Debat over de affaire Stavisky in de Fransche kamer. DE BILT buitenland gar wood ernstig gewond. Van der Lubbe wordt te Leipzig begraven. VELSEN Wetsontwerpen tegen omkoopingen ingediend. Opzienbarende mededeelingen van den advocaat van Fissier. Millioenen aan politieke partijen PARIJS, 11 Januari (V. D.) De reeds da gen lang met spanning verwachte Kamerzit ting, welke gewijd is aan het Stavisky-schan- daal, is Donderdagmiddag om half vier be gonnen. De voor den tienden keer herkozen Kamerpresident, Bouisson, opende.de zitting. Hij zeide o.m.: De Kamer is ongeduldig. Zij wil onverwijld overgaan tot de debatten. Zul len wij toelaten, dat de onrust nog langer voortduurt met betrekking tot het nog steeds bestaand deficit op de begrooting, de onrust om den buitenlandschen politieken toestand, welke onbepaald schijnt te zijn, hoewel de Fransche politiek duidelijk is. Zal de Ontwa peningsconferentie door een onhoudbare pa radoxe, door een ontzettende ironie de inzet zijn voor nieuwen bewapeningswedloop? De openbare meening is gealarmeerd. Zij zal slechts door duidelijke taal kunnen worden gekalmeerd. Na voorlezing van den langen reeks van interpellaties, verklaarde de minister-presi dent Chautemps, dat hij zou willen voorstel len de interpellaties over het spoorwegonge luk van Lagny vast te stellen op Vrijdag 19 Januari en voor de debatten over de Stavisky- affaire de zitting van heden zou willen beste den. Dé Fransche minister van Justitie heeft Donderdag in de Kamer een aantal wetsont werpen ingediend, welke ten doel hebben een hervorming van het wetboek van strafrecht voor de artikelen inzake omkooping en laster. Een dezer voorstellen voorziet in gelijke straffen voor den „omgekochte", zoowel als voor den „omkooper", ongeacht of de beschul digde particulier of ambtenaar is. Een tweede artikel bepaalt, dat ieder per soon, die zijn invloed misbruikt om zich of derden onverdiende voordeelen te verschaf fen of ook maar probeert te verschaffen kan worden veroordeeld tot gevangenisstraf van 6 maanden tot twee jaren en boeten van 200 tot 3000 franken. Wanneer de beschuldigde een openbaar ambt bekleedt, afgevaardigde of senator is, is de strafmaat van 1 jaar tot 5 jaren en van 1000 tot 10.000 franken. In de avondzitting was de afgetreden mi nister van Koloniën, Dalimier, op zijn plaats als afgevaardigde gaan zitten. De eerste spreker de socialistische afge vaardigde Lagrand constateerde, dat Frank rijk sedert eenige jaren in een atmosfeer van schandalen leeft. Stavisky heeft zich doodge schoten, maar de openbare meening heeft de bewering van zelfmoord verworpen en ziet er eenrpolitiemoordin, Tegen deze opmerkingprotesteerde"' èté* öiï- nister-president, Tijdens de behandeling van de interpella tie van den rechts-georiënteerden afgevaar digde Dommangue, verklaarde Dalimier,. dat hij slechts een fout heeft begaan en wel dat hij niet heeft geweten, dat een bandiet die eigenlijk achter slot en grendel had behoo- ren te zitten, vrij kon rondloopen. Toen afgevaardigde Bonnaure, tegen wien in verband met het schandaal ernstige be schuldigingen zijn geuit, probeerde het woord te verkrijgen moest deze zich de interruptie laten welgevallen: Betaal jij eerst je kleeren- maker. "•T Chautemps aan het woord. U Camille Chautemps Minister president Chautemps begon zijn redevoering met de opmerking, dat de pers •te recht strenge en snelle maatregelen eischt tot ofheffing der wantoestanden. Niemand heeft echter het recht te twijfelen aan zijn, Chautemps energie. De ergste bij de affaire-Stavisky geconstateerde fout is het feit, dat het tegen hem aanhangige proces niet minder dan 19 maal telkens weer is kunnen worden uitgesteld, zonder dat het tot een behandeling kwam. Ter ont lasting van de politie moet men echter zeg gen, dat deze herhaaldelijk in rapporten opmerkzaam had gemaakt op de kuiperijen van Stavisky. Het was echter, ondanks alle aanklachten der politie onmogelijk zekere beschuldigden te doen 'arresteeren. Deze toestand is onhoudbaar. Minister president Chautemps noemde hierop als voorbeeld voor de aan Stavisky te beurt gevallen oe- gunstiging het feit, dat hij in Maart 1925 was uitgesloten van casinos en speelclubs, maar in 1931 weer verlof had gekregen tot het betreden der speelzalen. Dit verlof heeft hem, onbegrijpelijkerwijze dezelfde commissaris van politie gegeven, die hem 6 jaar vroeger had uitgesloten. Een Parijsch politierapport heeft op een vraag bijna pro fetisch medegedeeld, dat een zakelijke operatie van Stavisky in Bayonne te wach ten was. Spr. verwees naar de aangekondigde re organisatie van justitie en politie, welke na deze gebeurtenissen dringend noodzakelijk is gebleken en legde den nadruk op een mo- reele hervorming. Chautemps kondigde aan, dat hij een on derzoek zou doen instellen naar de mogelijk heid om een strafrechterlijke vervolging te doen instellen bij pogingen tot omkoopen ter verkrijging van directe of indirecte gunsten. Spr. eindigde met een beroep te doen op de kamer om zich achter de regeering te plaatsen teneinde het parlementaire regiem en de openbare zedelijkheid te redden. De debatten zouden heden ochtend om half tien worden voortgezet. PARIJS, 11 Januari (V. D.) De advocaat van den directeur der bank van leening te Bayonne heeft den rechter van instructie ge sommeerd, vast te stellen of het in overeen stemming is met de feiten, dat Stavisky in een verkiezingsfonds, dat bestemd was voor partijen van het centrum, die rechts van de radicaal-socialistische partij staan, 2 1/2 millioen franken heeft gestort; voorts of Sta visky de radicaal-socialistische partij voor propaganda-doeleinden voor 15 millioen fran ken cassabons van de bank van leening van Bayonne heeft ter beschikking gesteld, welke door een hooger persoonlijkheid in deze partij in omloop zijn gebracht. Paris Soir heeft deze vragen voorgelegd aan den voorzitter der radicaal-soalistische partij, Herriot, die dit gerucht, voor zoover het zijn eigen partij betreft, dementeerde. Ook de commissie voor verkiezingspropagan da, welke 2 1/2 millioen franken zou hebben ontvangen, ontkent in Paris Soir deze ge ruchten. De geruchten om Chiappe. De politie-president van Parijs, Chiappe, wien men verweet, dat hij in nauwe relaties met Stavisky zou hebben gestaan, verklaart met den bedrieger direct noch indirect in betrekking te hebben gestaan. Te Bayonne zijn nog drie gemeenteraads leden afgetreden. In totaal zijn thans 10 ge meenteraadsleden afgetreden. Groeiende oppositie tegen den Rijksbisschop. Uit Berlijn, 11 Jan.: De Leekenbond met een ledental van 1 1/2 millioen, allen wer kende kerklidmaten in het geheele rijk heeft zich aangesloten bij de oppositie tegen rijks bisschop Mueller. Rijksbisschop Mueller.heeft-alle kerkleiders' vöor Zaterdag1öpgebó'epenvoor een 'bijeen komst ter indiening van voorstellen ter re constructie van het kerkbestuur. Kerkmïnister Beyer afgetreden. BERLIJN, 11 Januari (V. D.) Officieel wordt door den Evangelischen Persdienst medege deeld, dat prof. dr. Beyer zijn ambt als Kerk- minister heeft neergelegd en zijn functie heeft teruggegeven aan den Rijksbisschop, die de kerkleiders heeft uitgenoodigd voor een Zaterdag 13 Januari a.s. te Berlijn te houden bespreking waar hun voorstellen zul len worden gedaan voor de nieuwe vorming van een Kerkministerie. Frankrijk. Mededeelingen van de Times over het Fransche memorandum. De Times geeft een van zijn Parijschen correspondent afkomstig overzicht van den inhoud van het Fransche Memorandum. Het doel der Fransche voorstellen zou zijn gelijkheid te brengen binnen een systeem van veiligheid op grond van een overeen komst, waardoor een daadwerkelijke con trole en collectieve garantie van alle bij hei verdrag betrokken troepen wordt voorzien. De voorstellen houden zich bezig met twee perioden De eerste is de overgangsperiode, terwijl door de tweede volledige gelijkheid van ontwapening wordt verkregen. De duur der eerste periode, aanvankelijk vier jaar, zal afhangen van den tijd, die Duitschland noodig heeft om de Rijksweer in werkelijk heid om te vormen tot een leger van 200.000 man met een korten diensttijd. Het cijfer 300.000 is naar Fransche opvatting onaan vaardbaar. Frankrijk verplicht zich gedu rende deze periode zijn bewapening op geen enkele wijze uit te breiden en stap voor stap met de Duitsche reorganisatie soort gelijke reorganisaties in zijn eigen leger te verwezenlijken. Aangezien het doel ontwa pening is, behoort Duitschland zich te ver plichten noch bewapeningsmateriaal te fa- brieeeren, noch te bezitten, dat op het oogenblik verboden is. Natuurlijk zal het 't recht hebben, zich wapens aan te schaf fen voor de in dienst te nemen 100.000 man De door Frankrijk gewenschte controle commissie moet onmiddellijk ingesteld wor den. Voorts zou niet de afschaffing, zooals aanvankelijk werd gemeld, doch de inkrim ping van S. A., S. 3., enz. worden verlangd. De berichten dat Frankrijk aanbiedt, 50 procent van zijn militaire vliegtuigen bui ten dienst te stellen, zijn juist. Het aanbod is er echter van afhankelijk, dat de andere landen hetzelfde doen. Het is ook mogelijk, dat het voorstel tot afschaffing van alle bombardementsvlieg tuigen in het Memorandum is herhaald, hoewel dat afhankelij k wordt gemaakt van de instelling eener internatonale controle op de civiele luchtvaart. De schrijver voegt hieraan toe, dat wan neer besloten zou worden wapens als lichte tanks in de eerste periode te handhaven, uit het Memorandum blijkt, dat Duitsch land dan eveneens het recht zal hebben tot het in dienststellen van lichte tanks. Het artillerie-kaliber hoopt men te kunnen be perken tot een maximum van 15 c.M. Deelnemen aan winterspelen in Duitschland verboden. De Oostenrijksche regeering heeft, naar Reuter uit Weenen verneemt, het Oostenrijk sche lichaam voor wintersport medegedeeld, dat geen enkele Oostenrijker aan winter- sportwedstrijden, georganiseerd in Duitsch land, mag deelnemen. Als gevolg hiervan heeft de voorzitter van dat lichaam als zoo danig bedankt. China. Regeeringstroepen bezetten Foetsjau. Van Chineesche officieele zijde wordt me degedeeld, dat Chineesche regeeringstroepen Foetsjau hebben bezet. 'De autoriteiten heb ben direct alle maatfegelen genomen om te voorkomen dat de stad zou worden geplun derd. Uit Tokio: Volgens een van een Japansch oorlogsschip ontvangen radiobericht zijn van daag verscheidene afdeelingen Chineesche marinesoldaten te Amoy geland. Hongarije. Concentratie van Nationaal- Socialistische groepen. De tot dusver onder verschillende leiding naast elkaar staande fascistische bewegingen in Hongarije hebben zich naar Reuter uit Boedapest meldt, aaneen gesloten. De dagelij ksche leiding bestaat uit een be stuur van drie personen, met als voorzitter Mesko. Met het bestaand partij-program als basis zal de Nationaal-Socialistische beweging in Hongarije geheel nieuw worden opgebouwd. Stauning neemt maatregelen voor orde en rust. De Deensche minister-president Stauning, en de minister van Justitie, Zahle, hebben aan de vertegenwoordigers der vier groote partijen mededeelingen verstrekt over de door de regeer in g overwogen maatregelen tot handhaving van de rust en orde in het land. De regeering is voornemens een streng ver bod uit te vaardigen op de vorming van en de deelneming aan politieke vereenigingen, die op militairen grondslag georganiseerd zijn.Op overtreding van dit verbod staat een gevangenisstraf van maximum een jaar. De regeering beoogt verder de wapenwet te ver scherpen alsmede een gerechtelijke vervol ging in te stellen tegen personen, die amb tenaren in openbaren dienst hetzij in de pers of in vergaderingen beleedigen. De zelfde bepaling zal ook gelden voor hen, die deelnemen aan onlusten op den openbaren weg. (Reuter.) AMERIKAANSCH ESKADER OVER DEN STILLEN OCEAAN. IN 24 UUR, 19 MINUTEN. De zes watervliegtuigen van de Amerikaan' sche marine, die van San Francisco waren vertrokken voor een non-stop vlucht over den Stillen Oceaan zijn in Honoloeloe aangeko men. De afstand van 3.360 K.M. is door de vlieg tuigen afgelegd in 24 uur 19 minuten. De vliegers hadden gehoopt het eindpunt binnen 24 uur te halen. EEN GEHEIMZINNIGE ROOFDIER IN VICTORIA. MELBOURNE. 11 Januari (V. D.) Ongeveer dezelfde sensatie, die in Engeland verwekt wordt door het geheimzinnige monster van Loch Ness wordt in Victoria veroorzaakt door de verhalen over vreemde roofdieren, die des nachts in de buurt der groote ranches en de woningen der inboorlingen rondzwerven en schrik brengen onder de bewoners. Dezer dagen werd uit Toora gemeld, dat verschillende farmers een roofdier hadden gezien, dat uiterlijk wel iets van een leeuw had. De sporen echter waren noch van een leeuw, noch van een leeuwin. Ook in andere districten had men het gezien. Het was ech ter verdwenen, toen de farmers geweren hadden gehaald om het te schieten. Uit Wedderburn wordt gemeld, dat het on bekende dier een spoor had achtergelaten dat den vorm had van een hondenspoor, doch vijfmaal grooter was dan het spoor van de grootste hondensoort, die men kent. Volgens sommige bewoners die het dier gezien zou den hebben, zou het veel weg hebben van een tijger of een poema. HET EERSTE DOODVONNIS IN OOSTENRIJK. GISTEREN VOLTROKKEN. WEENEN, 11 Januari (D.N.B.) Hedenmid dag werd het doodvonnis van het standge recht te Graz voltrokken aan een 33-jarigen recidivist, Strauss, die uit „wraak de woning van een boer in brand had gestoken, omdat hij de door dezen verleende ondersteuning te gering achtte. De bondspresident kon de door de verdedi ging gevraagde gratie niet verleenen, daar de bondsregeering daartoe geen voorstel had ge daan, hetgeen de grondwet voorschrijft. Volgens een ander bericht, van het D.N.B. heeft de bondspresident' het verzoek om gra tie van de hand gewezen. Om 3 uur begaf het gerechtshof zich naai de cel van Strauss om hem de aanstaande voltrekking van het vonnis aan te kondigen, Een half uur later was deze reeds geschied. NAAR EEN HANDELSOVEREENKOMST MET ARGENTlNIë BUENOS AIRES, 11 Jan. (Reuter) De Nederlandsche gezant heeft met Saavedra Lamas gesproken over een handels-overeen komst en een regeling van de bevroren ere- dieten, gelijk aan die, welke België heeft afgesloten. Transport verbodennadat het eerst was toegestaan MET ZIJN VLIEGTUIG TEGEN DEN GROND GESLAGEN. LONDEN. 11 Januari (V. D.) Naar uit Port Huron in Michigan wordt gemeld heeft de houder van het wereldsnelheidsrecord voor motorbooten de Amerikaansche sportman Gar Wood een ongeluk gehad met zijn vlieg tuig. Tijdens de landing sloeg het toestel nl. door onbekende oorzaak tegen den grond en werd vernield. Gar Wood werd ernstig ge wond. DE EXECUTIE VAN VAN DER LUBBE. „EEN SMET OP DE DUITSCHE BESCHAVING". Alle Londensche bladen hebben commen taar geleverd op de terechtstelling van Van der Lubbe en de Nationaal-Socialistische justitie gecritiseerd. Wij hebben het oordeel van de Daily Tele graph reeds weergegeven. Morning Post schrijft: „Wat wij verwer pelijk achten in deze affaire is de terecht stelling van een wrak, dat niet toerekenbaar was en slechts door een wet met terugwer kende kracht ter dood veroordeeld kon wor den". Daily Express zegt, dat Duitschland niet grooter is door de terechtstelling van Van der Lubbe. News Chronicle schrijft, dat de terechtstel ling van een halven gek 'n smet werpt op de Duitsche beschaving. HET POLITÏESCHANDAAL IN BELGIë. ANGERHAUSEN OP VRIJE VOETEN. BRUSSEL, 11 Januari (Reuter). De hoofd commissaris van politie te Brussel, Anger- hausen, die eenige weken geleden onder be schuldiging van corruptie werd gearresteerd, is heden voorloopig weer op vrije voeten steld. VLIEGTUIGCATASTROPHE IN ITALIë. ZES DOODEN. TRIAPOLI, 11 Januari (V. D.) Een vlieg tuig van de Italiaansche luchtmacht is van een hoogte van 150 voet neergestort. Zes per sonen werden gedood. De machine werd heel vernield. DE MUITERIJ IN HOOGER BEROEP. STRAFFEN VAN 1% TOT 18 JAAR. Begrafenis moet zonder plechtigheden geschieden. Mr. Stomps uit Heemstede deelt het vol gende mede: Hedennacht om half twee is bij de begrafe nisonderneming in Leiden welke zou zorg dra gen voor het transport van het stoffelijk over schot van Marinus van der Lubbe naar Neder land en daartoe van de Nederlandsche regee ring reeds van alle daarvoor benoodigde docu menten was voorzien, een regeeringstelegram uit Leipzig binnengekomen van den Ober- reichsanwalt van den volgenden inhoud: „Leiche Van der Lubbe kann bis spatestens 13 Januar 12 Uhr auf Anatomischen Institut Leipzig abgeholt werden, zur einfachen und ohne Feierlichkeiten in Leipzig selbst vor- zunehmen Beerdigung. Ueberführung nach Leiden nicht gestattet. (Het lijk van Van der Lubbe kan tot uiter lijk 13 Januari 12 uur aan het Anatomische Instituut te Leipzig worden afgehaald voor een eenvoudige en zonder plechtigheden plaats te hebben begrafenis. Transport naar Leiden is niet toegestaan). Advies van Mr. Stomps gevraagd. De begrafenisonderneming heeft zich toen direct met de familie in verbinding ge steld die op haar beurt hedennacht om drie uur Mr. B. W. Stomps van dit telegram in kennis stelde en hem om advies heeft ge vraagd. Dit telegram is in directe tegenspraak met de mededeelingen die de Rijksminister van Buitenlandsche Zaken, Von Neurath aan onzen Berlijnschen gezant, Graaf J. P. van Limburg Stirum heeft gedaan. Onzen ge- zanti mmers werd verzekerd dat het lijk naar Nederland kon worden getransporteerd, weshalve de Nederlandsche regeering aan de burgemeesters der gemeenten waar familie van wijlen Van de? Lubbe woont, verzocht heeft dit mede te willen deelen. Het Hoog Militair Gerechtshof wees von nis in hooger beroep tegen de eerste groep muiters van de Zevën Provinciën. Er werden straffen gegeven van 11/2 tot 18 jaar, ten deele conform den eisch, ten deele minder zwaar dan de eisch was. meldt Hoogste barometerstand 768,4 m.M. te Weenen. Laagste barometerstand 720,0 m.M. te Vesmanör. en voorspelt: matigen tot krachtigen, Zuidelijken tot Zuid- Westelijken wind. Zwaar bewolkt of betrok ken. Waarschijnlijk eenige regen. Weinig ver andering in temperatuur. Barometer Stand heden morgen 9 uur 748 m.M. Neiging: Achteruit. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden 36 F. 40 F. 44 F. Opgaaf: MAGAZIJN T BRILLENHUI8 Kanaalstraat 83 IJmulden. HOOG WATER TE IJMUIDEN. Zaterdag v.m. 0.27 uur; n.m. 12.53 uur. Zondag v.m. 1.30 uur; n.m. 1.53 m.M. Maandag v.m. 2.31 uur; n.m. 2.50 uur. ARBEIDSONGEVAL. Donderdagmiddag had de ongehuwde ar beider J. Versteeg, werkzaam op de plaat- wellerij alhier het ongeluk onder eenige ijze ren platen welke vervoerd moesten worden, te geraken. Nadat men hem bevrijd had, riep men de hulp in van Dr. Fienstra, die spoedig ter plaatse was. Na onderzoek werd V. per ziekenauto van Van Gameren naar zijn woning in de Corvus- laan vervoerd. Zijn toestand is gunstig. SCHOONHEIDSCOMMISSIE. De eerstvolgende vergadering der Schoon heidscommissie voor de gemeente Velsen zal worden gehouden op Woensdag 17 Januari 1934, ten kantore van het Bouw- en Woning- toezicht te Velsen. Spreekuur der commissie van 11—12 uur voormiddags. SAMENVOEGING DER ZAANGEMEENTEN? DRANG NAAR CONCENTRATIE. Het vraagstuk van de samenvoeging der Zaangemeenten, reeds jaren aan de orde, heeft in den laatsten tijd weer zeer groote be langstelling. Uitgaande van het feit, dat Zaandam, Wor merveer, Krommenie, Koog aan de Zaan, Wormer, Zaandijk en Westzaan, thans bijna geheel ineengegroeid en samengekoppeld door telefoon-, water-, gas- en electrische leidin gen, alle één economische eenheid, vormen, is men thans in -de streek opnieuw ijverig in de weer om, zooals, mep het, noemt, -uit de, ver,r drukking te komen der zeven gemeentelijke bestuursorganen. De gemeenschappelijke, groote belangen in de industrie- en handelsstreek van pl.m. 6600 H.A., gelegen tusschen zulke belangrijke verkeersaders als de Zaan en de nieuwe Pro- viciale wegen, eischen, meent men, meer en meer één bestuur. Wij wenschen, zoo zeide de heer J. J. Din- kelberg, een der leden van het „Werkcomité van 3" uit het „parlement van 100", in een onderhoud dat de Tel. met hem had en waaraan wij o.m. dit ontleend hebben, dat onlangs de zaak opnieuw krachtig aangepakt heeft, geen annexatie door Zaandam, maar een samenvoeging, met één gemeentebestuur, zoo het kan, in het centrum der streek. De Zaanstreek, aldus de heer Dinkelberg, heeft zich zelve aaneengevoegd, er zijn tal- looze Zaansche vereenigingen, streekver- eenigingen en is één Zaansche Kamer van Koophandel er moet ook één Zaansch ge meentebestuur komen. Zeven burgemeesters, zestien wethouders en minstens tachtig raads leden, te zamen vormende zeven besturen in één streek bevorderen de samenwerking in de verste verte niet en doen de belangen he vig botsen. Blijven die zeven gemeenten geheel los van elkaar uitgroeien, dan ontstaat er b,v. op den duur één onafzienbaar complex stra ten en pereeelen zonder meer. Gronden voor de onontbeerlijke reserveering van parken en plantsoenen worden m.i. dan aan een onge breidelde bouwwoede opgeofferd. Er moet dus één uitbreidingsplan voor de ontwikkeling der Zaanstreek ontworpen worden door één ge meentebestuur, hetwelk de deelen Wormer en Westzaan door meer verbindingswegen nader tot het hart der streek zal kunnen brengen. Wij weten, dat de burgemeesters en de ra den van Zaanofem, Koog a.d. Zaan, Krom menie en Wormer voorstanders van de samen voeging zijn. Maar wij wenschen geen 'uit spraak van een meerderheid. Wij wenschen alle bestuursinstanties te overtuigen van de zoo noodige concentratie in het belang der der samenwerking door een logische gebieds- indeeling in dat deel van Noord-Holland. Er wordt nu hard aan een rapport gewerkt door de „commissie van drie" welke bijgestaan zal worden door deskundigen op het gebied van vele takken van gemeentevoorziening, als brandweer, politie, onderwijs, stadsontwikke ling etc. Dat rapport zal gepubliceerd en ook aangeboden worden aan de regeering, le den van Ged. Staten en de betrokken ge meentebesturen. GEEN VISCH UIT ZWEDEN EN DENEMARKEN MEER. CONTINGENT OVERSCHREDEN. Naar het Corr. Bur. verneemt is het con tingent van den aanvoer van Deensche visch voor de periode 1 December1 Maart over schreden, zoodat tot 1 Maart a.s. geen aan voer van visch door Deensche visschersvaar- tuigen te IJmulden kan plaats hebben. Voorts is ook het contingent van den aan voer van Zweedsche visch overschreden, zoo dat ook Zweedsche schepen hier te lande geen visch meer mogen aanvoeren.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3