HET NIEUWE AVONDBLAD Juanita. VELSEN 19e JAARGANG No. 65 VRIJDAG 19 JANUARI 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal ,f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuifgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeiingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.— bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; i00.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. De Groote Film. Clément Vautel, de in Frankrijk zeer beken de dageiijksche kroniek-schrijver van „Le Journal", die sinds jaren schrijft onder den titel -,Mon Film" is tot de ontdekking geko men dat het gansche wereldgebeuren zich tegenwoordig in een filmtempo afspeelt. Merkwaardigerwijze brengt Vautel dit niet in verband met zijn eigen titel. Daar schijnt hij niet aan gedacht te hebben. De snelheid der gebeurtenissen ontstelt hem; men zou eruit kunnen lezen dat hij wil zeggen: „Ik zie geen kans meer om het bij te houden", da, wie van ons houdt het eigenlijk nog bij? Wij vermel den het, wij sommen dagelijks op, maar de tijd om de gebeurtenissen te verwerken, om te „combineeren, deduceeren en concludeeren" schiet overal tekort. Het tempo der gebeurte nissen is te snel geworden. Onze renauto's, tot die van een Malcolm Campbell toe, onze Zeppelin-treinen, onze vliegtuigen zélfs, met de Pelikaan voorop, beginnen het aspect te krijgen van even zooveel mislukte pogingen van den mensch, om het tempo van zijn tijd in te halen.laat staan: bij te houden. „We leven bij den dag", zegt Vautel, „de naties zoowel ais de individuen pogen dit helsche tempo te volgen. Een paar weken geleden werd Painlevé plechtig naar zijn laatste rust plaats in het Panthéon gevoerden onmid dellijk na het laatste woord van de laatste redevoering is de herinnering aan hem in vol komen stilte verdwenen. En professor Cal- mette en dokter Roux? Schaduwen reeds, van een ver verleden. De lichtstraal van het pro jectie-apparaat heeft hen onmiddellijk losge laten. Doumer? Vergeten, evenals de anderen. De eenige doode van onzen tijd, wiens herin nering in Frankrijk eenigszins schijnt te blij ven voortleven, is Rodolphe Valentino.Zijn roem scheen de vluchtigste van alle, en toch leeft zij nog voort, dank zij de toewijding van enkele fanatieke bewaarsters van dit heilige vuur"de Laatsten. Het is de eeuw van de snelheid, voor leven den zoowel als voor dooden, voor gebeurtenis sen zoowel als voor menschen. Er is geen tijd meer voor grootsch-opgezette plannen en voor groote gedachten. Regeeren is niet meer voor zien, het is zelfs niet voortduren. Het is slechts het „oplossen" niet het „ontwarren", het geen heel iets anders is van de problemen die zich in steeds toenemende snelheid aan ons voordoen. Het is overweldigendEn elk op onze beurt worden wij er draaierig van. Zoo voelt niet alleen Clément Vautel het, in den maalstroom van de wereldstad Parijs, maar zoo voelen wij, in het rustige Holland, het ook. Zoo ondervindt de heele wereld het. En op zoo'n moment dat ook ik er mij draaie rig van voelde worden, heb ik mij wel eens trachten voor te stellen hoe weldadig het zou zijn als we eens een week pauze in de verloo- ning van de Groote Wereldfilm konden krij gen. Eén week zonder belangrijke gebeurtenis sen en „coups de théatre" en ontstellende maatregelen van regeeringen, die er gewoon lijk, met min of meer geluk, „met de pet naar gooien", in de hoop dat de maalstroom ze niet naar den volkomen ondergang zal meesleuren. Eén week bezinning! Welk een aanlokke lijk denkbeeld! Alle staatslieden, economen, volksleiders en andere politici, kunstenaars, technici, uitvin ders, journalisten enz. zouden die week aan een volledige nieuwsvacantie moeten wijden, en haar dienen te beginnen met een nacht flink uit te slapen. Daarna zouden zij, met pantoffels en huis jasjes aan, in zeer luie stoelen, een dag moe ten besteden aan het lezen van een ouder- wetsche roman, uit een van die rustige tijd perken die de wereldgeschiedenis veel te zel den heeft opgeleverd. Of desnoods uit een tijdperk, dat als bewogen gold in de een of andere vroegere eeuw. Het zal ons, zooals wij nu zijn, altijd als een beeld van rust en traagheid voorkomen. In dit land zouden wij bijvoorbeeld „De Roos van Dekama" van Jacob van Lennep, of Potgieters „Blauwbes" of de Verzamelde Gedichten van P. A. de Genestet kunnen herlezen. En als we dit doorstaan hadden, en den tweeden nacht in vredige droomen hadden doorgebracht, zou den wij de restende zes dagen moeten wij den aan een rustige overdenking van het geen er sinds 1914 geschied is. Wij zouden er ons -minder van herinneren dan van onze vorige twintig levensjaren dit geldt dan voor diegenen, die er al minstens veertig achter den rug hebben maar al denkende zouden zich zekere groote lijnen voor al die duizenden denkers gaan uit stippelen. De meesten hunner dat bedoelt Vautel ook, en ik ben het met hem eens zien thans geen enkele groote lijn meer. Ten slotte, omstreeks den zesden dag van de Groote Pauze, zouden wij allen een vrij helde ren indruk kunnen hebben van den toestand waarin wij thans verkeeren, en in de helder ste breinen onder ons zou zich een plan-in - groot-fonnaat beginnen te ontwikkelen. Een Gedragslijn, een Politiek in den waren zin des woordswat durf ik zeggenwellicht een Wereld-staatkunde. Eén week bezinning! Geen kranten, geen radio, geen politieke vergaderingen, geen regeeringsmaatregelen van tijdelijken of extra-tijdelijken aard, geen recordverbeteringen, geen filmjournalen, geen zesdaagscheii, zelfs.... Alleen maar die ééne Groote Zevendaagsche: één heele week rustig nadenken en tot bezinning komen. Er zou daarna andere taal gesproken wor den dan thans. Maar dat zou niet het belang- ijkste zijn. Er zou gehandeld worden instede an gerend-achter-de-feiten aan. Er zou -;amengewerkt worden inplaats van geruzied. Maar hoe krijgen we een week Pauze voor elkaar? We zijn in staat tot een Lichtweek, een Boekenweek, een Radioweek, een Filmweek en een onbepaald aantal Praatweken. Maar tot een Week Pauze? Helaas: neen. R. P. IJMUIDEN DE BEMANNING DER STOOMTRAWLERS. GESCHOOLD PEKSONEEL AAN DEK. Eenigen tijd geleden maakten wij er mel ding van, dat vanwege de Scheepvaart inspectie een onderzoek was ingesteld naai de graad van ontwikkeling der opvarenden aan boord van de motorloggers, speciaal wat betreft de kennis van de regelen der wet op het uitwijken. Uit dit onderzoek bleek, dat nog lang niet werd voldaan aan het Sche penbesluit van Januari 1933," dat eischt, dat minstens twee man aan dek moeten zijn, die de vereischte bekwaamheid bezitten. Naar wij vernemen, wordt thans een der gelijk onderzoek ingesteld op de stoom trawlers en ook hier blijkt, dat ondanks dat er voldoende geschoolde krachten beschik baar zijn, er nog vele opvarenden zijn. die niet in het bezit zijn van het bewijs, dat zij over de vereischte nautische kennis beschik ken. Binnenkort zou een bespreking tusschen reeders en de Scheepvaartinspectie plaats vinden. VLIEGMACHINE VERONGELUKT. ALLE INZITTENDEN OMGEKOMEN? Een Duitsche vliegmachine gaf Donder dagmorgen half twaalf radiotelegrafische noodsignalen, welke op het radiostation van het Engelsche vliegkamp Croydon ontvangen werden. Het ylietuig, gemerkt D 1310. kon niet meer tegen den storm in en stortte 4 Kilo meter ten noorden van Gravelines, tusschen Calais en Duinkerken, in zee. Aan boord bevonden zich 3 passagiers, 2 piloten en de marconist. Van de S O S-signalen werd plotseling niets meer gehoord, zoodat het ergste wordt gevreesd. Schepen, welke zich in de nabij heid bevinden, zijn met den meesten spoed naar de aangegeven positie ontboden, ten einde zoo mogelijk nog hulp te kunnen bieden. VEREENIGING „WEES EEN ZEGEN". De vereeniging „Wees een Zegen" zal Zon dagavond ook in IJmuiden haar arbeid be ginnen. In het gebouw Prins Hendrikstraat wordt een opwekkings-samenkomst gegeven. De leider der vereeniging, de heer Dijkstra zal dezen avond spreken. De heer F. Juninga zal aanwezig zijn met een zangkoortje. „LOOFT DEN HEER". De Gemengde Zangvereeniging „Looft den Heer", directeur de heer S. Jansen zal 16 Maart a.s. een uitvoering geven in de Ge reformeerde kerk, Wilhelminakade. Het koor zal deelnemen aan het nationaal zangconcours dat op den Tweeden Pinkster dag zal worden gehouden in het Kurhaus te Scheveningen. Het koor komt uit in de superieure af- deeling. In Zuid-C alifornië is men er toe overgegaan de scholen in tenten onder te brengen, eener- zijds uit een oogpunt van bezuiniging, ander zijds als maatregel tegen het aardbevings gevaar. (Een Spaansche stier env echtst er Juanita geheeten, voert een ver geef schen strijd om erkenning van de vrouw in deze functie, tegen de Spaansche regeering). Er zijn vele rare dingen, Op dit vreemde ondermaansch, Maar een vrouw als stierenvechter, Is voor Spanje zelfs te Spaansch Juanita stoot effectvol Met haar blinkende rapier, In de zand en bloed-arena Naar den dolgeworden stier. In die andere arena, Van den politieken strijd, Raakt men zelfs door roode lappen, Echter niet zijn kalmte kwijt. Daar is men gewend aan steken, Want men kruist de degens vaak En de sluwste schijnbeweging Is een doodgewone zaak. 't Was niet kwaad, als Juanita, Eens het oude boekwerk kocht, Waarin staat, hoe Don Quichote. Eertijds windmolens bevocht. Nou vind ik het stierenvechten, Als u wilt dat 'k ronduit schrijf, Op zichzelf, dus ook voor mannen, Al een beestachtig bedrijf, Maar wat leidt, vraag 'k de regeering. In haar strenge houding hier, Is 't bescherming van de vrouwen, De moraal of vanden stier? P. GASUS. HET PROCES-VAN DER LUBBE. Vergadering in twee zalen van Thalia. EEN KLEIN INCIDENT. Het Bureau voor Actie en Propaganda tegen Fascisme en Communisme belegde gisteravond een openbare vergadering in Thalia die zeer druk bezocht was. De belangstelling was zoo groot, dat de groote zaal te klein was om allen te bevatten. Om deze reden besloot het be stuur ook de kleine zaal te huren, die eveneens voor een groot deel bezet werd. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op Mr. L. G. van Dam, voorzitter van het hoofd bestuur van den Vrijzinnig Democratischen Bond te Haarlem. De heer H. Hennisch heette de aanwezigen namens het Bureau welkom. Hij deelde mede. dat de sprekers bij toerbeurt in een der zalen het woord zullen voeren. Dat deze zaal zoo vol is, is een getuigenis van de golf van veront waardiging die jegens Nazi-Duitschland door de wereld gaat. Er zijn groepen, die geen deel hebben aan deze golf van verontwaardiging. De nationaal-socialisten hebben bij monde van Mussert verklaard, dat zij het vonnis juist achten. Wel heeft ds. van Duyl deze uitspraak verzacht, maar spreker, oordeelende naar den persoon van den heer Tusenius, wiens woord niet gedekt wordt door een daarmee overeen komstige geestesgesteldheid, stelt niet veel vertrouwen in dergelijke verklaringen. Mr. B. W. Stomps zeide, gaarne te hebben voldaan aan het verzoek van het bureau, een uiteenzetting te geven van wat spreker noemt de juridische elementen in het proces van der Lubbe. Hij voldoet hieraan gaarne, omdat hij meer dan wie ook. het proces van nabij heeft meegemaakt. Het was voor spreker een groote teleurstelling dat het vonnis toch voltrokken was. „Er zijn nog rechters in Berlijn" is een oud spreekwoord. Hij had gehoopt, hierop een variant te kunnen maken: „Er zijn nog rech ters in Leipzig", maar dit mocht niet zoo zijn. Spreker zeide, zich op verzoek van de familie bereid te hebben verklaard, de verdediging op zich te nemen. De president van het gerecht had echter verklaard, dat van der Lubbe geen verdediger wenschte en daarom mocht spreker niet bij hem worden toegelaten. Spreker gaf een uiteenzetting van zijn pogingen, met van der Lubbe in contact te komen en van het geen door de familie te dien opzichte was ge daan. Eerst nadat Von Hindenburg zijn toe stemming had gegeven, kon Mr. Stomps bij van der Lubbe worden toegelaten. Er was bij sprekers bezoek aan van der Lubbe een tolk aanwezig. Dit was echter overeenkomstig de wettelijke bepalingen. Slechts een verdediger kan een verdachte alleen spreken en van der Lubbe's verdediger was Mr. Stomps niet. Dat de verdachten door het Reichsgericht werden berecht en niet eerst door een lagere instantie komt, omdat zij waren beschuldigd van hoogverraad. De heer Stomps bespreekt vervolgens de onzichtbare getuige het Bruin- boek, dat spreker onjuist noemt. De wereld heeft zich verheugd over de vrijspraak der vier verdachten. Dit heeft als 't ware West-Europa in slaap gesust; men dacht dat de doodstraf tegen van der Lubbe nooit ten uitvoer zou worden gebracht. Ook spreker was deze mee ning toegedaan. In de vrijspraak der vier an dere verdachten was te zien, dat het Reichs gericht zijn fout had ingezien. Men dacht dat men om die reden het vonnis tegen van der Lubbe niet ten uitvoer zou leggen. Maar de Duitsche regeering heeft er niet voor terugge deinsd, van der Lubbe te onthoofden. Uitvoe rig releveerde spreker den gang van het proces. De verdediging heeft gedaan wat zij kon. Dr. Sack heeft persoonlijken moed getoond. Maar wat spreker betreurde is. dat dr. Sack had gezegd, dat als het Reichsgericht de nieuwe wetsbepalingen wilde toepassen, hij zich daartegen niet zou verzetten. Er is in Duitschland gezegd, dat de rechtsregel, dat geen straf mag worden opgelegd wanneer geen strafbepaling bestaat, niet Arisch is, maar de man, die deze rechtsregel heeft ingevoerd was een Ariër, Anselm von Feuerbach. Er zijn meer fouten begaan. Een kleine groep van Nederlanders heeft zich er over beklaagd, dat de Nederlandsche regeering een verzoek om gratie tot de Duitsche regeering heeft ge richt. Maar de Nederlandsche regeering han delde hiermede volkomen juist. Diezelfde kleine groep heeft gezegd, dat zij dankbaar was. dat de Duitsche regeering het verzoek om gratie had afgewezen. De ergste indrukken van het vonnis zijn voorbij en spreker kan zich er thans over verheugen, dat de leider van deze kleine groep dezen flater heeft begaan. Op het gratie-verzoek door spreker namens de familie ingediend is tot nu toe nog geen antwoord ge komen. Op grond van hetgeen spreker over het leven van Marinus van der Lubbe heeft gehoord, is hij er van overtuigd, dat deze niet het werktuig der Nazi's is geweest. Onder ademlooze stilte hekelde spreker de houding van de Duitsche regeering jegens de onschuldigen. die nog steeds niet op vrije voe ten gesteld zijn en waarvan juist dezer dagen gezegd is, dat zij voorloopig nog niet vrij zul len komen. Dat is alleen mogelijk in een land, waar de rechtszekerheid geheel verdwenen is. Laten wij er voor zorgen, zeide spreker, dat een der gelijk regiem in ons land nimmer de meerder heid krijgt. (Daverend applaus). Onderwijl sprak in de kleine zaal de heer M. Sluyser. Nadat Mr. Stomps zijn rede had ge ëindigd kortte men in de groote zaal den tijd met het zingen van socialistische liederen. Na deze pauze kwam de heer Sluyser in de groote zaal. Na een korte inleiding wees deze spreker op de groote belangstelling voor het proces van der Lubbe. Iedereen was met diepe deernis vervuld jegens dezen stakkerigen half- blinden jongen, die stond te midden van de belangstelling der geheele wereld. Spreker schetste den indruk dien het bericht van de voltrekking van het vonnis maakte in een ver gadering van ruwe menschen. Mannen van overtuiging hebben vervloekt de menschen, die dat den jongen hebben aangedaan. Wij zullen ook na het proces niet zwijgen. Wat daar is gebeurd is een groote misdaad. De misdaad is niet alleen de moord op van der Lubbe. -De Rijksdagbrand moest de rechtvaardiging zijn van de terreur, door Hitier uitgeoefend. En nog weten we niet, wie het Rijksdaggebouw in brand hebben gestoken. Ook de heer Sluyser besprak verschillende feiten uit het proces. De jongen die bij zijn arrestatie heeft verklaard, voor het gerecht een vlammende rede te zullen houden, komt voor den rechter als een wrak. Aan de familie werd niet toegestaan, het lichaam mee naar Holland te voeren. Vreesde men, dat het stomme lichaam zou verraden, wat het levende niet wilde zeggen? Spreker wees op verschillende onjuistheden in de procesvorming. Als spreker een ontmoeting aanhaalt van van der Lubbe met Roehm, waaruit men een verdachtmaking zou kunnen concludeeren vliegt de heer Harteveld uit Leiden overeind en wil den spreker te lijf. Er ontstaat eenig rumoer, dat echter spoedig wordt gesust als de spreker met nadruk verklaart, dat het niet zijn bedoeling is geweest iets te zeggen ten na- deele van van der Lubbe. Spreker herinnerde aan den moord op Mateotti en wees op het gebeurde in Bourtan- ge, waar een partijgenoot van spreker door fascisten was mishandeld. Moeten we ook hier een dergelijk bewind vraagt spreker? Moet het zoover komen, dat beestachtigheden als in Duitschland zijn ge schied ook in ons land zullen plaats vinden? Als ook hier de fascisten de baas worden gaat het ook hier zoo. En wat over onze grenzen geschiedt, we kunnen het haast niet gelooven, dat de menschen zoo barbaarsch kunnen zijn. Men heeft vandaag weer een paar jonge men schen met de handbijl onthoofd. Wie zijn het, die in Duitschland aan de re geering zijn? Wie is Horst Wessel, de nationale held van Duitschland? In de Duitsche kerken woedt de strijd tegen Hitier onverwoed voort. Met verschillende voorbeelden wil spreker vervolgens aantoonen, dat de beschaving in Duitschland tot de middeleeuwen is teruggekeerd. Tusenius moet gezegd hebben, aldus spre ker, dat wanneer hij het voor het zeggen had, van der Lubbe niet onthoofd zou zijn, maar Mussert, de baas van Tusenius heeft gezegd, dat het vonnis juist is. En Mussert is een vriend van Hitier. Hij zou er wat aan gedaan kunnen hebben. Spreker waarschuwt ouders tegen de beweging van Mussert. Hst is hem bekend, dat Mussert jongens van 16 jaar als geheim lid aanneemt. Mussert heeft aan Marxisten de schuld van den brand in de tele fooncentrale gegeven, maar alleen Mussert had belang bij den brand. De ongunstige economische omstandigheden besprekende zeide de heer Sluyser, dat deze het gevolg zijn van het feit, dat het bedrijfs leven staat onder dictatuur van het kapitalis me. Spreker wekte de aanwezigen op, aaneen gesloten den strijd te aanvaarden tegen het fascisme. Wij vormen in Nederland een macht, die sterk genoeg is om deze bende terug te drin gen naar de holen vanwaar ze gekomen zijn, aldus spreker. (Daverend applaus). Aan het eind der vergadering, die met een kort woord door den heer Hennink werd ge sloten werd de volgende motie aangenomen: Motie. De vergadering in „Thalia" op 18 Januari 1934, bezocht door ca. 900 belangstellenden spreekt zich in naam der beschaving uit tegen de doodstraf, zijnde een ondoelmatig over blijfsel uit een barbaarsch tijdperk: protesteert er in het bijzonder tegen, dat het nationaal-socialistisch Duitschland deze ach- térlijke straf voltrok aan een verdachte, die in ieder cultureel land in een speciale inrichting verpleegd zou worden;. constateert met verontwaardiging, dat in strijd met een geheiligde rechtstraditie iemand wordt veroordeeld aan de hand van strafbepa lingen. die tijdens het plegen van het délict nog niet van toepassing waren; roept het Nederlandsche volk op, om een parig den daadwerkelijken strijd te voeren tegen den dictatorialen regeeringsvorm, die tot dergelijke menschonteerende daden leidt en wekt de arbeidersklasse op om zich trouwer dan ooit tevoren te scharen achter de vaan dels der moderne vakbeweging en sociaal democratie. AANGEHOUDEN. Door de politie is aangehouden zekere de G. wonende te IJmuiden, die bij vonnis van het Kantongerecht te Haarlem was veroor deeld tot 3 dagen hechtenis en drie maanden opzending naar een Rijkswerkinrichting. Hij is heden onder geleide van de Rijks veld wacht overgebracht naar Haarlem. BERGING VAN SPAANSCHE GALJOENEN. Sedert eenigen tijd is men bezig met het bergen van geldswaarden uit de Spaansche galjoenen, die dn vroegere tijden in de baal van Vigo zijn gezonken. Er is al voor een waarde van 327.000 geborgen en men ver wacht nog verder een aanzienlijk bedrag te kunnen redden. HET NIEUWE PROGRAMMA IN „DE PONT" Clara Bow viert haar terugkomst in „De ontembare Vrouw" op het witte doek in de Bioscoop „De Pont" (Call her savage). Nasa Springer, (Clara Bow) de dochter van den rijksten man uit Texas brengt haar ouders tot wanhoop door haar opbruisend karakter en onbeheerscht temperament. Bovendien heeft zij een voorliefde voor Indianen, het geen in Amerika voor een blanke vrouw schande beteekent. Voor iedereen is zij een raadsel. Slechts haar moeder weet dan ook, dat er Indiaansch bloed daar haar aderen vloeit. Wanneer Nasa op een rit door het bosch schrikt van een ratelslang wordt zij zoo woedend, dat zij den halfbloed Moonglow, die op de ranch bij hen woont, een afstraffing geeft met haar zweep. Moonglow laat zich deze onverdiende kastijding welgevallen, maar Nasa's vader heeft na deze uitbarsting zóó genoeg van zijn dochters humeur, dat hij besluit, haar naar een zeer strenge meisjeskostschool in Chicago te sturen. Dit is het begin van de min of meer avontuurlijke loopbaan van de ontembare vrouw uit Texas. Via eenige andere echtge- nooten komt „the happy end" met den man dien zij als jong meisje met de zweep kastijdde. Als tweede hoofdfilm wordt vertoond „De bruid van den Sheik". VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 19 JANUARI. Thalia Bioscoop: Het Testament van Dr. Mabuse. 8.15 uur. Bioscoop „De Pont": De ontembare vrouw. 8 uur. ZATERDAG 20 JANUARI. Thalia Bioscoop: Het Testament van Dr. Mabuse. 8.15 uur. Bioscoop „De Pont": De ontembare vrouw. 8 uur. VOOR BEVERWIJK. VRIJDAG 19 JANUARI. Luxor Theater: „De Luciferskoning" en „Ein Lied geht um die Welt", 8 uur. Kennemer Theater: „Ontwakende Jeugd" en „Standvastige Liefde", 8 uur. ZATERDAG 20 JANUARI. Luxor Theater: „De Luciferskoning" en „Ein Lied geht um die Welt", 8 uur. Kennemer Theater: „Ontwakende Jeugd" en „Standvastige Liefde", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM. Heden: VRIJDAG 19 JANUARI. Luxor Sound Theater: „Gladde jongens". 8.15 uur. Palace: „Claudette Colbert, nachtclub Madonna". Op het tooneel: Conchita en Rocco, het elegante danspaar. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Der Zarewitsch". Op het tooneel: Kremo en Carlino, Ikarische spelen. 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 20 JANUARI. Stadsschouwburg. Wilsonsplein: Vredes- sprookje „Zoo mooi als zonneschijn". 8 uur. Schouwburg Jansweg: „De 4 Mullers". 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1