UIT HET BUITENLAND 1 Het Derde Rijk viert den 18den Januari. Dollfuss komt krachtig op voor Oostenrijk's onafhankelijkheid. „Ons geduld is ten einde." Standpunt der sociaal-democraten nog niet vast- HET BELANGRIJKSTE NIEUWS OOSTENRIJK. Bonskanselier Dollfuss heeft tijdens een be- tooging van liet Vaderlandsche front voor de bondskanselarij tot de menigte een toespraak gehouden, waarin hij in hoofdzaak sprak over den strijd der regeering tegen het natio naal socialisme. De bondskanselier verklaarde dat de regeering een geduld heeft aan den dag gelegd, dat zijn weerga niet kent. Zij heeft gehoopt, dat het verstand zou over- heerschen. Hoe geduldiger zij evenwel wacht, hoe meer haar geduld door zekere zijde als zwakheid wordt uitgelegd. Dt. Dollfuss. De huidige betooging waarschuwt: Tot hier en niet verder. Na weken en maanden van geduldig wach ten zal de regeering thans met alle ge strengheid optreden tegen diegenen die den vrede en de vrijheid van het land in gevaar (brengen. Oostenrijk, zei de bondskanselier is geen politiestaat. Doch achter de regeering en haar uitvoerende macht staat iedere goede burger. Zij verklaarden bereid te zijn schou der aan schouder te staan, indien het noodig zou zijn Duizenden kameraden hebben zich reeds ter beschikking gesteld voor het be schermingscorps. Honderdduizenden wachten nog om het te kunnen doen. Tegenover de wereld verklaart Dollfuss: Ons geduld is ten einde. Als regeering hebben wij den plicht de trouwe burgers te beschermen. Allen, die wellicht nog mochten meenen, dat de terreur zal overwinnen, zullen zien, wat het betee- kent, wanneer het volk man voor man op staat. Het vaderlandsche front staat boven de partijen. Het wil het land vernieuwen. Oos tenrijk leeft door den wil van zijn eigen be volking. Maandagmiddag heeft de permanente ver tegenwoordiger van Oostenrijk te Genève, ba ron Pfluegl, een bezoek gebracht aan den secretaris-generaal van den Volkenbond, lAvenol. De gezanten van Engeland en Frankrijk brachten een bezoek aan den bondskanselier. In welingelichte kringen neemt men aan, dat de bondskanselier de vertegenwoordigers der beide groote mogendheden op de hoogte zal stellen van de verdere plannen der Oos- tenrijksche regeering. De ministerraad is tegen Dinsdagmiddag in Ibuitengeiwowe zitting bijeengeroepen. Vooraanstaande kringen der sociaal-demo cratische partij hebben nog geen besluit genomen over hun standpunt nopens de toe naderingspogingen van den bondskanselier. Voorloopig worden nog onderlinge bespre kingen gehouden. In de sociaal-democrati sche pers wordt slechts verklaard, dat de ar beiderspartij niet bij voorbaat een voortzet ting der besprekingen van de hand zal wij zen. Intusschen is evenwel het partij-orgaan Arbeiterzeitung verboden. De sociaal-demo cratische pers verklaart in dit verband, dat de onderhandelingen hierdoor natuurlijk wor den bemoeilijkt. Ook is blijkbaar de publica tie van het sociaal-democratische stand punt door deze aangelegenheid uitgesteld. Japan te vereenigen op het gebied van vrede en stabiliseer ing. In de betrekkingen tot Rusland is den laat sten tijd helaas een wijziging merkbaar. Heb is verrassend -en betreurenswaardig, dat de Sovjetregesring per radio en in de pers be richten in omloop brengt over Japan, bijv. dat Japan aan de Russisch-Mandsjoerijsche grens nieuwe militaire voorbereidingen zou treffen. Niets hiervan is waar. Japan zal ook in de toekomst, evenals zulks in het verleden het geval is geweest, Sovjet Rusland tegemoet treden in den geest van billijkheid en loyali teit. Hirota sprak eveneens den wensch uit met Amerika en Engeland vriendschappelijk te kunnen blijven samenwerken. In het slot van zijn redevoering wees Hiro ta op de algemeene economische en politieke onzekerheid in de wereld, welke ieder oogen- blik het internationale evenwicht dreigt te verstoren. Niettemin zijn bij de poging internationale kwesties te regelen geen onoverkomelijke moeilijkheden te vreezen, zoolang ieder volk er naar streeft recht te laten wedervaren aan den toestand van andere volken. Araki's ontslag aanvaard. Minister president Saito heeft de ontslag aanvrage van den minister van Oorlog, gene raal Araki, aangenomen en generaal Hayasje tot diens opvolger benoemd. DuiïtscliIaMiiL Blijven Pruisen en Beieren zelfstandig? De Berlijnsche correspondent van de „Prager Presse" meent te weten, dat de Duitsche re geering voornemens is om op 30 Januari, den dag, waarop het een jaar geleden is, dat Hitier aan het bewind kwam, een proclamatie af te kondigen betreffende de hervorming van den staat. Pruisen en Beieren zullen hun zelfstandig bestaan behouden, alle overige landen zullen echter, volgens de „Prager Presse", tot een ge heel worden samengevat. De reden voor de uitzondering voor Pruisen gemaakt ligt in de sterke positie van Goering, die zijn functie van minister-president niet wenscht op te geven. Beieren zou als zelfstandig land blijven be staan in verband met de „Anschluss-politiek" der regeering. Men is in Berlijn van meening, dat een volkomen centralisatie van Duitseh- land de aansluiting van Oostenrijk bij Duitsch - land zou tegenwerken. Een aansluiting met Beieren, dat van de Duitsche landen het sterkst met Oostenrijk is verwant, acht men in Berlijn in de toekomst het waarschijnlijkst. Vandaar dat Beieren een zelfstandig bestaan moet worden gelaten. (Alg. Handelsblad). Binnenkort onderhandelingen over een concordaat met den Paus. Naar volgens Reuter in Vaticaanstad ver wacht wordt zullen voor het einde van deze maand de onderhandelingen beginnen over het sluiten van een concordaat tusschen Spanje en den Heiligen Stoel. Ofschoon het Vaticaan nog lang niet vol daan is over de behandeling van de Katho lieken in Spanje, moet toch worden erkend, dat de toestanden sedert de instelling van de republiek verbeterd zijn. Amerika. A/Ji-Fransche propaganda van de nationaal-socialisten. De door het Huis van Afgevaardigden in gestelde commissie van onderzoek naar de nationaal-socialistische propaganda in de Vereenigde Staten heeft naar V. D. uit Wash ington meldt rapport uitgebracht. Het blijkt, dat deze propaganda goed georganiseerd is, in de eerste plaats beoogt in de Vereenigde Staten een anti-Pransche stemming te kwee- ken en dat voldoende middelen ter beschik king worden gesteld om de nazi-propaganda in de Vereenigde Staten onbepaalden tijd te kunnen voortzetten. De begrooting voor marine. Uit Washington wordt gemeld, dat de nieuwe marinebegrooting, welke het Huis van Afgevaardigden is voorgelegd, voorziet in uitgaven tot een bedrag van 284.747.000 doll. Hiervan zijn 33.619.334 doll, bestemd voor nieuwe oorlogsschepen en wel in hoofdzaak voor vliegkampschepen en vier kruisers 18.180.000 doll, zijn uitgetrokken voor marine vliegtuigen, waarvan 6.131.000 doll, voor de aanschaffing van nieuwe toestellen. Er wordt geen geld gevraagd voor den bouw van een luchtschip ter vervanging van de Akron. Nog twintig arrestaties in de spionnage- en sabotage-affaire Volgens den correspondent van de „Excel sior" te Moskou, zijn behalve de Belg Ber nard, de twee Denen, twee Oostenrijkers en twee Duitschers, door de G.P.Oe ook twintig Russen van de te Genève gevestigde Société Générale gearresteerd. Zij hadden eveneens tot taak, voor rekening der importeerende landen controle uit te oefenen op de kwali teit en de kwantiteit der door Rusland uit gevoerde goederen. De gearresteerden worden beschuldigd van economische spionnage, sa botage, omikooping van ambtenaren, alsmede van brandstichting en van het tot zinken brengen van Russische duikbooten. BAZELSCHE BANKROOVERS PLEGEN ZELFMOORD. Over de achtervolging van de bankroovers te Bazel wordt door de politie medegedeeld, dat de beide vluchtelingen in het St. Marga- rethenpark zelfmoord hebben gepleegd. Gis terenavond tege nelf uur werden sporen van vluchtelingen gevonden, die naar het Marga- rethenpark leidden. Tegen middernacht was het geheele park door een groote politiemacht omsingeld. Toen de beide vluchtelingen zagen dat onsnapping niet meer mogelijk was, keer den zij hun wapens tegen zichzelf. Aanvankelijk was van politiezijde medege deeld dat de beide bankroovers in het Marga- rethenpark te Bazel bij hun arrestatie ware<£i neergeschoten. DUITSCHE KEIZERS OPNIEUW GECRITISEERD. DARRé SPREEKT OP EEN BOERENDAG. De Duitsche rijksminister van Landbouw, Darré, heeft Zondag te Weimar ter gelegen heid van den rijksboerendag een rede gehou den, waarin hij opnieuw stelling nam tegen de politiek der Duitsche kiezers. De weg van ellende voor den Duitsohen boer is begonnen, toen de Hohenstaufen hadden vergeten, dat het zwaartepunt van hun macht in hun Duitsche vaderland was gelegen, aldus de minister. Aan dezen afkeer van eigen bloed en bodem werd door de Ho- henstaufen zelf geenerlei waarde gehecht, doch het gevolg er van was, dat de laatste keizer uit hun geslacht in Italië zijn leven liet op het schavot, zei spreker. Ook in later tijd, toen Bismarck die in zijn politiek steeds het oog op den boer hield gericht moest aanzien, dat een jeug dig keizer „een nieuwen koers'' afkondigde, sloeg men voor de tweede maal in de ge schiedenis van Duitschland den weg der Ho- henstaufen in, die onfeilbaar na korter of langer tijd tot een chaos op het gebied der binnenlandsche politiek moest leiden. OOK DIMITROF'S MOEDER ZIEK. LEIPZIG, 22 Jan. (V.D.) Mevrouw Dimi- trova vertoeft nog steeds te Leipzig en voelt zich de laatste dagen vrij ziek. Een Duitsch medicus die haar heeft onderzocht heeft ver klaard, dat haar gezondheidstoestand ernstig te lijden heeft gehad door ondervoeding en de spanning van de afgeloopen periode. Vooral sedert de laatste dagen, nu men haar den Duitschen tolk heeft ontnomen, leeft Dimi- trof's moeder in groote spanning. VEERTIEN PERSONEN ONDER LAWINE BEDOLVEN. SLECHTS TWEE GEREDDEN. TOKIO, 22 Januari (V.D.) In de Tottori- prefectuur zijn gisterochtend 14 personen door een lawine bedolven. Slechts twee hunner konden worden bevrijd. VREEMDE SYMBOLISCHE DAAD IN HAVANNA. ZANDZAKKEN VAN DE PALEISRAMEN VERWIJDERD. HAVANNA, 22 Januari (V. D.) Groote menschenmenigten verdrongen zich voor het paleis van den president, toen daar gisteren als practisch en symbolisch bewijs van het vertrouwen der regeering. dat de rust in het land na de verkiezing van Carlos Mendieta tot president zou terugkeeren, de zandzakken, welke gedurende de maanden van onlusten de vensters en deuren van het paleis tegen projectielen hadden beschermd, werden ver wijderd. DE BRAND OP DE „ATLANTIQUE". REEDERSMAATSCHAPPIJ IN HET GELIJK. PARIJS, 22 Januari (Reuter) Met betrek king tot het proces in zake de verzekering van de verleden jaar door brand vernielde „Atlantique" heeft de handelsrechtbank van het departement Seine de* Compagnie Sud- Atlantique in het gelijk gesteld. Zij is van oordeel, dat het schip inderdaad onherstel baar was en dat het wrak terecht is prijs gegeven. De assurantiemaatschappij is ver oordeeld tot de betaling van 170 miillioen francs en de kosten van het geding en het onderzoek door deskundigen. HERRIOT EN DE AFFAIRE- STAVISKY. GERUCHTEN TEGENGESPROKEN. PARIJS, 22 Januari (V.D.) Oud-minis terpresident Herriot heeft als leider der Radicaal-Socialistische Partij de verklaring afgelegd, dat hij noch voor zichzelf, noch voor zijn partij ooit van Stavisky ook maar een centime heeft gekregen en dat hij Sta visky nog nooit heeft ontmoet. Alle geruch ten van anderen inhoud zijn volkomen on gegrond. De voorzitter van de Nationale Unie van oud-Frontstrijders, Rossignol, die ook aan verschillende internationale bijeenkomsten van oud-Frontstrijders heeft deelgenomen, is afgetreden, aangezien zijn naam in verband met de Staviskyaffaire wordt genoemd. Ontstemming over een artikel van Mussoliiê'. De heele Japansche pers publiceert uit treksels uit het artikel van Mussolini over den toestand in het Verre Oosten, waarin hij Japan het „gele gevaar" heeft genoemd. In Japansche politieke kringen wijst men er op, dat in den laatsten tijd in de Ita- liaansche pers verscheidene malen scherpe uitvallen tegen Japan zijn voorgekomen en dat het standpunt van Mussolini niet in overeenstemming is met de traditioneele Japansch-Italiaansche vriendschappelijke betrekkingen. In een persconferentie in het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken verklaarde men, dat de Japansche regeering thans met het onderzoek van den tekst van het artikel van Mussolini bezig is. Eerst wanneer zij daarmede gereed is, kan men zijn houding bepalen. Verklaard wordt dat Japan zeer veel gelegen is aan het be houd van de Japansch-Italiaansche vriend schap. Hirota over de buitenlandsche i betrekkingen. De minister van buitenlandsche zaken, Hi rota, heeft in den Landdag het woord ge voerd over de buitenlandsche politiek van Ja pan. Hij sprak de hoop uit, dat China in staat zal zijn zijn eigen bemoeiingen met die van ....Om zich op den dertigsfen voor te bereiden. (Van onzen correspondent). Berlijn, 19 Januari 1934. De oude nationale feestdag 18 Januari stichting van het Duitsche Rijk heeft se dert 1888 te zeer in de schaduw gestaan van een anderen nationalen feestdag 27 Jan. geboortedag van Wilhelm H om als feest dag tot zijn recht te kunnen komen. Van „al- lerhöchste und allergnadigste" zijde met haar „alleruntertanigst" groot gevolg is er in al die jaren officieel nooit aan deelgeno men Dat bleef den grooten dag in de week daarop, voorbehouden. De Republiek heeft dien dag evenmin officieel gevierd. Maar ook de Hitler-regeering houdt zich afzijdig, want ook nu weer staat 18 Januari in de schaduw van een anderen Januaridag, den dertigsten, waarop, een jaar geleden, Hitier aan het roer kwam. Het is nu 62 jaar geleden, dat Bismarck in de spiegelzaal van het slot te Versailles, waar alle Duitsche vorsten, generalen en eer ste ministers bijeen waren, den koning van Pruisen „liet" huldigen bij monde van den groot-hertog van Baden als „Keizer Wilhelm". Dat was volstrekt niet naar den zin van den ouden koning, die verwacht had, dat een Hoch op hem zou worden uitgebracht als „Keizer van Duitschland". De Duitsche vor sten hadden hem den titel „Duitsch keizer" aangeboden. Aanvankelijk heeft hij van de keizerlijke waardigheid voor zijn persoon niets willen weten. Niet alleen hij, maar ook de machtige conservatieve partij in zijn land vreesden gevaarlijke invloeden voor de Prui sische monarchie van de democratische stroomingen in de Zuid-Duitsche staten. De Pruisen waren steeds een volk van onderda nen en schijnen ook nu weer zich als zoo danig heel wel te voelen. Alle overredingskracht van Bismarck en van den Kroonprins was er toe noodig, den koning over te halen. Eerst op den avond voor de groote plech tigheid in Versailles verklaarde hij zich be reid, den titel „Keizer van Duitschland" aan te nemen, onder afwijzing vap den aange boden titel „Duitsch keizer". Eigenmachtig ging Bismarck daarmee accoord en om een conflict met de andere vorsten te vermijden, liet de groote regisseur den ouden groother tog „leve Keizer Wilhelm" roepen, waarop volgens het program de anderen met een waardig „dreimal hoch" invielen, 't Is alles niet zoo van harte gegaan als de pompeuze schilderij, die het historische feit vereeuwigt, wil doen gelooven. Wat 'n enthousiasme, een uniformenpraeht en mannentrots in die schitterende Fransche omgeving, die nog geen 50 jaar later getuige was van een ge weldige revanche. Om den Pruisischen koning de plechtigheid aantrekkelijker te maken had Bismarck be paald, dat zij moest plaats hebben op 18 Januari, een belangrijken dag voor het Prui sische koningshuis 18 Januari 1701 liet de keurvorst van Brandenburg, hertog van Prui sen met toestemming van keizer Leopold I, zich in Koningsberg kronen tot koning van Pruisen. De oude Frits, zijn kleinzoon, ver klaarde van deze koninklijke waardigheid, dat ze den staat wel niet machtiger had ge maakt, maar een lokspijs was, die de eerste koning zijn opvolgers toegeworpen had met de vermaning „ik heb den titel verworven, gij hebt 'm u waardig te maken Op dien 18 Januari was Bismarck evenwel met Beieren nog niet tot overeenstemming gekomen. De Beiersche koning wensch te niet, dat de keizerlijke waardigheid voor het Prui- siche Koningshuis erfelijk zou worden. En in den Beierschen Landdag kon pas 21 Januari een stemming met meerderheid voor aanslui ting bij den Duitschen Statenbond plaat hebben, toen het gelukt was, eenige tegen standers te bewegen dien dag afwezig te blij ven. Wat een stemming in den laatsten Beier- schen Landdag over dezelfde zaak wel tot re sultaat zou hebben gehad! Wij weten er niets van, maar rijksminister Goebbels zegt, dat er muizen aan de fundamenten knagen, waarop de nieuwe staat gebouwd is. Hij wil de mui zen, die hier en daar worden waargenomen niet verjagen, opdat ook de andere vrijmoe diger worden en eindelijk brutaal aan het daglicht komen, om ze dan des te beter te kunnen vangen en afmaken. Intusschen: onopgemerkt is ook nu weer niet de 18e Januari voorbijgegaan. De vlag gen waren uitgestoken de schoolkinderen kregen, na een toepasselijke rede te hebben aangehoord, vrijaf en de politie-wacht aan de Brandenburgerpoort werd afgelost met roffels en muziek. Voor de studenten is het de groote dies academicus. In optocht trokken ze weer van het Universiteitsgebouw aan Unter den Lin den naar de groote aula. In vol ornaat, met vaandels en getrokken rapieren, in bonte uni formen, met kleurige vederdos op de barets en die kleine plakjes, scheef op 't hoofd, die een nabootsing zijn van bierpotfcen-deksels. Men zag onder de toga's der professoren nu ook het bruin der nazis. Enkelen hunner hadden de traditioneele zwarte rok met den witten strik verwisseld met het bruine hemd, De Hollander staat daar altijd nog vreemd tegenover, maar werd toch ook. gepakt door de heerlijke muziek van Beethoven, voortref felijk uitgevoerd door het academisch koor en orkest. De stichting van het tweede Rijk in 1871 werd in een professorale rede wel gewaar deerd, maar toch verre ten achter gesteld bij de stichting van het derde Rijk door Hitier. De hooggeleerde spreker zei tenslotte „wij willen van den 18en Januari leeren, hoe wij den dertigsten moeten vieren". Allen moesten „met de oogen gericht op den leider, een blik voorwaarts werpen op de komende histori sche gebeurtenis". Een zware taak voor de oogen, Van officieels zijde ontbrak ook nu weer elke deelneming, om alles te concen- t-reeren op den 30sten Januari. H. L. AANSLAG OP SNELTREIN WEENEN-AGREB. DRIE REIZIGERS GEDOOD. BELGRADO, 22 Januari (Reuter). Op den sneltrein WeenenA gram is vandaag, den openingsdag van de conferentie der Kleine Entente te Agram, een bomaanslag gepleegd, waarbij drie personen werden ge dood en een zwaar gewond. Toen de trein zich tusschen Rann en Gurkfeld bevond, is onder den wagon B-er- lijnSoesjak, een bom ontploft, waardoor de wagon in brand geraakte en geheel werd vernield: ook de slaapwagen werd zwaar beschadigd. Van de vier reizigers, die in de coupé's zaten, zijn er drie in de vlammen omgekomen. De gewonde, dr. Johann Frftsch uit Weenen, is naar het ziekenhuis van Rann overgebracht. Nadat de verbrande wagon en de slaapwagen waren afgekoppeld, kon de reis naar Agrma, met groote ver traging worden voortgezet. Helsche machine onder een kussen. AGRAM, 22 Januari (V. D.) Het onderzoek naar den spoorwegaanslag bij Rann, op 30 K.M. ten Westen van Agram, is nog niet ge ëindigd. Slechts kon worden geconstateerd, dat door de ontploffing van de helsche ma chine het gas is ontstoken, dat diende voor de verlichting der wagens. Daardoor heeft het vuur zich met zulk een groote snelheid uitgebreid. Op het oogenblik der ontploffing bevonden zich in den wagen naar Berlijn 13 personen, van wie 9 zich konden redden, De helsche machine was onder een kussen ge borgen. Officieus wordt verklaard dat de helsche machine reeds in het buitenland in den wagen is gebracht. Daarom heeft de directie der spoorwegen bepaald, dat alle directe wagens, welke uit Oostenrijk naar Joego slavië gaan aan de grens door Joego slavische wagens moeten worden vervangen. VON HINDENBURG WAS LICHT ONGESTELD BERLIJN, 22 Jan. (D. N. B.) Omtrent den gezondheidstoestand van den Rijkspresident Von Hindenburg wordt officieel medegedeeld, dat deze tijdens zijn verkoudheid gewoon zijn werkzaamheden heeft waargenomen. De verkoudheid is weer aan het afnemen. RADIO-PROCRAMMA WOENSDAG 24 JANUARI. HILVERSUM 1875 M. 8.00 VARA. Gramofoonmuziek; 9.30 On2e keuken door P. J. Kers Jr.; 10.00 VPRO. Mor genwijding; 10.15 VARA. De Notenkrakers o. I. v. Daaf Wins; 12.00 VARA-klein orkest o.l.v. Hugo de Groot; 12.45 The Melody Players o.l.v. H. J. Mondé; 1.00 VARA Klein orkest o.l.v. H. de Groot; 1.45 Toespraak voor vrouwen; 2.00 Orgelspel door Cor Steyn; 2.15 Knipcursus door mevr. A. v. Blanken-Kuyk; 3.00 Voor de kinderen m.m.v. VARA-tooneel o.l.v. W. van Capellen; Cor Steyn, orgel; Oom Henk, vra genuurtje; 5.30 VARA-orkest ol.v. H. de Groot 6.00 Gramofoonmuziek; 1.15 VARA-orkest; 7.00 Voetbal van den dag. Bespreking van den hedenmiddag in het Sparta-Stadion te Rot terdam gespeelden wedstrijd Zwaluwen Hongarije. 7.20 VARA-orkest; 8.00 Herh. SOS- berichten; Vaz Dias. Varia. 8.15 Joodsche Kunstavond voor de Kunstcommissie Nood fonds 1933; 10.15 Vaz Dias. Daarna Gramo foonmuziek; 10.30 De Flierefluiters o.l.v. Jan v. d. Horst; 11.15 Orgelspel door Joh. Jong; II.45 Gramofoonmuziek; 12.09 Sluiting. HUIZEN 301 M. 800 NCRV. Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Morgendienst door ds. I. Groenenberg, Geref. predikant; 11.00 Piano-recital door mevr. Annie Franke-Hen- driks; 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoon muziek; 12.30 Trio v. d. Horst m.m.v. mevr. C. v. Ra-venzwaayMöllenkamp, zang; 2.00 Gramofoonmuziek; 2.30 Huishoudelijke raad gevingen door me-j. T. Hagenbeek; 3.00 Lezen van Christelijke lectuur „Jan Krum" van K. Lantermans; 3.30 Gramofoonmuziek: 3.45 Rustpoos; 4.00 Ronals Parker, orgel; 5.00 Kin deruurtje; 6.00 Landbouwhalfuurtje door G. J. A. Zwijnenberg; 6.39 Onderwijsfonds voor de binnenvaart; 7.00 Politieberichten; 7.15 Ned. Chr. Persbureau; 7.30 Weekoverzicht door C. A. Crayé; 8.00 Gramofoonmuziek; 8.15 De Arnhemsche orkestvereniging o.l.v. Jaap Spaanderman; Louis Somer, viool; 10.00 Gramofoonmuziek; 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Sluiting. LUXEMBURG 1191 M. 709 Belgische avond: concert; 20.45 Aan sluiting met concert, te geven te Parijs, o.l.v. Albert Wolff: 21.40 Vervolg; 22.40 Dansmuziek BRUSSEL 484 M. 12.20 Omroeporkest o.l.v. v. Franz André; I.30 Klein-orkest van het N.I.R. o.l.v. P. Lee mans; 5.29 Dansmuziek: 7.05 Gramofoonmu ziek; 8.20 Symohonieorkest10.05 Gramo foonmuziek: 10.30 idem. KALUNDBORG 1261 M. 11.20 Leonard Gyldmark's ensemble: 2.20 Gramofoonmuziek; 2.50 Mogens Hansen's in strumentaal ensemble: 7.29 Moderne Noor- sche muziek; 9.49 Populair concert; 10.20 Dansmuziek. BERLIJN 357 M. I.55 Gramofoonmuziek; 2.49 idem; 10.20 Strubkwartet. HAMBURG 372 M. 9.20 Gramofoonmuziek: 1059 Concert; 12.40 Gevarieerde muziek: 1.55 Gramofoonmuziek; 5.45 Gramofoonmuziek; 8.50 Populair concert, 9.50 Orkest. LANGENBERG 458 M. II.20 Omroeporkest; 12.55 Gramofoonmu ziek; 2.20 Kamermuziek; 3.20 Vesnerconcert; 4.20 Kamermuziek: 10.20 Omroepkwartet. DAVENTRY 1509 M. 12.20 Orgelconcert; 1.95 WeMern Studio orkest o.l.v. Frank Thomas: 3.29 Pianospel; 3.35 Orkest o.l.v. Sir Dan Godfrey: 995 Piano spel: 11.15 Roy Fox en zijn Band PARIJS EIFFEL 1446 M. 8.35 Kamermuziek. PARIJS R 1796 M. 12.35 Gramofoonmuziek: 12.50 Orgelcon cert; 1.25 Gramofoonmuziek: 7.05 Gramo foonmuziek: 9.05 Lamoureux-concert. MILAAN 369 M. 4.30 Vocaal concert; 7.39 Gramofoonmu ziek: daarna dansmuziek. ROME 421 M. 4.30 Dansmuziek; 8.35 Concert. WEENEN 507 M. 6.05 Militair concert; 9.35 Omroeporkest o. 1. v, Jozef Holzer. WARSCHAU 1411 M. 4.15 Gramofoonmuziek; 4.40 Concert; 5.40 Dansmuziek; 7.20 Gramofoonmuziek; 9.40 Dansmuziek.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3