„1 x zonder zorgen" De Voetbalvereeniging „Beverwijk hijscht de kampioensvlag! UIT HET BUITENLAND. HEEMSKERK STAATSGEHEIMEN. IJMUIDER COURANT MAANDAG 12 FEBRUARI 1934 TWEEDE BLAD. BEVERWIJK Ongeslagen aan den kop. Wegens overweldigenden toeloop 2de Opvoering der Amicitla Revue DINSDAG 13 FEBR., 8 uur. W.B. THEATER. BEVERWIJK. Het dagelijksch "bestuur van de V.V. Beverwijk, van l. naar r.: G. Rooymans, (2e secrj; W. Brantjes (secr.)j C. Tromp (voorz.); J. Klaver penningmeesterH. Tromp (2e voorz.) Het feit dat den vorigen Zondag de kam pioensvlag op het clublokaal wegens het niet doorgaan van den wedstrijd FokkeWest- zaan Amsterdam niet kon worden geheschen, beteekende voor „Beverwijk" slechts een uit stel van een week. De jongste voetbal-Zondag bracht haar den zoozeer begeerden titel. Zij ontmoette Zondag aan den Aagtendijk „Fokke" uit Amsterdam, de eenige club uit haar afdeeling, die met slechts negen gespeelde wedstrijden in pun- tenaantal „Beverwijk" nog voorbij had kun nen streven. Theoretisch althans, want dan zou Fokke zich tot taak gesteld moeten heb ben, alle haar nog resteerende wedstrijden te winnen. „Beverwijk" stak daar echter geen stokje, maar 22 voeten voor, al dient te wor den erkend, dat „Fokke" zich geenszins een willig slachtoffer toonde. Integendeel, de Am sterdammers hebben uitstekend partij gege ven, dat blijkt trouwens ook wel uit het feit, dat met blanke score werd gedraaid. Na rust was het met de gasten gedaan en bouwde Be verwijk" zulke prachtige aanvallen op, dat de verdediging van „Fokke" er geen vat op kon krijgen. Er heerschte groote vreugde aan den Aag tendijk, toen het eindsignaal Beverwijk in het bezit van den titel stelde, een titel, die op zeer eervolle wijze is. verdiend. Uit 13 wedstrijden, behaalden de roodwitten 25 punten, waartegenover slechts één verlies- punt staat. Het was eveneens „Fokke" dat het zich tot een eer mag rekenen, in Am sterdam aan de kampioenen dat eene puntje te hebben ontfutseld. De scoringscijfers 57 14 toonen wel aan, dat de Wij ker-voorhoede er in deze competitie lustig op los heeft ge schoten. Zij doelpuntte het dubbele aantal malen als de club, die in haar afdeeling de tweede plaats bezet. Het spreekt vanzelf, dat de kampioenen er een eer in zullen stellen, ook de nog restee rende drie wedstrijden te winnen. Dat zijn zij aan hun naam als kampioenen verplicht. Overigens wijzen de cijfers van deze com petitie wel uit, dat het kampioenschap inder daad „met vlag en wimpel" is behaald. Na tuurlijk sluit het kampioenschap een nieuw verlangen in zich, namelijk het bereiken van de derde klasse. Zal het den roodbroeken thans gelukken zich een plaatsje in de hoo- gere afdeeling te veroveren, na de beide ma len, dat zij tevergeefs aan de poort klopten? Het zou een mooie belooning zijn voor het harde werken van het elftal in het veld en voor het bestuur, zoomede voor de supporters- vereenigiing „Rood Wit" voor hun onvermoeid streven om ook de interne organisatie in goe de banen te leiden en te houden. Het is nog niet uitgemaakt, welke tegenstanders „Bever wijk" in de promotie.competitie zal ont moeten. Maar hoe het ook zij, de Beverwij-' kers worden slechts bezield door de alles over heerschende gedachte, om het zoo vurig ver langde derde-klasserschap te behalen. Dat zou een aanleiding zijn tot een bijzonder feestelijke herdenking van het weldra te vie ren 15-jarig bestaan. In dit aantal jaren heeft „Beverwijk" reeds vijf malen de eer gehad kampioen te zijn. Men zal de „rood witte leeuwen" thans gaarne de genoegens willen doen smaken, van de promotie naar de derde klasse. Het elftal, dat Zondag „Beverwijk" den titel bracht was als volgt samengesteld: Doel: P. Adriehem Achter: C. Zoutman, A. de Ruyter. Midden: W. Kuyer, P. van Amersfoort en N. de Ruijter. Vóór: W. Bakker, Th. Kuyer, A. Markx, S. Teeling en J. Maenhout (aanvoerder). Het bestuur van de v.v. Beverwijk is als volgt samengesteld: C. Tromp, voorzitter, W. Brantjes, secretaris, J. Klaver, penningmees ter, H. Tromp, 2e voorz., en G. Rooymans, 2e secretaris. GOUDEN ECHTPAAR. (Adv. Ingez. Med.) Gouden bruidspaar. Het echtpaar J. Zonneveld, wonende in den Notweg no. 3 alhier zal Woensdag zijn gou den bruiloft herdenken. Buren hebben er voor gezorgd, dat voor hun huisje een eere poort werd' opgericht en een-zelfde feestelijke uiting is aan den ingang van den Notweg verrezen. De beide krasse oudjes hebben bijna deze laatste eeuw onafgebroken in Beverwijk ge woond. Alleen van 19131917 waren zij in Duitsch- lanö woonachtig, toen zij hun zoon volgden, die in dat land .ging arbeiden. In de eerste oorlogsjaren woonden zij in Dordtmund. Het beviel hun daar uitstekend, maar toen men in 1917 de brug bij deze Duitsohe stad vanuit 'de lucht met bommen werd bestookt, werd het den bruidegom daar toch wel wat te warm. Hij pakte zijn boeltje en trok weer op Beverwijk aan. Het zal de jubileerende oudjes zeker niet aan belangstelling ont breken en zoo zal het Woensdag feest zijn in den Notweg. PROPAGANDA FEESTAVOND. HEEMSTEEDSCHE ZWEMCEÜB. In de groote bovenzaal van café-restau rant Oud-Meerenstein hield de H. Z. V. Za terdagavond een groote propaganda-feest avond. Namens de comm. die het initiatief tot dezen avond nam heeft de heer v. d. Horren alle aanwezigen hartelijk welkom geheeten. Vervolgens gaf spreker het woord aan den heer T. C. E. Duvergé leeraar aan de R. H. B. S. te Velsen, die een causerie hield over „Zwemmen in de oudheid en tegenwoordig". Aan de hand van een keurcollectie licht beeldplaatjes liet spreker zien, dat reeds 10000 j. v. Chr. de menschheid water ge bruikte om het lichaam te reinigen, naar mate een betere toevoer en afvoer van het water ontstaat liet de mensch zich be schermen tegen de gevaren van het water, leerde dus zwemmen. Achtereenvolgens liet spreker Egyptische, Assyrische, Grieksche Romeinsehe zwemmers (sters) zien, waaruit bleek dat de toenmalige zwemwijze geheel verschillend was van de tegenwoordige, hoe wel men waarschijnlijk veel beter zwom. Bekend is b.v. dat Leander eiken nacht de Hellespont (pl.m. 6 K.M.) heen en terug overzwom om zijn geliefde te bezoeken en vervolgens de overtocht van 10000 Batavie ren dn volle wapenrusting over de Rijn bij Trier. Een beroemd zwemmer was o.a. Kei zer Karei de Groote. Aan de hand van filmpjes lichtte spreker vervolgens toe het verschil in de zwemwijze tusschen mensch en kikvorsch. In deze filmpjes, welke opgenomen waren met het langzaamwerkend apparaat kwam duidelijk uit, hoe men wel, en hoe niet moet zwemmen. Verschillende methodes, zooals school slag en crawlslag, rug- en borstzwemmen werden duidelijk gedemonstreerd. Uit pro pagandistisch oogpunt is deze filmvertoo- ning een groot succes voor deze tak van sport geworden. Ter afwisseling werd een komische twee- acter vertoond. Den lieer J. B. Dinkla, voorzitter der ver eeniging, bedankte den heer Duvergé voor zijn leerzame en overzichtelijke causerie. Ook het feestcomité dat dezen avond heeft georganiseerd werd dank gebracht voor het organiseeren van den propaganda-avond. Het optreden van den minstreel Geert Dils oogstte veel bijval. Zijn liedjes bij de luit zijn iets geheel aparts. Zij werden met groote aandacht gevolgd. „The Hodlars", die dezen avond muzikaal opluisterden vergastten de aanwezigen op zeer goede entré-acte muziek. De propaganda-feestavond werd met een gezellig bal gesloten. EEN MOTIE VAN DE V. A. R. A. De plaatselijke afdeeling van de V.A.R.A. heeft in haar jaarvergadering onderstaande motie aangenomen naar aanleiding van den op 17 Januari toegepaste strafmaatregel: De afdeeling Beverwijk van de V.A.R.A. protesteert met klem tegen de handelwijze van den Minister van Binnenlandsche Zaken, waardoor aan de V.A.R.A. een straf werd opgelegd wegens een handeling, die alleen van zuiver menschelijk gevoel getuigde. In deze bijeenkomst werden de heeren A. L. van Groningen, J. G. Goppel en B. Post herkozen. In de controlecommissie kregen zitting de heeren J. Achterhpf, J. de Bats en J. Donselaar. Uit het jaarverslag bleek, dat de afdee ling op 31 December j.ï. 324 leden telde. Ook de Fransché regeering neemt de actie der royalisten zeer gelaten op en heeft aan het befaamde manifest van den troonpreten dent niet de minste aandacht gewijd. Over de demonstraties wordt nog gemeld, dat gisteren een der demonstranten over leden is. TOONEELVEREENIGING „ONS GENOEGEN". De R.K. Tooneelvereeniging „Ons Genoe gen" gaf Zondagavond een uitvoering in het R.K. Vereenigingsgebouw. De zaal was flink bezet. De voorzitter, de heer W. Meijer, opende de bijeenkomst met een woord van welkom, hij deelde mede, dat wegens bijzondei*e omstandigheden het vroo- lijke spel „Truusje Meijer" niet kon worden opgevoerd, doch dat hiervoor voor het voet licht zou komen „Janus Tulp", blijspel in 3 bedrijven Daarna volgde de opvoering van dit stuk. Tot slot werd opgevoerd „Het Elfde Ge bod", blijspel in één bedrijf. Beide stukken werden uitstekend gespeeld, zoodat Ons Ge noegen aan het publiek weer een mooien avond verschaft heeft. FRANKRIJK. De regeering Doumergue heeft Zaterdag middag haar eersten kabinetsraad gehouden. Volgens het daarvoor gepubliceerde communi qué is den minister van justitie opdracht ver strekt, ervoor te waken, dat het juridisch on derzoek der schandalen snel en met de streng ste rechtvaardigheid geschiedt. De regeering sprak zich in principe uit voor de instelling van een parlementaire enquête-commissie. De minister van buitenlandsche zaken Bar- thou, bracht rapport uit over de buitenland sche politiek. De kabinetsraad besloot, den president der republiek een verordening voor te leggen, waardoor de minister van justitie wordt belast met de zorg voor de aangelegen heden betreffende Elzas-Lotharingen. Barthou en de minister van handel Lamoureux hebben den kabinetsraad ter goedkeuring maatregelen voorgelegd, die de regeering denkt te nemen in antwoord op de Engelsche extra tarieven op Fransche waren. De minister van financiën, Germain Marti, bracht uitvoerig rapport uit over den financieelen toestand en over de maatregelen, die de regeering zal voorstellen, in verband met de staatsbegrooting. De staking van heden. De Christelijke vakvereenigingen hebben be sloten, niet deel te nemen aan de door socia listen en communisten georganiseerde alge- meene staking, daar zij staking slechts in be ginsel willen aanwenden tot het doorzetten vair beroepseischen. De neo-socialistisohe kamerfractie heeft be sloten, dat zal worden deelgenomen aan de al- gemeene staking op Maandag. Het soc. vakverbond C.G.T. publiceert een oproeping, waarin wordt gezegd: „De fascis tische strijdkrachten en de aanhangers van het ancien regime, de organisatoren van het oproer van 6 Febr., proclameeren met cynische schaamteloosheid, dat zij bereid zijn, hun actie voort te zetten, om in de plaats der democra tie de dictateur te stellen. Daarom roepen wij de arbeiders op, rustig en waardig hun wil te demonstreeren". V.D. meldt nog over deze staking: Het telefoon- en telegraafverkeer zal zoo veel mogelijk door pioniers worden gaande gehouden. De water-, electriciteits- en gas- voorziening zal evenmin door de staking wor den beïnvloed. De groote zaken blijven open. Hoewel de vereeniging van onderwijzers heeft besloten zich aan te sluiten bij de algemeene staking, heeft de minister van onderwijs be paald, dat de scholen in ieder geval open moeten blijven. De bladen zullen niet verschij nen. De staking der taxichauffeurs, welke reeds 10 dagen duurt, zal worden voortgezet. In het omroepbedrijf zal waarschijnlijk geen storing zijn. Daarentegen zullen de theaters Maandag gesloten blijven. De filmoperateurs evenwel zullen iedere voorstelling gedurende twee minuten onderbreken om htm solidari teit te bewijzen. Het spoorwegverkeer zal in vollen omvang worden gehandhaafd. De tram, métro en autobussen zullen slechts voor een deel dienst doen. Bij de posterijen zou de staking vrij alge meen zijn. Het is evenwel mogelijk dat de brievenbussen door de militairen zullen wor den geleegd. De sorteering der brieven zal eveneens door soldaten geschieden. Overwo gen wordt de brievenbestellers door politie beambten te vervangen. De socialistische en communistische vak vereenigingen hebben hun leden tegen Maan dagmiddag voor een groote meeting opgeroe pen. Voorstel tot aanklacht tegen Dalaclier en Frot. PARIJS, 10 Febr. (V.D.) De afgevaarrdigde Henriot heeft in de Kamer een motie inge diend tot het instellen van een commissie, bestaande uit 22 Kamerleden, die zou heb ben te onderzoeken, of een aanklacht moet worden ingediend tegen verschillende leden van het vorige Ministerie, in het bijzonder tegen Daladier en Frot. Bouïsson uit de Cocialistische partij. PARIJS, 10 Febr. (V.D.) De president der Fransche Kamer, Fernand Bouisson, heeft medegedeeld, dat hij uit de socialistische partij is getreden. Hij motiveert deze uittreding op de critiek die door een aantal partijleden is uitge oefend op het feit, dat hij zich met den pre sident van den senaat had uitgesproken voor een ministerie onder leiding van Doumergue. Hij is er van overtuigd, dat hij zich zou kun nen rechtvaardigen, maar hij houdt een der gelijk debat niet voor doelmatig. Desniette min aldus verklaart hij scheidt hij niet zonder ontroering van een partij, waarvan hij 25 jaar lid is geweest. Geen maatregelen den hertog- van Guise. Het Belgische kabinet heeft besloten geen stappen te ondernemen tegen den hertog van Guise, wegens diens manifest aan het Fran sche volk. In regeeringskringen schijnt men aan deze kwestie heel weinig belang toe te kennen. Oostenrijk. Weenen krijgt een bondscommissaris. De hoofdcommissiaris van politie Seldl is benoemd tot bondscommissaris voor het bondsdistrict Weenen. Zijn bevoegdheden be perken zich echter uitsluitend op het veilig heidswezen in Weenen. De regeering van het bondsland Weenen is dus Óp dat gëbïed uitge schakeld. Algemeen ziet men hierin de eerste stap van de bondsregeering tot algeheele uit schakeling van de socialistische Weensche landsregeering. Een der bekendste soc.-dem. leiders, Püchler, burgemeester van Wiener Neustadt en districtsleider van den repüblikeinschen Schutzbund, is bij een- razzia gearresteerd wegens verzet tegen de politie. Japan. Meer vlootmanoeuvres gevraagd. Osoemi, minister voor de marine, deelde in de begrootingscommissie der Japansche Kamer mede, dat de marine-autoriteiten het gewenscht achten de groote vlootma noeuvres jaarlijks te houden in plaats van eens in de drie jaar. zooals de groote leger- manoeuvres. Voor dit doel vroeg hij een extra-post op de marinebegrooting van 5 millioen yen. De groote ma-noeirvres zullen diit jaar in den loop van den zomer in het midden van den Stillen Oceaan. worden ge houden. Amerika. Kerkelijk protest tegen de vlootuitbreiding. (Het bestuur van den bond'van Christelijke kerken in de Vereenigde Staten heeft pre sident Roosevelt telegrafisch dringend ver zocht, zijn goedkeuring te onthouden aan het wetsontwerp-Vinson. Dit ontwerp, dat aanzienlijke vlootuitbreiding inhoudt, wordt door het bestuur beschouwd als strij dig met de zedelijke verplichting, welke het Kellogg-paet voor de Vereenigde Staten me debrengt. Het bestuur protesteert tegen den aandrang, die op het Congres wordt uitgeoefend om het wetsontwerp aan te nemen. CARNAVAL IN HET DERDE RIJK „GRUWELPROPAGANDA" EN DE „MARXISTISCHE BONZEN" IN EEN OPTOCHT. MUNCHBN, 11 Febrr. (D.N.B.) Heden trok de groote carnavals-optocht door Munchen In. de optocht waren ook de gruwel-pro- paganda, de Marxistische bonzen en de vluchtelingen vertegenwoordigd. DIMITROF DREIGT MET HONGERSTAKING. TENZIJ MEN HEM VRIJLAAT OF EEN NIEUWE AANKLACHT WORDT INGEDIEND. De Berlijnsehe correspondent van de Daily Herald meldt, dat de drié vrijgesproken Bul garen, Dimitrof, Tanef ep Popof in de on- dergrondsche cellen van het. hoofdbureau van politie te Berlijn op de Alexander plaats on dergebracht zijn. De verlichting is er zeer slecht en volgens den correspondent moe ten de gevangenen zelfs geen mes en vork be zitten om te eten. Dimitrof's oude moeder heeft een waar schuwing ontvangen, dat zij uit het land zal worden gezet als zij in eenige verbinding mocht treden met buitenlandsche journalis ten en aangezien zij af en toe haar zoon nog mag bezoeken, houdt zij zich aan deze waar schuwing en uit haar is niets te krijgen. Volgens de Times is Dimitrof's tolk Du- novskï uit Berlijn gezet, omdat hij onware dingen over de behandeling der Bulgaren zou hebben gezegd, hetgeen door Dunovski echter ontkend wordt. Een ander Engelsch journalist is echter tot Dimitrof doorgedrongen (hoe wordt niet ge meld) en heeft daarna aan Reuter's vertegen woordiger meegedeeld dat de militanteBulgaar een brief aan minister Frick heeft geschreven waarin hij^ dreigde met hongerstaking, tenzij men hem óf vrijlaat óf een nieuwe aanklacht tegen hem indient. Ook de zwaarste nieuwe beschuldiging acht hij beter en dragelijker dan deze afwachtende onzekerheid. (N.R.Ct.) FEUILLETON Naar het Amerikaansch bewerkt door THEA BLOEMERS (Nadruk verboden) XL Darden's plan de champagne. Inspecteur Nash bladerde ongeduldig in de officieel uitziende paperassen die in wanorde over zijn schrijftafel verspreid lagen. Van tijd tot tijd schoof hij zijn bril op zijn voor hoofd en staarde met een geprikkelde uit drukking naar George Darden, die in melan cholieke onbewegelijkheid in de vensterbank zat. De zwijgende figuur van den in over peinzing verdieDten detective werkte op zijn zenuwen. De minuten kropen tergend-traag voorbij. Op een gegeven oogenblik hief Dar den in een impulsief gebaar de armen om hoog; hij rekte zich even en verviel toen weer in de starre roerloosheid van zooeven. Ten slotte werd het Nash te machtig; hij legde de pen neer, schraapte zijn keel en maakte een eind aan de enerveer en de stilte. „Ik kan nog steeds niet goed wijs worden uit de manier, waarop u vannacht dien man en die vrouw behandelde, Mr. Darden. Had u medelijden met ze?' De detective schudde onmiddellijk zijn verstrooidheid van zich af en keek den in specteur met vriendelijke belangstelling aan. „Misschien", antwoordde hij. „Maar boven dien, wat had het voor doel gehad anders te handelen? Welke bewijzen zouden we er door in handen hebben gekregen boven die, waarover we al beschikken?" „Bewijzen?" echode Nash. „Ja, bewijzen. Deze zaak, inspecteur, moet punt voor punt bewezen worden in het bijzonder de diefstal. We hebben noch directe, noch indirecte bewijzen. Bent u dat met me eens?" „Zeker, maar waar wilt u die bewijzen van daan halen?" Darden stak met bedachtzame bewegingen een cigaret aan. „Dat zal ik u zeggen", verklaarde hij, ter wijl een dichte rookwolk zijn gezicht een moment aan den blik van den ander ont trok. „Ik heb de onwrikbare overtuiging dat die twee vrouwen iets met Revis' ver leden uitstaande hebben dat ze daar meer van weten. Kijkt u eens, inspecteur, feiten zijn in ons beroep heel mooi, maar zonder de hulp van de intuitie zijn ze volmaakt waardeloos. En het is mijn intuïtie, mijn zesde zintuig, als u 't zoo noemen wilt, die mij zegt, dat ik mij ten opzichte van de beide dames niet vergis. Ik voelde het, toen ik gisteren met ze praatte ik beschik van nature over een soort geestelijke voelhorens, om de ziel van mijn sujetten te te hij zocht even naar het goede woord wel, laten we zeg gen om contact te krijgen met hun ver bergen gedachten. Als ik in mijn loopbaan tot nog toe succes heb gehad", voegde hij er bescheiden bij, „is dat voornamelijk aan die aangeboren gave te danken". Weer staarde hij enkele seconden nadenkend voor zich uit, toen klonk het energiek: „En daar ik dus absoluut overtuigd hen, dat zij het raadsel kunnen oplossen, ben ik voornemens die oplossing uit ze te trekken, uit de eene of uit de andere'. „Hoe denkt u dat klaar te spelen?" „Stelt u zich het volgende even goed voor oogen. Die beide vrouwen gaan gebukt on der den last van een misdadig geheim. Op het oogenblik zijn ze nog in staat dat te bewaren. Maar nu komt de marteling van de volgende dagen met hun pijnigende on zekerheid, van de slapelooze, onrustige nach ten vol uitputtende angst. De ontzenuwde opeenvolging van steeds nieuwe gebeurte nissen zal ze in een voortdurende spanning houden, zal ze afmatten en murw maken en ik zal de omstandigheden van buiten al 'n handje helpen door ze te overstelpen met vragen; vriendelijke, beleefde vragen na tuurlijk, maar wel-overlegd op een doel ge richt: de waarheid uit ze te krijgen. Hoe lang, denkt u, dat ze den druk van een dergelijke combinatie kunnen weerstaan?" De inspecteur huiverde even bij de ge dachte aan de „vriendelijke, beleefde vra gen" van dezen uiterlijk zoo hoffelijken, vlijmscherpen, zeldzaam begaafden speur der. „Maar dat neemt allemaal niet weg, dat ik wel wilde, dat we die revolver maar von den!" „De revolver heb ik". Nash staarde hem met open mond aan. „Hebt u hem? Waar is hij? Hoe komt u er aan?" ,,'Ik minacht mezelf om de manier, waarop ik hem in handen heb gekregen", beant woordde hij Nash' laatste vraag. „Ik heb er een gruwelijken hekel aan om van de hulp van dienstboden gebruik te maken dat is welbeschouwd toch beneden mijn waardigheid. Om kort te gaan, Lizzy Wilson, het dienstmeisje van Miss Haskell, heeft me een uur geleden die revolver bezorgd". Nash onderwierp het wapen aan een des kundig onderzoek. „Er is pas mee geschoten", stelde hij vast. „En één huls is maar leeg. Hij Jegde de revolver weer voor zich op de tafel. „Gelukkig", kwam het opgelucht over zijn lippen, „dat is een heeleboel waard dat we dat ding hebben!" Hij keek naar de klok die aan den wand tegenover zijn bureau hing. Darden en hij maakten beiden den indruk alsof ze iemand verwachtten; de conversatie diende blijkbaar slechts om den tijd te korten. Nadat ze alle punten die op hun gemeenschappelijke taak betrekking hadden, de revue hadden laten passeeren, begon het gesprek te kwijnen om ten laatste geheel uit te dooven en in de kale, naar geestige inspecteurskamer heerschte weer het loodzware zwijgen van straks. De twee mannen hielden zich, in afwachting van den bezoeker, die wellicht nieuwe gezichtspun ten zou openen, elk met hun eigen gedachten bezig. Plotseling schoot Nash een opmerking door het hoofd, die Darden vannacht had ge maakt: „We zullen den dader wel te pakken krijgen", had hij gezegd, „daarover hoeft u zich geen zorg te maken. Maar ik wil bij voorbaat zeker zijn, dat ik geen onschuldige aan de galg breng. Ik heb een stelregel, die u waarschijnlijk heel wonderlijk zai voor komen, namelijk dat ik mij niet bevredigd voel, wanneer ik een zaak ten einde breng, zonder daarbij een nieuwen vriend gewonnen te hebben". Zonderlinge kerel toch, die Darden, peinsde de inspecteur, een eerste klas politieman, die voor niets staat en tocH

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5