HET NIEUWE AVONDBLAD 19e JAARGANG No. 64 DONDERDAG 18 JAN. 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie; P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.— bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; f 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonnéte' zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. VELSEN RAADSVERGADERING. Nieuwjaarsrede van burgemeester Rambonnet. Hondenbelasting gewijzigd. Over rijwielvergoedin gen, pensioensverliaal en bouwver gunningen. Interpellatie van den heer Visser over de steunverleening. Gas uit den gashouder en gas uit de lucht. Gisteravond vergaderde, de Raad dezer ge meente onder voorzitterschap van burgemees ter Rambonnet. Afwezig zijn de heeren M. J. Enzerink en A. v. Woensel. Alvorens over te gaan tot het behandelen der agenda hield de voorzitter de volgende Nieuwjaarsrede. Rede. Sommige mijner ambtgenooten, aldus spre ker. hebben in de ongunstige tijdsomstandig heden een aanleiding meenen te vinden, om te breken met de oude en m.i. gioede gewoon te. om in de eerste Raadsvergadering van het jaar een z.g. Nieuwjaarsrede te houden en daarbij een terugblik te geven op het afge- loopen jaar en zich te wagen aan het openen van perspectieven voor het nieuw aangebro ken tijdvak. Ik heb gemeend, zeide de burge meester, hen op dien weg niet te mogen volgen, eensdeels omdat deze tijden zoo rijk en veelvoudig zijn aan gebeurtenissen, al zijn deze niet van den meest verheugenden aard, anderdeels omdat de verhouding tusschen u en mij in de afgeloopen periode van dien aard is geweest, dat de in het algemeen ge schapen sfeer van vertrouwen het houden van beschouwingen gelijk de onderhavige volkomen rechtvaardigt. Als hoofdgebeurtenis wil spreker releveeren het bedroevende en betreurenswaardige feit. dat in 1933 het gemeentebestuur tot de over tuiging is gekomen, dat het niet meer in staat was, het financieele evenwicht te be waren en aan het Rijk een bijdrage in de huishouding der gemeente heeft moeten vra gen. Bij veel slechts, is aan deze zaak meer dan een lichtzijde verbonden en deze zijn: dat er meer en meer blijkt, dat de beide door den Raad .in volle vrijheid genomen groote bezuinigingsbesluiten. welke zooveel moeite en hartzeer hebben gekost, hoe langer hoe meer blijken het gevolg te hebben, dat men aan de zijde van het Rijk blijkt, het vertrouwen in het beleid en het beheer van het gemeente bestuur van Velsen te hebben behouden en daairom waarschijnlijk aan Vélsen niet de eisch tot doorvoering der bezuinigingen of belastingverhoogingen in die absolute mate zal stellen gelijk dat het geval is bij gemeen tebesturen. die getoond hebben, den ernst der tijden niet te beseffen. En de andere licht zijde is, dat er bij een schriele huishouding aïs thans in een gemeente als Velsen er een tijdstip moet komen, en wel binnen afzien- baren tijd, dat de gemeente aan het Rijk zijn welgemeenden dank voor de ondervonden steun kan brengen. Spreker wijst dan op de ééne wondeplek die de gemeente heeft, de werkloosheid en herinnert aan het conflict in het visscherij- bedrijf, dat een groote schaduw, speciaal op IJmuiden heeft geworpen. De burgemeester herinnert aan de contingenteering als maat regel om IJmuiden te helpen. Hij wijst op de uitvoering van eenige belangrijke werken enz.- Verder herinnert spreker aan de wijziging welke de Raad in den loop van het jaar heeft onder-gaan en brengt hij hulde aan het corps ambtenaren en aan de gemeentepolitie. Spreker zegt zich als goed vaderlander en uitgesproken Oranjeman te verheugen over de nationale opleving. Dit brengt niet met zich mede, dat elke -op leving va.n deze gevoelens, in welken vorm ook, moeten worden toegejuicht. Het moet van de betrokken richtingen vaststaan, dat zij niet even verwoestend werken als het alles ondermijnende internationalisme. Ingevolge mijn eed van trouw aan de Koningin, zal ik steeds de door Haar gewezen richting volgen, aldus spr. Ik zal altijd en overal orde en recht handhaven, die voortspruiten uit het wettig gezag dat zijn oorsprong vindt in het Huis van Oranje. Oranje aan het hoofd van den Staat is de eenige waarborg voor het behoud van gewetensvrijheid, gerechtigheid en rechtvaardigheid. Dit is geen politieke geloofsbelijdenis, gaat de burgemeester voort. Maar hij meende den Raad verklaring schuldig te zijn, daar hem in den afgeloopen maanden is gebleken, dat over zijn gezindheid verkeerde meeningen in omloop werden gebracht, die schadelijk zou den kunnen zijn voor de goede samenwerking met den Raad en alle goedgezinden in de ge meente. „Laten wij", zoo besloot de voorzitter, „op deze basis voortgaan in het werkelijke en welbegrepen belang der gemeente, waarvan het welzijn ons zoo zeer ter harte gaat. Met dezen wensch en dat God u en mijn arbeid moge zegenen, wensch ik mijn rede te besluiten waarbij ik u. mijne heeren, persoon lijk en voor uw gezinnen alle goeds en voor spoed vnor 1934 toewensch". De héér Vermeulen (a.-r.) wil op ver zoek van eenige leden uit hun naam eenige woorden spreken. De heer Vermeulen prijst het in den voorzitter, dat hij het voorbeeld van anderen niet heeft gevolgd, de zitting zonder meer te openen. De heele raad sluit zich ongetwijfeld aan bij de woorden van deernis, door den voorzitter gesproken, over de werkloosheid en hij hoopt, dat spoedig de tijd weer mag aanbreken, dat allen in hun eigen behoeften kunnen voorzien. Over de visscherij sprekende, zeide de heer Vermeu len, dat hi één opzicht de zaak er beter bij staat dan verleden jaar en wel omdat er tus schen de partijen overeenstemming is be reikt zonder dat het tot een conflict is ge komen. Dit kon alleen geschieden, omdat men zich groote offers heeft getroost. Verder be spreekt de heer Vermeulen de maatregelen tot steun van het bedrijf. Hij hoopt, dat er spoedig verdere maatregelen zullen komen. Spreker bracht hulde aan het college, door dat het den raad heeft geleid op banen van zuinigheid en sluit zich aan bij de door den voorzitter gesproken woorden van hulde aan de ambtenaren en bij de door den voorzitter aan het eind zijner rede afgelegde verkla ring. Aan de orde komen daarna eenige belas tingzaken alsmede de ingekomen stukken en mededeelingen. Deze laatste zullen aan het eind der agenda besproken worden. Wijziging van begroo tingen voor 1933. De voorzitter deelt mede, dat het accoun tantsrapport ter inzage ligt van de raadsle den. De heer Visser (S.D.A.P.) acht het ge- wenscht, dat ook de burgerij in kennis wordt gesteld van den inhoud van het accountants rapport. De voorzitter deelt mede, dat het de eerste stap is, het rapport ter inzage te leg gen voor den raad De tweede stap kan zijn, zoo noodig het een en ander daarvan te pu- bliceeren. Hondenbelasting. Het voorstel tot wijziging der verordening op de heffing en invordering van de-honden belasting wordt aangenomen. Rijwielvergoedingen. De heer Stark (S.D.A.P.) heeft eenige be zwaren. Hij wenscht ook een vergoeding voor den controleur der steunverleening. Den heer Homburg (a.-r.) heeft het verwonderd, dat in het gemeenteblad vermeld staat, dat het voorstel is genomen, in over eenstemming met het der commissie van bijstand voor de financiën. Spreker meent, dat er van een dergelijk advies geen sprake is. Wat de zaak der rijwielvergoeding betreft, merkt spreker op, dat alhoewel deze materie wellicht weer ter sprake zal komen bij de algeheele salarisherziening, hij met het voorstel wel kan meegaan. De heer A. de Waal (groep Schilling) be pleit het beschikbaarstellen van een rijwiel vergoeding of desnoods van eenige gehuurde rijwielen. Voor de zooveelste maal zit de Raad weer in het vraagstuk der rijwielvergoedingen, dat eigenlijk zoolang er door een ambtenaar of beambte der gemeente op een rijwiel worde gereden nog nooit tot een allen tevreden stellende oplossing is gekomen. De heer Visser (S.D.A.P.) verzoekt aan houding maar de heer N ij s s e n (wethouder voor de Financiën) voelt hiervoor niet veel. Het zou in strijd zijn met een eerder geno men raadsbesluit, de controleurs en andere later aangestelde ambtenaren een rijwiel vergoeding toe te staan. De heer Stark stelt tenslotte voor, de rij wielvergoe ding ook toe te staan aan de controleurs, waarop de heer Nijssen ant woordt, dat aan de controleurs bij de aan stelling is medegedeeld, dat zij geen recht hebben op rijwielvergoeding. De heer Dunnebier, wethouder van Openbare Werken meent dat de Raad niet den weg op moet gaan van den heer Stark. Als we beginnen met de controleurs zijn we niet klaar. Spreker meent, dat de raad het voorstel moet aannemen, dan zijn we voor 1934 klaar. Het voorstel wordt aangenomen. PensioensverhaaL B. en W. stellen den Raad voor, hen te machtigen, aan Gedeputeerde Staten te be richten, dat de Raad zich kan vereenigen met de toelating van het thans geldende maxi mum pensioensverhaal van 3 pet. voor eigen en 5 1/2 pet. voor weduwen- en weezenpen- sioen op de jaarwedden van burgemeester, secretaris en ontvanger. Naar aanleiding van dit voorstel houdt de heer Vermeulen (a.-r.) een uitvoerig be toog, waarin hij als zijn meenng weergeeft dat de Raad moet doen uitkomen, dat aan neming van het voorstel de technische voor zieningen inzake de ambtenarensalarissen niet uitsluit. De voorzitter antwoordt, dat een her ziening der salarissen binnen afzienbaren tijd te verwachten is. Alle salarissen houden ver band met elkaar; zij zijn in zekeren zin ge regeld naar de topsalarissen. Wat de salaris regeling betreft, deelt spreker mede, dat Velsen in één klas is ingedeeld met den Hel der, Alkmaar, Zaandam en Haarlemmermeer. In verband met het feit, dat Velsen is inge deeld bij een aantal kleinere gemeenten, zou het kunnen gebeuren dat nieuwe regeling tot onrechtvaardigheden leidt. De heer Visser (S.D.A.P.) wijst er op, dat we nergens anders over hooren dan over verlaging der salarissen en over versobering. Het zou een slechten indruk bij de ingezete nen maken, wanneer zooals spreker uit de woorden van den heer Vermeulen heeft mee nen te moeten afleiden, er een uitzondering zou gemaakt worden voor de hoogere salaris sen. De heer Vermeulen ontkent, dat dit zijn bedoeling is geweest. Spreker wenscht. dat de gemeenteraad zijn eigen standpunt tegenover Gedeputeerde Staten laat uitko men en zijn rechten voorbehoudt om op de vaststelling der salarissen zijn invloed te kunnen uitoefenen. Na eenige discussie wordt het voorstel aan genomen. Aangenomen worden de voorstellen tot het verleenen van ontheffing van het bepaalde bij al. 5 en 7 der bouw- en woningverorde ning voor den bouw van drie blokken van drie woningen aan den Bloemendaalschen straatweg en tot het verleenen van vergun ning tot het rioleeren en dempen van een gedee'te beek. Verder worden nog vastgesteld de over het jaar 1931 aan de besturen der bijzondere scholen uit te keeren vergoeding voor vak onderwijs Grondverkoop. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt verkocht aan C. den Broeder te Am sterdam en C. de Feber te IJmuiden 570 M2. bouwgrond aan de De Savornin Lohmanlaan te Velsen tegen den prijs van f 6 per M2. Ingekomen stukken. In verband met het adres van J. Tellier en eenige andere winkeliers in tabak, sigaren en cigaretten, houdende verzoek, pogingen in het werk te stellen, dat aan deze gemeente wordt toegestaan om hun winkels des Zon dags gedurende 6 uren open te houden, meent de heer Homburg (a.-r.) dat het ge- wenscht is, dat B. en W. te dien opzichte re kening dienen te houden met de gevoel^ s van den Raad en van het groote aantal win keliers, dat voorstander is van het handha ven van de Zondagssluiting. Interpellatie Visser. De heer Visser had B. en W. verzocht, te mogen interpelleeren over" het besluit, den huurtoeslag aan werkloozen te beperken tot een huur van f 6 per week, over het vast stellen der loonnormen, in het bijzonder die voor fabrieks- land- en tuinbouwarbeiders en over de uitvoering der steunregeling in het algemeen. B. en W. merkten naar aanleiding hiervan op, dat ofschoon zij principieel niet gaarne adviseeren, een interpellatie te weigeren, zij meenen. dat het onder de tegenwoordige om standigheden niet in het belang der betrok kenen is, de gevraagde interpellatie te hou den. De heer Visser ziet er geen enkel be zwaar in. Na eenige discussie wordt over het verzoek gestemd. Met 16 tegen 9 stemmen wordt besloten, de interpellatie toe te staan. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. in de volgende vergadering op de interpella tie zullen antwoorden. De heer Visser betreurt dit. Hij meent dat B. en W. voldoende met de zaken bekend zijn, om hedenavond op de interpellatie te antwoorden. Over het besluit inzake den huurtoeslag sprekende, zegt de heer Visser, dat er mis schien motieven zijn, die dit besluit recht vaardigen. maar het gevolg is, dat vele werkloozen door het verhuizen voor een goed koopere woning op kosten worden gejaagd. Spreker noemt nog andere nadeelen van het besluit. Zoo verlangen de woningbouwveree- nigingen, dat twee weken huur vooruit be taald moet worden. Hoe staan B. en W. te genover deze gevallen, vraagt spreker Over de steunregeling (vaststellen der loonnormen) sprekende, vraagt de heer Visser oa. hoe B. en W. zijn gekomen aan een norm van f 29 voor de metaalbewerkers. Overeenkomstig het gecontracteerde uurloon van 65 ets. komt spreker op een weekloon van f 31,20. Ook voor andere vakken vond spreker foutieve normen. Erger dan anderen zijn de fabrieksarbeiders er aan toe, die zijn ondergebracht bij de losse arbeiders en als zoodanig uitgekeerd krijgen naar een loon van f 24. Een arbeider, die kon aantoonen, dat hij geregeld f 40 had verdiend, werd ook in deze klasse ingedeeld. Dit standpunt meent spreker, gaat lijnrecht tegen de be doeling der steunregeling in. Spreker heeft geïnformeerd naar de loonen bij de papier fabriek. Hij kwam tot de ontdekking, dat het loon was van f 22,50 tot f 24, maar daarbij komt een premie die beloopt gemiddeld f4 per week. Alle verdiende loonen zijn hooger dan de door B. en W. vastgestelde normen. Spreker meent, dat ook het begrip „recht hebbende" verkeerd wordt toegepast. Ook de opvatting van den toeslag is naar sprekers meening onjuist. Verder brengt de heer Vis ser nog andere bezwaren tegen de uitvoering der steunregeling door B. en W. ter sprake. Ten opzichte van het intrekken van steun is men wel eens gemakkelijk. Tegen fraudu leuze handelingen meot streng worden op getreden. maar wanneer niet opzettelijk ver keerde opgaven worden gedaan, moet hier mede rekening worden gehouden. Met voor beelden toont spreker aan, dat dikwijls ver keerd wordt opgetreden. De Voorzitter wil slechts opmerken, dat het standpunt van B, en W„ in de vol gende vergadering op de interpellatie te ant woorden juist is. De heer Visser heeft zoo veel naar voren gebracht, dat het niet mo gelijk was geweest, daarop in de. vergadering te antwoorden. Rondvraag. De heer Sluiters (C.H.) klaagt er over, dat B. en W. niets gedaan hebben aan het opruimen van de sneeuw. Er waren genoeg werkloozen, die het gaarne hadden willen op ruimen. De heer Dunnebier merkt op, dat de gemeente dit nooit heeft gedaan. De heer Zalm (S.DA.P.) brengt eenige klachten over het gas ter sprake. Hij brengt dezelfde kwesties naar voren, die in ons blad van gisteren zijn besproken. Hij wijst er op, dat van de navordering wegens te laag verbruik ontheffing kan wor den verkregen. Dit is aan de betrokkenen niet medegedeeld. De heer Dunnebier zegt, dat er 1700 gevallen van terugbetalingen zijn, totaal voor een bedrag van slechts f 1000. Van direct af snijden is geen sprake. De heer Zalm: „De menschen vragen-er om." De heer Dunnebier zegt nog, dat de noodige coulance in acht zal worden geno men. Afgesneden is er nog niemand. Alleen de kwitanties zijn aangeboden. Mr. van der Flier (S.D.A.P.) vraagt, of het niet in het belang der* gemeente is, den gasprijs te verlagen. De verhooging heeft een omgekeerd resultaat gehad als er van verwacht werd. Verder bespreekt de heer v. d. Flier de persconferentie over de maatregelen tegen de gevaren van een luchtaanval. Spreker acht het mogelijk, dat de bevolking hierdoor te licht over de gevolgen gaat denken. Maar het is absoluut onmogelijk, de bevolking te gen een luchtaanval te beschermen, meent- spreker. De Voorzitter wil de zaak even anders stellen. Gesteld dat de gemeente stond op 't standpunt dat er toch niets aan te doen is en er zou een luchtaanval komen, welke verwij ten zou de gemeente dan te hooren krijgen. Spreker is van meening, dat op dat gebied al het mogelijke gedaan moet worden wat gedaan kan worden. De zaak is zeer serieus aangepakt, aldus spreker. Het komt er op aan te kunnen zeggen: „Wij hebben gedaan wat in ons vermogen is". De persconferentie is een onderdeel van de maatregelen. Zij had ten doel. de bevolking op de gevaren attent te maken. De gemeente bezit tal van „attracties"' voor een luchtaanval. Al het mogelijke zal gedaan worden om de gevol gen zoo gering mogelijk te maken. De heer Diependaal (R.K.) brengt nog eenige kwesties ter sprake, de heer v. d. Vee r, brengt een klacht over de begraaf plaats ter sprake, de heer L u i k m a n vraagt of B. en W. al iets hebben gedaan ten op zichte van de cultureele verzorging der werk loozen, speciaal van de jongeren. Er is, zoo als B. en W. wel weten alsnog gelegenheid, dat hiervoor subsidie wordt verkregen. De heer Bos m a n antwoordt, dat deze kwestie de volle aandacht heeft van B. en W. Waarna de voorzitter de vergadering sluit. -i i '4* - 1 m Bil «psSj mkJsBiEiSsiiÈ 1 CONCERT SOLI DEO GLORIA. Voor het jonge Christelijke koor „Soli Dea Gloria", directeur de heer S. Wiersma was de in de Gereformeerde Kerk aan den Ko ningsweg gegeven uitvoering zeer belangrijk, daar het na langen tijd van serieuze studie zijn eerste officieele kerkconcert was. Er bestond voor dezen avond waaraan het kinderkoor Lentebloemen, dir. P. Koelmans en de heer A. Post, declamator, medewerk ten veel belangstelling. Alvorens het concert een aanvang nam werd gemeeenschappelijk Psalm 103 2 ge zongen en ging de voorzitter, de heer Pel, in. gebed voor. Hij heettte den velen belangstellenden har telijk welkom alsook de verschillende me dewerkenden. Onder .de energieke aanvoering van den op dit gebied zijn sporen verdiend hebben den dirigent zong Soli Deo Gloria op waar lijk muzikale wijze, gezond van samenzang en met juist tekstbegrip een tweetal gewijde liederen (Lof zij den Heer en In Mei). Vooral het eerste werd devoot gezongen en maakte op de vele bezoekers diepen indruk. Wij hopen, dat Soli Deo Gloria op den door haar ingeslagen weg moge voortgaan; met ernstige studie valt voor haar onder deskun dige leiding nog veel te bereiken. Het altijd weer frissche kinderkoor van den heer Koelmans had ook nu weer een leeuwenaandeel in het succes. Lentebloemen liet het voor de pauze hooren. wat het ver mag in liederen, in geestelijken stijl; het repertoire na de pauze was gewijd aan het kinderlied. Ik kon slechts het eerste gedeelte van het programma hooren, en mocht in de weer gave van de slotcantate wederom conclu- deeren, hoe keurig gedisciplineerd de leider zijn jeugdige zangers heeft en hoe deze hel dere kinderstemmen den toehoorder altijd weer fascineeren. Alhoewel de zang zeer veel verdienstelijks in zich had, geloof ik toch wel, dat liedjes als die van Hopsa-Hei- sasa en Fietslied meer in den lijn der jeugd liggen. Het is niettemin begrijpelijk, dat ook eens naar iets anders, iets diepers gezocht wordt. De door het koor met begeleiding van ba riton- en altsolo uitgevoerde Ps. 118 werd voornaam gezongen en liet niet na de luiste renden te overtuigen van de perspectieven, welke deze jeugdige, enthousiast zingende vereeniging ons nog bieden kan. Het ensemble beschikt over een keur van goede stemmen. Mag ik een kort oordeel over Soli Deo Glo ria geven, dan beluisterde ik prachtige, klankvolle altstemmen, donkere bassen, iewat zwakke sopraantjes, beschaafde teno ren. Middenregisters konden ietwat inge houden worden daar zij relatief sterker zijn dan sopraan en bas. Ook de solisten mevr. Schaap (ai-^ den heer Schaap (bariton) willen wij een woord van lof voor hun pretentieloos doch niette min gevoelvolle soli in Psalm 118 niet.ont houden. Beiden zijn goede krachten van het reeds flink in ledental gegroeide ensemble. De heer A. Post uit Scheveningen, uit zijn radio-voordrachten welbekend, vergastte zijn gehoor op declamatie van een ernstig gedeelte proza, een korte schets van een nachtwake van een moeder bij haar zieken jongen. Ook deze, van zijn capaciteiten als decla mator getuigende voordracht, oogstte een groot en welverdiend succes W. IJMUIDEN De „Eméraude" het snelle Fransche verkeersvliegtuig, dat bij Corbigny in het oosten van Frankrijk met elf inzittenden verongelukt is. KENNEMER a CAPELLAKOOR. Het Kennemer a Capellakoor, directeur de heer Louis Stiens geeft Woensdag 31 Januari a.s. een concert in Thalia, met medewerking van het Beverwijksch Gemengd koor, het K.O.V.-ensemble en den heer A. J. de Lobel, Beverwijk. Ie tenor van de Nieuwe Holland- sche Opera te Amsterdam. Op het programma komen o.a. voor eenige werken van den heer Sam Vlessing. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING. De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft Zondagavond a.s. in de Gemeentelijke Con certzaal te Haarlem een volksconcert onder leiding van haar dirigent Frits Schuurman. Solist is Cor de Groot met Mozart's Piano concert in Bes-groot. De H.O.V. zal het navolgend programma uit voeren: Suite in G-groot van Fasch. Fantaisie over motieven uit de opera van Victor Nessier „Der Trompeter von Sackingen" (trompet-solo: W. C. de Vries) en Tschaikowsky's Suite De Notenkraker (deelen: 1. Ouverture in klein formaat; 2. Marsch; 3. Dans van de Fee „Bruidsuiker"; 4. Russsische Dans; 5. Arabi sche Dans; 6. Chineesche dans; 7. Dans der Roomhoorns; 8. Bloemenwals). CHR. KOOR NIEUW HOSANNA. Naar wij vernemen, heeft het bestuur van het Chr. Koor Nieuw Hosanna het voornemen opgevat om naast het groote koor, het kin derkoor en het dubbel gemengd kwartet te trachten, een meisjeskoor op te richten, waar voor in Oost-IJmuiden veel animo schijnt te bestaan. ONGEVAL AAN BOORD VAN DE RHENANIA. Aan boord van het van Amsterdam komende Duitsche stoomschip Rhenania geraakte de eerste stuurman met zijn linkerbeen bekneld, waardoor dit ernstig gekneusd werd. Het stoomschip maakte in de binnenhaven vast, waar dr. van der Kooi de eerste hulp verleen de. Vervolgens werd de gewonde met het bootje van den Rijkswaterstaat aan land ge bracht om te worden opgenomen in het zieken huis.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1