HET NIEUWE AVONDBLAD Visscherij-Snufjes 19e JAARGANG No. 72 ZATERDAG 27 JANUARI '34 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie-. P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeiingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.bij algeheele invaliditeit; 600.bij overlijden; 490.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.— bij verlies van een duim; 150bij verlies van een wijsvinger; f 100.— bij breuk van boven- en/ol onderarm; .t 100.— Dij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van j 2000.indien netzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN JAARVERGADERING IJMUIDEN'S BLOEI. ONVOLDOENDE BELANGSTELLING VOOR HET WERK DER VEREENIGING. In Hotel No. Eén vond Vrijdagavond de al gemeene ledenvergadering plaats van de Ver- eeniging IJmuiden's Bloei, die zooals gewoon lijk, matig bezocht was. Het blijkt telkenjare, dat de leden weinig belangstelling voor de vergaderingen hunner vereeniging aan den dag leggen. Nieuwjaarsrede van den voorzitter. De voorzitter der vereeniging, notaris W. A. Dolleman hield ook ditmaal weer een goed gedocumenteerde nieuwj aarsrede. Wat zal IJmuiden ons in 1934 brengen, aldus de heer Dolleman. Zien wij terug op de jaren, die achter ons liggen, dan durven en kunnen wij daarop zeker geen beslist antwoord geven; wel dat het allicht iets beter zal zijn dan 1933, want dit jaar toch is voorzeker wel het aller somberste, dat zich in de geschiedenis van IJmuiden heeft voorgedaan. Een staking in het visscher ij bedrijf, welke, niettegenstaande de ernstige pogingen tot op- heffing van verschillende zijden gedaan, ruim een half jaar duurde, een achteruitgang van circa 2 1/2 millioen in den vischaanvoer en in nagenoeg alle rangen der bevolking groote misère met zich mede bracht; een zoo goed als absolute stilstand in het bouwbedrijf te IJmuiden, hetgeen groote werkloosheid ten gevolge had; een zeer verminderd scheep vaartbedrijf en belangrijke achteruitgang in de industrieën in onze gemeente; wat wilt ge in IJmuiden nog meer om de plaats te gronde te richten? Het jaar dat achter ons ligt is er voorzeker een, dat nagenoeg door niemand in onze plaats wordt terug gewenscht. En wat voor 1934! Mij dunkt dat er iets gloort van beterschap, al is het weinig en in elk geval, ten gevolge der verwarrende tijden, onzeker. Het was steeds In mineur dat ik mij de laat ste jaren bij de opening der jaarvergaderingen van IJmuiden's Bloei moest doen hooren; het verheugt mij, dat ik dit althans nu niet behoef te doen en een eenigszins optimistischer ge luid kan geven. Eindelijk dan heeft de Regeering' gehoor ge geven aan de roepstem van IJmuiden en den ongebreidelden invoer van zeevisch uit vreem de landen eenigszins beperkt, de contingen- teering is gekomen; helaas zeer laat; zeer groote verliezen in het visscherijbedrijf zijn geleden, voor velen verliezen in zulk een om vang, dat herstel niet mogelijk is. Een blik op de visscherij havens van IJmuiden zegt in deze genoeg; wat zal er van de daar liggende traw lers nog ooit in de vaart komen; voor het in de vaart brengen is veel geld noodig, waar vandaan moet dit komen? De nevenbedrijven alhier zijn ingericht op een vloot van 150 a 200 schepen en wanneer zullen deze in de vaart zijn gebracht? Voor den bloei van IJmuiden zijn dit zeer remmende factoren, doch iets gewonnen is in deze hoogst ongunstige tijden al veel ge wonnen; ook aan de misère gewent men, zij 't noode; een omkeer, hoe gering ook, brengt een naar verhouding alsdan steeds groote op luchting. Voor IJmuiden zal het thans van het aller grootste belang zijn dat voldoende zeevisch wordt aangevoerd en de Regeering in het be lang der vischvoorziening niet moet terug grijpen naar toestanden vóór de contingen- teering. Men werpe mij niet tegen dat opleving, op kunstmatige wijze tot stand gebracht, niet veel te beteekenen heeft. Was de opleving in verschillende landen na de oorlogsjaren dan niet kunstmatig; was het gezond, dat men door onbeperkte credietverleening.de produc tie-apparaten tot in het oneindige opvoerde en daardoor een schijnwelstand in het leven riep? Neen. ook die opleving was kunstmatig. Om een zieke weer spoedig op de been te hel pen, zijn nu eenmaal kunstmiddelen noodig en zoo ook hier; is de maatschappij eenmaal weer-eenigszins op gang 'gebracht, dan zal zij zich zelf dienen verder te helpen; vooral dit laatste zal in acht genomen moeten worden en daarom moet het herstel in langzaam tem po gaan. Dit alleen voorkomt ernstige crisis sen; de maatschappij moet zich zelf, na aan vankelijk gesteund te zijn, geleidelijk op een hooger niveau brengen. IJmuiden zal hiervan zoowel in het visscherij bedrijf als in de neven- bedrijven de gunstige resultaten ondervinden; ook een wederoplevend scheepvaartbedrijf en niet minder een weder opbloeien der indus trieën in onze gemeente zullen in deze facto ren ten gunste blijken te zijn. Van een opleving in het bouwbedrijf te IJmuiden behoeft men naar mijn oordeel in 1934. zeker niets te verwachten; woninggebrek is er in IJmuiden in 't minst niet; er moeten wonderen in de bedrijven alhier geschieden, wil daar spoedig verandering in komen. Mochten wij alhier tot een vrije los- en laadhaven kunnen komen, dan voorzeker zou dit binnenkort voorspoed en vraag naar wo ningen met zich mede brengen,doch hoever zijn wij in IJmuiden van dit ideaal thans helaas niet verwijderd. Is van opleving van het bouwbedrijf te IJmuiden geen sprake, Driehuis en Santpoort geven ons in deze een geheel ander beeld; zoo- als b.v. thans in Santpoort wordt gebouwd is tevoren nimmer beleefd. Zoowel te Driehuis als te Santpoort ziin het voornamelijk de foren sen, en deze brengen als vanzelfsprekend aan hang mede, die 'door nieuwe vraag naar wo ningen de opbeuring van het bouwbedrijf be vorderen. De aantrekkingskracht, welke het buitenleven met zich mede brengt, werkt ook hier krachtig door; moge het schrikbeeld van verhoogde belastingen in onze gemeente, iets waartegen IJmuiden's Bloei eenige malen krachtig positie nam, geen werkelijkheid wor den en moge de actie welke ons gemeente bestuur tegen belastingverhooging voert, met succes bekroond worden. Niet zonder zorgen maar voorzeker niet zonder hoop gaan wij in onze gemeente het jaar 1934 tegemoet. Nadat de notulen der vorige vergadering waren voorgelezen kreeg de secretaris de heer B. G. Schuitenmaker gelegenheid tot het uit brengen van zijn jaarverslagen. Jaarverslag secretaris. Aan het jaarverslag van den secretaris den heer B G. Schuitenmaker ontleenen wij het volgende Het boekjaar werd begonnen met 219 leden en geëindigd met 224 leden. Financieel is de mutatie bijzonder nadeelig geweest aange zien verscheiden der hoogst-contribueerende leden onder den drang der omstandigheden bedankt hebben. IJmuiden's Bloei en het visscherijbedrijf. Het vorig jaar spraken wij de hoop uit, al dus de secretaris, dat 1933 ons de vurig be geerde economische verbetering mocfit bren gen Doch helaas is deze hoop niet tot vol doende uiting gekomen. In het algemeen ble ven Handel en Nijverheid onder den druk der heerschende malaise. Doch het visscherij bedrijf met aanverwante bedrijven'ging het al heel slecht, térwijl ook het perspectief nog weinig verbeterd is. Te begrijpen is het dus, dat van verschillende zijden pogingen zijn gedaan, om dat bedrijf weder op te hef fen. Ook „IJmuidéns Bloei" deed een poging daartoe. Zij trof de voorbereidende maatre gelen voor een aanschrijving aan alle ge meentebesturen in Nederland met 'de vraag: „Wordt in uw gemeente reeds zeevisch aan geboden? Zoo ja, bestaat er dan toekomst voor een hooger aanbieding? Zoo neen, wilt u dan uw medewerking vêrleenen om het gebruik van zeevisch in uw gemeente te be vorderen? Als- slot zou de mededeeling volgen, dat van uit IJmuiden, voor kwaliteit en kwanti teit zorg zou worden gedragen. Aangezien wij de medewerking, welke wij noodig hadden niet voldoende konden vinden, bleef deze goed voorbereide actie onuitgevoerd. Den tweeden pijl, dien wij in deze materie op den boog hadden, betrof een verzoek aan de Regeering om, door middel van de' radio en de pers, de „eet meer zeevisch"-campagne te willen bevorderen. Liefst zoo, dat de Re geering daarbij tot de aanstelling van een of meer deskundige propagandisten zou willen besluiten. Het spreekt van zelf dat door ons verschil- lened motieven zijn besproken, waarmede wij dachten de zaak te kunnen dienen. Eén dezer motieven was het invoeren van een wettelijken vischdag. Dat moge eenigszins autocratisch klinken, maar gezien hét succes, dat onze naburen met denzelfden maatregel hebben bereikt, zöu het voor ons Nederlan ders toch ook geen afschrikwekkend middel zijn; althans, als wij willen verstaan, dat visch eten gezond en. lekker is. Daarbij komt dan nog het prettige idee, dat wij door het eens per week door geheel Nederland te eten, aan duizenden landslieden een be staan verzekeren. Tenslotte zijn ook deze gedachten theorie gebleven omdat het eerste, de circulaire kwestie, niet tot een practische oplossing kon worden gebracht Schijnbaar moeten tijd en omstandigheden hier de juiste hulp brengen. Welnu, IJmuidens-Rloei hoopt van ganscher harte, dat deze tijd spoedig' zal komen en dat hij als surprise voor het visscherijbedrijf en den vischhandel gunstiger omstandigheden met zich brengt. In het algemeen wenschen wij Handel en Industrie hetzelfde toe, want ook deze gaan j De arrestatie van Georges Alexandre, -hoofd persoon uit de Fransche millióenenzaak, waar van autoriteiten zoowel als kleine spaarders de dupe zijn geworden. gebukt onder den druk der tijden. Dat de dagen van beproeving voor dezen dan ook spoedig plaats moge maken voor een tijd perk van welvaart waarin arbeid en levens vreugde zal zijn voor duizenden, die zulks thans moeten missen. Tenslotte stippen wij hier nog even aan, dat de kwestie „IJmuiden los- en laadhaven" nog altijd actueel is. Dat is en blijft het stok paardje van IJ. B. Doch zonder nieuwe pers pectieven heeft het geen zin daar voortdu rend over te schrijven; niettemin teekenen wij even aan, dat de crisis wel bewezen heeft, dat nieuwe bestaansbronnen voor IJmuiden hard noodig zijn Derhalve zij het vraagstuk „IJmui den los- en laadhaven" ter bestudeering aan ons gemeentebestuur aanbevolen. Contact met het ge meentebestuur. Verschillende kwesties werden met het ge meentebestuur besproken, als de regeling van het snelverkeer, doortrekking van den bou levard van het bad huis List af tot aan het gemeentelijk parkeerterrein en verschillende vragen van den dag. Tegen belastingver hooging. In vereeniging met de vereenigingen Park wijk Zeeweg, Buurtschap Driehuis en Sant- poorts Bloei richtte IJ. B. een adres tegen be lastingverhooging tot den gemeenteraad, welk adres was getéekend door 1132 belas tingbetalers. Later werd in verband met de dreigende heffing van 200 opcenten op de personeele belasting een verzoekschrift tot den minister van Binnenlandsche Zaken ge richt, om deze heffing niet op de gemeente Velsen toe te passen. Van het laatste werd nog niets vernomen. Verschillende belangrijke zaken worden nog in het uitvoerige verslag vermeld. Zoo lezen we, dat de Christelijke Reisvereeniging de toezegging heeft gedaan, dat voor 1934 Velsen-IJmuiden in het reisprogramma zou worden ongenomen, Er kwamen binnen 63 schriftelijke eii 60 mondelinge pensioenaan vragen en verder tal van andere verzoeken om informaties. Het kampeerterrein van „Ons Buiten". In verband met de stichting van het kam peerterrein „Ons Buiten" wovdt vermeld, dat het oorspronkelijk de bedoeling was het ter rein ten name van IJ. B. van de gemeente te huren en IJ. B. het op haar beurt aan Ons Buiten zou afstaan. Later trok het col lege zich terug. Daarom trad het bestuur in directe onderhandeling met het Departement van Waterstaat. De vereeniging huurde daar op het terrein en deed het zonder eenige Winst aan de vereeniging over. Ons Buiten kampeerde met 30 gezinnen en zal in het komende seizoen met 35 gezinnen terugkee- ren. Voor IJmuiden-Bad werd wederom een in tensieve propaganda gemaakt. Financieel verslag. Ontvangen werd totaal f 1441.84, waarvan aan contributie f 84750, subsidie Kamer van Koophandel f 150 diversen f 4864, overge boekt van 19311932 f 395.70. De uitgaven bedroegen f 1195.19, zoodat f 246.65 kon worden overgeboekt op 1933- 1934. Er werd o.a. uitgegeven voor onderhoud secretariaat f 480, voor contributies en do naties f 100.50, drukwerken f 244.06. verga- der- reis- en verblijfkosten f 59.74, porti etc. f 75.60, rijkstelefoon f 78.21. De begrooting voor 19331934 sluit in ont vangst en uitgaaf met een bedrag van f 1221.65. De aftredende bestuursleden de heeren W. A. Dolleman, H. Lastdrager en G. Voet werden herkozen. In de vacatures E. Brader en J. Zwanenburg werd voorzien door de benoeming van de heeren G. Heykoop en G. Fennell. Bij de rondvraag werd lang stilgestaan bij de propaganda voor het werven van nieuwe leden ter versterking van de positie der ver eeniging. Verschillende denkbeelden werden naar voren gebracht. Het bestuur zegde toe deze denkbeelden in overweging te nemen. Verder werd de veiligheid aan het strand ter sprake gebracht. Afgekeurd werd de be diening van het waarschuwingsteeken, welke bediening volgens een opmerking van den secretaris de bangen afschrikt en de'rest on verschillig maakt. Een der afgevaardigden van Ons Buiten, die de vergadering bijwoonde bracht dank aan IJmuiden's Bloei, in het bijzonder aan den secretaris voor hetgeen is gedaan voor de ver krijging van den grond voor de stichting van het kampeerterrein dezer vereeniging. In een antwoord op de hem gebrachte hulde verzocht de heer Schuitenmaker het bestuur van Ons Buiten er bij hunne leden op aan te dringen al hunne benoodigdheden te koopen bij leden van IJmuiden's Bloei. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. NIEUWS VAN DE VA.R.A. De afdeeling IJmuiden van de V.A.R.A. be legt Vrijdagavond 2 Februari a.s. een ver gadering voor de vrouwelijke leden. In deze vergadering, die plaats vindt in het gebouw van den IJ. B. B. zal „Oom Henk" een inlei ding houden over de beteekenis van de vrouw voor de V.A.R.A. Op 6 Februari heeft in Thalia een middag voorstelling plaats van het kinderspel „Mon key de Menschaap" en des avonds van „Daar zijn zè". THEOSOFISCHE LEZING. Vanwege de Theosofische Vereeniging, Loge „Kennemerland" werd in-de bovenzaal van Café „Royal" te IJmuiden-Oost, een openbare leafing gegeven, welke gehouden werd door den heer Ir. B. Wouters uit Rot terdam, met het onderwerp: „Is van onze beschaving nog iets te wachten?" Na een welkomstwoord van den voorzitter, den heer Blaauw, werd het woord gegeven aan den heer Wouters, die begon met op te merken, dat er tegenwordig een golf van twijfel ten opzichte van onze beschaving over de wereld waart. Echter, tegenover deze pessimistische wereldbeschouwing, die ver lammend werkt en die aanleiding geeft tot de idee, dat de mensch uit zichzelf niet tot iets beters kan komen, zal spreker trachten weer te geven, wat de theosofie over dezen tijd te zeggen heeft. Volgens spreker moet deze tijd uitloopen op een tijd, die werke lijke beschaving zal beteekenen n.l. het geluk van allen, een wereld, zooals wij die ons ternauwernood kunnen droomen. Spreker tracht dan duidelijk te maken hoe volgens de theosofie, het leven, dat alom tegenwoordig is en onsterfelijk, een kring loop volbrengt en dat elke mensch een deel is van dit ééne leven, zoodat er dus geen afgescheidenheid van levens, of tusschen mensch en. mensch is. Als ieder van oils wilde beseffen, dat wij allen de.elen zijn van één en hetzelfde leven, dan zouden wij een ware broederschap uitmaken. De mensehheid is dus in waarheid een broederschap, zooal niet tegenwoordig naar de daad, dan toch in wezen. .De theosofie nu wil meer den nadruk legen op de onvergankelijkheid van het leven. Dan spreekt de heer Wouters over de evolutie die het leven, die de mensch, moet doormaken door telkens opnieuw op aarde terug te komen om ondervinding op te doen. en over de verschillende volkeren en rassen, die reeds in het verleden de aarde bevolkt hebben. Zoo grijpt de theosofie terug naar beschavingen die er in het verre verleden, volgens spreker 50—100.000 jaar geleden, en nog verder terug zijn geweest in Atlantis, Indië, Peru, langs-de kusten - der Middel- 1 andscHé Zee en vertelde de heer Wouters, hoe de archeologische wetenschap door ont dekkingen en opgravingen reeds tal van groote beschavingen heeft opgespoord tot 10.000 jaren terug, waarin de mensehheid op een zeer hoog peil van ontwikkeling moet hebben gestaan. Al deze beschavingen heb ben een grooten bloei bereikt en zijn weder teruggevallen, zooals laatselijk nog de Grieksche en Romeinsche beschavingen. Theosofie nu zegt, dat de mensch na tal- looze ervaringen in zijn verschillende levens op aarde te hebben opgedaan, tenslotte de menschelijke volmaking zal bereiken en dat er reeds verscheidene menschen zijn, die deze volmaaktheid hebben bereikt.. Sommi gen zijn op aarde gebléven en vormen een broederschap, die de wereld innerlijk be stuurt en die volgens een bepaald plan de mensehheid leidt en op een hooger peil brengt Ook onze huidige beschaving, die opgeko men is na het verval van de Romeinsche be schaving, maakt een deel uit van dit groote plan en iedere beschaving heeft haar be paalde taak te vervullen en bepaalde eigen schappen naar voren te brengen. Wij zijn dus bezig een nieuwe beschaving te vesti gen, primitief in het begin maar geleidelijk verbeterend naarmate de mensehheid voor uit gaat. Sinds de laatste eeuw is een nieuwe factor opgetreden door degeweldige ontwikkeling van techniek en wetenschap, wardoor de verschillende volkeren steeds meer op elkaar zijn aangewezen en steeds nauwer aan elkaar worden verbonden. Hoewel het nationalisme tegenwoordig schijnbaar naar voren komt, zal daardoor aangetoond worden, dat er een intense wisselwerking tusschen de verschil lende volkeren bestaat en dat afgescheiden heid niet volgehouden kan worden. Wij heb ben daarom onze oogen meer dan vroeger gericht op hetgeen bulten onze grenzën ge beurt en theosofie leert, dat er eenmaal een volkomen internationale broederschap der menschen zal zijn. Dit moet eenmaal de werkelijkheid worden, hoezeer de schijn nu ook tegen is. Spreker besloot zijn lezing met op te mer ken, dat het doel van onze beschaving dan ook is te komen tot deze internationale samenwerking' en broederschap en een ieder zal hiernaar moeten streven en strijden tegen de elementen vóór afscheiding. Onze taak is niet om alleen toe te zien, maal ais wij iets begrijpen van dezen tijd dan kunnen wij positief werkzaam zijn door te werken voor vrede, internationale samen werking en tegen afgescheidenheid en oor log. Het zijn groote tegen elkaar gestelde machten doch daarom juist- is weinig kracht noodig om de schaal te doen overslaan om in korten tijd tot stand te brengen een blij vende vrede en een blijvende samenwerking De Theosofische Vereeniging 'heeft het doel een kern te' vormen van de algemeene broe derschap zonder onderscheid van ras, stand geslacht, kaste of kleur. Naar aanleiding van het gesprokene werden nog tal van vragen door de aanwezigen ge steld en door den spreker beantwoord, waar door de lezing nog meer werd verduidelijkt. Onder dank aan den spreker sloot de voor zitter daarop de bijeenkomst, GEBROKEN REIS. De Walrus IJ.M. 28. die Donderdag naar zee vertrok, kwam Vrijdag binnen met een gebroken werkas van de winch. De trawler had nog niet gevischt. GLVH. Een en vijftig trawlers, 41 loggers, 8 stoom- beugers en wat klein goed zorgden er voor, dat de markt deze week behoorlijk van visch voorzien was. Er waren enkele groote sche pen visch onder, maar over het algemeen waren de reizen mager, vooral van de kust- booten. Ondanks dat de markt rijk voorzien was bleven de prijzen flink aan den hoogen kant. Zes booten besomden f 4000 of bijna f 4000, Gerberdina Johanna kwam zelfs dicht bij de zesduizend. De kustbootjes maak ten het niet zoo best. Met de meeste was hét op het kantje af en er waren er, die niet aan het bedrag toekwamen, noodig om wat over te houden. Vrijdag zakte de markt leelijk in. Een be somming van f 1290 voor een boot als de Hoop I IJm. 46 is beslist te weinig. En wat te zeg gen van den stoombeuger VL 172, die met een besomming van f 330 andermaal bewees, dat met deze schepen de Noordzeevisscherij ook als aanvullend bedrijf niet loonen is uit te oefenen. Ook de andere beugers hadden weinig succes; de hoogste was f 1350, maar dit was een uitlooper. Een zestal drifters bracht nog aardig wat haring aan de markt, tot groot genoegen van de haringkoopers, die wild op de aanvoeren van de Èngelschen aanvielen en dus hooge prijzen betaalden. Geweldige besommingen maakten deze laatkomers; een er van be- somde zelfs f 2770. Het is jammer, dat onze loggers van deze na-oogst niet hebben kun nen profiteerem We zijn nu nieuwsgierig naar wat de ko mende dagen ons brengen zullen. De storm en mistperiode ligt weer achter ons, zoodat de visschers, ook de kleine, weer visschen kunnen. Er zijn nu zoo ongeveer 85 booten in de vaart en er kan de volgende week heel wat visch verwacht worden. Zullen de prij zen zich kunnen handhaven? Zal de markt voldoende capaciteit hebben, om alles be hoorlijk onder te brengen? Er was gisteren, ik schreef het reeds, al een geweldige inzin king, maar Vrijdag is een bijzondere dag en deze dag kan niet als maatstaf voor de ko mende week gebezigd worden. Maar toch ben ik niet heelemaal gerust. Het kon wel eens zijn, dat zij die zoo bitter hebben geklaagd over de contingenteering. en dat waren voor namelijk de ven teivs en kleinhandelaars, de volgende week niet in staat zullen zijn. de vischprijzen op een behoorlijk peil te houden. Met het gevolg, dat.... enfin u weet het. 't Is een soort vicieuze cirkel. En het is de eeuwige wet van vraag en aanbod. PIETERMAN. EVANGELISATIE SAMENKOMST In de Hervormde Kerk aan de Kalverstraat zal Zondagavond 28 Januari a.s. om half zes een Evang. samenkomst plaats hebben, waar zal spreken de bij velen bekende Evangelist uit Amsterdam, de heer J. Sevensma. Het kerkkoor der Ned. Herv. Gem., direc trice Mej. C. van Reijst, zal ter afwisseling eenige liederen zingen. „WAT ZOEK JE NOU?" Naar wi.i vernamen, zal Dinsdag 3D Jan. a.s. de bekende iubi1oum-revue van het ge zelschap Schakels „Wat zoek je nou?" in het Thalia-Theater worden opgevoerd Deze revue, waarmede het gezelschap overal zulk een groot succes heeft geoogst, bestaat uit een proloog en 25 tafereelen met vier groote finales. De costumes en de decors zijn alle uitstekend verzorgd. Aan deze revue werkt een groot gezelschap mede. als Sarah v. d. Heim, Frits Schakels. Tim Telbv. Theo Lode- wijk. Karei Brouwer. Wimpie Ponein. de 12- iarige komiek Jae bouwman, een danspaar, The Lucky Girls enz. Er wordt slechts één voorstelling van deze revue gegeven HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING. In de Gemeentelijke Concertzaal te riaariem geeft de Haarlemsche Orkest Vereeniging onder leiding van haar dirigent Frits Schuur man Maandagavond a.s. 8 uur precies een concert, waarbij als soliste Berthe Seroen (zang) zal optreden en een dameskoor onder aanvoering van Jac Zwaan welwillende medewerking verleent. De H.O.V. opent het programma met van Gluck's Ouverture ..Iphegenie in Aulis" ge volgd door het Concert voor Strijkorkest van Lully en de Symphonie nr. 39 in Es- groofc van Mozart. Na de pauze zal worden uitgevoerd André Caplet's compositie: Le Miroir de Jésus (voor een zangstem, vrouwenkoor, strijk orkest en harp). SANTPOORT INTERNATIONALE VER „BELLAMY". Woensdag 31 Januari zal in „De Weyman" een propaganda-bijeenkomst gehouden wor den van de groep Santpoort der Internatio nale Vereeniging „Bellamy" met muzikale medewerking Als speekster treedt op mevrouw Heuff, presidente der I.V.B. in Nederland.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1