spr. zal voor het voorstel van B. en W. moeten stemmen. De heer Versteeg zal voor halveering stemmen, omdat dit in het Georganiseerd overleg besloten is. De heer Maters merkt op, dat de heer heb aan de heele wereld toe te vertrouwen. Wat is u ter oore gekomen?" „Iets, dat u vergeten schijnt te zijn", ging ze met booze minachting voort. „Om 't kort te maken, ik weet over uw vrouw". „Zoo en wat weet u dan?" „Het is dus waar, dat u getrouwd bent?" „Ik trouwde tien jaar geleden", was 't rus tige antwoord: „En toch hebt u 't gewaagd tegen mij te spreken, zooals u deedt!" riep ze haast wild uit. „O, ik wou dat ik een man was, dan zou ik u met een zweep kunnen ranselen, zooals u verdient". Welke verdere opmerkingen zij de volgende twintig seconden maakte, kon hij zich niet meer herinneren. Toen de maan weer achter de wolken uit kwam. scheen haar licht op twee bleeke, vast beraden gezichten. „Gaat u alstublieft voort", hernam War wick, met zijn nog steeds gevaarlijk rustige stem. „U hebt zeker nog meer te zeggen. U kunt niet uw heele voorraad uitdrukkingen hebben verbruikt, om uw meening over mijn vergrijp te zeggen". „Hoe kunt u over zooiets grappen maken!" riep ze hartstochtelijk. „Ik ben niet in een stemming om te gek scheren, dat verzeker ik u", was 't ijzige ant woord. „Vindt u 't dan een onvergeeflijke mis daad, als een man een vrouw vertelt, dat hij haar liefheeft?" vroeg hij, een sigaret aan stekend, terwijl hij sprak. „Dat is, voor zoover Welagen zich zeer goed op de hoogte had kunnen stellen bij de leden van zijn fractie, die in de commissie voor de financiën zit ting hebben. De heer Welagen antwoordt, dat de com missie dit vertrouwelijk heeft behandeld. Mevr. Kemp had verwacht, dat de pro gressie in ieder geval gehandhaafd zou wor den. Spreekster zal niet voor het voorstel van B. en W. stemmen, ook haar fractie niet. De laagst bezoldigden worden de dupe. De heer Visser gaat accoord met het voorstel van B. en W., maar hoopt, dat een herziening der loonen de laagst bezoldigden niet verder zal treffen. Na een uiteenzetting en verdediging van Wethouder Steyn wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Tegen mevr. Kemp en de heeren De Bruin en Versteeg. Verlaging der wethouders- salarissen. Behandeld werd een eventueele verlaging- der wethouderssalarissen met 5 pet. en van het presentiegeld der raadsleden van f 5 op f 3.50. Ook kwam aan de orde het voorstel de jaarweddeverlaging van den ambtenaar van den burgerlijken stand belast met de voltrekking van huwelijken en plaatsvervan gende diensten te brengen van f 6 op f 3 per huwelijk, om de jaarwedde van den ambte naar van- den Burgerlijken Stand, belast met alle werkzaamheden met uitzondering der huwelijksvoltrekkingen, te brengen van f 600 op f 500. Den heer De Bruin heeft het gefrap peerd, dat het presentiegeld voor de raads leden met 30 pet. worden verlaagd, maar de wethouderssalaidssen slechts met 5 pet. Spr. is van meening, dat de gemeenschap hem als raadslid zijn onkosten moet vergoe den. Nu moet hij er zelfs nog geld bijleggen. Aan de wethouderssalarissen is in ieder ge val wat te doen. De Voorzitter heeft zich om vele re denen met hand en tand verzet tegen verla ging der wethouderssalarissen. Hun taak is in d'eze tijden verdrievoudigd en bovendien bestaat in deze gemeente geen pensioenrege ling voor de wethouders. Het is op het oogen- blik zoo, dat naast het wethouderschap eigen lijk geen particuliere betrekking kan worden waargenomen. De heer V i s s e r acht het in het algemeen wel nuttig, dat de raad een voorbeeld tot versobering geeft al acht hij het beter, dat dit door hoogere bestuui-scolleges moet ge schieden. De heer Eijking herinhert aan de vroe- gei*e tijden en stelt voor het presentiegeld der raadsleden op f 3 te bepalen en de wethou derssalarissen op f 600 per jaar. De heer D e B r u i n wil het salaris der wet houders met 20 pet. korten, waarna de heer Eijking zich haast zijn voorstel in te trekken. De voorstellen van den heer De Bruin wordt met 3 tegen 8 stemmen verworpen. ik begrijp, mijn ergste beleediging". „Ik vind 't een eerloos, schandelijk iets, voor een getrouwd man, een andere vrouw van zijn liefde te spreken". „Dat vind ik ook. Op dat punt zijn we het eens. A propos, neemt u mij niet kwalijk, maar ik geloof dat we naar huis moeteix, we kunnen 't interessante gesprek onderwijl voortzetten". „Dank u, ik kan wel op mijzelf passen", zei ze uit de hoogte. Terwijl ze sprak, liep ze vlug door, maar met enkele schreden had hij haar ingehaald. „Op de kans af, erg lastig gevonden te wor den,kan ik u toch niet alleen naar huis laten gaan". „Niets wat u zou kunnen zeggen of doen, zou mij nu nog verwonderen", voegde ze hem met lage, onderdrukte stem toe. 't Toont al leen, hoe men zich vergissen kan en ik had gedacht, dat u zoo anders was!" „Er is schijnbaar een misverstand", hernam hij koel. „Er is werkelijk geen reden, waarom ik u een en ander zou uitleggen, omdat ik na vannacht niet meer de eer zal hebben u te kennen. Maar ik wil niet, dat zelfs een zoo teugellooze, jonge vrouw als de bezitster van Carolay mij schuldig houdt aan zoo'n lafhai-tig gedrag, als u mij aanwrijft. Ik heb u verteld, dat ik tien jaar geleden trouwde, maar als ik niet vrij was, zou -ik mij toch het recht niet hebben durven aanmatigen, wooi'den van lief de tot u te richten. Ik ben geen schobbejak". „Vrij", herhaalde ze, „hoe meent u dat? Bent u dan gescheiden?''' „Ja", antwoordde hij, met een vreemde, kalme stem. „De dood scheidde ons vier jaar ge leden". Christian werd doodsbelek. „O vergeef me", stamelde ze, met een tril lende stem. „Vergeef me, maar dat kon ik niet weten. O, wat moet u wel van mij denken?" Warwick was razend van woede, maar hij zei alleen: „Spreekt u er als 't u blieft niet over. Ik kan u alleen vragen, alles te vergeten en vergeven, wat ik gedurende 't laatste half uur gezegd heb. De beleedigingexx en 't eerlooze gedrag, waarover u u beklaagd hebt, zal ik nooit her halen, dat beloof ik u". Geen van beiden sprak voor ze aan den viersprong kwamen en 't slapend kamp van Carolay in 't maanlicht zichtbaar werd. Toen ze als bij wederzijdsche overeenstemming stil stonden, deed ze een wilde poging, met opzij- zetting van haar eigenwaarde, om haar kort, vervlogen geluk terug te krijgen. „Het spijt mij zoo vreeselijk en ik schaam mij zoo", mompelde ze, haar hand op zijn mouw leggend. Maar hij deinsde terug en liep achteruit. „Voorzichtig alstublieft, ik heb mijn arm be zeerd". Zónder nog iets te zeggen, keerde 't meisje zich om en liep langzaam 't rotsachtige, on gelijke pad naar haar hut op. Warwick zag haar binnengaan en de deur sluiten. Toen steeg hij op en wat hij zèi, is niet noodig aan te teekenen. Gemakkelijke Vóór stemmen Mevr. Kemp en de heeren De Bruin, Eijking, Visser, Versteeg en Welagen. Belastingvoorstellen. Voorstel tot verhooging van het aantal op centen op de hoofdsom der personeele belas ting van 120 130 tot 120,180. Voorts verhooging van het aantal opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting van 80 op 100 en ten<- slotte rangschikking van de gemeente in de 3e klasse ten aanzien van de gemeentefonds belasting. Deze belastingvoorstellen worden met alge meene stemmen aangenomen. Vermindering vakonderwijs. Voorstel tot vermindering van het aantal uren vakonderwijs aan de openhate scholen, aan de Openbare u.l.o. school met één, aan de bijzondere uJ.o.-scholen. met twee. Aldus wordt besloten, Voorts besluit de raad tot het aangaan eener kasgeldleening voor i934 gróót maximaal f 100.000 rentende teix hoogste 1 1/2 pet. boven het promesseconto der Ned. Bank. Ingekomen stukken. karakters zijn soms wonderlijk onverzoenlijk, als ze hevig bewogen zijn. En Warwick werd verteerd door een woede, die alleen bestaat, wanneer liefde en haat ongehinderd in 't hart van een manworstelen. XI. ,,'t Ligt niet in mijn aard, om mij vrijheden te veroorloven, juffrouw Chrissie, maar veilig is 't niet voor jonge vrouwen, om 's nachts rond te wandelen, blootgesteld aan moord, of ei-ger; zelfs meneer Warwick, een sterke man en ongetwijfeld gewapend, is aangevallen en verwond". Christian slaakte een scherpen kreet. „Me neer Warwick aangevallen en verwond?" riep zij. „Waar? Wanneer?" „Gisterennacht, juffrouw Christian. Onge veer een mijl van Raskellan, zooals Mike me vertelde; hij heeft een leelijke snede in z'n linkerarm. Dat zal u op 'n goeden dag ook overkomen, juffrouw Chrissie, en als dat ge beurt, zult u zich mijn woorden herinneren". Christian ging zooals gewoonlijk aan haar werk, maar zij was er niet met hart en ziel bij. Voor de eerste maal voelde ze. dat ze Carolay haatte en alles daarbij. Wat een dwaas was ze geweest, dacht ze somber, toen zij over haar hartstochtelijke en onverantwoordelijke woorden nadacht. Wat 'n eigenzinnige, be moeizuchtige dwaas! Alles wat zij van 't geluk had gewenseht, .was onder haar bereik ,g€&

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5