VtSSCHERIJ IR SCHIIPVAARTBERICHTEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip verm. aankomst Laatste bericht Alkmaar Arraiz Aldebaran Alhena Aludra Ariadne Algorab Achilles Assunta de Gro-gori Amstelkerk Arendskerk Arethusa Ajax (Du.) Algenib Barneveld Boskoop Buccari Berenice Baarn British Freedom Brielle Bodegraven Beursplein Bacchus (Ned.) Clytoneus Ceres Cottica Caribia Cape Corso Coblenz Dirigo Dunkwa Eurymedon Edda Freiburg Fort B'inger Fauna Graigwen Granton Halle Heidelberg Hercules Harmatitan Isar Juno Kyma - Kennemerland Kurmark Kyohissia Kingswood Magdalena M. v. St. Aldegonde Menes Mean dros Mary Slessor Main Oldekerk Orania Ostrevenfc Prometheus Poseidon 'Plu/Eo Poelau Roebiah Rokos Rea Saarbrücken Saleier Samnanger Stentor -Siirah Skauts Saturnus Stornest Svolder Simon Bolivar Taxiarchis Troutpool Triton Willemsplein Waterland IJstroom Zeelandia Chili Rosario Leningrad B.-Aires B.-Aires Triest Rosario Savona B. Aires W. Afrika Japan Buenos Aires Lissabon Villa Constifcucion Chili Chili La Plata Alexandxië Chili Abadan Chili Chili Concepcion Valencia Batavia Bourgas W. Indië Pio Barrios Odessa Japan Port Arthur West-Afrika Batavia Stockholm Ned.-Indië West-Afrika Venetië La Plata Newcastle Ned. Indië Ned. Indië Georgetown Rosario Japan .'amburg La Plata B.-Aires Ned. Indië Mexico Buenos Aires W. Indië Batavia Ned-Indië Buenos Aires West-Afrika Japan Japan Buenos Aires Dielette (v. IJmuiden) Ned. Indië Smyrna Kopenhagen Ned.-Indië Japan Danzig Batavia Ned. Indië Moermansk Batavia B.-Aires Leningrad Bourgas West-Afrika Constantz-a West-Indië Santa Fé Rosario W. Indië 28 Jan. 10 Jan. 8 Febr. 25 Jan. 11 Jan. 8 Febr. 12 Jan. 6 Februari 29 Jan. 21 Jan. 5 Febr. 5 Febr. 15 Jan. 28 Jan. 25 Februari 9 Jan. 14 Jan. 17 Februari heden 12 Febr. heden Napels Rosario Buenos Aires W. Afrika B. Aires 27 Jan. 11 Jan. 16 Jan. 17 Jan. 14 Jan. 11 Jan. 7 Febr. 9 Febr, 21 Jan. 9 Febr. 15 Jan. 18 Jan. 17 Febr. 7 Febr. 17 Januari 7 Februari 20 Jan. 25 Jan. 31 Jan. 25 Jan. 6 Jan. 23 Jan. 14 Jan. 22 Jan. 15 Jan. 21 Jan. 5 Jan. van Cristobal 28 Dec. vertrokken, pass. 8 Jan. Elseneur 8 Jan. vertrokken in lading. 10 Jan. van T.aragona in lading. pass. 10 Jan. Ouessant 6 Jan. te Rosario 9 Jan. van Accra 1 Jan te Osaka. 6 Jan. vertrokken 7 Jan. vertrokken 5 Jan. vertrokken 11 Jan. te Antwerpen 27 Dec. van Curacao. 27 Dec. vertrokken 8 Jan. te Castellon 8 Jan. van Antafogasta 7 Jan. van Port Said 3 Jan te Tocopilla 7 Jan. van Cal'lao in lading 9 Jan. vertrokken 7 Jan. van Belawan 10 Jan. van Piraeus 8 Jan. van Madeira 11 Jan. van Carthagena 4 Jan. te Rotterdam 9 Jan. van Mtike 21 Dec. vertrokken 6 Jan. van Las Paimas in lading 5 Jan. vertrokken 6 Jan. van Colombo 9 Jan. te Hamburg 10 Jan. vertrokken 27 Dec. vertrokken. 10 Jan. vertrokken pass. 9 Jan. Gibraltar 9 Jan. van Gibraltar 6 Jan. te Greenock 5 Jan. te Buenos Aires 8 Jan. van Marseille 10 Jan. vertrokken 6 Jan. vertrokken 11 Jan. vertrokken 8 Jan. van Pt. Sudan 9 Jan. vertrokken in lading 3 Jan. van Barbados 8 Jan. van Perim 4 Jan. van Macassar 6 Jan. vertrokken 6Jan. van Freetown 10 Jan. vHn Belawan 8 Jan. van Colombo in lading in lading 10 Jan. van Pt. Said 8 Jan. vertrokken 11 Jan. vértrókken 16 Dec. van Montevideo. 10 Jan. vertrokken 10 Jan. van Batavia 9 Jan. van Port Said 7 Jan. van Perim 8 Jan. vertrokken 9 Jan. van Padang 8 Jan. te Santa Fé 25 Dec. vertrokken. 10 Jan. te Samos 7 Jan. te Lagos in lading 10 Jan. van Barbados 9 Jan. van Madeira in lading. 3 Jan. van Pto Barrios. 9 Jan. van Lissabon 3 Jan. van Pernambuco. in lading 8 Jan. van Las Paimas 7 Jan. van Pernambuco. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Russ s.s. Aroos Moermansk Hoogovens Zw. s.s. Hermod Antwerpen Visschershaven No. m.s. Skoger Porsgrunn fosfaat laden ijs Aangekomen. 10 Januari: Joma m.s. Londen 11 Januari: Skoger m.s. Porsgrunn Phrontis m.s. Hamburg Amazone s.s. Stettin Hontestroom s.s. Londen Mavis s.s. Londen Astarte s.s. Bremen Gateshead s.s. Newcastle Rhenania s.s. Danzig Rosapenna s.s. Llanelly Vertrokken. 11 Januari: Arcos s.s. Antwerpen Gruno m.s. Nieuweschans Hermod s.s. Helsingborg Borée s.s. Newcastle Meerkerk s.s. Hamburg Bigrost s.s. Tepas Hebe s.s. Rotterdam. Groote diepgang. Het van Curasao aangekomen Zweedsche motortankschip Castor en het van Ned.-In dië gekomen Nederlandsche motorvrachtschip Milly verdwenen waren, „en hartelijk dank. Ik schijn altijd op de een of andere manier bij u in de schuld te moeten staan", voegde zij er geprikkeld aan toe. „Maar ik ben u ook nogal wat schuldig", antwoordde hij ernstig. „Moeten we nu altijd onze rekeningen zoo nuchter kloppend ma ken? Er bestaat tusschen vrienden geen debet en credit". „Zijn we dan weer vrienden?" vroeg ze met zachte stem. „Waren we 't dan niet?" Sprak hij met een lach. die zijn gezicht wonderlijk veranderde. „Goeden nacht, ik zie u morgen of over morgen wel weer". Christian kon een heelen tijd de slaap niet vatten, eigenlijk waren haar gedachten steeds bij haar buurman, Evan Warwick. Dat hin derde haar, want ze had getracht, hem af doend uit haar gedachten te bannen, maar de paar laatste dagen had ze voortdurend aan hem moeten denken. Ze kon zich maar niet begrijpen, wat hem van verdere zinspeling op zijn liefde voor haar weerhouden had. Per slot van rekening kon hij wel eens niet zooveel om haar gegeven hebben, en toch leek 't ook wel. Op dien avond, toen 't zoo sneeuwde, juist voordat hij Carolay verliet, had ze 't idee ge had alsof hij jaloersch was op haar ouden yriend en correspondent. Nu, als zijn genegenheid voor haar bekoeld was, had zij 't alleen aan zichzelf te danken. Ze had op een onverantwoordelijke wijze ge handeld en gesproken en 't zou niet te ver wonderen zijn, als hij haar beleediging onver geeflijk had gevonden. Waarom schijnt iets altijd zoo begeerlijk, wanneer 't buiten iemand's bereik is, vroeg ze zich treurig af. Zich aldus kwellend, draaide zij 't hoofd heen en weer op haar kussen en viel eindelijk in een onrustigen slaap. Heel vroeg in den morgen werd ze wakker door een vreemd dof, zich snel voortplantend geluid, als van een aardbeving. Eerst dacht ze aan een vreeselijke ramp in haar eigen mijn of in Barnethan, maar toen ze na zich vlug gekleed te hebben naar de deur van de hut snelde, zag ze dat alles rustig was op Carolay. „God behoede ons, juffrouw Chrissie, wat was dat?" riep Milly angstig, toen zij in een nachttoilet verscheen, dat er op berekend leek te zijn, eiken toeschouwer angst aan te jagen. „Ik weet 't niet", antwoordde haar jonge meesteres afgetrokken, terwijl ze ruzie had met de veters van haar laarzen. „Er is ergens iets vreeselijks gebeurd. Ik zal naar Barnethan rijden om te zien, of daar alles in orde is". „Neen. juffrouw Chrissie, voor Barnethan klinkt het te ver af", meende Milly, haar hoofd schuddend, ,,'t moet mijlen ver zijn". (Wordt vervolgd). 1 Poelau Tello passeerden het Noordzeekanaal inkomend met een diepgang van resp. 8.2 en 8.4 meter. Het naar Buenos Aires vertrokken Neder landsche passagierschip Flandria passeerde uitgaand met een diepgang van 8 meter. IJzerverscheping. Het Zweedsche stoomschip Hermod is van Antwerpen bij de Hoogovens aangekomen om een partij ijzer bij te laden voor Stockholm. Invoer fosfaat. Van Moermansk (Russische Noordkust) is het Sovjet-stoomschip Arcos in de Hoogoven haven aangekomen om een halve lading fos faat te lossen, welke bestemd is voor de Mekog. Noorsch ijs. Met een lading ijs voor de combinatie tot invoer van natuurijs is hier de Noorsche mo torboot Skoger aangekomen uit de haven van Porsgrunn. MARKTPRIJZEN Tarbot per KG. f 0.90—f 0.85. Griet per 50 KG. f 30—f 15. Tongen per KG. 7453 cent. Groote schol per 50 KG. f 17f 15. Middelschol per 50 KG. f 20—f 17.50. Zetschol per 50 KG. f 22.50—f 20. Schar per 50 KG. f 14—f 2.60. Kabeljauw per 125 KG. f 60f 30. Gullen per 50 KG., groote f 25, kleine f 20f 9. Wijting per 50 KG. f 10f 5. BESOMMINGEN Trawlers: Walrus IJ.M. 28 65 manden, f 1600 Motorloggers: K. W. 178 f 750, S. C. H. 342 f 220. Beugers: V.L. 195. f 730, V.L. 167 f 790. aanwerving van donateurs ter Hand moet nemen. De opvoering van het blijspel van Zola werd evenals in IJmuiden een succes. Het krachtige applaus na de bedrijven bewees, dat het gebodene zeer op prijs werd gesteld. IJMUIDEN VERGADERING NAT.-SOC. BOND. GROOTE BELANGSTELLING. BEVERWIJK TOONEELFONDS „NIEUW LEVEN Onlangs berichtten wij, dat de Geheel onthouders Tooneelvereeniging Nieuw Leven het initiatief had genomen, om te trachten een tooneelfonds te stichten, teneinde een vaste kern van bezoekers voor haar uitvoerin gen te vormen. De contributie, welke met het luttele bedrag van ti encts. per week kan worden voldaan, wordt bij de betrokkenen zelfs van huis afgehaald, zoodat het de liefhebbers als zeer gemakkelijk wordt ge maakt om eenige keeren in het winterseizoen van goede voorstellingen te genieten. Naar wij vernemen worden deze pogingen van „Nieuw Leven" met succes bekroond. Het tooneelfonds, dat op deze wijze gevormd wordt telt reeds een flink aantal leden en nog altijd zijn de werkende leden in de weer, deze kern uit te breiden. Ongeveer in de tweede helft van de maand Maart zal de eerste voorstelling worden ge geven. „Nieuw Leven" treedt dan op met het tooneelspel „Materialisme" onder regie van den heer J. W. v. d. Mey. BEKER-DUPLICATEWEDSTRIJD VAN DE B. B. C. Donderdagavond werd in het Kennemer- Hotel de eindstrijd gehouden van den beker- duplicate-wedstrijd, die georganiseerd was door de Beverwijksche Bridge Club. De. eerste beker werd gewonnen, door het team gevormd uit: Ir. Spruyt en echtgenoote en Dr. Becker en Ir. Hubregtsen met plus 3460 punten. De tweede beker was voor het team be staande uit de he eren H. van Driel, W. M. Ragut, Dr. M. H. P. P. van Haeff en mevrouw Stoutenbeek-Veurman met min 3460 punten, Na afloop deelde de voorzitter van de B, B. C., de lieer S. W. P. Stoutenbeek aan de captains de bekers uit. De medespelers kon den een keuze doen uit de persoonlijke prij zen. HEEMSKERK BOUWVERGUNNINGEN Door B. en W. zijn de volgende bouwver gunningen verleend: J. N. Slot, alhier, tot liet bouwen van een woonhuis aan den Rijksstraatweg; Pot en Winkler te Haarlem, tot het ver anderen van een 2-tal perceelen aan den Oes ter streng Noord - H ollan ds che Margarinefabriek te Zaandijk, tot het bouwen van een boerderij aan de Hoflaan; A. Castricum te Wijk aan Duin, tot liet bouwen van een dubbel woonhuis aan den Rijksstraatweg. BEVOLKING 1933 Gedurende het jaar 1933 hebben zich in deze gemeente gevestigd 55 mann. en 83 vr. personen, tezamen 138, terwijl zijn afgeschre ven 111 mann. en 123 vr. personen, tezamen 234. Alzoo meer vertrokken dan ingekomen 96 personen. A. D. O. Wedstrijden voor Zondag a.s.: Lisse IA. D. O. I A.D.O. 2Oranje-wit 2 Vitesse 3A.D.O. 4 R.-K. JONGENSSCHOOL. Tot tijdelijk onderwijzer aan de R.-K. St. Jozefschool alhier is benoemd de heer Ernst uit Rotterdam. R.-K. ONDERSTEUNINGSFONDS. Dinsdag 16 Januari houdt bovengenoemde vereeniging in het R.-K. Vereenigingsgebouw haar jaarvergadering. De agenda luidt: ope ning, notulen, jaarverslag penningmeester en secretaris. VELSEN DE WERKLOOSHEID Het aantal aan de Arbeidsbeurs ingeschre ven werkzoekenden bedroeg j.l. Zaterdag 2579 n.l. 551 bouwvakarbeiders, 399 metaalbewer kers, 51 kantoorbedienden, 59 huisbedienden, 774 diverse beroepen (w.o. 375 zeevisschers) en 745 losse- en fabrieksarbeiders. PAL VU IN BLOEMOORD. Voor een matig bezette zaal gaf de Arb. Tooneelver. Palvu een uitvoering in Bloem- oord voor leden en donateurs. Opgevoerd werd „De Erfgenamen van Rabourdin" van Emile Zola. In zijn openingswoord deelde de voorzitter. mede, dat wil men zekerheid hebben dat j staat zal zijn een machtsstaat, macht niet te Palvu haar uitvoeringen in Velsen zal kunnen verwarren met geweld. blijven geven men met vereende krachten de Geweld gebruikt alleen hij, die geen macht In de groote zaal van het Thalia Theater hield de Nat. Soc. Bew. een samenkomst, waarin als spreker optrad de Naardensche predikant Ds. G. van Duyl. Reeds een half uur voor den aanvang was de zaal bezet, zoodat toen de kringleider, de heer Tusenius, de vergadering opende, men plaatsen te kort kwam en velen zich naar de zijzaal begaven, alwaar luidsprekers voor de overbrenging van het gesprokene zorgden. Ook op het podium had men stoelen bijge plaatst. Voor den aanvang werd een der leden uit Alkmaar, welke ter zijde van het podium stond door een inspecteur in de zaal ge roepen, daar deze in de meening verkeerde, dat deze W. A. een zwart hemd droeg. Onder hilariteit deelde de heer Tusenius even later mede: „Kleurenblind, 't was blauw!!' Door de politie werden vóór het begin eenige in 't zwart gekleede W.A. mannen naar het politiebureau gezonden tot nader onderzoek. Velen waren van elders gekomen om naar den spreker van dezen avond te luisteren. In de zaal zagen wij O.m. eenige predikan ten uit onze gemeente en een tweetal recher cheurs, voor het maken van een stenografisch verslag. De heer Tusenius opende de vergadering met den fascistengroet, zeggende dat dit de eerste vergadering was in het jaar der ter reur, 1934, waar de N.S.B.-ers gedegradeerd zijn tot derde-rangs burgers. Thans zijn de socialisten de beste vrienden van de regee- ring-Colijn. Er zijn geen O.S.P.-ers. geen Communisten, zei de N.R.Ct. Is dat waar? vraagt spreker zich af. Hij koesterde een ge rechte twijfel. Fel hekelde de kringleider de besluiten der regeering-Colijn inzake de N.S.B. en de bur gerwachten. Volgens burgem. Rambonnet op 31 Augustus j.l. kor»it het nationaal reveil van de N.S.B.van Mussert. Waarom moet dit verbod dan worden uitgevaardigd? Uitvoerig lichtte spr. de beteekenis van dit réveil toe, en wees op de gevolgen ervan, Spr. bracht daarna de bekende boodschap van den leider, uitgesproken in het Concert gebouw, over. De handen rein, aan de anderen de terreur, de gummistok, de mitrailleur de baantjes Ds. Van Duyl, het woord verkrijgend, zeide te zullen spreken over Christendom en Fas cisme. Hij riep daarvoor de ernst zijner toe hoorders in, daar dit onderwerp een zoo teere kwestie raken zou. Allereerst wenschte hij dit vast te leggen, dat het een onomstootelijke waarheid is dat het Evangelie van Christus verheven is boven alle aardsche ordening. Toch kunnen wij ons niet onttrekken aan het vraagstuk, hoe deze twee groote mach ten tegenover elkaar -staan, Fel hekelde Ds. Van Duyl het standpunt der democratie, n.l. de gelijkwaardigheid der individuen, het: alle menschen gelijk. Zij ziet het leven als een horizontale lijn. Het fascisme daarentegen is de verticale bouw van het leven. Immers, er is een hoo- gere en lagere bouw. Bovenal 't vergankelijke in het aardsche leven, in Maatschappij en Staat is de Goddelijke macht. In den fascis- tischen staat moet evenzeer een hooger en een lager gezag en gehoorzaamheid zijn. Spr. haalde in dit verband de gelijkenis dei- talenten aan. Wij zien den leider als dengene, uit wien door wien en tot wien alle dingen zijn. Im mers, alle gezag is gesproten uit dien eenigen God, welke hemel en aarde geschapen heeft. Een van de nijpendste en brandendste vraagstukken van het fascisme is, dat van den arbeid. Hoe kunnen wij wijding aan den arbeid geven? Alvorens deze vragen te be antwoorden, zette spr. uiteen hoe Karl Marx zeer terecht tot het te wapen roepen der arbeiders, het „Proletariërs aller landen ver- eenigt U" kwam. Den daaruit ont-stanen klassenstrijd hekel de hij echter fel. Wat zal deze strijd tus schen het kapitalisme en de arbeidersklasse brengen? Uiteindelijk de vernietiging der partijen! Hoe nemen wij deze voortdurende bedreiging weg? Door beide partijen met elkaar te verzoe nen. Dit is eerst waar nationaal-socialisme (Juist). God heeft ons niet geschapen om front tegenover front te staan. Wél echter om voor, met en door elkander te leven volgens hete evangelie door Jezus Christus gepredikt. In het nat. soc. is plaats voor die uiting van den zuiver christelijken geest: Solidariteit. Eén voor allen en allen voor één! (Applaus). Het Marxisme en liberalisme zijn onaf scheidelijk van elkander: waar het eene op treedt is het andere ook te vinden broer tje en zusje kunnen wij 't noemen. Spr. be schuldigt het Marxisme, den strijd te hebben aangebonden tegen den Almachtigen God. Hij ziet den ondergang van ieder wezen, hetwelk zich verzet tegen den Eeuwigen God. Het beleid der A.R. partij onder de loupe nemend, sprak de redenaar zijn verontwaardi ging uit over de houding van burgemeester De Vlugt, welke den Dageraad toestond een tentoonstelling voor Goddeloozen te houden. En over een Christelijke regeering welke het Godslasterlijke geschrijf in de Tribune toe- at. Zulk een regeering gooit echter ónze men schen uit hun betrekkingen (foei-geroep). Dit alles kan hier in Nederland, in vrij Neder land! Neen niet in vrij Nederland, roept spr. onder grooten bijval uit, doch in losbandig Nederland. Deze heeren hebben hun zetels lief, hun cumulatie lief, en hebben allereerst zichzelf lief! Uit moet het zijn met zulk een vuilschrijverij! (hou zee). Aan de heeren predikanten welke de be weging vanaf hun kansels hekelen, zou spr. willen vragen: Verdedigt Gij Uw partij of Uw Christendom? Onze kerken zullen hun leven in den fas- citischen staet zeker zijn. Uit moet het zijn met de bemoeienis der kerken in de aange legenheden van den Staat (zeer juist!) Zijn thans veelal de kerken zelf al geen politieke pertijen? Splijtzwam en vermenging van het kerkelijk leven en de politiek zijn de oorzaken van de onwaarachtigheid van dezen politiek in ons land. De toekomst- 1 Heeft. Allé zwakke staten Hebben bommen noodig tegen hun onderdanen (juist), terwijl daarentegen in staten met sterk gezag, zoo als onze toekomststaat zijn zal, rust en orde heerschen zal. Dus een macht-, een krachtstaat en geen geweldstaat (applaus). Wij vragen ons volk om een nieuwen geest van vertrouwen. Het fascisme brengt dit nieuw vertrouwen in het leven, in ons volk. Het fascisme is de weder geboorte van het vertrouwen, is het fiere ja-zeggen tegen het leven, is het nieuwe uur van een vertrouwend Europa. Elk waarachtig geloof wortelt in het vertrouwen. Wanneer de mensch niet meer gelooft en los van het Christendom geraakt, blijft er slechts een wantrouwen over jegens God, jegens de volkeren, jegens de staten onderling en jegens het leven. Door het vertrouwen van ons volk ge schraagd, zal onze leider eens den weg banen, zal ook voor ons land de dageraad aanbreken! (houzee-ovaties) Indien wij in den oorlog gaan en met el kander sterven moeten, acht Gij, zoo vraagt spr., het dan onmogelijk om met elkander te leven? Met een beroep om den leider te volgen, hem boven wien steeds onze Vorstin met het Oranjehuis zal staan. Oranje dat steeds de tyrannie afgekeurd heeft, eindigt spr. zijn met gloed voorgedragen rede, die hij besloot met het zeggen van twee coupletten van het Wilhelmus. Na de pauze beantwoordde ds. Van Duyl de ingekomen vragen. Daar men in dien tus schen tijd bespeurd had, dat de redevoeringen door de recherche stenografisch werden op genomen, werd bij de beantwoording dier vragen meermalen onder hilariteit hiernaar verwezen. De spreker gaf naar aanleiding van de' vraag: Hoe staat de N.S.B. tegenover de ver schillende radio-vereenigingen?, als zijn mee ning te kennen: Alle radio-omroepen zijn, met uitzondering van de Avro, de politieke partijen in den aether. Deze zullen alle moe ten verdwijnen en er zal één nationale om roep voor in de plaats moeten komen. Dank zij Mussert hebben wij thans reeds de Radio Controle Commissie gekregen (applaus). Nog werd o.m. gevraagd hoe spr. het geval Van der Lubbe aanvoelde. Spr. was de meening toegedaan, dat nu diens dood ge komen was, hier slechts eerbiedig zwijgen paste. Deze warhoofd, deze stakkerige mis leide mensch stond thans voor Gods rechter stoel, waar voor hem genade te bekomen was. Indien het eventueel zou voorkomen dat voor een of ander zwaar vergrijp als de brand te Berlijn, over een psychopathisch aangelegden mensch door de rechtbank het doodvonnis geveld zou worden, dan zou, vol gens spreker, het nieuwe Nederland de eer en traditie van ons volk hooghouden en dit vonnis in een gratie-verleening veranderen. Men denkt echter in deze gevallen nog te veel aan den misdadiger en te weinig aan de levens, welke hij schendt. Nadat de kringleider nog eenige mededee- lingen gedaan had, o.a. dat voortaan alleen besloten vergaderingen gehouden zullen worden in verband met de plagerijen der politie i.z. het uniformverbod, werd de bijeen komst te ruim half twaalf met het zingen van het Wilhelmus gesloten. Buiten het gebouw zorgde een versterkte politiemacht voor het bewaren van de orde en het regelen van het auto-verkeer. DAMMEN. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN DAMCLUB IJMUIDEN. Dinsdagavond werden de onderlinge com petities voor de eerste en derde klasse voort gezet. De uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse: J. Kramer—C. Suyk 0—2? K. de Jong—P. Ley te 0—2; J. Smit—J. Kramer 11. Derde klas: A. Schagende Wilde 02;' Meyer—de Wilde 0—2; F. Dukel—F. Vrijhof 11; StratenOutenaar 11; RasDe Gaag 2—0. DE NATIONALE DAMDAG TE HAARLEM. Zondag 14 Januari a.s. zal. ter gelegenheid van het lustrum van den Districtbond Noord Holland in Hotel „De Kroon", Groote Markt te Haarlem een nationale damdag worden gehouden. Er zullen 40 erkend sterke damspelers w.o. een tiental vooraan staande meesters, de nationale kampioen F. Raman en de wereldkampioen B. Spinger Jr. in het strijdperk treden. De wedstrijden vangen aan te half elf des v.m. en des n.m. half vijf. De wedstrijden zijn den geheelen dag voor het publiek toe gankelijk. ïn deze wedstrijden komen voor IJmuiden Ligthart en Dukel uit. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 12 JANUARI KI. Zaal Thalia: Causerie Jhr. Dr. J. C. Mol- lerus met filmvertooning. 8.30 uur. Bioscoop De Pont: Uit het dagbqek van een Vrouwenarts en „De Ruiter-orkaan". 8 uur. ZATERDAG 13 JANUARI Bioscoop De Pont: Uit het dagboek van een Vrouwenarts en „De Ruiter-orkaan". 8 uur. VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 12 JANUARI Luxor Theater: „The Way to love" en „Particulier Detective 62", 8 uur. Kennemer Theater: „Manoiescu en de Vrouwen" en „Broadway Revue" 8 uur. ZATERDAG 13 JANUARI Luxor Theater: „The Way to love" en „Particulier Detective 62", 8 uur. Kennemer Theater: „Manoiescu en de Vrouwen" en „Broadway Revue" 8 uur. AGENDA TE HAARLEM VRIJDAG 12 JANUARI Stadsschouwburg: Tooneelgezelschap Fas- cio: „De dag die komt" 8.15 uur. Cinema Palace: Ein Lied geht um die Welt. Op het tooneel: Hertha Ruth. 7 en 9.15 u. Luxor Theater: My lips betray (De 200 PiK. van Zijne Majesteit). Geprolongeerd. 8.15 u. Rembrandt Theater: Fra Diavolo. Geprolon geerd. Op het tooneel: 2 Harolds. 7 en 9.15 u. ZATERDAG 13 JANUARI Stadsschouwburg: Fatsoenlijke Vrouwen. Ver. Rotterd. Hofstad Tooneel. 8 uur. Cinema Palace: Ein Lied geht um die Welt Op het tooneel: Hertha Ruth. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: My lips betray (De 200 PK. van Zijne Majesteit). Geprolongeerd. 2.30. 7en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Fra Diavolo. Geprolon geerd. Op het tooneel: 2 Harolds. 2.30, 7 en 9.15 uur.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6