Koning Albert's stoffelijk overschot bijgezet Koningen en Prinsen in den stoet. Indrukwekkend uitgeleide van den geliefden vorst. BUITENLAND. Overweldigende drukte in de hoofdstad. (BRUSSEL, 22 Februari (V.D.) Reeds in de zeer vroege ochtenduren toonde de Bel gische hoofdstad een ongewoon beeld; in alle richtingen trekken menschen door de stad in ongeordende drommen of in geslo ten 'gelederen, met nog in de hoezen ver borgen of reeds uitgedragen, met rouwfloers omhulde vaandels. Er heerscht geroezemoes van stemmen, er is af en aanrijden van taxi's en particuliere auto's, autobussen uit alle deelen van België maar ook van over de Nèderlandsche en de Fransche grens zoeken naar geschikte en door de politie aangewe zen parkeer-gelegenheid, maar al deze druk te al dit vertier is dof en mat, zonder het rumoerig, zonder de uitbundigheid, die de prettige gemoedelijkheid van onze Zuidelijke buren kenmerkt. Op de boulevards zijn alle groote maga zijnen en verreweg de meeste winkels ge sloten, althans tot één uur in den namiddag Van huis tot huis verkondigen de halfstok geheschen en omfloerste vlaggen, dat België rouwt om zijn gestorven vorst. Vanmorgen van vijf uur af voerden de vele extra-treinen, die voor deze gelegenheid een verlaagd tarief heffen, de duizenden uit alle hoeken van het land aan. Voortdurend komen nieuwe menschenmassa's uit het Gare du Nord, het Gare de Midi, het station Léopoldsville. Langs den Mechelsen, den Namenschen, den Waterlooschen Steenweg komen in schier onafgebroken file de auto's en autobussen binnen, en de politie, bijge staan door de gendarmerie, heeft handen vol werk om het verkeer in goede banen te leiden. Herkenbaar aan hun onderscheidingen en helaas al te vaak aan hun verminkingen zijn de oud-strijders, die bijna allen een doel hebben, waarheen zij zich haasten. Bijna alle Vereenigingen en Broederschappen der verschillende voormalige oorlogsregimenten komen op voor elke broederschap van te voren in dagbladen en per radio aangekon digde plaatsen, meesta.l in de buurt van het Koninklijk Paleis of ergens nabij de route, die de rouwstoet zal volgen, bijeen. Voor het paleis. Reeds zeer vroeg hadden zich duizenden •langs den weg geschaard die de rouwstoet zou volgen en vooral langs de korte route van het Paleis naar de St. Gudule is het zwart van de menschen. De politie heeft voor zeer strenge afzettingsmaatregelen gezorgd, maar de eigelijke afzetting wordt gevormd door verschillende troepen-afdeelingen, die van het Paleis naar de St. Gudule en van daar langs den geheelen weg naar Laeken geschaard staan, één gesloten cordon vor mend Reeds lang voor zeven uur begonnen de officieele delegaties der oud-strijders, die voor den aanvang der eigenlijke begrafenis plechtigheid den Koning de laatste eer zou den mogen bewijzen door langs de baar te defileeren, zich op te stellen, te beginnen vanaf de Place du Tröne langs de Boulevard 'du Régent en bijna de gehaele Boulevard de Waterloo Van elke oud-strijdersorganisatie zal aan istonds een uit drie man bestaande delegatie in den rouwstoet meeloopen, maar het aan tal oud-strijders dat zich opstelt om aan het défilé deel te nemen, kan gevoegelijk op 20.000 worden geschat. In diepe stilte wor den de gelederen gevormd en wachten de duizenden tot het oogenblik, waarop de stoet zich in beweging zal zetten. Tegen half acht werd het stoffelijk over schot van den koning, dat tot dan toe in de chapelle ardente ten Paleize had gerust, naar buiten gedragen en in de kist opge baard voor het Paleis. Een eerewacht schaar- s- r'o vm. weerskanten waar van eenige flambouwen brandden, en toen wérd op de Place du Tröne het te eken ge geven, dat de stoet van oud-strijders zich in beweging kon zetten om een laatsten blik te werpen op hun vroegere aanvoerder en koning. Zwijgend trekken zij voorbij, eerst de vertegenwoordigsters der moeders en oorlogsweezen, dan de rijtuigen der zwaarst verminkten en daarachter de minder ern stige invaliden van den Bond van Oorlogs invaliden. Achter de Nationale Oud-Strij- dersbond komen de officieren en dan de oud-strijders van den Yser, de dragers van het IJzeren Kruis, verschillende groepen en regimenten van oud-frontstrijders, oud- oorlogsgevangenen, politieke veroordeelden enz. Het voorbijtrekken der oud-strijders duurt bijna 2 1/2 uur. Van elke groep begeeft zich de vaandeldrager met twee gedelegeer den, alle drie in het zwart gekleed en ge tooid met alle verworven eereteekens, naar de straat tegenover het Koninklijk Paleis, waar deze vaandeldelegaties opnieuw worden op gesteld om aanstonds hun plaats in de rouwstoet in te nemen. Het vertrek van hei vale' Tegen tien uur verzamelden de ministers de leden van den Staatsraad, de leden van de beide Kamers, de generaals en de leger oversten zich in het Paleis, waar tegen kwart over tien Kroonprins Leopold zich bij hen voegde om hen te begroeten. Hier verzamel den zich ook de buitenlandsche staatshoof den met hun gevolg, terwijl een deel van de leden van het diplomatieke corps eveneens in het Paleis bijeenkwam, een ander deel, de hooggeplaatste functionarissen der le gaties en ambassades, zich rechtstreeks naar de St. Gudule hadden begeven. Inmiddels hadden zich binnen de afzet ting de verschillende troepen, die deel van de rouwstoet zouden uitmaken, in volgorde opgesteld, gereed om hun plaats in te nemen, De stoet vertrekt. Het was ongeveer half elf toen, nadat eenige hooge geestelijken de laatste cere moniën hadden verricht, de met zes zwarte paarden bespannen affuit voorreed en onder officieren van verschillende wapens de kist op de affuit tilden. Op hetzelfde oogenblik rolde het eerste schot van het salvo van 101 kanonschoten, dat tijdens den tocht naar de St. Gudule werd afgevuurd, en even latei- zette de stoet zich langzaam in beweging. Koning Albert had voor goed het Paleis te Brussel verlaten en ving zijn lataste tocht door de Belgische hoofdstad aan. Ei- heerschte langs, den weg een schier ademlooze stilte, slechts verbroken door het stappen der paarden en het geschuifel der voetstappen. De rouwstoet. De stoet werd geopend door een peleton be reden gendarmerie, gevolgd door de muziek kapel der bereden gidsen. Dan komt de op perbevelhebber der Belgische troepen, Ge neraal Van Emelen met zijn staf, en hier achter de buitenlandsche leger-delegaties. Drie landen hebben delegaties van het le ger gezonden, nl. Italië, Engeland en Frank rijk. De Italiaansche legerafdeeling opent de rij. Zij worden gevolgd door een af dee ling van 7 officieren en 100 manschappen van het Britsche Innskillling-Dragonderregiment onder bevel van luitenant-kolonel Wiley. De Britsche vloot is vertegenwoordigd door een afdeeling van honderd matrozen, die achter de dragonders voortschrijden. Het Fransche leger is vertegenwoordigd door een afdee ling artillerie van het 6e legercorps, een af deeling ruiterij van het le regiment en vier afdeelingen infanterie van het 9e linie-regi ment met vaandel en muziekkapel. Achter de Fransche troepen heeft men de uit drie leden, in het zwart gekleed, en met alle oorlogsonderscheidingen op de borst, be staande vaandeldelegaties van oud-strijders, die na het défilé der oud-strijders tegen over het Paleis bij het Wachthuis waren op gesteld, hun plaats in de stoet aangewezen. Hun vaandels zijn alle met rouwfloers om hangen. Dan volgen de delegaties van het Belgische leger zelf. Elke legereenheid is vertegen woordigd door den corpscommandant, een of ficier van elke lagere rang, een onder-luite nant, een sergeant, een korporaal en een soldaat, zoodat van elk corps elke rang ver tegenwoordigd is. Achter deze delegaties schrijden alle officieren van den generalen staf en hierachter de vaandels van alle Bel gische regimenten, zoowel de bestaande als de inmiddels ontbonden regimenten. Dan volgt de geestelijkheid. De kardinaal Aartsbisschop van Roey, begeleid door de bis schoppen en zijn assistenten, onder wie Mgr. Marinis, Deken van de Kerk van St. Gudule, en de veertien pastoors van de stad Brussel. Voorafgegaan door een bereden officier, die het bevelhebberslint des Konings draagt, volgt dan de lijkbaar, met de Belgische kleu ren bedekt. De kist Is geplaatst op een ka non affuit van het 14e Artillerie Regiment, getrokken door zes zwarte paarden. De rouw linten worden vastgehouden door den presi dent van den Senaat Digneffe, den president van de Kamer Poncelet, Minister-president Graaf de Broequeville, den minister van Justi tie Janson, den minister van binnenlandsche zaken Pierlot en de generaals Biebuyck en De Ceuninek. Het affuit was omgeven door de leden van het Militaire Huis van den ko ning en links en rechts door een haag van soldaten, bestaande uit een afdeeling van het 13e regiment Grenadiers, die het geweer aan de riem droegen. Onmiddellijk achter de lijk baar werd het lievelingspaard van Koning Al- bert aan den teugel geleid. Dan volgden de leden der Koninklijke fa milie, in de eerste plaats Prins Leopold en Prins Karei, Graaf van Vlaanderen, de ove rige familieleden en de leden van het Bur gerlijk Huis van den Koning, Vorsten in den stoet. Sommigen in uniform, velen ook in civiel gekleed, schrijden achter de baar de buiten landsche staatshoofden of hun vertegen woordigers. Er zijn twee regeerende koningen in de stoet, nl. koning Boris van Bulgarije, die vergezeld wordt door Prins Cyril, den Bui- gaarschen gezant te Parijs en eenige leden van zijn gevolg, en de koning van Siam, die uit het Zuiden van Frankrijk gistermiddag te Brussel is aangekomen. Het derde aanwezige staatshoofd is de president der Fransche Re publiek Lebrun, die vergezeld is door den Franschen minister-president Doumergue, minister Barthou, Maarschalk Pétain en eeni ge leden van zijn gevolg. Toekomstige regeerende vorsten in den stoet zijn in de eerste plaats koning Albert's schoonzoon, de prins van Piemont» die zijn vader, den koning van Italië vertegenwoor- woordigd, de Prins van Wales, die vergezeld is o.a. door Lord Allenby en Admiraal Sir Roger Keyes, Kroonprins Olaf van Noorwegen, en de zoon van den Zweedschen Kroonprins Gustaaf Adolf, alsmede Prins Karei van Zwe den. H. M. de Koningin der Nederlanden is ver tegenwoordigd door haar gemaal Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden, die verge zeld wordt door Vice-admiraal Rambonnet, Baron van Hardenbroek tot Hardenbroek en Jhr. Laman Trip, terwijl ook de Nederland- sche gezant zich bij hem heeft aangesloten. Van de andere gekroonde staatshoofden beeft de koning van Afghanistan zich laten vertegenwoordigen door zijn buitengewoon gevolmachtigde te Parijs, Prins Shah Waii Khan, koning Carol van Roemenië door zijn broer prins Nicolaas, in wiens gevolg zich oa. oud-minister .Angeleseu bevindt; de groothertogin van Luxemburg door Prins Felix van Bourbon, de koning van Denemar ken door Prins Axel van Denemarken, de ko ning van Egypte door den Egyptisclien ge zant te Parijs en de Japansche Keizer door den Japanschen ambassadeur te Londen. De Duitsche Rijks president Von Hinden burg had als buitengewoont ambassadeur den oud-gezant van Duitschland te Brussel, Von Keiler gezonden, terwijl de overige landen en staatshoofden zich lieten vertegenwoordigen door hun gezanten te Brussel, die in dit geval niet bij het diplomatieke corps, maar bij de vreemde staatshoofden liepen. De staatshoofden werden gevolgd dJoor de leden van het diplomatieke corps en hierop volgde de Belgische ministerraad, de minis ters van Staat, de hooge rechterlijke amb tenaren, de verschillende rechterlijke colle ges vertegenwoordigend, de leden van den mijnraad en van den Kolonialen raad, de militaire attachés, de hoogere leger-officie ren, de gouverneurs der Belgische provincies en delegaties van de Provinciale Raden, de hooge ambtenaren, het gemeentebestuur van Brussel en daarachter deputaties van andere gemeenteraden. Hierop volgden de vertegenwoordigers der geestelijkheid van alle gezindten, delegaties van alle Belgische Academies en Universitei ten, het consulaire corps en tenslotte een on telbare reeks van delegaties van vereenigin gen en corporaties op allerlei gebied, ook uit het buitenland, die zich bij de plechtigheid lieten vertegenwoordigen. De onafzienbare stoet werd gesloten door twee afdeelingen van het eerste gidsenregi ment en een peleton bereden gendarmerie. De escorteerende troepen zijn gekleed in vclditenue en matrcheeren in rijen van twaalf. De trommels, diie niet geroerd wiorden, zijn evenals de vaandels, omfloerst. De plechtigheid in de St. Gudule. De stoet volgt den weg langs de Rue Royale, die vanaf het plein voor het Paleis is afge zet door een oordon Ardennen-jagers met baret en grenadiers. De rest van de route naar de St. Gudule, langs de Rue des Colonies en de Rue de Chancellerie is, evenals het plein, afgezet door karabïwiers. In dichte drommen staan de menschen adhter de af zetting, die op het plein van de St. Gudule is versterkt door hekken langs de trottoirs te- plaatsen. Waar het affuit met het stoffelijk overschot van den Koning nadert, nijgen zich de hoofden en staan de soldaten stram in de houding, terwijl de officieren den sabel presemteeren. Bij het naderen van de kerk passeerde het gedeelte van den stoet, dat (het affuit voorafging, den hoofdingang en ging verder naar de Rue Treurenberg, waar tot het einde van de plechtigheid in de St. Gu dule weid. gewacht. Het affuit hield halt voor den hoofdingang, waar de lijkkist ontvangen werd door den Deken van de St. Gudule en andere geestelijken, 'die de kist, voorafgegaan dooi* Kardinaal Van Roey, in processie droe gen naar de hooge katafalk, die was opge richt op de plaats, waar hoofd- en zijbeuk elkaar snijden. Ter weerszijden van de kata falk, die bedekt werd met de nationale kleu ren en waarboven een koepel was aange bracht met neerhangende draperieën, temid den van vier schilden, brandde een drie dubbele rij kaarsen. Op de katafalk werden tuniek, helm en zwaard van. den Koning ge legd. In het midden van de kerk is boven een Belgisch wapenschild een tweede, verlichte koepel aangebracht. In de kerk is overigens alles omfloerst en ook de drie ingangen zijn voorzien van rouw-baldakijnen. Bij het hoofdaltaar is een troon opgericht voor de Koninklijke familie en daarachter zijn de plaatsen voor de vreemde staats hoofden en hun vertegenwoordigers. De di plomaten en autoriteiten en overige genoo- digden vinden nauwelijks een plaats in de kerk, zoodat er van toegang voor een deel van het publiek geen sprake is, en zelfs de pers heeft maar een sporadische vertegen woordiger, die de plechtigheid in de St. Gu dule kan bijwonen. De dienst werd geleid door den Kardinaal- Aartsbissohop va.n Mechelen. Kardinaal Van. Roey, die werd bijgestaan door den deken van Brussel Mgr. Marinas, en eenige diake nen en kanunniken. De plechtige Mis werd uitgevoerd door het beroemde koor van de St. Roimboutskerk te Mechelen, versterkt met zangers van het groot-seminarie en het koor Scole Cantorum te Mechelen. De abso lutie werd door Kardinaal Van Roey per soonlijk gezongen. De plechtigheid in de St. Gudule eindigde met een op gedempte toon in mineur gespeeld „Braba-ncomne" van het muziekcorps der grenadiers. Naar Laeken. Na afloop van den rouwdienst begeleidden de kardinaal en de overige geestelijken het lijk van den Koning tot aan den uitgang van de kerk. De hoogste autoriteiten en buitenlandsche vertegenwoordigers stapten voor een der zij- in gangen In rijtuigen, die hen naar de kerk te Laeken brachten. De thans kleiner geworden lijkstoet volgde weldra, in langzamer tempo, door de Rue Treurenberg, de Rue Royale, de Rue des Palais en "de Avenu 'de la Reine haar Laeken. Langs den geheelen weg stonden troe- pen geschaard, en wel tot aan de Place Liedts afdeelingen der verschillende linie-regimen ten, vervolgens een regiment wielrijders, eeni ge artillerie-regimenten, eenige afdeelingen genie en te Laeken zelf het 2e Regiment lan- ciers. De troepen bewezen telkens bij het pas- seeren van de affuit met het stoffelijk over schot van den Koning de militaire eerbewijzen afdeelings- of pelotonsgewijs. Tusschen de Schaarbeeksche Poort en het kanaal werd aan één zijde van den weg de eerewacht gevormd door schoolkinderen, die met strakke gezichtjes den indrukwekkenden stoet zagen voorbijtrekken. In de kerk te Laeken. Bij het naderen van de kerk te Laeken reed het gedeelte van den stoet, dat het stoffelijk overschot voorafging, de Parklaan in, zoodat de troepen, die de affuit volgden, erlangs kon den defileeren. De muziekcorpsen defileerden niet mee, doch stelden zich ter zijde op en brachten voor het eerst treurmuziek ten ge- hoore. Vervolgens werd het lijk de kerk binnenge dragen, waar het opnieuw door den Kardinaal en de Bisschoppen werd ontvangen. Ook de basiliek was geheel met rouwfloers bekleed. Na een door den Kardinaal gezongen abso lutie werd de kist onder doodsehe stilte door onder-officieren van verschillende wapenen opgenomen en naar de Koninklijke Grafkelder gedragen. Op hetzelfde oogenblik klonk het eerste kanonschot van een salvo van 21 schoten, die de wereld kond deden, dat het stoffelijk over schot van Albert I, Koning der Belgen, een dei- meest geliefde vorsten van Europa, diep be> treurd door het geheele volk, dat heden op wel zeer treffende wijze aan zijn droefheid had uiting gegeven, was bijgezet in het grafgewelf van zijn verwanten en voorvaderen. Vlaamsck-nationalisten niet bij de eedaflegging van Leopold. De Vlaamsch-na-taonalietische afgevaardig den in de Kamer hebben besloten niet aan wezig te zijn bij de eedaflegging van ko ning Leopold: „Wij hebben niets te maken met deze Belgische plechtigheid". MEISJE DOOR HAAR VROEGE- REN MINNAAR VERMOORD. DE DADER VOORTVLUCHTIG. EINDHOVEN, 21 Februari (V.-D.). Gisterenavond is te Woensel, te ongeveer 10 uur, in de Keldermanstraat 104, de 23-jarige mej. T die eenige jaren geleden omgang had met een Duitscher, woonachtig te Eindhoven, doch deze kennismaking had verbroken, in haar woning door haar vroegeren minnaar met een revolverschot in het hoofd en een in den voet doodelijk getroffen. Het lijk is naar het politiebureau overgebracht. De dader is voort vluchtig. DE ZEVEN PROVINCIëN. ZEVEN VONNISSEN TEGEN INLANDSCHE SCHEPELINGEN. OPZIENBARENDE MOORD IN FRANKRIJK. PARIJS, 21 Februari. Op den spoorweg nabij Dijon is het onthoofde lijk gevonden van het lid van het hof van appèl te Parijs, Prince, die hedenmiddag door valsche tele grammen, gevolgd door -een telefoonoproep, waarbij ee<n vrouwenstem hem dringend ver zocht naar Dijon te komen, daar zijn moe der geopereerd was en hem wenschte te spreken, naar Dijon was gelokt. Men acht het waarschijnlijk, dat Prince het slachtoffer is geworden van een moord. Hij zou binnenkort verklaringen hebben moeten afleggen voor de commissie van onderzoek naar de zaak- Stavdsky. Nader wordt gemeld: Het door gerechtelijke medici ingestelde on derzoek heeft uitgewezen, dat de juiste oor zaak van den dood van Prince met meer kan worden vastgesteld. Wel kan worden gecon stateerd, dat het lijk op de rails is gelegd, toen ide dood reeds lang was ingetreden. Men heeft getracht zelfmoord te suggereeren. De moeder van Prince verzekert, dat haar zoon belangrijke papieren hij zich heeft ge had. In de zakken en in de tascih van den doode zijn echter slechts onbelangrijke brie ven gevonden. De baanwachter van een klein plaatsje in de nabijheid zegt, dat hij een auto met afgezette motor op den landweg heeft gezien. Men vermoedt, dat deze auto ge diend heeft ter vervoering van het lijk. Gebleken is, dat Prince van loet station is afgehaald door lieden, die niet bekend waren bij het stationspersoneel. Aan de Tel. onitleenen wij nog, dat dn de nabijheid von het lijk een portefeuille en een groot knipmes lagen. Na een oppervlakkig onderzoek .bleek, dat met dit knipmes de moord moest zijn gepleegkl en dat het lichaam slechts op de spoorbaan was gelegd, ten einde een andere doodsoorzaak te doen vermoeden en het onderzoek te bemoeilijken. Slechts een visitekaartje met den naam Albert Prince, raadsheer bij het Hof van Appèl, werd op het slachtoffer gevonden. Wat een des te geheimzinniger aspect aan de zaak geeft en wat de gemoederen thans vooral bezighoudt, is loet feat, dat de heier Prince in de jaren 1926 tot 1931 chef is ge weest van de finanoieele afdeeling van het Parijsche parket en in -die functie vrijwel alle 'geruchtmakende financieele schandalen van de laatste jaren heeft behandeld, oa de zaak-Ha-nau, de déconfiture van de Banque Oustric en last not least de Stavisky-affaire. Hij zou in 1926 last gegerven hebben tot de eerste arrestatie van Stavisky. Rita Georg ontkent bij spionnage betrokken te zijn. PARIJS, 21 Februari. Nadat de ochtendbla den door het gerucht dot het Stavisky- sdhanidaal ook verband hield met een spion nage-zaak, de belangstelling van de open bare meening opnieuw had gewekt, heeft de „Paris Midi" zich telefonisch in verbinding gesteld met de tooneelspeelSter Rita Georg, die in deze geruchten genoemd werd. Rita Georg, die zich op het oogenblik te Weenen bevindt, verklaarde, dat de geruchten om trent spionnage volkomen ongegrond zijn, ook voor zoover zij betrekking hebben op de Weensche cabaretière Marianne Kupfer, wier naam eveneens in deze zaak werd ge noemd. Rita George verklaarde, dat zij zich naar B-ayonne zou begeven, wanneer de rechter van instructie haar een verhoor wenscht af te nemen. De „Paris Miidi" deelt overigens mede te hebben vernomen, dat de geruchten omtrent een spiomiage-zaak in verband met het Stavisky-schandaal hun ooi-zaak vinden in een rapport, dat de veiligheidspolitie en den rechter van instructie te Bayonrue heeft doen toekomen. Niet onbelangrijk is de lijst van in beslag genomen Sfcavisky-ohèques, die de rechter van instructie intusschen heeft opgesteld. Het is een lijst van 864 chèques tot een be drag van 157.200.700 fres., die van Augustus 1929 tot November 1933 werd uitgegeven. 85.900.000 frcs. betaalde Stavisky in chèques op eigen rekening. Dit hooge bedrag toont aan, dat Stavisky een groot deel van de door hem verdeelde geiden in baar uitbetaalde en, om voor de ontvangers geen belastende sporen achter te laten, de noodige bedragen' door cheques op eigen rekening verkreeg. Uit Soerabaja (Aneta). De Zeekrijgs- raad veroordeelde een Inlandsch schepeling van de „Zeven Provinciën" tot 9 maanden gevangenisstraf met ontslag uit den dienst wegens het niet kennis geven aan zijn supe rieuren van het hem bekende voornemen om tot muiterij over te gaan. Wegens hetzelfde feit werd een ander Inlandsch schepeling tot 1 jaar gevangenis straf veroordeeld eveneens met ontslag uit den dienst. Voorts veroordeelde de Zeekrijgsraad een Inlandsch schepeling tot 6 jaaT gevangenis straf met ontslag uit de dienst wegens sa menspanning tot muiterij. Vier andere Inlansche schepelingen wer den vrijgesproken. Onder zeer veel belangstelling van militaire en rechterlijke autoriteiten heeft het Hoog Militair 'Gerechtshof heden behandeld de zaak tegen den ex-commandant van „De Zeven Provinciën", P. Eikenboom, Wien ten loste is gelegd grove nalatigheid, roekeloos heid en onnadenkendheid, ten gevolge waar- va nhet schip door opstandelingen bon wor den overvallen en vermeesjerd. De president vroeg, of aan verdachte alles voorbij gegaan was, wat gebeurd was te Soe rabaja en de vergadering vaal het personeel te Satoamg. Verdachte antwoordde, dat in Soerabaja. een demonstratie geheet mislukt was en dait aan boord van „De Zeven Provinciën" alles rustig was. Zoowel de president als de verdachte is zeer slecht te verstaan, zoodat gedeelten van. hot proces voor de pers verloren gaan. De president wijst er op, dat op het schap ook eenige voorvallen laadden plaats gehad. Als de verdachte die gecombineerd had, zou hij een juist inzicht hebben moeten 'krijgen in de mentaliteit van de bemanning. (De zitting duurt voort) WIJZIGING PRIJZEN NED. VARKENSCENTRALE. INGAANDE 26 FEBRUARI. De Nederlandsche Varkens-Oentrale maakt, bekend, dat met ingang van 26 Februari a.s. wijzigingen zullen worden aangebracht in de prijzen, welke door de Nederlandsche Varkens-Centrale voor de aan de aan haar geleverde varkens worden betaald. De prijzen voor klasse I a worden met één cent per K.G. slachtgewicht verhoogd; de prijzen voor klasse 3c worden met één cent per K.G. slachtgewicht verlaagd. Voorts wordt ingevoerd een klasse CC, waarvoor de prijzen twee cent lager zijn dan voor klasse 3c In klasse CC zullen worden ingedeeld var kens met overmatig spek, abnormaal ge groeide varkens, voorts varkens die kennelijk vet zijn gemest en varkens met andere af wijkingen. De voorwaarden, waaronder varkens aan de Nederlandsche Varkens-Centrale kunnen worden geleverd, zijn voorts ongewijzigd ge- DRIEHUIS POESENTROUW. Een inwoner onzer plaats bracht dezer da gen per auto een poes naar een kennis te Aerdenhout. Evenals bij haar oude tehuis genoot poes hier direct een groote mate van vrijheid. Van deze vrijheid maakte zij echter gebruik, of zoo men wil misbruik, om haar oude tehuis weer met bekwamen spoed op te zoeken. En de speurzin en liefde voor het oude tehuis werden beloond: Den vol genden avond meldde poes zich weer aan haar oude home „present". HEEMSKERK JAARVERGADERING STILLE OMGANG Op Woensdagavond 28 Februari vindt de jaarvergadering van het Genootschap Stille Omgang plaats. Op de agenda komt o.rn. voor: bespreking van den tocht naar Amsterdam, alsmede bestuursverkiezing. JAARVERGADERING COÖP. BOERENLEEN BANK Op 28 dezer wordt in café Flora de jaarver gadering gehouden van de Coöpera/tieve Boe renleenbank. FEESTAVOND VAN BLOEMBOLLENCULTUUR Dinsdag 27 Februari is het feestavond voor de afd. Heemskerk van de Ver. Bloembollen cultuur, welke avond gehouden wordt in Café Flora. Het 40-jarig bestaan zal dan worden gevierd. De agenda vermeldt om.: Toespraak, aan bieding cadeau aan den jubileerenden secre taris, den heer P. J. v. d. Ploeg, die van de oprichting af als secretaris gefungeerd heeft. Vervolgens zal de tooneelvereeniging „Ons Genoegen" den avond vullen met een vroolijk tooneelspel. VOETBALWEDSTRIJDEN VAN A. D. O. Voor Zondag zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: A. D. O. 1Teylingen 1'. A. D. O. 4—V. V. E. 3 WIJK EN DUIN. „DE GOUDEN SPIN". De jaariij'ksohe tooneeluiitvoeriirrgen van de CThr. Jonige tings vereniging alhier zullen op 27 Februari en ,op 7 Maart in het Vereerni- gingsgeibouw aan de Verlengde Groendlaan plaats vinden. Zooals wij reeds eerder berichtten wordt opgevoerd het blijspel „De Gouden Spin" van F. von ScQiönthan.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3