HET NIEUWE AVONDBLAD •,9e JAARGANG No. 94 DONDERDAG 22 FEBR. 1934 IJMUIDEQ COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dït blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij i hand, voet of oog; 250bij verlies van een duim; 150.— verlies van bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw belden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, mai'ine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank to Schiedam. IJMUIDEN OPENBARE VERGADERING DER N. S. B. SPREKERS DE HEEREN TUSENIUS EN SWEMMELAAR. De Kiring IJmuiden der N. S. B. hield Woensdagavond een openbare vergadering in Thalia, die druk bezocht was. Nochtans was de belangstelling aanzienlijk minder dan op vroegere door de N.S.B. belegde vergaderin gen. °De eerste spreker was de heer Tusenius ,We hebben het noodig gevonden dezen avond 'te beleggen om wat te zeggen over het IJmuidensch fascisme", aldus begon de heer Tusenius zijn rede. De uitdrukking „IJmui densch fascisme" -is niet van ons, zeide spreker, maar dr. van Leusen heeft smalend .gesproken over „het IJmuidensch fascisme". Spreker wil dr. van Leusen fatsoenlijker be handelen dan deze hem behandeld heeft. Men heeft ons verweten, aldus de heer T., dat we in de vergadering der V.D. niet gedebatteerd hebben, maar we zijn wegge gaan toen het onze beurt was. Spreker zette het standpunt der N. S. B. ten opzichte van het debatteeren op ver gaderingen uiteen. Verder besprak de heer Tusenius de ingezonden stukken van den heer Uitzinger. De heer Uitzinger heeft a! gedreigd met andere maatregelen. Spreker bracht dit dreigement in verband met het bericht in de bladen over het smokkelen van wapenen uit België in vischmanden. Verder herinnerde de heer Tusenius aan de mededeellmg van den gemeenteambtenaar Strijbosch over het voeren van den wapen handel in sprekers fabriek. Dit alles was voor den Kring IJmuiden de reden om een vergadering te beleggen, „op dat we ook eens van ons af kunnen slaan". Spreker wees op de nauwe relaties van de vooraanstaande personen in reederskringen en in die van den vischhandel met de re geering, maar toch wordt er niets voor de visscherij gedaan. Hoe komt dat, vroeg spr. Dat komt, omdat wij geen verbinding heb- bij met de R.K. Staatspartij. De N. S. B. wenscht .ordening, samenwerking hier ter plaatse, om IJmuiden te helpen. En als be looning daarvoor worden we verguisd. Vijf tig kindertjes van 8 jaar hebben spreker nageroepen,ymassamoordenaar'J Spreker weerlegde eenige uitlatingen van Mr. Bijle- veld, die Mussolini bespottelijk heeft ge maakt, maar Mussolini heeft meer in zijn pink dan Mr. Bijleveld in zijn lieele lichaam. Mr. Bijleveld heeft Mussolini in den mond gelegd, dat de godsdienst vernietigd diende ,fce worden, maar Mussolini heeft voorkomen dat het Vaticaan een museum voor godde- loozen is geworden. Spreker critiseert tal van uitlatingen van Mr. Bijleveld. De heer Tusenius besprak daarna de laat ste raadsvergadering, waarin o.a. de heer van Heijst sprak vóór de N.S.B. maar hij er tegen stemde. De bepaling omtrent het verbod van posten werd verworpen met be hulp van R.K. en Chr.-Historischen. Spreker bracht hulde aan het initiatief van den burgemeester en citeerde een deel van diens nieuwjaarsspeech.' De burgemees ter twijfelt aan de echtheid der liefde voor Oranje der N.S.B. Met eenige woorden van wijlen di'. Kuyper over het huis van Oranje, welke de he er Mussert tot de zijne maakte, wil spr. het tegendeel aantoonen. Spreker memoreert verder, wat de N,S.B. heeft ge daan om het laatste Koninginnefeest te doen slagen. Ondanks dat alles wil men ons steeds illegaliteit in de schoenen schuiven. Het feit, dat spreker bij een bezoek aan de Koningin heeft gemerkt, dat H.M. was om ringd door communisten en s.d.a.p.'ers en door dezen beleedigd werd, heeft bij spreker de kiem gelegd voor het fascisme. De tweede spreker de heer Swemmelaar hield een rede van algemeenen aard waarin hij het ondeskundige parlement stelde tegen ovelr den deskundigen corpora tie ven raad en voorts een uitvoerig pleidooi hield voor de (nationaal-,socialistische beginselen. Spreker vergeleek den strijd der fascisten van thans met dien van S.chapei' en Troelstra in de dagen van de opkomst van het socialisme Spreker's vlotte rede werd meermalen door applaus onderbroken. In de pauze die na de rede van den heer Swemmelaar gehouden werd, werd viool- en pianomuziek ten gehoore gebracht. Na de pauze, voordat de heer Swemmelaar het woord weer verkreeg, bracht de heer Tusenius nogmaals ter sprake de behande ling der voorstellen van B. en W. over de politieverordening. Hij betreurde het, dat in de verslagen in de plaatselijke pers niet ge noemd zijn de namen dergenen, die de be paling inzake het posten hebben afgestemd. De N.S.B. moet weten wie dit geweest zijn. De heer Swemmelaar bracht daarna ver schillende gebeurtenissen der laatste dagen 'ter sprake, waarin hij o.a. aan de mishande ling van eenige N.S.B.'ers in Lopik herin nerde. De s.d.a.p. strijdt niet met de wape nen der barbaren, zegt ze. „Dan moet je eens naar Weenen kijken!" roept spreker uit. Fel hekelt spreker sommige uitlatingen van dr. Henri Polak en zette uiteen het standpunt der N.S.B. ten opzichte van het militarisme. Een voldoende leger en een voldoende vloot is noodig om onze vitale belangen te be schermen. Spreker geeft vervolgens een uiteenzetting van de samenstelling van den corporatie ven staat. De meest deskundigen zullen door het volk zelf gekozen worden. Terecht kan in het nationaal-socalisme van een gezuiverde de mocratie gesproken worden. De heer Swemmelaar staat nog uitvoerig stil bij het verbod der N. S. B. voor ambte naren en releveert voorts de bekende uit lating van dr. Henri Polak. Concentratiekampen heeft de N.S.B. niet noodig, alhoewel het voor sommigen niet ongezond zou zijn eenigen tij cl in een con centratiekamp te vertoeven (Gelach). Aan het einde zijner rede wekte spreker de aanwezigen o\i te samen te vormen de Neclerlandsche volksgemeenschap Sprekers rede werd ook nu weer herhaal delijk door applaus en bewijzen van instem ming onderbroken. Met het zingen van het eerste couplet van het Wilhelmus ging men uiteen. VERGADERING S.D.A.P. REDE VORRINK OVER FASCISME. In „Het Wapen van Velsen" en „Flora" vond een tweetal vergaderingen plaats, waar als sprekers optraden de heeren Koos Vorrink en F. S. Nooi'dhoff .Deze bijeenkomsten.gingen uit van de federatie Velsen dei' S. D. A. P. in samenwerking met den IJ. B. B. en waren zeer goed bezocht. In „het Wapen van Velsen" sprak de heer Koos Vorrink. Alvorens de vergadering' een aanvang nam werd een poging van het pu bliek in de zaal om den tijd te korten met het zingen van socialistische strijdliederen van politiewege onderdrukt. Dit was n.l. niet geoorloofd. De leiding van den avond berustte bij den voorzitter van den IJ. B. B., den heer J. de Waal, die in korte trekken het doel van de bijeenkomst uiteenzette: n.l. het protestee ren tegen het bloedvergieten der regeering- Dollfuss. Op verzoek van den heer de Waal werden, met enkele momenten eerbiedige stilte de in Oostenrijk ghvaiTën 'dooden herdacht. De heer Vorrink, het woord verkrijgend, be handelde allereerst de groeiende belangstel ling van een zekere groep middenstof voor het politieke leven in den huidigen tijd, een groep wien hij het recht ontzegde om klak keloos te oordeelen over 'beginselen, die voor hen een tweetal jaren geleden nog abracada bra waren. Deze heetgebakerden ried spr. aan eerst nog een poosje de schoolbanken te be zoeken en hun cultuurbegrip eerst eens be hoorlijk te ontwikkelen. Fel hekelde spr. de feilen van het kapitalis tische stelsel, een stelsel, dat reeds lang geen crediet meer heeft. In dit verband wees hij op het vernietigen der graan- en koffie- voorraden in den tijd van groote vertwijfe ling en nood. In zulk een tijd moet onze jeugd arbeid vin den. Hoe en waar moet zij ze vinden? Rede- neerende, dat alles beter is dan dit stelsel, gaan zij gelooven met een slaafsch wonder geloof in een z.g. profeet, die sprookjes van communisme en fascisme, een alleen-zaligmakende leer. vertellen wil- Een leer, die eigenlijk in enkele woorden be doelt te zeggen: Zet U de schellen maar voor de oogen! Anderen vatten deze verandering samen in het begrip: Afbraak der vakverecnigingen en weten niet hoe zij dit eene moeten toe juichen, omdat zij den arbeider zijn plaats in de zon niet gunnen. Onder ademlooze spanning behandelde de heer Vorrink de crisis van het gezag en in dit verband de voornemens van den heer Mussert om de verkiezingen in -,zijn" Derde Rijk af te schaffen en de vrije burgers van Nederland weer twee eeuwen terug te werpen, toen ei- slechts twee standen waren: zij, die als sla ven hadden te gehoorzamen en zij, die als uitverkorenen regeerden. Dezen tijd wenscht de N. S. B. gaarne terug. Aanranders der Europeesche cultuur, roept spr. uit, zijn dergelijke lieden. Alle gezags dragers die uit hun innerlijke beschaving geen overwicht op de aan hen toevertrouwde jongeren hebben, moeten hun gezag op hun biceps gronden! Daarom wenscht Mussert in den fascistischen heilstaat den onderwijzer het tuchtrecht weer te laten uitoefenen. Hier blijkt ook uit, roept de redenaar, dat de Nederlandsche Nat. Soc. met evenveel wel lust de gummiknuppels zullen zwaaien als de Italiaansche, Oostenrijksche of Duitsche fas cisten het gedaan hebben. Nationaal-Socia- lisme zonder concentratiekampen, fascisme zonder gummiknuppels is absoluut maar dan ook absoluut ondenkbaar; (instemming). In het tweede gedeelte van zijn rede ging de heer Vorrink de geschiedenis na van het kleine Oostenrijk na 1918. De verantwoorde lijke personen van het bestuur 1914-1918 wa ren na het sluiten van den vrede met het buitgemaakte kapitaal naar de Riviera ver trokken, vluchtende voor het wraakgeroep van het volk. Dit volk is hoor de sociaal-demo cratie een democratische grondwet gegeven, nadat deze groep op zich genomen had orde te brengen in de chaos van het na-oorlogsche Oostenrijk. De oude adel. die zoo lafhartig in '18 gevlucht was en langzamerhand van uit het buitenland zich met Oostenrijksche toe standen begon te bemoeien, trachtte in het vroegere vaderland weer vasten voet te krij gen. Alleen het roode Weenen was voor deze heeren, die als ratten het zinkende schip had den verlaten, nu gesloten. Het verzwakte volk is door de sociaal democratie opgeheven uit de ellende, waarin het verkeerde. Het socialisme heeft toen in 1919 gezegd: wij zullen bouwen! Het socialisme, roept spr. met stemverheffing uit, is een levensbeschou wing, die bouwt! Het fascisme één die af breekt! Men heeft beschavingsmonumenten ge sticht, welke zich bezig houden met de leven de dingen. Overal is het het Socialisme ge weest, dat gebouwd heeft; in Weenen, Amster dam, Stockholm zijn onze besehaviiigsmoiiu- meuten te vinden, constateert spr. met na druk. En nu is dit edele werk van meer dan tien jaar socialistischen opbouw verwoest. Op deze monumenten hebben de houwitsers van Doll- fuss en de zijnen, die zich als monopolisten der vaderlandsliefde beschouwen, thans ge schoten. Geschoten op menschen, wier be- groetingskreet was: Freundsehaft! Te Weenen heeft gisteren een rouwplechtigheid plaats gehad voor vijftig slachtoffersdie tijdens den burgeroorlog in Oostenrijk zijn gevallen. Op de bovenste foto minister Schuschnigg (1), de bondscommissaris voor Weenen Schmitz (2)de kanselier dr. Doll fuss (3), bondspresident Miklas (4) en kardinaal Innitzer (5) voor het raadhuis. Daaronder de kisten met de lijken der gesneuvelde soldaten, politieagenten en Heimwehrleden. Heel Europa wist, dat de Schutzbund in i Oostenrijk gewapend was. Maar ook dat de Heimwehr van vorst Starhemberg gewapend was. Maar 7 jaar lang heeft de S. D. A. P. ontwapening voorgestaan op voorwaarde: dan van beide zijden. Wel heeft Dollfus;.; zich mgr. SeipeFs woord herinnerd: Nur kein Milde: géén zachthedi Nu vertelt een leugenachtige burgerlijke pers sprookjes over een huilenden rijkskan selier, een pers die van de geheele situatie in Oostenrijk niets afweet of er ook maar iets van begrijpt. Spr. doet dan eenige mededeelingen uit eigen aanschouwing over dit zwaarbeproefde land en zijn staatsordening en zeide, dat de S. D. A. P. er voor heeft te zorgen, dat de nienschheid de schande van het Duitsch en van het Oostenrijksch fascisme niet zal ver geten. Wanneer de heeren N. S. B.-ers vandaag aan den dag de kans zouden krijgen, doen ze pre cies hetzelfde. Deze heeren liggen nu nog ge= knield voor hun afgodsbeelden Mus.solini, Hitier en Mussert. Maar zij branden van ver langen om los te springen op den socialistisch denkenden arbeider. Spreker zette daarna de beginselen der N S. B, uiteen, waarbij hij eenige punten voor las uit het programma der N. S. B. Met een gloedvolle peroratie besloot de heer Vorrink zijn rede, waarop een krachtig ap' plaus volgde. Met algemeene stemmen werd daarna de volgende motie aangenomen: „De arbeiders van de Gemeente Velsen, in twee openbare vergaderingen door den Plaatselijken Raad (fed. Velsen der S. D. A. P. en IJ. B. B.) op 21 Februari 1934 opgeroepen, getuigen van hun bewonderenden eerbied voor den moed en de zelfverloochening, waarmede de Oostenrijksche kameraden Grondwet en Democratie hebben verdedigd; gedenken in diepen rouw de slachtoffers van de fascistische terreur; en spreken het vertrouwen uit, dat de Ne derlandsche arbeidersklasse met dezelfde over gave voor haar rechten en vrijheden pal zal staan". Onder het zingen der Internationale ging men daarop uiteen. HET VISSCHERUBEDRIJF IN FRANKRIJK. Malaise ondanks alle beschermingsmaatregelen. VERANDERD VERKOOPSYSTEEM NOODIG GEOORDEELD. Dat het met de visscherij in Frankrijk, om danks de door de regeering genomen be schermingsmaatregelen slecht gaat, blijkt duidelijk uit het resultaat van een enquête, ingesteld door de Voix du Marin, het orgaan van de Fransche Federatie van de vakver- eenigingen van beroeps visschers, welke en quête zich uitstrekte over een 22-tal visschers plaatsen van Gravelines tot La Roebelle. Volgens dit onderzoek bedroegen de gemid delde verdiensten over 1933 van de tonijn- visschers 3200 fr. en van de opvarenden der trawlers 11.000 fr. In zijn artikel over den toestand van het Fransche visscherij bedrijf in La Pêche Ma ritime stelt de directeur van dit blad René Moreux de vraag, hoe het komt, dat het visscherij be drijf in een land met een kust van 2700 K.M. er zoo slecht voor staat. Er is geen overproductie van visch, maar onder- consumptie, aldus de schrijver. Men eet in Frankrijk gemiddeld per jaar en per inwo ner slechts 5 K.G- visch, een bespottelijk klein kwantum. De schrijver weet wel, dat niet verwacht kan worden, dat men het verbruik van En geland bereiken kan. Groot-Brittannië, dat geen wereld-landbouwbedrijf bezit, heeft slechts zijn zeevisscherij als fundeering tot proviandeering van zijn volk. Al is ook het visscherijbe drijf in Engeland ondergebracht bij het ministerie van Landbouw. Als men er in zou kunnen slagen, het ge bruik van visch in Frankrijk te verdubbelen en dus te brengen op 400.000 -ton, zou men hard moeten visschen of moeten importee ren. De kwestie der contingenteering zou geen kwestie meer zijn. Er zou slechts een tarievenstelsel noodig zijn om de verkoop prijzen behoorlijk o.p peil te kunnen houden, waardoor de producent zou kunnen leveren zonder dat de consument geranstoeneerd wordt. Het tarievenstelsel zou worden terug gedrongen tot zijn werkelijke functie: de be scherming van den nationalen producent, zon der den consument te benadeelen, wat de contingenteering wel doet. De tweede vraag, die de schrijver beant woordt is: „Waarom eet de Franschman zoo weinig visch?" In de eerste plaats, omdat de Franschman leeft in een land. waar, in tegenstelling met' Engeland, de visch beconcurreerd wordt door een menigte uitstekende landbouwproducten als ossenvleesch, kalfsvleesch, varkens- vleesch, eieren en verschillende kaassoorten. De visch, die later in liet voedingswezen van Frankrijk is getreden, moet dus oude gewoonten overwinnen- De visch moet dui zenden tradities overwinnen. De smulpartijen die de schrijvers ons sedert Rabelais beschrij ven, zijn gebaseerd op vleesch en op produc ten van den varkensslager. Wij leven nog in het land van de worst. De visch, een concur rent der laatste jaren van de ou'de voort brengselen van den landbouw moet dienten gevolge den verbruiker voordeelen van kwa liteit en prijs opleveren. De markt wordt maar al te dikwijls door gebrek aan organisatie overvoerd met visch van twijfelachtige kwaliteit. Laten wij den moed hebben het te zeggen, aldus de schrijver: als de visch die den con sument in het binnenland wordt aangeboden van dezelfde kwaliteit was als die, welke men in de visschershavens eet, zou het ge bruik snel toenemen. Het is hartverscheurend te zien, welke kwaliteit visch men soms te koop aanbiedt op de kermis-markten, d.w,z. aan de overgroote meerderheid van het Fransche publiek. Ik weet wel, het is nog eetbare visch, maar het is visch die tegen het bederven aan is, visch die niet alleen aan boord der schepen slecht behandeld is, maar die een, twee, driemaal overgeladen en herhaalde malen uitgepakt is. Deze visch lijkt evenveel op versche visch als een ver welkt gelegenheidscostuum, dat langen tij,d in de etalage gelegen heeft, op een pas ver vaardigd maatcostuum. En zoo komen we aan de eerste conclusie voor de practijk: kijk of de visch versch is en eisch dat de verkochte visch beslist versch is. Dit is een kwestie van organisatie en goed beheer. Het probleem is minder gecompliceerd dan bij het vleesch, waar de knoeierij beperkt' is tot het verkoopen van tweede of derde kwaliteit voor eerste. Ten slotte houdt de schrijver een pleidooi voor een nauwere samenwerking tusschen den producent en den verkooper in het bin nenland. Op dit terrein is heel wat te verbe teren meent de heer Moreux. Wat gebeurt er thans? Als de visscherij overvloedig is blijven de reeders met veel visch zitten, want de vischkooper aan de kust koopt niet meer dan hij noodig heeft, omdat hij terecht niet van zins is ook nog het risico van den reeder op zijn schouders te nemen. De reeders consigneeren dan het surplus naai de hallen te Parijs of naar een commissionair in het binnenland. Een halldeling die onder de huidige omstandigheden meestal uitloopt op verlies, omdat er geen band is tusschen den afzender en den ontvanger. Dezelfde markt, dezelfde commissionair zal tegelijker tijd visch van verschillende havens' ontvan gen, met het gevolg dat de zendingen slechts met verlies geliquideerd kunnen worden. Er dient dus tusschen de kust en de handelaars in het binnenland een organisatie te komen, die er voor zorgt, dat de visch maar niet op goed geluk het land wordt ingezonden. Allen, zeevisschers, reeders, handelaars zoowel aan de kust als in het binnenland hebben er een groot belang bij, dat het vischverbruik grooter wordt en dat er slechts visch van prima kwaliteit verkocht wordt. Is het in ons land niet precies hetzelfde? SPEELTUINVEREENIGING „IN VEILIGE HAVEN" Woensdagavond heeft in de Lunchroom Eynthoven de vierde jaarvergadering plaats gehad van de Speeltuinver. „In veilige Ha ven". De vergadering, die zich kenmerkte door een gezellige sfeer stond onder leiding vam den voorzitter, den heer S- Kluft, Deze opende de vergadering met een woord van welkom tot de aanwezigen. Tevens herinner de hij aan het bedanken van den oud-secre taris den heer C. Weij, wien hij eenige woor den van dank bracht voor het vele en goede dat deze voor de vereeniging heeft gedaan. Verder dankte spreker de secretaresse mevr. A, v. d. Berg voor haar werk in het belang der vereeniging verricht. Voorts memoreerde de voorzitter de uitbreiding der speeltuin-ar tikelen, alsmede de oprichting van een korf balclub. Wat betreft de figuurzaagclub was de voorzitter zeer tevreden, evenzoo over de handwerkclub. Het werk hier verricht is zeer goed. De mondorgelclub moest worden opge heven wegens gebrek aan een goede locali- teit. Voorts memoreerde de heer Kluft de goed geslaagde tuinfeesten. De filmmiddagen voor de Jeugd, ofschoon over de opkomst hiervan niet viel te klagen, moesten helaas om flnancieele redenen worden stopgezet. Het periodiek der vereeniging, dat nog maar een jaar oud is, mag zich in de belang stelling der leden verheugen. Hierna las de secretaresse de notulen der vorige jaarvergadering. Voorts werd medege deeld, dat 't gemeentebestuur kwijtschelding heeft verleend van de voor den speeltuin ver schuldigde huur. De voorzitter richtte eenige woorden van dank tot het gemeentebestuur voor de be reidwilligheid, een terrein af te staan tot het inrichten van een sportveld. Voor het in orde brengen van de afrastering van dit ter rein wekt de voorzitter de aanwezigen op om de handen in een te slaan opdat dit terrein in zoo kort mogelijken tijd in orde mag komen De boeken der penningmeesteresse, mevr. Reek-Kluft werden in orde bevonden. Haar werd dank gebracht voor haar goed beheer der financiën. Dè bestuursverkiezing had tot resultaat, dat mevrouw van der Berg werd gekozen tot secretaresse, welke functie zij al tijdelijk had waargenomen. De heer Reek werd als be stuurslid herkozen. Verder werden in het be stuur gekozen mevr. A. Broekman en de hee ren H. Kwast en P. Alders, die beiden de be noeming aanvaardden. Na een korte rondvraag sloot de voorzit ter de vergadering. AANVOER VAN ZEEVISCH IN NEDERLAND. Gedurende het jaar 1933 bedroeg de netto- aanvoer van zeevisch in Nederlandsche ha vens door Nederlandsche en buitenlandsche schepen 94.556 ton (v.j. 95.733 ton) ter waarde van f 11,503.000 (v. j. f 15.173.000). Van dit kwantum bestond 64.480 tori (v. j, 58.935 ton) ter waarde van f 6.291.000 (v, j. f 7.064.000) uit haring en 26.076 ton (v. j. 36.798 ton) ter waarde van f 5.212.000 (v. j. f 8.109.000) uit andere vischsoorten.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1