STAATSGEHEIMEN. BEVERWIJK HEEMSKERK IJMUIDER COURANT DONDERDAG 15 FEBRUARI 1934 TWEEDE BLAD. BLOEMENK WEEKERS VEREEN. „FLORA" In de bovenzaal van het Veilingsgebouw *t Centrum" hield bovengenoemde ver. Woensdagavond haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer B. Hilbers, sprak de hoop uit, dat 1934 voor de vereeniging even mooie resultaten zal afwerpen als het afge- loopen jaar. Spreker memoreerde, dat ein delijk de koninklijke goedkeuring op de sta tuten was verkregen en stipte vooral nog eens 't laatste artikel der statuten aan, het welk inhoudt dat het bestuur en leden bij eventueele tekorten niet aansprakelijk en verantwoordelijk zijn. Hierna werd het nieuwe veilingsreglement behandeld en goedgekeurd, Dit was samenge steld door den heer A. v. d. Wel en was in overeenstemming gebracht met andere lan delijke veilingen. Het verslag van de penningmeester de heer A Priester sloot met een batig saldo van f '243-64. terwijl het totaal van de bezittingen f 5120.92 bedraagt. Uit het verslag van den secretaris de heer H. Houtwipper bleek, dat er dit jaar weer meer export van bloemen had plaats gevonden. Het ledental was iets teruggeloopen tot 182. Maar dit was aan toevallige omstandigheden te wijten. Spreker bracht woorden van dank aan de directie van 't veilinggebouw, de heeren Schoehuis v. d. Wel en aan den heer Schipper en diens staf'voor de prettige medewerking, die zij van hen hadden mogen ondervinden. Bij de bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden v. d. heeren ,S. Twisk en A. Pries ter werden beiden met bijna algemeene stem men herkozen. De voorzitter las vervolgens een ingekomen schrijven voor afkomstig van de directie van het veilingsgebouw, waarin zij verzoekt om een tegemoetkoming in de kosten voor het komende jaar, met het oog op de te ver wachten mindere omzet en daaruit voort vloeiende kleinere winst. Het bestuur had in beginsel besloten de directie tegemoet te komen, omdat de ver. baat heeft bij een rendeerende veiling en stelde voor om 1/2 pet. van de veilingomzet van de niet-leden ter beschikking te stellen. De heer Heinekamp was er tegen en wil liever na afloop van het jaar, indien werke lijk blijkt, dat er minder winst gemaakt' is, deze 1/2 pet. toestaan. De heer Twisk licht het bestuursvoorstel nader toe en zegt dat men die 1/2 pet. meer moet beschouwen als een aflossing op de vor dering die „Flora" nog op ,,'t Centrum" heeft. Met 29 voor en 45 tegen werd het be stuursvoorstel verworpen, waarna het voor stel Heinekamp met bijna algemeene stem men werd aangenomen. Aan de orde kwam de bespreking over eventueele aansluiting bij de groep „Bloe misterij". De voorzitter deelde mede, dat het in ver band met de plannen om het bloemenvak te saneeren, wenschelijk geacht moet worden, dat „Flora" zich aansluit, daar men anders bij eventueele saneering de kans beloopt, dat Beverwijk in een hoek gedrukt' en dat er Hienschen uit Aalsmeer of andere plaatsen hier de zaken komen controleeren. De „Bloemisterij" is n.l. een af deeling van de Ned. Tuinbouwraad. De contributie be draagt f 15 voor elke 25 leden, zoodat het een uitgave van f120 betreft. Uit de vergadering gingen ook stemmen tot aansluiting op, waarna met algemeene stemmen tot aansluiting werd besloten. Bij de rondvraag werd gevraagd, of „Flora" vertegenwoordigd zal zijn op de tentoonstel ling, die georganiseerd wordt bij de feeste lijke opening van de markthallen in Sept. a.s. te Amsterdam. Het bestuur werd gemachtigd om deze zaak te regelen. Nadat nog eenlge personen van de rondvraag gebruik hadden 'gemaakt en de jaarlijksche verloting was ge houden, sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. GOUDEN HUWELIJKSFEEST Woensdag heeft het echtpaar J. Zonneveld, wonende in den Notweg alhier zijn gouden huwelijksfeest gevierd. Het gouden bruids paar mocht zich in een groote belangstelling verheugen. Den ganschen dag was het een komen en gaan van bezoekers, die vader en moeder Zonneveld kwamen complimenteeren. Des avonds brachten de beide plaatselijke muziekcorpsen aan het gouden bruidspaar een serenade. Als gewoonlijk bestond voor deze muzikale huldebetuiging zeer groote belangstelling. EEN FRAAI GESCHENK Voor de in de volgende maand te houden tentoonstelling „de Gedekte Tafel" hebben de Gerofabrieken, voor Beverwijk vertegen woordigd door Tegel's Warenhuis alhier, de plaatselijke af deeling van de Vereeniging van Huisvrouwen een prachtige casette Zil- meta, het door en door vlekvrije metaal, gratis aangeboden. De casette bevat 12 tafel couverts, 12 dessert couverts, 1 soeplepel, 2 sauslepels, 2 groentelepels en 1 aardappel lepel. VERKOOPING Woensdagmiddag werd in het veilingsge bouw „Centrum" ten overstaan van den te Velsen ge vestigden notaris G. D. Boerlage in het openbaar verkocht: een woonhuis met erf en grond, Wilhelmi- nastraat 3 te Beverwijk, gr. 93 c.A. behoo- FEUILLETON Naar het Amerikaansch bewerkt door THEA BLOEMERS (Nadruk verboden) 20) „Dat zie je toch zelf, Grimes; hij is van daag nog niet hier geweest hij heeft niet eens opgebeld". „Heb je hem gisteren verteld dat we ver loofd zijn?" „J a", „Dan geloof ik ook niet, dat hij je verder lastig zal vallen". „Neen, dat geloof ik ook niet". Mary deed een mislukte poging om te glimlachen. „Dan is de zaak gezond! Maar ik zal er in ieder geval op aandringen dat mijn moeder je zoo gauw mogelijk komt opzoekenje moet zorgen dat je er dan op je best uitziet. Kan je niet wat rust nemen en slapen? Je ziet werkelijk spookachtig bleek". „Ja, ik moet slapen". Maar toen ze alleen was, kwam er niets van rust of slaap, opnieuw was ze aan de wanhoop ten prooi. De verontwaardiging, het grimmig verwijt waarmede hij haar rende tot de nalatenschap van Mej. v. Hou- ten-Plegïng. Hoogste bieder N. P. J. Rommel, voor f 1750. Bij afslag gemijnd door P. v. Lieshout te Beverwijk. Opbrengst 1890, COÖPERATIE „ALGEMEEN BELANG" Woensdagavond hield de Coöp. Broodbak kerij en Verbruiksvereeniging „Algemeen Be lang" U. A. in hotel „Oud Meerenstein" haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. Prent sprak bij zijn openingswoord den wensch uit, dat het jaar 1934 voor de leden en voor de vereeniging een gunstig verloop zal mogen hebben. Omtrent de vooruitzichten voor het nieuwe boekjaar kon spr. geen optimistisch geluid laten hooren. Contingenteeren, het verwerken van inland sche tarwe in het brood, de omzetbelasting zijn factoren, waarmede in het nieuwe jaar terdege rekening zal moeten worden gehou den. De omzetbelasting drukt in het bijzonder op de af deeling banketbakkerij. Het behoor de tot nu toe tot de onmogelijkheden, om de banketbakkerij gesplitst te houden. Deze re organisatie zal in den loop van dit jaar haar beslag krijgen, zoodat de broodbakkerij en de banketbakkerij op de volgende balans af zonderlijk zullen voorkomen. Het voorstel van het bestuur om 1 pet van de bruto omzet aan het pensioenfonds uit te keeren, werd goedgekeurd. Een bedrag van f 1699,35 werd aan het pensioenfonds voor het personeel toegevoegd. Daarna kwam aan de orde het verslag van de commissarissen, rekening en verantwoor ding en het beleid van het bestuur. De voorzitter van den Raad van Commis sarissen, de heer De Bruin, verklaarde reke ning en verantwoording in orde te hebben be vonden en stelde voor het bestuur voor het gehouden beheer te dechargeeren. De balans, wordt door enkele leden aan cri- tiek onderworpen, in het bijzonder meende men dat de balans niet zoo overzichtelijk was in vergelijking met vorige jaren. Ook waren enkele leden niet te spreken over de lagere afschrijvingen. De voorzitter antwoordde, dat de afschrij vingen geschiedt zijn overeenkomstig de in de statuten vastgestelde minima. De concurrentie noodzaakt het bestuur, al dus spr., maatregelen te overwegen, om ver lies van leden tegen te gaan. De proefbalans bleek ongunstig te zijn uitgevallen, zocdat het bestuur meende, wilde althans een divi dend. van tien pet. worden uitgekeerd, de af schrijvingen tot het noodzakelijkste te moe ten terugbrengen. De balans, winst- en verliesrekening wer den goedgekeurd, Ook het beleid van het- bestuur werd, na uitvoerige critiek van de zijde van den heer Philippi, goedgekeurd. De aftredende bestuursleden de heeren D Walter, H, J. v. d. Plas en G. J. Bos. De aftredende heer H. van Zutphen, werd niet herkozen. Als nieuwe bestuursleden wer den gekozen de heeren H. R. Buissing en B. Smit. In den Raad van commissarissen werden gekozen de heeren Ph. Philippi en G. Joor. Het dividend werd vastgesteld op 10 pet. Daarvan zou de uitkeering aan de leden geschieden op heden, Donderdag van 1.30— 5.30 uur en van 69 uur. De voorzitter sprak vervolgens nog een vraag: „Zou je tegen mij ook zoo'n haat toonen, als ik hem gekend had?" had be antwoord, had aan de mogelijkheid van een volledige bekentenis voorgoed een einde ge maakt. En Tom had gezegd, dat hij het hem zou vertellen, wanneer zij het niet deed Maar "Tom zou aan zijn eigen zorgen genoeg hebben, hoopte ze vaag, en zijn dreigement daarom niet uitvoeren. Haar ook viel op den gouden handschoenen knoopenhaak, die op. tafel was blijven liggen. Met een huivering zag ze in haar verbeelding den anderen, haar eigendom, dien Darden aan den anderen kant van Revis' bed had ge vonden. En toch had Grimes een verklaring gegeven, waarom hij een tweede exemplaar gekocht had! Hij zou ongetwijfeld met die verklaring óók voor den dag zijn gekomen, als zij zich niet zoo stom-verbaasd had ge toond, was ze overtuigd. Zachte, vooffzichtige voetstappen op het portaal stoorden haar sombere overpeinzin gen. Het volgend oogenblik stond Tom Malloy glimlachend in de deuropening. xrn. De beslissende Factor. Met behoedzamen, bijna steelschen tred, kwam hij op haar toe. Zijn adem ging ge jaagd. „Ga zitten» Tom", verzocht ze op vermoei- woord van dank aan de afgetreden bestuur ders de heeren H. van Zutphen en Oomis, voor het werk dat. zij in het belang der coö peratie hebben verricht. De vergadering werd na de rondvraag ge sloten. DE NIEUWE BIOSCOOP PROGRAMMA'S. BELANGRIJKE FILMWERKEN INGEZET. Voor de nieuwe bioscoopweek zijn door de plaatselijke theater-directies belangrijke film werken ingezet. In het Luxor Theater wordt als hoofdnummer vertoond het groot sche filmwerk „42nd Street" met Warner Baxter, Bébé Daniëls, George Brent, Ruby Keeler e.a. Aan den inhoud is het volgende ontleend Abner Dillon financiert een show ten gunste van de actrice Dorothy Brock, waarmede hij liefdesbetrekkingen onderhoudt. Als zij echter met een collega, Pat Denning de kennismaking hernieuwt vreest Marsh, die met de leiding van de show is belast, dat Dillon zijn opdracht zal intrekken. Op haar beurt heeft Dorothy reden om jaloersch te worden, als Pat vriend schappelijke gevoelens aan den dag legt voor Peggy Sawyer. Een en ander brengt Dillon tot het dreigement, dat hij weigert de show ver der te financieren. Het heeft heel wat voeten in de aarde om hem te bewegen zijn dreige ment in te trekken. Tenslotte vindt de show toch doorgang, al wordt dan ook de hoofdrol niet vervuld door Dorothy, voor wie de show georganiseerd werd, maar door Peggy, die haar taak op schitte rende wijze vervult. Deze film heeft in de groote stadstheaters groote successen geoogst. Ongetwijfeld zal deze prachtig gespeelde en muzikaal zeer ver zorgde film ook in het Luxor Theater veel belangstelling trekken. Vervolgens is in het programma opgeno men de sensatiefilm „De Rodeo-kampioen" met Tom Keene en Helen Foster. Deze film geeft volop gelegenheid de prestaties te be wonderen van de bekwame ruiters in de rodeo, de groote cowboy-sportfeesten. Kennemer Theater, In het Kennemer Theater in de Zeestraat zullen Vrijdag de vertooningen aanvangen van de lang verbeide „lachbom" „Fra Diavolo", de meesterlijke creatie van de vermaarde komie ken Stan Laurel en Oliver Harden. De lof van deze film is in schier alle dag- en weekbladen bezongen. Kolommen zijn gewijd aan de waanzinnige avonturen van Laurel en Hardy als de roovers Stanlio en Olivero. Weken ach tereen werd „Fra Diavolo" in de groote steden geprolongeerd, het publiek kon er als het ware niet genoeg van krijgen de avonturen van deze beide groote filmkomieken te zien en te her zien. Zeker zal ook het publiek van Beverwijk en omgeving de gelegenheid niet onbenut laten deze allerbeste Laurel en Hardy-film te gaan zien. Aan den inhoud van „Fra Diavolo" is het volgende ontleend: Olivero Hardio en Stanlio Laurelo worden in de l'taliaansche bergen beroofd van hun spaarduiten. Armoede grijnst hen tegen, doch Stanlio ziet een lichtpuntje. Het „vak" ban diet lijkt hem zeer aanlokkelijk en lucratief en zij besluiten deze loopbaan te kiezen. Hun eerste overval op een paar arme houthakkers brengt niets op, doch zij vernemen daarbij, dat den toon, toen hij op eenige passen afstand van haar bleef staan. „Ik heb niet veel tijd, Mary" Hij zette zich op een leuning van een arm stoel en keek schuw naar haar. Toen ont moetten hun oogen elkander en hielden elkaar een paar seconden vast in een gemeen schappelijke angst. Him blik was als een wederzij dsche bede om niet te veel te zeggen. Een poosje bleef het stil in de kamer. „Je kwam zoo zachtjes binnen", merkte Mary eindelijk op. „Het zou niet goed zijn, als het gezien werd, dat ik je opzocht. Ik ben op borgstelling vrij gelaten de geringste wending in den toe stand kan ten gevolge hebben dat jouw naam in de couranten met den mijnen in verband wordt gebracht. En dat zou allesbehalve aan genaam voor jou zijn. Ik ben langs de trap pen gekomenik heb het moment af gewacht dat de lift juist naar boven ging. En bij de telefooncellen heb ik ook extra goed opgelet. Ik weet zeker dat niemand me hierheen heeft zien gaan. En nu Marywat heb je gedaan. Wat heb je tegen Darden en de anderen gezegd?" „Niets", klonk het toonloos. „Absoluut niets; geen woord". „Prachtig Mary; schitterend! De eenige reden dat ik hier ben gekomen, is om je dat op het hart te drukken. Zeg tegen niemand iets tegen geen sterveling welke pressie ze ook probeeren op je uit te oefenen. Zoo- de naam Fra Diavolo in die streek zeer ge vreesd is en daarom besluit Hardio dezen naam aan te nemen. Hun volgende slachtoffer is evenwel den beruchten Diavolo zelf en als deze bemerkt, dat een ander de brutaliteit gehad heeft zijn naam te gebruiken, wil hij Hardio laten op hangen en zijn vriend Stanlio kan genade krijgen op voorwaarde, dat hij het vonnis ten uitvoer brengt. Intusschen heeft Diavolo rapport van zijn bende ontvangen en blijkt, dat deze het geld van een rijken Engelschman Lord Rocburg, die vergezeld van zijn vrouw door de streek reisde, niet hebben kunnen vinden. Hij besluit een onderzoek in te stellen, doch daar hij bang is, dat zijn mannen herkend zullen worden, neemt hij Stanlio en Olivero mee als zijn helpers. In de herberg geeft hij zich uit als den Markies de San Marco, die vergezeld van zijn twee kamerdienaars op reis is. Hij weet het geld te vinden, maar door de onhandigheid van zijn z.g. kamerdienaars ziet hij geen kans om weg te komen. Intusschen wil de herbergier zijn dochter dwingen een rijk huwelijk te doen. doch het meisje is verliefd op een jong officier, die hoopt door de belooning, uitgeloofd voor de gevangenneming van Fra Diavolo. in staat te worden gesteld haar hand te vragen. Gedurende de feestelijkheden voor het hu welijk, waartoe de vader haar wil dvangen, verraadt Laurelio door een onhandigheid de identiteit van zijn meester en de officier ont vangt de belooning en tevens de toestemming van den vader van Zerlina. Het trio, Fra Diavolo. Laurelio en Hardio zal gefusileerd worden. Met den rug tegen den muur vraagt Laurelio als laatste gunst toe stemming om zijn neus te mogen snuiten en haalt daartoe een rooden zakdoek te voor schijn. Dit wekt de woede op van een stier, die het vuurpeleton uit elkaar jaagt, waardoor Diavolo en zijn beide gezellen kunnen ont snappen. DE GROENTENMARKT IN DE AFGELOOPEN WEEK. WEINIG NIEUWE PRODUCTEN. Wanneer wij een vergelijking zouden willen maken met het verloop aan de veilingen ge durende de afgeloopen week, dan zullen wij daar deze keer al zeer weinig verschil in aan treffen. Het eenige zou misschien zijn dat van die producten, die nog tot de hoofdaanvoeren behooren toch ook al geleidelijk een ver mindering van aanvoer valt waar te nemen. Wat verder het nieuwe product betreft, hier mede werden wij ook deze week nog spaar zaam bedeeld en was het aanbod van weinig beteekenis. Het verloop van den handel vertoonde eveneens al een treffende overeenkomst zoo wel in stemming als in prijzen. Boerekool bleef dezelfde prijzen handha ven, fijne soorten wisselden van 2535 ct. mindere soort werd naar kwaliteit betaald van 1020 ct. per kist. De spruatenhandel was bevredigend en gaf ook deze week voor goede soorten weer be hoorlijke noteeringen. De aanvoeren bleven een weinig beneden die der vorige week en van sommige par tijen was het al aan te zien, dat de oogst van dit product ook weer op een einde loopt. De prijzen varieerden naar kwaliteit van 1224 ct. per K.G. Roode kool werd verhandeld van 38 ct. een enkel partijtje kwam als uitzondering aan 10 ct. per stuk. Met gele kool ging het de laatste dagen weer minder vlug Hiervan wisselden de noteeringen zoo ongeveer naar soort van 26 ct. per stuk. Het aanbod van groene kool wordt steeds minder en al schijnt thans de vraag wel iets beter de kwaliteit laat thans geen hooge no teeringen toe. Ofschoon nog een enkel partijtje andijvie werd aangeboden waarvoor zeer veel belang stelling bestond toch kunnen wij dit product thans wel zoo goed als geruimd beschouwen. Breekpeen was de afgeloopen week weer iets vlugger te verkoopen voor prijzen naar kwaliteit van 60—75 ct. per kist. Met de prei bleef de prijs geregeld sterke schommelingen vertoonen. De laatste tijd willen de noteeringen van dit product nog maar niet goed op dreef komen. Wel kwa men enkele partijtjes voor van 1013 cent doch ook nu verliepen de meeste aanvoeren tusschen 68 ct. per bos. Selderie en pieterselie werd bij gering aan bod afgenomen voor prijzen wisselend van 68 ct. per bos. Knollen noteerden naar soort van 16 ct. per stuk. Een enkel partijtje schorseneeren wat zoo nu en dan nog voorkomt wisselden naar kwaliteit van 35 1/2 ct. per K.G. Witlof handhaafden ook deze week bij ge ring aanbod prijzen van 2028 ct. per K.G. Rabarger waarvan de aanvoer eveneens nog beperkt was kwam ook nu weer aan goede prijzen die, naar soort uiteen liep van 1422 ct. per bos. Veldsla was ook de laatste dagen weer van de partij. Kleine kistjes met p.m. 11/2 K.G. inhoud konden zoo ongeveer van 4560 ct. besommen. In de uienhandel ging weinig om er is niet veel vraag en de prijzen werden er den laatsten'tijd niet beter op. lang je blijft zwijgen, zijn we.... is alles vol komen in orde". Hij stond op en in zenuwachtige haast sprak hij verder: „Ik ga direct weer weg, maar ik moest je even spreken; ik had geen rust als ik niet precies wist hoe de zaken stonden. Dus ver geet vooral niet: „Jij hebt mij gisterenavond tevoren niet gezien en ik jou evenmin, niet eerder dan toen Darden erbij was. Verder weet je niets heb je niets gezien en niets gehoord". Hij keek haar strak aan, als wilde hij haat met zijn blik dwingen, „Kan ik me daarop verlaten, Mary?" „Het is precies de gedragslijn, die ik ge- voïgd heb. Er waren wel oogenblikken dat ik niet met mezelf eens was, of ik er wel ver standig aan deed, maar in ieder geval was deze houding me het liefst. En nu jij me aan raadt die vol te houden, zal ik er geen duimbreed van afwijken, geen milimeter". Hij slaakte een zucht van verlichting. „Dat is dus afgesproken! En als er iets onverwachts mocht gebeuren en je me noodig hebt, dan weet je waar ik te vinden ben. Nu ga ik!" „Wacht nog even!" Ze legde de hand op zijn arm. „Jij bent vrij, Tom; maar ben je ook veilig?" „Ik ben zoo veilig als jij, Mary"- Langzaam verwijderde hij haar hand. „En ns adieu tot ziens". „BLOEMBOLLENCULTUUR". De plaatselijke afdeeling van de Alg. Ver eeniging voor Bloembollencultuur hield Woensdag haar jaarvergadering in café De Oranjeboom, onder leiding van den heer P. van Essen, bij afwezigheid van den voorzitter. De penningmeester bracht vervolgens ver slag uit. Op Januari 1934 was er een batig saldo van f 75.46. Aan de beurt van aftreden waren de voor zitter. de heer J. A. van Zanten en P. van Essen. De heer P. van Essen werd met bijna algemeene stemmen herkozen en in plaats van den heer J. A. Schouten werd de heer M. Rozenbroek gekozen. Beiden aanvaardden hun benoeming. Tot afgevaardigde naaf de algèmeene ver gadering werd benoemd dé lie'e'f H; Sinnige. Vervolgens werd de groote tentoonstelling, het volgend jaar te Haa'rlëin té houden, be sproken. Besloten werd' dat de afdeeling een paar perken tulpen zal inzenden. Op voorstel van het bestuur wérd besloten dezen keer geen verlotingte hóuden. De daarvoor bestemde gelden. werden beschik baar gesteld voor een geschenk aan den seij cretaris, die 40 jaren die functie vervuld heeft. De datum van het 40-jarig bestaan is 27 Februari a.s. Het feest wordt in café Flora gevierd. In de feestcommissie werden benoemd de heeren L. Schipper, H. Sinnige en het bestuur. RAADSVERGADERING. De Raad dezer gemeente komt in open bare vergadering bijeenop Vrijdag 16 Fe bruari 1934 des namiddag"? tp 2 uur. Punten v^n behandeling zijn: 1. Vaststelling notulen, 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Aanvulling Ambtenarenreglement. 4. Voorstel ruiling grond. 5. Toekenning van voorschotten ex art. 101 L. O. wet 1920 voor 1934 eiv vaststelling der gemeentelijke vergoeding over 1931. 6. Wijziging verordening op de heffing van rechten voor het hebbeji van overspanningen boven openbaren gemeentegrond, 7. Vaststelling pensioengrondslagen. 8. Vaststelling le suppletoir kohier vuilnis ophaaldienst. 9. Vaststelling zekerheidstelling voor den administrateur der gemeentebedrijven en die van het Armbestuur. 10. Vaststelling beheersverordeningen aan gewezen takken van dienst. 11. Vaststelling instructie voor den admi nistrateur der gemeentebedrijven en voor den administrateur-controleur van het Arm bestuur. 12. Wijziging begrootingen 1934. UIT HAARLEM FAILLISSEMENTEN Door de Arrondissements-Rechtbank té Haarlem zijn de volgende faillissementen op 13 Februari 1934 uitgesproken. 1. H. J. de Jonge, koopman in assurantiën, wonende te Bloemendaal, Prins Mauritslaan 105. Curatrice mevr. C. L. Vis-Sanders, alhier. 2. F .C. Meyer, taalleeraar. wonende te Sant poort, Willem de Zwijgerlaun 2. Curator Mr. M. A. van Eek, alhier. 3. S. Thuis, winkelier in kruidenierswaren, wonende te Hoofddorp, Hopfdweg 734. Cura tor Jhr. Mr. L. U. Rengers Hora Siecama al hier. 4. A. L. Hoekzema, winkelier in heerenmode artikelen, wonende te Haarlem, Gen. Cronjé- straat 24. Curatrice Mevrouw - J. L. VisSan ders, alhier. 5. G. J. de Goede, boekdrukker, wonende te Beverwijk, Begijnestraat 1. .Curator Mr. J. H. W. J. van der Hagen alhier. 6. N.V. Handelmaatsche.ppij „Hertog", ge vestigd te Haarlem Turfmarkt 20. Curator: Mr. H. Bogaardt, alhier. Rechter-Commissaris is Mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon. Vernietigd zijn, op grond van verzet, de na volgende faillissementen: 1. C. Leger te Haarlem. Curator Mr. A. Bruch, alhier. 2. de N.V. Star-Film, gevestigd te Haarlem. Curator Mr. Dr. W. P. Vis,, alhier. 3. de N.V. Radioklok, gevestigd te Haarlem. Curator Mr. A. Bruch alhier. 4. de N.V. Reclameklok, gevestigd te Haar lem. Curator Mr. A. Bruch alhier Opgeheven werden de faillissementen van: 1. E. Rus, wonende te IJmuiden-Oost, cu rator Mr. A. W. Hellema te IJmuiden. 2. II. Weyland, wonende te Haarlem: cura tor Mr. F. A. Davidson. Wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst zijn geëindigd de faillissemen ten van: 1. M. Hoeben te Haarlem, curator Mr. W. de Rijke alhier. 2. K. Langenberg te Oostzaan C 74; curator Mr. J. Hoog alhier. 3. C. J. Duyn te Beverwijk; curator Mr. A. van Leyenhorst. 1 4. W. M. H. Boerse te Zaandam; curator Mr. J. Deenilc alhier „Wacht nog even, Tom!" smeekte ze nog maals. Ze lag achterovergeleund in haar stoel; haar gesloten oogleden trilden, haar vingers trokken krampachtig. „Wat is er, Mary?" Even aarzelde ze toen kwam het, in hartstochtelijk gefluister: „Niemand die de omstandigheden kent, zou zijn dood een mis daad noemen". Met opeengeklemde handen stiet hij zijn bondig antwoord uit: „Neen". Er volgde een lange pauze. „Hij verpestte de hèele omgevng waarin hij leefde, hij was als een gevaarlijk, gruwe lijk kankergezwel „Hij was door en door slecht, hij had een intens-vuile ziel," bevestigde Tom Malloy. Ze leunde naar voren; een wilde gloed brandde in haar oogen. „Het spijt me niet dat het is gebeurd dat hij dood is". Hij wierp haar een snellen, waarschuwen den blik toe. „Houd op Mary". Er was een strenge, ge biedende klank in zijn stem. „Zeg dat nooit weer". Hij keek achter zich, in de richting van de deur, alsof hij vreesde dat onbeschei den ooren haar onvoorzichtigen hartekreet hadden gehoord. „Nooit... HET CABNAVALFEEST OP ZIJN HOOGTE PUNTBoven een bloemenwagen op het car naval van Nizza. Daaronder de traditioneele reuzen uit een optocht te Brussel.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5