VlSSCHERU II ScHEEPVAARTBERKHTEN DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip van verm, aankomst Laatste bericht Aludra B.-Air es 22 Febr. 12 Felbr. van Las Palmas Assunta de Grcgori B. Aires 24 Febr. 12 Febr. van St. Vincent. W. Afrika 6 Febr. van Las Palmas. Japan 11 Febr. van Penang. Vancouver 2 Febr. vertrokken West-Indië. 21 Febr. 3 Febr. van Tampioo Anna Buenos Aires Febr. te Rosario Alcinous Ned.-Indië 3 Maart 12 Febr. van Colombo Amsterdam Vancouver 5 Febr. vertrokken Amstelland Vancouver 27 Febr. 10 Febr. v. Portland (O.) Venetië 8 Febr. van Fiume Lissabon 16 Febr. Aalsum Rosario 12 Maart 12 Febr. van B. Aires. Chili 3 Febr. van Cristobal Chili 14 Febr. van St. Mixhaels Bodegraven Chili 15 Febr. 12 Febr. v. Buenaventura. Concepcion 13 Febr. van Ouessant. B:nnekom Chili 11 Febr. te Talcahuano. Japan 28 Febr. 10 Febr. van Pt. Sudan Clio Constanza 20 Febr. 12 Febr. van Gibraltar West-Indië 26 Febr. W. Indië 18 Febr. Crijnssen Hamburg 17 Febr. vertrekt 16 Febr. Palermo 22 Febr. 12 Febr. vertrokken. David Livingstone West-Afrika 19 Febr. 12 Febr. van Las Palmas Buenos Aires 3 Maart 30 Jan. vertrokken Santa Fé in lading. Eurymedon Batavia 16 Febr. 11 Febr. van Gibraltar. Villa Constitution 24 Febr. 6 Feibr. van Fern Noronha Buenos-Aires. 3 Maart 13 Febr. van Santos. W. Afrika 2 Febr. van Sierra Leone. Hamburg 15 Febr. 14 Febr. vertrokken. For de Souville W. Afrika 7 Febr. te Havre. Galgewater Santa Fé 26 Febr. 7 Febr. van Fern. Noronha Ned. Indië 4 April 6 Febr. van Belawan. Londen heden 13 Febr. uitgeklaard. Rosario 17 Febr. 9 Febr. van Madeira Hebe Barcelona 15 Febr. 12 Febr. van Finisterre Klaipeda 16 Febr. 12 Febr. vertrokken Hyphaestos Odessa 9 Febr. vertrokken. Joh. v. Oldebarneveldt Ned. Indië 13 Maart 11 Febr. van Sabang. Juno Venetië 13 Febr. vertrokken. Kyma La Plata 15 Febr. 7 Febr. te Gibraltar Kennemerland B.-Aires 8 Febr. van Las Palmas Kyphissia Mexico 15 Febr. 6 Febr. v. d. Azoren Kingswood Buenos Aires in lading Lahn Jaeaai 24 Maart 13 Febr. te Manilla. Concepcion 1' Maart 2 Febr. van La Plata. Menes Ned.-Indië 20 Febr. 12 Febr. van Marseille. Buenos Aires 23 Febr. 27 Jan. van San Nicolas Megara Singapore 20 Febr. 12 Febr. te Pauillac. Maaskerk. West-Afrika 12 Febr. van Las Palmas Batavia 13 Febr. van Singapore Stettin 17 Febr. 13 Febr. vertrokken. Nereus Neeltje Neptun Orestes Ootimarsum Oranje-Nassau Oberen Poel au Laut Polyphemus Reggestroom Rhea Raffaello Samnanger Slirah Saturnus Saaie Sembilan Stad Dordrecht Stentor Spes Saiustis Troutpool Tawali Telamon Themoni Vinodol Valsavoia Waterland Waalkerk Kopenhagen Londen Danzig Constantza Rosario West-In dië Pto Barrios Ned.-Indië Ned.-Indië West-Afrika Barcelona Nicolajeff Moermansk B- Aires Bourgas Japan Ned.-Indië Sfax Londen Londen Rosario Ned.-Indië West-Indië Rosario Ned.-Indië Sfax Villa Constitucion Buenos Aires Japan. 20 Febr. heden 16 Feibr. 10 Maart 6 Maart 25 Febr. 24 Febr. 27 Febr. 14 Febr. 24 Febr. 16 Febr. 15 Febr. 8 Maart 1 Maart 15 Febr. 15 Febr. heden 19 Febr. 28 Febr. 12 Febr. 10 Maart 20 Maart 15 Febr. 12 Maart 11 Febr. te Gdynia. 13 Febr. vertrokken. 12 Febr. vertrokken. 11 Febr. te Izmir. 6 Febr. van Concepcion. 9 Febr. van Paramaribo 11 Febr. vertrokken. 9 Febr. van Port Said. 11 Febr. van Perim 12 Febr. van Pt. Bonet 11' Febr. te Valencia. 10 Febr. van Stambouï. 15 Jan. 14 Febr. 10 Febr. 11 Febr. 3 Febr. 9 Febr. 14 Febr. 13 Febr. te Bergen van Ouessant. van Gibraltar, van Colombo van Sabang van Gibraltar vertrokken, uitgeklaard. 19 Jan. vertrokken 12 Febr. van Perim. 28 Jan. van Pto. Barrios 10 Febr. vertrokken. 10 Febr. van Singapore. 9 Febr. van Gibraltar 12 Febr. van La Plata 5 Febr. van Babia 8 Febr. van Tientsin 8 Febr. van Colon STORMSCHADE. De stoomtrawler Limburgia IJM. 54 is van de visschcrij teruggekeerd met verlies van top van bezaansmast. Persoonlijke on geluk1-—! kwamen niet voor. AAN DEN GROND GELOOPEN. Het van West-Indië naar hier bestemde motorpassagiersschip Magdalena is op Klein Curasao aan den grond geloopen en blijven zitten. De in de haven van Horta gestatio neerde Duitsche sleepboot Seefalke is der waarts gezonden om hulp te verleenen voor het vlotbrengen. RUSSISCHE SCHEPENKOOP. Naar de Maasbode vernam kocht de Sov- jetregeering in het buitenland, waaronder ook in Nederlandsche havens, totaal 11 schepen met een inhoud van 40.000 ton. LENINGRAD GESLOTEN. De laatste zes schepen zijn met behulp van ijsbrekers uit het ijs bevrijd, waarna het werk van deze booten is beëindigd en de scheepvaart als gesloten wordt beschouwd. REUZENVANGST. De Duitsche stoomtrawler Sehleswig uit Bremerhaven is van IJsland teruggekomen „Ik zou het toch niet tegen iemand anders dan jou zeggen!" „Zelfs niet tegen mij! In de allerlaatste plaats tegen mij!" Haar vage glimlach scheen te kennen te geven dat ze zich naar zijn wensch zou schikken, hoewel ze dien niet begreep. Hij deed een paar passen naar de deur; toen wendde hij zich echter weer naar haar toe „Over die belofte van gister, dat je Buck- nier die geschiedenis zou vertellen, zou ik me verder maar niet het hoofd breken, Mary. Vertel het hem ter gelegener tijd. Kies het oogenblik uit, dat je het geschiktste lijkt. Wat mij betreft hoef je je geen zorgen te maken; ik zal niets zeggen". Inplaats hierop te antwoorden kwam ze met een vraag voor den dag een angstige gesmoorde vraag: „Tom, waarom ben je in het huis terug gegaan? Hij stampvoette ongeduldig. „Dat heb ik niet gedaan, Mary! En jij evenmin!" zijn plotselinge opwelling van ge prikkeldheid week; hij zag haar smeekend aan. „Dat zal je toch niet vergeten, wel; wat er ook gebeurt?" „Dat heb ik je immers al gezegd. Ik zei toch dat ik niemand iets zou vertellen, be halve aan jou". „Zelfs mij niet", herhaalde hij. Hij staarde |e£t oogenblik nadenkend voo? zich «ft ett voegde erbij: „Ban iedere verdenking uit je geest, zooals ik iedere verdenking uit den mijnen heb gebannen. Op die manier ont komen we aan het gevaar om iets te zeggen, wat het ook zijn mag". „Dat heb ik zelf ook als het verstandigste beschouwd voor ons beiden". Voor ons beiden!" Er klonk verbazing en afkeuring in zijn stem. „Met mij is alles absoluut in orde; ik ben veilig". Hij was inmiddels bij de deur gekomen. „Waarom maak je zoo'n haast?" Ze poogde hem terug te houden. „Waar ga je heen?" „Naar het gerechtelijk onderzoek over de doodsoorzaak maar ik zal bij den coroner ook niets zeggen". Hij had den knop van de deur al in de hand, maar talmde. Het was hem alsof een bovenmensehelijke kracht aan deze kamer boeide, alsof niets ter wereld hem zou kun nen bewegen Mary te verlaten. Het was hem onuitsprekelijk droef te moede bij het plotse linge besef dat, als zij hem nooit weer zag, dat een oppervlakkig verdriet van voorbij- gaanden aard voor haar zou zijn. Een andere man was onmiskenbaar voor haar hij niet. Als datgene, wat hen in de huidige omstan digheden verbond, voorbij was, zou hij op houden een deel van haar leven te zijn. Toen rukte hij zich met geweld los en ging. jtWordt vervolgd), met 3700 ctr. versche haring, welke tot noj toe de grootste vangst van één trawler ge- nemd kan worden. Radioverbinding met schepen. De navolgende schepen zijn Donderdag, 15 Februari 1934, in radio-telegrafische verbin ding met het kust-station Scheveningen-radio. Baloeran, Barentsz, Colombia, Dempo, Flan- dria, Joh. de Witt, Jan Pietersz. Coen, Joh. v. Oldenbarnevelt, Kota. Agoeng, Kota Baroe, Kota Gede, Kota Pinang, Leerdam, Mam. v. St. Aldegonde, Poelau Laut, Poelau Tello, van Rensselaer, Sibajak, Slamat, Simon Bolivar, Statendam, Volendam, Zeelandia. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.35—f 1.05. Griet per 50 K.G. f 33—f 16.50. Tongen per K.G. f 1.25f 0.95. Groot schol per 50 K.G. f 16.50—f 14. Middelschol per 50 K.G. f 24—f 15.50. Zetschol per 50 K.G. f 30—f 21. Kleine schol per 50 K.G. f 25f 12. Bot per 50 K.G. f 11.50—f 7. Schar per 50 K.G. f 17—f 4.20. Rog per 20 stuks f 18f 12, Vleet per stuk f 2.35. Kleine poon per 50 K.G. f 14. Groote schelvisch per 50 K.G. f 45. Middelschelvisch per 50 K.G. f 39. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 35-f 31 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 26.50—f 15.50. Kabeljauw per 125 K.G. f 74—f 29. Groote gullen per 50 K.G. f 23f 14. Kleine gullen per 50 K.G. f 18f 10. Leng per stuk f 2.30f 0.75. Heilbot per K.G. f 0.90. Wijting per 50 K.G. f 13—f 6.50. Koolvisch per stuk f 1.05f 0.30. Versche haring per kist f 8. Groote hake f 90. Middel hake f 91. Kleinmiddel hake f 34f 33. Kleine hake f 25—f 17. BESOMMINGEN. Trawlers: Antje R.O. 15 80 manden f 1470. Claesje R.O. 46 270 manden f 3520. Bloemendaal IJM. 71 115 manden f 1900. Vios IJM. 1 55 manden f 1920. Bruinvisch IJm. 98 70 manden f 1640. Loggers: SCH. 285 f 1100, SCH 247 f 760 SCH 250 f 1310, KW 161 f 1080, KW 70 f 780. KW 144 f 840, KW 135 f 630, KW 36 f 510, IJM. 17 f 82. IJMUIDEN ZESTIG JAAR GETROUWD. Het echtpaar Engelhart—Kok. Een klein berichtjë in ons blad meldde reeds, dat het 1 Maart a.s. 60 jaar geleden zal zijn, dat Nicolaas Engelhart in den echt trad met Maria Kok. Wij meenen van deze zestigjarige echtver- eeniging iets meer te moeten vermelden dan dat bruidegom en bruid een goede ge zondheid genieten. Opzichzelf is dit toch a iets heel bijzonder, want vader Engelhart is 83 en moeder Engelhart is 79 jaar en de echtelieden zijn do.or zware slagen getrof fen, daar van de zes zonen reeds drie over leden zijn, waarvan er twee vielen als slacht offer van hun beroep, het laatst Cornells, een der oprichters van V.S.V., die in 1927 bij het duiken in het Spaarne door het los schieten van een der glazen in de duiker helm den dood vond. Want ook de zoons oefenden evenals de heer Engelhart, het be roep van duiker uit. De heer Engelhart heeft dit beroep gedurende 45 jaren uitgeoefend. Een met veel succes, want tal van belangrijk werk werd hem opgedragen. Zoo kreeg hij 35 jaar geleden de opdracht, een moeilijk karwei te Amsterdam te ver richten bij een schip, dat gesloopt moest worden. De heer Engelhart bracht onder water nieuwe platen aan, verwerkte 6000 moer- bouten en 8000 houten proppen. Elf jaar ge leden kreeg de heer Engelhart nog een belang rijke opdracht in het buitenland. In Le Havre moest hij een onderzoek instellen naar de schepen welke aldaar voor de haven door Duitsche duikbooten tot zinken waren ge bracht. De wrakken moest men laten springen en de heer Engelhart was hierbij behulpzaam. En velen zullen zich nog wel herinneren welk belangrijk werk de heer Engelhart, geholpen door zijn zoons voor de justitie heeft verricht in verband met een moord, gepleegd op een jongen. Op uitnoodiging van dr. Van Ledden Hulsebosoh zocht de heer Engelhart het Oost- ravengat af. Het werk van den duiker leidde tot de veroordeeling van den dader. De heer Engelhart ontving naar aanleiding hiervan een hoogst waardeerend schrijven van de politie deskundige. Als bijzonderheid kan nog worden vermeld, lat de ouders van den heer Engelhart de oudste inwoners van IJmuiden waren. Zij woonden op de Palsterhoeve, die al sedert vele jaren ver dwenen is. De heer Engelhart is een trouw aanhanger van V.S.V., de club van wijlen zijn zoon Cor nells. Hij slaat geen enkelen thuiswedstrijd over en vuurt de spelers nog steeds met enthousiasme aan. Men weet reeds uit ons blad. dat de jubilaris j.l. Zondag door het be stuur van V.S.V. met een fraai bloemstuk ver eerd werd. HAARLEMSCHE ORKESTVEREENIGING. De Haarlemsehe Orkest Vereeniging geeft op Vrijdag a.s. een concert in de Gemeente lijke Concertzaal te Haarlem. Dirigent is Frits Schuurman; solist Her man Leydesdorff (viool) Deze laatste zal het vioolconcert van Mendelssohn Op. 121 ln D-groot, voordra gen. De H.O.V. voert uit de Ouverture - -io van Van Beethoven, Mozart's Eine kleine Nachtmusik (Serenade voor ömj&orkest) en de Vijfde Symphonie in C-klein van Van Beethoven. DERTIG JAAR PREDIKANT. Dezer dagen was het 30 jaar geleden, dat Ds. L. W. Erdman, oudste predikant der Nederl. Hervormde Gemeente alhier het pre dikantsambt aanvaardde. Zijn eerste standplaats was Spijkenisse, waar hij Februari 1904 zijn intrede deed. In 1908 vertrok Ds. Erdman naar Brielle, waar hij 9 jaar bleef. Toen bij de Ned. Hervormde gemeente een tweede predikantsplaats werd gevestigd, wed Ds. Erdman beroepen, welk beroep hij aannam. Op 6 Mei 1917 deed Ds. Erdman zijn intrede alhier. ANTI-REV. KIESVEREENIGING. De afdeeling IJmuiden der Anti-Rev. Kies- vereeniging belegt Maandag 19 Februari a^. in de Gereformeerde kerk aan. de Wilhelmina kade een openbare vergadering, waar Mr. H. Bijleveld oud-minister van Marine zal spre ken over „De beginselen van het Nationaal- Socialïsme en het fascisme getoetst." SANTPOORT MAN AANGEREDEN. Op den Rijksweg aan den kant van Haar lem werd een plaatsgenoot, de heer C„ die een handwagen voortduwde, door een auto aangereden. Leden van E. H. B. O. waren spoedig aanwezig. C. klaagde over inwendige pijnen en werd naar het ziekenhuis de Deo vervoerd. Gebleken is, dat de handkar niet van een reflector was voorzien, BEVERWIJK MARKTBERICHTEN. Noteering van Beverwijk den 14 Febr. 1934, Andijvie per kist f 1.50. Koolrapen per zak 6080 cent. Wortelen per K.G. 4 cent. Bieten per K.G. 3 cent. Schorseneeren per K.G. 8 cent. Aardappelen, klei, per K.G. 5—6 cent. Id. zand, per K.G. 7 cent. Spruitjes per K.G. 1420 cent. Boerenkool per bak 1424 cent. Roode kool per 100 f 3f 7. Savoije kool per 100 f 3f 6. Uien per kilo 24 cent. Prei per bos 612 cent. Rabarber per 100 bos f 24f 26. Pieterselie per bos 18 cent. Selderie per bos 1420 cent. Appelen per kilo 1826 cent. Peren per kilo 1216 cent. Brusselsch lof per kilo 2426 cent. meldt: Hoogste barometerstand 785,4 m.M. te Blacksod. Laagste barometerstand 744,8 m.M. te Jan Mayen. en voorspelt: Zwakken tot matigen Noord Oostelijken, later veranderlijken wind. Nevelig tot half bewolkt. Weinig of geen neerslag. Tempera tuur om het vriespunt des nachts, overdag weinig verandering in temperatuur. Thermometer Hoogste gisteren F 40 Laagste hedennacht F 35 Hoogste heden F 40 Barometer Hedenmorgen 9 uur 7 81 m.M. Neiging stilstand. Opgaaf: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN. Vrijdag v.m. 4.41 uur; n.m. 4.54 uur. Zaterdag v.m. 5.21 uur; n.m. 5.35 uur. Zondag v.m. 6.02 uur; n.m. 6.18 uur. AUTOMOBILIST VRIJGESPROKEN. De Alkmaarsche rechtbank heeft gisteren vonnis gewezen in de zaak tegen den heer T. te Wijk aan Zee, die op 8 October onder Heiloo met zijn auto een man heeft aange reden, zoodat deze is overleden. De rechtbank sprak hem wegens gebrek aan bewijs vrij daar de mogelijkheid bestond dat de te hulp geroepen dokter in het donker met zijn auto over het lichaam van het slachtoffer is ge reden. VOETBAL. NED. B-ELFTAL—READING (4-6) In den Woensdagmiddag te Rotterdam ge- speelden wedstrijd van een Ned. B.-ploeg tegen den Engelsehen 3e-klasser Readinh, geeft Bakhuys (Z.A.C.) ziöh volkomen gerehabili teerd van den slechten indruk, dien men al- r van zijn spel had gekregen, eenige weken terug, toen het Ned. Elftal van Boedapest ver loor. Ditmaal, op een uitstekend veld, was Bakhuys kranig op dreef; hij verdeelde het 1 buitengewoon goed, daarbij uiterst scherp en correct langs den grond naar de vleugels plaatsend. De linksbinnen Smit (Haarlem), die Mol verving, was naast Bakhuys de beste man in voorhoede. Hij was handig, schoot goed en zeer actief. Dit laatste sierde odk Bakluuys, die enornv gezwoegd heeft. De rest der voorhoede was onvoldoende. In de middenlinie had Prins goede momenten; ook mocht men niet onte vreden zijn over Graafland en Fijen, die uiterst snelle en uitstekend voetballende buiten spelers hadden te bewaken en dikwijls de ver dediging moesten helpen. Doelman Keizer heeft zeer betrouwbaar gewerkt. Aan de zes doelpunten had hij weinig of geen schuld. De keuze voor den doelman van 't nationaal team is er na dezen wedstrijd nog wat lastiger op geworden. Reading vertoonde het moderne Engelsche beroepsspel. Zeer goed open spel met fraai plaatsen en zeer snel. Het B-elftal was als volgt samengesteld: Doel: Keizer. Achter: Weber en v. d. Linden. Midden: Fijen, Prins en Graafland. Vóór: De Gier, Vrauwdeunt, Bakhuys, Smit en Piederiet. De Engelsehen zijn direct in de meerder heid en al spoedig moet Keizer een schot van Oxberry stoppen, wat hij goed doet. Na een paar minuten volgt de eerste Hol- landsche aanval, die een hoekschop oplevert. Een goede kopbal van Smit gaat naast. Er is ongeveer 20 minuten gespeeld als Kei- SCennemer Brandstoffen Centrale TRAWLERKADE 41 TELEFOON 64d Ie soort Belgische Anthraciet 20 x 30 I 2.10 per H. L. (Adv. Ingez. MecL) zer, uitloopend, een voorzet van den rechts, buiten het veld in stompt; de bal wordt door Barley opgevangen en ineens in een hoekje gedeponeerd. (01). Een minuut later redt Keizer knap als de rechtsbuiten alleen hem nog te passeeren heeft; hij pikt hem den bal voor de voeten weg. Tot twee keeren toe geeft Bakhuys fraai doorbrekend, mooie voorzetten naar den rechtervleugel, maar De Gier en Vrauwdeunt zijn te laat; de doelman kan door ver uitloo- pen redden. Als Bakhuys zelf op den rech tervleugel zich van den bal meester maakt en keurig voorzet, is het Smit, die handig de verdediging van Reading passeert en met een diagonaal schot doelpunt. (1—1). Doch vijf minuten later neemt Reading weer de leiding; de rechtsbuiten speelt den bal afgemeten voor de vobeten van den vrij- staanden aBrley, die keihard inschiet. (2—i), Onmiddellijk daarna krijgt het B-elftal een hoekschop te nemen. Bakhuys kopt, de bal gaat via den doelman tegen den paal, stuit terug en wordt door Smit ingezet in het an dere hoekje, waar Vrauwdeunt den bal nog een tikje geeft. (2—2). En even snel als het tweede Hollandsche doelpunt komt de derde Reading-goal. De linksbuiten doet een snellen aanval; dicht bij doel gekomen plaatst hij onberispelijk naar den naar bimiengeloopen rechtsbuiten, die onhudbaar scoort. 023). Voor de rust nog zorgt het B-team voor den gelijkmaker. Piederiet en Smit spelen goed samen, de eerste kopt voor doel en Smit schiet keihard in. (3—3). Na de rust is de eerste aanval voor de Hol landers; Bakhuys wringt zich door de ver dediging, zijn scherp schot tikt de doelman aan, net voor Piederiets voeten, die naast schiet. Het B-elftal blijft nu eenigen tijd in de meerderheid. De Engelschen hebben geluk, als hun rechts buiten snel opbrengt en scherp inzet. Weber, die vrijwel op de doellijn staat, onderschept den bal, doch legt hem Oxberry voor de voe ten, die maar voor het intrappen heeft. (3—4)' Bakhuys krijgt onmiddellijk de kans om opnieuw gelijk te maken als hij zich vrijspeelt, de doelman loopt uit en slaat Bakhuys' enorm hard schot uit zijn doel. Maar toch heeft de Zwollenaar later succes Smit is weer mooi doorgedrongen en zet voor, de doelman onderschept, wordt aangevallen ■door Piederiet en komt te vallen. Bakhuys maakt zich van den bal meester en schiet over den gevallene in het net. (44). Andermaal nemen de Engelschen de lei ding. Voor de zooveelste maal breekt Liddie door en ditmaal is het de linksbuiten Fiel ding, die van den voorzet gebruikt maakt. (4—5). De Hollanders doen nog krachtige pogin gen om den stand te veranderen', doch de Engelschen staan den voorsprong nu niet meer af. Integendeel, in de laatste seconde van den wedstrijd slagen ze er in de Holland sche verdediging te overrompelen; van dicht bij wordt de bal langs Keizer geknald. (46). Hiermee komt het einde. I WIELRIJDEN. DE ZESDAAGSCHE TE ANTWERPEN. Debaets ernstig gewond. Uit Antwerpen: Na een kalmen ochtend kwam het veld Woensdagmiddag weer in be weging. Omstreeks één uur gaf Dipaco op. Deibaets en Linari vormden daarop een nieuw kopel. Na de sprints van drie uur begon een jacht, welke ontketend werd door het nieuwe koppel Debaets-Linari en welke bleef voortdurend tot kwart over vier. Gp dat oogenblik viel Debaets wegens bandenpech. Pijnenburg, die vlak ach ter hem reed, viel over hem heen. Beide ren ners moesten worden weggedragen. Bij ge neeskundig onderzoek bleek, dat Pijnenburg er gelukkig niet zoo erg aan toe was. Debaets had echter een ernstige blessure opgeloopen; hij moest naar het ziekenhuis worden ver voerd. Even later gebeurde er precies eenzelfde ongeluk. Versclhuere kreeg bandierupeoh; hij tuimelde en Bogaerts viel over hem heen. Beiden kwamen er echter goed af. De renners .die onder den indruk van dezë twee valpartijen waren, verminderden hun tempo, waarop het zeer kalm werd. Na de sprints van zes uur gaf Linari den strijd op. Hedenmorgen te 6 uur bij de neutralisatie; waren na 128 uur rijden 3100 K.M. afgelegd en luidde de stand als volgt: Aan den kop: I Buysse-Deneef, 195 p. 2 Pijnenburg-Wals 183 p. 3 Schön-Richli 157 p. 4 Loncke-Char- lier 143 p. 5 Van Kempen-Braspenninx 110 p^ Op 1 ronde: 6 Hürtgen-J. Aerts 41 p. Op 2 ronden: 7. Slaats-Bogaert 90 p. Op 7 ronden: 8. Debruycker-Van Hevel 69 p. Op 12 ronden: 9 Raes-Mortier 69 p. Op 17 ronden: 10 Van der Horst-J. Maes 71 p. Op 20 ronden: II Mortelmans-Verschuren 15 p. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DONDERDAG 15 FEBRUARI Thalia: Mie en Ko. 8.15 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 15 FEBRUARI: Stadsschouwburg: De groote Reis. Groot* Nederlandsch Tooneel, 8.15 uur. Luxor Sound Theater: Carnavals-program ma. De revue-film „Moonlight and Melodies" ".15 uur. Cinema Palace: „Raspoetin en de Keizerin'* 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Die Sonne geht auf? Op het tooneel: Recha, de groote illusionist. 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 16 FEBRUARI Stadsschouwburg: Kunst aan het Volk. So list Gerard Hekking. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6