ViSSCHIRU 1H SoiEEPVAARTBERfCHTEN DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: IJMU1DEN BEVERWIJK VELSEN Schip Algorab Assunta de Grogori Amstelkerk Arendskerk Almelo Adalia Anna Alcinous Amsterdam Amstelland Aurora Aalsum Annchen Peters Aj'ax Altona Alkmaar Achilles Baarn Brielle Bodegraven a nek om Barneveld Buizerd verm. aankomst Laatste bericht Coblenz Cordillera Calypso Dunavis Dijkwater Edmund Halm Eurybates Farmsum Flandria Fort de Souville Galgewater Gera Gaasterland Grada Hyphaestos Joh. v. Oldebarneveldt Juno Kyma Kingswood Kingsbury Lahn Leeghwater Maasland Megara Myrmidon Maroussio Maaskerk Mascotte Naumburg Nieuwkerk Navex Orestes Ootmarsum Oranje-Nassau O'beron Ollshipper Orpheus Polyphemus Perseus Paraguay Poelau Bras Reggestroom Rhea Raffaello Runmaro Samnanger Saaie Sembilan Salland Sigijn Troutpool Tawall Themoni Tabinta Trave Uckermarck Ulysses Waterland Waalkerk Rosario B. Aires W. Afrika Japan Vancouver West-Indië. Buenos Aires Ned.-Indië Vancouver Vancouver Venetië Rosario Gent Danzig Macassar Hamburg Alexandrië Chili Chili Chili Chili Chili Londen Japan West-Indië Palermo Buenos Aires Santa Fé Danzig Batavia Villa Constitution Buenos-Aixes. W. Afrika Santa Fé Ned. Indië Santos Londen Odessa Ned. Indië Venetië La Plata Buenos Aires Follonica Japan Concepcion Buenos Aires Singapore Batavia Nicolajeff (v. IJmuid.) Hamburg Grimsby Ned.-Indië Hamburg Susa Constantza Rosario West-Indië Pto Barrios Philadelphia Hamburg Ned.-Indië Kopenhagen New-Orleans Ned.-Indië West-Afrika Barcelona Nicolajeff Oxelösund (v. IJm.) Moermansk Japan Ned.-Indië Buenos Aires Gothenburg (v. IJm.) Rosario Ned.-Indië Rosario Ned.-Indië Japan Ned.-Indië Bourgas Villa Constitucion Buenos Aires Japan. 24 Febr. 26 Febr. 27 Febr. 12 Maart heden 26 Febr. 25 Maart 28 Febr. 26 Febr. 25 Febr. 3 Maart 20 Maart 25 Febr. 4 Maart 26 Febr. 4 April heden 27 Febr. 6 Maart 13 Maart 24 Maart 6 Maart 23 Febr. heden 17 Maart 21 Febr. 27 Febr. heden 10 April 25 Febr. 23 Febr. 10 Maart 17 Maart 25 Febr. 4 Maart 22 Febr. 2 Maart 25 Febr. 24 Febr. 23 Febr. 8 Maart 1 Maart heden 2 Maart 16 Maart 20 Maart 25 Maart 3 Maart 23 Febr. 15 Febr. van Las Palmas 12 Febr. van St. Vincent. 21 Febr. te Havre 17 Febr. van Colombo 19 Febr. van Cristobal 3 Febr. van Tarnpico 1 Febr. te Rosaario pass. 19 Febr. Perim 15 Febr. vertrokken 10 Febr. v. Portland (O.) 20 Febr. van Gibraltar 12 Febr. van B. Aires. 21 Febr. vertrokken in lading 12 Febr. van Colombo 22 Febr. vertrokken 20 Febr. vertrokken 3 Febr. van Cristobal 19 Febr. te Hamburg 18 Febr. van Cristobal 16 Febr. van Valparaiso 17 Febr. van Callao 20 Febr. uitgeklaard 20 Febr. van Genua 14 Febr. van Barbados. 20 Febr. van Lissabon 30 Jan. vertrokken 20 Febr. van Diamante in lading in lading pass. 18 Febr. Madeira 18 Febr. v. Pernambuco 18 Febr. te Hamburg 19 Febr. van Las Palmas 18 Febr. van Macassar 22 Febr. vertrokken 20 Febr. uitgeklaard 10 Febr. v. Stamboul 19 Febr. Perim gepass. 18 Febr. van Bari 19 Febr. van Gibraltar in lading 16 Febr. van Oran 19 Febr. van Singapore 2 Febr. van La Plata. 27 Jan. van San Nicolas 19 Febr. van Rouaan 17 Febr. van Belawan 15 Febr. varf Gibraltar Vertrekt 26 Fe'br. 19 Fefor. vertrokken 17 Febr. te Tjilatjap Vertrekt 24 Febr. 17 Febr. van Gibraltar 20 Febr. van Volo 17 Febr. van La Plata 19 Febr. van Madeira 11 Febr. vertrokken. 14 Febr. vertrokken 21 Febr. vertrokken 22 Febr. te Marseille, in lading 17 Febr. te Mobile 23 Febr.. van Batavia 16 Febr. van Freetown 21 Febr. van Ouessant 10 Febr. van Stamboul. 17 Febr. vertrokken 15 Jan. te Bergen 19 Febr. van Perim 20 Febr. van Port Said in lading 18 Febr. v. Kopparverksh. 19 Jan. vertrokken 21 Febr. te Marseille 10 Febr. vertrokken. 18 Febr. van Padang 20 Febr. te Yokohama 15 Febr. van Padang 21 Febr. van Varna. 12 Febr. van La Plata 16 Febr. van Las Palmas 18 Febr. van Kobe 8 Febr. van Colon Hoogovens yiSSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUID EN AANGEKOMEN SCHEPEN Fr. s. Danae Caen erts TE HAVRE AANGEKOMEN Het met roerschade van Dakar naar hier gesleept wordende stoomschip „Amstelkerk" is gisteren te Havre aangekomen en zal na de voor die haven bestemde lading te heb ben gelost, door de sleepbooten Ganges en Oostzee verder naar Amsterdam worden gebracht. NAAR IJSLAND. De Alkmaar IJ.M. 31 is Woensdag weer naar IJsland vertrokken. HERVERZEKERING GESTEGEN De kansen op het afbrengen van het bij Curacao gestrande Duitsche passagiersschip Magdalena, dat voor Amsterdam zou laden, schijnen er niet beter op te worden want gis teren steeg te Londen de herverzekering van 5 tot 30 pet. ERTSAANVOER Het Fransche stoomschip „Danae" is van Caen aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. en behoedzaam langs de juffrouw in de tele fooncentrale heen glipt, kan hij de top be reiken en naar boven loopen zonder opge merkt te werden". „U gelooft dus, dat hij „Ik zal u zeggen wat ik geloof", viel ze hem ongeduldig in de rede. „Onze flat was den. avond dat de Senator hier was en zijn overjas met het geheime stuk er in, in het portaal had opgehangen, niet gesloten, zoo als altijd als we thuis zijn. En u weet nu hoe Malloy kans kan hebben gezien stilletjes bin nen te komen. Het lijkt me zoo klaar als 'n klontje dat hij de dief moet zijn". Ze zweeg en haar adem ging zwaar, zooals dat bij iemand in heftige gemoedsbeweging het geval is. „Is er nog meer?" moedigde hij haar aan „Zegt u het maar gerust". Ze overlegde een oogenblik bij zichzelf. „Als ik iets meedeel", vroeg ze daarop, „wilt u daarvan in het belang van Mary gebruik maken en mij er buiten houden, niet ver raden dat ik het u gezegd heb?" )fIs mijn belofte voldoende, Miss Colvin?" „Natuurlijk. Anders zou ik het u 'toch niet gevraagd hebben". „Welnu, wat is het dan?" Malloy kende Revis al geruimen tijd en heel goed. Ze konden elkaar uit Noord-Caro- lina; van voor zeven jaargeleden". „Malloy kende Revis! Ik had gedacht dat u mij zoudt vertellen dat Miss Haskell hem RADIO-VERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Donderdag 22 Februari 1934, in radiotelegrafische verbin ding met het kuststation Scheveningen-Ra- dio: Baloeran, Barentsz, Dempo, Flandria, Jan Pietersz. Coen, Joh. van Oldenbarnevelt, Kota Gede; Kota Pinang, Marn. van St.-Aldegonde, Orania, Oranje Nassau, Poelau Tello, Poe lau Roebiah, Randfontem, Van Rensselaer, Simon Bolivar, Statendam, Zeelandia. TRAWLER VERONGELUKT. De Duitsche stoomtrawler „Wupperthal" is, volgens bericht uit Harstad (Noorwegen), in slechte positie bij Fiskenes gestrand. De opvarenden zijn geland. Het schip heeft 45 graden slagzijde, terwijl het vischruim en de machinekamer vol water staan. Een bergings vaartuig is naar de strandingsplaats ver trokken WEER VISSCHERSSCHIP De hier thuisbehoorende vrachtvaarder Juliana is weer voor de visscherij ingericht en in verband daarmede is de uitgereikte zee- brief vervallen. Het schip is in het visscherij- register ingeschreven onder het nummer IJM 63 doch zal af een toe niettemin ladin gen visch uit en naar het buitenland mogen vervoeren. NOODLOTTIGE AANVARING De Spaansche visschersvaartuigen „Dos- Hermanos" en „Maria-del-Carmen" zijn met elkander in aanvaring gekomen, waarbij een der schepen direct zonk, en 12 menschen jammerlijk verdronken. AANGEKOMEN 21 Februari: Greta Force s.s. Londen Belt', s.s. Immingham Poelau Laut m.s. Batavia. Menes s.s. Batavia. Danae s.s. Caen. Anna m.s. Londen. Queenworth, s.s. Sunderland Newton Abbot s.s. New Castle. VERTROKKEN 21 Februari: Sturzsee s.s. Esbjerg Borée, s.s. Hamburg Nieuwendaan. m.s. Nor denham Neptun s.s. Bremen. David Livingstone, m.s. Hamburg. Friesland, s.s. New Castle. Montferland s.s. Bremen Kennemerland ss. Hamburg Orania s.s. Buenos Aires. Rhein, s.s. Hamburg Rane s.s. Rotterdam Ardennia s.s. Rotterdam. Greta Force s.s. Rotterdam. Clio ss. Bremen Peterton, s.s. New Castle Saturnus s.s. Hamburg. Maaskerk s.s. Hamburg. MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 0.90f 0.66. Griet per 50 kilo f 35—f 15. Tongen per kilo f 1—f 0.57. Groote schol per 50 kilo f 14f 11. Middelschol per 50 kilo f 16.50f 14. Zetschol per 50 kilo f 19f lg.50 Kleine schol per 50 kilo f 21f 7.50 Bot per 50 kilo f 5.20f3.50 Schar per 50 kilo f 9.50f 5.80 Tongschar per 50 kilo f 26.50—f 15. Rog per 20 stuks f 7.50f 6.50 Vleet per stuk f 3.10f 1.20 Kleine poon per 50 kilo f 9.50f 7.50 Groote schelvisch per 50 kilo f 28—f 26. Middelsehelvisch per 50 kilo f 27.50f 23. KI. middelsehelvisch p. 50 kilo f 21.50f 14 Kleine schelvisch per 50 kilo f 14f 5.50 Kabeljauw per 125 kilo f 40f 21. Groote gullen per 50 kilo f 16.50f 11. Kleine gullen per 50 kilo f 15—f 7. Leng per stuk f 1.83—f 0.77 Heilbot per kilo f 0.80f 0.58. Wijting per 50 kilo f 6.50—f 1. Koolviseh per stuk f 0.72f 0.11. Makreel per 50 kilo f 15. Versche haring per kist f 4.70. Groote hake per 50 kilo f 69 Middel hake per 50 kilo f 71 Kleinmiddel hake per 50 kilo f 28. Kleine hake per 50 kilo f 22.50—f 16. jaar 265.402 cwfcs. ter waarde van 234.656 pd.st. De aanvoer was dus 61.000 cwfcs. of bijna een vierde minder, de opbrengst was haast gelijk. In geheel Engeland werden in Januari 1.144.543 cwts. visch door Engelsche vaartui gen aangebracht, ter waarde van 1.502.384 pd.st., tegen verleden jaar 1.083.759 cwfcs. ter waarde van 1.279.369 pd.st. De opbrengst was dus naar verhouding hooger dan de groobere aanvoer. IN DEN VREEMDE OVERLEDEN TRAGISCHE DOOD VAN EEN PLAATS GENOOT. BESOMMINGEN. Tra/wlens: Hercules IJm 196 520 manden f 3750 Gezina Catherina IJm. 50 95 manden f 1390 Knikker IJm. 4 215 manden f 1600 IJselmond IJm. 78 350 manden f 2310. Leent je Elisabeth IJm. 155 50 manden f 840 Julie Sfcreiff IJm. 159 75 manden f 180. Loggers: KW 134 f 740: KW 105 f 760; KW 5 f 910; KW 69 f 580; KW 51 f 1100; KW 54 f 670; KW 108 f 510; KW 29 f 650; KW 43 f 590. toen kende". „Is het niet genoeg, dat Malloy hem ge kend heeft?" „Zeker, dat is van veel belang", stemde hij toe en hij keek haar met een uitdrukking van verwachting op het gezicht aan. Hij ver trouwde, dat ze hem nu alles zou opbiechten wat ze wist. „Er is toch nog wat anders, niet waar Miss Colvin?" drong hij op. Ze begon aanstalten te maken om heen te gaan. „U moet hem nog eens, en dan 'n beetje scherper dan te voren, er over ondervragen, waar hij den Zondagavond dat de diefstal ge pleegd werd, toen Mr. Buckner hier zijn jas met het document had opgehangen, is ge weest. Menschen die wat vroeg uit den schouw burg kwamen, kunnen gezien hebben en hebben misschien gezien dat iemand in grooten haast het Arlowood-gebouw verliet. Legt u hem daaromtrent maar eens het vuur aan de schenen". Ze schoof een der gordijnen opzij. „Ik moet gauw terug; Mary mag er geen vermoeden van krijgen, dat ik weg ben. Ze zou gemak kelijk raden dat ik haar wil trachten te red den. En u moet mij helpen, Mr. Darden, om een einde te maken aan haar dwaasheid, hoe goed die ook bedoeld mag zijn. Wij samen kunnen dat; u en ik". Ze scheen zich te be denken, liet het gordijn weer terugvallen en kwam dicht bij hem staan. (Wordt vervolgd) DE VISSCHERIJ IN ENGE! Men schrijft ons: Het is met de visscherij in Engeland eigen aardig gesteld. Eerst kwamen de 10 procent invoerrechten en daarna de contingemteering. Beide zijn ingesteld, om de Engelsche vis scherij te bevorderen. Maar veel bemerkt men er nog niet van. De mindere aan- en invoer verleden jaar uit het buitenland be droeg maar ruim 6 procent. En nu, in Januari is er wel belangrijk minder ingevoerd dan verleden jaar in deze maand, doch de aan voer met buitenlandsche schepen was belang rijk hooger, nl. 53.982 cwts. ter waarde van 59.963 pdst., tegen verleden jaar 32.599 cwts. ter waarde van 30.289 pd.st. In waarde be- tee'kent het bijna eeai verdubbeling. Noorwe gen voerde 100.772 cwts. visch in, dat is bijna 45000 cwts. of een derde minder dan verleden jaar. Merkwaardigerwijze was de opbrengst, 82.886 pd.st., maar even 3000 pd.st. minder dan verleden jaar. Denemarken voerde 30.655 cwfcs. in of ruim 10.000 cwts. minder dan ver leden jaar, terwijl de opbrengst 36.989 pd.st. ruim 18000 pd.st. minder was, wat dus bij zonder slecht was. De invoer van Nederland en Ierland is van geeai beteekenis meer. Uit andere landen werden 16.781 cwts. visch in gevoerd of nog lang niet de helft van ver leden jaar, toen deze 40.468 cwts. bedroeg. De opbrengst was echter 37.192 pd.st. of maar 10.000 pd.st. minder dan verleden jaar. De vischprij-zen moeten wel hoog geweest zijn, wat ook de cijfers van de totalen aan- en invoer bewijzen. Zij bedroeg nL 206.579 cwts. Bij de familie alhier is uit Dakar bericht ontvangen, dat in het ziekenhuis aldaar is overleden onze plaatsgenoot de heer G. C Klap. De heer Klap. was eerste stuurman van het s.s. Willemplein en behoorde tot de op varenden. die op den Atlantischen Oceaan door typhus aangetast waren. Alle patiënten op drie na waren reeds hersteld of gedeelte lijk hersteld naar het vaderland terugge keerd. Van de drie achtergeblevenen zijn twee nagenoeg hersteld en zullen eveneens spoedig thuiskomen. De heer Klap, waarover eveneens gunstige berichten waren verspreid, is helaas overleden. Zijn vrouw en kinderen zullen den bemin den vader dus niet weer levend terugzien. GOLD DIGGERS IN THALIA. In Thalia gaat van Vrijdag af een der mooiste films der Warners Bros-productie, Gold Diggers, een muzikale show. die een dramatische schildering geeft van menschen uit de theaterwereld. Het is een diep-men- schelijke geschiedenis die haar hoogtepunt vindt in den show, gevormd door 200 meisjes uit de theaterwereld, die haar dansen met gratie en op onverbeterlijke wijze uitvoeren. De mise-en-scène, die het geheim is van vele Brodway-successen, wordt gevormd als in een kaledoscoop van opwindende .ncidenten en vermakelijke situaties. Deze film is een muziekdrama van groote beteekenis. De hoofrollen worden vervuld door Warner William, Joan Blondell, Ruby Keeler. Dick Powell enz VRIJZINNIGE JEUGDBEWEGING. Onlangs is in deze gemeente opgericht een vereeniging van vrijzinnige jeugd, die zich heeft aangesloten bij de landelijke organisa tie van de „Vrijzinnig Christelijke Jeugdbe weging". Belangstellende jongeren (17 jaar of ouder) worden uitgenoodigd tot de bijeenkomst, die de afdeeling Velsen op Vrijdag 23 Februari zal houden in het lokaal van de ..Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden", Eksterlaan 3, IJmuiden-Oost. De vergadering begint te 8 uur. „TROFFEL EN ZWAARD" EN „KLEINE KRACHT". Woensdagavond heeft in de Christ. Geref. Kerk een gecombineerde jaarvergadering Dlaats gehad van de Jongelingsvereeniging „Troffel en Zwaard" en de Knapenvereeni- ging „Kleine Kracht". De vergadering werd op de gebruikelijke wijze geopend en geleid door den voorzitter, den heer A. V d. Worde. Deze vergadering die een feestelijk karakter droeg werd afgewis seld door voordrachten en toespraken van verschillende afgevaardigden zoowel uit eigen kring als van naburige plaatsen. Van de af deeling Zaandam was een schriftelijk geluk- wensch binengekomen. De vergadering die een prettig verloop had werd gesloten dooi den heer H. Strijker. „NIEUW HOSANNA". Bovengenoemd koor heeft de uitnoodiging aanvaard om den 2en Pinksterdag deel te nemen aan het Nationaal Concours te Huis ter Heide (Utrecht). Het koor zal nogmaals uitkomen in de afd. Uitmuntendheid, of schoon het in deze afdeeling verleden jaar in Amersfoort een zeer mooi succes mocht boeken, zal directeur Wiersma de hoogere afdeelingen tweemaal laten passeeren, om den goeden naam van zijn koor hoog te hou den en om het koor steeds zoo goed mogelijk voor den dag te doen komen. Een der onderafdeelingen, namelijk het kinderkoor zal ook dit jaar het pad der wed strijden betreden. Het neemt deel aan het concours dat in Nieuw-Vennep (Haarlem mermeer gehouden zal worden. DE NIEUWE BIOSCOOP PROGRAMMA'S. Luxor Theater. Het Luxor Theater aan de Breestraat brengt in de komende bioscoopweek Pola Negri in „De Vrouw beveelt", een dramatische speelfilm waarin de groote artiste gelegen heid vond tot het spelen van een sterke rol. Aan den inhoud ontleenen wij het vol gende: Koning Rudolph komt onder den indruk van Madame Maria en besluit haar te huwen. Alle argumenten ten spijt weet hij deze mésalliance door te voeren. Wanneer hij de doopplechtigheid van den uit dit huwelijk geboren troonopvolger het verzet van het volk losbarst, wordt de vorst doodgeschoten. Een kapitein van het leger Alex Pastitsch, met wien de vorstin-weduwe relaties had, voor den tijd van haar huwelijk, werd be last Maria "n stuk te laten teekenen, dat zij de onwettigheid van haar zoon erkent. Beseffend wat zij vroeger voor hem heeft gedaan, be sluit hij haar deze onderteekenning te be sparen en wil haar ontvoeren. De regeering werkt dit plan in de hand door d& inmiddels over haar uitgesproken doodstraf te wijzigen in verbanning. En als twee gelukkige men schen trekken Maria en Alex het ballings oord tegemoet. Als tweede hoofdnummer draait de Itala- film „Marion, das gehort sich nicht", waar voor de Hollandsche, meer ondeugende titel Suzanne in 't bad" werd uitgevonden. Een amusante film met een zonnig „happy end". In de hoofdrolleno.a. otto Wallburg, Magda Schneider, Hermann Thimig e.a. Kennemer Theater. In het theater aan de Zeestraat verschijnen de „Twee Weezen" op het witte doek, dezelfde meldt: Hoogste barometerstand 775.5 m.M. te Dijon. Laagste barometerstand 737.6 m.M. te Nerdöyan. en voorspelt: Meest matigen wind uit Westelijke richtin gen, half tot zwaar bewolkt of betrokken. Weinig of geen neerslag. Weinig verandering in temperatuur, later wellicht iets kouder. Barometer Heden morgen 9 uur Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden OPGAAF: MAGAZIJN Kanaalstraat 83 770 m.M. 44 F. 40 F. 42 F. 't BRILLENHUIS. iJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN. Vrijdag v.m. 11,17 uur; n.m. 11,10 uur. Zaterdag v.m. 11,53 uur; n.m. uur. Zondag v.m. 0.41 uur; n.m. 1,08 uur. theater zich heeft kunnen zien afspelen. Dit sterk romantische drama schijnt voor de massa nog altijd niets van zijn bekoring te hebben verloren. Wij meenen, dat het over bodig is de lotgevallen van Henriette en Louise neer te schrijven. Men kent de geschiedenis, men kent ook het blijde einde. Met alle bekende figuren uit het „wereld beroemde tooneelstuk" maakt men ook in de film kennis. Natuurlijk is er vrouw Frochard in al haar felheid, de gravin, de markies, de schurkachtige graaf de Linières, de bochel Pierre, kortom allen, die in dit drama on- sterfelijken lauweren hebben geoogst. In de bezetting zijn o.m. opgenomen Yvette Guil- bert, Renée Saint-Clair, Jean Martinelli e.a. Aan deze verfilming van „Twee Weezen" zijn veel zorgen besteed, zij munt uit door grootsche ensceneering en vooral door sterk spel. Wij twijfelen er niet aan, of de romen van d'Ennery en Corman zal velen in de komende dagen naar het Kennemer Theater voeren, teneinde tranen te plengen om het droevige lot der weezen, voor zoover Stan Laurel en Oliver Hardy die tranen de vorige week althans niet hebben doen weglachen. DE EERSTE BOLLENVEILING. Hedenmorgen wend in het veilingisigeibouw „Kennemerland" de eerste bloemlboilenveft- iing van leverbaar en plantgoed in -dit seizoen gehouden door de Bloemboliemvehing Bever wijk N.V. 1 De aanvoer omvatte 50 manden. De belangstelling der koopers was zeer ge ring. Voor het begin der veiling heeft ide heer W. de Groot, namens de veilingdiirectie den wensch geuit dat voor het bloembodlenvak zich in den loop van dit jaar gunstiger pers pectieven zouxlen openen. Van de aangevoerde bloembollen bleef het grootste gedeelte onverkocht; voor sommige soorten kan niet meer dan 6 -tot 13 cent per 100 worden bedongen. CHR. GYMNASTIEK VEREEN. „HERCULES". De jaarlijtesche uitvoering van de Ohr. Gymn. Vereeniging „Hercules", - directeur de heer J. Nieurwenweg, is vastgesteld op Don derdag 1 Maart a.s. in het Vereewigingsge- bouw Van de Oisterwijkstraat. Aan deze uitvoering zal medewerking wor den verleend door een heerenafdeeling uit den Ring Amsterdam en omstreken en door „Kracht en Vriendschap" uit Haarlem. CHR. JEUGDORGANISATIES. De Ohr. Jonigamanneravereen. „Excelsior" en de Chr. Knapenvereeniginigen „Voor waarts" en „Jonge Kracht" zullen op Maan dag 5 Maart a.s. in het Ned. Herv. Vereeni- gingsgebouiw in de Ois ter-wijkstraat haar ge combineerde jaarlijksehe feestrvergaderang houden. In deze bijeenkomst zal Ds. C. M. Krijger de feestrede uitspreken. De leden van de ver- eaniigngen zullen een tweetal samenspraken houden. GESLAAGD. Geslaagd te Delft voor het Candida artsexa men elecbrotechnisch ingenieur: de heer C. H. J. A. Staal. MARKTBERICHTEN. Beverwijk, 21 Februari. Andijvie, per kist f 1.58. Koolrapen per zak 5075 ct. Bieten per K.G. 4 ct. Wortelen, per K.G. 4,5 ct. Schorseneeren, per K.G. 8 ct. Aardappelen, klei, per K.G. 58 ct. idem (zand) 8 ct. Spruitjes, per K.G. 1426 ct. Boerenkool per bak 2230 ct. Roode kool, per 100 f 3f 7. Prei. per bos 616 ct. Uien, per K.G. 23,5 ct. Savoije kool, per-100 f 4f 7. Rabarber, per 100 bos f 6f 20 Pieterselie, per bos 16 ct. Selderie, per bos 16 ct. Appelen, per K.G. 1426 ct. Peren, per K.G. 10—17 ct. Brusselseh lof 24 ct. VOETBAL. Zaterdagmiddag a.s. trekt hot- eerste elftal der Van Gelder's Sportvereeniging naar Zaandam en komt uit voor de Z.M.C. tegen Dékker-Bout I. NATUURVRIENDGROEP. Op 18 Maart a.s. maakt bovengenoemde groep een excursie naar het Teyler's Museum te Haarlem, om daarna gezamenlijk de na tuurfilm te gaan zien bi het Rembrandt- Theater aldaar. JAARVERGADERING VELSEN'S ZIEKENFONDS. Op Donderdag 8 Maant a.s. (des avonds -te 8 uur vindt een jaarvergadering plaats van Velsen's Ziekenfonds in café Bloemoord. De agenda vermeldt o.a. behalve jaarverslagen secretaris en penningmeester, bestuursver kiezing. Aftredend zijn de heeren H. Leering, weezen, wier levensloop het publiek zoo secretaris, D. Zalm en J. Eenhoorn, commis- ter waarde van 232.524 pd.st., tegen verleden menigmaal op de planken van ditzelfde sarissen.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6