BEVERWIJK DE ZEPPELINTREIN. HEEMSKERK Een Meisje en een Man IJMUIDER COURANT DINSDAG 23 JANUARI 1934 TWEEDE BLAD. de uitkeering uit het gemeentefonds. De uitkeering per inwoner uit het Ge meentefonds wordt voor het jaar 1934 op f 9.6737 geraamd. Het aantal inwoners stellende op 10.000 wordt de uitkeering voor het uitkeeringstijdvak 19341935 be groot op f 96.737. Op de uitkeeringen op 1 Mei, 1 Augustus en 1 November 1934 is een korting van 12 pet. in mindering gebracht ingevolge het aanhangige wetsvoorstel tot Wijziging der Financieele Verhoudingswet. Het bedrag der uitkeering is dan ook uit getrokken op f 88.030.77. historische posten op de begrooting. Op de gemeen tebegr oo ting paradeeren sedert „jaar en dag" eenige posten, die herinneren aan de historie van de Kenne- mer marktplaats. Zoo vermelden de inkomsten van Hoofd stuk II (Algemeen Beheer) een post van f 125 als bijdrage voor bijzondere doel einden. Deze som wordt jaarlijks van de gemeente Haarlem ontvangen, terzake van een accoord tusschen den toenmaligen Prins en de Staten van Holland ter eene en den Burgemeester en Regeerders van Haar lem ter andere zijde aangegeven, betref fende de vergoeding van de schade en' de verschotten door die stad tijdens het be leg geleden en gedaan. Bij dat accoord Werd o.a. aan Haarlem afgestaan de helft van de goederen, toebehoord hebbende aan ide twee conventen, welke in Beverwijk ge staan hebben, onder voorwaarde, dat de lasten op de conventen rustende zoomede 'ée alimentatiën van de conventueelen, van iden predikant en den schoolmeester van Beverwijk voor de helft door de stede Haar lem zouden gedragen worden. Die helft is in 1625 reeds bepaald op f 125 's jaars en sedert dien tijd onveranderd ge- hieven. Een tweede historische post bdtreft de uitgaven van hoofdstuk VII (Eigendom men niet voor den openbaren dienst be stemd. Zij vertegenwoordigt slechts een be drag van f 9- Bij acte van 1 October 1587 door Schepenen van Beverwijk gepasseerd werd namelijk door het bestuur der stad Haarlem in eeuwigdurende erfpacht uitge geven aan Cornells Michiels 'te Alkmaar de grond waarop vroeger helt zgn. nonnencon- vent heeft gestaan, tegen een jaarlijkschen canon van f 9. De gémeente moet van dezen grond in 1593 eigenaresse zijn geworden. Sinds dien tijd althans wordt de erfpacht door de gemeente betaald. 1 FILMAVOND NED. FABRIKAAT. ïn verband met de Woensdag en Donder dag te houden tentoonstelling „Nederlandsch Fabrikaat" werd Maandagavond in het Ken- nemer Theater een filmavond gegeven. De belangstelling, welke het publiek van Bever wijk en omgeving voor dezen avond toonde was enorm, waaruit men zou mogen afleiden, èat onder het publiek voor de producten van Nederlandschen bodem toch groote belang stelling bestaat. Een gelukkig verschijnsel al- zoo. Een minder gelukkig verschijnsel was de manier, waarop een stroom van bezoekers naar het Kennemer Theater was gekomen, öm te ervaren, dat er voor velen van hen, ondanks de toegangsbewijzen, geen plaats was. Het was het bekende euvel van de uitgifte van een blijkbaar ongelimiteerd aan tal uitnoodigingen, waardoor velen moesten worden teleurgesteld. Tegen acht uur ver drong zich een groote schare liefhebbers voor de deuren van het Kennemer Theater. Het gedrang nam tenslotte zoo'n omvang aan. dat de hulp der politie moest worden inge roepen, om regelend op te treden. Het thea ter stroomde vol en te ruim acht uur was 'geen plaats meer onbezet. Degenen, die met de uitnoodigingen in de hand nog buiten stonden, bleven buiten. Zij konden al mop perend naar As huiselijke haard terugkeeren. Nadat de leider van de „reizende tentoon stelling" van de Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat", de heer Beets, de talrijke aan wezigen had verwelkomd en met een enkel woord de aandacht op de Woensdagmiddag te openen tentoonstelling had gevestigd, werden films over Nederlandsch Fabrikaat gedraaid. Met veel aandacht werd o.m. het vervaar digen van het bekende Gero-zilver eetgerei gadegeslagen. Ook de interessante flim van het glasblazen, een industrie, welke in deze omgeving evenmin bekend is, trok zeer de aandacht, evenals die van de zoutwinnerijen te Boekelo. Eenige l£uke teekenfilmpjes bleken als afwisseling •mkr op prijs te worden gesteld. Aan het slot van den avond heeft het publiek met een daverend applaus dank gebracht voor het gebodene en daarmede tevens zijn instemming betuigd met het doel van de actie der vereeniging, namelijk het propageeren van het gebruik van Neder- landsche producten. Onder het publiek werden eenige fraaie lepels verloot. Zoo was deze avond, ondanks de strubbelingen buiten, in ieder geval een goede propaganda voor de Woensdag en Donderdag te houden tentoonstelling. Bever wijk is de vierde plaats, welke wordt bezocht en het laat zich aanzien, dat het aantal be zoekers dat van Gouda (2000), Alkmaar (3000) en Zaandam (4000) zal overtreffen. Donderdagavond zal wel blijken, of het record ook inderdaad gebroken is. wat het onderwijs kost. Het onderwijs vergt van de gemeenten groote financieele offers. Dat blijkt wel uit een staatje dat wij trokken uit de memo rie van toelichting van de gemeentebegroo- tnig voor het dienstjaar 1934. Ink. Uitg. Openbaar gewoon l.o. f 61,187,70 f 82,607,96 Openbaar u. 1. o. 13,949,44 16,271,21 Openb. buitengew. l.o.„ 10,636,93 14,771,86 Openb. voorber. l.o. 1,729-57 Bijz. gewoon 1. o. 14,268,51 35,972,13 Bijz. u. 1. o. 8,283,— 14,043,58 Bijz. voorber. 1. o. 1,441,70 6,233,49 Lager onderwijs 3,90 2,245,65 Middelb. onderwijs 340,3,566,75 Hooger onderwijs 40.1.530. Nijverheidsonderwijs 22,955,58 29,727,15 Totaal f 133,106.76 f 208,699,33 Het onderwijs vergt dus voor 1934 volgens raming een bedrag van f 75,592,57. de batige sloten. Van de zestien hoofdstukken, waarin de gemeentebegrooting is onderverdeeld, zijn er slechts negen, waaraan het geld moet wor den verdiend, dat noodig is om alle nood zakelijke huishoudelijke aangelegenheden dei- gemeente te kunnen financieren. Een batig saldo leveren namelijk Algemeen Beheer f 41971,88, Eigendommen, niet voor den open baren dienst bestemd, f 3571.17, Belasting f 259.502,92, Electriciteitsbedrijf f 4350O, Goud bedrijf f 11571,65, Gasbedrijf f 52500, open baar slachthuis f 500, openbare werken f 2000, overige inkomsten f 9000. Het totaal der ba tige sloten is f 424117,62. aanhoudingen De politie alhier heeft aangehouden P. F., die in het Alg. Politieblad gesignaleerd stond voor het betalen van f 2 boete of het onder gaan van 3 dagen hechtenis en T. V., die ge signaleerd stond voor f 18 op 10 dagen. Beiden zijn naar Haarlem overgebracht. r.-k. coöp. tuinders vereeniging „kennemerland". Boerekool per kist 1025 Breekpeen per kist 40—60 Andijvie per kist 902.50 Pieterselie per bos 67 Uien per bos 6—8 Prei per bos 416 Witlof per K.G. 24—30 Uien per K.G. 3 Wortelen per K.G. 34 Roode kool per stuk 38 Gele kool per stuk 36 Spruiten per K.G. 10—23 Schorseneeren per K.G. 2 1/27 Groene kool per stuk 35 Knollen per stuk 2—7 Andijvie per kist f 11,40 Koolrapen per zak f 0,85 Wortelen per K.G. f 0,0045 Bieten per K.G. f 0,025 Schorseneeren per K.G. f 0,100,14 Aardappelen, klei per K.G. f0,050,07 ld. zand per K.G. f 0,08 Spruitjes per K.G. f 0,100,18 Boerenkool per bak f 0,150,25 Roode kool per 100 f 57 Savoije kool per 100 f 56 Uien per K.G. f 0,03—0,04 Prei, per K.G. f 0,06—0,12 Pieterseli per bos f 0,17 Selderie per bis f 0,15 Appelen per K.G. f 0,100,30 Peren per K.G. f 0,13 Brusselseh lof per K.G. f 0,32 de saneering van bloembollen. Woensdagavond zal in de bovenzaal van het veilingsgebouw „Kennemerland" een ver gadering worden gehouden van kweekers van Irissen ter bespreking van een werkprogram ma in verband met het saneeringsplan, dat zich nu ook tot deze bloembollensoort uit strekt .De saneeringscommissie bestaat voor dit gewest uit de heeren A. v. Bragt, F. Seig- nette en H. Sinirige. bellamy-beweging. Vrijdagavond wordt in de bovenzaal van Hotel „Oud-Meerenstein" een openbare ver gadering gehouden, georganiseerd door de af deeling Beverwijk en Omstreken van de Bellamy-beweging. In deze bijeenkomst zal de heer C. Ouder kerk spreken over „Wat wil Bellamy", waar na de heer J. Pilger het onderwerp „Bellamy als Daad" zal behandelen. snijbloemenveiling Tulpen: William Copland 1844, William Pitt 75105, Allard Pierson 2644, La Reine 1627, King of the Yellow 1525, Fred. Moore 1624, Ariadne 1728, Prosperity 1827, Prins van Oostenrijk 2738, Gele Prins 3148, Due de Berlin 1625, Witte Due 1217, Bril- lant Star 1523. Ibis 1828, Proserpine 12-19, Oouromne d'or 2839, Flamingo 1728, Diana 1627, Albino 70110, Diverse Mandeltulpen 2448, Alles per bos van 12 stuks. Narcissen; Sir Matkin 1827, Laurens Kos ter 1828. Early Perfection 17—29. Rozen: Briarcliff 85175. Noach 80165, Colambra 75160, per 20 stuks, Gulden Spur 2129, Servantus 2031. Diversen: Crocus 2045, Blauwe Druifjes 18—35. Hyacinthen 4595, Calla 1418, Tresea 2231, Plumosagroen 829, Spengeriegroen 726, Mimosa per mand 280—350. Potplanten: Azalia 65180, Adrianthum 715. Aralia 48. Begonia 816, Bromelea 3649. Calla 2575, Cactus 438, Cocuspal- men 1445, Palmen 55195, Primula 1849, Plumosa 415, Pterïs 48 Nephrolepis 45 145, Sprengerie 742, Vetplanten 719. propaganda van de a. j. c. De plaatselijke afdeeling van de A, J. C., heeft voor Woensdagavond een propaganda- bijeenkomst belegd, welke in de bovenzaal van Hotel „Oud Meerenstein" zal worden ge houden. De heer KL Torenstra, lid van het hoofd bestuur van de A. J. C., zal een propaganda- rede houden. Het programma van dezen bon ten avond vermeldt verder de opvoering van eenige leekenspelen, benevens zang-, muziek- en dansnummers. diefstal „en gros". Een boterboer, die na het bedienen van een cliënt bij zijn wagen terugkwam, ont dekte tot zijn schrik, dat uit zijn voorraad een hoeveelheid van zeven pond roomboter was gestolen. De man deed daarvan aangifte, bij de politie, die zal trachten dezen vijand van margarine op te sporen. de uitbreiding van de haven. Ten behoeve van de uitbreiding van de ha ven, de verbreeding van de Wijkervaart en de daarmede verband houdende werkzaamhe den is op de begrooting voor 1934 een post van f 100.000 geplaatst. Deze werkzaamheden worden zooals bekend is, bij wijze van werkverschaffing uitge voerd. Het Rijk draagt 50 pet. in de kosten bij. r.k. vrouwenbond. Dinsdag 23 dezer wordt een ledenvergade ring van de R.K. Vrouwenbond gehouden. De agenda vermeldt o.a. een lezing met licht beelden over de zielsreis naar Rome door Rector Boomekamp uit Beverwijk. Groot was het enthousiasme in Japan, toen ivas. Vr ouwenor ganisatïes hielden een hulde heleend werd, dat er een troonopvolger gehoren betooging voor het keizerlijk slot te Tokio. Zullen de Spoorwegen het tekortenspook thans achter zich laten begrafenis c. brassen. Dindagmorgen om half tien wordt' het stoffelijk overschot van den 55-jarigen tim merman C. Brassen, die j.l. Maandagavond op den Hoogdorperweg, alhier onder een luxe auto terecht gekomen is en Vrijdag in het Antonius Ziekenhuis te IJmuiden-Oost over leden is, op de R.K. begraafplaats alhier ter aarde besteld. witte kruis De afdeeling Witte Kruis te Heemskerk houdt Donderdag a.s. haar jaarvergadering in café van den heer l. Schipper alhier. feestvergadering a. d. o. Zondag hield A. D. O. een feestavond in het R.K. Vereenigingsgebouw te Heemskerk. De groote zaal was tot in de uiterste hoeken ge vuld. De voorzitter, de heer J. Tromp, opende het feest op de gebruikelijke wijze, 'hij heette de aaanwezigen hartelijk welkom in het bijzon der de besturen van A. D. O. en haar sup porters. Hij bracht namens A. D. O. dank aan de winkeliers voor hun mooie cadeaux, aan A. D. O. geschonken. Een woord van welkom werd speciaal gericht tot den oudsten supporter, den heer J. Bakker, die ondanks zijn 83 jaren hier aanwezig is. (Applaus;. Hulde werd gebracht aan het eerste elftal en vooral aan den trainer die steeds zijn volle kracht geeft, om A. D. O. vooruit te helpen. Ook Nelis Castricum en zijn band werd niet vergeten. Vervolgens zong de heer D. Koopman een eigengemaaakt lied op A. D. O. Door de tooneelclub van A. D. O. en Ons Genoegen werd opgevoerd een blijspel, dat de lachspieren in beroering bracht. In de pauze werden door enkele dames loten verkocht en daarna werd weer een blijspel opgevoerd. Ruim 70 prijzen werden verloot. Na afloop sprak de voorzitter een dankwoord aan allen die meegeholpen had den om dit feest te doen slagen. Met een gezellig bal werd deze feestavond gesloten. cabaretavond. Zondagavond was er een cabaretavond in de nieuwe concertzaal van Gebr. Dam te Heemskerk. Een eerste klas cabaretgezel schap van M. J. Dierks uit Amsterdam hield de aanwezigen den geheelen avond bezig met acrobatische toeren en aardige moppen. Het was een mooie avond; de aanwezigen hebben volop genoten. VOETBAL De uitslagen van Zondag 21 dezer: A. D. O. I—Leiden I 3—1 A. D. O 4—S. V. A. 3 3—3 D. E. M. a—A. D. O, a 1—2 Vitesse b—A D. O. b 1—5 STIJGEND INDEXCIJFER. het levensonderhoud te amsterdam De indexcijfers der kosten van het levens onderhoud berekend op de basis van het peil der prijzen gedurende de periode 1923'24 100 en volgens de levenswijze in ditzelfde tijdperk, waren volgens het driemaande- lijksch overzicht van het gemeentelijk bu reau van statistiek te Amsterdam over De cember 1933: voor arbeidersgezinnen 80.7 (tegen 79.0 in September jl. en 79.4 in December 1932) en voor gezinnen van meergegoeden 78.0 (te gen 77.4 in Juni jl. en 80.7 in December 1932). Op de basis van het peil der prijzen vóór den oorlog 100 waren zij: Vóór arbeiders gezinnen 142.5 (tegen 139.5 in September jl. en 140.2 in December 1932) en voor gezinnen van meergegoeden 137.7 (tegen 136.6 in Sep tember jl. en 142.4 in December 1932). Voor beide groepen van gezinnen is er der halve van September tot December 1933 voor het geheele budget een stijging waar te ne men en wel van 2.1 pet. bij de arbeidersge zinnen en van 0.8 pet. bij .de gezinnen van meergegoeden. Voor de voeding alleen is de stijging 6.0 pet. bij de arbeidersgezinnen en 4.3 pet. bij de beter gesitueerden. v. v. v. boven het kanaal. Op initiatitief der V. V. V. „Alcmaria" werd te Alkmaar een „Federatie van V. V. V.'s Noord Holland boven het Noordzeekanaal" opgericht. Het doel der Federatie is, ,het maken van propaganda, het samenstellen en verspreiden van Gidsen en Kaarten, zoomede het geven van inlichtingen, organiseeren van rond tochten, het bevorderen van blijvende vesti ging en het bevorderen van het behoud van nauurschoon in dit deel van Noord Holland. Staande vergadering traden 16 V. V. V.'s toe. Het Algemeen bestuur werd alsvolgt samen gesteld: Mr. J. P. Bosman, Alkmaar, C. F. Zeiler, Bergen. Mr. D. Breebaart, Callantsoog, F. J. Aukus,, Castricum, J. C. Bosschaert, Eg- mond aan Zee, P. Kos, Groet en Camper duin, J. Th. v. Diepen, Heiloo, W. Biersteker, Den Helder, J. Th. Schneider, Hoorn, M. J. v. d. Garde, Schoorl, M. A. Huender, Wijk aan Zee en Duin, G. Voet, IJmuiden, J. J. Dinkel- berg, Zaanstreek, C. J. Bosker, Wieringen, G. P. J. Henneman, Heemskerk, Mr. A. Moens, Beverwijk. Als bestuur werd gekozen de heeren: Mr. D. Breebaart, president, JVTr. J. P. Bosman, secretaris, J. C. Bosschaert, penningmeester, benevens de heeren: W. Biersteker, G. Voet, J. Th. Schneider en J. J. Dinkelberg. FEUILLETON Naar het Engelsch van CURUS YORKE. '(Nadruk Verboden). 33) Christian draaide zich om en rende om de hut heen. De beer liet zich op „alle vier" neer en volgde haar in een zwaren, dreunenden galop. Toen begon er een opwindende jacht. Het meisje holde in en uit de loodsen, de beer haar met een snelheid, die men van zoo'n log beest niet verwacht zou hebben, op de hielen. Soms liep ze onverwacht denzelfden weg weer terug, maar dat deed de beer ook, want het was een schrander dier. Op 't laatst voelde Christian haar krachten verminderen. Met 'n laatste wanhopige poging klauterde ze tot half weg boven op een dei- hutten en had zich reeds met beide handen aan het dak vastgeklampt, toen ze voelde, dat haar achtervolger haar aan haar rok trok. Met een luiden gil viel ze op den grond, niet anders denkend dan in stukken gescheurd te worden. Maar toen ze viel, hoorde ze een schreeuw en twee geweeschoten klonken door de lucht, flkaaf zoo snel opvolgend, alsof ze gelijktijdig afgevuurd waren. De beer viel op zijn knieën en terwijl Chris tian overeind krabbelde, zag ze Vanbrugh aan komen, met het nog rookend geweer in de hand. Bruin wijdde zijn aandacht nu aan den nieuw aangekomene en kwam woedend op hem af. Maar Vanbrugh loste nog 'n schot, onder den schouder van het dier, in de omgeving van het hart. Het beest wankelde naar voren, sidderde stuiptrekkend en lag als verlamd, zijn vreem de oogen als in stil verwijt op zijn moordenaar gericht, maar Vanbrugh liep op hem af, en gaf hem, met een laatste schot achter 't oor, den genadestoot. Christian aanschouwde haar dooden vijand voor 'n oogenblik. Toen barstte ze, tot groote bezorgdheid van haar bevrijder in een krampachtig snikken los en hij, na tuurlijk niet wetend, dat die uitbarsting meer werd veroorzaakt, door de tot nu toe onge- kropte smart over Warwick, dan door 't ge vaar waarin ze pas verkeerd had, maakte zich erg ongerust over haar. „Nu, nu, het gevaar is voorbij, 't is in orde", zei hij troostend. „Maar 't was een geluk dat Gaddy me verteld had, welken weg je was op gegaan, die beer was een rare klant en wild als de duivel, na z'n lange vasten gedurende den winter." Christian probeerde zich te beheerschen. „Ik ben dom geweest", snikte ze. „Hoe moet ik je danken, David, wat had ik in vredesnaam moe ten doen, als je niet was komen opdagen, of 'liever", i/oegde ze er 'n beetje vreemd aan toe: „wat zou de beer gedaan hebben?" „Denk daar niet meer aan", sprak Vanbrugh, haar op 'n vriendelijke, vaderlijke manier op den schouder kloppend. „Geef me 'n arm, dan zullen we naar Carolay gaan". XXVII. Op een middag in Mei, juist voor zonsonder gang, was Christian met Gaddy en de honden naar 't pijnbosch, op den top van de heuvels, gewandeld. Ze ging op een helling zitten, waar de prairierozen al in knop waren, terwijl Gaddy met de honden aan 't rennen was en hen nu en dan aanhitste bij hun jacht op een wild konijn. Terwijl het kind zich zoo bezighield kwam Warwick opdagen. „Ik schijn je hier verrast te hebben", zei hij, terwijl hij zich naast haar op 't gras liet neer vallen. „Ik hoop, dat je er niét speciaal op ge steld bent, om alleen te zijn?" ,,Ik ben niet alleen", antwoordde ze kortaf. „Gaddy is ook hier". „Is hij er ook, ik zie hem nergens. Mag ik rooken? Dank je". Hij stak zijn pijp op en nadat hij een paar trekken gedaan had, vervolgde hij op kalmen toon: „Ik moet eens zakelijk met je spreken". „Ja?" vroeg ze, haar ernstige, mooie oogen naar hem opslaand. Na 'n korte pauze ging hij voort. „Ik geloof, dat ik je een tijdje geleden heb verteld, dat, ik 't plan had, Barnethan te verlaten?" Hij zag haar van kleur verschieten, maar ze zei alleen zachtjes: „ja, dat herinner ik me. Ik geloof dat je genoeg van de mijnen hebt". „Ik heb genoeg van veel dingen. Wat ik je niet verteld heb, is. dat ik een uitweg meen gevonden te hebben, die ik je om kort te gaan in overweging wil geven, nl. de kwestie om Carolay en Barnethan onder één beheer te brengen". „Ik begrijp 't niet", haar stem was kalm, maar klonk koel. Maar hij zag, dat haar lippen beefden. Hij schoof een beetje dichter naar haar toe. De zon ging met een rood schijnsel langzaam onder achter de pijnboomen. „Je zult je misschien herinneren", vervolgde hij, „dat ik je ongeveer twee maanden geleden verteld heb, dat ik je liefhad". Ja, dat herinnerde ze zich, maar ze sprak niet. „Herinner je je dat?" herhaalde hij. „Dat weet je wel", antwoordde ze zacht. „Nu", ging hij, met een eigenaardige teeder- heid in zijn zware stem voort, „ik heb al dien tijd geprobeeerd dat feit uit mijn geheugen te verbannen, maar zonder succes. Ik geloof, dat ik mijn wilskracht overschat heb. Ik kan het gevoel'van liefde voor een vrouw, die af en toe heel duidelijk heeft laten blijken, niets om me te geven, niet langer verdragen. Ik ben bang, niet voldoende zefbeheersching te bezitten, om voort te blijven leven, als 't ware, binnen 't be reik van, wat ik toch niet krijgen kan. Daarom ga ik weg, tenzij Hij hield 'n oogenblik op. „Ja?" vroeg ze, starend naar den zonsonder gang, de handen krampachtig samengevouwen in haar schoot. „Tenzij", herhaalde hij langzaam, mij door de eigenares van Carolay zekere rechten wor den gegeven". Zekere rechten?" sprak ze hem na, hem ver baasd en verward aanziend. Hij nam haar hand. „Dit is er één", zei hij, die naar zijn lippen brengend. Toen ging hij op ernstigen toon voort: „Christian, je hebt ons beiden maandenlang heel ongelukkig ge maakt; geloof je niet, dat 't nu lang ge noeg is?" Ze trok haar hand niet weg, maar ze keek hem toch niet aan, terwijl ze mompelde: „Hoe kon ik weten, dat je ongelukkig was? Je hebt 't niet laten blijken, en ik dacht dat je ik bedoel, dat je er over heen was". „Over mijn liefde voor jou?" viel hij haar in de rede, dichter naar haar toekomend en zijn arm zacht om haar heen slaand. „Maar nu je weet, dat ik er nog niet overheen ben, nu niet en nooit, hoe is 't nu met jou gesteld, Chris tian?" „Met mij?" vroeg ze opgewonden. „Wat met mij? Ach liefste, als jij weggaat, dat dat zou mijn dood zijn". Hij hield haar dichter tegen zich aan. „Zal ik dan blijven en zullen we samen als com pagnons Carolay en Barnethan beheeren en

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5