mmm-f STAATSGEHEIMEN. ijmuider courant donderdag 8 februari 1934 tweede blad. Bochten. BEVERWIJK de toestand in den tuinbouw STEEDS DALENDE OMZETTEN. De noodtoestand, waarin de tuinbouw ver keert heeft tallooze malen een onderwerp van bespreking uitgemaakt in de vergade ringen der tuindersorganisaties en zeker niet minder vaak is daarover in dag-, week-, en vakbladen geschreven. Jaar in jaar uit wer den de financieele uitkomsten van dit oude, historische bedrijf in Kennemerland ongun stiger. De cijfers van de veilingomzetten spre ken in dit opzicht een droevige en alleszins duidelijke taal. Het is alleen maar te verwon deren, dat de tuindersbevolking, die onder zware' zorgen en lasten gebukt gaat, den strijd volhoudt en zeer zeker moet men be wondering hebben voor de nijvere tuinders, die na alle tegenslagen toch maar weer met niéuwe energie en met nieuw vertrouwen aan den arbeid trekken om den grond te bewerken. Als aan het einde van het jaar de balans wordt opgemaakt en de uitkomsten van het bedrijf al weer met zooveel duizenden gul dens zijn teruggeloopen, vat de gedachte post dat het nu wel niet slechter meer kan. Maar ook het volgende jaar blijkt, dat deze gedachte slechts ij dele waan was en dat de cijfers opnieuw een geduchte daling onder gingen. Niet alleen de tuinbouw, maar zeker niet minder de bloembollencultuur deelt in de catastrophale verschijnselen, welke het nijvere gewest Kennemerland wel in zeer ernstige mate teisteren en bezorgd vragen de tuinders zich af of dit alles niet tot een algeheele ineenstorting zal voeren. Ook ten opzichte daarvan zijn de stomme cijfers in werkelijkheid sprekende waarschu wingen. 1932 moge al een heel slecht jaar zijn geweest, 1933 was het meer. De bloembollen/handel, waarvan voor het 'eerst geen cijfers werden verstrekt, blijkt wel totaal te zijn lamgeslagen. In 1932 bedroegen de totale omzetten, dus die van groenten-, aardbeien-, bloemen- en bloembollenveilin gen f 1.805.546,96, het jaar 1933 gaf een eind cijfer te zien van f 1.343.425,47. Gespecificeerd voor de verschillende vei lingen waren over 1933 de uitkomsten als volgt: r -K. Coöp. Tumdersvereemgrng „Kenne merland" f 504.699,20 (in 1932: f 612.610.90). Coöp. Veiling- en Aankoopvereeniging Vrije Groenten- en Fruitveiling" f 165.924,30 (in 1932 f 216.683,60. Veiling „De Eendracht": f 258.959,66 (in 1032: f 284.643,16). Veiling „Tumdersbelang": f 180.111,74 (in 1932: f 200.194,89). Beverwijksehe Exportveiling: f 82.942 (in 1932 f 137.248,99). Bloemenveiling ,,'t Centrum" f 223.730,57 '(in 1932: f 278.106,62). Het totale bedrag der omzetten aan de veilingen gezamenlijk was f 1.343.425,47 tegen f 1.805.546,96. Uit dit cijfermateriaal blijkt dus wel zeer afdoende, dat de tuinbouw in midden-Ken- nemerland, buitengewoon moeilijke tijden doormaakt. Helaas beperkt deze achteruit gang zich niet tot Kennemerland alleen, het verschijnsel doet zich alom in den lande gel den. En de vooruitzichten zijn weinig gun stig te noemen. Maar dat heeft de tuinders niet weerhouden opnieuw te bewerken, te be mesten en te bezaaien op hoop van zegen. De tuinders kunnen nu geleidelijk afwach ten, welk effect het zal hebben, dat een deel van hun gronden onbeplant moet blijven in gevolge de wettelijke bepalingen. Zij, die in de a.s. voor ja ars- en zomer maanden de tuinen bezichtigen weten dus, dat het stukje wildernis in iederen tuin niet te wijten is aan slordigheid van den tuinder, maar dat zoo'n stukje rimboe moet worden toegeschreven aan de wet, die tot nog toe niet heeft kunnen verhinderen, dat in me nig tuindersgezin bittere armoede wordt ge leden. Misschien dat de nieuwe methode helpt waaTbij een gedeelte van den grond, die al tijd maar weer bereid is overvloedige pro ductie te leveren, tot onvruchtbaarheid wordt edoemd. DE UITBETALING VAN TUINDERS- STEUN. De meeste veilingen zijn thans gereed ge komen met de becijferingen voor de tweede uitkeering ingevolge de Tuinbouwsteunwet 1933, zoodat de uitbetalingen een aanvang kunnen nemen. De uitkeering omvat sommige producten over bepaalde tijdvakken. Uitgekeerd wordt op spinazie 50 ct. per 100 K.G. over de tijd vakken 29 April en 114 Mei; aardbeien 50 ct. per 100 K.G.; frambozen 40 ct., vroege aardappelen 30 ct.; snijboonen 100 ct.; stok- princesseboonen -70 ct., stamboonen 40 ct.; doppers 75 ct.; peulen 50 ets.; tomaten 75 en 100 ets. alles per 100 K.G. Bloemkool 25 ets. en sla 35 ets. per 100 stuks. De Coöp. Tuindersvereeniging „Vrije Groenten- en Fruitveiling" heeft Dinsdag de uitbetalingen verricht. In totaal werd een bedrag van ongeveer f 5000 uitgekeerd. Woensdag geschiedden de uitbetalingen aan de veilingen „Eendracht" en Tumdersbelang". Deze beide veilingen zullen gezamenlijk ook de uitkeeringen doen aan de inbrengers van de Beverwij ksche Exportveiling. De uitkeering van de R.-K. Coöp. Tuinders vereeniging „Kennemerland" was nog niet bekend. TOONEEL- EN ZANGAVOND. Voor de tooneel- en zangavond der St. Jozef gezellen Vereeniging, welke Woensdagavond in het K.S.A.-gebouw werd gegeven, werd van de zijde der leden, hun ouders en introducé's groote belangstelling betoond. Deze bleek alleszins gerechtvaardigd te zijn, want de jon gelui hebben een keurig programma uitge voerd. De tooneelclub „St. Paulus" speelde de klucht „De onuitstaanbare" van Nielen, welke ook vroeger al eens werd opgevoerd op uitste kende wijze en in het bijzonder de heer J. Tervoort gaf een welbegrepen uitbeelding van de overdreven zuinige en onhandelbare ren tenier Klapstra. Het stuk werd in vlot tempo gespeeld en heeft de lachspieren danig in be weging gebracht. De pauzes tusschen de be drijven werden aangevuld met zang van „Onze Gezellen", dat ondanks den korten tijd van bestaan van dit clubje onder leiding van den heer L. Tervoort op aardige wijze „Jesu dulcis", „Anne Marieke" en het geestige „De Spijs kaart" van Zöllner ten gehoore bracht. Ook de R.K. Mondorgelclub, eveneens onder leiding van den heer L. Tervoort, had aandeel in het programma en mocht op veel succes aanspraak maken. De gebruikelijke verloting vormde een zeer in den smaak vallende at tractie. V.V. BEVERWIJK. De V.V. Beverwijk verzoekt ons opneming van het volgende: Vanaf a.s. Zondag zal een nieuwe regeling worden getroffen, wat betreft de tribunes. Op de eerste tribune mogen plaats nemen de dames van onze leden, en de leden. De tweede tribune blijft voortaan alléén gereser veerd voor betalende bezoekers. Vóór de tribunes mogen géén staanplaatsen meer worden ingenomen, daar dit het uitzicht belemmert vanaf de tribunes. Een en ander zal worden duidelijk gemaakt door het ophangen van een „bordje". Verder verzoeken wij beleefd de medewer king, om na afloop van den wedstrijd niet meer dwars over het terrein te loopen naar den uitgang, doch in het vervolg het om het terrein gelegen voetpad te houden. VERGADERING VAN DE N.S.B. De heer C. van Geelkerken, algemeen se cretaris van de Nationaal Socialistische Be weging in Nederland heeft Woensdagavond voor een stampvol Kennemer-Theater een spreekbeurt vervuld. De heer Van Geelker ken schetste in zijn inleiding den omvang en de hardheid van den strijd welken de N.S.B. voert en nog zal moeten voeren voor het va derland voor den Nederlandschen Staat. In een gloedvol betoog, dat bijkans twee uren duurde, heeft spr. op de beteekenis van de zen strijd de aandacht gevestigd. Hij vond daarbij gelegenheid de vele tegenwerpingen ten aanzien van de Nat. Soc. Beweging geuit in woord en geschrift te weerleggen, zoo o.m. die ten opzichte van den brand in de Am- sterdamsche telefooncentrale. Spr. verklaar de, dat de N.S.B. daarover de autoriteiten heeft ingelicht. Vervolgens betoogde spr., dat de strijd zich richt tegen het communisme, omdat de Nat. Soc. Beweging het vaderland niet wil overleveren aan Moskou. Ook de radio-rede van Minister Marchant onder wierp spr. aan critiek. Deze rede, aldus spr.. was gericht tegen de N.S.B. Maar, zoo ver volgde hij onder luide instemming, waar zou hij het ook anders over hebben. De heer v. Geelkerken ging daarna uitvoe rig in op de beweringen, als zou de beweging niet nationaal zijn en dat zij iets nastreeft, dat den Nederlanders niet zou liggen. Spr. zei voorts, dat hij ten aanzien van Sneevliet had opgemerkt, dat deze den geest van de haat over het volk wil brengen. Als hij in de toekomst nog niet weggetrapt is, dan heeft hij, aldus spr., nog wat tegoed. Ook ging de heer v. Geelkerken uitvoerig in op de bewering, dat de Nat. Soc. Bewe ging een crisisverschijnsel zou zijn en dat een leider geplaatst zou worden voor de Ko ningin. Zij is" het waarmee en waardoor ge streden wordt. Met grooten nadruk wees spr. er op, dat iedere Nederlander moet begin nen met zichzelf te herzien en dat hij door plaats te nemen in de rijen der Nat. Socia listen groote offers zal moeten weten te brengen. De moeilijkheden zal men echter niet uit den weg gaan. Omtrent Beverwijk meende spr. te moeten wijzen op het bestaan van vier of vijf veilin gen hoewel het zeker ten goede zou komen aan de algemeene belangen .wanneer dit aantal tot één hoogstens twee beperkt bleef. Spr. erkende dat er inderdaad tegenstellin gen zijn en dat een antithese bestaat tus schen geloof en ongeloof. Maar deze tegen stellingen kunnen overbrugd worden, wan neer men ziet naar den grondslag van de beweging „ik ben mijns broeders hoeder". De heer Van Geelkerken fulmineerde ver der tegen de volksvertegenwoordiging, die in elkander zal zakken, wanneer Nederland Na- tionaal-Socialistisch wordt en het was spr.'s vaste overtuiging, dat het dat zal worden. Spr. merkte verder o.m. nog op, dat dui zenden de rijen der Beweging hebben moeten verlaten, omdat de reactie hen heeft wegge haald. Toch was spr. er van overtuigd, dat1 zij in den geest meemarcheeren. Maar op Eén van de mooiste Engelsche kasteelen, Gatton Hall, in het graafschap Surrey, is dezer dagen een prooi der vlammen geworden. Tal van kunstschatten werden door het vuur ver woest. FEUILLETON Naar het Amerikaansch bewerkt door THEA BLOEMERS (Nadruk verboden) 14) Luistert u nu eens goed, juffrouw Has kell", hernam Darden op zijn vriendelijkst- overredenden toon: „vanochtend is de moord op Revis niets anders dan een geheimzinnig misdrijf. De uren die ons resten vóór het ver schijnen van de avondbladen, moeten wij gebruiken om alle onaangename mogelijk heden te voorkomen. We hebben nu het verder verloop der gebeurtenissen nog in de hand en voor u bestaat de ge legenheid nog tot een uitweg. Maar vanavond staat de zaak anders; dan heeft ze zich ont wikkel tot een sensatie van den eersten rang met vers'aggevers en no'it'e-beambten die op iedereen, die op welke manier ook met de misdaad in verband kan worden gebracht, het schelle licht der publiciteit laten vallen. Onverwachte getuigen zullen, komen op dagen; deze heeft die kleinigheid gezien, gene weer wat anders, en al die bijzonder heden rijen zich aaneen tot het beeld der waarheid en die brengt onheil over een heele- boel menschen. Als u uzelf wilt redden, is het nu nog tijd. Inspecteur Nash heeft mij weliswaar toegezegd, niets te verraden, om mij tijd te geven mijn plannen uit te voeren, maar hij kan ellk oogenblik genoodzaakt worden zijn stilzwijgen te verbreken". Het kostte haar moeite de vraag binnen te houden, of hij aan haar onschuld geloofde, of in de overtuiging van haar schuld met haar hopen en vreezen speelde, loerend op het oogenblik dat ze zich bloot zou geven. Ze kon niet gelooven, dat hij werkelijk iets als medegevoel koesterde. En in dit opzicht beoordeelde zij hem niet eens geheel onjuist! Hij stelde zich op het standpunt bij dit onderhoud de beste kans te hebben, de feiten die hij gewaar wilde worden, te weten te komen. Hij was vastbe sloten zich door niets in zijn hardnekkige zoeken naar waarheid te fciten belemmeren. ,,U kunt mij, wanneer u dat wilt, zeggen welke van mijn twee theorieën over de mis daad de juiste is", vervolgde hij. „Dit is theo rie no. 1. Edward Revis had een zekere over macht over u door een relatie van vroeger. Hij dwong u hem te helpen of toe te laten, dat hij zich meester maakte van de ver trouwelijke mededeeling hij mag daarbij dan niet meer succes hebben gehad dan een onwillig gegeven belofte uwerzijds. Op het supreme moment hebt u, bever dan den (De „lichtweek", eenigen tijd ge leden door de Haarlemsche ver keerspolitie georganiseerd, wordt van 12 tot 18 Februari gevolgd door een speciale controle op het juiste nemen van bochten door het rijdend verkeer). Wie gaat langs zijn pad des levens Ongestoord recht toe, recht aan? Niemand ieder moet bij tijden Weieens met een bochtje gaan. Als men echter, 't zij gedwongen 't Zij uit eigen wil, zoo doet, Neme men langs 's levens kronkels, Toch althans zijn bochten goed Niet met ongeremde snelheid, Ook niet stiekum, onverwacht, Nimmer over andrer paadje, Steeds beschaafd en weldoordacht. Snijd een ander nooit den pas af, Geef signaal te juister tijd, Bochten moet men eenmaal maken, Maar dan met behoedzaamheid. In de bocht voor iemand springen, Is soms flink, maar evenzeer, Als het zich in bochten wringen, Past het slecht in het verkeer. Hoe vreemdsoortig het mag klinken Het is waar, als ik u zeg: Voor het maken van de bochten, Volge men den rechten weg. P. GASUS. den dag, die zeker komen zal, riep spr. uit, zullen zij zich opnieuw aansluiten en dan zal Holland weer Holland zijn. De strijd van het lots-verband voor alle Nederlanders wordt inderdaad, besloot spr., gevoerd „metterdaad en mettergeest". De heer Van Geelkerken eindigde zijn luid toegejuichte rede met het woord van admi raal Tromp ,,'t en zal waarachtig welgaan". Na de pauze werden ingekomen vragen be antwoord. Deze gelegenheid benutte de heer v. Geelkerken om nog wat dieper op verschil lende onderdeelen in te gaan. Zijn beant woording werd vele maten door daverende toejuichingen onderbroken. De bijeenkomst werd met het zingen van het „Wilhelmus" gesloten. DE nieuwe bioscoop PROGRAMMA's. Luxor Theater. Het Luxor Theater brengt in het nieuwe programma als eerste hoofdnummer „Men- schenlevens gevraagd", een spannend film werk uit het leven der z.g.n- „stutmen" uit Hollywood, dat zijn de mannen, die in de plaats van de beroemde sterren het gevaar lijke werk opknappen. De regisseur beveelt, de camera draait, een man doet een waan zinnige sprong van een dak af, valt door een ruit, blijft hangen aan een lichtkroon en men verwondert zich over het feit, dat hij nog leeft en ongedeerd is. De film „Men- schenlevens gevraagd" brengt het bioscoop publiek nader in contact met deze onbeken de filmhelden. Zij hebben, geleerd het ge vaar te minachten. Twee dingen zijn er echter, die zij vreezen, namelijk een gebro ken flescli enhet huwelijk en dit laatste omdat hun gedachten bij het werk geconcen treerd moeten blijven. Skipper is zoo'n stunt man, die het gevaar des huwelijks boven dat van zijn beroep wilde stellen, ware het niet, dat ook hij te maken kreeg met de ge broken flesch. Het slechte voorteeken! En dan krijgt het publiek volop gelegenheid om met' den held van het verhaal de meest sensatio- neele gebeurtenissen te beleven. Een goede film, die een interessante kijk geeft op deze riskante zijde van het filmbedrijf. Als tweede hoofdnummer draait in Luxor de spannende en tegelijk komische film man van wien u houdt, te bestelen, of moge lijk ook in een aanval van ontoerekenbare woede, Revis doodgeschoten". Als een zielig hoopje mensch zat Mary Has kell in haar grooten stoel ineengedoken. „Of", ging de detective onbarmhatig voort, „en dit is mijn tweede theorie, Malloy heeft de lucht gekregen van Revis' uitlatingen over u en de bemiddeling die hij u zou weten af te dwingen om het document in handen te krijgen. Malloy bracht hem een bezoek om hem het zwijgen op te leggen, verloor zijn kalmte en doodde hem". Ze hief het hoofd op en streek met de hand over haar oogen. Ze voelde een huive ring, als iemand die den last van een be nauwden droom afschudt. Toen was ze zich zelf weer meester en in staat om helder te denken. „O neen," zei ze, met een geforceerden glimlach", beide theorieën raken kant noch wal". „Dan kom ik met mijn derde en waar schijnlijkste veronderstelling. U en miss Colvin zijn voldoende op de hoogte van Revis' relaties in Washington en van zijn vroeger leven om mij op het spoor te brengen van de menschen met wie hij samengespannen heeft. Pardon, één oogenblik alstublieft!" Ziende dat zij hem in de rede wilde vallen, had hij de hand opgeheven. „Hoe kan ik niet zeggen, misschien door mijn gesprek van gisteren met u beiden maar ik heb „Heut kommt's drauf an" (Nu komt het er op aan). In deze prima muziekfilm speelt Hans Albers de rol van den bandleider Eck- mann, die met zijn boys deelneemt aan een jazzwedstrijd. Luise Rainer is Marita Costa, de leidster van een dameskapel, gevormd door 20 Wienerinnen. Alzoo een voortreffelijk programma, dat de belangstelling waard is. In het Kennemer Theater aan de Zeestraat draait als hoofdnummer de Ufa-film „Een zekere meneer Gran" met Hans Albers in de hoofdrol, waarmede tevens een spannende sensatie- en avonturenfilm gewaarborgd is. Het verhaal beweegt zich op het gebied van de uitvindingen en nog meer in het bijzonder van den strijd, welke daarover wordt ge voerd. Niet minder dan drie groote mogend heden zijn deelnemers aan dezen strijd, die moeilijk en gevaarlijk is, omdat de strijders goed georganiseerde misdadigersbenden zijn, die zoowel hun tegenstanders als hun op drachtgevers steeds voor nieuwe raadsels stellen. De achtergrond van deze handeling vormt de bonte wereld van internationale groote steden met haar echte en valsche so ciety. Rome, Venetië, de Middellandsche Zee en de Campagna vormen de omgeving, waar in de geschiedenis zich afspeelt. De vereeni ging van twee jonge menschen, die het. geloof aan hun opdracht en in elkaar niet' bedroog is het einde van deze Ufafilm, die niet zal nalaten een groote schare Hans Albers-ver eerders (sters) naar het Kennemer Theater te trekken. Hans Albers wordt in zijn creatie terzijde gestaan door Albert Bassermann, Ka rin Hardt, Olga Tschechowa, Walter Rilla e.a. het beeld van de groenten- markt DE OVERGANGSPERIODE AANGEBROKEN Er gaat op het oogenblik niet veel om iaan de veilingen. De maand Februari is altijd een tijd waarin weinig levendigheid heerscht in den handel. De oude producten verminderen geleidelijk in aanvoer. Tuinen en akkers worden geruimd en het nieuwe product is nog niet klaar. Wel zagen wij de laatste dagen al weer een paar nieuwe pro ducten verschijnen doch een enkel partijtje spinazie of rabarber is toch nog altijd als de eene zwaluw die nog geen zomer brengt. Het verloop van den handel gaf over het al gemeen weinig verschil bij de vorige week. Wat het eene product soms aan belangstel ling moest verliezen, werd wel weer eens door het andere gewonnen. De hoofdaanvoer bestaat nog altijd uit boerekool waarvan de prijzen juist niet veel beter waren, doch de handel had een vlotter verloop. Vooral de mooie kwaliteit komt meer in aanmerikng en 'de prijzen schommelden dan ook van 1030 ct. per kist. De spruitenhandel was ook deze week niet ongunstig. Het waren vooral de hetere soorten die geregeld een goed onthaal vonden. De noteeringen loopen echter nog al uiteen als gevolg van het groote soortverschil. Zij wisselden van 1322 ct. per K.G. Roode kool bleef vrijwel op een vast prijs peil naar soort van 37 ct. per stuk. Met gele kool ging het deze week 'niet zoo vlug en hiervan waren het vooral de mindere soorten die weinig waarde hadden. Bloemen- daalsche maakten ook hierop weer een uit zondering en hiervan gingen sommige par tijen nog tot 12 ct. per stuk. Andijvie was dez-e week belangrijk minder in aanvoer dan in die vorige week en al bleek het of de prijzen lager waren in verband met de kwaliteit, die ook sterk achteruit gaat, de noteeringen waren niet ongunstig te noe men. De noteeringen varieerden van f 1—f 2 per kist. De aanvoer van prei was deze week weer beduidend groot. Voor enkele partijen kwam nog wel eens een uitzon deringsprijs voor van 1013 ct. doch over het algemeen was een prijs van 69 ct. voor de gewone soorten de meest gangbare noteering de rotsvaste overtuiging en ik ben bereid mijn reputatie als detective eronder te ver wedden, dat u meer van Revis weet, dan u toegegeven hebt. Deze overtuiging zal mijn gedragslijn bepalen tot ik de onweerleg bare bewijzen van het tegendeel heb. Ik stel u dus nogmaals uitdrukkelijk de vraag: U hebt Edward Revis niet gekend?" „Neen". „Miss Colvin kende hem ook niet?" „Neen". „En u staat ook absoluut buiten den dief stal van het document?" Met een vertoon van kennelijk ongeduld stond ze op. „Neemt u mij niet kwalijk, miss Haskell, maar het is noodig bepaalde vragen te stel len, zelfs vragen, die volslagen onzinnig lijken. Maar misschien wilt u mij dit dan zeggen: gelooft u ook dat Mr. Malloy den moord niet gepleegd heeft". „Ik weet zeker, dat hij het niet heeft ge daan". „Hoe weet u dat?" „Omdat ik hem ken". „Maar u> weet niets, waardoor u zijn on schuld kunt bewijzen?" „Neen niets; tot nog toe niet tenminste. Maar ik weet dat hij onschuldig is". „En u blijft bij uw ontkennng? U hebt Revis niet gekend? Hij kon geen dwang op u uitoefenen door te dreigen iets aan Senator Breekpeen trok weer een weinig meer aan en kwam w«er met vlugge handel aan prijzen, naar kwaliteit van 5080 ct. per kist. Met den aanvoer van Witlof gaat het nog langzaam aan; de noteeringen blijven steeds nog van 2028 ct. per kilo. Soepgroenten bleef zoo ongeveer op onge wijzigd peil; van pieterselie waren de prijzen van 68 ct. en selderie schommelden van van 710 ct. per bos. Knollen werden betaald naar kwaliteit van 2—7 ct. per stuk. Enkele partijtjes rabarber die werden aan geboden, hadden veel belangstelling en kwa men aan noteeringen naar soort van 1926 ct. per bos. Ook de eerste spinazie Vond een gunstig onthaal en ging voor behóoflijke prijzen van de hand. NIEUWE PRODUCTIE IN HET „KENNEMER- THÉATÊR". De directie van het Kennemêr-Theater aan de Zeestraat deelt ons mede, dat zij'voor haar programma's nog een keuze heeft gedaan uit de super-productie van. Fihna, welke aan het reeds vroeger afgeslotep. product van de Ufa en de Metro-Goldwyn zal. y^r4^n toegevoegd. Zij bevat groote werken.als .do .in Holland nog uit te brengen rolprent „De Wandelende Jood" en verder „De Twee Weezen" naar het bekende tooneelspel en „Ik was een spion". Deze laatste is een zeer merkwaardige film. Zij brengt de levensgeschiedenis in beeld vam Martha Cnockaerts, de vermaarde Belgische verpleegster, die tijdens-de- oorlogsjaren ach ter het Duitsche front Duitsche gewonden! verpleegde, maar die tegelijkertijd België mefc spionnage diende. De hoofdrollen worden in dit filmwerk vervuld door Cohrad Veidt. Mar- tita Hunt, Madeleine Carroll en Herbert Marshall. Vervolgens behooren nog tot deze produc tie „De Controleur van den Slaapwagen" (met Novelle, bekend uit „De Rat" en. de „Terug keer van den Rat"), „Vliegende Schaduwen" met Ernest Udet, „Het Schandaal" en „Aloha" (Liefde in de Stille Zuidzee"). Binnenkort kunnen in dit Theater de ver tooningen van het vermaarde filmwerk „Fra Diavolo" met Stan Laurel en Oliver Harden worden tegemoet gezien, MARKTBERICHTEN. Noteering van Beverwijk, den 7 Febr. 1934. Koolrapen per zak 4085. Wortelen per K.G. 4—5 cent. Bieten per K.G. 3 cent. Schorseneeren per K.G. 48 cent. Aardappelen, klei per K.G. 57 cent. Id. zand per K.G. 8 cent. Spruitjes per K.G. 12—18 cent. Boerenkool per bak 1418- cent. Roode kool per 100 f 3—f 7. Savoije kool per 100 f 3f 7. Uien per kilo 23 1/2 cent. Prei per bos 410 cent- Pieterselie per bos 20—26 cent. Selderie per bos 20 cent. Appelen per kilo 1222 cent. Peren per kilo 12 cent. Brusselsch lof 26 cent. HEEMSKERK R.K. TOONEELVEREENIGING ONS GENOEGEN Wegens bijzondere omstandigheden heeft bovengenoemde vereeniging haar programma moeten wijzigen. Zij zal nu als hoofdnummer opvoeren „Janus Tulp" blijspel in vier be drijven. CLUBAVOND A. D. O. De clubavond van A. D. O. wordt gehou den op Donderdag 15 Febr. a.s. in de St. Jo- zefgezellenzaal. WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG A.S. A. D. O. 1Santpoort 2. D. E. M. 2—A. D. O. 2 A. D. O. 3—E. S. V. a 2 E S. V. a 3—A. D. O. 4 AGENDA voor beverwijk. DONDERDAG 8 FEBRUARI Luxor Theater: Revue „O, bedoel je dat", 8 uur. Kennemer Theater: Jubileum concert „De Vereenigde Zangers". 8 uur. VRIJDAG 9 FEBRUARI Luxor Theater: „Menschenlevens ge vraagd" en „Nu komt bet ér op aan". 8 uur. Kennemer Theater: „Een zekere meneer Gran". 8 uur, agenda te haarlem. Heden: DONDERDAG 8 FEBRUARI Stadsschouwburg: Voordrachtavond van de muziekschool der Mij. tot Bevordering der Toonkunst. 7.15 uur. Palace: „De koningin had bezoek". Op het tooneel de Weensche zangeres Gretl Vernon. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De kus voor den spiegel" en „De dierentemmer". 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Mein Madel ist einé Verkauferin". Op het tooneel: La Maréna, lichtvisioenen. 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 9 FEBRUARI Stadsschouwburg: Uitvoering door de Opera Italiana. 8 uur. Gem. Concertzaal: Uitvoering van vier Bachcantaten. 7.45 uur. Bioscopen, nieuw programma. Buckner te vertellen, iets dat u niet wilde dat deze wist?" „Ik heb u immers al herhaaldelijk ver klaard dat ik den man niet gekend heb!" „En wie denkt u, dat hem gedood heeft?" „Ik weet het niet; ik heb niet het flauwste vermoeden". Hij schudde langzaam het hoofd als om zijn teleurstelling te toonen". „Dan blijft mij niets ander over dan Tom Malloy als verdacht van moord in hechtenis te stellen". Er klonk oprecht betreuren in zijn stem. Mary fronste het voorhoofd en zij was het, die de volgende vraag deed. „Zoudt u mij niet willen zeggen, waarom uwaarom u mij gisteravond in bescher ming hebt genomen?" „En Malloy eveneens, vergeet u dat niet. Ik had hem direct onder verdenking van moord kunnen laten arresteeren, nietwaar? En dan was er geen sprake geweest van invrijheids- stelling op borgtocht". „Juist. Dus waarom hebt u ons allebei in bescherming genomen?" „Omdat ik dacht, dat hij misschien on schuldig was en u mij zoudt helpen den dief van het document te vinden. Ik wa an meening. en die m^enrng ben ik na? t ge daan, dat ik mét den dief, ook den morde naar zou ontdekken. En eerlijk gezegd, is het mij in de eerste plaats om den dief te doen". Bij deze woorden werd haar angst grooter, dan hij dezen tot nog toe gezien had, grooter

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5