VlSSCHERU IN SoiIEPVAARTBERICHTEN DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip Alhena Aludra Algorab Assunta de Grogori Amstelkerk Arendskerk Arethusa Almelo Adalia Anna Alclnous Amsterdam Amsfcelland Aurora Amazone Baarn Brielle Bodegraven Beursplein F:nnekom Belt Coblenz Clio Chr. Huygens Cordillera Colombia David Livingstone Dunavis Eurymedon Euterpe Freiburg Farmsum Flandria Farndale Harmattan Hebe Irene Joh. v. Oldebarneveldt Lahn Kyma Kénnemerland Kyphissia Kings wood Kerma Men es Me an dros Main Maasland Megara Maaskerk. Myrmidon Merope Orestes Hrmstantza Ocfcmarsum Rosario Oranje-NassauWest-Indië B.-Aires B.-Air es Rosario B. Aires W. Afrika Japan Buenos Aires Vancouver West-Indië. Buenos Aires Ned.-Indië Vancouver Vancouver Venetië Lissabon Chili Chili Chili Concepcion Chili We as te Japan Constanza Ned.-Indië West-Indië W. Indië West-Afrika Buenos Aires Batavia Bordeaux Ned.-Indië Villa Constitution Buenos-Aires. W. Afrika Santa Fé Rosario Barcelona Beyrouth Ned. Indië Japan La Plata B.-Aires Mexico Buenos Aires La Goulette (v. IJm.) Ned.-Indië Buenos Aires Japan Buenos Aires Singapore West-Afrika Batavia Stettin verm, aankomst Laatste bericht Poelau Roebiali Poelau Laut Polyphemus Rhenania Reggestroom Rhea Samnanger Siirab Saturnus Saaie Sembilan Stad Dordrecht Stentor Troutpool Tawali Telamon Themoni Vinodol Valsavoia Waterland Waalkerk Ned.-Indië Ned.-Indië Ned.-Indië Dantzig. West-Afrika Barcelona Moermansk B.-Aires Bourgas Japan Ned.-Indië Sfax Londen Rosario Ned.-Indië West-Indië Rosario Ned.-Indië Sfax Villa Constitucion Buenos Aires Japan. 14 Febr. 22 Febr. 24 Febr. 24 Febr. 11 Febr. 21 Febr. 3 Maart 27 Febr. 14 Febr. 12 Febr. 28 Febr. 20 Febr. 13 Febr. 26 Febr. 18 Febr. 16 Febr. 13 Febr. 12 Febr. 24 Febr. 3 Maart 18 Febr. 15 Febr. 24 Maart 13 Febr. 14 Febr. 11 Febr.. 19 Febr. 14 Febr. 15 Febr. 23 Febr. 17 Febr. 13 Febr. 12 Febr. 25 Febr. 12 Febr. 24 Febr. 27 Febr. 13 Febr. 25 Febr. 17 Febr. 15 Febr. 8 Maart 1 Maart 15 Febr. 15 Febr. 19 Febr. 28 Febr. 12 Febr. 15 Febr. 3 Mrt. Zaanland Vancouver 6 Febr. van Las Palmas. 20 Jan. vertrokken 22 Jan. van Buenos Aires 22 Jan. van San Nicolas 6 Febr. van Las Palmas. 8 Febr. van Singapore 3 Febr. van Madeira 2 Febr. vertrokken 3 Febr. van Tampioo Febr. te Rosario 6 Febr. van Penang. 5 Febr. vertrokken 5 Febr. van Seattle. 8 Febr. van Fiume 9 Febr. vertrokken 3 Febr. van Cristobal 30 Jan. van Curacao 5 Febr. van P.aita. 7 Febr. van Las Palmas 8 Febr. van Valparaiso 9 Febr. van Eastham 8 Febr. van Perini 2 Febr. van Izmir 9 Febr. van Gibraltar 12 Febr. van La Guayra 6 Febr. van Barbados. 6 Febr. van Freetown 30 Jan. vertrokken 5 Febr. van Pt Said. 9 Febr. vertrokken 10 Febr. te Antwerpen 6 Febr. van Fern Noronha 9 Febr. van Montevideo 2 Febr. van Sierra Leone. 7 Feibr. van Fern. Noronha 9 Febr. van Madeira 8 Febr. van Valencia* 11 Febr. te Rotterdam 9 Febr. van Singapore 8 Febr. van Shanghai 7 Febr. te Gibraltar 8 Febr. van Las Palmas 6 Febr. v. d. Azoren in lading 5 Febr. van Gibraltar 10 Febr. van Marseille 7 Febr. van Gibraltar 9 Febr. van Gibraltar. 27 Jan. van San Nicolas 12 Febr. te Panillac 9 Febr. van Dakar 10 Febr. vertrokken 10 Febr. vertrokken 9 Febr. te Stamboul in lading 9 Febr. van Paramaribo 10 Febr. te Londen 9 Febr. van Port Said. 1 Febr. van Pt. Swettenham 9 Febr. vertrokken 9 Sept. te Saltpond 9 Febr. vertrokken 15 Jan. te Bergen 8 Febr. van Las Palmas 8 Febr. van Algiers 6 Febr. van Belawan. 3 Febr. van Sabang 9 Febr. van Gibraltar Vertrekt 14 Febr. 19 Jan. vertrokken 5 Febr. van Colombo 28 Jan. van Pto. Barrios in lading 26 Jan. van Macassar. 9 Febr. van Gibraltar 28 Jan. vertrokken 5 Febr. van Bahia 8 Febr. van Tientsin 8 Febr. van Colon Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMÜIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Duitsch s.s. Elise Schulte Oxelösund GROOTE DIEPGANG. Het van Port Arthur aangekomen Noor- sche motortankschip South America pas seerde naar Amsterdam met een diepgang van 81 decimeter. ERTSAANVOER. Het Duitsche stoomschip Elise Schulte is van Oyelösund aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. IN COMBINATIEDIEN ST. Het Duitsche motorschip Koenigsberg van denNorddeutschen Lloyd heeft in Amster dam een lading stukgoederen ingenomen voor Zuid-Amerika in den gecombineenden dienst met den Koninklijken Hollandschen Lloyd. IJZERVERSCHEPING. Het Finsche stoomschip Starck heeft bij de Hoogovens een lading ijzer ingenomen en vertrok daarmede naar Philadelphia. OPGELEGDE SCHEPEN. Zaterdag waren te Rotterdam 23 schepen opgelegd, van welke 10 onder buitenlandsche vlag. AANGEKOMEN 10 Februari: Wea, m.s. Londen Oldekerk, s.s. Japan President Franqui, m.s. Batoum Theano, s.s. Fowey 11 Februari: Poelau Roebiah, m.s. Batavia in sommige opzichten sentimenteel als een jonge juffrouw!" Het wachten duurde lang en Nash kreeg een nieuwen aanval van ongeduld. Voor zichtigheid, goed maar waarom zette Dar den niet 'n beetje meer vaart achter de zaak? Je kon ook al te voorzichtig zijn „Waar blijft die idioot van 'n dokter nu in vredesnaam?" viel hij opeens grommend uit. Darden werd door de vraag weer uit zijn schijnbare apathie gewekt. Hij begon te spreken, maar wat hij zei vormde geen antwoord op Nash' ongeduldigen uitroep. Hij scheen te vinden dat hij den ander een verklaring schuldig was. „Toen ik u verzocht Miss Haskell onge zien uit Revis' huis te laten vertrekken, had ik geen idee, dat zij misschien het schot ge lost kon hebben". „En nu?" ,3en ik er nog niet zeker van! Kan Mal- loy haar niet ongemerkt de revolver hebben gegeven, terwijl ik aan het bed stond en de wonden onderzocht? Of kunnen ze elkaar niet al eerder getroffen hebben, beneden in huis bijvoorbeeld? Dat is ook een mogelijk heid. Met een blijkbaar plotselinge wending van zijn gedachten, keek hij naar de klok. „Hoe laat, zei u, dat hij zou komen?' „Hij had al hier moeten zijn". Nash zag pp tegen nieuwe gaping in het gesprek en deed zijn best die aan den gang te houden. „Het zal een heele toer zijn om het pro bleem op te lossen", merkt hij op; „denkt u ook niet?" „Ik geloof, dat ik het al opgelost heb", verklaarde Darden eenigszins onverschillig. „Dat komt doordat ik de oplossing in zijn fantasie gezien heb". „Wie heeft het dan gedan?" „Ik bedoel den diefstal. U houdt u bezig met den moord. Dat is immers de overeen gekomen werkverdeeling? u oogst de lauwe ren voor de ontdekking van den moorde naar, ik voor die van den dief. Dat blijft toch afgesproken?" „J a". „Prachtig! U moet me nog vier, hoogstens vijf dagen tijd geven om het weerstands vermogen van die twee dames te breken". Nogmaals was er een pauze. Toen bracht de inspecteur het gesprek op een ander punt. „De Senator", begon hij op nadenkenden toon, ,;is de eenige ter wereld, die wist dat hij gisteren voor een week het geheime document in den zak had. Aan de waarheid van wat zoo'n hooggeplaatste persoon verklaart mag je natuur1ijk niet twijfelen, niewaar?" „Wat wilt u daarmee zeggen?" vroeg Darden. XWordt vervolgd) I Iris, ShS. Odense Viiestroom, s.s. Huil Saleier, s.s. Hamburg Lingestroom, s.s. Londen Merel, s.s. Londen Maasstroom, s.s. Bristol Hetton, s.s. New-Castle Alster, s.s. Hamburg Rijnstroom, s.s. Leith VERTROKKEN 10 Februari: Orneborg, s.s. Kopenhagen Sandar, s.s. Limhamn Ingo, s.s. Hamburg Tarakan, m.s. Bremen Stentor, m.s. Londen Gateshead, s.s. New Castle Orion, s.s. Kopenhagen Baltia, s.s. Nordenham Koenigsberg. m.s. Montevideo Astrate, s.s. Bremen Bowling, s.s. Leith Fauna, s.s. Hamburg Normandia, s.s. Gothenburg Crijnssen, s.s. Hamburg Mavis, s.s. Londen Blyth, s.s. Goole Vechtstroom, s.s. Huil Hontestroom, s..s. Londen II Februari: Polglen, s.s. Emden RADIOVERBINDING MET SCHEPEN De navolgende schepen zijn Maandag, 12 Februari 1934, in radiotelegrafische verbin ding met het kuststation Scheven in gen Radio Colombia, Chr. Huygens, Flandria, Joh. de Witt, Jan Pietersz. Coen, Joh. v. Oldenbarne- velt, Kota Baroe, Kota Gede, Kota Pinang, Leerdam, Marn. v. St. Aldegonde, Poelau Laut1 Poelau Tello, Sibajak, Slamat, .Simon Boli var, Statendam, Vol'endam, Zeelandia. NEDERLANDSCHE STOOMBOOT GESTRAND. Op een klip in het Kanaal geloopen. GEENGEVAAR VOOR DE BEMANNING. Het Nederlandsche stoomschip „Trito" is Zondagmiddag om halfzes op de verraderlijke kust van Devonshire bij Sartpoint op een klip jeloopen. Het Kanaal is in een dichten mist gehuld. Reddingsbooten zijn ter assistentie uitgevaren. Van de kust was het door den mist onmoge lijk te zien, wat er met het schip gebeurde. Visschers en visschersvrouwen trachtten door schreeuwen contact met het vastgeloopen schip te krijgen en eenigen hunner klommen ongeveer twintig meter langs de steile rots kust naar beneden en klauterden over de rot sen tot zij een punt bereikten, van waar zij konden waarnemen, dat de bemanning zich niet in onmiddellijk gevaar bevond. De Trito, van de Maatschappij Zeevaart te Rotterdam meet ongeveer 1000 ton bruto. Het schip was van Rotterdam met een flinke lading op weg naar Belfast. De „Trito" weer vlot. AMSTERDAM, 12 Februari: Naar wij ver nemen is het stoomschip „Trito" blij kens een bij de directie der reederij ont vangen telegram, op eigen kracht losgeko men en doorgestoomd naar Dublin. Men neemt aan, dat het schip niet of in elk geval niet ernstig beschadigd is. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 1,35—f 1 Griet per 50 K.G. f32—f 15 Tongen per K.G. fl,25f0,75 Groote schol per 50 K.G. f 16f 12,50 Middelschol per 50 K.G. f 15—f 13 Zetschol per 50 K.G. f 20—f 15 Kleine schol per 50 K.G. f20—f 11,50 Bot per 50 K.G. f9—f5 Schar per 50 K.G. f 12—f8,50 Tongschar per 50 K.G. f 35f 15 Rog per 20 stuks f 18f 8 Vleet per stuk f 4f 0,80 Kleine poon per 50 K.G. f 10f 6 Groote schelvisch per 50 K.G. f 36f 8,20 Middelschelvisch per 50 K.G. f 34f 29 KI. middelschelvisch p. 5 0K.G. f 20f 17,50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 20f 9,20 Kabeljauw per 125 K.G. f 52f 28 Gullen per 50 K.G. groote f 18f 15 Gullen per 50 K.G. kleine f 14f 7,20 Leng per stuk f 1,05f 0.65 Heilbot per K.G. f 1,15—f 0.75 Wijting per 50 K.G. f 11—f3,20 Koolvisch per stuk f 1,05f 0,20 Versche haring per kist f5,80f3.40 BESOMMINGEN Trawlers Hoop II IJm. 46 300 manden f 2670 Corrie IJm. 21 250 manden f 2240 Proef II IJm. 24 345 manden f 2690 Holland H IJm. 176 70 manden f 1300 Adriatic IJm. 18 265 manden f 2500 I. S. Groen IJm. 130 255 manden f 2050 Liesbth Betty IJm. 183 150 manden f 1720 Julie Streiff IJm. 159 90 manden f 1590 Dolfijn IJm. 103 80 manden f 1940 Christine IJm. 2, 300 manden f 3190 Loggers: KW 105 f 1060; KW 102 f 6904; Sch 341 810; Sch 402 f 810; R.O. 1 f 890; IJm. 204 560. Besomimngen van vijf stoombeugers, een kotter, twee harmgdrifters en elf loggers nog niet bekend. DOODELIJKE AANRIJDING OP DE AMSTERDAMSCHE VAART. WIELRIJDSTER HET SLACHTOFFER. Zondagmiddag even over één uur heeft op de Amsterdamsche Vaart een noodlottige aanrijding plaats gegrepen, die het leven ge kost heeft aan een 37-jarige vrouw, mej. H. Deze kwam in gezelschap van een vriendin uit de Bakhuizen van den Brinkstraat rij den en wilde de straat oversteken, net toen een auto over de Amsterdamsche Vaart na derde. De voorste wielrijdster weifelde even met het noodlottig gevolg, dat ze werd aan gereden. Haar hoofd sloeg tegen de linker koplamp van de auto, die geheel achterover werd gedrukt en vervolgens viel de wielrijd ster tegen den grond. Door een lid van den Ongevallen dienst en een juist passeerenden dokter is zij voorloopig geholpen en daarna per ziekenauto naar het Diaconessenhuis overgebracht. Tengevolge van de opgeloopen schedelbasisfractuur is zij des avonds echter IJMÜIDEN AANBESTEDING. Bij de door het gemeentebestuur van Oegst geest gehouden aanbesteding voor het door trekken van de Duinzichtstraat en een gedeelte van de Wijttenbachstraat was met keuze van vrije arbeiders laagste inschrijf- ster de fa. Joh. Dienaar en Zn. alhier met f 7770. NOG VERSCHE HARING Alhier zijn gearriveerd de stoomdrifters LT 33 en LT 68 van de visscherij bij Kaap Griz Nez, elk met 80 crans (320 manden) ver. sche haring. RIJWIELDIEF IN ACTIE Zaterdagavond heeft een rijwieldief, die op heeterdaad betrapt werd bij het stelen van een rijwiel, maar die ten slotte op het nippertje wist te ontkomen, de omgeving van het Willemsplein in rep en roer gebracht. Een plaatsgenoot had zijn rijwiel voor een winkel geplaatst in de Breesaapstraat. Juist toen de man uit den winkel kwam zag hij dat een hem onbekend persoon zich met zijn karretje uit de voeten maakte. De man ren de wat hij kon achter zijn eigen rijwiel aan en de dief zette alle zeilen bij om zijn achter volger te ontkomen. Op het Willemsplein was juist het Leger des Heils aanwezig. Daar was een groote menigte verzameld maar de dief liet zich niet tegenhouden. Hij ging met groote snelheid, een paar kinderen omver rijdende, verder en ten slotte zag hij kans op het Sluisplein te ontkomen. Het laatste wat men van den man zag was, dat hij o-ver de Zuidersluis in de duisternis verdween. VELSEN VERBREEDING NOORDZEEKANAAL. Op Vrijdag 2 Maart zal door den Rijkswa terstaat worden aanbesteed het verruimen van het Noordzeekanaal ten oosten van de Kilometer-raaien 5600 en 9700 met bijkomende werken, behoorende tot de werken voor de verbetering van het Noordzeekanaal. Een ra ming van het werk is niet opgegeven. SANTPOORT LEZING DR. V. D. SLEEN. Voor de afd. Santpoort van „Volksonder wijs" hield dr. W. G. N v. d. Sleen, in de zaal van het badhuis „Spaamberg" Zaterdagavond een lezing over zijn reizen in de Himalaya en in Britsch-Indië. De zaal was geheel gevuld. „Als iemand verre reizen doet, dan kan hij wat verhalen". Dit is ongetwijfeld waar, maar of een ieder het zoo boeiend en interessant kan, als dr. Van der Sleen, dat bewijfelen we. Alles hier, zeer beknopt, weer te geven, zou ons te ver voeren. Daarom bepalen we ons to' de meest interessante bijzonderheden. Spr. begon zijn reis, vergezeld van zijn vrouw, een assistent en een aantal bedienden en muil ezels te Simla. Deze plaats is in den zomer de zetel der regeering, omdat het dan Delhi te heet is. Het doel was een bezoek te brengen aan de rivier de Satladsj. Deze boort zich op 1000 M. hoogte door het gebergte en waar er hier hoogten zijn van 7000 M.. zou er een aarde- doorsnee van 6000 M. te zien zijn. Merkwaardig, zeide spr. is het, dat in de Himalaya niemand last van duizeligheid heeft, wantwie het wel heeft, is den eersten dag al te pletter, gevallen. Aan de hand van mooie ^lantaarnplaatjes liet Dr. v. d. Sleen ons tal van bijzonderhe den zien: Rhododendrons zoo groot als eiken, groote dennebosschen op 4000 M. hoogte, een stukje versteend strand de golf rimpels je duidelijk op de 2400 M. boven den huldigen zeespiegel; „hygiënische" woningtoestanden woning boven, stal beneden, mesthoop on der waranda prachtige planten op zeer groote hoogte, reusachtige gletschers, die soms onder een donderend lawaai afknappen, steenklompen, die op het punt stonden naar beneden te vallen „het" groote gevaar in Himalaya een brug van eenige stren gen touw, waarlangs je je met een houten ring moest laten afglijden, enz. Van de bewoners vertelde spr., dat de vrou wen er het werk doen. Soms werkt één vrouw voor zes mannen. Het ideaal voor de mannen uit het hooggebergte is voor de Engelsche re geering te gaan werken en „rijk" te worden. Hij werkt dan tegen 9 1/2 cent 16 pur per dag. Voor levensonderhoud heeft hij slechts 1 12 cent per dag noodig en bespaart dus in een paar jaar 10 gulden. Dan is hij „rijk", koopt zich voor de helft van zijn kapitaal een stuk land en een vrouw en werkt zijn heele leven niet meer. Hierna werd nog een film afgedraaid over Britsch-Indië (Bombay), welke eveneens zeer in de smaak viel. Een warm applaus beloonde den spreker en het bestuur voor den leerzamen avond. BEVERWIJK TRAGISCH SLOT VAN EEN BERENESCAPADE. ONTSNAPTE WASCIIBEER IN BEVERWIJK DOODGESCHOTEN. BEVERWIJK. 12 Februari (V.D.) In den nacht van Vrijdag op Zaterdag 3 Februari j.l. ontsnapten te Alkmaar twee waschberen die den weg naar de vrijheid gevonden hadden door onder de afrastering van hun kooien een gang te graven. De dieren verscholen zisc.h in den Alkmaarder Hout. Van een der beren was de vrijheid echter van korten duur, want hij kon 's Maandags in den Hout worden gevan gen. De tweede beer bleef echter zoek. Zon dagmiddag troffen eenige eenige jongens in een boom in den tuin van den heer Albers aan den Westerhoutweg alhier een vreemd dier aan, dat hun door zijn gegrom schrik inboe zemde. Zij waarschuwden hun respectievelijke vaders, die een onderzoek instelden naar het vreemdsoortige wezen, dat zich in de takken van het geboomte een blijkbaar zeer behage- lijke rustplaats had uitgekozen. Het dier boe zemde hen blijkbaar zoo weinig vertrouwen in, dat een der tuinders een buks haalde en een schot hagel loste, waardoor het vreemd soortige beest uit den boom tuimelde. Later kwam aan het licht, dat zij in letterlijken zin overleden. De politie onderzoekt in hoeverre hier van den beer hadden geschoten. Het bleek nï. de schuld sprake is. tweede waschbeer te zijn, die de wandeling meldt: Hoogste barometerstand 780 m.M. te Croydon. Laagste barometerstand 749.7 m.M. te Akurcyri. en voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Noorde lijke, later uit Oostelijke richtingen. Nevelig tot half bewolkt. Weinig of geen neerslag. Temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag iets kouder. Thermometer Hoogste gisteren 43 gr. F. Laagste hedennacht 39 gr. F Hoogste heden 40 gr. F. Barometer Hedenmorgen 9 uur 77 7m.M. Neiging: vooruit. Opgaaf: MAGAZIJN T BRTT.T.FNHUIS Kanaalstraat 83 Umuiden. HOOG WATER TE IJMÜIDEN. Dinsdag v.m. 2.31 uur; n.m. 2.40 uur. Woensdag v.m. 3.20 uur; n.m. 3.33 uur Donderdag v.m. 4.01 uur; n.m. 4.12 uur. van Alkmaar naar Beverwijk in zijn eentje had ondernomen. Het is wel jammer, dat dit overigens ongevaarlijke dier op deze wijze den dood moest vinden. DRIEHUIS MIDDENSTANDSVEREENIGING. Alhier heeft zich een commissie gevormd tot het oprichten van een middenstandsver- eeniging. Men wil een vereeniging van win keliers en andere middenstanders, als aan nemers, timmerlieden, loodgieters enz., om ge zamenlijk aller belangen te behartigen en zoo mogelijk een incassobureau te stichten. De commissie bestaat uit de heeren W. van Heijst, voorzitter, N. C. Mentrink, Joh. Dam, J. P. Joosten, A. Starreveld en M. W. Need. De op richtingsvergadering zal worden gehouden op Donderdag 22 Februari. DR. COLIJN'S BEZOEK AAN LONDEN. Bespreking der handels betrekkingen. GEEN DEFENSIE-BESPREKINGEN. Dr. Colijn heeft Zaterdagochtend een bezoek gebracht bij Runciman op het ministerie van handel. Ofschoon hij een strikt stilzwijgen be waart ten aanzien van de oogmerken van zijn bezoek, verneemt Reuter, dat verwacht wordt, dat hij zich met een of meer van de volgende drie vraagstukken zal bezighouden: 1. de rub ber-restrictie, in het bijzonder wat betreft het probleem van de schadeloosstelling aan in- landsche planters: 2. den invloed van Roose velt's laatste maatregelen op den gouden stan daard in Nederland; 3. de plannen voor een mogelijke gedachten wisseling tusschen de be trokken regeeringen over het suikerbrobleem in den loop van de volgende maand. Verwacht wordt, dat dr. Colijn nog andere Britsche ministers zan bezoeken, maar tot nu toe zijn daarvoor nog geen afspraken gemaakt. Een nader telegram van Reuter meldt: Ten aanzien van Colijn's bezoek op het mi nisterie van handel wordt officieel meegedeeld, dat het uitsluitend een beleefdheidsbezoek was. Colijn en Runciman zijn oude vrienden. In politieke kringen blijft men gelooven, dat Colijn gedurende zijn verblijf te Londtn be raadslagingen over de rubber-restrictie zal voeren, hoewel men te Londen geen bevesti ging heeft, dat hij een geheel nieuw plan heeft voorbereid met inbegrip van de beper king van de inheemsche productie. De „Sunday Express" heeft een bericht ge lanceerd. dat het bezoek van onzen minister president in verband stond met defensie- cwesties in den Pacific, doch dr. Colijn ver klaarde tegenover den Londenschen Corr. van de Tel. met de meeste beslistheid: „Het is vol komen uit de lucht gegrepen". AGENDA VOOR VELSEN EN IJMÜIDEN MAANDAG 12 FEBRUARI Thalia Bioscoop: „Heldenlevens". 8.15 uur. Bioscoop „De Pont"; „Kermisminnaars". 8 uur. DINSDAG 13 FEBRUARI Thalia Bioscoop: „Heldenlevens". 8.15 uur. Bioscoop „De Pont"; „Kermisminnaars". 8 uur Gebouw v. Chr. Bel.: Film Generallinie voor Het Nut. AGENDA TE HAARLEM Heden: MAANDAG 12 FEBRUARI Gebouw Protestantenbond: Indische Week, Kunstfilm „Mataram". 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: Groot vastenavond feest R.K. Oratoriumvereen. 8 uur. Luxor Sound Theater: Carnavals-program ma. De revue-film „Moonlight and Melodies" 8.15 uur. Cinema Palace: „Raspoetin en de Keizerin" en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Die Sonne geht auf" Op het tooneel: Recha, de groote illusionist. 7 en 9.15 uur. DINSDAG 13 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Opvoering van „De vier Müllers". 8-15 uur. Schouwburg Jansweg: Opvoering van ,Opoe". 8.15 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Zesde Bach- concert. Bioscoopvoorstellingen.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6