HET NIEUWE AVONDBLAD Een belangrijk sleepwerk. Mistverdrijving. De brand in de telefooncentrale. i 19e JAARGANG No. 91 'MAANDAG 19 FEBR. 1934 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2]/z cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIE1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeüngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250— bij verlies van een duim; 150— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000— bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, traan- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN het gouden jubileum van den ned. protestantenbond EEN INTIEME FEESTAVOND IN DE DOOPSGEZINDE KERK. Zaterdagavond is in de Doopsgezinde Kerk op intieme wijze het gouden jubileum ge vierd van de afdeeling IJmuiden van den Ne- derlandschen Protestantenbond. Voor dezen herdenkingsavond had men het vriendelijke kerkgebouw een eènigszins feestelijk aanzien •gegeven, doordat in het |middenged««lite tus- schen de rijen stoelen tafeltjes waren ge plaatst, op elk waarvan een vaas met bloe men prijkte. Onder de aanwezigene merkten wij o.a. op burgemeester en mevrouw Rambonnet, Mr. Boerlage, lid van het hoofdbestuur van den bond, Dr. J. F. Steenhuis, lid van het kring- bestuur, de oud-voorganger Ds. D. Altema, thans D. G. predikant te Zaandam. Dr. H. Faber, predikant bij de Vereeniging van Vrij zinnig Hervormden, LJimuiden-Oost en de bestuursleden dezer vereeniging de heeren Dr. van Leusen en H'arden. Na het orgelspel sprak de heer W. F. Four- nier tot de talrijke aanwezigen een woord van welkom. Wij zijn verheugd aldus spreker, dat wij dit 50-jarige feest mogen vieren, welke vreugde echter wordt overschaduwd door het feit, dat de secretaris dit feest niet kan bij wonen wegens droevige familieomstandighe den. Zoolang IJmuiden bestaat, zoo ging spre ker voort, is er hét vrijzinnig protestantisme geweest, is er geweest de viering van een vrije vroomheid. Spreker schetste de moeilijkhe den, waarmede de afdeeling voortdurend te kampen heeft. Dank zij den steun van velen, heeft de afdeeling het hoofd boven water kunnen houden. De aanwezigheid van zoo- velen geeft reden tot blijdschap. Een bijzon der woord van dank richtte spreker tot de Doopsgezinde Gemeente waarmedestraks 25 jaren lang het vrijzinnig protestantisme-hoog gehouden is. In ons midden zeïde spreker, is iemand, die al .die 50 jaren lang lid van- de vereeniging is geweest en wel een trouw -lid; Tot den-jubi laris, den heer van der Plas, richtte spreker een gelukwensch. Hij bracht den heer van der Plas een e eresaluut voor den trouw, waarmede hij de belangen van de afdeeling heeft gediend. Vervolgens richtte de heer Fournier een woord van dank tot de feest commissie en tot de dameskrans. Een bijzon der woord van dank kregen ook de oude ge trouwen, die steeds bereid waren de belan gen der -vereeniging hoog te houden. Spreker verzocht de aanwezigen de bijeenkomst te openen met het zingen van het bondslied, Gezang 183. Het koor zong daarna G-ez. 269 „Die mijns harten vrede zijt". De waarn. secretaris de heer H. van Dijk kreeg toen gelegenheid, een overzicht t€ ge ven van de geschiedenis der afdeeling welk overzicht de heer van Dijk inleidde met een Bijbelsch verhaal. Uit het notulenboek had spreker eenige bijzonderheden genoteerd, be ginnende met den oproep van de predikanten J. C. Boon en K. A. Gonlag tot het bijwonen van de vergadering, die 18 Januari 1884 in Hotel Nummer Eén gehouden zou worden. Spreker las de namen voor van de eerste 61 contribuanten. Vrijdag 8 Februari 1884 werd opnieuw vergaderd. Er werd een bestuur gekozen. De afdeeling werd nog beschouwd als een onder-afdeeling van de afdeeling Be- verwijk. Op 17 Februari werd dé eerste gods dienstoefening gehouden. Op geestige wijze schetste spreker de geschiedenis van de or geltjes der vereeniging. In 1904 werd a f 5 per M2. de grond gekocht voor het bouwen van een kerkgebouw. Den 2en December 1905 werd door Johanna Theo dora Planteijdt de eerste steen gelegd. Van 15 Februari 1909 af dateert de samenwerking met de Doopsgezinde Gemeente. De heer van Dijk liet de verschillende voor gangers, die de afdeeling hebben gediend, de revue passeeren en wijdde eenige treffen de woorden aan de nagedachtenis van wijlen Ds. Luikinga. Met een gevoelvolle peroratie over het vrijzinnig protestantisme sloot spreker zijn betoog. Het programma werd even onderbroken, doordat jongedames een kopje thee serveer den. Het koor zong vervolgens een tweetal liederen n.l. Gezang 284 en Gezang 327. Burgemeester Rambonnet sprak daarna eenige woorden. Hij merkte op, dat als er iemand in de gemeente is, die veel hoort van jubilea enz. hij dat is. Het is opmerkelijk, dat waar in overige plaatsen zulke jubilea dik wijls gevierd worden voor een 100- of 150- jarige herdenking, hier geen jubileum ge vierd kan worden ouder dan 50 jaar Spreker herinnerde aan de woorden van Willem III: „En ik doop deze plaats IJmuiden.'' Z.M. zal toen "'•"et hebben vermoed wat deze woorden in dr toekomst zouden beteekenen. Het is een vk, dat eerbied afdwingt, dat men in het IJmuiden van toen, dat in zekeren zin aan het Wild West deed denken, een cultu reel® instelling als een afdeeling van den •Protestantenbond durfde stichten en spre ker vond het juist van den secretaris, dat hi1 de namen der oprichters heeft voorgelezen pii---■p-mTm-nn'é.i" en r- age'uk met het iubheurn TT:t, d.-> wijze waarop de afdeeling dit jubileum viert, meende spreker te mogen afleiden, dat het bestuur den moed niet heeft verloren. Hij wenschte de .afdeeling verderen bloei toe. Namens het hoofdbestuur werd het wöord gevoerd door Mi'. Boerlage, die de afdeeling IJmuiden een der belangrijkste steunpunten van het vrijzinnig protestantisme noemde. Nadat de heer Luchsinger, die de regeling van den avond op zich had genomen, een schriftelijken gelukwensch van mevrouw de wed. Luikinga had voorgelezen, bracht de heer D. J. Baiis de gelukwensehen over na mens de Doopsgezinde Gemeente. Dr. Steenhuis complimenteerde namens de Kring Haarlem, mede namens de afdeeling Haarlem van den Protestantenbond en na mens de commissie voor Godsdienstonder wijs van deze afdeeling. Als rijksgeoloog heeft spreker zich geïnteresseerd voor den toe stand in IJmuiden 50 jaar geleden. Zij die IJmuiden niet meer hebben teruggezien, zul len ontdekken dat hier veel is veranderd. De oude geest is echter gebleven. Ds. Altema kreeg daarna het woord. De oud-voorganger zeide, dat het voor hem een vreugde is geweest, dat hij hier drie jaar heeft mogen werken. I-Iij heeft hier veel ge leerd voor de groote taak, die hem daarna in een gemeente van 700 zielen op de schouders is gelegd. Spreker dankte innig voor de uit- noodiging en eindigde met de beste wenschen voor de afdeeling. Dr. van Leusen sprak eenige woorden na mens de Vereeniging van Vrijzinnig Her vormden, IJmuiden-Oost. Een treffende plechtigheid was het, toen onder ademlooze stilte het oudste lid, de heer v. d. Plas eenige woorden sprak. De heer van der Plas hoopte, dat hij nog menigmaal zijn schreden naar het Kerkgebouw mag richten en besloot met de.beste wenschen voor den groei der afdeeling. De heer Chr. Vis man, eveneens een der ve teranen van de afdeeling voerde daarna het woord. Hij las een drietal schetsen voor, ge titeld „Liefde". Als laatste spreker voerde Ds. Milatz nog het woord. Hij deelde mede, dat Zondag 25 Februari de Protestantenbnnd en de Doops gezinde gemeente een gemeenschappelijken dienst zullen houden in verband met dit jubileum en het 25-jarig jubileum van de Doopsgezinde Gemeente. Ds. Milatz sprak daarna zijn beste wenschen uit voor den Protestantenbond Het koor zong met. begeleiding van de hee ren Los, le viool, v. d. Smissen, 2e viool, Mun tendam, altviool,' Sacher, cello en Gouda or gel het eerste kruiswoord van de zeven kruis woorden van Haydn. Nadat nog een kopje thee was geserveerd werd de bijeenkomst door den heer Fournier gesloten. Nadat de aanwezigen staande liet Lutherlied hadden gezongen ging men uiteen. FILMAVOND ALGEM. NEDERL. METAAL- BEWERKERSBOND. De afdeeling IJmuiden van den Algemeen Nederl. Metaalbewerkersbond organiseert Donderdag 22 Februari a.s. een filmavond in de bioscoop „De Pont". Vertoond zullen worden de films „Banton" en „Het Roode Weenen". Eerstgenoemde film geeft een beeld van de Fransche revolutie van 1789. De hoofdfiguren, die in deze film voor komen zijn Danton, Robespierre, Marat, Desmoulins, Saint Just en Louise Gely. De tweede film vertoont het 1-Meifeest te Wee nen. Werklooze leden hebben vrijen toegang. JAARVERGADERING VAN DE VARA. De door de af deeling IJmuiden van de Vara in Café Royal gehouden jaarvergadering was door ruim 40 van de 600 leden bezocht. Er werd een bespreking gehouden over het ora- roeprappoi't. Voorts werd besloten tot deel neming aan de zomerreis, die 1 Juli a.s. naar Amersfoort zal worden gemaakt. In de bestuursvacatures werd voorzien door de verkiezing van de dames Dekker en Kremer. (De heer Veraart heeft te Haarlem den mist iveggesyoten en de zon doen doorbreken) Zelaen, durf ik wel te zeggen, Zijn wij in een wintertijd, Zoo met mistig weer gehinderd, Als ons dit jaar werd bereid. En het was dus heel natuurlijk, Dat de regenheer Veraart, Daar zijn aandacht aan besteedde, Het was wel zijn aandacht waard. Daar lag Haarlem 'wat beneveld, Snakkend naar een straaltje zon En de heer Veraart kwam pogen, Of hij 't daaraan helpen kon. Haarlem's brandweer wer.d tot mistweer En spoot water in de lucht, Slagersjongens staarden peinzend Naar die misterieuze klucht. Spoedig echter, zij 't wat bleekjes, Keek de zon door 't mistgordijn, En een uurtje later baadde Haarlem in den zonneschijn. Daarmee lijkt het pleit gewonnen, 't Groote wonder is beleefd, Niemand hoeft in mist te leven, Die zijn eigen brandspuit heeft. Leve onze Zonnekoning, Die den nevel overwon, En die waterstralen omzet In de stralen van de zon. P. GASUS. DE DOOPSGEZINDE GEMEENTE 25 JAAR. Het zal a.s. Woensdag 25 jaar geleden zijn, dat over werd gegaan tot het stichten van de Doopsgezinde Gemeente alhier. Dit jubileum zal dien avond met een feeste^ lijke bijeenkomst in het kerkgebouw gevierd worden. A.s. Zondag zal door de afdeeling IJmuiden van den Nederlandschen Protestantenbond en de Doopsgezinde Gemeente ter herdenking van het 50-jarig bestaan van den bond en het 25-jarig bestaan van de Doopsgezinde Gemeente een gemeenschappelijke dienst wor den gehouden, die zal worden geleid door ds- Milatz. IJMUIDEN ALS ZEEHAVEN Hoe belangrijk de positie van onze plaats als zeehaven door de vestiging van het Hoog- ovenbedrijf geworden is, bleek uit de buiten- landsche scheepvaart/berichten van Zondag morgen. Daaruit zagen wij, dat het stoom schip Friesland 17, dezer van Newcastle ver trok, het Fransche stoomschip Borée 17 dezer van Caen, het Grieksche stoomschip Marous- sio 3 dezer van Nicolajeff (Zwarte Zeekust) het Fransche stoomschip P. L. M. 26 op 10 de zer van Melilla (Marokko) en het Zweedsche stoomschip Runmarö 17 dezer van Oxelösund vertrok, alle met kolen en erts bestemd voor de Hoogovens. Bovendien waren het Zweed sche stoomschip Sigijn de vorige week in la ding te Helsingborg, het Engelsche stoomschip Chatwood in lading te Newcastle, resp. met erts en kolen voor de Hoogovens en was het Zweedsche stoomschip. C. F. Liljevark op weg naar Narvik, om daar 26 dezer landklaar te zijn voor IJmuiden. HET BEZOEK VAN DEN MINISTER VAN WATERSTAAT. Zooals wij Zaterdag reeds hebben gemeld, heeft de minister van Waterstaat Ir. J. A. Kalff dien dag een bezoek gebracht aan IJmuiden. De minister was vergezeld o.a. van Dr. ir. J. A. Ringers, directeur-generaal van den Waterstaat, Ir. W. G. C. Gelinck, hoofd ingenieur-directeur te Haarlem en Ir. P. J. van Voorst Vader. Het gezelschap heeft, na alhier te zijn be groet door den havenmeester den heer J. Seyffert, met de motorboot van den Water staat een tocht gemaakt langs de werken ter verbetering van het Noordzeekanaal. de spaarnestroom-affaire. OPZIENBARENDE ARRESTATIE VAN EEN REEDER. De Spaamestroom-affaire, die begin No vember door de arrestatie van den schipper, den stuurman en den machinist een sensatio- neele wending heeft genomen, doch waarvoor de belangstelling langzamerhand weer is ver flauwd. is wederom in de algemeene belang stelling komen te staan door de opzienbaren de arrestatie van den alhier wonenden ree- der, den heer L. P. Deze werd Zaterdagmor gen naar Haarlem overgebracht en ter be schikking van de justitie aldaar gesteld, He den morgen werd hem door den officier van Justitie een verhoor afgenomen. Zooals men zich zal herinneren is de Spaamestroom IJ.M. 65 op 12 Juni van het vorig jaar bij Hornsrlf gezonken, naar men zeide doordat de bodem uit den condensor was geslagen, waardoor een gat in den bodem van het schip ontstond. Bij de behandeling voor den Raad voor de Scheepvaart, van deze scheepsramp, waarbij gelukkig geen menschenlevens verloren gin gen, heeft de voorzitter onomwonden te ken nen gegeven, dat het zelden voorkwam, dat een schip zoo maar verloren gaat, zonder dat iets voor het behoud wordt gedaan. Er waren ten tijde van de behandeling echter geen be wijzen van opzet aanwezig. Later heeft de machinist K. bezwarende verklaringen afge legd, die de oorzaak zijn geweest van zijn arrestatie en van de gebroeders D. van wie echter later de stuurman weer op vrije voe ten werd gesteld. Het was ons reeds lang bekend dat politie en justitie het onderzoek in deze zaak ijverig voortzetten. Er was een ernstig vermoeden dat er meer personen bij de zaak betrokken waren, hetzij direct of indirect. Wij hebben echter het onderzoek niet willen vooruitloo- pen. En thans, ruim drie maanden na de ar restatie van de drie opvarenden, schijnt de justitie een nieuw gezichtspunt te hebben gekregen, in vedband waarmede werd overge gaan tot 'de arrestatie van den heer L. P. Deze had, zooals men weet, hypotheek op den trawler, en de veronderstelling ligt voor de hand, dat tegen hem verdenkingen zijn Tezen, dat hij toen de assurantiepennmgen werden uitbetaald, geweten heeft, dat de be trokken verzekeringsmaatschappij' en) opzet telijk benadeeld is (zijn). het visscherij-onderwijs. Belangstelling van autoriteiten en de „groote vaart". VOO® HET DEKPERSONEEL DER TRAWLERS HET CERTIFICAAT THANS VERPLICHTEND saterdag is alhier op eigen kracht van Am sterdam aangekomen de groote baggermolen Karang van The Netherlands Harbour Works. Deze baggermolen is bestemd voor het ver richten van baggerwerken in de haven van Hongkong, naar welke haven de molen zai worden gesleept door de sleepboot Schelde van L Smit Co.'s Internationle Sleepdienst Het convooi is Zondag vertrokken. Tot voor eenige jaren mocht het visscherij onderwijs hier ter plaatse zich in een matige belangstelling verheugen. De Gemeentelijke "Visscherijschool telde, ondanks haar be kwame leeraren en haar goede outillage slechts weinig leerlingen; de dure school leidde een kwijnend bestaan. Het schijnt een contradictio in ter mine. maar een feit is het, dat de crisis in het visscherij bedrijf een der voornaamste oor zaken is te noemen van het feit, dat de belangstelling voor het onderwijs sinds eenige jaren aanzienlijk is gegroeid. Doordat tal van trawlers uit de vaart werden genomen werd een groot aantal opvarenden werkloos en dank zij de goede propaganda voor de school, zoowel van de directie als van de scheepvaart-inspectie nam het aantal leer lingen voortdurend toe. De grootste belang stelling genoten de cursussen in het morse' seinen en die ter verkrijging van de be kwaamheid van de wet op het uitwijken. Dat ook de autoriteiten veel belangstelling voor het onderwijs koesteren, is bij de examens, die Zaterdagmorgen werden af' genomen aan een 12-tal candidaten voor het certificaat van bekwaamheid van de wet op het uitwijken gebleken. Deze examens toch werden ook bijgewoond door burgemeester Rambonnet, den heer J. Seyffert, havenmeester van het Noordzeekanaal en den heer Sorgdrager, in specteur der Maatschappij Nederland. De aanwezigheid van laatstgenoemde getuigt van de belangstelling die ook de groote vaart" voor het visscherij onderwijs koestert Te verwonderen is dit niet, immers ook de booten der groote maatschappijen hebben er belang bij, dat de Noordzee wordt bevaren door trawlers, bemand met nautisch onder legd personeel. Van de zijde der groote reede,rijen is herhaaldelijk geklaagd over het gevaarlijke hmnoeuvreeren der trawlers. Het is naar wij vernamen vooral de heer Koning, directeur van genoemde maatschap pij, die zich in het bijzonder voor deze zaak interesseert en het is de bedoeling, dat bij de volgende examens een andere inspecteur aanwezig zal zijn. Eris nog een andere reden waarom de cursussen op de Visscherijschool zoo druk bezocht worden en dit is zeker niet de minst belangrijke. Zooals wii reeds eerder hphher medegedeeld is de scheeovaartln^oec.t/e sinds eenigen tijd bezig toe te zien op de na leving van het bepaalde in het 1 Januari 1932 in werking getreden Scheoenbesluit. waarbij wordt voorgeschreven dat op alle zeevisschersvaartuigen aan dek steeds twee opvarenden moeten zijn, die bewijzen van bekwaamheid van de regelen der wet op het uitwijken bezitten. Tot voor korten tijd werd te dien op zichtte niet streng opgetreden, omdat men niet de beschikking had over voldoende on- wordt deze eisch gesteld, omdat er thans derlegd personeel, doch sedert eenigen tijd voldoende personeel is ,dat aan de eischen voldoet. Als gevolg hiervan heeft eenigen tijd ge leden het bestuur der Reedersvereeniging aan de opvarenden een circulaire doen uitreiken aan de zeelieden, waarin het dekpersoneel wordt aangeraden, zoo spoedig mogelijk voor het certificaat te gaan leeren, aangezien bin nen kort alleen dekpersoneel zal worden aangenomen dat in het bezit van genoemd certificaat is. Naar wij vernamen zijn van de 12 candi daten die Zaterdagmorgen examen deden, 10 geslaagd. CHR. GEREF. KERK. Voor een beroep bij de Chr. Gereformeerde Kerk alhier is als tweetal gesteld Ds. J. Drenth te Broek op Langendijk en Ds. L. S. den Boer te Leerdam. SANTPOORT TURNVEREENIGING „SANTPOORT" De onderlinge wedstrijden voor jongens en meisjes hadden het volgende resultaat: Meisjes (le gelid): 1 A. Nol, 2 T. Lefering, 3 D. v. Dommelen. Meisjes (2e gelid): 1 P. Schipper, 2 W. Roorda, 3 G. Lam. Meisjes (3e gelid): 1 H. Siebbeles, J. Koning en M. Sint, 2 T. Zweipfennig en B. Buning. 3 A. van Milligen en D. Jak. Jongens (le gelid): 1 B. Schrama en G. Strijder, 3 S. Abspoel en Chr. Pieterse. Jongens: 2e gelid) 1 Rob Taberwal, 2 J. Gjeltema, 3 A. Akkerman. Jongens (3e gelid) 1 Piet Bank, 2 W. Schor- temeyer, 3 Chr. Schild. Voor de winnaars van eerste prijzen waren prijsjes beschikbaar gesteld. Voor de overi gen en ook voor de eerste prijswinnaars di ploma's. Door een ongeval, den directeur overko men, moet de uitvoering, welke aanvankelijk op 28 Februari was vastgesteld, twee weken worden uitgesteld. EEN VEREERENDE UITNOODIGING Onlangs besloot de Bond van Koordirigen ten in Nederland, afdeeling Noord-Holland, een propaganda-avond te houden op 24 Maart te Alkmaar. Behalve een spreker, die een cau serie zal houden over koorzang, wordt de avond verder aangevuld met koorzang. Voor de verzorging van dit laatste gedeelte werd naast een mannenkoor aangezocht „Sant- poort's Gemengd Dubbel Kwartet", directeur Henk Arisz. Een vereerende uïtnoodiging! „LICHTHOEVE"-AVOND Zaterdagavond wordt een „Lichthoeve"- avond gehouden, een gezellige familie-avond, waaraan tal van attracties zijn verbonden. Een uitgebreid damescomité voert de voorbe reidende werkzaamheden uit. Onderzoek wees brandstichting uit. Belooning voor aanwijzingen uitgeloofd. Uit Amsterdam: Naar wij van de zijde der justitie vernemen, heeft het op last der justitie ingestelde des kundige onderzoek naar de oorzaken van den brand in de Amsterdamsche Telefooncen trale op 23 December uitgewezen, dat er sprake is van brandstichting. De Justitie heeft thans een belooning van f 2500 uitgeloofd voor dengene, die aanwij zingen geeft welke leiden tot het arresteeren van den dader. de regeering en de n. s. b. In Volk en Vaderland, het orgaan der N. S B-, wordt antwoord gegeven op het dezer dagen door den regeeringsdienst ge publiceerde communiqué. Het blad zegt, dat in deze publicaties een reeks uit hun verband gerukte citaten uit verschillende artikelen is geciteerd en dat weggelaten is, wat zou bewijzen, dat Mussert iets anders bedoeld heeft. Het blad trekt de volgende conclusies: le. alleen het citaat omtrent het open houden der nummers is juist, doch heeft met een band met de ambtenaren, en dus met il legaal, revoiutionnair handelen absoluut niets te maken. 2e. de uitdrukking „corrupte regeering" is door Mussert niet gebruikt 3e. MUF-ërt hééft'uoo't d'"eet nee1' '■"""•eet geschreven of g- suggereera, dat de be' ftè aan de N. S. B zou praevaleeren boven die aan de regeering De verdediging door den officieeien regee- ringspersdienst is dus op geen enkel punt geslaagd, maar een droevig fiasco gebleken.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1