HET NIEUWE AVONDBLAD De autovlieger. '19e JAARGANG No. 85 MAANDAG 12 FEBRUARI '34 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, lossenummers3 cent-s. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.bij algeheele invaliditeit; 600— bij overlijden; 400— bij" verlies van een hand, voet of oog; f 250.bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank te Schiedam. Frankrijks Beproevingen. Het ministerie-Doumergue is gereed. Erg diepen indruk zal 't in het buitenland niet maken. "Weliswaar zijn vele partijen erin ver- eenigd, ten bewijze van het etiket „van Open baar Welzijn" of „voor den Godsvrede", maar het bestaat weer vrijwel geheel uit beroeps politici. Uitzonderingen daarop zijn alleen generaal Denain. aan Luchtvaart, en maar schalk Pétain (die 78 is) aan oorlog. Of dit veel troost aan de openbare meening zal geven, valt te betwijfelen. Het Fransche volk verlangt al evenmin naar den oorlog als het Nederland- sche. Het beseft alleen in sterker mate het gevaar ervoor, en is daarom banger op dit punt. Misschien kan ik nog beter zeggen: wan trouwenden Maar in zijn huidige nood-en voelt het geen directe behoefte aan generaals. Het voelt5zich bedrogen door financiers van aller lei slag, het heeft geen vertouwen meer in de huidige Kamer, het heeft door zijn optreden twee regeeringen, die Kamer-meerderheden behaald hadden, gedwongen tot aftreden en ziet: daar onthaalt men 't opnieuw op een regeering van beroepspolitici. Weliswaar zit ten de voornaamste man van de rechterzijde, Tardieu, en de voornaamste man van links, Herriot, er nu gezamenlijk als ministers zonder portefeuille in, maar geen van beiden geniet op dit moment het volle vertrouwen van het geprikkelde, opgewonden, verontwaardigde volk. Grootvader Gaston Doumergue doet dat blijkbaar wel. Hij is premier, eveneens zonder portefeuille. Met Herriot en Tardieu en met den neo-socialist Marquet die als een groot nieuw licht aan den politieken hemel wordt beschouwd, zal hij blijkbaar het kunststuk moeten volbrengen om de „union sacrée" te bewaren en in daden om te zetten. In afwach ting van succes zouden zij de Kamer op reces kunnen sturen, vanwege haar schrikkelijke impopulariteit, en dan staat het nog te bezien of zij de heele financiëele Augiasstal eerst kunnen saneeren en daarna de Kamer ont binden. Andersom zou misschien veiliger zijn, maar het spoedig houden van nieuwe verkie zingen is in de huidige sfeer natuurlijk aller gevaarlijksten zal dit bijeengeraapte ka binet in ontbinding toestemmen? Wij publiceerden Zaterdag een artikel van onzen Parijschen correspondent over het onderhoud dat hij met Doumergue heeft ge had. Gemoedelijker dan le père Gaston zich uitlaat kan het wel niet. Als bonhomie de situatie redden kon, was alles in orde. Maar ondanks de verschijning van Doumergue en ondanks den Godsvrede zal Maandag alles in Parijs stilliggen door een algemeene staking, die ongetwijfeld weer een gevaarlijk experi ment is. De communisten en de royalisten zullen zich zeker niet tot nietsdoen bepalen. Wat moet ervan komen als er weer straat gevechten ontstaan, en er weer bloed vloeit? Misschien loopt het goed af. maar Parijs in zulk een stemming is de historie leert het op vele verspreid-liggende bladzijden een vat buskruit gelijk, en het kleinste beetje vuur kan het tot ontploffing brengen. De vorming van het bewind van Openbaar Wel zijn beteekent nog lang niet de oplossing van de huidige crisis, die Tardieu zelf in zijn pas- verschenen boek aankondigt als een „crise du régime" In een merkwaardig stukje wijst Clément Vau tel, de begaafde „Chroniqueur' van van Le Journal, er op, dat „eersteklas (menseden" die er wel zijn, in vol doenden mate zijn in ieder land, nooit in de regeering komen omdat men in Frankrijk geen kans heeft als men geen Kamerlid is. Dat is nu opnieuw geble ken. Het is misschien een even groote fout van het régime, van de „République des ca- marades", als de voortdurende angst voor Kamerontbinding gegrond alleen op dat eene geval van een halve eeuw geleden, toen Mac Mahon er misbruik van maakte. En juist nu voelt het volk zich overgeleverd aan die duizend beroepspolitici van Kamer en Senaat De Fransche crisis is voor geheel Europa een zeer ernstige zaak: politiek zoowel als economisch. Alleen een nieuwe ineenstorting van de franc zou al een internationaal on geil be teekenen. Moge de zaak zich nog ten goede keeren. VELSEN TOONEELVEREENIGING CONCORDIA De tooneelvereeniging Concordia zal Za terdag 7 April in het gebouw Concordia op voeren „De Ridder van de Kousenband", blijspel in 3 bedrijven door Henk Bakker. CONCERT JEUGDFANFARECORPS KINDERVREUGD. Nader vernemen wij dat het concert, dat het Jeugdfanfarecorps van Kindervreugd zal geven in het gymnastieklokaal van de Christelijke school van Langenveldsfcraat zal plaats vinden Zaterdag 10 Maart a.s. De jongens zullen onder leiding van hun tij- delijken dirigent den heer J. Vel het volgen de programma uitvoeren: Tirailleurs, Marsch, Ziomergroet, Marsch, Ouverture IMionette, Lentezang, Marsch en Le Petit Major, Marsch, LEDENVERGADERING VARA. De afdeeling Velsen van de Vara belegt Donderdag 15 Februari a.s. een ledenverga dering. De agenda voor deze vergadering vermeldt o.a. bestuursverkiezing, candidaat Stelling leden hoofdbestuur en vereenigings ïaad, bespreking zomerfeest enz. AANVULLING EN WIJZIGING DER ALGEMEENE POLITIE VERORDENING. MERKWAARDIGE NIEUWIGHEDEN. De Commissie van voorbereiding voor de plaatselijke strafwetgeving heeft den Raad ter vaststelling aangeboden een door haar ont worpen verordening tot aanvulling en wijzi ging der algemeene politieverordening. Waar mede, bij aanneming daarvan de eerste ver andering der 27 April 1931 afgekondigde nieuwe verordening haar intrede doet. Behalve eenige aanvullingen en wijzigingen van minder belang, bevat het voorstel der Commissie een aantal- artikelen, die als uit vloeisel van wat men zou kunnen noemen den nieuwen geest, verbodsbepalingen inhouden welke tot dusver in onze plaatselijke strafwet geving niet bekend waren. Kampeeren. Art. 9 der Verordening luidt: „Onder „kampeeren" wordt verstaan het tusschen des namiddags 10 uur en des voor middags 4 uur vertoeven in een tent, welke buiten de werking van het „Ketenbesluit 1924" valt. De commissie stelt voor dit artikel de vol gende redactie voor: „Onder kampeeren wordt verstaan het in de open lucht opslaan of opgeslagen hebben van een tent of het verblijf houden in de open lucht in een daartoe geplaatste tent, onver schillig of deze al dan niet tot nachtverblijf bestemd is. Voor de toepassing van dit artikel wordt onder een tent ook begrepen een gebouwtje, van welke constructie ook, hetwelk een tijdelijk verblijf beoogt". Aluminium nummer plaatjes De verordening schrijft thans voor, dat voor het aangeven der huisnummers zinken num merplaat] es worden gebèzigd. De Commissie stelt voor, de aanduiding të~üoen geschieden door aluminium plaatjes. De cijfers moeten in de plaatjes relief zijn geperst, terwijl de kleu ren door middel van een cellulose-verfprocédé moeten worden aangebracht. Dat kunnen fraaie nummerplaatjes worden. Clandestiene cafébezoekers. De huidige verordening zegt,, dat degenen, die op de zwarte lijst voorkomen, verplicht zijn op de eerste aanmaning der politie ter stond te vertrekken. Zij waren niet strafbaar. Het voorstel der Commissie maakt het café bezoek voor bedoelde 'personen strafbaar. Niet allemaal op de fiets. Art. 85 wordt als.volgt gewijzigd: Het is den bestuurder van een rijwiel verbo den, op een voor het vervoer van slechts één persoon bestemd rijwiel één of meer personen mede te voeren tenzij: a. dit vervoer betreft kinderen boven 2 en beneden 4 jaar op een aan het rijwiel behoor lijk bevestigde en door rug- en armleuningen afgesloten zitplaats; b. dit vervoer betreft kinderen boven 4 er beneden 10 jaar op een aan het rijwiel behoor lijk bevestigde zitplaats (waaronder niet wordt verstaan een z.g. bagagedrager zonder meer) en waarbij de beenen van den vervoerden per soon zich aan weerszijden van de wielen van het rijwiel bevinden. De uitzonderingen sub a. en b. zijn slechts dan van kracht, wanneer de hoofdbestuurder van het rijwiel is een persoon ouder dan 16 jaren. Op overtredingen staat max. vijf en twin tig gulden boete of zes dagen hechtenis. Het merkwaardige van dit artikel is, dat wordt gesproken van „bestuurder" en „hoofd bestuurder" van een rijwiel. Het kladden wordt duurder. Het was natuurlijk ook bij de thans gelden de verordening verboden op andermans eigen dommen te kladden of te plakken. Maar de straf hierop was niet zoo heel zwaar: ten hoogste vijftien gulden boete of twee dagen hechtenis. De Commissie acht dit te gering zij wil dit veranderen in 50 gulden of twaalf dagen. Aan deze straf stelt zich ook bloot degene, die tusschen zonsondergang en des voormi-ddags 8 uur zich op den weg bevindt met eenig plakbiljet, eenig plakmiddel, eenig plakgereedschap, teer, krijt, kalk of eenige andere kleurstof of verfstof. Tenzij men aan kan toonen, dat men een kamer, moet behan gen of iets dergelijks. Herinneringen aan de staking. Na art. 139 worden drie nieuwe artikelen opgenomen, die kunnen worden beschouwd, althans gedeeltelijk, als een blijvende herinne ring aan de stakingsdagen. Volgens art. 139a kunnen B. en W. verbieden het te koop, om niet of in welken vorm ook aanbieden van drukwerken, plaatwerken of geschriften van welken aard ook, in bepaalde straten, gedeel ten van straten of gedeelten der gemeente op bepaalde dagen en bepaalde uren. Art. 139b verbiedt het zonder vergunning van B. en W. postvatten op de straten als weg wijzer, bewaarder van voertuigen of pakjes drager. Zij moeten een metalen plaat, waarop hun volgnummer, door den commissaris van politie aan te geven, is vermeld zichtbaar dragen op de borst en mogen geen hooger loon vorderen dan in een door B. en W. vast te stellen tarief. Volgens art. 139c is het verboden, op of aan openbare wegen te staan bij, heen en weer te loopen bij of voor, of zich in het algemeen op te houden in de omgeving van winkels enz. (Een Amerikaansch professor. Miller genaamd, heeft een auto uitgevonden, die ook kan vliegen. Hij voorspelt, dat zijn uitvinding een omwenteling in het verkeer zal brengen). Als je zoo eens rustig nagaat, Wat door 't huidige geslacht, Op 't gebied van de techniek al In de wereld is gebracht, Kom je licht tot de conclusie: We zijn nu wel aan de grens, Alles is al uitgevonden, Door den vindingrijken mensch. Telkens komt tot je verbazing Echter weer een nieuw genie, Met iets anders, zooals hier de Lucht-en-aarde amphibie. Stel u voor. u rijdt per auto, U drukt even op een knop, Haalt een simpel handle over En heel kalmpjes vliegt u op. Aan gesloten overwegen, Heeft dat nieuw vehikel lak, Zelfs de zwaarste tapissière Zweeft erover met gemak. Sterker nog, de onbewaakte Wordt door niemand meer geducht, Als men met zoo'n voertuig uitgaat, Aan den rol en op de vlucht. 't Zal nog wat problemen brengen In de wereld, denk ik zoo, Wanneer menschen gaan verkeeren Als de sprinkhaan en de vloo. Dan komt nog de vliegbootauto En als die er eenmaal is, Zijn wij klaar, ofschoon 't kan wezen, Dat 'k m' ook daarin weer vergis. P. GASUS. met de kennelijke bedoeling, anderen te belet ten of te weerhouden, deze winkels te bezoeken of daar inkoopen of zaken te doen. De verdere alinea's bevatten de bepalingen, die men zich uit de stakingsdagen zal herinneren. Overtre ding wordt gestraft met boete van ten hoog ste driehonderd gulden of hechtenis van ten hoogste twee maanden. Doorloopen s.v.p Het is verboden, aldus 141a: zonder duide lijk verklaarbare reden en zonder noodzaak op of bij hoeken van straten afzonderlijk of in groepen stil te staan; van 18 tot 24 uur zonder duidelijk verklaarbare reden en zonder nood zaak, afzonderlijk of in groepen stil te staan in de Oranjestraat, de Kanaalstraat, de Vis seringstraat en de Prins Hendrikstraat. ....en rechts houden. Aan voetgangers is het van 18 tót 24 uur in deze straten en op de Koningin Wilhelmina- kade verboden, anders dan rechts te houden. Overtreders van deze verkeersbepalingen kunnen worden gestraft met max. 25 gulden of zes dagen hechtenis. Afblijven van Russische schepen! Maar met max. driehonderd gulden of twee maanden hechtenis wordt gestraft ieder die zonder schriftelijke toestemming van den bur gemeester of den commissaris van politie zich begeeft aan boord van in de gemeente ver blijvende schepen van Sovjet-Russische natio naliteit of met de bemanning of andere op varenden van deze schepen gesprekken voert of briefwisseling houdt en elk lid der be manning van zulke schepen, dat zich, zonder schriftelijke vergunning van den burgemeester of den commissaris binnen de gemeente aan den wal begeeft, alsmede ieder die vanaf vreemde schepen boeken, drukwerken of geschriften, andere dan scheepspapieren of geschriften van officieelen aard, aan land brengt of verspreidt. Volgens deze laatste alinea kan men, wan neer men van een Engelsch schip een Engelsch romannetje aan land brengt, daarvoor 300 gulden boete oploopen! DE WONINGMARKT IN ONZE GEMEENTE. AANTAL LEEGSTAANDE WOON- EN WINKELHUIZEN: 472. Evenals vorige jaren hebben B. en W. den Gemeenteraad een staat omtrent de woning markt in deze gemeente voorgelegd. Blijkens dezen staat waren in de gemeente op 1 Ja nuari 1934 aanwezig in 9155 gewone wonin gen, 657 bovenwoningen en 1196 woningen met nering of bedrijf, dus totaal 11008 wo ningen. Voorts telde de gemeente 1417 diverse ge bouwen, waarin geen woning. Het aantal gezinnen bedroeg op genoem den datum 10554. Volgens bovenstaande cijfers zou er een woningoverschot moeten bestaan van 454 stuks. Door dubbele bewoning is dit aantal echter veel grooter. Om te kunnen aantoonen hoe groot het werkelijk overschot is, werd op 2, 3 en 4 Ja nuari een telling van de leegstaande wonin gen verricht. Heb bleek, dat 472 woningen le dig stonden, welke wat de huurprijzen be treft, als volgt verdeeld kunnen worden: Woningen en bovenwoningen. Huurprijs van f 3 tot f 6: 179; huurprijs van f 6 tot f 10: 192; huurprijs van f 10 tot f 20- 32. Woon- en winkelhuizen Van f 4.75 tot f 10: 34; van f 10 tot f 20: 30; boven f 20 (f 35.1. VEREENIGING BELLAMY. Bovengenoemde vereeniging belegt een openbare vergadering in het gebouw voor Chr. Belangen te Velsen op Donderdag 15 Febr. Als sprekers treden op de heeren Th. Vonk en C. Oderkerk. STEUNBONNEN VOOR RADIODISTRIBUTIE Het comité verzoekt ons, .medete deelen, dat inschrijving voor het verkrijgen van een sbeunbon voor de maand Maart voor aan geslotenen bij een der Radio-Ceiitralen a.s. Donderdag 15 Februari kan geschieden. De uitreiking der bonnen vindt plaats op Don derdag 22 Februari op de bekende tijden en plaatsen. Er wordit aan herinnerd, dat alleen op vertoon van dagstempelkaart, bondsstem-pel kaart en andere deugdelijke bewijzen wordt ingeschreven. BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. De afdeeling Velsen van den Bond voor Staatspensionneering geeft Donderdag 8 Maart a.s. een propaganda-filmavond in Hotel de Prins. De heer IJ. O. Reitsma zal een pro paganda rede houden. DE CONTINGENTEERING. EEN AVERECHTSCHE REGEERINGS- MAATREGEL. IJMUIDEN „LOOFT DEN HEER" NAAR BON? UITNOODIGING VAN DEN BONNER MaNNER GESANG VEREIN. Van 30 Juni tot 3 Juli as. organiseert de Bonner Manner Gesangvereen ter gelegen heid van zijn 75-jarig bestaan een vier- daagsch muziekfeest, tot het bijwonen waarvan, ook een aantal Nederlandsche zangvereenigingen is uiügenoodigd. Tot deze vereenigingen behoort ook „Looft den Heer", alhier. Naar wij vernemen zal binnenkort deze uitn-oodiging in een vergadering besproken worden. De Oostenrijksche bondskanselier Dollfuss heeft een bezoek gebracht aan Boedapest waar hij economische besprekingen met den Hongaarschen minister-president Goemboes heeft gevoerd. We lezen het volgende in de IJmuider Fe deratie: De thans door den Minister van Economi sche Zaken voor de maand Februari toege stane verhooging van het invoercontingent van versche zeevisch getuigt van een onkunde ten aanzien van de visscherij, die ontstel lend is. Door het buitengewoon ruwe weer, hetwelk de maand Januari gekenmerkt heeft, was de aanvoer van visch niet alleen in ons land, maar in vrijwel alle overige ons omringende landen, zooals uit diverse buitenlandsche \is- scherijbladen ook te lezen was, zeer miniem. Als gevolg waarvan uit den aard buitenge woon hooge prijzen werden besteed. Het gevolg was, dat de vischvoorziening stagneerde. De kleinhandel greep deze gele genheid aan om een actie tegen de nog maar net ingevoerde contingenteering te ontkete nen. geheel ten onrechte, getuige het simpele feit, dat het contingent niet was uitgeput. Hiervoor is de minister echter blijkbaar ge zwicht; anders is niet te verklaren, dat geen der direct belanghebbenden in Hmuiden werd geraadpleegd alvorens besloten werd voor de maand Februari aan de importeurs van ver sche zeevisch een extra contingent toe te keninen. Het is wel fraai. Excellentie Verschuur laat IJmuiden eerst jaren spartelen om het hoofd boven water te houden, en steekt in dien tijd feitelijk zoo'n beetje den draak met den in het visscherij bedrijf heerschenden noodtoe stand. Gaat eindelijk schoorvoetend over tot het nemen van een nog maar halven maat regel, welke goed uitgevoerd toch tenminste een ietsje verlichting had kunnen brengen; nog nauwelijks is deze echter in uitvoering, of onder het geringste beetje druk van buiten af wordt deze ongedaan gemaakt voor een maand, waarin juist de uiterste krachten moe ten worden ingespannen om datgene wat in de vaart is in de vaart te kunnen houden. De beteekenis hiervan zal ongetwijfeld ziin het opleggen van een aantal booten, welke mogelijk zonder dit besluit in de vaart hadden kunnen blijven, werkloosheid veroorzakende dus, welke bij een ietsje meer kennis van de visscherij voorkomen had kunnen worden. In een uiteenzetting van den stand van za ken, de werkloosheid betreffende, aan één der redacteuren van het Nederlandsche Corres pondentie Bureau zegt de Minister van Soc. Zaken onder meer: „In de eerste plaats moet ernstig worden gewaakt tegen verdere belemmeringen in ons bedrijfsleven. Dit is thans zoo breekbaar, dat het uiterst voorzichtig moet worden behan deld. Het is een volksbelang en voornamelijk ook een arbeidersbelang, dat de werkgelegen heid die er nog is, blijft bestaan". Inderdaad, excellentie Slotemaker de Bruine, wij onderschrijven dit ten volle, maar geven U in overweging vooral het laatste Uw ambt genoot van Economische Zaken duidelijk te maken. LASTIGE AUSLANDER Vrijdagavond is een tweetal vreemdelin gen, opvarenden van een Engelsch stoom schip liggende aan het Hoogovenbedrijf al hier, terzake openbare dronkenschap in ar rest gesteld, nadat zij in een cafe ruzie had den gemaakt en dientengevolge door den caféhouder daaruit verwijderd waren. VERLOTING TEN BATE VAN DEN NEDERL. PROTESTANTENBOND Op de volgende nummers zijn prijzen geval len van de verloting gehouden op 8 Februari 1934 door de afdeeling IJmuiden van den Ned. Protestantenbond. 72 155 81 124 32 332 312 40 352 349 395 334 384 358 279 310 66 84 144 149 74 7 254 166 238 73 94 86 95 391 258 308 378 309 339 178 130 57 253 338 217 98 399 336 212 12 44 61 362 250 206 347 220 369 118 335 268 350 179 52 70 146 79 367 112 305 236 323 381 91 304 163 342 240 102 103 344 289 38 41 392 170 365 DE HEER ENGELHART DOOR V.S.V. GEHULDIGD. Het was een aardige attentie, die het be stuur van V. S. V. haar oudsten supporter den heer Engelhart bracht en verhond met diens 60-jarig huwelijks feest. Tijdens d-e rust in den wedstrijd V. S. V.H, F. C. werd de kras se oude heer, die geen wedstrijd overslaat, in de bestuurskamer geroepen waar hem een fraaien ruiker roode tulpen en witte serin gen, de kleuren van V. S. V. werd overhan digd. De heer Menist verzocht door den luidspre ker de aanwezigen een driewerf hoera op den jubilaris uit te brengen, waaraan spon taan gevolg werd gegeven. Het spreekt vanzelf, dat deze hulde door den jubilaris zeer prijs werd gesteld HET AMBT NEERGELEGD. Ds. T. Bakker, voorheen Chr, Gereformeerd predikant alhier, die 8 Januari 1933 naar As sen werd beroepen, heeft het predikants ambt neergelegd. SCHEEPVAARTBEWEGING. In de afgeloopen week kwamen hier bin nen 61 stoom- en 13 motorschepen, tezamen 74 schepen tegen 84 schepen in de week te voren. Naar zee vertrokken 60 stoom- en 13 motorschepen, tezamen 73 schepen tegen 79 schepen in de voorafgaande week, Uit en naar zee passeerden dus in de laats In week 147 schepen of 16 schepen minder dan in de voorlaatste week.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1