HET NIEUWE AVONDBLAD De „daalder." s. o. s.u 19e JAARGANG No. 77 VRIJDAG 2 FEBRUARI 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE ^KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van di't blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; f 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden v^n visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. Van 57 Leden. Gij zijt lid van de een of andere nuttige vereeniging, en op een goeden dag is het u eens overkomen, dat ge er een algemeene vergadering van hebt bijgewoond. Er waren r- ik spreek veronderstellenderwij ze 57 le den aanwezig. Er was bij die gelegenheid ruzie in de vereeniging, anders zou de ver gadering uit het bestuur plus twee of drie leden bestaan hebben, zooals bij vrijwel elke vereeniging te doen gebruikelijk is. Maar nu was er herrie, "iemand had een motie van afkeuring voorgesteld, of zoo, en aangezien er dien avond toevallig niet veel nieuws ha de kranten stond, en uw radiovereeniging net niet- haar uitzend-beurt had, en tante Ca to bij u te logeerenj was en reeds om halfacht haar zooveelste referaat over het dienst- bodenvraagst-uk aanving, voelde gij het als uw maatschappelijken plicht deze algemeene vergadering bij te wonen. Zij beloofde trou wens, niet vervelend te zullen zijn. Zij be loofde laat ons het gruwelijke woord uiten eenige sensatie. De gedachte daaraan stemde u bij voorbaat aangenaam. Daarbij kwam het weten, dat niemand u dit verwij ten zou. Het geval zou pas sensatie zijn als het volgenden avond in het krantenverslag stond, en dan zoudt gij nog afkeurend uw hoofd kunnen schudden over de sensatie belustheid van die krant. Enfin. Gij hebt daar dan een avond gezeten, te midden van de 57, en u (behoudens een wel gemikte interruptie) buiten de debatten ge houden. Tijdens een iang betoog van het lastigste lid u weet wel: het bekende lid dat zoo graag in het bestuur wil, en de herrie veroorzaakt heeft omdat het bestuur, dat het onderling gezellig heeft, daar niet aan wil zijt ge eens gaan rondkijken. En het is u op gevallen hoe ongelijksoortig die 57 zijn. Ten eerste in uiterlijk. Naast een heel lang, brood mager man zit een korte, dikke. Het lastigste lid ziet er er welvarend en blozend uit; de voorzitter, dien hij voorgeeft te willen wippen, bleek en ondervoed. De secretaris is een zeer leelijk man,' de penningmeester een soort Adonis gij bedenkt met een glimlach, dat gij den eerste wel eens „den stadsleelijkerd" en den tweede „de mooie Willem" hebt hoo- ren noemen. Dan hun manier van praten. Ei' zijn er bij die stamelen. Weer anderen die hakkelen. De leidende opposant is zeer wel bespraakt, en luistert met kennelijk welbe hagen naar zichzelf, maar uw critische geest heeft al opgemerkt dat hij driemaal teveel woorden gebruikt en zich hinderlijk herhaalt. Dan hun geldelijke posities. Gij taxeert den voorzitter op drie ton, het lastigste lid op minus een halve ton. Uw linkerbuurman is een solide ambtenaar met drie mille nakomen en vier kinderen hij zal nog nimmer het inwendige van een bankgebouw aanschouwd hebben en uw buurman rechts ziet er veel sjofeler uit maar gij weet dat hij minstens twaalf mille verdient, die zijn vrouw evenwel monopoliseert. Er zijn nog veel meer verschillen. „Zelfs een Hitler", hebt gij gedacht, „zou deze 57 niet kuiaiaen gelijkschakelen. Laat staaia onze voorzitter, die als ik mij wel herinner het baantje heelemaal niet ambieerde en er in dertijd met moeite toe bewogen is „omdat er niemand anders was". Als dié opposant niet oppast treedt straks het heele bestuur af; en wie zal het dan doen? Ik moet zorgen dat ik meteen de beenen neem als ze de motie van afkeuring aannemen. Anders kiezen ze mij misschiera nog.... Dan is tante Cato's refe raat over het dienstbodenvraagstuk toch vei liger. Er verandert tenminste niets door...." Zevenenvijftig leden. Altijd zijn ze verschillend, totaal ongelijk soortig. En een kras voorbeeld vindt ge daar van in de 57, die den Volkeiabond vormen. Zevenenvijftig staten, ha den Fraaaschen offi- cieelen tekst aangeduid als „les Hautes Parties Contractantes". In het „Kleine Handboek vaia den Volkenboiad" voor het jaar 1934, dat ik pas weer ontvangen heb, staat hun ongelijk soortigheid beschreven. En als ge die leest zult gij denken aan de algemeene vergadering' van uw nuttige vereeniging. Het grootste, dikste eaa wellicht ook goe digste lid is China, met 485 1/2 millioen in woners. Oppervlakte 11.112.900 vierkante ki lometers. Het kleinste en magerste is Luxem burg, met 300.000 inwoners, oppervlakte twee duizend vierkante kilometers. Eén ding is wel veel maller dan ha uw nuttige vereeniging: China en Luxemburg hebben elk éen stem. Nu de tussehenliggeiade 55: de machtige groep die deze twee uiterste polen verbindt. Gij zult dadelijk de vraag stellen, welk num mer Nederland wel zou innemen iia de lijst der 57 bevolkingstotalen. Welnu, het behoort goed en wel tot de boveiaste helft. Het is, met 7.8 millioeaa inwoiaers, ïaummer drieëntwintig. Tellen we onze koloniën en haar bevolkiaag mee, dan beiaarden we zeker in het eerste tiental. Maar ook zonder onze bruine broe der-s zijn. we in de lijst der Volkenbondslan- den nog altijd gi-ooter in bevolking dan vie vera dertig „medeleden Had u dat gedacht? Neen. Natuurlijk moet er bijgevoegd worden dat wij, als we naar het bodemoppervlak van ons land geclas- seerd worden, eerr geweldig eind in de lijst zakken. Want we behooren tot de dichtst bevolkte landen der wereld. De 7.8 millioen Nederlanders leveia op een stukje grond van 33.000 K.M2. Vergelijk dat eens met de 8 millioeia Columtoiaiaeia, die 1.200.000 K.M2. tot hun 'beschikking hebbeia, met de 6.1 millioen Zweden, levend op 443.000 K.M2., met de 6.2 millioen Peruaiaen, die ook zoo aardig de ruimte hebben (1.382,000 K.M2.) of zelfs met de 800.000 Albaniërs, wier land bijna dezelfde oppervlakte heeft alg Neder- 1 land. De Ieren? Er wonen er maar 2.9 mil lioen in den Ierschen Vrijstaat. Eén derde van onze bevolking dus, eia eeia bodeiaa- oppervlak dat meer dan tweemaal zoo groot is als Nedei-land! De oiagelijksoortigheid der leden vaia den Volkenbond blijkt al heel spoedig als meia de landeia met de grootste bevolkingeia gaat rangschikken. Eerste is, zooals gezegd, China met 485j/ millioen, tweede Britsch-Indië met 316.9 millioen, derde Japan (dat zakt al in eens tot 83.4 millioen), vierde Duitschland met 63 millioen. Ik merk terloops'op dat de laatst genoemde twee wel hun lidmaatschap heb ben opgezegd, maar dat dit pas binnen twee jaar effect kan aaemen. Dan volgen, vlak op elkaar, als nr. 5 Groot-Brittaianië ïaaet 42.9 millioen, als nr. 6 Italië naet 41.1 millioen, als nr. 7 Frankrijk met 40.9 millioen. Het ont breken van de Vereenigde Stateia en Rusland in de ledeialijst schakelt natuurlijk twee van de allergrootste uit de „toplijst" uit. Zij heb ben, zooals bekend, nimmer tot den Volken bond behoord. Nr. 8 is Polen met 30,5 millioen, nr. 9 Span je met 22.2 millioeia, en daarna zakken we al onder de twintig en komt er eeaa zeer ge mengde collectie, waarin Mexico (16.3), Roe menië (17.9) Turkije (15.2), Perzië (12.1), Siam (11.5), Tsjecho-Slowakije (13.6) en Joego-Slavië (11.1) zich doeaa geldeia. Ik zal de complete statistiek wel eens geven. Het geval wordt nog merkwaardiger als u nu de machtsverhoudingen eens gaat bepeinzen, en de welvaartsverhoudingeaaNet zoo uiteenloopend als uw algemeene vergade ring.... Er staat ook aaog bij hoeveel de Volkenbond kost, eia hoeveel ieder laiad eraan meebetaalt althans meebetalen moet, want verschei- deiae ledeia betalen te laat of heelemaal ïaiet, net als in die nuttige vereeniging van u, waarin u trouwens meer gebreken van den Volkenbond in sprekende gelijkeiais zult her- keianen. Er is vaak gepraat over de hooge kosten van den Volkenbond. Nu, het begroo- tingstotaal voor 1934 bedraagt in totaal 30.827.805 Zwitsersche goudfraiakeia. Dat is zoowat 15 1/2 millioen gulden, en het scheelt niet veel met het begrootingsto- taal van de gemeente Haarlem, zoodat het gejammer hierovei-, gezien het feit, dat 57 sta ten de rekening betaleia, een tikje overdreven is. De uitgaven"'van dezelfde 57 stateia voor bewapening In hetzelfde laar zullen zoowat tien a twaalfduizend millioen gulden bedin gen. Dit ter smakelijke vergelijking. Nederland's bijdrage aan den Volkenbond voor 1934 bedraagt f 350.000. En als u nu. weer eens naar zoo'n vergade ring gaat, van' zóö'n nuttige vereeniging, eia de ruzie is heel erg onder de 57 ongelijksoor tige naenschen en ze- kibbelen een uur of vier, tot sluitingstijd, ga er dan niet op den terug weg over loopen mopperen dat die Volken bond zooveel tijd verpraat, en zoo langzaam opschiet. Veroordeel hun ïaiet te hai-d. Want het valt niet mee. R. P. IJMUIDEN STEUNCONCERT H. O. V. Ten bate der Haarlemsche Orkest Vereeni ging zal de AVRO-band Kovacs Lajos heden avond in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem een concert geven. KENNEMER BRANDSTOFFEN CENTRALE TRAWLERKADE 41 TELEFOON 844 EIERKOLEN f 1,15 per H.L. PAREL ANTHRACIET f 1,20 per H.L. (Adv. Ingez. Med.) (De Amerikaansche dollar is ge stabiliseerd op 59.06 van de oude waarde, gelijkstaande met 1.4765 in ons geld). Zoolang er al een dollar is, Was hij reeds aan den rol, Dat deed geen afbreuk aan zijn naam, Men zag hem aan voor vol. Maar hij kwam op het helleiad vlak, Oom Sam liet hem begaaia, Toeia hij geen fundament meer had, Kon hij niet vast meer staan. Wel zette hij zich even schrap, Leek een moment stabiel, Maar kreeg dan eensklaps weer een klap En viel eia viel en viel. De wereld sloeg met stille angst Die capriolen ga, En dacht naet weemoed aan den oom In rijk Dollarika. Maar nu is het genoeg geweest, Oom Sam, met sterke hand, Bracht zijn pupil op 't rechte pad En legt hem aan den band. Maar met oias vroegere ontzag Is het voor altijd mis, Nu hij, naar waarde in oiazen norm, Een zwakke „daalder" is. P. GASUS. VAN HET PLAATSELIJK CRISIS-COMITé. CONCERT OP 8 FEBRUARI IN DE BETHLEHEMKERK. Nog is het geen zomer! De felle koude striemt mensch en dier De huizeia moeteaa voortdurend worden verwarmd Helaas is dit in tal van gezimaen aaiet mo gelijk. Bij vooi-tdui'ing helpt het Crisis-Co mité naar zijn beste krachten, doch het is hiertoe alleeia in staat, wanneer de bijdragen blijven vloeien. Met meer dan gewone voldoening kan dan ook worden medegedeeld, dat de Chr. gem. Zaaigvereeniging „Nieuw Hosanna" eaa het Kiaaderkoor „Klein Hosanna" directeur S. Wiersma, eaa de Kanaermuziekvereeraiging „Kunstkriiag" directeur Sam Vlessing, zich bereid hebben verklaard een coaacert te ge- veaa ten bate vaar het Comité. Dit concert zal plaats vindeaa op Donderdag 8 Februari in de Bethlehemkerk aan de Ja mes Wattstraat te IJmuiden. De toegaiagsprijs is slechts 30 cent. zoodat dit voor vrijwel aaieanand een beletsel kan zijn om dezeaa naooien avond ten bate van de miaider bedeeldeaa ha oaaze gemeeaate te bezoe ken. Het programma vermeldden wij reeds. DE SPROEI-IJSBAAN. DEZEN WINTER TOCH NOG IN GEBRUIK? Het is met den aanleg van de eerste IJrnui- densche sproei-ijsbaan niet zoo vlot 'gegaaaa als anen geweaascht had. Geruianeaa tijd heeft men door verschillende omstandigheden het werk moeten onderbrekeaa. Ondanks alle te genslagen werd het werk voortgezet eaa het is zoover gekomen, dat de binnenbaan thans gereed is. En ook de vorst, waarop gewacht werd is gekonaen eaa gistei'avond is aneaa, voor- loopig nog bij wijze van proef, begoamen te sproeien. Toen wij gisteravond tegen half elf eens een kijkje aaamen, waren twee man bezig te sproeien. Op soanmige plaatsen zette zich reeds eeaa laagje op, anaar er zal nog flink gesproeid naoeten woa-den, voordat de geheele oppervlakte van de binnenbaan met eeaa egale ijslaag bedekt is. Het sproeien zou he den worden voortgezet. HET VISSCHERIJBEDRIJF IN JANUARI. RESULTATEN NOG VERRE VAN GUNSTIG. De cijfei's van den vischomzet aan den Rijksafslag gedurende de anaand Januari 1934 vertooaien slechts een geringe toeaae- ming, vergeleken bij dezelfde maand ha het vorig jaar, welke maand de eerste der stakiaa was. De totale omzet bedroeg f 647.129 in de vorige maand tegeaa f 575.003 in Januari 1933. In verband naet het feit, dat in de tweede helft van laatstgenoemde maand de geheele stoomtrawlvisscherij door de staking was uitgeschakeld iaa de naaaaad Januari j.l. daarentegen een groot aantal trawlers on afgebroken in de vaart was, had men eerder een flinke vooruitgang mogen verwachten. Dat deze niet gekomen is, ligt ten deele aan de veel lagere besoaaanaingen der ta'awlers in Januari 1934 dan in de eerste maand van de staking n.l. f 2300 tegen f 2800, voorts aan een sterk.e vermindering van de logger- visscherij, waardoor de omzet vergeleken bij de maand Januari 1933 f 75.000 in het nadeel kwam. Er kwamen de vorige maand binnen: van de trawl- en zeevischzegenvisscherij 185 (83) stoom- en motor trawlers met f 426.383 (f 230.851), 1 (2) Duitsche stoom trawlers met f 2514 (f 3.220), 144 (200) motor loggers met f 111.844 (f 187.469), 241 (137) motorkustvisschers met f 26.058 (f 28.828), 46 (22) open booten met f 421 (157, 2 (13) Deensche motorkotters met f 1820 (f 13.452), 1 (1) Belgische met f 351 (f 270); van de drijfnetvisscherij: 1 (0) stoomlogger naet f 3.859 3 (0) motoa'- loggers met f 3.586. 14 (3) Engelsche drifters met f 21.797 (f 7.379); van de beugvisscherij 32 (33) stoombeugers met f 22679 (f 31.983). Uit bovenstaande cijfers blijkt, behalve hetgeen wij reeds opmerkten óver de ta'aw lers en de loggers, dat de buitenlandsche visch geen rol meer op oaaze markt speelde, wat eensdeels het gevolg is van het slechte weer, aaaderdeels van de inmiddels ingevoerde contingenteering, dit laatste echter alleeaa wat de Deaaen betreft. Er kwam ook iaa Januari nog tamelijk veel haring, wat wel een bijzonderheid is voor deze maand. Daar de haa'ing tegen hooge prijzen verkocht werd, werden uit stekende besonamiaageaa gemaakt. De drifters maaktera een gemiddelde van f 1500 per reis. De stoombeugers brachten het er laaag zoo goed niet af, veel slechter dan vei'leden jaar Gemiddeld besomden deze vaartuigen slechts f 700 per reis tegen f 970 in Januari 1933. Het gaat met de beug vis cherij steeds decresceiad-o. De eerste maand van het jaar 1934 bracht dus eeaa omzet die slechts f 90.000 hooger was dan in dezelfde maand vaar 1933. Wel iswaar heeft het slechte vischweer eeaa on- guaastigeaa invloed uitgeoefend op het totaal cijfer en zou dit, waaaneer de trawlers meer vischdageaa -laadden kunnen maken, grooter zijn geweest, maar ook met deze natuurlijke belemmering rekeaaiaag houdende, kan het resultaat van de eeaaste mand van het oaieuwe jaar aaiet tot verheugeaais stemmen. Uit alles blijkt, dat er nog heel wat zal moeten veraiaderen, voor en aleer el' eenige stabi liteit in het bedrijf is gekomen. Er wordt wel eeaas een mooie reis gemaakt, vooral door de Noordzeebooten, maar daartegenover staat dat de kustbooten, oaadanks dat zij laiage reizeaa maken, onbevredigeaade resultateaa af werpen. KENNEMER BRANDSTOFFEN CENTRALE TRAWLERKADE 41 - TELEFOON 644 te klas WALES ANTHRACIET 30 50 of 2030 a f2,20 per H.L. (Adv. Ingez. Med.) DE VISSCHERIJ EN DE VISSCHERS VAN FAROER. In het gebouw van het Departement van Binnenlandsche Zaken werd Woensdag liet vijfjarig bestaan van den Radioraad herdacht. Minister De Wilde houdt een toespraakRechts van hem Mr. Van Boeyen, voorzitter Radioraad. EEN ARM VOLK DAT VOLHOUDT. Shetlaaad, Orkney eia de Wester-Eilanden werdeia alle bevolkt door denzelfden uittocht der Noornaanaaen, toen de oude Vakingers den „Harigeaa Harold" als him opperheer weiger den te erkeaanen, schrijft W. E. Euaaspaa i>. eeaa interessant artikel over de visseherij en het leven van de bewoners van deze afgelegeaa eilanden. Op genoemde eilandengroepen wa ren reeds andere volkeaa gevestigd, die zich schijnen te hebben overgegeven aan de Noor- sche koloraisators, die zich onder heaa vestig- deaa. IJsland en Faroer krijgeia hun deel vaia denzelfden uittocht, maar genoemde eilanden wareia vermoedelijk onbewoond toen de Noormannen kwamen. IJsland, waar men onlangs het duizeiadjarig jubileum van de vestigiiag der Noornaaianen vierde, werd de belangrijkste kolonie. Zoov/el in de liedereia als in de geschiedenis leeft deze gebeurtenis voort. Bij de armoedige bevolking der Faroei*- eilanden vindt men niets van dien aard, maar men kan slechts respect, en bewonde ring voor deze menschen hébben. Kleine eilanden, bestaande uit groote rotsmassa's en uit slechts weinig bouwland, voortdurend be stookt door hevige stormen: maar de be woners weten zich zoo goed mogelijk te red den en zelfs bij deze ongunstige omstandig heden zijn zij thans rijker dan duizend jaren geleden, dank zij hun onafgebroken zwoegen. Zij bezitten paarden en koeien, schapen en vogels en een zee rondom, die rijk is aan visch, welke rijkdom niet door overbevol king vernield kan worden, naaar die rijker wordt, hoe meer er gevischt wordt. Deze zee is de redding der Faroei'-bewoners, maar zij zijn nooit in staat geweest dure nieuwe sche pen en duur nieuw vischtuig te koopen en doen het daarom met tweede-handsch mid delen. Maar iedere bewoner dezer eilanden is een geboren vissehersman en zeeman, en elke vrouw werkt in de visch Zij bevissclaen de wateren rondom hun eilanden anet behulp van kleine scheepjes: maar steeds wordt gebruik gemaakt van motorbootjes. Zij visschen iaa den regel op kabeljauw en geul en wel met de handbeug. Sommigeia visschen thans ook met de groote beug. De eilaaaden "behooren aan Denemar ken, dat niet rijk genoeg is, om de bevolkiaag te steuaaeaa. De visch wordt gezouteaa en ge droogd eaa huaa zoutevisch geldt voor de beste ter wereld; door de snelle tijstroomingen is de kwaliteit der visch beter daaa waar ook. Als de weersomstandigheden gunstig zijn, kimaaen ze met de laandbeug zelfs eeaa halve toaa visch per etmaal boven water brengen. Maar zij doen meer dan dit; aaaet groote boo ten varen ze aaaar IJsland eaa Groeaaland om tweemaal per jaar terug te koeren met 50 ton zoutevisch, aan boord gezouten en die op huaa eilanden geland eaa gedroogd wordt. De voornaamste afaaemer is Spanje. Thans ech ter, is door deaa overvloed van versche visch hun zoutevisch onverkoopbaar. Maar toch .houdera de bewoner-s vol. Verdienen deze meaascheaa ook niet dat ze slagen? De schrijver vertelt dan het eeia en ander over1 de visseherij bij de Faroer-eilanden. Terwijl de groote schepen der eilandbe woners aaaar IJsland en Groeaaland gaan, gaan de Engelsche, Schotsche en andere vreemdelingeaa naar de Faroer, waar ze visch vaiagen, die de meaascheaa van Fareer niet kunneia bemachtigen. Maar de Faroer-ers trekken zich hiervan niets aan, want er is voldoende visch voor allen. In Aberdeen wordt evenveel van de Faroer- eilanden als van de Wester-eilanden (Hebri- den) aaaagevoerd, in 1932 15.000 ton. In Huil eaa Grimsby wordt vermoedelijk nog meer aangevoerd. Platvisch eaa schelvisch wordt er steeds meer van de Faroer-eilanden aange voerd eaa thans wordt er ook de haringvis- scherij uitgeoefend. De visseherij bij deze eilanden is zeer inte ressant en er valt daaa*van veel te leereaa. Eeri kleiaae bank kara soms eraorme hoeveelheden visch opleveren. De eeaae trawler na den andere kan op dezelfde plaats gedurende weken achtereen eiken dag een groote vangst maken. De Fai'oer-rnenscben leerden 't zouten van de visch van de Shetlanders; maar op de Shetland-eilanden is de visseherij ten onder- gegaaaa. Hier kan naeia nog slechts sprekeia van eeaa vergane glorie. FUSIE VAN ZANGVEREENIGINGEN. Naar wij vernemen, is dezer dagen de fusie tot stand gekomen tussehen de mannenzang- vereeniging „De Kennemer Zaaagers" eaa „de Vereenigde Zaaagers". De gefuseerde vereeni- giaagen zullen onder den naam van „De Ken- aaemer Zangers" blijven voortleveaa. Directeur is de heer P. Grin Jr. Het dagelijksch bestuur is samengesteld als volgt: R. Feddema, voorzitter, A. J. de Leeuw, Rijksweg 228b Velsen, secretaa'is, J. Timmer, le penningmeester. ERTSAANVOER. Het Zweedsche stoomschip Bjorkö is van Oxelösund aangekomen anet een lading erts voor de Hoogovens.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1