HET NIEUWE AVONDBLAD Zonneschijn. ,9e JAARGANG No. 87 WOENSDAG 14 FEBR. 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2^ cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - XJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeiingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge var* spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank te Schiedam. Uit 'n klein boekje. Er is mij een klein boekje in handen ge vallen dat een redevoering inhoudt die Mile. Jeanne Humbert gedurende den whiter 1932- 1933 voor de afdeelingen van de „Ligue des Combattants de la Paix" (Bond van Vredes- strijders) heeft gehouden. Er staat erg open hartige taal in. Als dat in dit geval niet 'n tikje paradoxaal was, zou men zeggen dat „er geen woord Franseh bij is". Deze dame uit 'zich zeer onomwonden. En men .wordt er weer eens aan herinnerd dat er ook in lan- den als Frankrijk, Polen, Tsjecho-Slowakije, Oostenrijk, Engeland enz. enz. maar niet in Duitschland een groote anti-oorlogsbe weging bestaat, die moedig en volhardend tegen den stroom van onverstand, onver schilligheid en verdwazing tracht op te roeien. Als men de litteratuur-lijst ziet, die bij het boekje is gevoegd, bijkt daar ook wel uit dat Mile. Humbert geen éénling is in het publi- ceeren van geschriften tegen den dollen ren- naar-den-afgrondEn dat is dan alleen nog maar de lijst van éen vereeniging! Optimistisch is de toon van Jeanne Hum- bert geenszins. Zij geeft haar rede al den titel „Contre la guerre qui vient" (Tegen den oorlog die komende is) en spreekt daarmee een overtuiging uit, waartegenover zij slechts enkele sprankjes hoop doet flikkeren. Het is niet prettig dit te lezen, maar het geeft de stemming van talloozen in Frankrijk en in andere landen weer. In Nederland heerscht die stemming niet. Daar denken verreweg de meesten er maar liever niet over na; en al.s het onaangename onderwerp ter sprake komt zegt men maar- gauw dat men „er tegen is", en dat alle Hollanders „er tegen zijn" en be schouwt daarmee zijn plicht als vervuld. Het is gemakkelijk, en het kost niets. De massa in Frankrijk is trouwens niet actiever. Alleen is die zich wat bewuster van het gevaar. En betaalt aan luchtvloot, aan vloot en aan leger tot zij blauw ziet! Mile. Humbert geeft daar wat cijfers van, Ik merk op dat de bevolking van Frankrijk veertig millioen zielen telt, dus vijfmaal zoo veel als die van Nederland. Onze defensie kost zoöwat zeventig millioen gulden in een jaar. Die van Frankrijk kost 15 1/2 milliard francs, hetgeen overeenkomt met anderhalf milliard gulden. Vijftienhonderd millioen gul den pér -jaar. Het is zoowat een derde méér dan Frankrijk's militaire uitgaven- aan den vooravond van den yorigen Grooten- Waan zin, dus in het belastingjaar 1913—1914. Op wekkend, nietwaar De totale vredessterkte van Frankrijk's mili taire macht'bedroeg (in 1932. het zal nu ver-, moedelijk nog meer zijn) 961.500 man. Daarvan dier den er 62000 bij de luchtvloot, die ik voor opstel. omdat er niet de geringste twijfel meer aan bestaat dat de luchtvloten het beest achtigste, gevaarlijkste, vernietigendste wapen in den volgenden oorlog zullen vormen. Twee enzestigduizend manDe luchtvloot bestaat uit drie- of vierduizend vliegtuigen daar ver schillen de opinies eenigszins over maar bovendien heeft men natuurlijk de beschik king over alle toestellen van de „burgerlijke" luchtvaart, die in een minimum van tijd be wapend en dus bruikbaar voor den oorlog ge maakt kunnen worden. De opgeroepen lichtingen van het leger bestonden in 1932 uit 260.000 man, het aantal beroepsmilitairen daarbij was 131.000, het aantal der koloniale troepen 200.000, der vreemdelingen 21000, der officieren 32-000. Bij de marine dienden toen ik zeg telkens „toen", maar 't is pas ruim een jaar geleden en ze zijn er allemaal nog: 65000 man. De rest van de statistiek bespaar ik u. „Dat gemeene Frankrijk", zegt u nu mis schien, volgens d-e heerschende methode om de andere staten zoo min of meer te be schouwen als voetbalclubs, waar men „voor" of „tegen" is. Maar ik noem nu toevallig eens Frankrijk; dergelijke statistieken van Italië, Rusland, Engeland, Amerika, Polen enz. enz. zouden u gelijke huiveringen bezorgen. Allemaal in naam van het Briand-Kellogg Pact, dat den oorlog uitbant als middel tot oplossing van internationale geschillen, en van de tallooze andere verklaringen van staatslieden dit hem tot „misdaad" verkla ren. Let wel: tot misdaad. Het woord is niet afkomstig van die zoetsappige idealis ten van de vredesactie, nietwaar?niet van die utopisten, die maar niet begrijpen kunnen hoezeer men een held kan worden door een gasbom van 6000 M. hoogte te gooien op een onverdedigde stad, of door toedoen van gezegde gasbom te sneven maar het komt van de staatslieden en di plomaten zelf. Een misdaad? U keurt inbraak af? Ik ook. Een misdaad, nietwaar? Welnu, li houdt er dan toch ook geen stel inbrekerswerktuigen op na? Natuurlijk niet. Maar de zestig „Hau- tes Parties Contractantes" denken daar anders over. Voor vandaag is dit genoeg. Ik citeer mile. Humbert nog wel eens. De overdenking van haar cijfers en haar voorspellingdie de Fransohe angstige verwachtingen belichaamt zij u aangeboden, met excuses vanwege het onaangename onderwerp van R. P. BELANGRIJKE VERGADERING. Wij herinneren er aan dat hedenavond in het Gebouw voor Chr. Belangen een belang rijke vergadering plaats vindt. Mr. J. A. de Visser, lid der Provinciale Staten van Zuid- Holland te 's Gravenhage zal het woord voeren over het onderwerp: „Waarom Christelijk-Historisch en niet N. S. B. of fascist?" Ei* is gelegenheid tot het stellen van vra gen. IJMUIDEN GEMASKERDE MANNEN OP EEN ENGELSCHEN TRAWLER. DE NORINA F D 150 ACHTERVOLGD DOOR EEN VISSCHERIJKRUISER. Een merkwaardige geschiedenis van een avontuurlijke jacht van een Engelschen visscher ij kruiser op een te Fleetwood thuis- behoorenden stoomtrawler vond haar ont- knooping voor het schepengerecht te Stor- noway, waar de klacht tegen den schipper wegens het vissehen in verboden water werd behandeld. De bevelvoerende officier van den krui ser verklaarde voor de rechtbank, dat de trawler zijn herhaalde bevelen om te stop pen negeerde, dat de merken van den traw ler werden uitgewischt en dat een aantal le den van de bemanning gemaskerd was. Vier aanklachten waren tegen den te Fleetwood wonende schipper ingediend, n.i. wegens vissehen in verboden water, wegens het niet voeren van de voorgeschreven lich ten, wegens het verbergen van de registra tienummers en wegens verzet tegen een Britsch officier der visscher ij politie door niet op bevel te stoppen. De eerste officier van den kruiser ver klaarde dat de kruiser op 11 Augustus des nachts 2 uur nabij Port of Ness twee traw lers ontmoette. De kruiser begaf zich naai den dichtstbijzijnden trawler en richtte zijn zoeklicht op dien trawler. Men zag dat de trawler zijn vischtuig binnenboord haalde. Het zoeklicht weigerde gedurende eenige minuten en toen het weer op den trawler gericht werd, zag men dat deze full speed wegstoomde. De kruiser ver volgde den trawler, die in Zuidelijke rich ting verdween, totdat bij Chicken Head de haringvloot van Stornoway in het gezicht kwam. De trawler wendde daarop den ste ven Noordwaarts; voer rond den Butt of Lewis en zette zijn vlucht in Westelijke richting voort. Gedurende de achtervolging seinde de eerste officier niet het zoeklicht naar den trawler, om te stoppen. Ook met de lamp werd het stopsein gegeven, maar deson danks stoomde de trawler door. Twee losse schoten werden afgevuurd. Toen het dag licht doorbrak, werd de vlag van de Fishery Board geheschen en werd tevens met vlag gen het bevel gegeven te stoppen. Ten slot te naderde de kruiser den trawler. Getuige praaide de boot met de megafoon en riep den schipper toe, te stoppen. Iemand ant woordde met het enkele woordje „neen". De merken van den trawler zaten dik on der de olie en nu en dan verscheen tij dens de achtervolging iemand van de be manning om de olielaag te vernieuwen. Ook de merken van den schoorsteen waren verwijderd. De scheepsbel en de naamplaat van den bouwer waren onder vlaggen ver borgen. De bemanning had het gelaat met zakdoeken gemaskeerd. Van den kruiser af maakte men een schets en drie foto's en sommige bijzonderheden en beschadigingen werden genoteerd. De trawler had een schoorsteen met een zwart bovenstuk, de scheepsboot was geelachtig geschilderd en het deel van den binnensteven van den ste ven tot het bakhoofd was omgebogen. Getuige had later met den tweeden offi cier de douane te Fleetwood bezocht, welke men een beschrijving van den achtervolger voorlegde. Toen zij den trawler in Fleet wood zagen was de geelachtige scheepsboot niet meer aanwezig. Er was een geheel nieuwe wit geschilderde aan boord. De (Volgens de statistiek is het aantal uren zonneschijn in Januari niet onbeduidend beneden het normale gebleven) De menschheid leeft in donkre tijden En duister is het in 't verschiet, Waar wij de blikken laten weiden, Een lichtstraal zien wij niet. Er zijn besliste pessimisten Naast optimisten, ook beslist, 't Blijkt later wel, wie zich vergisten Thans spellen beiden mist. 't Valt velen zwaar om nu te leven, Met blij gemoed, verheugd gezicht, Ook hier, in 't moeizaam voorwaarts streven, Verlangen wij het licht. Maar toch, wij weten en verwachten, Dat in het duisterste bestaan, Zelfs na de allerzwartste nachten De zon weer op zal gaan. Maar gij, o zon!, moogt niet versagen, Maak gij 't ons licht, zij 't slechts in schijn, Vergun ons juist in deze dagen, Normaal ge„zond" te zijn. P. GASUS. schoorsteen was besmeerd met roode verf en loodwit. De reeder verklaarde, dat schip per Drevei, de beklaagde, 11 Augustus het commando voerde en dat de scheepsboot op de reis tusschen de Minch en Fleetwood verloren was gegaan. Ten slotte werd de schipper schuldig ver klaard. Hij werd gestraft met een boete van 100 of 10 dagen hechtenis voor vissehen in verboden water, kreeg voorts 20 of 30 dagen voor het niet voeren der voorgeschre ven lichten, 15 of 30 dagen voor het ver bergen der merken en 50 of 40 dagen voor het gepleegde verzet of totaal 185, subsidiair 3 maanden hechtenis. VLOOTVERMINDERING. Bij de Kon. Nederlandsche Stoomboot Mij te Amsterdam is bericht ontvangen, dat haar stoomschip Brion, dat zooals eerder gemeld, in het Panamakanaal zonk, met de lading als verloren kan worden beschouwd. TOESPRAKEN KRISHNAMURTI Naar wij vernemen zal Dinsdagavond 20 Februari de eerstvolgende avond ter nadere bespreking van de toespraken van Krish- namurti gehouden worden aan het adres Nachtegaallaan 8 bij halte Zeeweg, IJmui- den-Oost, waar belangstellenden nadere in lichtingen kunnen bekomen. DE VISCHAANVOER TE ABERDEEN. Gedurende het jaar 1933 bedroeg de vïsch- aanvoer te Aberdeen 38590 ton, tegen 28330 ton in 1932. REEDERLJBEDRIJF. Het hier thuisbehoorend stoomschip Julia na is hier in ballast van Cuxhaven aange komen ONZE KOOPVAARDIJVLOOT. In de maand Januari isonze nationale koopvaardijvloot vooruitgegaan met twee mo torschepen (Aagtekerk en Vecht)één zee lichter (Thames UI) en één zeesleepboot (Irene). Daarentegen verminderde ze met twee naar het buitenland verkochte stoomschepen (Drechtstroom en Import)één naar het bin nenland verkocht motorschop (Marmeu) en één zeesleepboot (Gauwzee) ZAND, HET STOFGOUD VAN IJMUIDEN. een einde mag komen aan de voortdurende aanvallen, die gericht worden op hetgeen, nog aan natuurschoon in onze gemeente is overgebleven. DE BURGEROORLOG IN OOSTENRIJK. Boven: de beide machten, die in bitteren strijd met elkaar gewikkeld zijn, n.l. links leden van den sociaal-democratischen Schutzbund en rechts een af deeling Heimwehren. Onder: het thans door politiemilitairen en Heim- wehren bezette raadhuis van Weenen. Links de gevangen genomen burgemeester Seitz en rechts bondskanselier arEngelbert Dollfuss Afgravingen, die dubbel beloond werden. DE VERORDENING KOME SPOEDIG. In Zuid-Limburg wordt diep uit de inge wanden der aarde het zwarte goud gehaald. Spoorwagons, groote en kleine schepen, voe ren het naar de havens, naar de fabrieken, naar den kolenbaas die het ons thuis bezorgt voor den huiselijken haard. De Limburgsche bodem is doorzeefd met de eindelooze mijn- gaten, de mollengangen, die den ingenieurs veel hoofdbrekens bezorgen. Er ontstaan in stortingen, verzakkingen In IJmuiden wordt de aar-de gladgeschaafd. Bergen zand verdwijnen in den muil van de machines in de zandtreinen en de zandschui ten. Elders wordt het weer uitgestrooid over de landen die zoo laag zijn, dat men ze zon der het zand het stofgoud van IJmuiden niet bebouwen kan. Men bouwt ginds dus huizen op het zand van IJmuiden. En op de vlak ten nadat de duinen waren afge graven, nadat eerst het naar de hoofdstad vervoerde zand zijn geld had opgebracht, ont stonden de kostbare bouwterreinen, waarop eveneens de stad werd gebouwd; en nog wordt gebouwd. Steeds maar door Reeds meer dan een halve eeuw lang schaaft men hier aan het oppervlak der aarde. Duin na duin verdween, hectaren en hectaren bouwgrond kwamen er voor in de plaats. Het grootboek van den zand-grossier telde twee creditzij den, op do eene zijde boekte hij de opbrengst van het zand, op de andere die van den bouw grond. Voor debetzijde was een kladpapiertje voldoende. Het zand van IJmuiden. Dat voor de IJmui- denaren stuifzand werd, dat, als het dwar relde door de straten pijn deed in de oogen, maar dat stofgoud werd voor degenen, die toen de exploitatie begon de machtige toe komst vóór zich zagen en aldus blijk gaven, een meer vooruitziende blik te bezitten dan het bestuur van die dagen. Informeert er maar eens na, wat de Breesaap heeft opge bracht en wat de grond, waarop IJmuiden, vooral nieuw IJmuiden werd opgebouwd. De zandhonger van Amsterdam kon ter nauwernood worden gestild; zoo snel kon de afgraving geen voortgang vinden of men bouwde op (in) de afgegraven terreinen, hui zen, havens of sluizen. Even leek het, of de zandhonger was gestild. Maar er kwamen andere afnemers. De Moer- berg viel als slachtoffer. En zoo gaat het maar steeds door. En nu begint men ook in een ander deel; verder landwaarts, rondom de terreinen van Westerveld wordt het vlakke land steeds grooter. Als een kaap in zee verrijst de hoog te van het columbarium boven de vlakte uit, die er rondom is ontstaan. Het waren tot nu toe in hoofdzaak kale duinen die werden opgeslokt; maar hier zijn het duinen, waarboven oude eiken hun knoes tige takken uitspreiden, waar het lage hout een schuilplaats biedt aan een leger konij nen en tal van fazanten. Hier verdwijnen terreinen, die tot de mooiste van Kennemer- land gerekend kunnen worden. Moet dat zoo doorgaan? Moeten ook deze terreinen, die in het uitbreidingsplan zijn bestemd, voor een nieuwe begraafplaats of eventueel voor uitbreiding van Westerveld ook worden afgegraven? De zandauto's rij den reeds af en aan den geheelen dag door, de eiken ondergraven door de machines, stor ten in den afgrond, waar een vuur gestookt wordt om de ontzielde wortel stompen te ver branden. De blauwe rook stijgt omhoog langs den afgevreten wand, waar de wortels van de toekomstige slachtoffers grillig uitsteken. Wat eens kroelde op den heuvelachtigen bo dem, gaat hier in rook op. Wij hebben er reeds jaren geleden op gewezen, dat men in onze gemeente den verkeerden kant opgaat, dat men bezig is het kind met het badwa ter weg te gooien. Het natuurschoon, dat zoo- velen naar hier heeft getrokken verdwijnt hoe langer hoe meer en zal, wanneer de voortdurende vernieling geen halt wordt toe geroepen, straks geheel verdwenen zijn. Het is ongetwijfeld de afgraving bij Wes terveld waarop de Commissie van voorberei ding voor de plaatselijke strafwetgeving doelt in haar brief van 5 Febr. j.l. waarmede zij den raad ter vaststelling aanbiedt de veror dening houdende regelen nopens het afgra ven van terreinen en het graven naar zand, ter bescherming van het natuurschoon", met welken fraaien titel een verordening haar in trede in onze plaatselijke strafwetgeving doet die speciaal „een dreigende afzanding van grooten omvang" moet tegengaan. De inhoud van deze verordening, die a.s. Dinsdag in den Raad zal worden behandeld komt in het kort hierop neer, dat het zonder vergunning van Burgemeester en Wethou ders verboden is, terreinen af te graven of in terreinen te graven ter verkrijging van zand. indien de afgraving of graving en de daaruit voortvloeiende directe gevolgen het natuur schoon zouden schaden. Dit is een belangrijke verordening', waar van men alleen maar zou kunnen betreuren, dat ze niet wat vroeger is gekomen, maar die desondanks veel nuttig effect kan sorteeren. Waarop we voorloopig nog wel even zullen moeten wachten want ons dunkt dat ver- zet tegen deze verordening van de zijde van belanghebbenden niet zal uitblijven. Hopen we dat in het algemeen belang VELSEN INBRAAK AAN DEN BIEZENWEG OF VAN JE FAMILIE MOET JE HET MAAR HEBBEN. Een bewoner van den Biezenweg, Van S. genaamd, kwam dezer dagen tot de ontdek king, dat zijn huissleutel was verdwenen. Het spreekt vanzelf, dat de man vreesde, dat de sleutel in verkeerde handen was geraakt. Om deze reden was hij zoo voorzichtig', toen hij Zondag met de familie uitging de in huis aanwezige contanten mee te nemen. Inderdaad werd tijdens de afwezigheid der bewoners ingebroken. De inbrekers zijn echter door het breken van de deur van de bijkeuken binnengekomen, Dank zij de door den bewoner srenomen voorzorgsmaatregelen was de buit nihil. Als verdacht van dezen inbraak zijn twee inwoners van Santpoort aangehouden. Een der aangehoudenen blijkt een familielid van den heer Van S. te zijn, die vermoedelijk ge weten heeft dat er geld in huis moest zijn. Van je familie moet je het maar hebben. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden op Dinsdag 20 Februari 1934 ,des namiddags 7 uur. Agenda: 1. Belastingzaken. 2. Ingekomen stukken en mededeeling. 3. Verhaal van couponbelasting. 4. Verhuur van tuingrond. 5. Verleenen van vergunning tot het om leggen, rioleeren en dempen van een gedeel- 6. Advies omtrent het verzoek van H. Voor dewind te Beverwijk om vergunning tot het aanleggen van weggedeelten. 7. Wijziging van voor Ambtenaren en Werk lieden geldende reglementen. 8. Verlaging van salarissen enz. 9. Aanvrage hernieuwde goedkeuring der verordening op de heffing van schoolgeld voor het gewoon lager onderwijs, openbaar vervolgonderwijs, buitengewoon lager onder wijs en uitgebreid lager onderwijs. 10. Verzoek van het R.K. Parochiaal Kerkbestuur, tevens schoolbestuur van den Heiligen Engelmundus te Driehuis, om toe kenning eener vergoeding uit de gemeente kas, ingevolge art. 84 le lid, der Lager- Onderwfiswet 1920 vor de kosten van uit breiding zijner R.K. school voor uitgebreid lager onderwijs te Driehuis. 11. Vaststelling van de vergoeding, be doeld in artike 101, le lid der Lager- Onderwijswet 1920, uit te keeren aan bestu ren van bijzondere lagere scholen over het jaar 1931, 12. Vaststelling van de vergoeding, bedoeld in artikel 101, le lid, der Lager-onderwijswet 1920 over 1931, voor de Julianaschool, de Marnixschool en de ds. H. W. Creutzberg- school en afrekening dezer vergoeding voor de eerstgenoemde school over het drie-jarig tijdvak 1 Januari 19293-1 December 1931 en voor de beide andere scholen over het tijd vak 1 September 192931 December 1931. 13. Vaststelling van een verordening houdende regelen nopens het afgraven van terreinen en het graven naar zand, ter be scherming van het natuurschoon 14. Vaststelling van plan XI tot herziening van het oorspronkelijk, bij Raadsbesluit van 15 Juli 1924 no. 3 vastgestelde uitbreidings plan voor de gemeente Velsen en van een verordening tot wijziging en aanvulling van de Bouw- en Woningverordening, voor zoo veel betreft de daarin vervatte bebouwings voorschriften 15 Vaststelling van éen verordening tot aanvulling en wijziging der algemeene politie verordening 1-6. Beantwoording van de interpellatie van den heer W. F. Visser, inzake steun- verleening. SANTPOORT ALCOHOL UIT SUIKERBIETEN? De heer Jb. S. Visser alhier is benoemd tot lid van een commissie, welke door de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier in het leven is geroepen, om het vraagstuk van de verwerking van suikerbieten tot al cohol te bezien uit een oogpunt van prac- tische uitvoerbaarheid voor Nederland. KIOSK UITGEBRAND. Dinsdagmorgen ontstond in de kiosk nabij de R.K. kerk tijdens afwezigheid van den exploitant brand, vermoedelijk door het in brand geraken van een petroleumkachel. De exploitant ontdekte den brand toen de kiosk van binnen reeds brandde. Hij slaagde er in, de aanwezige contanten te redden, waarbij hij echter lichte brandwonden opliep, terwijl ook ziin He-eren schroeiden. De reizende win kel, die niet het eigendom was van den ex ploitant brandde bijna geheel uit, terwijl ook het omhulsel schade bekwam. Een en ander was niet verzekerd. Li

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1