UIT HET BUITENLAND Oostenrijk, TIENDEN-OORLOC IN ENGELAND. AGENDA In Oostenrijk is het standrecht opgeheven. Mededeeling van de regeering tijdens de herdenkings plechtigheid voor de gevallen strijders. Vluchtelingen in Zuid-Slavië aangekomen. Anthony Eden te Berlijn. Geruchten omtrent president Miklas. De Fransehe avondbladen publiceerden gis- teren een bericht van de Information uit Weenen, volgens hetwelk bondspresident Mi- klas binnenkort zou aftreden. Hij is door de bloedige gebeurtenissen zeer bedroefd. Hij zou willen aftreden, doch niet nu omdat zulks een desavoueeren van Dollfuss zou beteeke- nen. Daarom zal hij een gunstig oogenblik afwachten om af te treden. Ingeval hij zal aftreden, zou Dollfuss bondspresident worden, Uit Weenen: 20 Februari. De geruchten omtrent een spoedig aftreden van bonds president Miklas worden in welingelichte kringen onwaarschijnlijk geacht en in offi- cieele kringen categorisch ontkend. Rouwplechtigheid in Weenen voor de gevallenen. Uit Weenen: 20 Febr.: Voor de gevallenen van de executieve der bondsregeering vond Dinsdagmiddag de rouwplechtigheid plaats. Voor het stadhuis was een altaar opgericht, waarvoor de lijken van 50 slachtoffers op de baar waren gelegd. De inzegening had eerst plaats volgens den evangelisehen ritus, ver volgens door een bisschop der oud-katholieken en ten slotte door kardinaal-aartsbisschop Dr, Innitzer. Naast het altaar hadden zich op gesteld de leden der bondsregeering, die van het corps diplomatique, hooge militaire auto riteiten en hooge burgerlijke autoriteiten. Na de inzegening besteeg bondspresident Miklas de tribune om te verklaren dat de „misleiden" met mildheid zullen worden behandeld. Het bitterste noemde Miklas het dat de dooden zijn gevallen in den strijd tegen de broers en zonen van het eigen vaderland. Bondskanselier Dollfuss zeide dat dank zij de plichtsgetrouwheid der dooden een niet te overziene ramp voor Oostenrijk is voorko men. De bondsregeering heeft opdracht gegeven van Woensdagochtend zeven uur af het stand recht in geheel Oostenrijk op te heffen, ten zij nieuwe verblinding dit besluit de regee ring zou verhinderen. Instinctieve gevoelens van wraak moeten thans voor goed ophouden. Er werden nog eenige toespraken gehou den, waarna de rouwstoet zich in beweging zette naar het Centrale kerkhof. Refugees in Zuid-Slavië De Zuid-Slavische regeering heeft het bur gerrecht verleend aan een aantal sociaal-de mocratische Oostenrijksehe vluchtelingen, die via Dravograd alhier zijn aangekomen. Zij zullen materieelen steun ontvangen van de Tweede Internationale. Adviseur der Nationale Bank gearresteerd. De algemeene adviseur van de Nationale Bank, Hofrat Stern, die jarenlang financieel adviseur der sociaal-democratische partij is geweest en in het bankwezen een belangrijke rol heeft gespeeld, is door de politie gearres teerd en naar de gevangenis overgebracht. Engeland. den nieuw handelsverdrag met Frankrijk? De Rritsche regeering heeft een Fransehe nota ontvangen, waarin, naar verluidt, Frankrijk voorstelt onderhandelingen te ope nen over een nieuw handelsverdrag en in middels den huidigen stand der handelstoe- trekkingen onveranderd te laten. Deze aan gelegenheid zal waarschijnlijk Woensdag door het kabinet worden besproken. Overschot op de begrooting verwacht. De voorspelling, dat de begrooting van in komsten van het rijk in werkelijkheid verre zou worden overschreden schijnt waarheid te zullen worden. Thans reeds is bijna 89 mil lioen meer geïnd, gemiddeld wordt 15 mil- lloen pond per week meer geïnd dan geraamd was, terwijl de vorige week zelfs een overschot op de raming te zien heeft gegeven van £27 1/4 millioen. Aangezien de vooruitzichten met het oog op de inkomstenbelasting gelijk blijven acht men het vrijwel zeker, dat de begrooting van inkomsten een flink overschot te zien zal geven. Frankrijk. Germain Martin zet zijn program uiteen. In het verdere verloop van de Kamerzit ting zette de minister van Financiën, Ger main Martin zijn programma uiteen. Hij stelt zich tot taak: tot stand brengen van evenwicht in de begrooting, aanpassing der binnenlandsche prijzen aan de buitenland- sche en het regelen van valuta- en crediet- problemen. De minister van financiën kon digde een uitvoerige belasting- en bestuurs- hervorming aan en verklaarde zich tegen een vermindering van de waarde der valuta en voor een verlaging van den rentevoet. Ook de hervorming van de sociale verzekering en een grootsch opgezet program van openbare wer ken ter opheffing van de werkloosheid zal worden opgesteld. JDuitschland. Anthony Eden confereert met Hitier. Gisterochtend heeft op het departement van Buitenlandsche Zaken de eerste bespre king plaats gehad tusschen den Rijksminister van Buitenlandsche Zaken, baron v. Neurath, en den Lord groot zegelbewaarder, Eden, in aanwezigheid van den Britschen ambassa deur te Berlijn en van den Rijksminister voor de Weerbaarheid, v. Blomberg. De Rijkskanselier heeft den heer Eden en den Britschen ambassadeur vanmiddag ont vangen in tegenwoordigheid van de Rijks ministers van Buitenlandsche Zaken en van Weerbaarheid voor een langdurige bespreking welke betrekking had op de regeling der ont wapeningskwestie. Zij behandelden de Duit- sche voorstellen, welke bij de diplomatieke onderhandeligen der laatste maanden zijn ter sprake gebracht, zoomede het onlangs ge publiceerde memorandum der Engelsche re geering. De besprekingen zullen vandaag worden voortgezet. Goering over Duitschland's aanspraken op een luchtvloot. Ward Price, de vertegenwoordiger van de Daily Mail te Berlijn heeft een onderhoud gehad met generaal Goering over de Duitsche gelijkgerechtigdheid inzake de luchtmacht. Goering verklaarde, dat indien de overige staten niet bereid zijn de bommenwerpers af te schaffen, Duitschland tusschen 30 en 40 pet. van de gezamenlijke luchtvloot van Frankrijk, België, Polen en Tsjecho-Slowa- kije moet hebben, Weer een geestelijke in arrest. Uit Aibling wordt medegedeeld: De predikant Bergmeier van Gross-Caro- linenfeld is op bevel van den bijzonderen commissaris bij de regeering van Boven- Beieren in arrest gesteld, omdat hij in een door hem uitgegeven bijlage van het Aiblin- ger Tageblatt een artikel van Michael Hirsch- vogel is verschenen, waarin deze bij het ver halen van zijn oorlogsbelevenissen zich op krenkende wijze uitlaat over de officieren van het oude leger. De uitgave der bijlage wordt voor den duur van vier weken ver boden. Eerste burgemeester van Bamberg gearresteerd. BAMBERG, 20 Februari (V. D.) De politieke politie deelt mede: De eerste burgemeester van Bamberg, Dr. Weegmann, is Dinsdagochtend gearresteerd, omdat hij een gouwleider der NSDAP heeft beleedigd. Défilé van de Brusselsche bevolking. Tienduizenden huldigen koning Albert's nagedachtenis. BRUSSEL, 20 Februari. (V. D.) De bevol king heeft van vanochtend acht uur af tot vanavond een hulde gebracht aan den ko ning. De rijen zijn zoo breed, dat de wachtenden niet allen op het trottoir kunnen staan. De file strekte zich uit van het paleis tot de Naamsche Poort. De massa welke voorbij het lijk van den grooten koning defileerde, loopt in de tien duizenden. Zij worden bij kleine groepen, van 60 personen, toegelaten. In het koninklijk paleis van Brussel be vindt zich het stoffelijk overschot in de „zaal van den denker", die juist in het midden van het paleis is gelegen. Het hoofd is nog steeds omzwachteld. De koning draagt op een khaki uniform het grootlint van de orde van Leo pold, zoomede het oorlogskruis en het IJzer- kruis. De kist is voorzien van het monogram van den koning en het wapen van België. Er naast staat de bevelhebbersvlag van den ko ning, welke uit het legermuseum is gehaald. De eerewacht wordt gevormd door gene raal-vleugeladjudanten en oud-strijders in burger, terwijl ook twee kolonel-corpscom mandanten tot de eere-wacht behooren. Ingetogen defileert de menigte in rijen van twee langs het stoffelijk overschot. Hulde aan de nagedachtenis van Koning Albert. LONDEN, 20 Februari. (V. D.) In beide Huizen van het parlement is vandaag hulde gebracht aan de nagedachtenis van den ko ning der Belgen. Behalve MacDonald spraken in het Lager huis majoor Stlee, namens de oppositie en Sir Herbert Samuel, die in het begin van den Oorlog als minister verantwoordelijk was voor een kwart millioen Belgische vluchte lingen en die na den wapenstilstand naar België is gegaan als speciale commissaris. In het Hoogerhuis werden toespraken ge houden door Lord Hailsham, namens de re geering, en de Lords Ponsonby en Reading. De Londensche graafschapsraad heeft een resolutie aangenomen waarin sympathie wordt betuigd met de Belgische koninklijke familie en de Belgische natie. De volgende week Woensdag zal in de Ka thedraal van Westminster een mis worden gecelebreerd. Een monument op de plaats des onheils. NAMEN, 20 Februari. (V. D.) Dinsdagmor gen hebben de wethouders van Namen zich naar Marche les Dames begeven. Zij hebben aldaar aan den voet van den noodlottig ge worden rots een krans neergelegd. Een voorloopig comité met den heer Huart, Kamerlid en burgemeester van Namen als voorzitter, is opgericht met het doel een mo nument op te richten op de plaats, waar men het lijk van den koning heeft ontdekt. De Duitsche missie ter begrafenis. BERLIJN, 20 Februari (V. D.) Gezant V. Keiler begeeft zich Dinsdagavond als ambas sadeur met een buitengewone missie naar Brussel, om daar als vertegenwoordiger van den Rijkspresident en de regeering deel te nemen aan de bijzettingsplechtigheden van den overleden Belgischen koning. Plechtige rouwdienst; in de Vaticaanstad. VATICAANSTAD, 20 Februari (V. D.) Op 28 dezer zal in de Sixtijnsche kapel een plechtige rouwdienst plaats hebben in ver band met het overlijden van koning Albert. De dienst zal plaats vinden volgens liet cere monieel voor overleden katholieke vorsten. De Paus heeft vanochtend den koning der Belgen een voorbeeld van katholieke deug delijkheid genoemd. ROMEDe kroonprins zal deelnemen aan de begrafenisplechtigheid van koning Albert als schoonzoon van den overleden koning en als vertegenwoordiger van den koning van Italië. OOK EEN ERNSTIG SPOORWEGONGELUK BIJ SEVILLA. MADRID, 20 Februari (V. D.) Uit Sevilla wordt gemeld, dat hedenmorgen vroeg bij Villanueva de la Reina in de provincie Cor dova, een extra-trein, waarmee negentien honderd toeschouwers bij de Zondag te Ma drid gespeelde groote voetbalwedstrijden, op de thuisreis waren, in botsing is gekomen met den D-trein MadridSevilla, Er zijn 9 dooden en 30 zwaar gewonden geborgen. EXTRA-BELASTING VOOR BUITENLAND SCHE ARBEIDERS EN FRANKRIJK. PARIJS, 20 Febr. (V.D.) In de door de financieele kamercommissie goedgekeurde ontwerp-begrooting komt een artikel voor in zake extra-b elasting, die geheven wor dt van buitenlandsche arbeiders in Frankrijk. Voor dit artikel zullen buitenlandsche werkkrach ten, die korter dan tien jaar in Frankrijk ge vestigd zijn, een extra-belasting van 10 pet. van hun inkomen hebben te betalen. Voor de industrie- en mijndistricten in Noord-Frankrijk, waar een gebrek aan Fran sehe arbeiders bestaat, zal echter een uit zondering worden gemaakt. DE DOOD VAN KONING ALBERT. EEN ROUWDIENST IN DEN HAAG. Op den dag der begrafenis te Brussel van Albert I, koning der Belgen, zal het Bel gische Gezantschap te 's Gravenhage een plechtige rouwdienst laten opdragen in de RX. kerk van den Heiligen Anthonius en Lodewijk aan de Prinsessegracht. Deze dienst zal Donderdag a.s. te elf uur worden gecele breerd. De koningin zal zich Donderdag bij dezen rouwdienst doen vertegenwoordigen door den Grootmeester van haar Huis, graaf Dumon- ceau en haar adjudant, generaal-majoor de Jonge van der Halen. De koning-moeder zal bij dezen dienst vertegenwoordigd worden door den waarnemend grootmeester jhr. mr. dr. Schimmelpenninck, terwijl als vertegen woordiger van den Prins diens adjudant ter zee eerste klasse Termijtelen den rouwdienst- zal bijwonen. De dienst is toegankelijk voor ieder, die door zijn aanwezigheid zijn deelneming wil betuigen. De Nederïandsche missie bij de uitvaartplechtigheden De missie, welke de Koningin voor de be grafenis van den Koning van België zal vertegenwoordigen, bestaat uit den Prins, den vice-admiraal Rambonnet, adjudant in buitengewonen dienst van de Koningin, den Kamerheer-ceremoniemeester van de Konin gin, baron van Hardenbroek tot Hardenbroek en luitenant-kolonel, jhr. Laman Trip, par ticulier secretaris en adjudant van den Prins. Rouwbeklag van de koningin-moeder De koningin-moeder heeft persoonlijk een telegram van rouwbeklag gezonden aan Koningin Elisabeth van België. TAALINCIDENT IN DE BELGISCHE KAMER. NA DE BROQUEVILLE'S HERDENKINGSREDE Het feit, dat de Belgische minister-presi dent de Broqueville in de Kamer zijn her denkingsrede voor Koning Albert alleen in het Fransch heeft gehouden, terwijl ook het antwoord van den voorzitter, den heer Pon- celet, die geen Nederlandsch kent. uiteraard alleen in het Fransch werd uitgesproken, zoodat er in de zitting geen woord Neder landsch is gevallen, heeft in Vlaamsche kringen ernstige ontstemming gewekt, aldus lezen wij in het Alg, Handelsblad. Onmiddellijk na de sluiting van de verga dering kwamen de Ylaamsch-Katholïeke af gevaardigden bijeen, teneinde tegen de ver- waarloozing van het Nederlandsch te pro testeeren Tn een aan de pers verstrekte mede deeling wordt gezegd: „Talrijke leden van de Vlaamsche Kamergroep na deel te hebben genomen aan het rouwbeklag in de Kamer, vergaderden om hun diepe ontstemming te laten blijken, omdat de officieele mede deeling van het overlijden van onzen diep- betreurden koning uitsluitend in het Fransch aan de Kamer werd gedaan". Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat er van een moedwillig „weren" van het Nederlandsch geen sprake is geweest De heer De Broqueville was voornemens zijn rede eerst in het Fransch en daarna in het Nederlandsch te houden. Na het uitspreken van zijn Fransehe rede was hij echter te ontroerd geweest om onmiddellijk met de voorlezing van den Nederlandschen tekst te beginnen, en de heer Poneelet, die uit het zwijgen van den minister-president meende te moeten opmaken, dat deze gereed was, begon daarop onmiddellijk met het voo.lezen van de eigen rede In Vlaamsch-nationalistische kringen be staat het voornemen de regec-'ng over deze kwestie te interpelleeren. NOODLOTTIGE BRAND IN EEN AMERIKAANSCH VACANTIE- VERBLIJF. TIEN VROUWEN OMGEKOMEN. NEW-YORK, 20 Februari (V. D.) In een vacantieverblijf voor verwanten van oud- strijders te Brookville in Pennsylvanië brak een brand uit die met groote snelheid om zich heen greep. Alle blusschingspogïngen mislukten doordat de watertoevoer bevroren was. Tien vrouwen verbrandden levend. Zwarthemden helpen den boer, maar belanden in het gevang. (Van onzen Londenschen correspondent). LONDEN, 19 Februari. De Engelsche boeren hebben in hun strijd tegen de Tienden nieuwe bondgenooten ge kregen in de Zwarthemden van Sir Oswald Mosley. Misschien is het raadzaam eerst wat te vertellen van dien Tiendenstrijd. De Engel sche boerenstand maakt slechte tijden door. Zoo zijn regeering hem al helpt aan ruimer afzetgebied en vermindering van concurrentie door middel van contingenteering en invoer tarieven, de hulp schijnt niet te baten. De Engelsche boer is niet vrij van concurrentie. Veel van wat hij produceert moet het in het binnenlandsch afzetgebied nog opnemen tegen soortgelijk buitenlandsch goed. Er is nog overdaad van alles en het kweeken van het Engelsch product op den Engelschen akker, met alles wat er bij komt, kost evenveel als of meer dan het opbrengt. De Engelsche boer is dus arm en hij voelt zich daarbij diep ver ongelijkt en niet zoo'n beetje achteruit gezet. In dezen gemoedsstaat is hij eerst gaan foe teren tegen die oude schattingen, ouder dan het leenstelsel, die hem al door de eeuwen heen hebben gehinderd, de Tienden; en op het foeteren is in eenige d celen van het land. waar de Tienden blijkbaar het zwaarst druk ken en zich het krachtigst handhaven, massa- boerenverzet tegen betaling dezer kerk-belas- ting gevolgd. Men zegt dat de Tienden, die allerwege in de Oude Wereld inheemsch zijn, even oud zijn als de mensehelijke geschiedenis. Op gezag van het Vijfde Boek van Mozes wer den in diens tijd Tienden geheven van vee, graan, wijn en olie. Dat was dus al lang ge leden. En wanneer men naar den oorsprong der belasting wil zoeken moet men het wel licht doen in een nog ouder, barbaarsch en half-mythisch tijdperk, toen de leiders van roofoorlogen een tiende deel van hun buit aan hun goedgezinde goden offerden. Het re ligieus karakter van de heffing was dan van den aanvang af aanwezig. De Engelsche boe ren echter behoeven niet meer per jaar een tiende deel van hun producten aan de staats kerk te offeren. Vele boeren, die bevoorrrecht land hebben of de vruchten plukken van ker kelijke genadigheid aan hun voorvaderen ver leend of door die voorvaderen afgedwongen, betalen heelemaal geen tienden. Maar hier en daar, zooals in Norfolk, dat het gebied is van den huidigen Tithe War", moeten de land bouwers ze wel degelijk opbrengen. De kerke lijke heffing is modern geregeld. Hoewel pro ductie van een boerderij nog wel grondslag is voor de heffing, tot op zekere hoogte, is beta ling m goederen uiteraard verdwenen. De Tienden zijn een tiendpacht geworden, te be talen in ponden, shillingen en pennies. Maar deze moderniseering heeft de boeren niet doen vergeten hoe verouderd deze belasting is en hoe onrechtvaardig, ja ongerijmd, naar hun oordeel, onder de huidige omstandigheden. Zoo lang zij nog een goed bestaan maakten uit hun zwaar bedrijf, maakten zij zich niet al te druk om een antieke schatting, die iets eerwaardigs had in haar meer dan patriar chale traditie. Maar zelfs de eerbied voor de oudste overlevering moet wijken voor de stof felijke nooden van den dag van heden. Dat althans moet men aannemen wanneer men verneemt hoe hardnekkig, ja met het verzet der wanhoop, de boeren van Norfolk vechten tegen dezen kerkelijken aanslag. En in dit vechten dan worden zij nu bijgestaan (of wer den zij tot gisteren, zoo gezegd, bijgestaan) door de Zwarthemden. Aan het einde van de vorige week is den boeren deze manhaftige steun ontvallen. Van de negentien Zwarthem den, die acht dagen lang in een schuur van een boerderij in Wortham, Norfolk, have en goed van den boer hadden bewaakt, zitten er thans achttien in de gevangenis van Norwich in voorarrest. De boerderij, die zich in de be scherming van Mosley's mannen verheugde, was in den loop van de week eenige malen bezocht door deurwaarders, die er beslag moesten leggen op varkens en koeien teneinde den eigenaar te dwingen het verschuldigde tiendrecht te betalen. Zij waren onverrichter- zake weggegaan, aangezien de negentien Brit- sche Fascisten een lijfwacht vormden, zoowel voor boer en boerin als voor varkens en vee, die zelfs niet met zich liet praten. Daarom werden aan het einde van de week 150 politie agenten uit Norwich in een stoet van motor omnibussen naar dit verzetsterrein gezonden. Op het gezicht van dit leger lieten de Zwart hemden zich zonder tegenstand arresteeren. De dorpelingen juichten de gearresteerde mannen geestdriftig toe, toen zij naar een politiebureau van een stadje in de omgeving werden gereden. Daar werden zij beschuldigd van verzet tegen de openbare macht, omdat zij confiscatie van varkens en koeien in naam van de wet hadden belet. De politierechter vond geen aanleiding de Zwarthemden op borgtocht vrij te laten na het voorloopig ver hoor. Zij werden per motorbus naar de ge vangenis van Norwich gebracht, waar zij wer den opgesloten totdat hun zaak op 26 Februari weer voor zal komen. En de deurwaarders heb ben inmiddels de varkens en de koeien van den boer weggeleid. De geschiedenis van den Tienden-oorlog in Norfolk is intusschen met een nieuwe episode verrijkt. A. K. VAN R. ACHTTIEN CHINEEZEN VERDRONKEN. BIJ DE STRANDING VAN EEN STOOM SCHIP. SJANGHAI, 20 Februari (V. D.) Het Chl- neesche s.s. „Tsjoinsjen" dat van Tsji Foe naar Dairen onderweg was, is op een rif ge- loopen. Achttien leden der bemanning zijn verdronken. Een deel der opvarenden is door een Japansche mijnenlegger gered. ZWEEDSCHE PRINS TROUWT EEN DUITSCHE FILMACTRICE. TEGEN DEN WIL VAN ZIJN VADER EN GROOTVADER STOCKHOLM, 29 Februari (V. D.) Het Zweedsche telegraaf agentschap is gemach tigd mede te deelen, dat Prins Sigvard van Zweden, de 2e zoon van den kroonprins, dezer dagen in Londen is aangekomen en aldaar maatregelen genomen heeft om te trouwen met een vrouw van Duitsche nationaliteit. De prins is tot dezen stap overgegaan tegen den uitdrukkelijken wil van den kroonprins en den koning. Prins Sigvard is in 1907 geboren. Naar verluidt is de toekomstige echtgenoote van den prins mejuffrouw Erica Patzek, dochter van een koopman te Berlijn. Volgens een bericht in de Tel. zou mej. Patzek filmactrice. DIMITROF VOORLOOPIG ACHTER SLOT EN GRENDEL? GOERING BLIJFT BIJ ZIJN MEENING. In den loop van het onderhoud, dat een berichtgever van de „Daily Mail" met Goe ring heeft gehad, zeide deze, naar het lot der Bulgaren gevraagd: „Dimitrof heeft den rijks dag misschien niet in brand gestoken. Maar hij heeft zijn best gedaan om het Duitsche volk op te ruien. Ik heb in het gerechtshof gezegd, dat hij de strop verdient. Dat is ook nu nog mijn persoonlijke opinie. Als zijn par tij gewonnen had, dan zou zij ons zonder genade hebben opgehangen. Ik zie geen aanleiding om toegeeflijker te zijn. Hij zit nu veilig achter slot en grendel. Hij zal er voorloopig in elk geval blijven. Zulk een man is te gevaarlijk, om op de maat schappij te worden losgelaten." (In een onderhoud met hetzelfde blad heeft Hitier, zooals bekend, gezegd, dat de Bulgaren spoedig zullen worden vrijgelaten. Red.) PARIJSCHE TAXICHAUFFEURS GAAN WEER BETOOGEN. „SYMBOLISCHE DAAD" AAN DEN SEINE-OEVER. PARIJS, 20 Februari (V.D.) De organi satie van Parijsche taxichauffeurs heeft haar leden opgeroepen voor een massale betooging hedenmiddag bij den Eiffeltoren. Van den Eiffeltoren af zullen de taxi's in optocht langs den Seine-oever trekken en de geldende arbeidscontracten met de taxi ondernemers. zullen daar door de chauffeurs worden verscheurd en in de^ Seine geworpen, als symbolische uitdrukking van de defini tieve opzegging der tegenwoordige arbeids voorwaarden. De taxi-chauffeurs eischen wettelijke regeling van hun rechtspositie, voornamelijk wettelijke bevestiging van hun dienstverband, om daardoor in aanmerking te komen voor de sociale verzekering. HEVIGE SNEEUWVAL IN DE VEREENIGDE STATEN. Vele slachtoffers. NEW-YORK. 20 Februari (V. D.) In groote gebieden der Vereenigde Staten is in den af- geloopen nacht meer sneeuw gevallen dan de laatste 30 jaren het geval is geweest. Onge veer een half millioen menschen konden te New-York niet tijdig aan het werk gaan. De treinen hebben zeer groote vertraging gehad. Uit Philadelphia wordt gemeld, dat tal van trams zijn ontspoord. In den staat Maryland zijn verscheidene eleetrische kabels vernield. Een lantaarn in de zuilengaanderij van het Witte Huis, welke een -waarde heeft van 1000 dollar, is vernield. Een felle sneeuwstorm heeft het verkeer in de buitenwijken van New-York geheel stop gezet. Tal van personen zijn door de koude omgekomen, vele ongelukken hadden plaats. VOOR VELSEN EN IJMUIDEN WOENSDAG 21 FEBRUARI Thalia: Vergadering N. S. B. 8.15 uur. Bioscoop „de Pont": „De Orlow" en „Es war einmal ein Musikus", 8 uur. DONDERDAG 22 FEBRUARI Thalia: „De Meid" met mevr. de Boer-van Rijk. 8,15 uur. Gebouw v. Chr. Belangen: Feestelijke Jaarvergadering Oranjever. „Wilhelmina", 8.15 uur. VOOR BEVERWIJK WOENSDAG 21 FEBRUARI Luxor Theater: „42nd street". S uur. AGENDA TE HAARLEM. Heden: WOENSDAG 21 FEBRUARI Gem. Concertzaal: Gecombineerd concert Haarlem's Luistervinken koor en Mannenkoor Proza en Poëzie, medewerking van Hélène Treep-Cals en Emmy van Eden. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „De Twee Weezen". Op het tooneel: Mary en Erik-Comp. Rol schaatsen Act. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „De Privé-Secretaresse". Op het tooneel: Amsy Moina: Krontjongliedjes. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De gevangene van Port Zam'ba" en „Je geld of je Liefde". 2.30 en 8.15 uur DONDERDAG 22 FEBRUARI Schouwburg Jansweg: Het Nieuw Schouw- tooneel: Komedianten. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3