HET NIEUWE AVONDBLAD Uifverkoopprijs. 19e JAARGANG No. 61 MAANDAG 15 JANUARI '34 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 cts„ per maand 40 cents plus 2*4 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, lossenummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.bij algeheele invaliditeit; 600.bij overlijden; 400bij verlies van een hand, voet of oog; 250.— bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; f 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent snoor-, tram- of autobusongevallen. Polis Is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. Straatkabaai. De campagne tegen het straatkabaai in onze steden begint ernstige afmetingen aan te nemen. Feitelijk werd zij ontketend door een bezoek van den Parijschen politie-prefect Chiappe, die Amsterdam's verkeersregeling prachtig vond, maar het kabaal afgrijselijk. Deze critiek lokte veel geschrijf uit, en het gevolg was een anti-kabaal-campagne door een Amsterdamsch dagblad, De Telegraaf. Dit deed de zaak niet ten halve. Het liet zelfs met instrumenten geluids-waarnemingen doen op de drukste punten. Het behandelde de zaak wetenschappelijk, en stelde in preciese cijfers vast hoe hard de brandweer schalde in ver houding tot het klaxongekrijsch van een dood gewone Ford en het snerpvermogen van een tram in een bocht. Ik heb dit alles met eeni- gen twijfel gelezen, want ik vind het altijd een beetje griezelig als journalisten weten schappelijk gaan doen. Plet levert een al te duidelijk „pendant" van de professoren, die aan journalistiek doen en die als zoodanig ook dilettanten zijn. Enfin, de zaak rolde door en Den Haag begon ook te ageeren. Inmiddels grepen de ingezon den stukken-schrijvers naar de pen, zich daar op uitend in vele bladen, en in één van deze stukken worden de bespoevingen der massa in het holst van den nacht gewekt dooi den klaxonneerenden enkeling, in schrille taalklank weergegeven. Ik kan dit leed niet geheel beseffen, want ik behoor tot de geluk kigen die er nog nooit wakker van zijn ge worden zelfs niet in het kabalige Parijs vóór Chiappe daar ingreep maar het schijnt dat het overgroote deel der „massa" er wel wakker van wordt. En het is niet te ontkennen dat er in het al gemeen teveel lawaai wordt gemaakt in ons land. We zijn trouwens gevoelig voor buiten- landsche critiek ook. Als monsieur Chiappe zegt dat we teveel lawaai maken scheurt dat door ons nationaal zelfbewustzijn als de klaxon gil zelve. Indien de inzender van dat stuk inderdaad gelijk heeft met zijn bewering, dat „men" in Engeland zegt: „De Hollander rijdt met zijn hoorn, niet met zijn hoofd", snerpt dat door onze nationaal-automobilistische ij delheid ge lijk de tram door de bocht. Wij willen dus wel in de richting van kabaaivermindering stre ven. mits het ons niet in lange rijen voor den kadi voert, met al de nare gevolgen van dien. Mij komt het voor dat niet maar zoo de auto bestuurder, de brandweer en de tram tot minder lawaai aangespoord kunnen worden. Tegen nachtelijk rumoer is dit middel wel toe te passen, maar als men er zich voor den dag en den avond toe bepaalt, zal het aantal on gelukken schrikbarend toenemen. Daar zijn de fietsende juffrouwen, die het niet noodig vin den op het fietspad te blijven omdat zij geen mannen, maar juffrouwen zijn, en in dewelken blijkbaar het rechtsbewustzijn leeft, dat zij alleen den rijweg behoeven te verlaten als zij er afgekrijscht worden. Ik heb dit proefonder vindelijk vastgesteld. Zelfs als ik op de eerste versnelling reed, hetgeen zeer duidelijk hoor baar is, bleven de juffrouwen vlak voor mij slingeren zoolang ik niet de klaxon toepaste. Des kadi's vraag: „Hebt gij getoeterd?" heeft school gemaakt en zich in het rechtsbewust zijn des volks ingevreten. Ook in dat van de jongelieden, die zich 's avonds onledig houden met de bezigheid, in Haarlem bekend als „grootehoutstraten"., en die er vermaak in vinden vóór auto's en trams te blijven loopen tot hun eigen ze nuwgestel niet meer tegen het lawaai be stand is. Ook deze eigenaardige uiting van humor vindt haar rechtvaardiging en grond slag in de positie van den toeter als voor- naaamste en onmisbare getuige a décharge. Voor het overige staat vast, dat het Neder- landsche volk nog steeds niet tot de gedisci- plineerdste onder de beschaafde naties be hoort, en bezield is door een natuurlijken tegenzin om voor een ander opzij te gaan. Ieder heeft behalve andere fouten, de „gebre ken van zijn goede eigenschappen", zooals de Franschman ze noemt. Dit gebrek wortelt in onzen machtigen vrijheidszin zelf. Zoodat ik, summa summarum, maar wil zeggen dat het bar moeilijk zal wezen minder kabaal te maken. R. P. IJMUIDEN RESULTATEN VAN DUITSCHE VISSCHERIJ REEDERIJEN. De balans over het afgeloopen boekjaar 1932/33 van. de Deutsche Hochsee-Fischerei BremenCuxhafen „Nordsee" A. G. vermeldt een winstsaldo van 210.000 R.M., welk bedrag geheel ter dekking van afschrijvingen ge bezigd zal worden. Het verliessaldo van het vorig boekjaar ten bedrage van 6.190.000 R.M. zal onveranderd op nieuwe rekening worden overgeboekt. Volgens het jaarverslag is de afzet der ver- koopsfilialen, in vergelijking met het jaar daarvoor, met 11.1 pet. (van 15.690.000 R.M. tot 14.170.000 R.M.) gedaald. Ook de afzet der reederij-afdeelingen on dervond een terugslag van 13 1/2 pet, (van 13.840.000 R.M. tot 11.970.000 R.M.). Thans is een lichte verbetering ingetreden. Omtrent de voorgenomen saneeringsplannen konden nog geen mededeelingen worden ge daan. De Bremer Vegesacker Fischerei Gesell- schaf besloot een dividend van 4 pet. (v. j. nihil) uit te keeren. CI-IR. KANTOOR- EN HANDELSBEDIENDEN. De afdeeling Velsen-Beverwijk der Chr. Kan toor- en Handelsbedienden zal Donderdag 18 Januari a.s. haar 5-jarig bestaan herdenken. Als spreker zal dien avond optreden de heer Vermeulen van Amsterdam, lid van het hoofd bestuur met het onderwerp „Bij den mijlpaal" STORM OP DE KUST. In den nacht van Zaterdag op Zondag wak kerde de stevige Zuidwester aan tot een flin- ken storm, die gierend door de straten blies. Ondanks dat de regen het zand aan den Zui delijken rand van de bebouwde kom flink had vastgelegd begon het Zondagmorgen hevig te stuiven en werden groote zandmassa's door de straten gejaagd. De zee was weer zeer ruw. De Zuiderpier werd voortdurend overspoeld en witte schuim koppen kwamen onafgebroken het strand op rollen. Steeds meer ziet men dat autobezitters uit de provincie, wanneer het hevig stormt naar IJmuiden komen om het grootsche spel der golven gade te slaan. Vooral wanneer, zooals gisteren deze hoogtijdag der onstuimigheid op een Zondag valt. Het was gisteren zelfs zeer druk aan het strand. De storm heeft voor de uitgaande scheep vaart geen moeilijkheden opgeleverd, aaïrge- zien alles reeds voor het opkomen van den wind vertrokken was. Een enkel bootje is blij ven liggen. RONDOM DE CONTINGENTEERING. Er schijnt in den lande ten aanzien van de door de regeering genomen contingen- teeringsmaatregel ter bescherming van het IJmuidensche trawlvisscherijbedrijf, welke maatregel voor het in standhouden van dit bedrijf meer dan dringend noodig was, nogal wat te doen te zijn, en niet geheel ten on rechte, aldus de IJmuider Federatie. Afgaande op de berichten daaromtrent, heeft de vischvoorziening in die plaatsen, welke gewoon waren in hoofdzaak Deensche- of Zweedsche visch te betrekken vrij ernstig gestagneerd, hetgeen niet alleen voor den kleinhandel doch ook voor het vischverbruik niet goed is te noemen. Wij meenen echter, dat een en ander te wijten is aan het feit, dat. wetende toch dat op een bepaald moment door den contingen- teeringsmaatregel niet ongelimiteerd meer over vreemde visch kon worden beschikt, niet tijdig maatregelen door dezen kleinhandel zijn genomen, welke een regelmatige aanvoer van binnenlandsche visch waarborgden, het geen toch door zich in verbinding te stellen met de te IJmuiden ge vestigden groothan del, of het stichten van een eigen inkoopcen- trale te IJmuiden zeker mogelijk was geweest. Vooral als dit zoo tijdig was gedaan, dat het IJmuidensche bedrijf kennende de verlan gens, maatregelen had kunnen nemen, des noods door het in de vaart brengen van meer dere booten om in de behoefte van dezen kleinhandel te voorzien. Het is evenwel te' gek om te beweren, dat de contingenteering een averechtsche maat regel is, waardoor de vischvoorziening in eigen land zal gaan stagneeren. Onze, eigen Hollandsche visschersvloot ligt voor twee-derde in de haven. Het publiek heeft maar te vragen naar visch en IJmui den zal leveren al wat verlangd wordt, en ze ker tegen niet hoogeren prijs dan thans door den consument, met een redelijke winst voor den tusschenhandel wordt betaald. Maar in dit laatste zit juist de kneep, of liever het euvel waardoor de vloot in de ha ven moet worden gehouden. De honderden venters in den lande gaan op stap met 50, 60 of 70 pond visch, waaraan dan het daggeld, in het midden latende hoe groot dit moet zijn, moet worden verdiend. Hierdoor moet de con sument voor b.v. kleine schelvisch, welke in IJmuiden wordt geveild voor 4 cent per pond, het driedubbele betalen dan de producent er voor heeft ontvangen, hetgeen funester voor het vischverbruik is dan het gedurende eenige dagen verstoken blijven van buitenlandsche visch. Men versta ons niet verkeerd, wij gunnen van ganscher harte den kleinhandel het da- gelijksch brood. Maar dit mag niet gaan ten koste van den visscherman, welke of door bovengenoemd euvel werkloos aan den kant loopt, of het zoo ontzettend zuur verdiende stukje brood kleiner ziet worden naarmate aan den wal van het door hem aangebrachte product grooter winst wordt gevorderd dan redelijkerwijs er van gevorderd worden mag. Meermalen werd door ons op dit euvel ge wezen, waarbij de vraag: „Het zou de moeite waard zijn precies te weten wat met de visch tusschen schip en verbruiker gebeurt". En inderdaad de vïsc'h gaat door te vele handen, voor ze bij den consument Is aangeland. De hoeveelheden, welke dagelijks in een bepaald rayon kunnen Worden afgezet zijn klein, daardoor de vraag naar goedkoope visch uitsluitend en alleen om een zoodanig groote winst te kunnen vragen, dat er een daggeld kan worden uitgehaald. Nogmaals, als de pro ducent ontving, min laten we maar zeggen 30 procent winst, hetgeen de consument er voor betaalt, of omgekeerd, als aan den con sument werd geleverd voor den te IJmuiden geldenden prijs plus 30 procent winst, dan was IJmuiden binnen zeer korten tijd uit de moeilijkheden vandaan, omdat dan pas de visch concurrenzfahig zou zijn tegenover alle andere levensmiddelen, welke hiermee eeni- germate gelijk staan De contingenteering is geen averechtsche maatregel. Het doet ons alleen nog eens dui delijk zien, wat er alzoo aan de vischvoorzie ning of aan het distributie-apparaat hiervan in eigen land hapert. Laat alle belangheb benden In het bedrijf, zoo mogelijk in samen werking met alle hierbij belanghebbende vischhandelaren of vischventersvereenigingen in den lande, de hand aan den ploeg slaan nu, voor er weer dingen gebeuren, die ons boven het hoofd groeien. Waarom moeten wij óók in moeilijke tijden de democratie handhaven? Mi. A. M. 30EKES, Lid van de 2e Kamer der Staten-Generaal EN A.J. VAM IEUSEN, Arts te Velsen, vertellen het U op DINSDAG 16 DEZER, des avonds 8 uur, in Café ,,'t Wapen van Velsen", Stationsweg 5, IJmuiden-Oost, in de openbare vergadering van den VKÖZIMMBG-DEMOCRATISCHEN BOND. Kaarter» zijn behalve aan de bekende adressen, ook verkrijgbaar des avonds aan de zaal. (Adv. Ingez. Med.) (Het wegens opheffing in veiling gebrachte o.l. schoolgebouw in de buurtschap Rha, werd ingezet voor f 11.11). Ellef gulden ellef centen, Dat is wel een gek geval, En toch is er ook veel eenigs In dat eensgezind getal. Anders wel een poovre inzet Voor een waardig schoolgebouw, Het is haast niet te gelooven, Ra-ra Rha, hoe kon dat nou? Scholen zijn niet erg goed bruikbaar Voor iets anders, dan het doel, Waarvoor zij er neergezet zijn, Daarom bleef het bieden koel Toen ik zoover was gekomen, Kwam mijn dochtertje er bij, En zij hakte vlug den knoop door Van dit rijmpje, toen ze zei: Geven zij die ellef gulden Ellef centen daar maar zoo Voor een school? je krijgt de mijne Dadelijk van me cadeau. P. GASUS. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING. De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft Dinsdag a.s. een avondconcert in de Gemeen telijke Concertzaal te Haarlem onder leiding van Frits Schuurman met als solist Henk van Wezel (violoncello). Het uit te voeren programma omvat de Serenade op. 2 in D-groot van Joh. Brahms en de Symphonie „Aus der neuen Welt" van A. Dvorak. Henk van Wezel speelt met orkestbegelei ding het Concert in G-groot voor violoncello en orkest van Eugen d'Albert. VERBODEN IN TE RIJDEN. We zouden boven dit berichtje ook ge plaatst kunnen hebben: „De aanhouder wint", met welken aanhouder we dan be doelen het lid van den gemeenteraad. Dr, Mr. A. van der Flier, die reeds herhaalde ma len bij de rondvraag Burgemeester en Wet houders verzocht heeft, maatregelen te nemen tegen het gevaarlijke verkeer op het kruis punt ZeewegKalverstraat. Het was den heer van der Flier er in het bijzonder om te doen, dat het verboden zou worden van den Zeeweg af, in Noordelijke richting de Kalverstraat in te rijden de linkerzijde van den vluchtheuvel. Het heeft wel lang geduurd, maar einde lijk heeft de heer van der Flier toch z'n zin gekregen. Hetgeen mag blijken uit de volgen de besluiten, dd. 10 Januari j.l. door B. en W. genomen: Burgemeester en Wethouders van Velsen; Overwegende, dat het gedeelte van den Zee weg liggende ten westen van den vluchtheu vel in dien weg bij de Kalverstraat, gevaar oplevert voor het verkeer met motorrijtui gen en rijwielen in de richting Zuid-Noord, omdat door het huis, staande aan de Westzij de van gemelden weg op den hoek van de Kal verstraat het uitzicht op het verkeer over dat weggedeelte ten zeerste wordt belemmerd, waardoor reeds meerdere malen aanrijdingen hebben plaats gehad; Overwegende dat het daarom in het belang van de vrijheid en veiligheid vair het verkeer gewenscht is, bedoeld weggedeelte gesloten te verklaren voor het berijden met alle motor rijtuigen en met rijwielen in de richting Zuid-Noord; Gezien de machtiging, verleend bij Raads besluit van 26 September 1928, no. 6, Besluiten; het gedeelte van den Zeeweg liggende ten westen van den vluchtheuvel in dien weg bij de Kalverstraat, gesloten te verklaren voor liet berijden met alle motorrijtuigen en met rijwielen in de richting Zuid-Noord en voorts Burgemeester en Wethouders van Velsen; Gelet op artikel 64 der algemeene politie verordening; besluiten: het gedeelte van den Zeeweg liggende ten Westen van den vluchtheuvel in dien weg bij de Kalverstraat, gesloten te verklaren voor het berijden met rij- of voertuigen in de richting Zuid-Noord. Uit een en ander blijkt, dat het gedeelte Zeeweg ten Oosten van den vluchtheuvel in beide richtingen bereden mag worden. GODSDIENSTIG LEVEN. Van Woensdag tot en met Zondag a.s. zul len in de voormalige Gereformeerde kerk, Willebrordstraat eiken avond bijzondere bij eenkomsten worden gehouden met als spre kers de bekende leiders der evangelisatie- tent „de Blijde Boodschap' de heeren Kruit hof en Fijnvandraat. Op deze avonden wordt behandeld het 'on derwerp „De Wederkomst des Heeren". Woensdagmiddag houdt de heer Kruithof een vertelmiddag voor kinderen. VELSEN DE RIJKSPOSTSPAARBANK IN DECEMBER. HET SALDO BLIJFT DALEN. De vorige week ontvingen we het maand bericht van de Nutsspaarbank te IJmuiden, thans ligt voor ons dan van de Rijkspost spaarbank. Het zijn als 't ware de maande- lijksche winst- en verliesrekeningen van onze gemeentenaren, die kans zien, ondanks de crisis nog wat weg te leggen of ook en tegen woordig maar al te dikwijls genoodzaakt zijn, met het spaarbankboekje den zwaren stap te doen om een deel, velen wellicht „het restant" van hun tegoed op te eischen. Bij een vergelijking .der beide maandbe richten, zien we merkwaardige dingen, trou wens deze maand niet voreerst: reeds ge- gedurende eenige maanden vertoont het om zetcijfer van de Rijkspostspaarbank een nadeelig, dat van de Nutsspaarbank een voordeelig saldo, zien we dus het tegoed bij de Rijkspostspaarbank dalen, dat bij de Nutsspaarbank stijgt. In de verslagmaand daalde het saldo bij de Rijkspostspaarbank met ruim f 30.000, steeg dat bij de Nutsspaar bank (zonder de bijgeschreven rente) met ruim f 25000. Bij een nadere vergelijking der cijfers zien we iets eigenaardigs. Het lijkt wel of er ver band tusschen die van de beide instellingen bestaat. Aan het postkantoor IJmuiden werd in December ingelegd f 28.861.80 en terug betaald f 43.584.77 of minder ingelegd dan terugbetaald f 14.722.97. Aan het kantoor Julianakade der Nutspaarbank werd ingelegd f 33.876.79 en terugbetaald f 19.218.43, der halve meer ingelegd dan terugbetaald f 14.658.36. Aan het postkantoor IJmuiden- Oost werd f 4.736.41 minder ingelegd dan ROOSEVELT VOOR HET CONCRES. De eerste rede van den Amerikaanschen president (x) in het nieuwe jaar, waarbij hij verdere volmachten voor de binnenlandsche en buitenlandsche politiek vroeg. terugbetaald. Aan het postkantoor te Velsen f 7800.88 of totaal f 12,537.29. Aan het kan toor Willebrordstraat (IJmuiden-Oost) der Nutsspaarbank, waar ook te Velsen wonende spaarders dezer instelling hun spaarduitjes deponeeren of opvragen werd f 10.650.18 meer ingelegd dan terugbetaald. Bij een vergelijking van deze cijfers is men geneigd de gevolgtrekking te maken, dat Postspaarbank-spaarders Nutsspaarbank- spaarders worden, m.a.w. dat spaargelden uit de Kanaalstraat en het Velserduinplein, ge deeltelijk verhuizen naar de Julianakade en de Willebrordstraat, wat'natuurlijk niet on mogelijk is, omdat de Nutsspaarbank meer rente geeft dan de Rijksspostspaarbank. Hetgeen eveneens een bewijs is, dat de spaar bank een instelling, die het grootst mogelijke vertrouwen geniet van spaarders. Hieronder volgen nog de cijfers der Rijks postspaarbank: IJmuiden: Ingelegd f 28,861.80, terugbe taald f 43.584.77; minder ingelegd dan terug betaald f 14.722.97. IJmuiden-Oost: Ingelegd f 12.120.78, terug betaald f 16.857.19; minder ingelegd dan te rugbetaald f 4.736.41. Velsen: Ingelegd f 7184.19, terugbetaald f 14985.07; minder ingelegd dan terugbetaald f 7800.88. VelsenNoord: Ingelegd f 13151.36, terug betaald f 8319.56; meer ingelegd dan terug betaald f4831.80. Santport-'Dorp: Ingelegd f 10.569.37, te rugbetaald f 19,547.43; minder ingelegd dan terugbetaald f 8978.06. Sontpoort-Station: Ingelegd f 8842.99, te rugbetaald f 7604,81; meer ingelegd dan terugbetaald f 1238.19. We zien dus, dat alleen aan de kantoren Santpoort-Station en Velsen-Noord de inge legde gelden de terugbetaalde overtroffen. Dit verwondert ons in het bijzonder voor VelsenNoord, waar wij eerder een tegenover gestelde beweging hadden verwacht. De andere kantoren vertoonden alle een achter uitgang van het tegoed. Relatief de grootste knauw kreeg het saldo te Velsen HERZIENING UITBREIDINGSPLAN. Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Velsen hrengt ter openbare kennis, dat van 15 Januari 1934 af, gedurende vier weken, op de gemeentesecretarie (4e afdeeling). voor een ieder ter inzage zal zijn nedergelegd: a. in uitvoerige kaarten uitgewerkt, het ont werp XI tot herziening van het plan van uitbreiding, voor de gemeente Velsen, voor zooveel betreft het gedeelte te Driehuis, om sloten door den Zeeweg, den Driehuizerkerk- weg en den spoorweg Haarlem-Uitgeest. b. een ontwerp-verordening tot wijziging en aanvulling van den Bouw- en Woningver- ordening, voor zoover betreft de daarin ver vatte bebouwingsvoorschriften. VEREENIGING „DE GIETELING". De vereeniging „De Gieteling" heeft thans het programma voor het tweede gedeelte van het seizoen aan de leden toegezonden. Uit dit programma blijkt, dat de vereeniging nog grootsche plannen heeft. Dinsdag 23 Januari vindt in het Casino plaats de vertooning van de films „Die Bayrische Zugspitzbahn" en „Das Gross- Kraft werk Klingenberg bei Berlin". Voor Vrijdag 26 Januari en Woensdag 31 Januari is het bestuur er in geslaagd, ten gerieve van leden en donateurs met huisgenooten van de directie van bioscoop de Pont een zeer aan zienlijke reductie op den entreeprijs te vér- krijgen. waardoor voor den eersten rang slechts 35 ets. per persoon behoeft te wor den betaald. O.a. zal op een dezer avonden vertoond worden „Het Verliefde Hotel" met Anny Ondra. Dinsdag 30 Januari vindt de jaarlij ksche algemeene ledenvergadering, plaats Donder dag 1 Februari is er gemaskerd bal in Hotel de Prins, waarvoor verschïlllende prijzen oe- schikbaar worden gesteld. Donderdag 1 Maart wordt in de bioscoop de Pont een cultureele en amusementsfilmavond gegeven. Dinsdag 20 Maart vindt een lezing plaats over Zuid- Afrika, Donderdag 5 April wordt eveneens m „de Pont" een concertavond gegeven, door de onderafdeeling Hoogovens-Kuntskring. En tot slot geeft Tavido op Donderdag 3 Mei vermoedelijk nog een tooneelavond in „de Pont". Zooals men ziet is de disch nog rijk voor zien. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat ter ge meente-secretarie ter inzake liggen verzoe ken met bijlagen van: a. de N.V. Bataafsche Import Maatschappij te 's-Gravenhage, om vergunning tot het op richten van een ondergrondsche beneinebe- waarplaats met bovengrondsche aftapinrich- tinig in/op het perceel Meervlietstraat nos. 6/8 te Velsen; b. J. H. Brouwer te Santpoort, om vergun ning tot het oprichten van een smederij in het perceel gemeente Velsen, sectie F no. 2070, plaatselijk bekend Noorderdorpstraat onge nummerd te Santpoort; c. J. B. van Beusekom te IJmuiden, om ver gunning tot het oprichten van een bakkerij in het perceel Kanaalstraat no. 57; d. Jac. Boon te Velsen, om vergunning tot bet uitbreiden van zijn werkplaats voor het vervaardigen van meubelen, koelcellen enz., in het perceel Wijkerstraatweg no. 128 a. Op Zaterdag den 27en Januari 1934, des voormiddags te elf uur, zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen deze verzoeken Jn te brengen en mondeling en schriftelijk toe te lichten.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1